Mise pro Gartha (Ryan Kawell) - Co ukrývá Gandrun 2?

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Mise pro Gartha (Ryan Kawell) - Co ukrývá Gandrun 2?

Příspěvek od MrTukan »

Cesta na Gandrun 2, někde v hyperprostoru

Se svým mistrem Diaglesem Gu´Avinem právě letíš vstříc další misi kamsi do odlehlého vesmíru k písečné planetě jménem Gandrun 2, na které podle záznamů měl ztroskotat jeden z rytířů Jedi při cestě k cíly své mise, jejíž účel vám však nebyl prozrazen. Protože tvůj mistr nepatří k oblíbencům Rady, ba naopak, cestujete teď starou lodí, která v původním provedení snad ani neměla hyperpohon. Nedostali jste ani pilota, což vám však nevadilo, protože jste oba dobrými piloty a tak jste si dokázali poradit sami.

Teď však směřujete hyperprostorem ke svému cíli a ty netušíš, co od této mise můžeš čekat. Mistr, ani nikdo jiný ti o vaší misi neřekl nic bližšího, ani o plantě, kam letíte sis zatím neměl čas zjsitit informace, i kdyz v lodní databázy jistě nějaké jsou. Snad. S Gu´Avinem sedite oba v pilotní kabině, která dosti připomíná dávnou historii. Tvůj mistr trochu nepřítomně hledí do prázdna před sebe.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na palubě lodi

Letěli jsme hyperprostorem a já hleděl do prázdna. Před očima se mi honily představy, vzpomínky a myšlenky, které jsem v sobě tak dlouho dusil. Podíval jsem se na Mistra, který v podstatě činil, to co já. Odvrátil jsem svůj pohled a věnoval se své straně lodi.

Při pomyšlení, že téhle skořápce se říká loď, zkřivila se má ústa do úsměvného úšklebku. Kolik kreditů na koupi lodi, kolik úsilí a námahy stálo přemlouvání Rady, abychom dostali tuhle popelnici, která byla ráda, že vůbec vzlétne? Vzpomínal jsem na ty dlouhé obstrukce, kterými jsem si musel projít…

V minulosti

Ryan stál před vchodem do místnosti rady a čekal až bude vpuštěn. Když byl konečně uveden do místnosti stál před třemi Mistry. Dva z nich Ryan znal a to Mistra Yodu a Mace Windua, kteří seděli bok po boku. Zato však ten třetí seděl opodál, jakoby se jich snad dokonce i stranil. Zdálo se, že se nic nebude dít. Atmosféra sekundu od sekundy, minutu od minuty houstla a stále nikdo nepromluvil. Až konečně napětí povolilo pod tíhou Yodova hlasu, který pozorně chlapce sledoval…

Yoda: Takže, ty bys Jediem chtěl být?
Ryan: Ano, pane…
Yoda: Ano? Proč, ty jím chceš být?
Ryan: Protože chci něco dokázat…

Yodovi oči na okamžik zaletěly k Winduovi…

Současnost

Na chvíli jsem se přestal vzpomínkami zabývat a otevřel jsem oči. Ve snaze nedostat se do tíživého víru bolestivých okamžiků mé minulosti. Jsem otočil svůj zrak k Mistrovi. Mistře, mohl byste mi říct něco o naší misi? Můj hlas zněl podivně přiškrceně a cize. Bylo mi líto, že kvůli mně každý můj přítel dostával políčky ze všech stran, a já mohl pouze přihlížet…

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Na palubě lodi

Při svém přemýšlení jasně vnímáš nestabilitu lodi, její kymácení se k tomu se přidávájící hvídání, pištění a supění trupu, jak odolává vnějším podmínkám a s vypětím všech sil drží celou loď pohromadě. Loď už má zřejmě svoje za sebou a nejspíš by bylo nejlepší, kdyby byla vyřazena do šrotu, teď jste v ní však směřovali ke své další misi a tak tata stařičká loď musela ještě chvíli vydržet. Když ses zeptal mistra na cíl vaší mise, dostala se ti vstřícná odpověď:

Jsme na cestě na písečnou planetu Gandrun 2, kde měl podle informací záhadně ztrozkotat jeden z rytířů Jedi, který se Radě ohlásil naposledy před několika dny a od té doby se s ním nepodařilo navázat kontakt. Podle informací, které ve své poslední správě uvedl, pád jeho lodi nebyl zaviněn chybou pilota, ale byl podle jeho slov sestřelen nebo spíše stažen do atmosféry planety, kde později ztroskotal nedaleko jednoho z mála pohoří. Máme jeho přesné souřadnice, což znamená, že máme najít jeho loď, jeho a samozřejme také pokusit se zjistit, čím byl tento pád zapříčiněn.

Mistr ti podal vyčerpávající zadání vaší mise tařka jedním dechem a teď se tedy několikrát z hluboka nadechl, potom zkontroloval stařičké kontrolky, zda se vám nerozpadá loď a znovu pohlédl na tebe, zda máš ještě nějaké dotazy s tichou poznámkou:

Za chvíli tam budem, jestli se nám to dřív nerozpadne.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na lodi

Usmál jsem se a v té chvíli byl rád, že je Mistr se mnou. Dodával mi pocit určité svobody, volnosti a bezpečí. Skoro jako Ginia… Při té myšlence jsem se mírně otřásl a s těžkým srdcem si uvědomoval svou slabinu, svou největší slabinu. Jako dítě jsem tehdy moc přátel neměl. Uvědomil jsem si. Došlo mi také, že se příliš upínám na své nejbližší. Abych se nadále neužíral svými vnitřními démony, zkontroloval jsem palubní počítače…

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Na lodi

Právě ve chvíli, kdy jsi kontroloval přístroje to s celou lodí pěkně trhlo a tys ěl na chvilku pocit, že se ten křáp rozpadá, ale po chvilce sis uvědomil, že to bylo zřejmě jen to, jak jste vystoupili z hyperprostoru. Tvou teorii potvrdilo i to, že jsi před sebou již viděl malou písečnou planetu od jejíž orbity jste nebyli příliš vzdáleni. Chvilku na to jsi však pocítil druhé trhnutí, které zřetelně zareagoval i tvůj mistr a s tázavým pohledem nejprve na kontrolky a potom na tebe se zeptal:

Co to bylo?

Loď překvapivou rychlostí míří k orbitě planety a zmocňují se tě dost velké pochybnosti, zda je tenhle křáp schopen letět vůbec tak rychle.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na lodi

A jejda... Navzdory vážnosti situace jsem se musel usmát. Loď sebou mává jak na republikových slavnostech a ze mě vypadne „a jejda“... Vážně to jde se mnou z kopce... Loď sebou škubla a zdálo se, že se každým okamžikem rozpadne. Tohle už asi není výskok z hyperprostoru... Ujelo mi, když jsem se podíval průzorem ven a viděl jakou rychlostí se blížíme k planetě.

Takže máme dvě možnosti. Buď se porouchal stabilizátor, což je velice nepravděpodobné nebo je na planetě něco, co nás stahuje dolů. Mistře,co únikový modul? Bylo mi jasné, že než bychom byli schopni vymyslet co z lodí, mohli by nás z té planety seškrabávat...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Na lodi

Mistr vypadá podobně znepokojen jako ty, ale naproti tobě on se snaží něco s lodí udělat. Ta však nereaguje na jeho zadání a tak se po chvilce na panely vykašle a podívá se na tebe trochu bezradně. V tu chvíli právě přijdeš se spásným návrhem únikového modulu a on jenom přikývne:

To je asi naše jediná možnost, teda pokud tu nějaký je!

Nachvilku se pozastavil a pak se s nadhledem a úsměvem zeptal:

No ale jak se vrátíme zpátky a navíc správce hangáru nás nebude mít rád, když mu zrušíme další loď.

Přitom rychle zkontroloval své vybavení, světelný meč a začal rychle balit všechny potřebné věci. Během toho se před vámi stále zvětšuje písečná planetka, k jejíž atmosféře se řítíte stále se zvyšující rychlostí.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na lodi

Omlouvám se Mistře, pokud si o mně myslíte, že jsem se vzdal lodi příliš rychle, ale jak jest viděno, není jiné řešení… Při Mistrově poznámce o hangáru a rozmrzelosti správce se mi na rtech objevil ironický úsměv. To jistě

Jim Feath byl podsaditý chlapík, který měl své lodě rád skoro stejně, jako svoje děti Dana a Rebecu, kteří se urputně snažili jít v otcových šlépějích . Byl to zajímavý pohled, protože kdykoli správce našel na svém „miláčkovi“ nějaký ten škrábanec rozběsnil se tak, že pak ještě dlouho nebyl k utišení. A teď mu navíc jednu otřískáme o planetu… Pomyslel jsem si, když jsem si kontroloval výbavu. Mistře, jsem připraven! Snažíc se dodat mému hlasu trochu té jistoty jsem vykročil vpřed.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

V záchraném modulu

Mistrovi po chvíli zase zmizel úsměv z tváře a čakal na tebe, až si zbalíš své sakypaky, abyste mohli vypadnout.

Tak jdeme!

Zavelel mistr a vy jste se nasoukali do ne příliš velkého záchraného modulu, pořádně jste se připoutali a uzavřeli jej. Už byl tak tak čas na to, abyste se "vystřelili" a doufali, že to přežijete, protože záchraný modul byl snad ještě staršího data výroby než samotná loď, což bylo velice divné. Chvílemi jsi měl dokonce pocit, že ho už někdo někdy použil a zaplavila tě vlna úzkosti při které tě sjel mistr káravým pohledem, ale bezeslov, protože sám měl asitaky dost nahnáno.

Odpoutali se od lodi, která závratnou rychlostí mířila k povrchu planety a brzy jste vstoupily do atmosféry, která si s vámi pohazovala jako vítr se sněhovou vločkou. Drsný a tupý náraz ukončil váš let. Ve stejném okamžiku se ti zatmělo před očima a probouzíš se až po několika minutách. Zřejmě jsi ztratil vědomí. Když se rozhlédneš po záchraném modulu, jsi překvapen, protože je docela zdeformovaný a vevnitř je dokonce spouta písku. Tušíš, že tvůj mistr by se měl nacházet někde naproti tobě, přesně tam, kde je ta velká kupa písku.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Písek, písek, písek...

Náraz byl prudký a do toho hodně slyšitelný zvuk, který by se dal označit jako „bum.“ Cítil jsem jenom jak něco udělalo cvak a pak už jsem se „opaloval“ na horkém slunci.

Chvilku mi trvalo, než jsem se zmátožil natolik, abych se mohl vůbec postavit. Celé tělo mě pálilo a bolelo. Ani jsem neměl zájem počítat si kosti, protože bych se asi nedopočítal. Ale i se svou mizernou anatomií a počty jsem si uvědomil, že asi někdo chybí…

Když se mi konečně povedlo postavit se, zjistil jsem, že pár metrů ode mne leží velká hromada písku. A to mi tvrdil, že nechce být pohřben zaživa. Napjal jsem své síly a dobelhal se k hromadě písku a doslova na ni padl obličejem. Náhlý povzdech mne však probral k životu. S posledními zbytky sil jsem začal hrabat…

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Písek, písek, písek...

Všude byl písek a ty ses z pádu jen ztěžka vzpamatovával. Všechno tě bolelo, ale díky bohu sis brzo uvědomil, že jste původně byli dva, takže za předpokladu, že se nestalo něco hodně divnýho, a mistr se nesloučil s tvou osobou nebo po pádu hodně rychle někam neutek, tak tu někde musí být. Po chvilce sis všiml objemné hromady písku a po tom, co ti bleskl hlavou úžasný nápad jsi rychlezačal hrabat. Po chvlce jsi narazil na neco tvrdého a zaslechl jsi pod svýma rukama zaúpění:

Auuuu! To je muj nos! Vyndej ty prsty!

Slyšíš mistrův pobouřený, ale veselý tón, kterým potom ještě stále trochu přidušeně, jak má dost písku na obličeji a tvoje prsty v nose, pronese:

To ti to ale trvalo! To si nepamatuješ, že chci bejt pohřbenej až po smrti?!

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Písek, písek, zase písek...


Ani se nedá slovy popsat, jakou mi udělalo radost, že svého Mistra vidím živého, ač stále poněkud pískového, ale plného humoru. Promiňte Mistře, ale vy jste do toho modulu šel dobrovolně… Nabídl jsem mu ruku aby mohl vstát…

Ještě, že se mu stalo jenom tohle. Říkal jsem si v duchu a potměšile uvažoval, jak by reagoval po takové lávové koupeli. Aby Mistr nepoznal, že se směju odvrátil jsem zrak a sám sebe přesvědčoval. Nesměj se nesměj, neesměj… Potom jsem logicky došel k závěru. Asi by tě přizabil...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Písek, písek, zase písek...

Mistr už radši mlčel a přijal tvou podávanou ruku a ztěžka se vyhrabal z písku. Pak se dlouhou dobu pečlivě oprašoval, vysypal písek z kapes a následně tě sjel vyčítavým pohledem s pobaveným úšklebkem, potom pronesl:

Nemám rád písek. Přístě si musíme od Jimyho vypůjčit nějakou loď, se kterou přistaneme, teda pokud nám ještě někdy nějakou půjčí po tom, co jsme tuhle zrušili.

Sklepe ze sebe zbytky písku a zkontroluje svůj meč. Poté se tě zeptá:

Tak a kde to vlastne jsme? hodily by se nějaké přístroje, abychom zjistili, kde jsme a našli pozici, kam dopadla loď toho rytíře. Jinak nemáme kde začít.

Přitom si trochu povzdechne, vyplivne zbytky písku z pusy a hodi po tobě očima, jestli máš nějaký nápad.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na planetě

To mne velice udivilo, že se Mistr ptal na můj názor, ale byl to nevyzpytatelný člověk a to jsem respektoval. Začal jsem proto horečnatě uvažovat, což bylo vzhledem k venkovní teplotě celkem problematické…

Čím je tato planeta tak zajímavá, že si zasloužila naši pozornost vypadá celkem opuštěně, což může být zástěrka. Vytáhl jsem datapad a zkoušel vyhledat informace o tomto místě…

Zpráva

Gandrun 2 je zapadlá písečná planetka. Nic tu snad není k vidění, krom starých, budov…

Pokýval jsem hlavou. Opravdu skvělá planetka na zájezd… Zadal jsem souřadnice oněch budov. Mistře, koho by tady zajímaly polorozpadlé budovy?

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Gundrun 2

Mistr tě chvíli zvědavě pozoroval a když jsi vytáhl datapad, tak se s otřesným zakvílením chytl za hlavu a postěžoval si:

Je sice super, že máš datapad, ale já ten svůj zapomněl na lodi!

Potom se ti však naklonil přez rameno a koukal, co by vám mohlo pomoct. Tvou poznámku o zájezdu výjimečně nijak neglosoval, ale jen tě pochválil:

Dobrá práce! Je skvělé, že máš souřadnice místa, kde spadl objekt, který hledáme a když tam jsou budovy, budou tam třeba i nějací domorodci. Dočetl jsem se, že zde žijí nomádi, nečekal bych tu nějakou techniku, ale aspoň mluvit by snad mohli umět. Mohli bychom od nich nějak získat informace nemluvě o nějakém tom jídlu a vodě.

Potom se rozhlédl po písečných dunách, ty jsi následoval jeho příkladu a rozhlédl ses taky. Zjistili jste, že jste v dunách udělali pěkný rygol a jak jste teď v dolíku, tak nevidíte dokonce ani hvězdu, okolo které tato poušť obíhá.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“