Mise pro Gwendolin Wanderer (Gwendolin)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Mise pro Gwendolin Wanderer (Gwendolin)

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

...Byla skvělou padawankou, a mohla být ještě lepším Jediem. Cenná součást řádu se těžko nahrazuje, a Kia tím určitě byla. Bude nám chybět a nebude zapomanuta.
Mistr Skytarn, tvůj mistr, právě dokončil svůj velice dlouhý monolog. Kia měla právě pohřeb, ale už od její smrti byla v celém chrámu prostě "jiná" nálada. Svojí osobností si zpřátelila snad celý chrám. A i když se mnozí utěšovali, že splynula se Silou, bylo to jedno -možná bude žít věčně, ale stále je to něco jiného.. Mistrův proslov by byl možná nudný a zdlouhavý, pokud by nešlo o podobnou situaci. Zde připadal podobný monolog možná i krátký. Mistr do toho dal všechno, a přece jenom, byla to jeho padawanka, taková smrt, ještě když jí musel bezmocně přihlížet, by zasáhl každého mistra. Otočil se ke Kiinu tělu, uklonil se a zařadil se k tobě. Spolu s Lukem jste měli místo v první řadě, přímo před jejím tělem, které mělo být za pár chvilek zpopelněno.
V pořádku?
Optá se Luke, pro kterého to není také nic lehkého. Jediové se nedají vybírat jako vojáci a každého ztraceného padawana je škoda. Jediové totiž nejsou nahraditelní, neboť síla dala každému jiné indispozice. To vojáci ne, při jistém tréningu, všichni se stanou podobní. Síla se ale napodobit nedá.
Tvého mistra vystřídal Skywalker. Celou dobu hrála pomalý, možná až depresivní hudba. Nebyla hrána sinteticky z reproduktorů, ale starými dobrými fyzickými nástroji. Pěkně naživo, jak se sluší a patří. Celý obřad byl uprostřed chrámu, ve volném prostranství, dvoře, ve kterém jste se normálně potkávali ve svém volnu, slavily různé festivaly apodobně. Nyní nebyl dvůr využíván k tak veselé činnosti jako obvykle, ovšem i toho patřilo k životu Jedie. Jak tvůj mistr vždy říkával,
"Nejtěžší na údělu Jedi není obětovat se pro ostatní, ale přihlížet, jak se obětují ostatní!"
a byla to pravda, neboť i taková rozhodnutí byla nutná. Skywalker se postavil k hranice z dřeva, na jehož vrcholu leželo Kiino nehybné tělo, které vypadalo jak figurína. Nic ze své osobnosti ani po smrti neztratila a ležela hrdě.
Nechť Síla splyne s tebou. A provází tě všude.
Uklonil se, a položil pochodeň mezi dřevo. Díky směsi, kterou bylo dřevo natřeno rychle vzplálo i tělo. Hořelo pomalu. Až moc pomalu, nedalo se to urychlit. Museli jste vydržet, dívat se jak její kůže černá, všude kolem byl cítit pach spáleného masa a textilu, ve kterém byla omotána. Celou dobu jste stáli bez hnutí, nebo mluvení. Minuta ticha se tady protáhla do snad hodiny ticha. A všem se v hlavě míhaly myšlenky.
Od smrti Kii uplynul týden. Byla dlouho připravovaná na tento obřad. A celý týden se s ní chodily rozloučit její přátelé. Několik jich dokonce říkalo, že jí viděli ve snu, že s ní mluvily. Že se s nima spojila, nicméně stejně tak to mohla být jejich představa pod nátlakem z těžké ztráty.
Jediové by to měli brát přirozeně. A také brali. Stále to bylo něco jiného. Její tělo pomalu dohožívalo, stejně jako hranice.
Luke potichu řekl něco cizím, mrtvým jazykem, který se nicméně při podobných záležitostech používal. Prakticky to znamenalo něco jako " Nezapomenem". I když hranice dohořela, nidko se nerozcházel. Stále tam stáli, a nehnuli se. Až po dlouhé době se pomalu vydali pryč jediové a mistři. Padawani, ti, kteří se s ní setkávali nejčastěji, tam zůstali nejdéle. Poté jste tam zbyly už jenom vy dva s mistrem. I vy se poté vydáte pryč.
Jak se cítíš?
Položil ti mistr otázku, odpověď na ní byla viceméně jasná.
Nevím jestli je na to správná chvíle, ale v nejbližší době bychom mi měli vybrat dalšího padawana, mistru Skywalkerovy se nelíbí, že je tolik malých younglingů a já mám jenom jednoho padawana. I tak mi ale dovolil vzít si jenom jednoho, a chtěl bych aby jsi byla při vybírání, přece jenom, budeš s ní ještě častěji než já. A potřebujem zaplnit místo ve tvém pokoji. Místa je málo, jediu sice taky, ale ne zas až tak.
Vzal tě za za rameno.
Pokud by ti nevadilo zítra, můžem si to odbýt.
Zastavil se před vchodem a před tebou.
Ale až zítra, nyní si běž odpočinout, ale budem zas muset začít s tréningem, flákáme to.
Mrkne na tebe, a ty se vydáš do svého pokoje, kde leží na posteli Tomika. Stejně jako ostatní, není zrovna veselá. Možná to bere ještě hůř než ty, byla citlivější než ty...než většina ostatních padawanů. Když jsi procházela, jen se líně podívala a pak si znovu lehla. Neměla chuť si povídat. Nidko neměl.
Den se strašně vlekl. Obřad byl kolem jedné hodiny odpoledne a skonšil asi ve tři. Od té doby se nic neděli. Nešlo slyšet povídání po chodbách, zvuky výcviku, nic. Proto se taky zdála jako věčnost, než přišel v večer, a snad dokonce i džungle utichla. Nepříjemné ticho.
Druhý den tě probudil mistr osobně. Po obřadu bylo všem hned líp. Důstojné rozločení s padawanem bylo možná těžké, ale splnilo účel -smířily se s tím a většina se cítila lépe.
Gwen, vstávej, mistr Skywalker by rád rozdělil padawany.
Oblékla jsi se a vyšla jsi před pokoj.
Nespěchej, pomatuj co sem ti říkal. Spěchem se přehlíží důležité detaily.
Poučí tě mistr a vy se vydáte, už opět, do komnat mistra Skywalkera.
Tam je nyní, nepočítaje Skywalkera, dalších několik mistrů. Většina s jedním nebo dvěma padawany. Jsou tady ze stejného důvodu jako vy. Přijmout pod svá ochranná křídla dalšího padawana.
Mistře Skytarne, představuji vám vaší novou padawanku, Triss Yenewen.
Předvede před tebe děvče, Krátké černé, rovné vlasy, tmavší pleť, stále běloška. Při míchání ras postupem času bylo těžké povědět, která lidská rasa je to přesně, tady to bylo ale celkem, až na tu pleť jasné. O hlavu menší než ty a o rok a půl mladší. Velké zelené oči, výrazná ústa, naopak nevýrazný nos. Hlava posazena na nižším krku, tělo hubené, ale né moc štíhlé. Dalo by se jí popsat i jako "dětský baculatá".
Triss.
Představila se a podala ruku mistrovy. Hezky se uměla usmát. Bylo v ní něco zvláštního.
Těší mně, já jsem Elder Skytarn, tvůj nový mistr, tohle je Gwendolin Wanderer, moje padawanka. A tvoje spolužačka, nyní i solubydlící na pokoji.
Potřese jí rukou, a ona se otočí na tebe. Jde poznat, že je netrpělivá, horlivá.
Ahoj, jsem Triss, můžu ti říkat Gwen?
Zeptá se tě, a usměje se na tebe.
Naposledy upravil(a) Pear dne 31.8.2009 08:50:16, celkem upraveno 1 x.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Mise pro Gwendolin Wanderer (Wanderer)

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Chodby chrámu jediu jsou dnes obzvlášť tiché, šedé... a smutné. Po týdenních přípravách proběhl Kiin pohřeb. Smrt. Setkala jsem se s ní už na Tython, když Mara léčila. Občas prostě někdo umřel. Bylo mi to líto, ale nijak zvlášť mě to nezasáhlo. Tohle bylo jiné. Kia byla kamarádka, spolubydlící. Znala jsem jí. Trénovali jsme spolu. Zemřela, kvůli mé chybě! Chodba je chladná, ale já stále cítím žár ohně, který pomalu spaloval její tělo. Byl to dlouhý obřad. Bála jsem se, že nevydržím do konce. Že uteču. Ale naštěstí jsem to ustála. Pohled na tělo, které pomalu olizují plameny a postupně černá a mění se v popel byl strašný. Každý říká, že je teď Kia součástí Síly. Že je to důvod k radosti. Mě to však netěší. Vina ve mě hryže, je mím trestem. Nikdy se jí nezbavím, nikdy už nebudu mít klid. Vracím se do své ložnice. Mistr Elder mě doprovází. Po obřadu se lidé pomalu rozcházeli, my ale zůstali. Stáli jsme tam spolu s naší bolestí ještě dlouho po odchodu posledního z jediu. Na otázku jak se cítím jsem jen pokrčila rameny. Stačilo to. Jeho další slova mnou otřásla. Nový padawan? Věděla jsem, že dřív nebo později to přijde, ale takhle brzy. Snažím se vypadat vyrovnaně.
Vůbec ne, zítřek je ideální.
Teď už mě od postele dělí pouze dveře. Otevřu je a vklouznu dovnitř. Tomika leží na posteli. Na chvilku vzhlédne, ale pak se znovu zahloubá do myšlenek. Den se táhl, jak sliz za hlemýžděm. Byla jsem vděčná za večer, který na konec přeci jen přišel. Zalehla jsem do postele, ale milosrdný spánek dlouho nepřicházel.
Hrobové ticho.
Křivě se usměji nad trefnou poznámkou. Po dlouhé době usnu a vděčně přijímám obětí bezstarostnosti. Ráno mě kupodivu budí osobně mistr. Jdeme vybírat nového padawana.
Zní to jako bychom šli na trh se zvířaty! Ach... Kio tolik mě to mrzí.
V komnatách mistra Skywalkera je dnes nevídané rušno. Mimo majitele pokoje zde postávají mistři a budoucí padawani. Mistr Skywalker nám představí "naši" novou padawanku. Černé vlasy, zelené oči, bílá pleť, vysoká jako já, akorát já bez hlavy, zvláštní hezký úsměv. Mistr Elder se jí hned ujme a já netuším jestli už Kiu oplakal nebo svůj smutek, tak skvěle skrývá. Když se dívka otočí ke mě snažím se vypadat vyrovnaně. Těžko říct jestli s úspěchem nebo bez. Ona tomu ale nevěnuje pozornost.
Ráda tě poznávám Triss. Gwen bude fajn.
Otočím se k mistru Elderovi a doufám, že už odejdeme. Tohle je, tak nepříjemné!

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Tvoje přání je vyslyšeno a vy se opravdu vydáte pryč.
Takže, pokud se nepletu, provedena po chrámu už jsi byla, takže teď se nejspíše podíváme do tvého pokoje. A poté si půjdem zacvičit, což platí, Gwen, i pro tebe. Vsadím se, že s mečem jsi necvičila hodně dlouho.
Vyšel mistr z komnat a zamířil si to ke svým pokojům. Triss měla v ruce baťoh se svýmy věcmi. A neměla zatím žádný světelný meč. Přes chodby jste šli v zástupu až na, tobě dobře známé, místo, kde se nacházel tvůj pokoj. Mistr otevřel dveře. Tomika stále ležela na posteli. Vypadala lépe. Hrála si s kovovou kuličkou, kterou kolem sebe různě pohybovala a rotovala. Byl poznat její směr, neboť po celé délce byla černá přerušovaná čára. Tomika s tím točila poměrně rychle -čára se zdála jako úplná, a když k tomu přiala další rotaci, opticky byla prakticky černá. Podobné hrátky sloužily k zlepšení soustředění. A také dokázaly zabavit v podobných dnech.
Tady bude tvůj pokoj. Bude zde s tebou pobývat Gwen, tu znáš, a Tomika. To je támhleto děvče.
Ahoj, já jsem Triss.
Vyrazila Triss vůči Tomice. Ta kuličku položila na místě, a zvedla se z postele.
Tomia, ráda tě poznávám.
Když si šla Triss vybalovat a Tomika zase věnovat svým záležitostem, vzal si tě mistr vedle dveří k sobě. A opět, poklekl na jedno koleno a podíval se ti do očí.
Vím že je to pro tebe těžké, ale pokud se chceš těchto pocitů zbavit, musíš začít něco dělat. Když na to budeš stále myslet, ničemu nepomůžeš. A navíc budeš zaostávat v schopnostech, a to by Kia nechtěla. Proto si s Triss dáte menší "Power Duel", se světelným mečem sme nikdy moc necvičily, takže to teď napravíme.
Poví mistr, a počkáte, až Triss vyjde z pokoje. Mistr se rozejde, vy ani nevíte kam, ale jdete za ním. Ty máš teda tušení kam jdete.
Nebudem ztrácet čas, že ne, Triss...
Ne.

Odpoví
...takže se vrhnem na výcvik. Podíváme se na nové techniky souboje se světelným mečem. Ty Triss, ještě nemáš světelný meč pokud se nepletu...
Ne, mistře.
...Tudiž dostaneš jeden z tréningových, a naučíš se s ním zacházet. Ty jí Gwen nešetři, ať si z toho odnesete něco obě.
Dokončí mistr, a ještě pár desítek kroků a jste ve výcvikové místnosti pro souboj se světelnými meči. Všichni tři do ní vejdete.
Sejměte si ze stojanu každý jeden světelný meč. Ty to Gwen znáš, pro Triss, když tě zasáhne, tak to nebolí. No, ne moc. Myslím že dostat pěstí by bolelo víc, takže se není čeho bát. Začnem základním postojem. Gwen, ukaž jak se stojí, a pak ukážeme něco ze základu. A tvůj soupeř bude, pekvapivě to budu já.
Počká až zaujmeš postoj a poté se k tobě postaví čelem. Ukloní se, mečem opíše piruetu, a zakončí to postavením meče v lehkém náklonu k tobě.
Podlaha je měkká, proto se nebojte spadnout. Nicméně i to se musí umět. Pojď Gwen, zkus pár úderů. Vydej ze sebe vše...ukaž co jsem tě naučil.
Motivuje tě mistr a připraví se.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Za sebou necháváme komnatu Luka Skywalkera i s mistry a padawany. Chladnou chodbou kráčíme směrem k pokoji, kde bude Triss spolu se mnou a Tomikou bydlet. Cestou mistr upřesňuje dnešní program. Nestačím se divit, jak rychle jsme se ocitli na místě. Triss si vše pozorně prohlédla a přivítala se s Tomikou. Zatím co my jsme čekali před dveřmi. Stojím opřená o stěnu a koukám na pavučinku, která se pohupuje s každým závanem větříku. Můj obzor však zastíní mistrovo tělo. Kleká si a já se připravuji na novou rozmluvu. Kývu na souhlas, ale pro jistotu to zpečetím i slovy:
Ano, mistře. Věřte mi, že se toho chci zbavit!
Pronesu rozhodně. Když se znovu objeví Triss, mistr se rozejde.
Výcvik boje. Proč ne? Budu to potřebovat, jestli mám v budoucnu čelit takovým ničemům, jako byl ten na Nubii.
Triss se tváří trochu nesvá, ale to je normální u nováčků. Povzbudivě se na ní usměji.
Vstupujeme do jedné z výcvikových místností. Tato se používá při cvičení se světelnými meči. Jako v celém chrámu jsou i zde šedé stěny. Navíc se tu ale nachází stojan se světelnými meči, zvlášť určenými pro cvičné souboje, různé překážky a pomůcky. Na mistrovu výzvu si beru jeden z mečů na stojanu. Kovová rukojeť příjemně chladí a přesně padne do ruky. Za tu dobu co jsem zde cvičila jsem si už "svůj" meč našla. Postavím se naproti mistrovi do bojového postoje.
Pravou nohu dopředu, levou dozadu, obě mírně pokrčit. Vzdálenost mezi nimi však nesmí být více než čtyřicet centimetrů. Nepředvádíme žádné páření tachů, ale skutečný boj!
Vzpomenu si na mistrova slova ze dne, kdy nám tuto místnost ukázal poprvé. Zažehnu meč. Mistr nic nenamítá, tak je asi se vším spokojený. Naopak mě motivuje.
Jak si přejete, mistře.
Odpovím a v zápětí vyrazím dopředu. Meč zdvižený nad hlavou s úmyslem vést úder shora.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Při úderu shora jej mistr odrazil tak, že nechá tvůj meč sklouznout po svém, což tě vyvede z rovnováhy. Dále tě už netrápí, proot nepřidá nic z drobnůstek jako nastavení nohy, což bys asi nevydýchala, neboť už takhle jsi měla narušenou rovnováhu. Mistr ovšem udělal piruetku a opět ti čelil tváří v tvář.
Šerm není jenom o rychlosti nebo preciznosti. Je o vynalézavosti. Můžete se naučit všechny styly, můžete se naučit všechny triky. Můžete být nejrychlejší a nejpřesnější v galaxii. Ale někdo povede amatérsk výpad, nezbude vám nic víc než improvizovat. Protože cvičená obrana není efektivní.
Poučí vás mistr.
Nyní to zkus jednou. Lépe. Rychleji. Nepřemýšlej jaký pohyb uděláš, prostě něco udělej, neboť takové údery jsou nejúspěšnější
Mistr se připraví co uděláš.
Nyní se neboj útočit vícekrát, budu tvoje údery jenom odrážet, zkus jak jsi rychlá.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Trochu to zajiskří, když se meče střetnou. Mistr nechá můj meč sklouznout a já se zakymácím. Odskočím do zadu, abych rovnováhu získala zpět. Meč nastavím do obrané pozice před sebe mírně skloněný k soupeři. Poslouchám mistrova slova. Tentokrát zkusím jinou taktiku.
Něco rychlého a lepšího? Jdeme na to.
Obcházím mistra po pravé straně. Ten mě stále sleduje. Nakonec se zastavím tak, aby musel hledět do světla, které dopadá do místnosti obrovskými okny za mnou.
Nyní pro něj bude těžší reagovat na mé pohyby.
Meč nechám klesnout k levému boku. Pomalu se přibližuji. Asi tři metry před ním přidám do mírného klusu. Rychle vedu slet úderů. První šikmo přes hruď, poté rychle nahoru a úder na hlavu. Dřív než se meče setkají rukojeť přitáhnu k tělu s úmyslem bodnout.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Tvůj nápad byl dobrý. Světlo zde v džungli není ovšem nikdy tak ostré, aby oslnilo oponenta. Mistr se navíc většinu času díval dolu -mezi váma byl rozdíl prakticky půl metrů. První dávků úderů vykryje lehko, při posledním blafování trochu zaváhá, nicméně nedá se nachytat. Bodneš kupředu, ale mistr na tom místě už dávno není. Mistr se kolem tebe otočí, a než stihneš zaváhat nebo udělat něco jiného, mistr je už vedle tebe, a okamžitě ti provádí chvat zvaný Fujiwara Armbar. Než ale oba dopadnete, pouští tě. Ač se to nezdá, tenhle chvat je pěkně bolestivý. Když se chvat povede, tak je útočník, na kterém byl proveden na zemi, a jeho ruka jest nepřirozeně natažena nad jeho zády. Bolest se ještě umocňuje, protože na zádech útočníka se navíc leží -dostat ze z tohoto chvatu není lehké. A navíc se provádí z rychlostí, většinou oběť ani neví, jak rychle se na zem dostala. Mistr se ale v bolesti nevyžívá, proto tě pustí, aniž by ses dostala do pozice. Tomu se mimochodem říká, když se dostaneš do správně pozice chvatu, "Lock in", neboť si ho opravdu "zamkneš".
Nespoléhej pouze na světelný meč. To že ho nosíš neznamená, že se dá bojovat pouze s ním. Široká škála chvatů lecky řeší problémy lépe než meč. A většinou jsou nesmrtící.
Ani nedomluví, a chytne tě za ruku. Otočí zápestím pravé ruky, podepře svůj hold tlakem na tvůj loket. Netlačí, nicméně cítíš, že stisk je pevný. Kvůli němu jsi předkloněná dopředu, obličej máš hodně pod úrovní noh.
V této pozici je dobré kopnout pod koleno, což srazí oběť na její kolena. Promiň Gwen, že používám příklad na tobě, ale hned ti dám šanci se něco naučit. Dostaň se z toho.
Vyzve tě mistr. Tvoje tělo je takové převrácené L. Jednu ruku nataženou a drženou mistrem, druhou máš volnou, stejně jako celé tělo. Ruku kterou ti drží nemůžeš skrčit. Jinak jsi prakticky volná, když se ale snažíš udělat krok, kamkoliv, mistr udělá stejný krok a drží tě ve stejné pozici.
Paradoxně, jak je jednoduchý chvat, tak je jednoduchá obrana a counter.(=protiútok) Snaž se Gwen.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Mé údery mistrovu obranu neprorazili. Během toho posledního se mistr dostane vedle mě a rychle mě zpacifikuje. Chvat ale nedokončí a okamžitě předvádí Triss jiný. Tento mé tělo uvede do polohy písmene L. Ruka za zády, hlava skoro u země. Nebolí to, ale nejde se z toho dostat.
Dostat se z toho? Jak?
Když popojdu, mistr mě následuje. Chci ho kopnout, ale nevede se.
Snad by mě pustil, kdyby ztratil rovnováhu. Za pokus to stojí!
Napnu všechny svaly a snažím se udělat kotrmelec dopředu. Cítím mistrovu ruku a pak...

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Kotrmelec se ti povede, a mistr tu pouští ruku. Kdyby mu jí držela pevně, a on tě nepustil, mohla by jsi mu provést to stejné.
Dobře Gwen. To se ti povedlo. Nyní učím tebe, Triss jenom přihlíží, ty se snažíš, ale je čas zapřáhnout tebe...podívá se na Triss...a naučit něco tebe.
Triss k vám dojde, s mečem v ruce.
Dobře Triss, aktivuj ho. Tohle tlačítko.
Triss podle instrukcí zapne meč, a pod nestabilní tíhou prakticky nulové váhy čepele málem upustí meč. Udrží ho v ruce a za chvilku se s ním už "spřátelí" dost dobře na to, aby provedla pár základnách seků.
Postav se před Gwen. Ty Gwen, zastoupíš mojí roli. Braň se, můžeš si zkusit i pár chvatů, ale moc netlač, nechceme jí odradit hned první den. Od toho sou pokročilejší hodiny. Nech jí ať si to vyzkouší, dám vám pár minut. Do toho.
Zahájí zápas mistr a sleduje vás.
_________________________
Teď máš tu možnost, o který jsem mluvil -hraješ za dvě postavy, proto využij svého slohového nadání a ukaž jak vypadá takový pěkný čestný technický souboj. Klidně mluv, dělej co chceš, ale nezapomeň na Triss. Jako v knihách, pěkně se doplňujte. A až to bude pěkně dlouhý, tak máš i pravomoc jménem mistra zastavit zápas. ;)
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Triss se postaví naproti mě. Napodobí můj postoj a připraví se na zápas. Vypadá nervózně. Očima těká ode mně k meči, aby se ujistila, že vše je v pořádku.
Připravená?
Zeptám se a ona kývne na souhlas.
Tak zaútoč.
Vyzvu jí, svůj meč dám do obrané pozice. Pomalu se přiblíží. Svůj první útok vede na břicho, sek zleva doprava. Ani se nenamáhám s krytím, jen uskočím o krok dozadu. Triss se pod silou útoku nahne dopředu a na poslední chvíli zastaví pád. V této pozici bych jí mohla snadno zasáhnout, ale pouze útok na krk naznačím a odtáhnu se zpět.
Nedávej do toho tolik síly. Jinak to s tebou bude házet, když se meče nesetkají.
Poučím a znovu vyčkávám.
Tobě se to řekne! Vždyť to držím poprvé v ruce!
Zamračí se. Tentokrát spoléhá na rychlost. Přiběhne blíže a seká na hlavu. Zvednu svůj meč a obloukem ho dostanu do bezpečné pozice. V tomto případě Triss drží meč pevně, ale ne křečovitě, jako předtím a proto s ní tato finta nijak zvlášť nepohne.
Dobře.
Uznale kývnu. Pochvalu přejde krátkým úsměvem. Nový úder. Šikmí sek shora dolu. Vyrazím se svým mečem. Zajiskří to a zbraně se zaklesnou.
V této poloze můžeš nechat svůj meč sjet po čepeli nepřítele. Pokud jeho zbraň nemá záštitu, ale ta by stejně proti světelnému meči příliš nepomohla, můžeš poranit jeho prsty a tím ho odzbrojit.
Naznačím jakým způsobem fintu udělat, ale dříve než to dokončím meč znovu stáhnu zpět. Triss vše rychle pobere. Uvědomuje si, jakou škodu by tím mohla napáchat.
Je bystrá a rozumná. Bude z ní dobrá bojovnice.
Zhodnotím její dosavadní výkon. Na hlas, ale nic neřeknu. Přílišná sebejistota je pro začátečníky nebezpečná.
Musím její obranu prorazit! Zkusím kombinovat údery.
Rozhodne se Triss a vyrazí vpřed. Nechávám se zatlačovat dozadu. Nakonec, ale příjdu od účinných krytů k něčemu jinému. Svůj meč nechám dopadnout na její, potom ho malým kruhovým pohybem otočím, tak aby má zbraň byla navrchu. Pak má čepel se zajiskřením sklouzla po té její a Trissin meč najednou mířil hrotem dolů.
To stačí. Pro začátek. Dobrá práce obě!
Zahřmí mistrů hlas. Obě se vzdálíme do bezpečné vzdálenosti.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Dobře, dobře.
Otočí se od vás mistr.
S mečem se otáčet umíte. Ale jak jste dobří bez mečů?
Položí vám řečnickou otázku, nicméně po chvilce se otočí na tebe.
Jak to umíš bez meče ty Gwen?
Tohle je už otázka přímo na tebe.
Odložte meče. Možná po této hodině odejtete s pár modřinama, co by to bylo ale za výcvik, pokud by jste si z něj nic neodnesli?
Ukáže zpět na místo, kde jste meče vzali.
Já ti ho tam vezmu.
Nabídne ti přátelsky Triss.
Když jsou meče na svém místě, mistr před vás přestoupí.
Počítám Gwen, že nejsou jenom moudřejší, zkušenější, ale také silnější než Triss. Ukážem si něco. Ty se snaž, Triss, spolupracovat, ať si něco neuděláte. Začnem, Gwen, víš jak se chytá za "límec"? Tak jí tak chytni za roucho. Pak se k ní přetoč zády, ale nepouštěj jí. Měla by jsi mít obě ruce za sebou. Ano, takhle. Teď se nakloň, jak když sem ti držel ruku, pomatuješ? A jednodušše přes sebe Triss přetáhni. Teď je řada na Triss. Když už budeš mít pocit, že se dlouho na nohách neudržíš, a budeš přes její rameno padat, odraž se nohama od země. Chce to být hodně přesný, jinak tě přehodí a nebudeš mít moc šancí zachránit svoje záda. Takže Gwen, přehoď jí, a ty Triss, se odraž a skus přistát na nohách.
Instruktuje vás, když to provedeš, Triss se trochu zamotá, a obě spadnete na sebe.
Taky možnost.
Zasměje se se mistr.
No, budem na tom muset ještě zapracovat, nezapomeňte, prostě dělejte co vám ruce nakazují a nepřemýšlejte nad tím, nebo budete dělat zbytečné chyby. Teď si běžte odpočinout, možná by nebylo na škodu se umýt, protože jste se při cvičení zapotily, a pak se setkáme v archívu, kde bude pokračovat naše dnešní výuka. Dneska ti to šlo Gwen.
Zvedne pravé obočí, a odejde pryč, směrem k archívu.
Jdem na pokoj ne?
Triss si trochu narovná roucho, které jsi jí trochu pomačkala a vydá se k pokojům.
Sprchu bych si dala.
...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Bez meče? No... párkrát jsem se prala, ale nedopadlo to nijak slavně. Takže jsem radši vždy volila úprk.
Triss mi nabídne, že meč odnese. S úsměvem na její návrh přistoupím. Za chvilku je zpět a mistr pokračuje ve výcviku.
Mistr byl asi před vstupem do řádu pěkný kvítko, když toho tolik ví o boji beze zbraně. Odkud asi pochází?
Napadne mě a přemýšlím zda se o tom někdy sám nezmínil. Na jeho vyzvání přistoupím blíže, aby se ze mně mohl znovu stát pokusný králík. Ukáže se však, že jsem ten šťastnější jelikož budu dělat agresora a Triss bude oběť. Na mistrův pokyn přistoupím k Triss ze zadu a chytnu jí. Přetočím se a vyčkávám na další instrukce. Tentokrát se týkají Triss. Pak to začne. Já se jí snažím přetáhnout, ona se snaží odrazit. Nakonec se válíme na zemi obě.
Triss, slez ze mě. Auuu! Netlač mi loktem do břicha. Takhle bys odrovnala i Vadera.
Zasměji se a příjmu ruku, kterou mi dívka nabídne. Pár posledních slov a mistr odchází z místnosti.
Sprcha by bodla.
Teplá koupel, čisté šaty a hned si připadám jako znovu zrozená. Čekání na Triss využiji k lenošení na posteli.
Můžem vyrazit? Nebo potřebuješ ještě trochu času?
Kývnu směrem ke koupelně a zatvářím se nevině. Nikdy mě nenapadlo, že je někdo schopný strávit mytím tolik času. Nic neodpoví, takže to beru jako souhlas. Rozhodnu se Triss ukázat sice delší, ale hezčí cestu okolo meditačních zahrad. Mám trochu obavy zda nebude mistr vyvádět, že jdeme tak pozdě, když se konečně objevíme u vstupu do archívu.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Dlouhá cesta?
Položí vám ve dveřích otázku.
Ale alespoň že jste se dostavily.
Dovede vás archívem až k jednomu ze stolku, vylepšeném o konzoli. Ta je teda zeovna vypnutá, stejně jako ostatní konzole, neboť archív je právě liduprázdný. Stačí nicméně jedna stisk, a konzole najede v jakoukoliv denní dobu a příležitost.
Takže, nechci vás nechat neuspět, proto dávejte pozor. Gwen, poslouchej, první otázka ude směřovat na tebe. Představíme si situaci.
"Splnil se ti sen, a konečně jsi natolik schopná, že jsi dostala vlastní samostatnou misi"...podle jsi schopná už nyní, kvůli tvému věku a věku by tě ale moc lidí neposlouchalo..."Máš najít jistého, řekněme zločince. Dva. Jeden tě ale dostal nepřipravenou, a teď musíš vyřešit dvě otázky. A dostat dva zločince. Druhý zločinec zradil toho prvního, a spolu s dalšími deseti lidmy jej připoutal k magnetické koleji. A na ně se teď řídí vlak. Máš chvilku se rozhodnout, protože jediná věc, která padně v potaz je zmáčknout tlačítko, které přesměruje vlak na druhou kolej. Na ní je ale jeden člověk. Necháš teda vlak jet, a zabiješ deset žen, dětí, mužů a starců, plus jednoho zločince a necháš tuto krev rukou druhého zloděje, nebo vezmeš na sebe smrt jednoho člověka a přesměruješ vlak? Nemáš moc času, zachránit všechny nemůžeš? Co teda? Zločinec plus deset lidí a nechat vinu na druhém zloději, nebo zabít jednoho člověka, nicméně zodpovídat za to budeš ty?" A aby jsi to neměl tak lehké, tak poté ještě potkáš druhého zloděje. A poznáš ho. Je to jeden z nejhledanějších vrahů v galaxii. Už stačí pouze přijít a zatknout ho. On tě ale zadrží s tímto. "Pokud mně mně budeš sledovat a budeš mně chtít zatknout, tak odpálím bombu a zabijem pár desítek lidí. Pokud mně necháš odejít, zbyde ti pouze zneškodnit bombmu." Takže co to bude Gwen? Necháš tohoto vraha aby odešela zachráníš nevinné lidi, nebo ho necháš odpálit nálož, a zadržíš dlouho hledaného zločince? Opět, jiná možnost není, Síla ti nepomůže. Zneškodnit nálož samozřejmě dokážeš, takže ti zbývá pouze ta volba. A nezapomeň na Radu Jedi, která budechtít vysvětlit tvoje činy, proto nezapomeň na argumenty.

Mistr se podívá do tvých očí, a ukazováček položí přes ústa, čekajíc na tvojí odpověď.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Nevěřícně hledím na mistra. Otázky, které mi položil mě zaskočí nepřipravenou.
Nikdo nemá právo rozhodovat o životě druhých. O tom, kdo má na něj větší právo. Ani jedi ne! Ale, když nemá na výběr? Musím nějak odpovědět, mistr na to čeká!
Neohrabaně se zavrtím na židli. Pokaždé, když jsem nervózní začnu si hrát s prsty. Je to tu. Palec pokládám na palec a furt dokola. Snažím se vypadat zamyšleně. Nakonec si odkašlu a odpovím.
V prvním případě vlak odkloním. Zachráním více životů a navíc toho zločince, který se může do budoucna hodit. Může mít důležité informace, které by mohli republice hodit. Toho vraha...
Zarazím se. Vůbec se mi nelíbí představa, že ho nechám utéct!
...no, asi ho zatknu. Je to nebezpečný vrah, když ho nechám jít nemusí se mi více naskytnout příležitost ho zatknout. Jistě, je tu i jiná možnost. Jeho kumpán, který přežil s dalšími lidmi tu záležitost s vlakem, by mohl vědět, kde se skrývá. Ale taky to vědět nemusí. Riziko je příliš velké. V budoucnu by jistě znovu udeřil. A tentokrát by mohlo zemřít více lidí. Bomba vybuchne.
Dokončím a čekám na mistrovu odpověď. Zase je tu to nepříjemné ticho! Nic nedělá, jen sedí a kouká na mě. Odvrátím zrak a pohlédnu na Triss. Nezdá se, že by jí směr, kterým se rozhovor ubírá nějak vadil. Buď to je, tak skvělá v ukrývání svých pocitů nebo, tak... chladná. Znovu zvažuji své odpovědi.
Třeba existovala jiná možnost?
Vrátím se k otázce a probírám se informacemi.
Vlak. Nemohu zachránit všechny. Nemohu použít Sílu. Musím rozhodnout zda zemře jeden nebo více lidí. Druhá otázka. Hledaný vrah a bomba. Zatknout a nechat zemřít nebo deaktivovat a nechat ho uprchnout?
Kombinuji varianty, které se nabízejí. V konečném výsledku chci dojít k co nejmenšímu počtu obětí a zároveň zadržet pachatele. Vracím se ke své odpovědi. Rozhodně přikývnu.
Věřím, že to je nejlepší řešení.
Pronesu pevně. Ale stále ve mě hryže pochybnost.
Nemohu se mýlit?

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Yavin 4, Chrám Jedi.

Hlavně věř, že všechna řešení jsou nejlepší. Neexistuje špatné řešení, jenom špatné svědomí. Příklad ti dávat nemusím, sama určitě jeden znáš.
Prolomí mistr ticho.
Nicméně i přes to se vždy snažíš volit takzvané "menší zlo". Což, ať se nezdá, nemusí být nejlepší řešení. Představ si situaci. Jsi v místnosti, ze které není úniku, řekneme s dalšími dvaceti lidmi. Už pěkně dlouho. A poté dostanete návrh. Máte uprsotřed místnosti zbraň. Úkol je jednoduchý. Tvoje smrt je vysvobodí. Nicméně pokud přežijete dalších osm-a-čtyřicet hodin, tedy dva dny, budete puštěni stejně. Nicméně spousta lidí ví, že nepřežijou déle než den. Ty takový problém nemáš. Ty to přežiješ v pohodě a můžeš si počkat, narozdíl od ostatních, až přejdou dva dny a budete volní. Otázkou je, obětuješ se pro ostatní, nebo budeš doufat, že ztráty budou minimální, nebo dokonce žádné? Jak vyřešíš ty členy, kteří se na tebe vrhnou, a budou to chtít skončit jednou provždy sami? Je ti devět, a do takových situací se nejspíše ještě hodně dlouho nedostaneš, pokud vůbec. Možná jsi i moc mladá na takové rozhodování, tvůj názor by mně zajímal. Nejdříve ty Triss?
Položí otázku.
Hmmm...
Dobře, promyslete si dobře odpověď obě. Protože po ní pro vás mám překvapení.
Mistr vám dá chvilku času pro promyšlení.
Tak zase začnem u Gwen, co Gwen?
Položí otázku opět tobě...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“