1. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Pevnost

Jakmile se objevila postavička, začalo přehrávání.
Sakra.
Rychle jsem ztlumil zvuk co to šlo, abych to ještě slyšel a vzdálil se co nejvíce od mikrofonů.
Řekni mi něco co nevim.
Pomyslel jsem si, když mi sdělil první polovinu své zprávy.
Fajn, tohle už se hodí, díky.
Načež mi hologram zadoutnal v ruce.
"Snad tady moc citlivý požární čidla." "Cedulka nekouřit tu neni, takže snad je to ok."
Vrátil jsem škvarek, který býval projektorem do krabičky.
"Takže jdeme?" "Jo." "A víš že ten hologram může být jen past, jak tě uklidnit a pak uklidit potichu?" "Jo." "A to je ti jedno?" "Jo." "Ouuuu."
Sebral jsem tašku s brněním, přeci jen by se molo hodit, přihodil k němu krabičku a vyrazil z pevnosti, přemýšleje zda po mne budou strážní chtít vědět kam jdu s tou bagáží.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Pevnost:
Nejistý tím, zda-li je to vše past nebo opravdu vodítko kupředu, jsi vyrazil ze svého pokoje i s taškou obsahující uniformu stormtroopera. Následkem eliminace záznamu nedošlo ke spuštění žádného čidla, takže buď nebyly natolik citlivá, nebo přímo na pokojích nebyla. To už tě ale příliš nezajímalo, když se za tebou zavřely dveře turbovýtahu, který tě dopravil do přízemí k hlavní bráně pevnosti.

U brány stála dvojice stormtrooperů, jeden hodnostně seržant, druhý o jednu úroveň níže a navíc bez označení Hangovo stráže. Seržant ji naopak dával dost jasně najevo a stál dost hrdě, než tě mohl spatřit vycházet. Nepostavil se ti přímo do cesty, ale udělal krok směrem k tobě s tím, že s tebou chce minimálně mluvit.
Mohu vědět, kam míříte majore ? Do nejbližšího města jsou to dobré čtyři kliky od pevnosti, pane.
zeptal se bez nějakého náznaku strachu a stál pevně před tebou. Pokud by ses jal prozkoumávání jeho pocitů, tak by ti jistě neuniklo jeho sebevědomí, které z něj čišelo už na první pohled. Raketoplán třídy lambda, který jsi tu mohl zahlédnout při své první obhlídce mimo pevnost tu stále ještě stál.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor

Sjel jsem vojáka nepříjemným pohledem. Pak jsem se zářivě usmál.
Ne dobrý, stejně jen zalezu za první roh a budu vás špehovat.
Odpověděl jsem a prozradil jsem mu své "plány" a odešel.
Jakmile jsem se dostal z dohledu přešel jsem do klusu, pomocí Síly bych se ani moc neměl vysílit.
Jakmile jsem se dostal do města zvolnil jsem, abych nebyl tak nápadný a chvíli se motal po městě, pro případ, že by mne zde někdo sledoval.
Měnil jsem směr tak dokonale, že jsem se jistě ztratil nejen případným pronásledovatelům, ale i i já sám.
Nicméně to mne již nikdo jistě nesledoval a začal jsem hledat orientační body abych se vydal do skladovacích prosto kosmoportu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Blízké město:
Odpověď, kterou jsi vojákovi poskytnul, jej nijak významné nenadchla, ale stejnak nemohl provést nic jiného, než tě jenom sledovat, jak odcházíš a případně to nahlásit někam výš. Každopádně, jestli se tě někdo pokusil sledovat, tak tenhle voják to nebyl a během cesty se nikomu nepovedlo tě dohnat natolik, abys ho vycítil. Ve vzduchu byl taky podezřelý klid, takže jsi došel do města mimo zraky ostatních.
Město nebylo moc velké, ale i tak se ti jím dařilo kličkovat natolik, aby, pokud se někomu dařilo tě doposud z dálky sledovat, jsi se mu ztratil z očí. Najít skladiště ti pak už nepřidělal příliš potíží, stejně jako nalezení skladovací buňky B-5. Buňka samotná byla veliká asi jako garáž na landspeeder, ale vevnitř toho moc nebylo. Dostat dovnitř ti trvalo pouze tolik, jak by trvalo malému dítěti otevřít zámek o dvouciferné kombinaci s nekonečným počtem způsobů. Pouze jedna bedna s proviantem, na ní datapad, kde byla mapa oblasti, včetně asi třiceti kliků vzdálené pevnosti, která byla skrytá v hoře. Pěšky by to tedy vydalo na hodně dalekou cestu. Dále jsi nalezl v datapadu informace o posádce pevnosti a hrubém nákresu prozrazujícím, že kromě hlavního vchodu se dá dovnitř dostat jediné skrz přísně střežené vodovodní potrubí na druhé straně hory, něco, co by se nemělo dát nalézt v běžných plánech. V pevnosti se dle všeho nacházelo okolo 400 vojáků a množství techniky, včetně dvou AT-AT a tří letek TIE.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, město

"400 vojáků, dvě AT-AT a tři letky Tie? Má oblíbená přesila." "Moje ne." "Tvoje smůla." "Chjo."
Důležité bylo sehnat transport, ne že by se mi nechtělo jít na procházku, ale nemusel jsem mít zas až tak dlouhou.
Taxi se mi moc nezamlouvalo, mohlo by vyvolat spoustu otázek na nesprávných místech, proč chci jet zrovna tam, nezbývalo, než si nějaké "vypůjčit".
Nejvhodnější by byl swoop, s přihlédnutím na to že kriminalita v takovýchto oblastech nebyla zanedbatelná, by nemělo zmizení jednoho stroje vyvolat přílišnou pozornost. Majiteli ho potom vrátím, půjde-li to.
Vyrazil jsem tedy shánět transport.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Město:
Informace jsi vyhodnotil, stejně jako polohu základny a dospěl jsi k tomu, že chození jsi měl dnes už dost. A tak po krátce "slovní" výměně tvých dvou eg jsi vyrazil do města hledat dopravní prostředek, nejlépe swoop, který by sis mohl půjčit.
V cestě po hledání si prostředku ses mohl konečně více porozhlédnout po městě a vnímat některé jeho detaily. Rozhodně nevypadalo nijak přívětivě, natožpak přátelsky, přesto zde panoval jistý pořádek a klid. Ale bylo zde cítit jakési napětí vyzařující z prostředí, kterým trpěli všichni obyvatelé města. V jednu chvíli jsi byl nucen se skrýt před landspeederem s čtyřmi stormtroopery, který zastavil před nedalekou kantýnou. Dvojice mužů vešla do kantýny, zatímco ta zbylá se opírala a hlídala. Nezdálo se, že by zde bylo něco v nepořádku, nebo že by tu snad hrozilo nebezpečí zcizení landspeederu. Stormtroopeři po chvilce vylezli ven a chvilku se dohadovali, než dvojice zamířila pěšky k nedalekým obydlím, zatímco osádka landspeederu se rozhodl to objet z druhé strany.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Město

Od stormtrooperů jsem se držel dál. Nevěděl jsem, co hledali, ale věděl jsem, že si s nimi o tom nechci promluvit.
Raději jsem se přesunul na druhou stranu, než šli, pro jistotu.
Pokračoval jsem ve vší opatrnosti v hledání.
"Za jak dlouho odemkneš ovládání dopravního prostředku." "Už nevim, měl jsem to sice těsnější, ale zkouškou pro sehnání únikového vozidla jsem prošel, v tom problém nevidim."
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Město:
Akci stormtrooperů jsi se rozhodl nevěnovat pozornost i vzhledem ke svému utajení. To tedy znamenalo porozhlédnout se po dopravním prostředku jinde. Prošel jsi ještě několik ulic, než jsi konečně na nějaké takové místo narazil - byl to prostor před zdejším kosmoportem, který byl spíš menším objektem s dvěma doky a parkovištěm před ním. Parkovištěm, kde se nacházel jeden landspeeder a starší swoopová motorka. Potíž však byla v tom, že to parkoviště bylo opravdu hodně na očích a i přes malou velikost tohoto města zde bylo dostatečně rušno. A to natolik, že se v blízkosti parkoviště nacházelo vždy minimálně něco okolo dvaceti lidí. A nejhorší bylo, že parkoviště sledovala dvojice mužů, kteří se řadili k bezpečnostní službě onoho kosmoportu. Samozřejmě se zde naskýtala možnost jít hledat ještě někam dál, ale tohle byly, vedle toho landspeederu stormtrooperů, doposud jediné výskyty vozidel.
Drobnou výjimkou byl příjezd landspeederového taxi, které vyložilo jednu cestující, jež si dle svého drahého oblečení rozhodně nežila dobře. Zdálo se, že než vyloží všechny svá zavazadla, s čímž ji taxikář samozřejmě pomáhal, tak to ještě nějaký čas zabere. A příjezd této nové osoby začal pomalu budit pozdvižení, protože tohle tu nejspíše nebylo nijak výrazně běžné.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Město

To všichni na tomhle plesnivym za......... kusu šutru choděj pěšky, bo co?
Začíná mi s místním obyvatelstvem docházet trpělivost.
"Kašlu na to." "Ne, prosím ne." "Jo."
Využiji toho, že taxi upoutává pozornost čím dále tím více lidí a dojdu ke swoopu. Krádež před lidmi za denního světla je sice dosti nápadné, ale docházeli mi možnosti a hlavně trpělivost.
Přišel jsem ke stroji, jako by byl můj, pro jistotu kápi shozenou do obličeje, vak připevnil a tvářil se že normálně startuji, zatímco jsem tento stoj kradl.
Teď by byla smůla, kdyby přišel majitel.
Snažil jsem se vypadat nenuceně, ale zároveň jsem spěchal, abych co nejrychleji vypadl.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Město:
Situaci se ti nechtělo nikterak prodlužovat a rozhodl jsi se využít drobného rozruchu k získání swoopu. Aby jsi zakryl podezření, tak jsi zvolil styl "můj swoop, ale trochu blbne", kdy jsi si ke stroji nakráčel zcela suverénně. A dařilo se, nikomu nic nepřišlo divné a tak jsi se po připevnění zavazadel mohl bez delšího váhání pustit do nastartování swoopu. To však bez startovací karty nebylo jednoduché a musel jsi se dostat do elektroniky stroje samotného. To znamenalo odkrýt správnou krytku, nalézt správné kabely, ten vhodný odpojit, zkratovat ho, čímž se obvodu pošle signál k aktivaci stroje a dále by to už mělo být v pořádku.
Tedy, takhle teoreticky by to opravdu mělo být jednoduché, a takhle jsi to byl učen. Potíž byla v tom, že to byl jiný typ swoopu, kde byl vodič k bezpečnostnímu okruhu, kterému jsi musel říct, že "máš zelenou" označen jasnými proužky. V tomhle případě tomu tak nebylo a poté, co jsi se dostal k vodičům, tak jsi měl na výběr z pěti drátů, které jsi mohl připíchnout k zdroji energie a vyslat tam signál. Metoda pokus-omyl však nemohla přicházet v úvahu, protože dva vodiče určitě k palubnímu počítači a u toho jsi věděl, že vyšší napětí ve vodiči nepřijímá dobře. Musel jsi tedy vybrat mezi černým, hnědým, zelenožlutým, žlutým a světlefialovým. Aby situace nebyla už tak složitá, tak jsi vzhledem k velikosti otvoru nemohl vysledovat, kam jednotlivé kabely vedou a zkusit odhadnout, o která zařízení se jedná. Navíc se otevřely dveře od kosmoportu a vyšel ven člověk v kožené bundě, který se tvářil dost rozčileně a zatím se věnoval datapadu v ruce, než čemukoliv jinému.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Město

Na dráty se zatvářím nepřátelsky.
Jestli spojíš špatnej tak pudeš asi pěšky.
Uvědomím si a začnu se jimi přehrabovat.
"Zelenožlutej je kostra, světlefialovej je deníček malý holky..... heh?..... Co to?.... To poslední škrtnout. Žlutá s fialovou by měly být do počítače, na ty radši nešahat, kostra mi taky moc nepomůže. Takže zkusíme černej, kdyby to nevyšlo, tak by hnědej moh taky jít, pokud se tedy z toho nezakouří." "Kde bereš jistotu, že je to zrovna takhle?" "Spoléhám na své štěstí." "My tu chcípnem."
Pustil jsem se do drátů, připraven, kdyby se mi to NÁHODOU nepovedlo vzít si opět své zavazadlo a zmizet po svejch.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Město:
Pět drátů, pět možností, jak to může skončit. Vybavil sis nějaké ty základní znalosti týkající se elektrických obvodů a značení drátů a rozčlenil sis možnosti. Rozhodl ses začít černým drátem a hned po jeho přerušení sis uvědomil, že to byla chyba. Drát zajiskřil a dostal jsi slabou pecku od proudu, který drát vedl. Nyní bylo hned jasné, že ten černý vedl napětí od baterky swoopu do dalších obvodů. Musel jsi drát někam rychle zapíchnout, aby netrčel ven a pro jeho umístění jsi musel na chvilku překonat bolest ze slabého proudu.
Hej co děláš na mém swoopu ?!
ozval se hlas muže, který právě vzhlédl od datapadu, k nejspíše svému stroji. Ve stejný moment swoop zaškytal a naběhl, protože tvé rychlé umístění černého kabelu někam, nejspíše vedlo přímo ke startovací jednotce a povedlo se ti tak celý zabezpečovací obvod nějak obejít. S nastartovaným swoopem jsi neváhal dlouho a vystřelil co nejrychleji pryč. Projel si však jen tři ulice, než swoop škytnul a začal ztrácet výkon. Poté se ještě chvilku rozjel, na vzdálenost dalších dvou ulic, než se totéž opakovalo, ale nyní se už nerozjel. Volný drátek totiž vyskočil ven a volně s sebou máchal. Měl jsi tedy sice swoop, ale svým předchozím zásahem jsi narušil jeho funkčnost. Alespoň jsi nyní měl více času k tomu, abys ho zprovoznil, než po tobě někdo opětovně půjde.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Město

Ty už mě taky pěkně štveš.
Oznámil jsem swoopu. Nicméně jsem měl trochu času abych ten mizerný drát nějak zadrátoval.
Strhl jsem z něj bužírku a zatínaje zuby jsem zkroutil oba konce dohromady, aby ku sebe držely.
šoky které jsem dostával z drátu nebyly z nejpříjemnějších, ale oproti bleskům, co někteří mí kolegové používali při cvičných soubojích to nic nebylo.
Rychle jsem tedy spravil dopravní prostředek a vydal jsem se podle mapy k vpusti do základny, nejel jsem přímo, přeci jen krádež mohla přilákat pozornost a nejdřív jsem chtěl ztratit případné pronásledovatele.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Riflor, Město:
Když jsi měl klid, tak jsi se vrhnul do opravy vodiče, který jsi předtím vyškubnul a s jehož pomocí se ti přece jen nakonec povedlo dostat pryč i s nyní tvým swoopem. Proces opravy jsi příliš neřešil a obrnil se proti šoku z elektrického proudu, který však již nebyl takový, když jsi na něj byl připraven. Jedna z výhod toho, že během výcviku si budoucí inkvizitoři vyzkouší obě strany - vyslýchajícího i vyslýchaného. Takto obrněn jsi přerušený vodič na správném místě spojil obyčejným zkroucením volných konců do sebe, což však bohatě postačilo. Jenže, když jsi chtěl znova swoop nastartovat, tak byl ve stejné situaci, než jsi zcizil. A tedy bezpečnostní systém stále potřeboval obejít, což znamenalo pouze to, že jsi opět stál před tou samou volbou, jako dříve, ale s tím, že jsi mohl jeden z vodičů jistě vyškrtnout. Alternativou mohlo být zkoušení tohoto provizorně spraveného vodiče v reakci na obvody uvnitř, což předtím nastartovalo swoop, ale kvůli nepevnosti jej téže i zastavilo. A otázkou též bylo, jak by se tato 'klička' mohla promítnout do dlouhodobější životnosti tebou zcizeného vozidla, byť sis jej nejspíš nechtěl nechávat i po opuštění Rifloru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Riflor, Město

Drát byl spraven, nicméně swoop se stále nehýbal.
Nu což, tak černej to sice rozchodil, ale tak že celý milý dopravní prostředek málem shořel. Takže možnost číslo dvě, hnědý drát.
Vrátím se k možnostem, jaké jsem vydedukoval o pár ulic dál.
Jal jsem se zkratovat hnědý drát, proseje císaře abych uspěl.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“