Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Soustava Botajef:

Strhl jsem řídící páku doprava a položil Aurek částečně na pravé křídlo. Jeho příď stále směřovala kamsi nahoru.
Manévr jako takový jsem prováděl téměř po slepu, ale o jeho výsledek jsem se nemusel příliš obávat. úhel náklonu byl přiměřený a cokoliv by se dostalo do naší blízkosti bych viděl na obrazovce senzorů na níž jsem po celou tu dobu upíral oči. Soustředil jsem se na pozici všech pěti pronásledujících bazilišků. S naprostou jistotou jsem věděl, že opět přijde palba. Nebylo vyhnutí. Musel jsem jen doufat, že si už moc zákeřných střel cestu k mé stíhačce nenajde. Moc zásahů už určitě nevydrží. Nejlepší palebnou pozici měli ti dva, kteří se před tím snažili dostat nade mě. Moc se tím nezměnilo, byli na mě dobře přilepení, ale aspoň jsem získal takový kousek náskoku, aby mi umožnil dostat se až k lodi. Zaviklal jsem řídící pákou snížil úhle zatáčení, tak stroj vychýlil. Pak jsem vrátil páku zpět doprava a dokončil obrat k lodi. Tentokrát jsem se dokázal palbě úspěšně vyhnout. S těmi třemi, které si drželi pozice níž to bylo o poznání lepší. Tyhle začátky by možná mohly trochu fungovat, protože byly na pár sekund vyřazeni ze hry. Ne na delší dobu, neboť se znovu zapojovali v nové palebné pozici.
Podruhé jsem zvrátil páku, skoro úplně vyrovnal a pokračoval ve stoupání. Rychlý pohled mi ukázal, že už jsem téměř nad lodí.
Rychlý let mě před tím zanesl nějaký ten kus od Shielddomu a tu vzdálenost jsem musel překonat s podstatně menší rychlostí. Přelétal jsem opět nad přídí, i když ne přímo nad můstkem a taky ne tak těsně nad lodí. Nabral jsem alespoň kousek výšky.
Při přeletu nad Shielddomem jsem letmo přehlédl jeho horní část. Chtěl jsem vědět, jak to s ním vypadá teď. Už na začátku to s ním nevypadalo moc dobře a v tuto chvíli to s ním moc líp ani vypadat nemohlo. Každé další poškození znamenalo trhlinu v naší obraně a zatím co jsem se soustředil na bazilišky, se toho mohlo stát opravdu dost. Ohlédnul jsem se ještě včas abych viděl zásah jednoho z těch dvou bazilišků, kteří mi byly v patách. Zapátral jsem po příčině toho co se stalo. Hned jsem si byl vědom aktivní věře bodové obrany, která znovu vysílala výboje do prostoru za mnou. Nemýlil jsem se. Přeci jen se stalo něco, co mi trochu pomohlo. Posádky věží nezahálely a odváděly svou část práce na obraně lodi. Jejích pomoc přišla právě včas.
Při pohledu na to, jak se ode mě odpoutává druhý bazilišek, aby se připojil ke třem zbývajícím. jsem se ušklíbl. Byl bych rád, že se ho taky na chvilku zbavím, ale věděl jsem, že pokoj určitě nedá. Když se ke mě nevrátí, vybere si jiný cíl a to může být pro vývoj celkové situace ještě horší, zvlášť, když si vybere loď. Každá loď má nechráněná místa a věže bodové obrany určitě na všechny ty bazilišky stačit nebudou. Určitě jsem se jich nezbavil nadlouho.
Té možnosti, že se bazilišky můžou rozhodnout změnit cíl svého útoků jsem pochopil až moc dobře, ale se samotným rozhodnutím jsem toho nemohl mnoho udělat. Přesto jsem něco udělat musel. Nemohl jsem je nechat jen tak, ať si útočí. Nezbývalo mi, než se k baziliškům vrátit, poutat jejich pozornost a pokud možno jim bránit v útocích na loď, nebo i tomu, aby se nepřipojily k již tak dost velké přesile útočící na některou z našich skupin. Všechny skupiny měli už tak dost práce.
Otočit se jen a pokusit se letět rovnou za bazilišky, by asi nebylo dobré řešení. Dost jsem se bál stejné chyby, jako jsem udělal na začátku našeho boje a přilákat přímo na sebe někoho z bazilišků. Kromě toho to komplikoval další protivník, jenž si mě vybral za terč a také postavení ostatních, kteří se dostali mezi mě a ony bazilišky. Jako rozumnější jsem viděl možnost nechat baziliškům nějaký čas na to, aby si vybrali nový cíl a pak se je pokusit překvapit, jako ty dva na můstku. Snad bych se tak vyhnul dalšímu nemilému překvapení, i když s omezenou rychlostí to bude o poznání těžší úkol. Samozřejmě všechno by bylo jednodušší, kdybych se nějak zbavil toho osamoceného baziliška za sebou. I tak se na mě pověsí minimálně dva bazilišky, uvidí, že k ním opět mířím, pokud se tedy kdo ví odkud nevynoří další.
Uvědomil jsem si že kromě obav na povrch vystupuje ještě něco jiného. Tenhle bazilišek byl jeden a já proti němu měl věstí šanci, než proti pěti. Chtěl jsem ho dostat, jinak bych si vedle Versi a Sei'Teye připadal zvláštně. Neužitečný, neschopný.
Můj odhad situace byl takový, že se můžu pokusit o několik málo obratů a doufat, že se stejně vrátím k oněm čtyřem baziliškům včas a ti mě mezi tím přestanou tak ostražitě sledovat. Hodlal jsem se pořád držet nad Shielddomem. Stále tu byla šance, že se zapojí nějaká ta věž, i když uprostřed souboje by to mohlo být i trochu riskantní, takže kalkulovat jenom s nimi a čekat, že to vyřeší celou situaci jsem nemohl. Musel jsem si nějak poradit sám.
Doufal jsem, že se mohu spolehnout na podobnou taktiku jako před tím, pár svých rychlých zatáček, které bych mohl přetnout a vyletět pod nečekaným úhlem. Přemýšlel jsem co dalšího by mi mohlo pomoct, abych baziliška nějak zaskočil.
Jistě, kromě různých možností změny směru tu byla plynová páčka. Bazilišek sice mohl zastavit na relativně malé vzdálenosti, ale už jsem si mohl ověřit, co umí udělat změna rychlosti se zaměřením. Důležité bylo jednat rychle a pokud bych ho dokázal přinutit, aby zrychlil a pokusil se mě dohnat a právě v tom okamžiku zpomalil... Bazilišek by potřeboval nějaký čas na reakci a nějaký ten kousek by mu při větší rychlosti na to, aby zabrzdil přeci jen potřeboval. Ovšem pokud něco takového bylo proveditelné. Přímo do zaměřovače bych ho tím určitě nedostal, ale možná bych tím získal nějakou tu výhodu, možná by se nabídl nějaký další obrat..... Pokud by dva, nebo tři manévry nic nevyřešily, zřejmě bych se musel bez ohledu na osamoceného baziliška pustit zpět za těmi čtyřmi, abych jim zase nedal moc prostoru napáchat větší škody.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Příspěvek od Atalon »

Soustava Botajef:

Nakonec jsi uviděl ve svém novém pronásledovateli spíše příležitost, než nové nebezpečí i přes jeho v danou chvíli dost výhodnou pozici. Ale teď už jsi věděl že tady, v otevřeném vesmírném prostoru to nic neznamená, že tady se může situace obrátit mrknutím oka.

Došlo na prví prudkou zatáčku, pákou jsi možná trhl trochu moc rychle, ale dost plynule aby letoun pochopil co od něj chceš a šel do náklonu a do zatáčky. Bylo to v pravou chvíli, úzký profil jaký náklonem Aurek získal byl totiž hodně malý cíl pro hladové zbraně nepřítele které tě pokropily s nulovou účinností. Horší ale bylo, že bazilišek nebo možná jeho pilot nebyl hlupák a proto přibrzdil. Nezastavil se, nechtěl přijít o dynamiku, ani se stát snadným cílem pro střelce v horní věži, ale zase ubral dost na to, aby si udržel od tebe dostatečnou vzdálenost aby tě mohl držet v palném úhlu jen malou korekcí vlastního kurzu. Na druhou stranu to právě díky té vzdálenosti nebyla palba vůbec přesná a pokud mu neposkytneš cíl v podobě plné plochy položeného Aureku, nejspíš nemá šanci tě zasáhnou, ne dokud se nepřiblíží.

Bohužel tu ale nebyl sám. Ne, neobjevili se další k jeho podpoření. Řeč je o těch čtyřech které jsi ponechal někde pod sebou a na které ti náklon teď poskytoval dobrý výhled. Ti se k dobru životů velitele i Versy rozhodli jim vyhnout a nechat je v rukou svých bratří. Bohužel se ale podle všeho místo toho rozhodli zbavit horní věže bodové obrany. Právě té co ti před momentem uklidila za ocasem. Byl to dobrý tah, Shielddom neměla než dvě, horní a dolní věž bodové palby, zbytek zbraní byl příliš těžký a pomalý na boj s tak malými a pohyblivými cíli jakými byli bazilišky. Ale nebyl to ani úkol dvakrát lehký, zbraně byly skutečně umístěné na věžích, což jim poskytovalo celkem impozantní palebné pole. Vlastně při zapojení obou věží byla Shielddom chráněná v plném rádiusu, kromě přídě kam mířili ony těžké zbraně, s výjimkou můstku, jak už jsi poznal, zádě hned za motory, chráněné jejich žárem a právě toho úzkého koridoru po jejích bocích pro který byla tak nutná ochrana stíhačů. Jistě situaci by asi vyřešili další věže, nebo nějaké jiné opatření, ale Praetoriany byli prostě vyzbrojeny takto. A pro běžné stíhače to stačilo, tohle ale nebyli normální stíhače, tohle bylo něco schopného si na loď sednout a doslova si z ní kus urvat. Něco co se dokázalo krást kolem jejího trupu tak blízko, že si to dojde až k palebné věži, aniž by měla šanci se bránit.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Soustava Botajef:

Do svého útoku jsem se snažil vložit všechno. Pokusil jsme se o prudkou zatáčku, která měla otevírat prostor pro komplexnější manévrování. Na chvíli jsem měl plné ruce práce. Ještě ve chvíli, kdy jsem přitáhnul řídící páku k sobě, abych přerušil ostrou zatáčku a pokusil se baziliška vymanévrovat, jsem pořád věřil, že mám větší o dost větší šanci, než před tím, že můžu zkusit přejít do útoku. Doufal jsem, že konečně něco dokážu, že zaznamenám normální vítězství. Stačil ovšem krátký pohled na senzory, letmé ohlédnutí a další moje víra dostala pořádnou ránu. Vlastně většina z toho, co jsem doufal se v průběhu téhle vesmírné bitvy rozsypala. Začaly mi docházet nápady, přestával jsem si myslet, že objevím jak bazilišky. Skoro nic z běžného pilotního umění na ně neplatilo.
Když jsem viděl baziliška držícího se pořád za mnou, sice v rozumném odstupu, ale přeci v ofenzivní pozici, sevřel jsem rty a levou rukou jsem lehce klepnul do řídící páky. Tohle se mi ve výcviku nikdy nestalo, aby se nervy ozvaly tímto způsobem. Většinu situací jsem dokázal řešit s relativně chladnou hlavou. Ale výcvik je výcvik a skutečný boj je skutečný boj.
Podobným způsobem, jako před tím, jsem znovu strhnul řídící páku. V tu chvíli jsem nemyslel na vynechávající stabilizátor. Myslel jsem jen na situaci a do velké míry na toho baziliška, na něhož jsem měl poslední šanci něco zkusit. Provedl jsem poloviční výkrut, postavil Aurek na hranu křídla a začal ho podle druhé osy stáčet směrem, v němž byl onen bazilišek.
"Jak chceš, co říkáš tomuhle?!" procedil jsem potichu, dost napjatě, mezi zaťatými zuby, snad místo nějaké kletby.
Pokusil jsem se namířit přímo na něj. Věděl jsem, co se může stát, že může velice snadno dojít k čelnímu souboji, pokud tedy bazilišek neuhne. Věděl jsem to a přesto jsem riskoval. Pokud jsem chtěl něco dokázat, musel jsem riskovat, snad právě to bylo něco s čím bazilišek nepočítal. Snad počítal že všechno bude pokračovat jako do teď, že já dubu ten, kdo ve hře na honěnou utíká a to už jsem nechtěl. Oči jsem přilepil k zaměřovačům. Pokud by se tam bazilišek jen na chvíli objevil.. neváhal bych vypálit a doufal bych, že budu dostatečně rychlý, že budu rychlejší než on.
Výsledek samozřejmě nebyl zaručený byl to vklad do sabaccu.
Ať už by můj zoufalý pokus dopadl jak chtěl, nemohl jsem si dovolit další zdržení. Musel jsem, pokud toho budu ovšem schopen přepnout na čtveřici bazilišků útočící na zadní věž bodové obrany. Chránit loď byl hlavní úkol. Svou roli sehrály i posily, které dostal osamocený bazilišek. Musel jsem se stejně jako oni čtyři bazilišky vyhnout veliteli s Versou a pod úhlem, který by byl pokud méně trochu méně nápadný zamířit k zádi Shielddomu. Že při tom budu mít v patách minimálně jednoho pronásledovatele, to bylo naprosto samozřejmé.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Příspěvek od Atalon »

Soustava Botajef:

Manévry jako půl-výkrut s horním tahem jsou celkem silná káva i na stíhače zbrusu nové, naleštěné a mistrně seřízené, takže co to mohlo udělat s lodí co toho měla dost už před několika poškozeními bylo jasné. Takže za jeho realizaci vděčils především vzteku, stresu, nebo nějakému jinému podobně příjemnému průvodci po bojové akci. Ale to neznamenalo, že by to nebyl manévr pro danou situaci nějak nevhodný. Bazilišek nemile se připomínající za tvým ocasem už celkem pravidelnou salvou rozhodně podobně razantní změnu směru nečekal, zvláště po vyhodnocení jaký vrak to vlastně zacílil, takže když se do něj tvůj letoun pustil, ztratil tě na chvilku z úhlu. Jistě, kdybys manévr dokončil řekněme přirozeně, dostal by se už zpět do perfektního úhlu a této ocelové bestii bys čelil doslova tváří v tvář. Ovšem to by se ti Aurek nesměl rozpadat pod rukama a asi v polovině manévru si vybrat svou chvilku na nervové selhání. První zajiskření přišlo, jak jinak, od horizontálních stabilizátorů, ty to ale nějakým způsobem tentokráte rozchodili, což byl nejen zázrak všemohoucí Síly, ale i štěstí zachraňující ti pozadí, protože uprostřed takového manévru skončit ve ždímačce, tak už jsi vlastně mrtvý, ať už skončíš napasovaný do Shielddom nebo rozstřílený na atomy. Další jiskření přišlo od křídel, i to se dalo čekat, v takovémto manévru by se za běžných okolností měli sklopit do sevřené pozice usnadňující letounu pohyb, to by ale nesměl rám na pravém křídle vypadat, jako by ho právě vyplivla bantha. A právě tady nastal ten posvátný zvrat. Jiskření si totiž našlo další nejbližší cíl a to stabilizační repulzory. V tu chvíli už jsi stačil jen zaregistrovat zablikání neplánované aktivace a chytit se pořádně páky řízení, protože jsi rázem seděl na hodně divokém strillovi. Repulzory běžně sloužící většinou ke vstupu a manévrování v atmosféře, ve vesmíru využívané maximálně v rámci automatizace stabilizátory, nebo manuálně několika zkušenými piloty k provádění šíleností, tebou totiž hodili hodně epickým a po zvracení volajícím způsobem. Z ničeho nic tě čumák předběhl o hodný kus a skřípění plechů které ho provázelo si říkalo o rozlomení stíhačky vedví, dané nepřetržitým tahem trysek pod čumákem. Zadek tohle nemohl dlouho zvládat, pokud se tedy nechtěl připojit k pokusu o vaše zlomení a tak prostě rezignoval. Půlka systémů, včetně vertikální stabilizace se vypnula a nechala ho sebou prostě smýknout tam kde být podle konstrukce Aureků měla.

Přirozeně, pro tebe zavřeného uvnitř to nebyl zrovna milý zážitek, ale na druhou stranu to bylo něco, co tě obracelo k nepříteli opravdu hodně velkou rychlostí. Takovou, že na ní nemůže být schopen odpovědět včas a tak až se dostane do tvého zaměřovače, bude k tobě ještě z části bokem. Ovšem byl tu problém akcelerace, setrvačnosti a spousty další fyziky. Jinak řečeno, jsi před střelbou, jestli měla být schopna trefit aspoň něco velikosti planety, musel svého divoké strilla zase uklidnit. K tomu by mohlo pomoct, že většina systémů už se zase ozývala, jen byla stále vypnutá, nebo naopak, stále zapnutá. Musel jsi se proto v tom minimu času správně rozhodnout co a v jakém pořadí provést, abys loď minimálně dostal zpátky pod kontrolu, nejlépe rovnou dostal do palebné situace, která by pro tvůj cíl byla skoro jistou konečnou.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Felmes Tireming - Firefox (Merthor)

Příspěvek od Atalon »

Po vzájenmé dohodě ukončeno a restartováno.

Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“