Xavier Quaid - 1. mise

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Dlaždičky se s patřičným zvukovým efektem sesunuly na zem, nicméně stříška, kterou mělo vyžle stále ještě pod kontrolou, udělala ve vzduchu podivný obrat a vyrazila proti tvé noze.
Stačil krok stranou a neškodně se roztříštila o dveře, tak, že po ní zůstal solidní škrábanec.
Dívenka na to nevraživě koukala. Kdyby Nym učila svou učednici blesky, bezpochyby by se z tebe stal pokusný subjekt.
Jo, život je svině, souhlasila s tvým světonázorem.

Nym zatím vyslechla tvé čtyři věty a nějak si je dala dohromady.
Iglesian? podivila se nahlas a její výraz nabyl na ustaranosti. V hlavě jí šrotovaly všemožné kombinace, co by to mohlo znamenat. Rozhodně to nevypadalo na dobré zprávy.
On se nějak zajímá o Gryssovu výpravu? V jakém významu?
Ne, rozhodně jsme s ním nepočítali. Vlastně mě překvapuje, že slyším jeho jméno v souvislosti s takovýmito... vcelku banálními záležitostmi. Co vím, jeho parketou je spíš oblast diplomacie, bezpečnostní otázky a to, co to spojuje.
Jestli nejde proti Gryssovi, tak nejlíp bude se mu vyhnout a neposkytnout mu jediný důvod, proč by se mohl angažovat.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Hmm, pak to teda asi nebude nic důležitýho.
Mávnul jsem nad tím rukou.
Jestli se angažuje v bezpečnosti, jako i samotný akademie, tak se nelze divit že tam byl, i když... co by si asi tak mohl chtít vyřídit s tim podrž-taškou archeologa?
Otočil jsem se zpět na Nym.
Tak o co vlastně půjde. Politika kdo jeho smrtí nejvíc získá mě ani tak moc nezajímá, spíš co z toho plyne pro mě, jako: musí-li se dostat až na Dxun, má-li to být "náhoda" nebo opravdu nikdo nesmí ani na moment zapochybovat že to byla nešťastná náhoda...
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Především se to nesmí ani na moment dávat do souvislosti s tebou a s tvou osobou, odpověděla Nym nekompromisně.
A nikdo by se neměl v otázkách jeho smrti zbytečně šťourat a dostat příležitost přebrat to stylem, kdo jeho smrtí nejvíc získá.
Pro všechny by bylo nejlepší to druhé, co jsi popisoval. Nejlepší by byla nehoda či nepříjemná událost, které při vší snaze nešlo zabránit.
Na Dxun samotný se dostat nemusí, to je vcelku jedno. Ale zase mi přijde, že na Dxunu je mnohem víc šancí se postarat o vhodnou náhodu.

Zdálo se, že uvažuje, co dalšího k tomu říct či neříct.
Ano, ideální by bylo, aby zhasnul zcela nenápadně a bez nežádoucích podezření.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

V duchu jsem pokrčil rameny, nechápal jsem tu nutnost zdání nehody. Ale bylo mi to celkem jedno, nějak to zvládnu.
Fajn, já se pudu podívat po nějakejch informacích o hrobce a Dxunu jako takovym.
A pak si taky budu muset pokecat s Iglesianem. Ten mi pokoj asi moc nedá.
To už jsem raději nahlas neřekl, to už byl můj problém, a Nym o tom nemusela nic vědět, to pískle už teprve ne.
Mějte se tu děvčata. A ty se pilně uč!
Popíchl jsem ještě mladší dívku.
Pak jsem zamířil do knihovny si projít příslušné materiály.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Akademie Sithů

Rozhodně se nedalo říct, že by knihovna byla toho dne narvaná.
Studentů v ní dokonce bylo o poznání méně než za normálních okolností, za což krom klasických tréninků mohly převážně nečekané vzrušující události (s nimiž jsi měl co do činění) a hlavně likvidace jejich následků (jak jsi pochopil z útržku jednoho rozhovoru, řada zvědavých učňů neunikla pozornosti mistrů, kteří rozhodli, že když se tak ochomýtají kolem, bezpochyby to znamená, že se dobrovolně hlásí na úklid a prozatimní rekonstrukci).
Žádost o informace o hrobce a Dxunu nevzbudily skoro žádný údiv a o tom, že nejsi ani zdaleka jediným, kdo se o ně zajímal v posledních dvou dnech, svědčilo to, že ti pohledná knihovnice s úsměvem a se slovy "Kompletní přehled, nakopírovala jsem to pro všechny zájemce do zásoby" předala datakartu.
Přehled to byl možná kompletní, ale do větší hloubky nezacházel - obsahoval základní výcuc geografie, biologie a historie, to vše na módu pro začátečníky a mírně pokročilé. Tak, aby se člověk zorientoval, kam že to vlastně leze, proč tam leze a co tam může potkat.

Zatím co ses stáhl k jednomu z prázdných stolků a pilně se věnoval samostudiu, ozvaly se kroky směřující tvým směrem.
O chvilku později si naproti tobě přisedl tvůj již nějakou dobu známý Arkadian s datapadem.
Nenechte se rušit, pane Quaide, promluvil na tebe uklidňujícím tónem, který však u něj nabýval spíše opačných účinků.
Pár minut, než dostudujete, počkám, ostatně i proto jsem si se sebou vzal nějakou svoji práci.
S tímto vysvětlením začal cosi datlovat na klávesnici, ale tobě připadalo, jako by se jeho pozornost přesto soustředila převážně tvým směrem a vcelku se bavil pozorováním, jak zareaguješ.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Akademie Sithů

Vzal jsem si datakartu a začal si to projíždět.
Vzhledem k tomu že hrobka tam zas až tak moc dlouho nestála, nic moc toho tam tedy nebylo.
Přidal jsem k tedy ke svému studiu i Dxun jako takový.
Místní fauna vypadala rozhodně zábavně.
Že by si jistý archeolog začal hrát se zvířátkama?
Příchod Arkaniana mě zastihl nepřipraveného.
Sakra!
Ptejte se klidně rovnou. Tohle počká.
Odsunu datapad stranou a podívám se na něj zpříma.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Před chvílí jsem se stavoval i u Linarta Grysse, takže rovnou k věci: nepřišlo vám na celém tom pokusu o atentát něco... zajímavého? položil ti Darth Iglesian otázku, stejným způsobem, jako když hráč v pazzaku opatrně položí na stůl v prvním kolem kartu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Zamyslel jsem se nad jeho otázkou.
To myslíte to, že bombu dal někdo do "artefaktu" co zkoumal, nebo mi něco uniklo?
Odpověděl jsem mu otázkou. Byl jsem zvědav, kam vlastně míří.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Akademie Sithů

Mimo jiné, plynou z toho zajímavé skutečnosti, které byste měl při... ochraně vašich zájmů na expedici na Dxun zvážit. Ne vše vypadá tak, jak by vypadat mělo a jak by se mohlo zdát na první pohled, přesunul míč zas na tvou stranu hřiště, s výrazem tajemným jak neprozkoumalý prastarý holocron.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Akademie Sithů

Držel jsem kamennou tvář hráče Dejariku.
Jako například?
Otáži se ho.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Například by mohlo někomu přijít zvláštní, že osoba s prokazatelným napojením na kruhy Linartu Gryssovi nepříliš nakloněné a postrádající zájem o jemné zákruty vědy historické se rozhodla spontánně přihlásit na expedici na Dxun, ocitnout se v pracovně jistého archeologa ve stejné chvíli na jaký byl nachystán časový spínač a okamžitou reakcí dotyčného zachránit... velmi efektivně, podotýkám,
Nadhodil Darth Iglesian a pousmál se.
Sice by u toho ten někdo musel ignorovat celou řadu dalších věcí, jako třeba otázku, jak by dotyčný přišel k mechanické hračce a k výbušnině a jak by je propašoval do archeologovy pracovny, když jeho kontakty pro podobné akce tady na akademii jsou více než nedostatečné a jeho rozhodnutí ucházet se o místo na expedici bylo pro mnohé velmi nečekané... ale i pro to mohou být různá vysvětlení. DOSTI protichůdná.
Předkládal ti k zamyšlení větu po větě, tónem, který by se dal nazvat příjemně konverzačním - pokud by se jím mluvilo třeba o počasí a pokud by jím nemluvil právě Iglesian.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Usmál jsem se, podobné nadhození, toho co jsem tam dělal jsem očekával.
Proč jsem tam byl v tak vhodný okamžik vám nepovím, o bombě jsem nevěděl, jen když mi došlo že na té hračce něco nehraje tak jsem chránil i svůj život. Že jsem tam byl právě v ten správný okamžik... dovolíte-li mi použít nepříliš duchaplnou poučku, kterou mně krmili x let na Coruscantu: Síla se rozhodla že prozatím nenastal čas kdy zemře.
Dále si nejsem vědom svého napojení na kruhy nenakloněné panu Gryssovi. Já totiž příiš netuším, kdo je mu nenakloněn.
A co bych mohl jeho smrtí získat já? nejsem v pozici aby mne jeho úmrtí nějak vymrštilo v žebříčku, a něčí pěšák jsem velmi nerad. Nehledě na to, že já dávám přednost osobnějšímu přístupu, konkrétně souboji na meče, mohu-li to tak říci.
A pokud bych na ty kruhy byl skutečně napojen, proč bych ho tedy nechával přežít?

Přehodil jsem míček zpět na jeho stranu
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Cesty Síly jsou nevyzpytatelné a někdy stojí za to se zamyslet, kudy vedou, než díky nim šlápnete do něčeho ošklivého, konstatoval Iglesian.
Pokud bych měl přejít od obecných náhledů k osobním názorům - máte v patřičných kruzích buď spojence, který se vám snaží pomáhat, v konečné fázi asi i do hrobu, a nebo jste někomu z těchto kruhů překřížil plány.
Dost možná oboje dvoje.
Na... pěšáka... opravdu působivý průšvih.

S těmi slovy se zvedl a zaklapl svůj datapad.
Už byl na odchodu, když se ještě k tobě obrátil a jako by si "náhodou" vzpomněl, dodal: Mohlo by vám to být při vaší... péči o bezpečnost Linarta Grysse užitečné: podle dokumentace byly zásoby výbušnin použity k účelům, kvůli kterým byly vydány. Veškeré evidence sedí, žádné drobné nejasnosti, které obvykle naznačují nějakou falešnou záminku... a přitom tento konkrétní druh trhaviny MUSEL být vydán ze skladu a nejčastěji s ním pracují právě archeologové.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Jo, díky.
Zamumlal jsem v odpověď, spíš tak ale aby to neslyšel.
Teď mi už jen chybí aby, mi na truc, letěl taky, to už bych přímo křepčil radostí.
Dočetl jsem podklady k Dxunu a zvedl se.
Potřeboval jsem se stavět v osadě pro nějaký paš.
Zároveň jsem si řekl že bych se pak měl stavět u jeho podržtašky, aby měl Linart pocit že skutečně vyšetřuju.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban

Podle tvých zjištění se podržtažka po rozhovoru s "...eh...lordem Iglesianem" sebral a lišily se názory, jestli si šel vybít frustraci někam do tělocvičny, někam jinam, nebo jestli se náhodou nešel podívat do údolí temných pánů.
Jisté bylo to, že z rozhovoru naprosto neměl radost a hned po jeho konci někam vypadl.

Rychlý průzkum naznačil, že hledaný v tělocvičně nebude, takže mohl být kdekoli v oblastech přináležících k akademii, nebo na svém běžném pracovišti.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“