Ledové peklo - 2. mise pro Anakina Vandara (jazen)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Kráčam pomaly po namŕzajúcom kameni vo vnútri hrobky, kušu pred sebou držím tak, aby v prípade núdze mohla strielať paprsky na narušiteľa. Keď zbadám svetlo prižmúrim oči a snažím sa zahladieť smerom k svetlu. Nič nevidím a tak začnem silou preskúmavať okolie. Otočím sa na Niga a pokrútim hlavou
Keby tak ten droid toľko nehučal.
pomyslím si a pokračujem potichu smerom k svetlu. Zastavím po pár metroch keď už som bližšie a poviem smerom k Nigovi
Ticho teraz!
dopoviem a vypnem pomocou tlačítka droida, ktorému zhasnú žiarivé oči
Nenechám nič na náhode.
poviem si v hlave a potichu našlapujem ďalej
Maj sa na pozore!
poviem Nigovi, plížiacemu sa za mnou.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

"Pane Anakine, upozorňuji, že v těchto situacích je šance na úspěch jedna ku devítistůmpadesátidevíti a to je..." začal vypočítávat G-9PO, než jsi se přitočil a vypnul jej. Jeho svítící oči zhasly a droid zůstal stát na jednom z posledních schodů.

Právě včas, neboť váš sestup do hrobky byl právě u konce, dosáhly jste totiž konce schodiště a před vámi byla úzká chodba s mnoha ledovými krápníky u země i stropu, které ale nebránily postupu kupředu, pouze dokreslovaly mnohdy až pohádkový kolorit této části hrobky.

Z prostoru před vámi se linulo nazelenalé světlo, které prosvítalo nějakou clonou, jež byla před vámi odhadem padesát metrů. Takže zřejmě dveře, či nějaká posuvná stěna...
Nigo do ticha pronesl povzbudivá slova, hlas se mu při tom mírně chvěl zimou: "Pořád lepší a lepší..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Teraz potichu!
zašepkám a ticho našlapujem smerom k clone, keď sa dostanem na vzdialenosť jedného metra, preskúmam silou okolie. Plne sa sústredím na všetko živé čo sa môže nachádzať v smere ako je svetlo. Pootočím sa na Niga a kývnem hlavou na znak posunu vpred. Zazrem ako sa nazelenané svetlo odráža od lesklého droida ležiaceho v pozadí. Pristúpim k clone a posnažím sa ju odhrnúť hlavňou zbrane
Kiežby máme podporu.
pomyslím si a pristúpim bližšie k clone a započúvam sa či niečo nezačujem.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Clona se nakonec ukázala být ledovou stěnou, jíž prosvítalo zelenkavé světlo.

Přes ní nebylo možné dokonale spatřit, co se děje za ní, avšak slyšet jsi mohl hlasy zevnitř, jelikož stěna nepřiléhala k okolní skále.
Hlasy se zdály být povědomé!
"Říkal jste, že nás propustíte, když vás zavedeme až sem..."
"Tady kladu podmínky já, dámo!"
"Gene, tak kdy už najdem, co hledáme?"
"Ticho, Ukone!"


Nepochybně se uvnitř dohadoval Trokan se svými dvěma kumpány, na druhé straně stáli zbylí vědci - tedy žena, Bith a doktor Hegerty.
Slyšet bylo zatím však pouze Trokana, Ukona a tu postarší vědkyni...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Odstúpim dobrý kus od steny a otočím sa na Niga
Nevidíš tu nejakú medzeru, kadiaľ by sme sa mohli nepozorovane prešmyknúť?
spýtam sa ho a začnem pátrať po medzere. Snažím sa byť maximálne ticho, aby som neprišiel o moment prekvapenia
Trokan, Trokan....
pomyslím si a chytím kušu silnejšie. Prechádzam od jednej strany na druhú a to zelené svetlo ma už docela irituje. Obzriem sa na Niga s očakávaním, že uvidím ako niečo našiel.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Ani jsi se Niga nemusel ptát a už jsi věděl výsledek jeho zkoumání - ozvalo se totiž lehké cvaknutí a stěna se začala s hlukem zasouvat do země!
"Já nechtěl... já opravdu nechtěl!" omlouval se překotně mechanik. Ale bylo už pozdě, vaše přítomnost byla nyní možná prozrazena.

Když Nigo viděl, že omluvou nic nezachrání, ztuhl v pevném postoji, svíraje svou vibrodýku v naději, že jej alespoň nikdo nepřekvapí hned po otevření ledové brány.

Když stěna sestoupila až pod úroveň povrchu hrobky, uviděli jste poměrně očekávanou scénu: Gene Trokan se nacházel v poměrně rozlehlé ledové jeskyni s mnoha stalagmity i stalagtity, stál jen několik desítek metrů před vámi mezi rozestavěnými předměty, které zřejmě našel díky vědcům zde v podzemí. Kolem něj postávali Ukon, Qaena a zbylá trojice vědců. Ale doktor Hegerty nyní klečel před Trokanem, který na něj mířil svou zbraní a nejistě se ohlížel vaším směrem! Zřejmě ještě nezahlédl, kdo vyrušil jejich akci... Zelené světlo totiž nebylo příliš silné, vycházelo ze slabých osvětlovacích lamp a tak nebyla zde v jeskyni stoprocentní viditelnost.
Trokan měl Hegertyho jako rukojmí pro případ, kdyby se něco pokazilo.

"Kdo je tam?" křikl ke vchodu do jeskyně zločinec, nervózně svírající blaster u doktorova zátylku.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Sklamane skloním hlavu a trochu ňou zatrepem
To nie je možné.
pomyslím si a pričupím sa, aby ma nebolo vidieť. Po tom ako uzrem celú scenériu, kľačiaceho doktora, Trokana a jeho bandu, pevnejšie stisnem kušu. Obzriem sa na Niga a poviem potichu
Choď aktivovať toho droida, pošleme ho tam.
počkám dokedy Nigo odbehne kúsok pre droida a zatiaľ kontrolujem situáciu, mieriac na Trokana.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Tvé rozhodnutí se zdálo být zajímavým tahem, ale v tuto chvíli asi i rozumným.

Nigo se po chvíli vrátil i s droidem po boku. Trochu ho musel tišit, aby vás neprozradil.
"Nevím, co se stalo, ale asi jsem byl na chvíli mimo provoz, pane Anakine..." omlouval se G-9PO.
"Dobrá, plecháči, tak už zmlkni. Podívej se, kdo je tu!" tiše nabádal droida Nigo, aby zaměřil svůj zaměřovací systém do jeskyně.

Droid poslechl a nedalo mu to moc práce, aby poznal svého předešlého pána: "Jejda, to je přece pan Trokan! Co chce...?" nestačil doříct otázku, neboť Nigo ho stáhl za rameno, aby nevstal a neodhalil tak vaši pozici.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Usmejem sa a pozrem sa na droida
Takže. Pekne tam pôjdeš, tvojmu pánovi nič nepovieš, teda neprezradíš nás. A keby ťa náhodou napadlo niečo také...
poviem a ukážem prstom na kušu
...narobím z teba kopu šrotu. Jasné?
spýtam sa a použijem pri tom taký hrozivý tón. Potom rukou potľapkám droida po rameni a pošlem ho smerom k jeho pánovi
Tak teraz si počkáme čo sa udeje.
pomyslím si a pozorujem droida.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Protokolární droid sebou trhnul při Tvých slovech a vydal ze sebe pouze: "Oh ne!"
Pak už vyšel směrem, který jsi mu určil, přičemž věděl, že je na ráně a může schytat výstřel od svých bývalých přátel...

Gene Trokan a Ukon se narovnali a své zbraně namířili k východu z jeskyně, neboť již slyšeli droidův krok po zamrzlé zemi. Qaena zatím držela v šachu vědce, kteří se ani neodvážili pohnout.
Doktor Hegerty se přesto pokusil o pitomost: "Haló, pomozte..."
Výkřik se rozezněl jeksyní, vzápětí jej však následoval výstřel!

Doktor padl mrtev k zemi...
Qaena byla ledově klidná, když stiskla spoušť.

Podívala se na Trokana, ten ji překvapivě ani neokřikl, i když přišli o další rukojmí. Místo toho obrátil svou pozornost na příchozího.
"Ty??!! Co tu děláš, G-9PO??" zeptal se droida se stále namířenou zbraní.
"Pane, já... jsem přece váš osobní asistent, tlumočník a... " začal vysvětlovat plecháč, ale doplnil jej někdo jiný: "... a jak jsi se sem vlastně dostal, plechovko??" zeptal se Ukon s odjištěným blasterem, mířícím na jeho hlavu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Po tom ako sa zosunul doktor k zemi, neváham, zamierim na Qaenu a vystrelím. Potom sa obratne schovám za roh a rukou ukážem Nigovi, aby sa tiež skryl
Ten.....
pomyslím si a cítim ako sa vo mne prebúdza hnev. Snažím sa ho ukludniť. Potom trošku vykuknem, aby som si obhliadol scenériu. Naslepo pokropím jaskyňu a znova sa skryjem
Kľud, kľud...
hovorím si v duchu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Výstřel Qaenu minul jen o vlásek a zavrtal se do ledové stěny za ženou.
Celá jeskyně se mohutně otřásla, na zem spadlo několik krápníků ledu.
"Támhle, palte!" vykřikla, když se vrhla k nejbližšímu výstupku skály.

Tím, že jsi střelil po vražedkyni nebohého Hegertyho, jsi odkryl vaše pozice a nyní se vzpamatoval jak Gene Trokan, tak i Ukon a společně začali pálit po vás, přestože nevěděli, na koho střílejí a kolik vás je...
Mrtvola doktora Hegertyho zůstala ležet zhroba mezi oběma skupinami. Jeho dva kolegové se po sobě ustrašeně dívali, když zapadli do úkrytu, aby je nezasáhl déšť střel.
G-9PO stačil schytat střelu do ruky, ale také se schoval.

Strhla se menší přestřelka.

Jelikož jsi ale měl pouze jedinou zbraň, která neměla neomezené střelivo a Nigo Tě nemohl v boji na dálku podpořit, museli jste něco vymyslet dřív, než by vás Trokan a spol. dostali...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Ako okolo lietajú strely z blasterov, trošku nakuknem a uvidím scenériu predo mnou. Nepriatelia boli v strede jaskyne, vedci sa krčili v kryte, nato si všimne kvaplov visiacich zo stropu. Schovám sa opäť za roh a natiahnem sa v sile, pomocou sily sa pokúsim zrútiť strop plný kvaplov na nepriateľov v jaskyni. Cítim ako sa mi na tvári robia vrásky z tak urputného sústredenia. Keď zrazu začujem praskot skaly.
Tu máte!
pomyslím si a škodoradostne sa zasmejem.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Použil jsi Sílu v tom nejvyšším možném rozsahu.
Snad nikdy předtím jsi se neodvážil k něčemu takovému, teď Tě však okolnosti donutily a Tys to považoval za nejlepší možný způsob rychlé a efektivní eliminace protivníka.

Ledové bodce se začaly zakusovat do země a některé byly dosti velké, aby zabili člověka!
Ukon i Gene Trokan byli schováni pouze za menšími ledovými krami a seshora neměli prakticky žádné krytí, proto také začali pobíhat po jeskyni a kličkovat mezi padajícími krápníky.

Jeden z nich však po chvíli zasáhl Ukona v plné síle, Gran byl okamžitě mrtev. Stačil pouze vykřiknout, pak už nic...

Trokan stačil před největšími stalaktity uskočit bokem.
Qaena mezitím spustila novou salvu, jelikož u stěny jeskyně byla před padajícími krápníky dobře skryta.
__________________
Rekapitulace stavu živých osob v jeskyni: Ty, Nigo, droid vs. Gene Trokan, Qaena a dva ukrytí vědci... :)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Denos, ruiny prastaré hrobky

Po tom čo obrovský kvapeľ zabil môjho nepriateľa, pocítil som zvláštny pocit, chlad, aj napriek tomu, že sme boli v jaskyni ale bolo to niečo iné, niečo čo som doteraz nepoznal. Zaženiem ten pocit a nazrem dozadu do jaskyne, kde sa udiala táto nechutná vec.
Trokan, droid, vedci a tá špina...
pomyslím si pri pohľade na scenériu. Silou preskúmam jaskyňu, aby som sa uistil o pozíciach mojich nepriateľov. Vykloním sa a vystrelím zopár striel z mojej kuše na pozíciu kde je Qaena, nato sa znova rýchlo skryjem. Znova vykuknem, aby som sa pozrel či nenájdem lepšiu palebnú pozíciu
Toto bude nadlho, kiežby tu mám svoj meč alebo nejaké ťažšie zbrane. Táto kuša je nanič, ale zatiaľ stačí.
pomyslím si pri rýchlom preskúmaní situácie.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“