Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Industriální kosmoport: (4 BBY)
Měla na starost kontrolu lodě, drobné opravy a výměny, které jsi byla schopna zvládnout a hlavně na vše dohlédnout, dokud se Lehwun nevrátí. Starší durosan Lehwun De Vaema tě vzal na svou loď krátce poté, co ses dostala z Ylesia a přetrpěla si to nejhorší.

Zatím jste spolu cestovali krátce a nemělo tomu zůstat ani na dlouho, protože už zanedlouho jsi měla stanout na rodné půdě Ord Mantellu, nicméně cestou jste museli ještě doručit několik věcí. Zatím jsi se o Lehwunovi stihla dozvědět docela dost - včetně toho, že o ženu a děti přišel při imperiálním zátahu, že podporuje povstání a nebojí se smrti, kdy věkem by dle lidského měřítka odpovídal zhruba šedesáti létům.
Jinak byl pečlivý, relativně průměrný obchodník a rozhodně jsi na něm mohla pozorovat otcovské sklony - nebylo pochyb, že mu jeho žena a dcera musely hodně chybět.

Teď byl zařizovat něco ohledně vašeho posledního nákladu, který jste nabrali na Bothawui, ale u něhož by bylo lepší, aby jej neviděla imperiální hlídka. I to byl jeden z důvodů, proč jste se vydávali za dovoz materiálu pro jednu z indsutriálních firem a nepřistáli jste na jednom z hlavních kosmoportů. Z tvé práce tě vyrušil příchozí, kterým nebyl nikdo jiný než Lehwun. A už podle výrazu tváře jsi jasně mohla poznat, že starý pašerák neměl moc dobrou náladu.
Holka, máme problém. Kontakt, co od nás měl převzít náklad je v současné době v nějaké z imperiálních vazeb, kde ho vyšetřují kvůli nějakým podvodům. A jeho parťačku naposledy viděli někde v nějaké zapadlé kantýně a to tak nějak před 14 dny,
zasvětil tě stručně do vzniklé situace a rozhodně to pro vás nebylo nic příjemného. Na Ord Mantell jste totiž museli proletět po některé z hlavních tras a s vašim současným nákladem by vás imperiální hlídky dál nepustily. A pravděpodobnost, že nějakou potkáte, byla asi stejně velká, že právě teď nějakej corellian vyhrál někde v sabaccu slušný obnos kreditů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Industriální kosmoport: (4 BBY)

Zrovna jsem dodělala drobné opravy na lodi, které mi dal Lehwun za úkol a zmocnil se mě další abstinenční záchvat. Jediná možnost jako proti tomu bojovat bylo hledat si nějakou práci. Jakmile jsem zůstala chvíli v klidu ovládala mě touha po "rozkoši". Procházela jsem lodí a rozhodla se ještě uložit nějaké součástky do krabice do skříně, ve které jsem našla starý, zašlý elektrodalekohled, a tak sjem se pustila do jeho čištění. U toho jsem přemýšlela nad vším, co vím o Lewhunovi. Bylo mi velmi líto, že přišel o svou rodinu. Mně samotné se po mých rodičích, o dva roky starším bratrovi a o pět let mladší sestře hrozně stýskalo. Doufala jsem, že se Lehwun brzy vrátí a budeme moct co nejdříve odletět na mou rodnou planetu.

Byl zařizovat něco ohledně nákladu. Vzadu jsem si všimla nějakých krabic, ale nevěděla jsem co v nich je. Když jsem se ptala, Lehwun mi řekl, že čím méně toho budu vědět, tím lépe pro mě, a tak jsem se s ním nepřela. Ačkoliv nedá se říct, že bych nebyla zvědavá.

Byla jsem zabraná do svých úvah, rozebírání a čištění elektrodalekohledu, když v tom vešel Lehwun. Ajeje, řekla jsem si v duchu. Už z jeho tváře bylo poznat, že asi máme nějakej malér.
Holka, máme problém. Kontakt, co od nás měl převzít náklad je v současné době v nějaké z imperiálních vazeb, kde ho vyšetřují kvůli nějakým podvodům. A jeho parťačku naposledy viděli někde v nějaké zapadlé kantýně a to tak nějak před 14 dny,
řekl mi Lewhun a ve mě zůstala malá dušička. Už před tím říkal něco o tom, že by nebylo dobré kdyby náklad našla imperiální hlídka.
To znamená, že jsme tu zůstali trčet...
zalapala jsem po dechu. Moje těšení na shledání s rodinou bylo to tam a v hlavě mi začalo šrotovat co asi teďka budeme dělat.
Takže co teď? zeptala jsem se vyděšeně. Myslíš, že bychom měli pár dní počkat, jestli ho z vazby pustí a mezitím zkusit vypátrat jeho parťačku? Nebo nevíš ve městě o někom dalším, třeba jeho rodina nebo přátelé, komu bychom mohli svěřit náš náklad? rychle jsem vyjmenovala prvních pár možností co mě napadlo.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Industriální kosmoport:
Komplikace situace ti moc radosti neudělala, ale komu vlastně ano. Rychle jsi zvážila nějaké možnosti a zahrnula Lehwuna několika návrhy a možnosti, které ti připadaly jako přípustné, stejně jako jsi položila několika otázek. Lehwun tě nejprve gestem zarazil, abys nějak zabrzdila a nehnala se zbytečně moc dopředu.
Uklidni se Naro, galaxie se kvůli tomu během dne nezhroutí,
vyzval tě nejprve ke klidu a pak se opřel o stěnu, načež znaveně vydechl.
Nemyslím si, že by ho měli brzo pustit. Každopádně se chci pokusit dostat s ním do kontaktu a případně zjistit nějaké informace, anebo kontakty na někoho, komu bychom to mohli předat. Ale netuším, jak se mi v tom povede, navíc musím být opatrný, aby nás taky nechtěli začít vyšetřovat, zvlášť s támhle tím na palubě,
prozradil ti po chvilce, co má v plánu a tvářil se zamyšleně. Rozhodně jsi už dovedla poznat, že měl ještě něco dalšího na srdci a dala jsi mu tedy prostor, aby to dokončil.
Každopádně si myslím, že bychom se měli podívat i po té jeho zmizelé parťačce. Nezdá se mi totiž, že on by ji v tu chvíli nějak extra hledal. Myslíš, že by sis troufla projít pár míst a zkusit se po ní poptat?
zeptal se tě a dal ti de facto možnost se podívat ven z lodi. Nijak na tebe nenaléhal, pouze chtěl prověřit všechny možnosti a taky ti dát prostor dělat i něco jiného, než se pohybovat po lidi a všude různě smejčit a hledat, co bys mohla opravit, vyčistit nebo cokoliv jiného s tím provést.
----------------------
Jinak nemusíš přepisovat přímou řeč jiných postav. Vyloženě to nějak extra nevadí, takže to nechám na tobě, jen jsem na to chtěl poukázat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Industriální kosmoport:

Snažila jsem se potlačit svoje počáteční zděšení a vyslechla jsem Lehwuna. Vždyť přece o tolik nejde. Prostě pojedeš domů o trochu později. Snažila jsem se uklidnit a přestala si nervozně žmoulat rukáv.
Po tom, co mi řekl, že se chystá jít zjistit nějaké informace, chtěla jsem nabídnout svou pomoc, o kterou si však záhy řekl sám.
Jasně, zkusím to. Ráda nějak pomůžu.
Jednak jsem byla ráda, že se nějak zabavím, prozkoumám nová místa a pak taky že budu užitečná. Chtěla jsem mu nějak oplatit to, že mi pomohl. Navíc představa menšího dobrodružství začala být i docela lákavá.
Máš nějaké nápady, kde bych mohla začít? A po kom se mám vlastně ptát?
požádala jsem o bližší informace o hledané ženě. A snad se u toho pátrání neztratím. říkala jsem si v duchu, jak se vlastně vyznám na planetě, kde jsem nikdy nebyla a která je jedno obrovské město.
---------------------
Děkuji za upozornění :) A omlouvám se, že trvalo tak dlouho odepsat.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Industriální kosmoport:
Lehwun tvůj souhlas s pomocí přijal s úsměvem, i když jsi možná mohla zahlédnout v jeho očích i jistou starost o tvé bytí. Nakonec ale převládla důvěra v to, že si dovedeš poradit a vytáhnul datapad, který podal tvým směrem.
Na tomhle datapadu najdeš mapu nejbližšího okolí, pečlivě si ji prostuduj než někam vyrazíš. A rozhodně si nezapomeň svůj blaster. Denon je sice ve většině případů bezpečný, ale v industriální čtvrti se mohou objevit nějaké horší existence. Ale rozhodně se snaž mít blaster skrytý, abys zbytečně nepřitahovala pozornost imperiálů. Mohli by se začít vyptávat a o to zrovna moc nestojíme,
začal s prvními instrukcemi, a ty sis během chvilky mohla prohlížet poměrně dobře zpracovanou mapu města. Rozhodně se nejednalo o turistickou verzi, protože kromě hlavních bodů, tam byly dobře vyznačené i kantýny nebo obchody s náhradními díly pro lodě. Samozřejmě nechybělo vyznačení všech míst, kde mělo impérium nějaké základny nebo se třeba nacházely stanice lokální bezpečnosti.
Jeho parťačka je druhem Icarii, jsou hodně podobní lidem, ale mají specifické odlišnosti. Podle galaktické encyklopedie mívají nejčastěji červené až rudé vlasy, odstín kůže v hlubších barvách, většinou modré nebo bledězelené, mají méně prstů a často viditelně zvýrazněné oči. Tam nevím, co tím myslí, ale stejně předpokládám, že minimálně vlasy si případně obarví. Konkrétní podobiznu nemám, ale znám jméno - Felerine. Plus to, že relativně často navštěvovala kantýnu s názvem Bouchlá Supernova. O podniku samotném toho moc nevím, jen že mezi kolegy nepatří k těm populárním a je v relativně zapadlé části industriální čtvrti,
předal ti informace, které měl dostupné včetně toho, co si zjistil na holonetu. Několikrát říkal, že informace je dobré umět získat, ale i vyhledat.
-----------------
Netřeba se omlouvat za delší neodpověď - když to řeknu hrubě, je to tvá vlastní starost a sama si tím zdržuješ hru :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Industriální kosmoport:

Všimla jsem si záblesku nejistoty v jeho očích, když mi podával datapad.
Nemusíš se o mě bát,
ujistila jsem ho a vzala si od něj datapat s mapou.
Děkuju,
řekla jsem zadumaně, zatímco jsem si mapu prohlížela. Vypadalo to, že jsou na ní vyznačeny všechny body, které by se mi mohly hodit. Při zmínce o blasteru jsem vzhlédla a snažila jsem se skrýt drobnou nejistotu. Zacházet s ním umíš... A vůbec na něj nemusí dojít, říkala jsem si v duchu.
Pozorně jsem poslouchala, a když mi Lehwun předával informace o společnici našeho kontkatu a snažila jsem se si ji představit.
Felerine... Snad si barvu vlasů nezměnila, bylo by snažší ji najít. Pokud se schválně nesnaží se skrýt.
Bouchlá Supernova? A hned v industriální čtvrti... Super. Alespoň ale vím, kde začít a není to tak daleko, řekla jsem a zkoumala jsem blízké okolí na mapě a snažila se najít zmiňovanou kantýnu. Po chvíli pátrání jsem ji našla. Opravdu byla v zapadlé části a ne tak úplně blízko jak jsem si původně myslela.
Mám ji, je to ona, že?
chtěla jsem se ujistit, natáhla jsem ruku s datapadem a ukazovala jsem na místo na mapě.
Skočím si tedy do lodě pro blaster a můžu vyrazit.
Jak jsem řekla, tak jsem udělala a když jsem si strkala blaster za opasek říkala jsem si, že pro příště bych ho asi měla nosit pořád u sebe.
Tak zatím, snad se brzy potkáme... Jak se s tebou mám vlastně spojit, když něco zjistím?
napadlo mě se ještě zeptat při odchodu.

Byla jsem ráda, že nemám úplně špatnou paměť a docela dobře jsem si vybavovala cestu k Bouchlé Supernově. Vyšla jsem z kosmoportu a vydala se hned první odbočkou vpravo. Pokud jsem si to dobře pamatovala, měla jsem jít teďka nějakou dobu rovně touhle úzkou uličkou a odbočit na páté odbočce vlevo. Úzká cesta a podivně vypadají existence ve mě vůbec nevyvolávaly dobrý pocit, tak jsem trochu zrychlila, ale zase ne moc, aby to nebylo nápadné. Blaster, schovaný vzadu za pasem, mi dodával o něco větší pocit bezpečí.
Po více než půl hodině jsem dorazila před Bouchlou Supernovu. S pocitem, že nesmím dát najevo svou nejistotu jsem vešla do kantýny, kde sedělo pár pochybných návštěvníků, ale v tuhle denní dobu bych ani nečekala, že zde bude narváno. Od dveří jsem se rozhlédla a nevypadalo to, že by zde byla jakákoliv humanoidní žena, natož s rudými vlasy. Ovšem neviděla jsem do všech koutů. Zhluboka jsem se nadechla a šla k baru poptat se baristy. Pokud je zde Felerine pravidelný zákazník, mohl by o ní něco vědět.
Zdravím, hledám jednu ikariijskou ženu, jmenuje se Felerine. Prý sem často chodí, nevíte kde ji najdu?
zeptala jsem se znuděně vyhlížejícího barmana.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:
Na dotázání se k lokaci kantýny ti Lehwun pokývnutím potvrdil, že jsi našla to správné místo. Všechno potřebné jsi tedy měla a chystala se jít dovybavit a vyrazit, když tě Lehwun ještě zarazil.
A ptej se prosím opatrně. Nevíme, do čeho se mohly naše kontakty zamotat a bylo by nemilé, kdybychom do toho spadli taky. V těchto věcech je lepší být paranoidní, než přehnaně sebevědomý,
poradil ti ještě a připojil jakési varování a moudro, než jsi stihla zmizet pátrat po parťačce vašeho kontaktu.

I když jsi cestou do baru musela projít několika nebezpečnými uličkami, tak jsi naštěstí nenarazilo na nikoho nebezpečného a mohla tak v klidu vejít do poloprázdného baru. Nikdo výrazný zde nebyl a tak trochu podle očekávání jsi zde nezahlédla ani nikoho, kdo by odpovídal popisu Felerine. I proto vedly tvé kroky přímo k barmanovi - jednalo se o durosana, notně znuděného a i relativně otráveného, alespoň co jsi mohla posoudit z jeho výrazu.
Na tvůj dotaz se trochu nevrle podíval a změřil si tě pohledem.
Děvče, rozhlídni se okolo. Vypadá to tu jako nějaké informační centrum?
pronesl a dal ti prostor na to, aby sis mohla ověřit, že tomu opravdu tak nebylo.
Já bych řekl, že je tohle bar. V baru se podává pití, možná něco na zub, rozumíme si?
doplnil nakonec a pohledem přelétl po přítomných zákaznících, zda-li mají všechno co potřebují, nebo naopak, jestli někteří už nejsou ve stavu, kdy mají až moc.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:

Rozhlédla jsem se po baru, ačkoliv jsem věděla, že o informační centrum se rozhodně nejedná.
Tohle byla ta chvíle, kdy jsem měla být opatrná, uvědomila jsem si příliš pozdě, a vzpomněla si na Lehwunovu radu.
Omlouvám se. Můžu dostat mujový džus?
poprosila jsem otráveného durosana o nápoj, položila kredity na bar a posadila jsem se na barovou stoličku.
Zatímco jsem popíjela jasně zelenou tekutinu, který ani trochu nepřipomínala chuť mého oblíbeného nápoje, přemýšlela jsem, jak znovu navázat na můj dotaz ohledně Felerine. Durosan, který umýval o kus dál sklenice, nevypadal zrovna v povídavé náladě. Třeba to znovu zkusím později. A raději jsem si nenápadně prohlížela jednotlivé hosty a hledala někoho, kdo bude vypadat na stálého zákazníka. Jeden takový seděl u okna v rohu kantýny. Byl to sullustan, byl u stolu sám a vypadalo to, že téměř prázdná sklenice před ním je jedna z nejzajímavějších věcí, co kdy viděl. Poprosila jsem barmana o corellianské pivo a vydala se se sklenicí za sullustanem.
Můžu si přisednout?
zeptala jsem. Sullustan na mě lehce zamžoural a kývl. Sedla jsem si naproti němu na polstrovanou sedačku a přisunula k němu sklenici s pivem.
Chodíte sem často? zeptala jsem a podívala jsem se ven z ušmudlaného okna.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:
Po značně nevraživé odpovědi barmana jsi zaměřila svou pozornost úplně někam jinam a rozhodla se zkusit štěstí u některého z místních návštěvníků. I proto tvé kroky, včetně nápoje, kterým jsi chtěla vybraného jedince počastovat, vedly k jednomu sullustanovi, který seděl trochu bokem od tebe.
Niga oku, eciya jira?
zvedl k tobě hlavu sullustan a promluvil na tebe svou rodnou sulluštinou. Navíc to řekl ještě s takovým podivným přízvukem, že jsi prakticky neměla možnost si být jistá tím, co vlastně přesně řekl.

Praktičtějším problémem však bylo vědomí, že sulluština, jejich mateřský jazyk, nespadal do repertoáru řečí, kterým jsi byla alespoň schopna rozumět, natožpak jimi mluvit. Tvůj nechápavý výraz přiměl sullustana zakroutit hlavou a prohodil pár slov směrem k barmanovi, který líně zvedl svou hlavu.
Hele, to není můj problém. Jsem barman a ne překladatel - navíc to, že na tebe promluvila a nerozumí ti je její problém, já ani nevím, kdo to je,
pronesl k tomu barman, mávnul rukou, ať mu dá sullustan pokoj, pokud si nebude chtít něco objednat. Následně se odvrátil a šel se věnovat své práci, která kromě obsluhy spočívala v opakovaném přeleštění skleniček.
--------------------------
Opatrně s dovymýšlením si postav a jejich reakcí, pokud chceš vědět, kdo přesně v kantýně je, tak jednoduše napiš, že se rozhlédneš a já ti v dalším příspěvku vypíšu koho přesně vidíš. Ano, mohl bych to psát již při vstupu - kdyby ses při vstupu konkrétně dívala. Automaticky to nepíšu vždycky, protože je to pak záplava informací a hráč se v tom pak může jednodušeji ztrati.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:

Sullustan na mě promluvil pravděpodobně svým rodným jazykem. Samozřejmě, to mě mohlo napadnout, že nemluví basicem, nadávala jsem si. Sulluština nespadala do mé jazykové výbavy, takže jsem neměla ani nejmenší ponětí co mi odpověděl. Od barmana jsem pomoc očekávat nemohla, takže jsem se na sullustana jen usmála, zavrtěla hlavou a mávla rukou, na znamení, že na tom nezáleží a nechala ho dopít corellianské pivo.
Měla jsem sto chutí vrátit se zpátky na loď, ale nechtěla jsem Lehwuna zklamat. Zůstala jsem tedy sedět na místě, zatímco jsem dopíjela mujový džus a zároveň s pomalou ztrátou naděje se začala projevovat moje závislost, a tak jsem se snažila co nejvíce soustředit na vymyšlení náhradního plánu. Napadlo mě barmanovi zkusit za odpověď zaplatit, na kredity by možná slyšel, ale bohužel jsem u sebe neměla dostatečný obnos. Koukala jsem tedy z okna po kolemjdoucích, poslouchala jsem, co si povídají u vedlejšího stolu, sem tam jsem se rozhlédla po kantýně, jestli se neobjeví někdo, koho bych se mohla poptat, a přemýšlela jsem, jaké jsou vlastně moje další možnosti. Možná, kdybych počkala do večera, bude tu víc živo...
----------------------------
Dobrá, omlouvám se, Chtěla jsem toho napsat trochu víc a právě jsem si nebyla jistá, co všechno můžu psát o ostatních postavách.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:
Následkem svého neúspěchu ses dostala poněkud scestí, kdy jsi netušila, co dalšího za podobné situace dělat. Podívala jsi se tedy ještě jednou po svém okolí s cílem vyhledat někoho, kdo by mohl být sdílnější, ale také mohl pochytit nějaké informace.
Kromě sullustana a barmana se tady nacházelo v současné době ještě pět dalších hostů. Už na první pohled zdeptaný muž utápějící se v panácích alkoholu, weequay a duros, kteří seděli v temném rohu a potichu spolu mluvili, muž v černém oblečení, který rozhodně nepocházel odsud a starší žena, která si nechala přinést i nějaké jídlo z místní kuchyně, i když jeho vábnosti by se mohly vést spory.
Venku se toho moc zvláštního nedělo, sem tam někdo prošel, ale často to byli různí dělníci z blízkých doků nebo dopravních firem, čtyři takoví postupně zavítali i do podniku a objednali si něco k pití. Teprve až po hodině se ve dveřích objevil muž ve starším a notně obnošeném oblečení, s poměrně velkým blasterem pohupujícím se u pasu a cigaretou v koutku. Po pár krocích se usmál na barmana a mávl na něj.
Nazdar, Dorene, jako obvykle?
zeptal se nahlas barman a muž mu podobně nahlas odsouhlasil, jakoby ho vůbec nezajímali ostatní a v podstatě mu to tady patřilo. Než došel k baru, tak tam už měl připravené velké corelliánské pivo a panáka nějaké modré pálenky, ke kterým se s rozvahou posadil a zahleděl se na ně. Díky tomu, že ses rozhlížela i více okolo, tak ti nemohlo ujít, že upoutal podezřelou pozornost i od weequaye s durosem, kteří seděli v rohu a nyní upustili od svého tichého hovoru. Rozhodně to nebyl nějaký přátelský pohled. Mezitím jsi málem přehlédla příchod jedné lidské ženy, která zamířila na druhou baru než muž. Kráčela rychle a celkově budila hodně nenápadný dojem.
-------------------
V pořádku, stane se. Však od toho je "výcvik", abychom si tohle všechno vyjasnili a došli na společnou cestu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:

Postupně jsem si prohlížela všechny zákazníky v kantýně a ani jeden nevypadal, že by na tohle místo chodil častěji než by bylo nutné. Během odpoledne přišlo několik delníků, kteří sem možná chodí pravidelně, ale než jsem si je stihla pořádně prohlédnout a rozhodnout se, zda by mohli něco vědět byli pryč.

Později přišel muž, který zde byl podle halasného pozdravu barmana pravidelným hostem. Už už jsem se chystala za ním vyrazit, ale při rozhlížení po lokále jsem si všimla, že durosan s weequayem na něj zírají, a to ne zrovna moc přátelsky. Zarazila jsem se v polostoje, narovnala si blůzu a znovu se posadila. Nerada bych i já upoutala jejich pozornost. Prostě počkám, jak se situace vyvine. Buď ti dva odejdou a já si s ním budu moct jít promluvit, nebo se sem vrátím zítra znovu.
Naštěstí jsem nemusela dlouho čekat. Do dveří vešla téměř nepozorovaně lidská žena, která už od pohledu působila hodně nenápadně. Nebo se tak snažila působit. Tak holka, momentálně máš dvě možnosti. Buď počkáš jak se situace vyvine s Dorenem, nebo se pokusíš navázat kontakt s tou ženou. No, máš jistotu, že Doren sem chodí častěji, takže to s ním můžeš zkusit příště. Rozhodla jsem se tedy jít zjistit něco o lidské ženě. Počkala jsem, než se usadí, objedná si a trochu se rozkouká.
Přesunula jsem se poblíž jí na konec baru, objednala jsem si corellianské pivo, protože mujového džusu jsem měla po celém odpoledni plné zuby a předstírala jsem si, že si se zájmem prohlížím jídelní lístek.
Promiňte, chodíte sem často? Neznám to tady a ráda bych si dala k jídlu něco, po čem nebudu mít několik dní žaludeční problémy, oslovila jsem ženu s úsměvem, ale tiše, abych nepoutala příliš pozornosti.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:
Během chvilky se ti naskytlo hned několik osob, kteří by ti možná mohli pomoci, ale díky rozvaze sis brzy uvědomila, že tu nebude nic jen tak samo s sebou. I proto se tvým cílem nakonec stala ona žena snažící se o nenápadnost a pokud bys ji nezaregistrovala při příchodu, tak by se jí to i povedlo.
Rozhodla jsi se použít trik s turistou/cizincem, jak s oblibou říkával Lehwun, kdy se jeden pokusí zabřednout do hovoru s místními přes nějaké naprosto obyčejné téma, Než cokoliv jiného, tak jsi ženu, které mohlo být okolo třiceti let, pořádně zaskočila a výrazně překvapila. Přesně tak se totiž tvářila, když se otočila tvým směrem a snažila srovnat, o cože tady šlo.
Eh, zeleninu bych neriskovala, i když také nejsem úplně místní, jen se snažím, aby to tak tolik nevypadalo. Ono nikdy nevíte, kdy se může něco stát,
sesmolila větu a tys postřehla, že měla tendenci se snažit poohlédnout okolo sebe, aniž by vypadal nějak výrazně nápadně. Po chvilce se však trochu uklidnila a s vědomím, že jí nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí se uklidnila.
Víte, v takovýchto podnicích si až tolik nevyberete - nejlepší je běžná volba něčeho, co se dá sehnat prakticky kdekoliv. Steaky z banthy a nerfa bývají asi takovou rozumnou volbou,
doplnila nakonec a až skoro poučovala, i když i tohohle si po chvíli všimla a pokusila se tón vrátit do normálu. Ale ty sis toho již všimla předtím a jakoby dívka naproti tobě měla nějaký strach.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
nnelca
Učedník
Učedník
Příspěvky: 10
Registrován: 09.11.2015 20:14:07

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od nnelca »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:

Hm, nerfí steak jsem neměla ani nepamatuju, zamyslela jsem se na chvíli nad jídlem.
Nerfí steak je opravdu dobrý nápad, děkuji za tip, usmála jsem se přátelsky na dívku, protože bylo vidět, že se necítí ve své kůži a já jsem nechtěla, aby měla pocit, že by se mě měla bát.
Opravdu nejste místní? To bych neřekla, ačkoliv já jsem tu teprve krátce, takže místní moc nerozeznám. Ale souhlasím, že opatrnosti není nikdy dost.
Zrovna se k místu, kde jsem seděla přibližoval barman, tak jsem ho požádala o nerfí steak. Jednak jsem měla opravdu hlad a pak jsem také nechtěla, aby poslouchal.
A co vás přívádí do takovéhle zapadlé putyky? otočila jsem se znovu k ženě, když se durosan odšoural na druhou stranu pultu.
Doufala jsem, že nejsem příliš zvědavá a že ženu nevyděsím ještě víc, ale nenapadlo mě moc témat, kterými vést směr rozhovoru tam, kam jsem chtěla.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro nnelca(Nara Perral)

Příspěvek od Jordi Linx »

Denon, Kantýna Bouchlá Supernova:
Obávala ses ženiny nejistoty a proto ses snažila působit vlídně a ptát se okrajově, abys ji nijak nevyplašila, ale naopak z ní dostala některé informace. Tvůj hlad ti k tomu vlastně jen napomohl a na tvou objednávku zamručel, že ti to za chvíli přinese a nic víc. To pomohlo i tvému dalšímu úsilí, kdy to mělo odvést jeho pozornost někam, což zafungovalo dobře - barman totiž musel vyrazit do kuchyně, aby předal tvou objednávku ke zpracování.
Nejsem místní, jsem tu krátce kvůli práci. A ono je těžké rozeznat místní na takovýchto planetách, možná jen podle toho, že se tu s někým znají, nebo se znají s obsluhou,
odpověděla ti nejprve k tvému podezření, že by mohla patřit mezi místní. Takhle zblízka sis pak mohla uvědomit, že její oblečení bylo vlastně takové neutrální pro naprostou většinu světu - v hlavním případě však bylo vybíráno tak, aby vypadalo pokud možno co nejméně nápadně a nebudilo tedy nežádanou pozornost.
A jsem si zašla pouze na chvilku vydechnout - tedy ne, že bych podobné podniky milovala, ale nejsem zámožná, abych mohla navštěvovat kluby hlavní třídy. Vy jste sem přišla jen na jídlo, nebo tu na někoho čekáte a máte dlouhou chvíli?
odpověděla ti ni neříkající větou, kterou tu mohl použít prakticky kdokoliv, kdo sem dorazil. Pozitivní však bylo, že se zdála o něco uvolněnější a byla tedy o něco více přípustná možné diskuzi. Navíc se nezdálo, že by ti měl talíř přistát na baru nějak brzo a ve zbytku baru se zatím také nedělo nic neobvyklého nebo hodně zajímavého.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“