Ledové peklo - 2. mise pro Anakina Vandara (jazen)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Ledové peklo - 2. mise pro Anakina Vandara (jazen)

Příspěvek od East.Wood »

Denos - oběžná dráha

"Teda, hyperprostorové výlety dvakrát nemusím. ale když už to musí bejt, pak jedině komfortně..." stěžoval si naoko Nigo, zatímco jste společně připravovali vaše plavidlo na skok z hyperprostoru. G-9PO seděl deaktivovaný v sedadle pro posádku v prostoru za vámi.

Ještě poslední pohled na hvězdy, protažené v nekončící čáry, než jste vypluli nad ledovou planetou Denos.
Ano, přesně tam, kde jste před několika týdny narazili s mistrem a Briou na opuštěnou základnu a objevenou prastarou hrobku.
Také jsi zde poznal za podivných okolností imperiálního důstojníka Adriana.
A nyní se zde vracíš, abys možná pomstil jeho zbytečnou smrt a především zadržel nebezpečného zločince, majícího na svědomí jak život Adrianův, tak i únos skupiny vědců. Ti všichni teď někde tam dole možná otevírají cestu k záhadné hrobce, patrně ještě z dávných dob, kdy existoval početný řád rytířů Jedi.

Při těchto myšlenkách jste zahájili přípravy k průletu atmosférou.
Nigo přerušil ticho: "Tak a co dál? Máš nějaký plán, Anakine?"
__________________________
Jsem velmi rád, že 800. příspěvkem otevírám Tvou druhou misi... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos - oběžná dráha

Trošku sebou zatrepem v kresle co-pilota a poviem
Môj plán je taký, že v podstate žiadny nemám. Ani neviem či tu máme nejakú výzbroj, nakoľko meč nemám.
potom sa pozriem dozadu a zase naspäť na Niga
Nevieš či sú tu nejaké zbrane? Nechcem tam nabehnúť s holými rukami. A mimochodom neprišla nejaká správa z Yavinu? Nejaká podpora by sa hodila tiež.
nato sa odopnem z kresla a pribehnem ku vypnutému droidovi, skontrolujem či je naozaj deaktivovaný
Keby tu mám svoj meč, hneď by som sa cítil bezpečnejšie.
pomyslím si pri pohľade na ochudobnený opasok, na ktorom zvyčajne meč visel. Prídem ku schránke s jedlom a zoberiem si jednu energetickú tyčinku, ktorú s chuťou zjem. Neskôr po tom sa pridám k Nigovi v kokpite.
Nezostáva nám nič iné ako tam napochodovať.



_____________________________________________________________
Gratulujem k 800vke, pre mňa je tento príspevok presná polovica čiže 400 :P
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos - oběžná dráha

Nigo jen zkontroloval odeslání zprávy a pak pokrčil rameny: "No, z Akademie jim to chvíli potrvá, než odešlou odpověď. Pokud vůbec... Nejlepší by bylo, kdyby Skywalker poslal někoho na pomoc!" zvedl zrak k Tobě.

"Co se výzbroje lodě týče, doufám, že nepočítáš s tím, že bychom udělali na Denos nálet. Nemůžeme riskovat zničení hrobky nebo smrt vědců. Holt se to bude muset vyřídit ručně, i bez Tvého meče... Ale neboj, jsem tu ještě já!" ušklíbl se mechanik a dodal vám trošku sebevědomí.

Když jste se teoreticky 'připravili' na to, co vás dole čeká, zahájili jste dle souřadnicí sestup na povrch planety. Nigo projistotu zvolil místo kousek od naleziště, abyste vzbudili co nejméně pozornosti.

Denos, pustina

Na planetě právě zuřila sněhová bouře a když Raven's Claw dosedala na zem, vzpomněl jsi si, že stejné počasí bylo i nedávno, když jste odtud s Briou vezli Adriana na Yavin IV...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos - obežná dráha

Zasmejem sa na Nigovej poznámke o nálete potom zatrepem hlavou
Ale nie, nemyslel som nálet, ja som skôr, že či sú tu neni nejaké blastery alebo útočné pušky, granáty a podobné.
poviem a očkom skontrolujem prístroje, nato si opriem hlavu o dlaň a zamyslím sa nad našim postupom
Nič ma nenapadá, jedine nabehnúť tam a pokúsiť sa ich zlikvidovať.

Denos, pustina

Už pri pristávaní sú cítiť silné vetry, nakoľko vonku zúri strašná snehová búrka.
Bolo nám toto treba?
pomyslím si a odopnem si pásy, potom pozriem na Niga a spýtam sa
No sú tu nejaké tie zbrane? Aby sme tam nenabehli s holými rukami.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, pustina

Silný vítr bičoval nejen vás dva, ale i loď.
Sníh poletoval tak rychle a v takové hustotě, že nebylo vidět na pár metrů dopředu. Což byla ve vaší situaci menší komplikace, protože jste se museli spolehnout na Tvé vnímání v Síle, pokud jste chtěli najít hrobku a dát pozor na nepřátele.

"Hele, našel jsem akorát tohle..." zvolal nahlas Nigo, aby přehlušil kvílení bouře a ukazoval Ti něco, co se nápadně podobalo wookijské kuši. V dané chvíli to byla jediná zbraň, kterou jste se mohli účinně bránit proti Trokanovi a jeho lidem.
Bylo trošku s podivem, co dělá takovýto druh zbraně v lodi mistra Katarna, ale tohle bylo opravdu nepodstatné, než abyste se tím teď mohli zaobírat. Prostě tu byla a Nigo Ti jí podával.

Nyní jste se museli dostat až k vchodu do podzemní hrobky a dát pozor, abyste nebyli zpozorováni. Což v tomhle počasí nebyl zas až takový problém...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, pustina

Chytím kušu a cvične s ňou zamierim
To by šlo.
poviem, prehodím cez seba polárny oblek, ktorý som si medzičasom zobral z kajuty a podídem k rampe
Tak hor sa do toho ľadového pekla.
stlačím gombík ovládania rampy, ktorá sa začne so syčaním otvárať. Prvé vločky dopadnú na moju tvár a jemne ma strasie
Toto bude príjemné.
pomyslím si a vybehnem von do snehu. Plne sa poddám sile a snažím sa vypátrať správny smer ku hrobke. Keď ho po pár sekundách nájdem, pomalou chôdzou idem tým smerom, s Nigom v pätách.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, pustina

Nigovi se do té vánice moc nechtělo, což dokumentoval slovy: "Brr! Tam by ani banthu nevyhnal..." a už se oblékal do speciální letecké kombinézy a navrch si ještě našel někde mezi vybavením plášť z jakési kožešiny.
Když Ti ponechal v rukou zbraň, kterou jste na lodi našli, sám neměl nic k obraně, ale znovu se pustil do prohledání útrob Raven's Claw a podařilo se mu objevit vibrodýku, kterou si s radostí ihned schoval za pas a nyní měl už i on pocit, že nepůjde do boje s holýma rukama...

Když už byl na rampě, aby Tě následoval, zastavil se a řekl: "A co uděláme s G-9PO, snad ho tu nechceš nechat?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, pustina

Po Nigovych slovách sa zastavím a otočím sa smerom k nemu, kútikom úst sa usmejem a zakričím v snehovej búrke
Aaaa, vidíš, aby sme nezabudli náhodou...
rozbehnem sa smerom k rampe a vybehnem hore smerom do spoločenskej miestnosti kde je droid na zemi vypnutý. Zapnem ho tlačítkom a hovorím, potom ako sa mu rozsvietia oči
Vstávaj ideme na prechádzku.
nato schytím droida po pazuchu a ťahám ho von z lode, smerom ktorý mi určila Sila. Mávnem na Niga a kričím
Poď!
v jednej ruke kuša a v druhej rameno droida
Cítim, že to bude epické.
pomyslím si pri chôdzi v hlbokom snehu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, pustina

Droid nebyl nejdříve schopen pochopit, kde je a co tu vlastně dělá, ale sníh a ledový vítr jej zřejmě přivedly na myšlenku, že je někde hodně daleko od domovské stanice Dragon Cave.
Rozhlédl se po sněhové pláni a prohlásil: "Tohle budou mé obvody rozcházet ještě další měsíc..." a pokoušel se svými systémy zaměřit nějaký nejbližší opěrný bod, dle kterého jste se mohli dostat blíže hrobce.

Nigo vás následoval pár kroků za vámi a silná vychřice mu dělala velké problémy. Přesto, že měl kombinézu a kapuci staženou hluboko do tváře, stejně si musel zakrývat volnou rukou oči, protože mu scházely letecké brýle, které by jej ochránily před mrazivým větrem a sněhem. Druhou rukou se snažil držet se G-9PO, aby jste se mu neztratili...

Droid se po několika desítkách metrů, po který jste jen sotva mohli vědět, kudy dál, zastavil: "Pane Anakine, pokud mě mé senzory nešálí, tak objekt, jenž hledáte, je stopadesát metrů tímto směrem..." ukázal šikmo od vás.
A skutečně, po chvíly bylo možné rozeznat obrysy Tobě důvěrně známé. Zatím však nebyl slyšet žádný zesílený hovor, nebyly vidět postavy, byť viditelnost byla slabá...
"Myslíte, že už jsou i s vědátorama uvnitř??" zeptal se Nigo.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, pustina

Postupujem ďalej snehom a nevšímam si bezvýznamné poznámky droida, ktorého držím pod pazuchou a v podstate ťahám za sebou posilujúc sa silou na každom kroku
Prečo ja tak neznášam zimu?
zamyslím sa počas chôdze, keď zrazu sa začnú predo mnou zobrazovať určité objekty. Po Nigovej otázke sa zastavím a pokúsim sa Silou prezrieť okolie za účelom hľadania živých bytosti
Neviem zatiaľ...
poviem a sústredím sa ešte viac na prieskum.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Nigo se nedůvěřivě rozhlížel, ale třebaže mhouřil oči sebevíce, chráníce se tak před tisíci poletujícími vločkami sněhu, nemohl rozeznat nic, než jen bílý závoj sněhové bouře.

G-9PO si toho všiml a ukázal prstem: "Tam pane, severovýchodně od nás..." pomohl mu s orientací.
Nigo jen dotčeně opáčil: "No dobrá, plecháči!"

To už jste se ale přiblížili na dobrých pár desítek metrů a nikde nic! Jen vychřice skučela a zakrývala tak jakýkoliv zvuk, který by se snad od hrobky mohl ozývat...
Ale přece jen jste si něčeho mohli všimnout: Kousek od vstupu do ruin něco leželo ve sněhu - to něco se nehýbalo...

G-9PO jako první zjistil, o co jde: "Podle mých údajů jde o zmrzlé tělo, pane Anakine!"
Nigova odpověď byla víc, než výmluvná: "Je to Trokan, viď že jo?!"
Bylo to spíše zbožné přání...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Ťahám G-9PO za rameno stále bližšie a bližšie ku hrobke. Vietor mi reže tvár až ma z toho mrazí na chrbte. Ochranná kombinéza aspoň trochu zamedzuje chladu preniknúť na moje slnkom zvyknuté telo.
Treba odtiaľto vypadnúť čo najskôr.
pomyslím si keď zrazu uzrem vchod do hrobky
Pekné.
poviem si v hlave ale zrazu mi prejde mráz po chrbte keď uvidím telo pri vchode, ktoré sa nehýbe. Otočím sa na Niga a vravím
Poď pôjdeme to omrknúť.
dopoviem a zapojím so preskúmavania okolia Silu, snažím sa nájsť živé bytosti v okolí. Počas toho pristupujem bližšie k telu. Pristúpim k nemu a rukavicou dám preč sneh z tváre mŕtvej osoby.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Síla vždy byla, je a doufal jsi, že ještě nějakou dobu bude Tvým spojencem...

Tady ale zklamala, pokud šlo o prozkoumání nejbližšího okolí ústí hrobky. Nic, než jen polozmrzlé a polozaváté tělo. Žádný pohyb vně či uvnitř. Takže jste měli jistou výhodu - při příchodu k hrobce nebudete zpozorováni, tedy alespoň prozatím. Takže budete moci vyhodnotit nastálou situaci: Kdo je ten mrtvý - zločinec nebo vědec? Jsou vědci se svými vězniteli uvnitř hrobky? Jsou naživu? Podařilo se gaunerům prostřednictvým svých zajatců dostat se k nějakému cennému obsahu tam dole?
Otázek až moc na jednoho Jedie... jednoho mechanika... a jednoho droida...

Po odhrabání sněhu z tváře mrtvoly jsi měl jasno alespoň v něčem - vašich nepřátel není o jednoho méně, nýbrž zde ležel Arkanian. Ten vědec, který společně s dalšími dvěma kolegy a profesorem Hegertym musel v zajetí na Dragon Cave trpělivě čekat na svůj osud. A zde jej našel... Těžko říct, jestli se vzepřel Gene Trokanovi anebo byl zabit jako výstraha pro ostatní.
Nigo stál již nad Tebou a smutně pronesl: "Kdy už bude těm vraždám konec?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Skloním hlavu, pri pohľade na zamrznuté telo doktora. Aj keď som ho nepoznal bolo mi ľúto nevinnej obete. Pozriem na Niga a vravím
Nezostáva nám nič iné ako ísť do vnútra.
dopoviem a vojdem do hrobky, kde aspoň nefučí ten prekliaty vietor. Dám si dole kapucu a rukavicou si pretriem tvár a oprášim sa od snehu. Neustále ťahám za sebou droida, ktorému očividne sneh neprospieva
Kiež by tu mám podporu a svoj meč.
pomyslím si a kráčam hlbšie do hrobky. Kývnem na Niga, aby išiel za mnou.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Kráčeli jste dolů, do nitra hrobky - Ty, droid G-9PO hned za Tebou a vzadu vás jistil ne zcela jistý mechanik Nigo.
Skupinka, nenahánějící strach, ale přesto odhodlaná splnit svůj cíl...

Cesta do hloubi zmrzlé planety vedla ne moc širokým ledovým tunelem po úzkém schodišti, které bylo postaveno zřejmě z jakéhosi druhu horniny, možná bylo vysekáno přímo do skály. Pokud ano, vypadalo opravdu jako čertvě vybudované a dobře se po něm šlo.
Ve stěnách tunelu nebyla žádná madla, takže jste museli dávat pozor na uklouznutí, což nelibě nesl hlavně G-9PO, který opatrně našlapoval mechanickým krokem, doprovázeným charakteristickým zvukem kráčejícího stroje.

Když už sestup trval delší chvíli, zdálo se Ti, že dole pod vámi vidíš slabé světlo. To mohlo znamenat v podstatě jediné - přítomnost nějaké osvětlovací techniky, čili i přítomnost nějakých bytostí.
Gene Trokan a jeho banda!

Nigo zezadu netrpělivě a nervózně promluvil: "Anakine, vidíš něco? Je tu zima a tma, navíc navíc se mi to tu vzadu moc nelíbí..."
Otočil se na něj droid se svítícími senzory v očích a nabídl mu, že se s ním milerád vymění, pokud bude chtít.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“