Čas dospět - mise pro Tarmien Nalju

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva

Cože?! překvapeně zvednu obočí. A to mě má uklidnit? Sice je to politická záležitost, ale když přihlédnu k tomu, jak vypadala některá zasedání enklávního debatního kroužku...
Vzápětí se přinutím k pozitivnímu myšlení.
Jednak právě podobné akce skýtaly jedinečnou příležitost ke sběru dantooinského folklóru (zn. ilegálního), jednak očekávat zábavu na podobné úrovni ve vysoké politice naštěstí není možno.
Rozhodně ne v přítomnosti zástupce Jediů, pomyslím si s určitou mírou černého humoru. Představa je to nepěkná, zatímco já se budu snažit neusnout při nudných proslovech, většina delegátů zaleze někam, kam podle nich jedijské schopnosti nedosáhnou, a budou se veselit.
Ale co, dobře mi tak.
Informace o lodích mě vpodstatě uklidnila; jen máloco by bylo horší než dosáhnout, aby se sektor Karchen přiklonil na stranu Republiky - a senát mu na obranu před sithy neposlal ani houby s octem.
A pokud stačí vyrazit dneska... je ideální čas využít toho, že nemám pevný rozvrh, jít se sbalit a zkusit se před cestou dát zcela do pořádku, protože fungování v tomhle módu není něco, co by bylo u přátelské návštěvy na konferenci shledáno dostatečně v souladu s pravidly diplomatické etikety.
Pokud se tedy její karchenské pojetí nějak zásadně neodlišuje od serenského, musel jsem se usmát.
Dobře, v tom případě bych vyrazil za tři hodiny, odpovím mistru Tokaremu.
Dost času, abych stihl kratší meditaci a řádné spakování všech náležitostí.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva

V lodi nějaké užitečné informace najdeš. Síla tě provázej.
Rozloučil se s tebebou mistr Tokare.
Nechal jsi mistra Tokareho rozjímat v zahradách a vydal jsi se připravit na cestu.
Tvůj odhad tří hodin ti celkem vyšel. Takže jsi startoval loď již čilý a dobře zabalený.
Když sis během cesty projelnějaké informace o systému kam se chystáš jít tak ses dozvěděl že tam prakticky nic není. Lidé se tam živí pěstováním hlavně ovoce a obilovin. Systém je zcela mírumilovný a s prakticky nulovou tovární kapacitou.
Jediný důvod proč by mohlo být nebezpečné kdyby se systém ostal do rukou Sithů byl ten že by jejich příkladu mohli následovat další systémy. A pak samozřejmě že by je mohli zásobovat potravinami.
Co so oné konference týče tak podle záznamů co jsi měl k dispozici se jednalo skutečně spíše o větší piknik, kde několik hodnostářů pronese řeč (Nebyl jsis jistý zda se nebude i nějaká vyžadovat od tebe). A jinak se bude jednat jen o posezení na louce s nějakým tím místním folklórem.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

na cestě

Rázným gestem zavřu datapad i s popáté přečteným souborem.
Krom demoralizace ostatních světů mi není jasné, co by Revan s Malakem mohli mít s karcherským sektorem za nekalé úmysly - a naopak je mi naprosto jasné,že zrovna tohle musí hlodat v hlavě představitelů sektoru, kam jedu na přátelskou návštěvu, a že jim to jednoznačně radí ke spojenectví s temnou stranou.
Logicky.
Potraviny jsou zapotřebí všude.
ONI jsou nevinní a neškodní, tedy je nikdo ani zneškodňovat nebude - zbytečné plýtvání zdroji.
A s trochou logického uvažování se dá dohrabat k závěru, že když něco, Republika je příjemnějším nepřítelem než armáda Darth Revana - dá se předpokládat, že kdyby došlo k vojenské akci, bude brát ohled na civilisty a pokusí se omezit ztráty na životech i na majetku na nutné minimum.
Tomu se říká mít všechny trumfy v ruce, pomyslím si. Ale nikdo neříkal, že to Jediové mají jednoduché.
Znovu se vrátím k prostudovávání podkladů.
Čím víc bezvýznamných detailů si zapamatuji, tím víc budu v obraze, až je uvidím naživo a tím lépe budu schopný patřičně reagovat.
A pokud se jedná o piknik... prostě to bude piknik.
Zkřížit folkloristu-amatéra s diplomatem a slušně vychovanou návštěvou nemusí být zcela nemožné.
Dost možná to bude nejsnazší vůbec ze všeho.
Prolétnu si všechny články po šesté a ještě po sedmé.
...co se z toho snažíš jenom vyčíst, Tare... stejně se můžeš vsadit, že se to nějak zkomplikuje.
Nemohu říct, že by mě to nějak zneklidnilo.
Víc, než jsem, by to asi v rámci mantinelů daných kodexem nešlo. Přece jenom, první mise je první mise a představa, že nad sebou doopravdy nemám žádný dozor, je poněkud... děsivá.
Odpovědnost.
Asi bych si na ni měl začít zvykat.

Pustím se do informací po deváté.
Stejně nemám cestou nic moc co dělat - a snažit se zachytávat vizi... s mým štěstím na obrazy věcí budoucích je lepší nic nevědět a jednat s klidným vědomím a svědomím, že dělám to nejlepší co můžu, než zase kličkovat a vlítnout své vizi přímo do náruče v tu nejhorší možnou dobu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor

Informace si přestaneš číst v okamžiku kdy zjistíš že ti mozek předběhl oči asi o půl odstavce a už to celé umíš nazpaměť a jen si to v duchu předříkáváš.
Naštěstí zanedlouho se ozval signál že je čast vystoupit z hyperprostoru. Pohled na planetPakrik Major byl vcelku pěkný, nulový provoz lodí tomu dával mnohem příjemnější ráz.
Čím víc ses blížil tím víc jsi poznával že je tato planeta je vskutku mírumilovná a klidná. Její menší sesterská planeta vypadala podobně jen ještě o něco více klidněji.
S přistáním jsi neměl žádné problémy. Letový kontrolor se evidentně dosti nudil a tak vzal za vděk každé lodi a nezdržoval zbytečně.
Po přistání již na tebe u lodi čekal nějaký muž.
Jedi Tarmien Nalju? Vítáme vás na Pakriku Major. Následujte mě prosím, dovedu vás k vašemu ubytování.
Přivítal tě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major, kosmoport

Kosmoport vypadal ještě o dvacet procent úpravněji než ten na Dantooine, když nás nahnali na Den Republiky do povinného uklízení a čištění v co největším stylu.
Tedy, ne že by to dalo zas až tolik práce.
Sotva jsem se stačil pořádně rozkoukat a objevil se... nu, připomínal cosi mezi výchovným dozorem a průvodcem.
Ano, to jsem, odpověděl jsem a připojil se k němu, jak jsem byl ostatně vyzván.
Doufám, že když ví, kdo a co jsem zač, tak se také představí.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Jmenuji se Non Name. Pokud budete něco potřebovat tak se na mě v klidu obraťte.
Představil se po cestě, zatímco tě vedl k malému domku.
Program začíná zítra ráno. Do té doby zde buďte jako doma.
Předal ti klíč k domku.
Potřebujete ještě něco?
Zeptal se tě nakonec.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Tak jako doma?
Při těch slovech se musím pousmát, hlavně abych zaplašil prchavý pocit popsatelný jako "a co to vlastně znamená?". Předpokládám, že je v něm obsažena především skutečnost relativní volnosti programu spolu s oznámením, že se mohu cítit uvolněně a zařídit se prostě po svém.
Tedy... naprosto nový a zvláštní pocit.
Když jako doma, tak jako doma...Kdybych to bral doslova... tak mám patnáct minut na zabydlení se, pak dalších patnáct na zapnutí datapadu a další prolétnutí si údajů k zítřejšímu programu, a pak bych se měl jít porozhlédnout po okolí.
Odhaduji, že tma začne padat tak za čtyři hodiny, a pokud dobrou polovinu z času, kdy ještě bude světlo, strávím poznáváním svého nového okolí a možností je opravdu zavnímat, bude to velmi užitečně vynaložený čas.
Děkuji, jste velmi laskavý, ale myslím, že ne, odpovím Namemu přátelsky. Nepochybuji o tom, že má na starosti ještě další delegáty, a bylo by nevhodné jej zdržovat - zvlášť když doopravdy nic dalšího nepotřebuji. Možná jen... mám v plánu využít času před konferencí a poznat zdejší okolí. Takže kdybyste mi mohl říct, jestli jsou poblíž místa, která by doopravdy stála za vidění, nebo naopak taková, kterým bych se měl kvůli případnému komplikování posledních příprav konference vyhnout - nerad bych vám působil zbytečné potíže.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Tvůj průvodce se zatvářil poněkud zmateně.
Místa, která by doopravdy stála za vidění.
Zopakoval po tobě.
Tímhle směrem se dostanete na vyhlídku, je z ní opravdu pěkný výhled. Uvidíte i louku na které se zítřejší konference bude konat. S tím že byste někde překážel si nedělejte starosti. Tato konference není nic co by se muselo nějak zvlášť chystat.
Ukázal ti směr k vyhlídce. Náhle mu zapípal komlink. Omluvil se ti a kapku poodešel aby vyřídil hovor.
Po chvilce se však vrátil a sdělil ti novinu.
Kurfiřt by si s vámi ještě dnes chtěl promluvit. Za nějakých pět hodin kdybyste přišel k němu do kanceláře... Nebo já vás tady raději tady vyzvednu, abyste zbytečně nebloudil. A ještě něco...
Zatvářil se poněkud rozpačitě.
Pokud u vyhlídky uslišíte hlasy nebo šramot z křoví, tak si nevšímejte, místní mladí tam rádi chodí a... scházejí se tam, jestli rozumíte.
Pak ses tebou rozloučil a opustil tě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Poprvé mne napadlo, že všechny dantooinské návyky nemusí být zas až tak obecné, jak by jeden myslel.
Nicméně ten tip je užitečný; přece jen, nerad bych se toulal způsobem "kam mě Síla zavede" - a ta vyhlídka vypadá dobře.
Informaci vzápětí následovalo pozvání na audienci a doplnění, které nepostrádalo nádech... zábavnosti.
Že by Jediové byli považováni za AŽ TAK neinformované o základních praktických záležitostech?
Scházení se sem tam provozovalo i na Dantooine, přestože jedijské zamilované párky si vesměs dávali pozor, aby vztahy zůstávaly co nejutajovanější. Hlavně před mistry a zodpovědnými osobami, ale svou roli v tom hrála i skutečnost, že enklávní "spárkatá zvěř" se stávala terčen spíše méně než více vtipných poznámek a žertíků ostatních padawanů.
Pokrčil jsem rameny, jako že rozumím a beru na vědomí, čímž celá záležitost pro mě skončila. Víc jedijské pozornosti si nezasluhovala.
Tak tedy zhruba za čtyři a půl hodiny na vás budu čekat tady, dodám a rovněž se s Namem rozloučím.

Plán pro využití volného času byl vcelku prostý.
Půl hodiny věnovat zabydlování se plus zrekapitulování si programu zítřejší konference, pak dvě hodiny na výlet na vyhlídku a zase zpátky (pořádná procházka to není, ale nešť... Dantooine mi se svými pláněmi pomalu začínal chybět), a na zbytek času před audiencí pak věnovat meditaci spojené s vnímáním planety a setkání s kurfiřtem.
Nepřijde ti to trochu přehnané?
- Ne. Hodně.
A nechceš se...
- Hlavně nechci udělat chybu. A menší paranoia může být i užitečnou prevencí.

Nicméně snaha před sebou předstírat zodpovědné chování vedla k potlačení nervozity z první samostatné mise - a i dalších přilehlých pocitů. Nejradši bych se jen natáhl na postel a koukal do stropu, zatímco myšlenky by kolem plavaly, jak by se jim chtělo.
Jenže tohle si Jediové nemohou dovolit. Podléhání slabostem a nejistotě.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Vybalování ti ani celou půlhodinu nezabralo, přeci jen jako Jedi jsi mnoho věcí nevlastnil a program byla natolik stručný a zevrubný že sis ho již dávno pamatoval.
Vydal ses tedy na vyhlídku. Nalezl jsi ji snadno. Mnoho cestiček zde nebylo a vyhlídka byla celkem dobře vidět.
Když jsi na ní vylezl musel jsi uznat že výhled byl opravdu pěkný. Oválná louka na které se měla zítra konat konference zde byla jak na dlani. Nikdo tam momentálně nebyl.
Zbytek výhledu také trochu připomínal Dantooine, nebyl však pokryt nevysokou trávou, ale různými poli či krásně zelenými loukami.
Zaslechl jsi v křoví nedaleko tebe tiché šustění a tlumené hlasy.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Opravdu by mě zajímalo, co by na této planetě pohledávali sithové.
Z Pakriku Major jsem měl jediný pocit - a to příjemně ospalé díry, kde dávají gizky dobrou noc, a nikomu to příliš nevadí. Ta planeta byla rozhodně plná života, takovým specificky pokojným způsobem.
Prostě ruralistická idyla. Skoro kýč, pomyslel jsem si ironicky při pohledu na scenérii hodnou stařičkého holovizního rodinného seriálu z farmářského prostředí. Vlastně v tom byl jediný rozdíl - tenhle svět se nedal nazvat jinak než SKUTEČNÝM.
Musí být úžasné žít na planetě, kde se celosektorová konference pojímá jako přátelský piknik.
Ta myšlenka mi bezděčně prolétla hlavou, a vzápětí byla zkorigována, že to zas tak úžasné určitě není. Jednak tu není moc toho co dělat, jednak třeba takoví sithové na obzoru vypadají na čtyřhvězdičkový průšvih. Možná i pěti.
Vzpomněl jsem si na jednu z historických her realizovanou enklávním dramatickým souborem, která byla situovaná do časů jednoho z prvních schizmat a v níž byla skupinka několika Jediů překecána planetární vládou, aby hájila zapadlý svět na vnějším okraji proti temným nájezdníkům používajícím Sílu (vlastně by bylo hloupé na tuhle hru zapomenout, když jsem v ní hrál hlavního padoucha).
Taky to byl podobný zapadákov. Krásný, mírumilovný - ale zcela bezbranný. A dost bohatý, aby jeho ovládnutí za to stálo.
A Revanova armáda potřebuje nejen světy se strategickou polohou a s industriálním zázemím, ale i takové, které budou pro ni produkovat potraviny.
Najednou jsem si nebyl zcela jistý, jestli bylo rozumné podobným posláním pověřit člověka, jemuž bude osmnáct až za tři měsíce. Přestože u Jediů o věk ani tak nejde, mnohem důležitější je výcvik a schopnosti.
Ale někde se otrkat musím.
A svůj úkol splním... jak nejlépe to dovedu.


V křoví začalo šramotit, zcela v souladu s varováním,jehož se mi dostalo.
Nijak zvlášť mne to nepotěšilo; přineslo totiž pocit, že narušuji něčí soukromí - a něčí soukromí zase narušuje moje soukromí.
Z vcelku racionálního hlediska mi to začínalo vadit, rozhodně to nebyla nejmilejší kulisa pro mé rozpolcené úvahy.
Navíc bych nerad překážel nějakému párku v pravidelném randění.
Vcelku svižným tempem jsem se tedy vydal zpátky, tak, abych nikoho nevyrušil a nedopustil se žádného faux pass.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Po cestě k tvému ubytování tě náhle přepadl špatný pocit. Nic se ale nestalo, ani když jsi ve svém příbytku trávil zbytek času, před odchodem za Kurfiřtem.
V dohodnutý čas za tebou přišel Name.
Jestli jste připraven, tak vás již Kurfiřt očekává.
Oznámil ti.
Vyšli jste do městečka a rošli ho praktiky celé až jste dorazili k budově o něco větší než ostatní.
Name tě zavedl dovnitř a zaklepal na jedny dveře.
Dále.
Ozvalo se zevnitř. Name ti otevřel a vybýdl tě abys vstoupil.
Uvnitř byli dvě osoby. Za stolem seděl Kurfiřt a na druhé straně stála postava celá v černém. Muž se zlehka opíral o hůlku. Měl zcela bílé vlasy a byl již očividně dost starý, přesto se zdál vitální. Na obličeji nosil shovývavý strýčkovský výraz. pouze oči k tomu nějak nepasovaly. Byly žlutooranžové.
Byl to Sith.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Lehce mne překvapilo, že jsem při pohledu na sitha dokázal nestrnout a ani nezměnil výraz. A ani nedat navenek nijak znát žádné ze svých pocitů.
Mé první dojmy se daly popsat vcelku jednoduše:
1) když jsou k jednání přizvány obě strany, znamená to, že kurfiřt není plně rozhodnut
2) když se podívám na sebe a na sitha a provedu následnou komparativní studii... nu, bude to zajímavé.

Ale bitva ještě ani nezačala, takže uvažovat, že je vlastně prohraná, nemělo smysl. Ne, když stále byla možnost porážce zabránit. I když mé diplomatické i jiné zkušenosti jsou prakticky nulové.
Pozdravil jsem tedy a s dalšími projevy patřičné zdvořilosti se začlenil do společenství Kurfiřta a dobrotivě vyhlížejícího sitha.
Bylo by zbytečné si jakkoli uzurpovat slovo; působilo by to velmi... nevhodně a nezdvořile (zvlášť se značném věkovém rozdílu mezi mnou a neznámým), a dát najevo jakoukoli nechuť k druhému účastníkovi audience by znamenalo sotva víc než efektivní způsob k zesměšnění své osoby a tím následně i všech cílů řádu na Parkrik Major.
Navíc na tahu byl náš hostitel a vzít mu je... proč?
Takto jsem měl alespoň příležitost k určitému obhlédnutí situace v místnosti.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Když tě Kurfiřt uviděl tak vstal.
Jedi Nalju předpokládám. Toto je lord Nail, čestný host zítřejší konference.
Představil sitha.
Lorde Naile, toto je rytíř Jedi Tarmien Nalju.
Představil i tebe.
Rád vás poznávám.
Prohlásil Sith chraplavým, ale nijak nepříjemným hlasem.
Já vás nebudu rušit a nechám zde rytíře Jedi aby se pokusil zvrátit vaše rozhodnutí. Neúspěšně jak doufám.
Ozval se opět Sith. Poslední větu pronesl jen tak potichu, mimochodem a tak že jsi ji mohl slyšet jen ty.
Když za Sithem zaklaply dveře Kurfiřt se opět posadil a posunkem ti nabýdl židli naproti jemu přes stůl.
Byl jsem informován že byste nám rád vymluvil náš úmysl se přidat k Sithům. Budu otevřený. Jejich nabídka je velmi lákavá a za současné galaktické situace se to zdá být velmi strategicky výhondé. Přesto jsem se rozhodl že si poslechnu i protiargumenty a vaše varování.
Začal mluvit Kuřfiřt a vybýdl tě tak aby začal.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Lehce přikývnu a zaujmu své místo.
Sarkastické poznámce lorda Naila věnuji přesně tolik pozornosti, kolik si zaslouží - totiž žádnou. Dost dobře si ji mohl odpustit, a na celé situaci by se nezměnilo vůbec nic.
Stačilo poslouchat Kurfiřta, vnímat, co říká a a oč se jeho rozhodování opírá... a došlo mi, že Nailovo "doufání" je věc zcela zbytečná.
Tady bylo rozhodnuto.
Daly se najít možnosti, jak toto rozhodnutí zvrátit - ale ani jedna z nich nebyla ku prospěchu těch, o které mělo jít především, totiž obyvatelů Parkriku Major a celého sektoru.
Na TOHLE žádný výcvik dost nepřipraví.

Můj mistr byl cokoli jiného než diplomat; a já? No, moje osobní zkušenosti s diplomacií se týkaly hlavně různých pokusů být prostředníkem mezi znepřátelenými stranami, pomáhat jim najít společná témata a porozumění. Vzhledem ke své schopnosti bezproblémově vyjít s tak rozdílnými individualitami jako jsou Jordi Linx a Tassard Murray bych se rozhodně nepovažoval v této oblasti za hyperaktivní antitalent.
Ale něco jiného je role mediátora, a něco jiného vědomé zkreslování informací.

Možná tady vůbec nejde o to, abych něco UDĚLAL.
Důležitější je se POKUSIT. Varování samotné by mohlo mít v tomto případě větší cenu než zvládnout je překecat silou mocí, aby se k sithům nepřipojovali.
Nemají k nám žádné povinnosti, jejich sektor je nezávislý, nikdo nemůže apelovat na jejich odpovědnost vůči Republice... protože ji nemají. A z toho důvodu nebude senát až tak nadšený, pokud se sem bude muset posílat pomoc. Zvlášť... v současné galaktické situaci.
Prvotní loajalita Kurfiřta se musí vztahovat k jeho planetě a lidu; ne politickému uskupení, jehož není členem.
A povinností řádu Jedi je tohle respektovat.
Pokud ne... pak je otázka, proč jsme nešli do války proti Mandalorianům a nechali v tom Republiku a Revana samotné.


Děkuji vám za vaši upřímnost, přeruším zamyšlené ticho, které se sotva stačilo v místnosti rozhostit.
Vaše řeč působila velmi rozhodnutě. A také otevřeně, čehož si cením. Pokusím se tedy také hrát s otevřenými kartami.
Existují pochopitelně důvody, díky nimž by mohlo být spojenectví se sithy pro váš svět dosti problematické - ale kvůli nim mne sem neposlali. To, proč jsem tady, má mnohem víc společného se zájmem Rady o politiku Republiky, respektive s obavami, jaký vliv by měla spojenecká smlouva Parkriku Major s Revanovými lidmi na další planetární vlády. Což je vcelku vážný problém, nicméně náš problém.

Vcelku hnusná, smutná pravda, protože kdyby nehrozila jistá rizika, po Parkrik Majoru by v senátu ani v Radě neštěkl ani pes. Ať se vede sebevíc humanistických keců.
Takže vynechám všechny emocionální kličky, které se dají s tímto tématem spojit, a přejdu k varováním.

Aniž bych si ovšem dělal jakoukoli naději, že povedou k odmítnutí dohody se sithy.
To poslední jsem pochopitelně neřekl, ale kdyby byl v místnosti lord Nail, nejspíš by tu myšlenku zavnímal stejně zřetelně, jako by slyšel to předchozí.

Především... tohle nebude znít objektivně a jako Jedi v tomhle asi zcela objektivní ani být nedokážu... si nejsem jistý, nakolik se dají sithové považovat za důvěryhodného politického partnera. A to i přes jejich vojenskou sílu. Většina Revanovy armády jsou republikoví dezertéři, navíc následující ideologický směr, který si příliš s dodržováním dohod hlavu nezalamoval.
Zejména pokud jde o jejich chování ke světům začleněným do jejich sféry vlivu.
Především... tohle nebude znít objektivně a jako Jedi v tomhle asi zcela objektivní ani být nedokážu... si nejsem jistý, nakolik se dají sithové považovat za důvěryhodného politického partnera. A to i přes jejich vojenskou sílu. Většina Revanovy armády jsou republikoví dezertéři, navíc následující ideologický směr, který si příliš s dodržováním dohod hlavu nezalamoval.
Zejména pokud jde o jejich chování ke světům začleněným do jejich sféry vlivu.
Nejvýraznějším případem je asi Yavin IV., kde sithský vládce Exar Kun vysál z místních obyvatel život. Působení Naddistů, kultu udržujícího odkaz jiného sithského lorda, Freedona Nadda, vedlo k nepokojům, které zasáhly celý Onderon a vedly k devastaci města Iziz.
No... myslím, že pokračovat tímhle způsobem by to vedlo k emocionálním argumentům, jimž bych se chtěl vyhnout.


V duchu jsem si musel pomyslet, že správný diplomat by právě TOMUHLE věnoval největší pozornost, ale což.

Další problém, který by mohl nastat, souvisí s charakterem téhle války. Ať je to totiž sebebolestivější konstatování, jedná se o válku občanskou. Jako taková je spojena s emocemi, pocity křivdy... a hlavně neústupnost obou stran. Kdyby se válka přenesla do zdejšího sektoru, mohlo by dojít velmi snadno k bitvě o Parkrik Major. A neumím si představit, že by se sithové stáhli z planety bez boje.
Přičemž pokud by šlo o možnou obranu planety před sithskými Silami, Republika přislíbila vojenskou pomoc.


Nejspíš se dalo vnímat, že vše, co říkám, říkám hlavně jako varování či upozornění na možná rizika spojenectví se sithy.
Už proto, že na všechny argumenty, které jsem mohl ve své situaci použít, existovala jedna jediná odpověď - i kdyby se tohle vše stalo v případě Parkrik Majoru, obyvatelé budou méně trpět, pokud se poddají dobrovolně. A navíc - třeba se sithové zachovají slušně a v rámci dohod.
Možná je to pravděpodobnější, než by vyplývalo z mých znalostí historie.

To vše jsou pouze obecné poznámky; neznám znění a konkrétní obsah navrhované spojenecké smlouvy, a předpokládám, že jej ani znát nebudu. A... také je mi jasné, že jste vázán především odpovědností ke svým lidem a - tím, co je za současné galaktické situace výhodné především pro ně.
Mimoděk jsem se pousmál, trochu smutně, trochu ironicky, trochu utahaně z pochopení věcí, které mi na Dantooine víceméně úspěšně unikaly.
Je to naše válka, ne jejich.
Neměli by v tom hrát žádnou roli.


----------------------------------------------------------------
pořád s tím nejsem ani zdaleka spokojená, ale už prostě končím :D

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“