Xavier Quaid - 1. mise

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, tělocvična

Hehe, zábavné.
Prolétlo mi hlavou, když jsem viděl pravý důvod odpadnutí kusů droida.
Na útok horní čepelí jsem odskočil, rychle vyrazil proti dezorientovaném krabíkovi a bodl.
Opět jsem se stáhl a vyrazil proti velkému droidovi. Za cesty jsem přehodil meč do pravé ruky, abych ho na chvilku zmátl a sekl rychle zprava do jeho boku, provedl přemet do strany vlevo a rychle bodl.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, tělocvična

Zneškodnil jsi pomocného droidíka dřív, než se mohl na cokoli zmoci, a znova se pustil do svého hlavního cíle.
Tvůj první výpad zablokovala jeho dosud pořádně nezaměstnaná pravá dolní čepel a droid toho hodlal využít a podniknout pravou horní úder shora.
Bod z přesunu jej zasáhl těsně pod spojnici levé horní končetiny a pronikly hluboko do trupu.
Levá dolní po tobě ještě sekla, spíše ze setrvačnosti než z nějakého vypočítaného útoku, a tréninkový droid se zhroutil k zemi.

A odkudsi z tvých zad se ozvalo okázalé zatleskání.
Stál tam vysoký, světlovlasý muž v černém plášti, zhruba tvého věku, s tváří poněkud povědomou, ačkoli sis ji rozhodně nedokázal patřičně zařadit mezi všechny ty lidi a nelidi, s nimiž jsi měl v průběhu života tu čest.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, tělocvična

Opět jsem se narovnal a deaktivoval meč.
Aplaudujícího publika jsem si nevšímal a místo toho zašlápl druhého krábka, který se stále točil, pro nedostatek nohou na jedné straně na místě.
Poté co byl i ten zlikvidován, jsem droida i s jeho částmi přesunul na místo, aby se potom opravil.
No to bychom asi měli, konec zábavy, zpátky do práce.
Rozhodl se, dal si rychlou sprchu, abych nesmrděl potem až se budu vtírat Gryssovi.
Hned na to za ním s veselým úsměvem na rtu vyrazím.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Tvůj budoucí cíl víceméně seděl za psacím stolem (pokud zrovna neprocházel po místnosti ke katalogizační skříni a občas vylovoval nějakou tu datakartu), a pilně se věnoval jakési práci, jak se dalo usoudit podle dvou datapadů, černé pyramidky, několika kovových nádob s výjevy znázorňujícími především likvidaci nějaké potvory (jedna z těch mrch připomínala přerostlou tuk´atu, zhruba dvacetkrát větší než její přemožitel) a jakéhosi žezla. Vedle stolu stál astromech s připevněnou masivní deskou, na které se nacházely další předměty.
Z pouhého pozorování se zdálo, že Linart Gryss provádí katalogizaci spojenou s důsledným popisem jednotlivých věcí.
Sotva si tě všiml, obrátil se na tebe s vcelku prostou otázkou: Tebe neznám, takže co jsi zač a co chceš?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Jmenuji se Xavier Quaid.
Představil jsem se, když už se mě na to zeptal.
Prý potíte na Dxun, ohledně hrobky Freedona Nadda. Rád bych se k výpravě připojil.
Vysvětlil jsem mu o co mi jde.
Jak já nesnášim někomu lízt do zadku, snad to nebude příliš nutný.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Archeolog na chvilku přestal v práci a důkladně si tě přeměřil pohledem. Mezitím procházel veškeré informace, které si mohl s tvým jménem spojit.
Jo, eskapáda s bukanýrskou šalupou, konstatoval, když si tě o chvíli později dokázal zaškatulkovat. Zajímavé, že...

V tu chvíli se ozvalo kovové cvaknutí a černá pyramida na stole se rozevřela. Objevil se v ní, rovněž kovový, model běžící tuk´aty - s tím, že zvířátko za jakéhosi zvuku připomínající tik-tak-tik-tak mávalo končetinami v nápodobě běhu.
Gryss na to zíral asi jako Jedi, jemuž se cestou do enklávní jídelny zjevil duch Nagy Sadowa či jiného sithského lorda.
Co to jako má být?! okomentoval nenadálý vývoj nálezu, jemuž v tu konkrétní chvíli nevěnoval žádnou pozornost. Který vtipálek to vpašoval? Tohle nejen, že neodpovídá charakteristikám vrstvy nálezů DV-IV, tohle je naprosto... naprosto...
Marně hledal vhodné slovo, a tak se místo toho pustil do přehrabování souboru v jednom datapadu, s očividným úmyslem zjistit si detaily o nálezu podivného předmětu. Celá událost Grysse natolik pobouřila, že zcela zapomněl na tvou přítomnost.
Pohyb tuk´aty v rozevřené pyramidě se zatím zrychlil a tikání poněkud zesílilo.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Na jeho poznámku o mém incidentu s piráty jsem se jen skromně zapitvořil a pokrčil rameny.
K tomu nebylo co dodat.
Co dodat k tomu, že nález něčemu neodpovídal jsem celkem i měl, ale raději jsem to polkl.
Tik-tak? Neni to náhodou...... A do huttí kloaky.
Natáhl jsem pravou ruku před sebe, uchopil Tuk'atu a vyhodil ji ze dveří. Které jsem mezitím Silou otevřel a hned, po vyhození je opět zavřel.
Pak jsem jen čekal zda vybuchne figurka, archeolog, či oba dva.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Archeolog ti věnoval nevraživý pohled, že jsi mu vyhodil důkazní materiál, který by jej bezpochyby dovedl k onomu potměšilému vtipálkovi bez pudu sebezáchovy možná ještě spolehlivěji než záznamy nálezu, které právě shledal pochybně nicneříkajícími - ale než ti to stačil nějak naservírovat, ozvala se pořádná rána doprovázená rozličnými zvukovými prvky.
Linart Gryss se zachmuřil ještě více, než už byl.
Tak tohle je už vrchol,
pronesl pochmurným hlasem spíše k sobě než k tobě, ale potom se jeho pozornost přesunula tvým směrem.
Zdálo se, že ho něco napadlo, a z toho nápadu má pocit dostatečné satisfakce za hrozbu, která hrozila jeho pracovně a nashromážděnému poznání (o osobě nemluvě).
Dobrá a především rychlá reakce, pane Quaide.
Mám pro vás takový návrh.
Sice netuším, proč přesně vás to s vašimi dosavadními... zájmy a nezájmy... táhne na Dxun, ale myslím, že je to vcelku jedno. Stejně tak se vás netýká i série zkoušek, kterou testuji ostatní zájemce o výlet. Tedy pokud se pustíte do vyšetřování těch stále drzejších útoků proti mé práci, vezmu vás se sebou.
Mám takový pocit, že ten, kdo za tím vším stojí, by se mohl pokusit infiltrovat moji skupinu a ve svých nekalostech pokračovat i na Dxunu.

Při těch slovech se ti přímo zadíval do očí.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie sithů, pracovna Linarta Grysse

Upřel jsem na archeologa svůj nejtvrdší a nejchladnější pohled.
S radostí.
Odpověděl jsem mu nakonec.
Teď, jestli mě omluvíte, se půjdu podívat o zbylo z té bomby.
Omluvím se a vyjdu ze dveří.
Usoudil jsem že by bylo záhodno, ho nechat při tom, že útoky na jeho osobu vyšetřuji.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie sithů, "místo činu"

Bomba zanechala větší škody, než by si člověk pomyslel, vzal-li by v potaz velikost nálože. První pozitivní zpráva, chodba stála a nic nedávalo dojem, že by se měla každém okamžiku zhroutit a nechat strávníky o patro výš takzvaně, propadnou skrz zem. Naproti tomu, veškerá výzdoba, osvětlení a krásně zdobená, drahá a vzácná okna,byla lidově řečeno, fuč. Jediné co možná tak prokazovalo jejich přítomnost, byly malinkaté střepy, nápadně připomínající prach, a které by rozhodně nebylo rado vdechnout. Bílá stěna zradila stranu a přešla na temnou stranu, dalo-li by se tak říct z očmoudlé, kdysi bílé omítky, usmívající se na tebe svou černotou - dá se říct, konečně to zde vypadá jako na temné straně, což bylo tak jediné plus, které mohl útočník dostat. Na(ne)štěstí se nikdo zrovna kolem nepoflakoval, a tak stěny nezdobila i klasická u sithů oblíbená to barva, červená. Rovněž chyběla nástěnná malba z organických materiálů, jaká bývá při výbuchu podobné nálože běžná.

Architektonické úpravy si získaly pozornost až nyní, kdy se na místo začaly shlukovat davy těch, co slyšeli výbuch a přišli se podívat, co zajímavého se vlastně stalo, případně zda-li by se to nemohlo vztahovat k možnosti nějakého kariérního posunu.
Bylo pravděpodobné, že pachatel se asi půjde podívat na místo činu, jak se nástraha zadařila, ovšem poznat jej v shromážděném shluku učedníkům mistrů a dalších exemplářů, co se jen na akademii sithů vyskytuje, by byl úkol zcela nemožný.
Tvůj příchod pochopitelně vzbudil pozdvižení a různá podezření vztahující se k tvým jakýmkoli cílům ve spojitosti se zdejší novou výzdobou.
Nicméně se zdálo, že většina nashromážděné verbeže ti mileráda půjde z cesty (i proto, aby se příliš nenadýchali skelného prachu).

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Akademie Sithů

Hmm, pěkný.
Okomentoval jsem novou výzdobu chodby a raději přestal mluvit a začala dýchat jen mělce a s dlouhými intervaly.
Rozhlédl jsem se po přihlížejících, jestli mezi nimi neuvidím někoho zklamaného z neúspěchu svého pokusu. Bohužel, složení čumilů bylo takové, že prakticky každému bylo na očích vidět, že mu tak nějak zde chybí že tu nevisí střeva jako krepáky na oslavě.
Hledat zbytky bomby by bylo zde poněkud zbytečné, neboť ta byla nyní stejně na prach.
Pokrčil jsem tedy rameny a vydal se ke zbrojnici.
Tak sinou výbušninu rozhodně atentátník nedostal v balíčku od maminky. A nesnáz se tady dá výbušnina sehnat zrovna ve zbrojnici. Pokud teda jeho máma neni mandalorianka.
Zauvažoval jsem.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie sithů

Sotva jsi dorazil do zbrojnice, zjistil jsi, že se zde zatím dějí věci. V konkrétní podobě velmi dusného ticha, které se při tvém příchodu rozhostilo v budově. Zdálo se, že jsi nevhod vpadl do výslechu, jemuž byl obtoustlý zbrojmistr podrobován vysokým Arkanijcem v obligátní černé. Vysoké černé boty sice prozrazovaly stopy skelného prachu, ale to bylo tak vše, co měl dotyčný společný s místem činu.
...a laskavě se sebou s těmi výpisy trhavin přidělovaných na výzkum v Údolí temných pánů pohněte. Nemám na vás celý den čas... ačkoli bych si ho také mohl udělat a slibuji, že by se vám to rozhodně ani trochu nelíbilo.
Znělo to velice přátelsky, až na jakýsi sotva vnímatelný podtón.
Vzápětí se Arkanian otočil a upřel na tebe pohled svých sírově žlutých očí.
Pan Quaid? Doufám, že vás neposílá Jarred Tars s omluvou, že se nemůže dostavit.
Pečlivě sledoval jakoukoli tvou reakcí, a jako by mimochodem dodal:
Jinak vaše přítomnost zde je poněkud pozoruhodná; doufám, že se nehodláte vracet k aktivitám, jimiž jste získal v některých kruzích značnou proslulost předtím, než jste byl přijat na akademii. Mimochodem, dosti působivým způsobem, který by vám mohl leckdo ze studentů závidět. Gratuluji, byť trochu opožděně...
Skoro nepatrně se pousmál, jako by jej tvá přítomnost ve zbrojnici bavila.

V tu samou chvíli vpadli do zbrojnice další dva členové akademie, ten povědomě vypadající sith, s nímž ses před asi dvěmi hodinami setkal při tréninku, a starší trochu pobledlý twi´lek.
Nezdálo se, že by kdokoli z nich měl radost z toho, že bude pobývat v přítomnosti jistého Arkaniana.
Lorde Iglesiane, obrátil se k němu rovnou twi´lek. Raději jsem sehnal i kolegu a blízkého spolupracovníka Linarta Grysse. Vzhledem k okolnostem, že se spolupodílí na organizování archeologické výpravy na Dxun, je pravděpodobné, že byste s ním chtěl mluvit beztak.
"Je to možné," souhlasil Iglesian potměšile. "Ale to až později. Stejně tak si budu chtít později promluvit tady s Xavierem Qaidem."

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie sithů

Aha, takže tady se nic nedozvim, maj tu v tom senát.
Ne, neposílá.
Odpověděl jsem.
Co? vždyť jsem tam nic speciálního nevyváděl, většina byla provedena mečem, a ta past se zásobníkama byla jen taková improvizace.
Po příchodu dalších lidí, když už jsem byl spíše na odchodu, jsem se zastavil.
To asi nebude náhoda, že na něj furt narážim.
To že si se mnou bude chtít Sith promluvit mi zkazilo náladu.
Co všichni maj, to už ani člověk nemůže na Sithské akademii ani zajít do zbrojnice aniž by ho podezřívali, že jim krade hračky.
Nahlas jsem to raději neřekl.
Jak si přejete.
Poté jsem se raději vzdálil, Iglesian se mnou bude chtít mluvit až potom, teď bych se mněl podívat po Nym a zjistit co přesně se po mně bude chtít.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Najít Nym nebylo zrovna nejsložitější. Nacházela se zrovna ve svém pokoji, kde seděla na posteli v meditačním sedu a bedlivým zrakem pozorovala pokroky své učednice v telekinezi.
Vyžle mělo šest metrů před sebou hromádku dlaždiček a stavělo z nich cosi, co bylo zjevně inspirováno domečky z karet. To vše za komentářů typu srovnej si tu základnu! A s citem! Netřískej tím tak, vzpomeň si, že tu drť budeš muset uklidit!
Atmosféra v místnosti se zdála být značně napjatá, už proto, že vyžleti jemné, soustředěné a na milimetry přesné posouvání předmětů nešlo ani zdaleka tak, jak by si představovalo. Kdyby bylo po jeho, vrhlo by vším materiálem hezky proti zdi a zbavilo se tak frustrace. Nym se proti tomu skvěle bavila.
Vydrželo jí to, i když ses zjevil ve dveřích.
Na chvíli přestala rýpat do svojí učednice (která zrovna nasazovala na již hotovou konstrukci dvojstříšku z dlaždic) a mile se na tebe zazubila.
Tak jak jdou přijímačky?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Mírně jsem strčil do základů domečku z kareta pozoroval jak její stavba hroutí.
Život je nespravedlnej.
Oznámil jsem jí zlomyslně.
Přijímačky vybouchly.
Prozradil jsem.
Takže mu mam hlídat pozadí.
Pokračoval jsem.
Co se teda ode mne přesně očekává? A ještě otázečka: zapadá do tý vaší politiky nějak lord Iglesian?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“