Výcvik pro Armer Lynn

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Potvrdil jsi dívce svou příslušnost k Řádu a také i upřesnil svou pozici v hierarchii. Jí to však nikterak nevadilo a neovlivnilo její dojem o tobě, protože pořád na tebe nahlížela s podobným nadšením. Jakmile jsi jí potvrdil její tvrzení o činnostech Jediů, tak dokonce její nadšení možná ještě o něco stouplo. Nyní sis konečně všimnul i jakési naději, která byla nyní o mnoho jasnější, než prve a to především potom, cos potvrdil její tušení o aktivitách Jediů.
Takže když jsi Jedi a pomáháš ostatním, tak pomůžeš i mně, že? Už jednou jsi mi pomohl, tam na té ulici, když jsem přemýšlela, jak se dostat k tomuto ovoci, abych měla co k jídlu. Za to díky, i když jsem se k tomu jídlu nedostala, ale život je asi přeci jen o něco důležitější ...
rozpovídala se a začala před tebou nervózně přecházet s rukama sepjetýma za zády. Udělal vždy čtyři krůčky, protože jinak se to u ní ani nazvat nedalo, aby se prudce otočila, až jí oděv a vlasy prudce zavlály. Do současného rozpoložení se jí o něco více nyní vkrádala nervozita a jakási nejistota ohledně toho, co by mohlo nastat.
... tou pomocí jsem myslela, no - asi sis všiml, že tu na tom nejsem nejlépe. Ne, že bych se nesnažila, ale je to tady těžké a nikoho tu nemám, na což se nechci vymlouvat, ale prostě nemám ty správné příležitosti. Hlavně tady jsou samí ithoriané a ti mě vnímají spíš jako atrakci, než co jiného ... no ...
snažila se ze sebe dostat skutečný důvod svého pronásledování tvé osoby, které skončilo až nyní a dospělo do této situace.
... prosím, vezmeš mě odsud?!
uklonila se prudce před tebou a čekala v úkloně, dokud se nedostaneš k nějaké odpovědi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Pozorně jsem poslouchal dívčino vyprávění o tíživosti její situace,ale něco se mi v jejím vyprávění nezdálo.

Tedy ta holka to nemá lehké,přesto je divné, že by byla sama na cizí planetě bez jakéhokoliv příbuzného. Ale zase pokud bychom ji vzali sebou třeba by nám mohla být užitečná. Možná je dokonce vnímavá na Sílu nu kdoví,raději se poradím s mistrem.
uvažoval jsem v duchu.
Poslyš maličká,situace je taková mohla bys jít s námi,ale to také záleží na mém mistrovi. Budu se ho muset zeptat až sem dorazí. Zatím tu můžeš zůstat se mnou,pokud máš ještě zájem. Ale musím se tě zeptat, jak je možné že jsi tu sama? Kde máš rodiče či přátele?
zeptal jsem se opatrně dívky a čekal co mi odpoví.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Nenacházel ses zrovna v nejjednodušší situaci, obzvlášť s tím malým množstvím informací, které jsi spíše neměl k dispozici, než naopak. Rozhodně jsi však chtěl dívce pomoci, každopádně nejprve pro tebe bylo důležité počkat na návrat mistra, protože vaše mise mohla být nebezpečná a jedna věc byla zachránit malou dívku, druhá zatáhnout ji do mnohem vážnější a nebezpečnější situace. A protože tu v současné době tvůj mistr nebyl, tak to pro tebe znamenalo na něj vyčkat v přítomnosti této dívky a rozhodl ses toho využít ke zjištění více informací o jejím zázemí. Otázkou jsi ji trochu znervózněl a bylo na ní vidět, že nevěděla, co přesně by ti měla odpovědět.
Nemám rodiče, ani nevím kdo byli. Pamatuji si jenom dětství tady v Tafanda Bay. A měla jsem jednoho kamaráda - Maroka, staral se o mě odjakživa, společně jsme se proháněli Tafandou, sháněli jídlo a hráli si. Ale pak jednoho dne onemocněl a zemřel. Tehdy mi řekl, že mám být svobodná a nenechat se nikým vázat, protože jen tak mi nebude moct nikdo ublížit, pokud neudělám chybu,
prozradila ti, že jedinou výraznější osobou v jejím životě byl jakýsi Marok, který byl dle všeho starší než ona. Jestli spolu byli nějak příbuzní, to nebylo z jejích odpovědí patrné, každopádně o něm mluvila spíše jako o učiteli, než bratrovi, otci či nějakém strýci.
Vždycky mi vyprávěl spoustu historek. Nejradši jsem měla ty o Jediích, kteří přicházeli, aby pomáhali. Vždycky jsem se ho ptala, proč nepomůžou všem, když jsou tak skvělí, ale on mi jenom říkal, že je prostě moc hodně problémů a ani oni je nedokážou vyřešit všechny. Je to opravdu tak?
povyprávěla něco víc o Marokovi, takže jsi mohl získat jasnější představu, cože byl vlastně zač.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Poslouchal jsem vyprávění dívky a usilovně přemýšlel jak s ní dál.
Tvůj příběh je smutný mladá dámo. Je vidět, že jsi to tu opravdu neměla lehké. Ano, tvůj přítel Marok měl pravdu v tomto ohledu. Problémů v celé galaxii je opravdu spousta. Na všechna jejich vyřešení není dost jediů, přesto ale snažíme se pomoci všude kde se jen dá. Poslyš a ten tvůj kamarád, jak byl starý? Jak věděl tolik o jediích? On byl jedi?
vysvětlil jsem dívce jak to je s řešením problémů a rovnou se ji zeptal dále.
Ten její Marok mne začíná zajímat čím dál víc. Co když byl jedi a možná z ní vycítil nadání pro Sílu? Raději bych se měl poradit s mistrem až dorazí. Zkusím se s ním spojit a zjistit, kde se zrovna nachází.
uvažoval jsem v duchu, vytáhl jsem komlink a pokusil se zkontaktovat mistra.
Mistře jste tam? Nevím jestli mne slyšíte,přesto volám Vám abych zjistil, kde se nacházíte a za jak dlouho sem dorazíte. Máme tu totiž nečekaného hosta a jisté věci si žádají Vaší přítomnost. Prosím ozvěte se mi co nejdříve.
dopověděl jsem a čekal, zda mi mistr odpoví.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Pojal jsi podezření, že by snad dívka před tebou nemusela být obyčejnou opuštěnou dívkou, ale možná slečnou s výjimečným nadáním. Sám jsi nebyl schopen to vyhodnotit a rozhodl ses v tomhle spoléhat na svého mistra, zatímco ses pokoušel z dívky získávat další informace, především o jejím kamarádovi Marokovi, který tě zaujal. Mezitím ti mistr neodpovídal na komlinkové volání, takže nejspíše nezbývalo než počkat, až dorazí.
Marok byl skoro dospělý, když si ho pamatuju jako malá. Asi stejně vysoký jako ty,
odpověděla a natáhla ruku vysoko nad sebe, ale ke špičce tvé hlavy by to stejně nestačilo. Nepomohlo jí k tomu ani vzepření se na špičky, takže si nakonec musela trochu poskočit, aby konečně dosáhla kýžené výšky.
A on věděl o spoustě věcí a často mi o nich vyprávěl. Ale Jedi určitě nebyl, jinak by nás odsud už dávno dostal. Říkal, že našetří nějaké kredity, abychom odletěli někam pryč, kde bych mohla normálně chodit do školy a on pracovat,
prozradila něco více o Marokovi a vyvrátila tvrzení o tom, že by snad mohl být Jedim.
A spoustu hezkých pohádek vyprávěl, sice říkal, že nejsou skutečné, ale dětem se prostě musí vyprávět, aby se v nich rozvíjela ta ... no, ná ... nálada. Ne, na-na nadšení? Ne, jak to říkal ... jo naděje! Naději měl na mysli. Protože prý bez naděje bychom nikdy nemohli věřit v dobrou budoucnost. Ale taky mě hrozně poučoval a říkal mi, co mám a co nemám dělat. Párkrát jsem se s ním i kvůli tomu pohádala, ale pak se vždycky přišel usmířit, že to myslel dobře,
rozvyprávěla se o svém životě, když jsi ve vstupu do kosmoportu zahlédl svého rychle kráčejícího mistra. Bylo na něm jasně vidět, že chtěl pokračovat dál, ale zarazil se před vámi a pohledem tě jasně vybídnul k vysvětlení situace.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Stále jsem se pokoušel dovolat mistrovi, ale bohužel bylo to marné.
Hm bezva,nebere to. Snad sem dorazí brzy.
říkal jsem si v duchu a přemýšlel na co ještě se dívky zeptat. Mezitím jsem dál poslouchal její příběh.
Nu a říkal ti někdy Marok odkud pocházel? Čím se živil a jak jste se vlastně seznámili?
Zeptal jsem se dívky.
Á málem bych zapomněl ani jsem se tě nezeptal na tvé jméno maličká. Já jsem Armer Lynn.
dodatečně jsem se představil dívce a podal ji ruku.
Najednou jsem zahlédl svého mistra jak rychlým krokem jde k nám a vypadal, že chce rychlé vysvětlení vzniklé situace.
Mistře konečně jste tu. Snažil jsem se s Vámi spojit, ale nebral jste mi komlink. Tato dívka se se mnou potkala u jedné nečekané nehody. Náhodou jsem jí zachránil a ona nějak nečekaně mne našla tu v hangáru. Prosila mne abych jí vzal sebou na cesty. Prý tu nikoho už nemá. A mám neblahé tušení, že by mohla být vnímavá na Sílu. Možná byste ji mohl vyzkoušet. Myslím, že by nám mohla být užitečná kdybychom ji vzali sebou. Ale konečné rozhodnutí samozřejmě ponechám na Vaší moudrosti mistře. Málem bych zapomněl, zjistil jste ještě něco zajímavého během Vaší cesty sem?
uklonil jsem se mistrovi,podal vysvětlení a hned se jej zeptal a čekal na jeho reakci.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Chtěl jsi se o dívce dozvědět co nejvíce informací před tím než dorazí tvůj mistr, tak jsi jí položil několik dalších otázek o Marokovi, aby sis lépe vykreslil společníka této dívky a obecně prostředí, v němž se pohybovala. Také sis vzpomněl, že ti ještě neřekla své jméno, což ostatně platilo i o tobě. Šel jsi tedy příkladem a napravil takto vzniklou situaci vlastním představením.
Nevím odkud Marok pocházel, byla jsem s ním, co si pamatuju. A dělal různé výpomoci, tu sem, tu tam, prostě tak nějak od všeho, ale vždycky chtěl být řemeslníkem, vyrábět věci z různých materiálů, které by lidi mohli potřebovat,
odpověděla ti nejprve ke svému dlouhodobému průvodci, než trochu sklopila stydlivě hlavu.
Neaira, ale Marok mi říkal Nea,
představila se nakonec, i když se nedalo pochybovat, že se za tohle z nějakého důvodu trochu styděla. Z tohoto vás však vyrušil příchod tvého mistra. Vychrlil jsi na něj hromadu otázek a informací a mistr se na chvilku zatvářil přísně.
Za prvé, nežeň se tak hr za tím, abys mi všechno sdělil okamžitě, ty informace nám nikam neutečou,
vyčinil ti mistr tvou uspěchanost a doslova tě přiměl, abys zpomalil. Aby ti navíc dodal prostor si tohle celé nechat projít hlavou, tak se přikrčil před dívkou, aby si s ní mohl hledět přímo do očí. Natáhl levou ruku k jejímu spánku a dívka před ním nejprve intuitivně ucukla.
Nemusíš se bát, jsem mistr Loran Paxton a jen něco vyzkouším. Určitě to nebude bolet,
usmál se, jako jsi ho už dlouhou neviděl a Neaira se mu nakonec podvolila. Chvilku se zdálo, že ji jenom drží za spánek, ale tys moc dobře vnímal, že v Síle se dělo mnohem více. Nakonec tvůj mistr vstal a otočil se tvým směrem.
Náhodou jsi ji zachránil před čím? A nezdá se mi, že by tu potom byla nečekaně. Jinak není citlivá na Sílu a docela by mne zajímalo z čeho sis odvodil, že by mohla být. Ale půjdeme dovnitř, něčím se osvěžíme, všichni, a ty mi to hezky celé převyprávíš,
přešel k mistr řešení vzniklé situace a oba vás vybídl, abyste jej následovali do lodi. Připojila se i Neaira, byť trochu zdráhavě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Pokorně jsem se mistrovi poklonil na znamení pokory a že jsem porozuměl jeho pokárání a vstoupil s ním do lodi, kde jsem dále pokračoval ve vysvětlování.
Ano mistře, máte pravdu
No s touto dívkou jsem se setkal na cestě sem. Krapet jsem se připletl k menší nehodě. Srazil jí málem povoz a já ji dostal z jeho dráhy. Poté mi zmizela z dosahu a až tu jsem ji nečekaně potkal. Kdy mi tu začala vyprávět svůj příběh a poprosila mne aby mohla odejít s námi. A čím jsem si odvodil že může mít citlivost k Síle? Inu vyprávěla mi o svém příteli Marokovi, který ji vyprávěl o Jediích a já usoudil, že mohl sám být Jedi a tedy mohl ji potkat díky Síle, že z ní mohl cítit talent. Ale to mi už sama vyvrátila, že nebyl Jedi.
Dovyprávěl jsem vše mistrovi a osvěžil jsem se vodou.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Jakmile jsi mistrovi odvyprávěl sled událostí týkající se Neairy, stejně jako jsi prozradil několik málo informací, které ti stihla prozradit a jež sis vyložil jako nejdůležitější. Neopomněl jsi ani odůvodnit teorii o tom, co tě vedlo k domněnce, že by dívka mohla být talentovaná v Síle. Jakmile jsi skončil, tak si mistr s mohutným výdechem opřel hlavu o čelo a chvilku nic neříkal. Nebylo pochyb, že se mělo jednat o gesto zmaru, i když nebylo úplně očividné na základě čeho.
Opravdu si myslíš, že každý, kdo ví něco málo o Jediích by jedním takovým mohl být? Armere, jak tě tohle sakra napadlo? Nebo mi chceš snad tvrdit, že starý pašerák, který jednou potkal Jediho a potom o tom vyprávěl svým kolegům by se díky tomu taky jedním mohl stát?
prozradil ti mistr, co jej zarazilo nejvíce a pokusil se ti to vyložit tak, aby to znělo jednoznačně. Posléze se zhluboka nadechl a otočil se k Nea, aby si ji pozorně prohlédnul. Poté ji z automatu připravil strohou porci jídla a přidal k tomu trochu vody a vybídl ji, aby si posloužila.
Sice máme věci jako je nerf a podobně, ale vidím, že pravidelná a zdatná strava se ti relativně vyhýbá, takže by se ti z hodně vydatného jídla mohlo udělat špatně. Ale pověz mi, proč jsi se nepokusila nahlásit jako sirotek, aby tě poté umístila do nějakého dětského domova. Na Ithoru se o sirotky starají dobře,
zeptal se jí mistr Paxton, zatímco dívka váhala, jestli se může doopravdy pustit do jídla.
Jsou tam samí ithořané a moc si se mnou nikdy nechtěli hrát. Navíc jsem byla jiná a proto jsem potom utekla zpátky k Marokovi. Ten to celé viděl stejně a i když vím, že jsem mu to ztížila, tak jsem se snažila sebevíce pomoci,
odpověděla dívka a mistr Paxton se zamyslel. Poznal jsi z jeho výrazu, že není nijak proti, ale zamyšlení zase nesvědčilo o okamžitém souhlasu.
Určitě bychom tě mohli vzít na lidmi obývanou planetu a najít ti vhodný dětský domov, ale předtím musíme podniknout nebezpečnou misi a nechci tě ohrožovat, zase pokud nemáš kam jít,
přemýšlel nahlas tvůj mistr a na chvilku se odmlčel, což byla i tvoje šance se nějak zapojit. Dívka tomu jen tiše přihlížela, zatímco začala pomalu ujídat svou porci. Nad jednoduchostí se nijak nezastavovala a vypadalo to, že jí bylo i jedno, co vlastně jí, dokud to bylo k jídlu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Pozorně jsem vyslechl mistrovo vyjádření s náznakem výtky v hlase a pokorně jsem pokýval hlavou.
Omlouvám se mistře za chybný odhad, ale prostě v tu chvíli mne nic lepšího nenapadlo a tak má fantazie vzala za své.
poznamenal jsem.
Každopádně kdoví jestli ten tajemný Marok byl pašerákem nebo ne. Neairo nevyprávěl ti někdy Marok čím se živil?
zeptal jsem se ještě dodatečně dívky.
Pozorně jsem se zamyslel.
Hm je to těžké zda ji vzít sebou když nás čeká náročná mise ale pomoci ji nějak musíme.
uvažoval jsem a přitom se pustil do kousku jídla.
Mistře možná bychom dívku mohli vzít sebou a hned jak to bude možné a budeme poblíž nějaké vhodné planety tak bychom ji pomohli najít správné zázemí. Stejně jsme se už zdrželi tak je už celkem jedno jestli další zastávka nás ještě o trošku zdrží ne? Vchrámu nás učili, že když to jen jde tak se máme snažit pomoci všem kdo o to stojí a pomoc si zaslouží. Aspoňˇtak to mistr Yoda říkal.
navrhl jsem mistrovi a čekal jak se vyjádří.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Využil jsi ticha, když se mistr rozmýšlel nad řešením vzniklé situace, a rozhodl se přednést svůj názor, kterým jsi mistra už na první pohled trochu zaskočil.
Nebyl to pašerák, sice si občas od někoho vypůjčil, abychom měli co jíst, nebo když jsme něco akutně potřebovali, ale nikdy to nebral od lidí, kterým by to mohlo chybět. Ale jinak pracoval kde mohl - manuální práce v doku, různé stěhování, vždycky něco podobného. Občas si stěžoval, že na jinou práci ho nechtějí najmout, protože neměl kvalifikaci, ale to byli jenom hloupí. On byl totiž Marok hrozně šikovnej!
zareagovala defenzivně Neaira, že na chvilku zapomněla i jíst, ale tvůj mistr ji gestem uklidnil, že se nemusí ničeho obávat a jde vám pouze o informace. To už se ale obrátil směrem k tobě.
Položím ti otázku, Armere. A chtěl bych, abys odpověděl s co největším uvážením bez nějakého rychlého nástřelu. Máš možnost přímo zachránit život jednoho člověka, ale zabere ti to čas při hledání tisíců ztracených lidí, u nichž víš, že každý moment snižuje šanci na to, že bys je mohl zachránit. Ztratíš tedy den s jedním člověkem, nebo se rozhodneš mu nepomoci, abys zachránil tisíce?
pronesl mistr Paxton a začal si pohrávat s bradkou v čekání na tvou odpověď. Ve tváři měl neurčitý výraz, který nic neprozrazoval, ale ani nenaznačoval. Dívka tomu všemu jenom tiše přihlížela a pomalu ujídala ze své porce, aby sis až nyní uvědomil, že se jednalo o porci pro dospělého. Že by s tím však měla mít Neaira potíže, to by se říci nedalo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Vyslechl jsem Neaiřino vysvětlení ohledně Maroka a poté jsem se již plně soustředil na mistrova slova.
Tak tohle jsem tedy opravdu zase nezvládl. Poslední dobou mám nějaké špatné odhady na lidi.
pomyslel jsem si.
Pozorně jsem poslouchal co mi mistr říká a poté jsem se nad jeho otázkou hluboce zamyslel a přemýšlel jak mám odpovědět tak abych mistra opět nezklamal.
To je těžká otázka. Že by mistr už věděl ohledně těch ztracených lidí více? Ale proč mi to tedy tají?
uvažoval jsem sám pro sebe a ihned jsem se pokusil snad správně mistrovi zodpovědět jeho nelehkou otázku.
Mistře nepokládáte mi zrovna lehký dotaz, přesto se pokusím odpovědět. Snad dobře. Tedy již v chrámu jsme se učili, že se někdy můžeme dostat do této situace a pak samozřejmě převládá to pravidlo že většina má přednost před jednotlivcem. Ale na druhou stranu jak my víme, že ti ztracení lidé nejsou již mrtví? Je to tedy dilema, přesto řešení by se našlo. Proč nevzít Neairu sebou a dále tedy pátrat po těch lidech. Tím zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Dívka bude s námi v bezpečí, tedy doufám a třeba nám může být i nějak užitečná. Cesty Síly jsou nevyzpytatelné. Nikdo přece nemůže vědět co nám osud přinese, přesto i když možná mám chybný úsudek tak ve mne vše křičí abychom ji vzali sebou, že litovat nebudeme. A pokud tedy se má domněnka vyplní a ty tisíce lidí jsou už mrtví tak minimálně si budeme moci říci, že jsme mohli pomoci aspoň tady Neaiře.
Opravdu to takto cítím mistře. Nevím jak lépe bych ještě mohl odpovědět, ale myslím si, že tato odpověď není úplně tak katastrofální.

Odpověděl jsem mistrovi a poprvé za dlouhou dobu jsem měl dobrý pocit z této odpovědi, ať už mne za ni mistr pokárá či ne.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Otázka, před kterou jsi byl postaven, rozhodně nepatřila mezi ty nejlehčí, ba naopak. Čas k zamyšlení a rozvážení situace tak rozhodně nebyl od věci, i když jsi se s odpovědí nechtěl příliš zdržovat. Jakmile sis tedy poskládal nějakou vhodnou odpověď, tak jsi neváhal a přednesl jsi svému mistrovi. Ten trpělivě naslouchal, dokud jsi neskončil a ujistil se, že k tomu prozatím nehodláš říci nic dalšího.
Zcela úmyslně jsem to nevztahoval na konkrétní případ a vysvětlím ti na tom našem proč. Vzhledem k vývoji víme, že loď byla odkloněna na nějaké souřadnice, které někdo podstrčil. Tedy, chce tu loď získat a může tam mít k dispozici značnou palebnou sílu. Za předpokladu, že by rukojmí všechny pozabíjeli a stále tam byli a poté nás přestříleli, tak nejen, že bychom nepomohli nikomu z posádky, ale zároveň bychom tím Neaiře vzaly i tu poslední nadějí na nějakou budoucnost,
udal ti mistr konkrétní případ, kdy napadal tvoje řešení a přímo tak zpochybnil jeho správnost, i když neříkal, že jsi odpověděl špatně nebo dobře.
Jedním z nejnáročnějších úkolů každého Jediho je dobré vyhodnocení situace - hledět co nejdále, vidět ideálně vše a pak se dle toho rozhodnout, ale ne vždy můžeme nebo jsme schopni vyhodnotit situace než na následující hodinu, chápeš už, co se ti tím snažím říci?
rozhodl se ti situaci blíže vysvětlit, než byl ochoten ti opět přenechat slovo. Nea mezitím už dojedla svou porci a tiše sledovala vývoj situace, který zahrnoval i její osobu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Armer Lynn
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 02.4.2014 21:50:48

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Armer Lynn »

Ithor, Kosmoport v Tafanda bay
Pozoroval jsem Neairu jak do sebe hází jídlo jako kdybz nejedla řadu let a přitom jsem pozorně poslouchal mistrovo vysvětlování mího hodnocení dané situace. A musel jsem se mírně zamračit, že jsem se opětr netrefil jak mistr chtěl.
Tedy já snad nikdy neřeknu nic správně aby byl můj mistr naprosto spokojen ach jo.
nadával jsem si v duchu.
Ano mistře snad jsem pochopil co se mi snažíte naznačit. Tedy jestli to chápu správně místo kde najdeme ty lidi i ty tajemné ůnosce bude nejspíš velmi nebezpečnéa tedy Neaira by s námi nebyla v bezpečí. Tomu rozumím, ale přesto ikdyž vím že zatím zde přežila i sama bez pomoci kromě toho tajemného Maroka tak si nejsem jist zda ji tu i nadále nechávat. Přeci jen už málem o život přišla,když ji ten povoz málem srazil. Potřebuje opatrovníky a vzdělání,určitě bychom ji nemohli někde vysadit na vhodnějším místě,kde bychom měli jistotu, že bude o ní dobře postaráno?
Všechno jsem to ze sebe vychrlil a čekal na mistrovu reakci.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Armer Lynn

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithor, Kosmoport v Tafanda Bay:
Měl jsi dojem, že cokoliv, co řekneš není správně a pod vlivem tohoto se ti nejspíš i hůře přemýšlelo. Přesto jsi i nadále trval na svém názoru a přesvědčení, což jsi mistrovi přímo říkal. Ten si nad tím povzdechnul a jen zakroutil nevěřícně hlavou, aby se začal zvedat ze svého místa.
Vnímáš pouze jeden problém a nejsi schopen se od něj oprostit Armere. Nikdy jsem neřekl, jestli ji s sebou vezmeme nebo ne, pouze jsem ti dal složitou otázku, abych se dočkal odpovědi, kterou jsi mi ale stále nedal, protože se pořád upínáš na současnou situaci. Pokud bys takhle měl pokračovat, tak budeš přehlížet důležité věci, díky čemuž si něco ztížíš, nebo se v nejhorším případě dostaneš do ohrožení, ne-li ohrozíš někoho okolo sebe,
vytknul ti tvůj tvrdohlavý postoj včetně vysvětlení, co bylo na tom všem špatně. Zároveň podal dívce skleničku s vodou, aby se mohla napít a talíř nechal umýt v čističi.
Ale teď se nad tím už nemůžeme zdržovat. Běž do kokpitu zahájit předletovou přípravu a já zatím najdu Neaiře místo k zabydlení. A přemýšlej o tom, co jsem ti řekl, protože to je důležité,
uzavřel mistr Paxton vaši současnou diskuzi a počkal, až Nea dopije svou sklenku. Poté ji vybídnul k následování a zamířil hlouběji do lodi, abys v místnosti na nějakou chvíli osaměl. Nebylo tedy pochyb o tom, že mistr Paxton byl rozhodnutý vzít dívku s sebou již od začátku, ale přesto se rozhodl tě vyzkoušet položenou otázkou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“