Zkouška z dospělosti - 2 . mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Jako by Tvá slova byla v ten moment vyslyšela, do ubikace neslyšně vklouzl mistr Quinlan Vos. Nevyřkl žádný pozdrav, jen se postavil s rukama založenýma v bok do dveří a díval se upřeně na Tebe.
"Slyšel jsem, co se děje. Není to rozumné, brát někomu jeho iluze, přesto bych Ti měl asi sdělit, že vím, kde se mistr Nimbus nachází. A to samé jsem řekl i Rogashovi, než odletěl..."

Když jsi zprvu nemohl uvěřit tomu, co slyšíš, mistr Vos na vysvětlenou dodal: "S Nimbem jsme toho dost natrénovali a byli jsme často jediní, kdo vydržel trénovat do noci. Takže jsme spolu i hodně mluvili a jednou se mi svěřil, že pokud se někdy octne na zcestí, uchýlí se tam, kde začaly jeho osobní potíže - na Dantooine! A Ty víš, co vás dva s Rogashem spojuje s tímto místem..."
Poslední slova vyřkl Vos tak nějak zvláštně, jako kdyby věděl každičký detail vašeho dávného setkání s mistrem Nimbem.

"Ber to jen jako radu zkušeného: Měj se na pozoru a snaž se vyhnout zbrklým řešením!" zněla jeho poslední slova, než odešel.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Majster Vos mi dodal ešte to, čo som takmer stratil na Cerei - nádej. Nádej umiera posledná. Vyberiem sa teda na Dantooine. Tentokrát asi pôjdem sám. Ale vrátiť sa tam nebude pre mňa jednoduché. Ešte stále tam možno žije moja rodina. Príliš veľa pocitov ma viaže k tomu miestu a navyše ešte aj toto. Možno sa mne a Rogashovi podarí nakoniec majstra Nimba presvedčiť. Zbalil som si teda najnutnejšie veci a vybral som sa do hangáru.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, orbita planety (o nějaký čas později...)

Letěl jsi vstříc nejasnému osudu.

Setkáš se se svou rodinou? Najdeš Rogashe včas? Bude mistr Nimbus ochoten jej vyslechnout? Nebo setkání s ním skončí pro Rogashe tak, jako pro Tebe na Cerei?

Otázky, samé otázky...

Pro tok myšlenek jsi se nemohl ani pořádně soustředit na řízení, proto se jevila jako nejlepší volba zapnout autopilota a nechat jej řídit jednomístný stroj, zatímco si utřídíš v hlavě vše, co bude třeba na Dantooinu provést a jak...
_____________________________
V podstatě jsem přeskočil odlet z Coruscantu, neboť by se stejně neudálo nic významného. :) Jsi na cestě na Dantooine, takže máš jeden příspěvek na popis průběhu cesty, pak se nejspíše přesuneme rovnou k příletu na planetu... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, orbita planety (o nějaký čas později...)

Cesta ubiehala a ja som okrem svojich myšlienok počul len bzukot motoru. Na mojich pleciach teraz leží ťažké bremeno. Mám až príliš veľa otázok na to, aby som vnímal okolie. Dantooine poznám celkom dobre. Kedysi tam stála Enkláva Jediov, teraz sú tam len ruiny zarastené machom. O niečo ďalej by mal ležať môj rodný dom. Naokolo bývalo veľa ľudí, ktorí chodievali na trh. Klamal by som, keby som tvrdil, že som nie som nervózny, či vzrušený. Nesmiem ale zabúdať na to, čo musím urobiť. Majster Vos hovoril o problémoch majstra Nimba. Že sa začali práve tam. Od majstra Nimba sa dúfam dozviem viac. Uchýlil som sa do stavu meditácie. Takto som ho našiel aj na Cerei, možno ho takto nájdem aj na Dantooine. A keď nie, aspoň si utriedim myšlienky počas tohto letu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, orbita planety

Meditace Ti pomohla ke zklidnění Tvého vnitřního ducha, ovšem nenavedla Tě nijak zvlášť na stopu mistra Nimba. Alespoň jsi tedy mohl v klidu vyrazit, zatímco se pokusíš promyslet, co a jak udělat, až Tvůj stroj dosedne na povrch Coruscantu.

Napadlo Tě také, jak vlastně dopadl Rogah, zda už je na Dantooinu a co dělá? Mistr Vos mu přeci řekl to samé, co Tobě... Vyhledal již Nimba a jak dopadlo osudové setkání mistra a jeho bývalého žáka??

Nezbývalo, než nahodit nadsvětelné motory a dozvědět se to záhy na vlastní oči...

Dantooine, nad povrchem

Na planetě zuřilo po Tvém příletu opravdu špatné počasí a zdálo se, že budeš mít zhoršenou viditelnost při přistání, neboť mlžné opary téměř zněmožňovaly vidět na zem.
To ovšem nebyl Tvůj jediný problém. Tím dalším byla střela, která kolem Tebe znenadání prosvíštěla a za ní další! Někdo se Tě snažil sundat z oblohy, zřejmě pomocí výkonného turbolaseru...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Dantooine, nad povrchom

"Čo to?" zhíkol som, keď niekto z tej hmly začal po mne páliť z turbolaseru. Inštinktívne som ztrhol svoj stroj smerom preč kľučkujúc medzi strelami. Namieril som si to preč odtiaľ a čo najrýchlejšie na povrch planéty. Už mi bolo fuk, kde v tomto mizernom počasí pristanem, ale hlavne niekde, kde sa pristáť dá. Musel som zostúpiť o dosť nižšie, aby som unikol z ich dosahu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Dantooine, nad povrchem

Díky svému vnímaní jsi stačil uhýbat několika výbojům torbolaseru, než jsi poodletěl z jeho dosahu, což se projevilo ustáním střelby poté, co jsi dosedl na travnatou planinu nedaleko skalního útvaru. Mlha byla zde na zemi řidší, než v oblacích, ale přesto se stále nedalo říct že by byla viditelnost stoprocentní.

Když jsi tedy přistál, mohl jsi se jen donívat, zda se Tebou zadané koordináty shodují s místem, kde právě stojíš. Ano, navigační počítač Tvého stroje říkal, že jsi zde správně, ale neměl jsi moc dle čeho se chytit a svoji teorii si ověřit. A také zde nebyla živá duše, aby Ti poradila.

Nebo snad ano?

Z oparem zahaleného skalního útvaru se po chvíli vynořil stín a za ním ještě pár dalších... Teprve za pár okamžiků šlo rozeznat, že ony stíny jsou ve skutečnosti postavy o dost vyšší a mohutnější, než Ty sám, kymácející se směrem k Tobě!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Dantooine, na povrchu

S ťažkosťami sa mi podarilo pristáť na akomsi trávnatom kopci. Teraz som aspoň videl na 10 až 15 metrov, ale nebola to žiadna sláva. Súradnice hovorili, že som na správnom mieste, ale okolie tomu nenasvedčovalo. Otázkou bolo, ako sa dostať do mesta. Lenže musím zistiť, kto po mne strieľal a prečo. V tom sa objavili v diaľke nejaké vysoké postavy. Boli vysokí ako nejakí Pauanci, ale podľa mňa to bol niekto iný. Zbystril som svoje zmysly priblížil som sa k ním.
"Kto je to?" spýtal som sa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Dantooine, na povrchu

Postavy se z mlžných oparů přiblížily natolik, abys mohl rozeznat jejich kontury. Neohrabané pohyby dodávaly těm osobám trochu barbarský vzhled, přicházely ale koordinovaně a pomalu.

Na pár metrů před Tebou se zastavily a konečně jsi mohl poznat, o koho šlo: Byli to Dantariové, místní lidé podobni člověku, kočovníci, kteří brázdili pláně na Dantooinu a byli známí pro své znalosti zdejší fauny a flóry.
Dantariové, kteří Tě přišli "uvítat", byli zřejmě z jednoho kmene, na jehož území jsi se pravděpodobně nacházel. Neměl jsi s nimi však téměř žádné zkušenosti a něvěděl jsi ani, zda jim porozumíš. V dětství jsi o nich jen slyšel...

Teď stáli v jakémsi shluku před Tebou a ten nejvíce vepředu zvedl ruku v nějakém gestu, podobném pozdravu. Ale mohlo to být klidně i výhružné varování!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Dantooine, na povrchu

Po tom, čo sa priblížili, som spoznal, že išlo o Dantarianov. Humanoidnú rasu kočovníkov. Boli ozrutní a bolo ich mnoho. Popravde to bolo lepšie ako natrafiť na kinratha, či laigreka, alebo horšie, na kathského psa. Ten vpredu zdvihol ruku, tak som to urobil aj ja a povedal som: "Buďte pozdravení." No nečakal som, že budú rozumieť basicu. O Dantarianoch som toho veľa nevedel. Iba to, že sa vyznajú v miestnych zvieratách a rastlinách. Takže ak kráčajú tadiaľto, tak nablízku nebudú žiadne nebezpečné šelmy.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Dantooine, na povrchu

Teď již bylo zřejmé, že šlo o jeden kmen Dantariů a ten, který k Tobě "promluvil" gestem, musel bát jejich náčelník, nebo čelní představitel. Jelikož nebyl doposud znám žádný jejich kontakt s kolonisty na Dantooinu, ani jediiské archivy z dávných dob Staré Republiky neobsahovaly témř nic o této rase. Bylo dost dobře možné, že jde o první setkání návštěvníka planety s kmenem Dantari po dlouhých letech.

I náčelník byl zjevně zmaten, ale snažil se gestem naznačit, že Ti nikdo z nich neublíží, pokud tak neučiníš i Ty...
Jenže lépe, než posunky, jsi se s nimi evidentně domluvit nemohl, basic byl tady pasé!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Dantooine, na povrchu

Chválabohu títo Dantariani vyzerali pomerne neškodne a mierumilovne. Počul som o nich len málo. Ľuďom sú dosť podobní, akurát sú mohutnejší a nemotorní. Hmla pôsobila trochu dezorientačne a tak som sa rozhodol, že sa ich spýtam na cestu do najbližšej osady, kde by som mohol naraziť na kolonistov, alebo na niekoho, s kým sa dá dohovoriť. Nohami rukami som sa snažil spýtať, ako sa dostanem na pláne Khoonda. Len dúfam, že mi budú rozumieť, alebo mi aspoň ukážu smer.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Dantooine, na povrchu

Dantariové se zdáli být vstřícní a snažili se Ti pomoci, neboť basicu zřejmě rozumněli, sami však dokázali ovládat jen velmi jednoduché posunky, jakýkoliv pokus o řeč či jazyk jsi u nich neslyšel.

Nakonec Ti náčelník kmene naznačil, abys jej následoval, zřejmě usoudil, že bude lepší Tě doprovázet, než Ti složitě vysvětlovat cestu. Pokynul dvěma mužům, kteří vystoupili z davu a šli s vámi, ostatní členové kmene se vrátili odkud přišli.
Ve čtyřech jste tedy vyrazili po planině.

V mlžných oparech, které se stále převalovaly naokolo, se ozývaly zvuky místní fauny, zatím však nevyrušil váš klid řev nějaké šelmy, před kterou byste se měli mít na pozoru. Přece jen jsi zde na Dantooinu prožil dětství a znal jsi kdejakého tvorečka...
Přesto jsi ale v jednu chvíli zaslechl zvuk, který sem evidentně nepatřil - zaržání banthy. To bylo divné, tahle obrovitá zvířata jsi zde nikdy neviděl, přestože byla běžně využívána jako tažná po celé galaxii.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Dantooine, na povrchu

Mal som šťastie, že sa mi Dantariani rozhodli pomôcť. Lepšie ako sa touto divočinou potulovať sám. Sprevádzali ma celou cestou, avšak naokolo stále bola hmla a aj oni pozorne sledovali okolie ako ja. Naokolo sa ozývali zvuky divočiny. Na toto miesto asi vstúpil len málokto. Odrazu som začul zvuk banthy. Nevedel som, či sa mi to len marí, alebo je to skutočnosť.
"Mohli by sme na chvíľu zastaviť?" požiadal som náčelníka, aby som sa presvedčil, či sa mi to nezdá. Pokiaľ viem, banthy žijú predsa len na Tatooine.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Dantooine, na povrchu

I kmenový vůdce zpozorněl a gestem zastavil své dva druhy, aby mohl nerušeně naslouchat. Avšak jeho cvičenému a zkušenému sluchu netrvalo dlouho a s naprostou přesností potvrdil Tvou domněnku, protože zakroužil rukama před sebou a znázornil tak, že slyší obrovské zvíře - čili skutečně banthu!

Tvé znalosti o těchto na různých planetách domestikovaných soumarech byly dostačující na to, abys vytušil, že kde bude byť jen jediná bantha, tam musí být i její doprovod v podobě jezdce. Ale bylo velice nepravděpodobné, že by se v blízkosti potuloval nějaký Tusken, to určitě ne. Spíše nějaký domorodec, či domorodci, kteří banthy užívali k přepravě.
Když jsi se podíval na Dantariany, mohl jsi v jejich tvářích vyčíst napětí a soustředěnost. Náčelník ukázal před sebe směr, kudy se dát k onomu místu, kde se bantha naposledy ozvala.

Mlha se začala pomalu trhat, avšak stále byla viditelnost sotva deset metrů...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“