East Wood = Křižující trať

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, let na Bakuru

Jako bych to očekával, za kokpitem mojí stihačky se objevila známá tvář z posledních chvil na Akademii - Seech Czlic. Tento mužíček se mě rozhodl doprovázet i na mé první misi, tudíž jsem se rozhodl jej neignorovat a naslouchat mu. Tím samozřejmě nemyslím jeho průpovídky a zlehčování situací. Ale ten človíček věděl, o čem mluví, tohle jsem vycítil už v místnosti, kde jsem ho poprvé potkal...

Zatímco mi trilkoval za předním sklem, nastavil jsem správný kurz, pobaveně pohlédl na trpaslíka a odvětil na jeho legrácky: "Hele, jestli se nechceš rozplynout na mikroskopické částečky, raději bys měl buďto zmizet, nebo odprejsknout od stihačky. Každopádně se chystám skočit do hyperprostoru..." informoval jsem Seeche a čekal, co udělá. Když jsem se však po něm podíval, už zase mi předváděl, jak má krásně bílé zuby, když se směje od ucha k uchu! Zakroutil jsem hlavou a šel na skok hyperprostorem.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Let na Bakuru

Czlic se zřejmě rozhodl, že si užije letecký den: Roháči, roháči....
Takto mluvil jen do chvíle, než jsi přešel na světelnou rychlost. Síla zrychlení ho odmrštila od skla přímo na strop. Oči mu v jeho helmě vylézaly z důlků a očividně měl co dělat, aby si nepřekousl jazyk. Vypadal teď, jako postavička z nějakého seriálu, který se pravidelně vysílal v holovizi.
JÉJ---JÉJ---DA! Vypískl a zmizel.
Ovšem ne na dlouho. Zanedlouho jsi totiž ucítil jak ti něco přistálo na hrudi. Mužíček byl obepásán pásy, které se obvykle používaly na upevnění padáků.
Spokojený? Mrknul na tebe.

Loď mezitím dosáhla plné rychlosti. Na Bakuru měl let trvat tedy asi šedesát standartních minut.
Whooa, tady je ale nuda. Co s tím uděláme šéfe? Optal se tě nevinně.
Jsem pro cokoli, jen ne: „Vyhoď Seeche v kokpitu.“ Zamrkal očkama.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Let na Bakuru

Přesně, jak jsem čekal: V okamžiku uvedení stihačky do rychlosti světla a vstupu do hyperprostoru se Seech přestal pošklebovat, ztichl a dokonce vytřeštil očka... Přišlo mi to úsměvné, nicméně jsem se nadále věnoval řízení lodi. Nezaregistroval jsem tím pádem, jak můj dočasný (možná i ne zcela vítaný) společník vyřešil potíže s připoutáním se. Byl docela důvtipný, což jsem usoudil z toho, jak se zavěsil do popruhů pro padáky.

Ještě, že let dle výpočtů měl trvat něco málo přes hodinu. Jsem společenský typ, ale na takového tvora nemám co do výmluvnosti a legrácek...

"Říkáš vyhodit z lodi?" reagoval jsem na Seechovy průpovídky s ironickým tónem... "Zábavná představa, ale z toho, že jsi se mi infiltroval do stihačky usuzuji, že jsi tak neudělal z důvodu proletět se vesmírem, nebo abys mi dělal gardedámu..." Otázka byla namířena na spolucestujícího a ten vypadal, jako by mu docházela řeč...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Let na Bakuru

Heh... Seech se přihlouple usmál.
A proč ne? Zkusil to ještě, ale když zjistil, že to asi neprojde zkusil jinou taktiku.
Otočil se na tvém klíně a podíval se ti do očí: Mám své důvody roháči. Řekněme, že jsem vsadil na svého jezdce a používám podpůrné prostředky v rámci pravidel.
A odkudsi z kapsy vytáhl malou krabičku.
Bonbon? Optal se a zhltnul si jednu kuličku.
Na nervy... Vysvětlil.

Cesta ubíhala a do výstupu z hyperprostoru zbývalo patnáct minut.
Hele, co ty a tvůj halucinogení řetízek? Zeptal se zničehonic.
Bylo více než překvapivé. S ohledem na fakt, že o medailonu moc lidí nevědělo...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Let na Bakuru, před výstupem z hyperprostoru

Seech se ještě ke všemu uvelebil u mě na klíně, což působilo dosti podivně. A ani jeho slova jsem nechápal a nerozumněl. Navíc, když se zeptal na přívěsek, se kterým jsem již zažil velké věci, v rozpacích jsem odpověděl: "Hmm...co ty o něm víš? Vždyť jej mám zastrčený za blůzou..." Ale když jsem viděl, že prostě a jednoduše o něm ví, trošku jsem mu poodhalil roušku tajemství: "No, narazil jsem na něj čistě náhodou, ale spíše to vypadá, že ten přívěsek si mně sám našel! Nějaké dědictví, proroctví, či tak něco... Sám jsem ještě dost zmatený a nevím, co mají vize s ním spojené představovat" říkal jsem pitvořivému chlapíkovi a trošku jej tím odbyl, když v tom jsme konečně přecházeli na normální rychlost.

Palubní počítač zapípal a z letících pruhů se znovu stávaly hvězdy. Viděli jsme ji před sebou. Bakuru.

Zbarvením povrchu připomínala tak trochu Alderaan - moře i pevnina s lesy a horami se rozprostírala rovnoměrně po celé ploše planety. Slyšel jsem, že zdejší Kurtzenové jsou výborní technici a jejich města jsou překrásná. Chtěl jsem něco říct Seechovi, ale když jsem si uvědomil, že by jakákoliv připomínka měla na následek vodopád jeho průpovídek, raději jsem se připravoval ke vstupu na orbitu planety.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Na Bakuře - v docích

Ať jsi však dělal co jsi dělal, mužík spíše poskakoval a vykřikoval radostné pokřiky. Zdálo se, že je nadšený za vás za oba dohromady. Obličej měl přitisknutý k kokpitu a sledoval okolí, které bylo mimochodem velmi rušné.
Týjo, ti architekti si dali práci... Okomentoval váš sestup do Bakurského prostoru a následnou infrastrukturu města.
Hele, ti ale mají chaotickou dopravu. Vodpal šmejde! Zahromoval, když jste se vyhli dopravní lodi.
Nějaká dopravní strategie by se hodila... Neodpustil si.

Loď jsi navedl do přístavního doku zatímco Seech měl obličej přilepený na skle.
Hm tak ty jsi zmatený? Taky jsem byl zmatený, když mne Maul „požádal“ o výrobu toho medailonu.... Nadhodil jakoby nic a dál se nevzrušeně díval z okna.
Co chceš dělat? Chytit nejbližšího Utaie za šišatou palici a vyčenichat stopu? Máš možnost rozhlédni se. Lítaj tu všude kolem lodí... Prohodil sarkasticky.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Bakura, neznámý přístav - doky

V ten moment jsem měl pocit, že můj sluch je obestřen Temnou stranou Síly anebo že je hluk motorů tak silný, že zkrátka Seeche dobře neslyším. Ale podíval jsem se na něj a jeho pohled mi to, co jsem uslyšel, potvrdil jako holý fakt! "Cože?? Ty jsi vyrobil amulet, co se mi houpá na krku?? Co to má znamenat?" vyjel jsem na něj. Nečekal jsem, že mi řekne, proč spolupracoval s temným pánem, nicméně klidným tónem jsem pokračoval: "Takže si to ujasněme - vyrobil jsi přívěsek, dodal jsi jej Darth Maulovi, což mimochodem znamená, že jsi byl spolčen se Sithem, dále jsi věděl, že do něj uvrhl svou moc a nějakým záhadným způsobem jsi zajistil, ať se dostane ke mně a má přítomnost potom vyvolá ty děsivé vize minulosti a také budoucnosti???" dokončil jsem svou poněkud rozvitou úvahu, přičemž jsem naváděl loď do nejbližšího volného hangáru.

Seech mezitím mlčky obdivoval zdejší město, prohodil něco o zdejších Utaiích a prohlížel si kolem letící lodě. Obrátil jsem svou pozornost mlčky dopředu a zamířil ke kotvícímu zařízení. U něj stál jeden zmíněný "šišatec" s nářadím v ruce a zřejmě byl připraven kompletně prohlédnout loď, doplnit palivo atd., což mi přišlo vhod - mohl jsem se Seechem vypadnout ze stihačky, vzít jej stranou za bedny s materiálem a podívat se mu zpříma do očí: "A teď spusť, příteli! Rád si poslechnu tvůj příběh..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Přístav - doky

Hups… Zakryl si Seech hlavou ústa, aby vzápětí nadhodil jeden ze svých úsměvů.
Hehe… Vypadá to, že jsi našel svoji hlavu.. Pronese Czlic posměšným hlasem a i přes tvůj úchop se objeví na jedné z vyšších beden.
Jsi opravdu tak do sebe zahleděn, že máš pocit, že se všechno točí kolem tebe? Jistě hraješ tu poměrně zajímavou a důležitou úlohu, ale to ještě neznamená, že jsi středobod vesmíru. Znuděně si zívne, aby dodal svému tvrzení na vážnosti.
Důvody proč jsem udělal co jsem udělal si nechám pro sebe. Ve zprávě však není ani zmínka o důsledcích a věř mi. Sithové se důsledky velmi rádi chlubí… Dodal Seech s určitou zatrpklostí v hlase.
Na otázky mých osobních pohnutek a zájmů bude čas později… Pokud chceš pomůžu ti, pokud ne… Jsi vtom sám… Možnosti byly nyní předloženy s naprosto vážnou tváří.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Přístav - doky

Napřímil jsem se, přestal jsem Seeche nedůvěřivě probodávat pohledem a s lehkým úsměvem na rtech jsem prohodil: "Oukej, pane Czlicu, jak je libo. Pokud mi nabízíš pomoc, s díky přijímám. Ten medailonek ale probereme později..." a spiklenecky na něj mrknu... Celá záležitost mi vrtala hlavou dál a víc, nicméně zdejší poslání bylo zcela jiného rázu a moje problémy musely jít do pozadí!

Nyní byla před námi první důležitá úloha - vyhledat někoho, kdo by věděl o rytířce Theran. Což na Bakuře může představovat problém, nemáš-li příslušné kontakty. Přísahal bych, že můj společník zde již byl, soudě podle toho, jak se tu rozhlížel. Ale uvažovat, kde začít, by zabralo půl dne, čili nezbylo, než jednat! Utai, který se mezitím již věnoval naší lodi, byl zabrán do práce, což mi nezabránilo, abych se k němu naklonil a galaktickým basicem jej neoslovil: "Helou, příteli! Můžete nám poradit? Kde tady najdeme nějakého dispečera, který zaznamenává přílety a odlety lodí z planety?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Přístav - doky

Technik, který právě obsluhoval vaší loď zabručel něco o ztrátě času a poté si tě pořádně změřil. A pak lámavým hlasem pronesl:
Do slušného občana máte se svým vzezřením skutečně daleko pane…
Kéééééééééécy… Obšťastnil ho poznámkou Seech.
…Pokud však máte příslušné oprávnění…---
Což nemá…
…mohl bych vás považovat za zvláštního agenta?


Ovzduší naplnil upřímný mužíkův chechot. Mechanik to vše sledoval s ledovým klidem a se zátkou od nádrže v ruce.
Teď si mě dostal kamaráde… Chechtal se Czlic ještě dobrou půlminutu a pak seskočil na zem.

Generál Seech Czlic hlásí příchod. Velitel Hihňanské jednotky žádá o udání souřadnic! Nasadil vážnou tvář a výraz sveřepého bojovníka a spalujícím zrakem „griloval“ chudáka mechanika, jenž se vzápětí otočil k tobě:
Hledáte nejbližší ošetřovnu ? Projděte hangárem a pak doprava k terminálu. Hodně štěstí…
Díky šišáku!
Okomentoval to tvůj společník.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Přístav - doky

Zdálo se, že překvapivým situacím posledních dnů nebude nikdy konec. Když jsme navázali kontakt s místním údržbářem, nechtěl nám podat žádnou informaci ohledně místní přístavní zprávy. To se ovšem v mžiku změnilo, když se z mého společníka vyklubal generál jakési jednotky, o které jsem slyšel poprvé v životě... Zřejmě to však na Utaie zapůsobilo, neboť okamžitě zasalutoval nám oběma a ukázal nám, kudy na místní zdravotní stanici. I když bych byl raději poslán na užitečnější místo, vzal jsem za vděk i tímto...

Když jsme s generálem Czlicem zamířili z doku směrem, jež nám udal utaiský mechanik, konečně jsem se ho za chůze zeptal: "Seechi, já tedy nevím, jestli ke mně chováš nějakou důvěru. Ale klidně jsi mi mohl prozradit už na Akademii, kdo jsi zač! Přece jen by nám to ušetřilo několik omylů a neshod..." Tím jsem mu tak trošku vyčítal jeho ne zcela upřímné jednání. "A řekni mi prosímtě, co je to ta Hihňanská jednotka??" vyslovil jsem další otázku z mé hlavy, avšak hned mě napadlo, že se budeme muset nejprve poohlédnout po někom, kdo nám poví něco o zmizení jisté rytířky Jedi... Má tu Seech snad své tajné kontakty? Letěl proto se mnou, aby mi pomohl?? Nebo co tady může pohledávat tak vysoký důstojník??? Moc otázek, žádné odpovědi...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Přístav - Dispečink

Seech se na tebe podíval pohledem, který naznačoval, že on má na věc zcela jiný názor.
Naše rasa je víceméně mírumilovná. Osvětlil situaci.
Jsme zdatní vynálezci a vyznávači jistého směru magie. Tudíž moje případná vojenská šarže tím pádem ztrácí na významu. Dodal ještě.
Prošli jste hangárem až k terminálu u něhož stál muž poněkud tmavší pleti a celkově působil velmi sečtěle.
Přejete si? Zeptal se a trošku podezřívavě sledoval tvého malého společníka jako kdyby podobný druh ještě v životě neviděl. Však mu to taky dal Czlic najevo:
Nekoukejte tak na mě nebo se začnu červenat. A musím vás zklamat, jsem rarita v učebnicích nehledejte…

To chlapíka poněkud rozhodilo, takže přesunul svůj zorný úhel raději na tebe. Pak si ale zřejmě řekl, že lepší bude se na nic neptat a raději očekával odpověď na již položenou otázku.
Je to trocha divný, že? Ale nebojte jsme pouze přátelé, žádné komplexy v rodině... Dloubnul si Czlic.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Přístav - Dispečink

Zdálo se, že Seech se stále bavil na úkor mě i ostatních nešťastníků, kteří nám zkřížili cestu. Poté, co oslovil muže za přepážkou, jsem převzal slovo a vyložil chlapíkovi naše potíže: "Promiňte, můj přítel chtěl řící, že zde hledáme jistou osobu a potřebovali bychom nahlédnout do databáze lodí, které sem za poslední týden přiletěli z větší vzdálenosti..." promluvil jsem a sepjal ruce před tělem jako pokorný služebník páně při kázání...

Přitom jsem se naklonil k Seechovi, jež se potutelně usmíval a potichu mu řekl: "No, když jsi vyznavač magie, "generále", tak bys mohl zařídit, ať najdeme tu, kterou hledáme..." a ač jsem to myslel dosti ironicky, samotnému mi to přišlo jako dobrý nápad, neboť zdejší úřednící na první pohled vypadali, že budou ještě větší hnidopichové, než ženské za přepážkou banky na Coruscantu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dispečink

Seech se hluboce zamyslel a pak ti šeptem odpověděl: Mé růžové prasátko co mu svítí nad hlavou mi napovídá, že jsme se právě dostali na školení o byrokratických metodách.
Obsluha se chvilku nimral v datech a Seech měl co dělat, aby zůstal pouze u poznámky o „prodlevách systému.“
Tak tady to máme… Ozval se po chvíli mladík.
Konečně najdu ty svoje kufry co mi štípla, mrcha jedna! Touto poznámkou si mužík vysloužil od obsluhy překvapený pohled.
Nehledáte náhodou tu černovlasou slečnu co se tu objevila před pár dny? Otázka byla namířena spíše na tebe než na Seeche.
Moje růžové prasátko nelhalo… Pronesl Czlic spokojeně.
Nejste první kdo se na tu ženu ptá. Nedávno tu byli dva muži a měli její popis. Informoval vás po chvilce přemýšlení.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Přístav - dispečink

Když muž za přepážkou vyslovil domněnku, že zřejmě nejsme sami, kdo se ptal po rytířce Theran, nedal jsem najevo sebemenší emoce, pouze se významně podíval na Seeche. Poté jsem svůj zrak vrátil dispečerovi a zeptal se dále: "A kde se podle vás tato žena nachází nyní? Udala nějakou informaci ohledně důvodu svého příletu na Bakuru? A můžete popsat ty osoby, co se po ní sháněly?" Dost otázek najednou, snad se úředníček nezapotí...

Vypadalo to dosti zamotaně. Pokud zde Rebeca Theran letěla na jakousi misi a někdo jí sledoval a vystopoval, mohlo to pro ní mít nedozírné následky. Nicméně chyběl jakýkoliv motiv. A ten jsme se Seechem museli zjistit, pokud jsme se chtěli posunout dále v našem pátrání... Spojení s rytířkou Theran neměl nikdo ani na Akademii, proto se lze domnívat, že momentálně nebyla schopna o sobě podat hlášení, což také mohlo znamenat tisíc věcí...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“