1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Jordi Linx »

Skrytá základna Kultu Ragnose, Tvůj pokoj: (14 ABY)
Od tvého přijetí mezi členy Kultu Ragnose uběhl asi měsíc a ty jsi měl právě chvíli volna mezi cvičeními, kterou jsi trávil ve svém pokoji. Od tvé cely se až tolik nelišil, postel byla téměř totožná, pokoj samotný moc velký také nebyl a navíc jsi měl jen stůl, židli a skříň na oděvy. Ty jsi dostal jen čtyři - dva zelené dle tvé hodnosti, které byly podobného střihu, jací tu nosili všichni ostatní. Tedy s výjimkou Alory, kterou jsi sice od té doby neviděl, ale tehdy ten úbor na sobě neměla. Poté jsi dostal jakou variantu pašeráckého oděvu a jednoduchou pilotní kombinézu, ne nepodobnou těm, kteří nosili piloti stíhačů TIE. Mezi obdrženými předměty se nacházel komlink, chronometr a datapad pro možné studium toho, co ti tvůj mentor poskytnul.

Co se tvé denní náplně týkalo, tak se jednalo hlavně o trénink. Tvůj dřívější průvodce se vyklubal v tvého učitele a dokonce se honosil jménem, Najor. Pro tebe to však mělo být mistr Najor, protože byl tvůj přímý nadřízený. Alfou a omegou byly především dvě činnosti - tlačení a přitahování různě velikých kamenných kvádrů pomocí Síly, o níž jsi dostal i nějaký obecný výklad, stejně jako ti bylo upřesněno, jak lépe dosáhnout na její využití. Druhou činností byl náročný fyzický trénink, který byl mnohdy podobný tvému testu "Překonej své lidství", ale s tím rozdílem, že dopady byly mnohem měkčí a úroveň lávky na přebíhání byla snížena. To doplňovaly přídavné lekce, jednou z nich bylo vnímání, kdo zrovna použil Sílu a kdo ne. V tom pomáhali starší adepti v modrých, což mohla být jedna z tvých dvou dalších hodností. Ta druhá by byla do oranžové. Další úrovní byl červený a modrý oděv. Pokud bys měl dosáhnout výše, tak by se ti dostalo i základního brnění chránícího především hrudník a zde byla nejprve červená, poté modrá a nakonec tmavě fialová nebo černá varianta.
Mezi další lekce patřilo studium o Marku Ragnosovi, podle něhož nesl váš kult své jméno nebo rozšíření pocitového tréninku, kdy bylo poslepu zapotřebí poznat, v které krabici byl umístěn předmět s výraznou stopou v Síle. K dispozici byly i nějaké simulátory pro základní ovládnutí různých dopravních prostředků, ať to byl stíhač TIE a jeho varianty nebo i republikové stíhačky.
Co se týkalo tvého pohybu v komplexu, tak sis ujasnil, že jste kdesi v podzemí a to dle všeho na neobyvatelné planetě, tudíž těžko nalezitelní bez hlubšího průzkumu.

Z tvého odpočinku tě vyrušil až příchod Najora, který se dle svého zvyku zastavil ve dveřích, rozesel několik tvrdých pohledů tvým směrem a teprvé poté promluvil:
Za čtvrt hodiny, instruktážní místnost.
Zpráva byla krátká, jasná a stručná, ostatně jako vždy v jeho podání. A samozřejmě neprozradila nic, co tě čekalo, byť to nevypadalo na nic obvyklého.
-----------------------------
Oproti výcviku získala tvá postava následující schopnosti v Síle:
* pohyb šutrem dopředu, dozadu a slabě do stran bez zvednutí(cca 1x1x1m šutr)
* vycítit užití Síly v rádiu 10m
* zlepšení svých fyzických atributů pomocí Síly, kdy decentně překonáš své běžné možnosti
* schopnost vycítit objekt vlivný v Síle a to cca do 20-30m
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Elinor Yall »

Skrytá základna Kultu Ragnose, pokoj:

Posledních pár týdnů bylo divných. Respektive, nebylo by divných, pokud by se jednalo o obsah krajně psychedelického snu, nebo představivost průměrného holofilmového scénáristy. Takhle jsem si říkal, kdy se mi podaří se z toho probudit.
Smiřovat se s tím, že nefunguje v zásadě ani elementární logika a některé záležitosti se prostě dějí a prostě fungují a prostě to tak JE A NEMÁ CENU UVAŽOVAT PROČ, protože mi chybí spousta střípků skládanky na to, aby věci skutečně mohly dávat smysl, bylo krajně nepříjemné. Ačkoli...

Co jsme řešili v NRIS v poslední době? Několik imperiálních sérií superzbraní? Podivné tajné organizace? Sakra, proč mě vlastně vůbec překvapuje, že se objevil kult tisíciletí mrtvého sithského lorda?
Brzdi. Kdyby šlo o uctívače Palpatina, tak jenom pokrčíš rameny a řekneš si OK, tohle je v zásadě normální.

To nebyl zas až tak dobrý postřeh, ale rezignovaně jsem nad ním pokrčil rameny a radši se vrátil k aktivnímu odpočinku nad studijními materiály.

A upřímně řečeno, být Marka Ragnos a vylézt z hrobu, tak se od téhle bandy zoufalců distancuju. Všemi prostředky.

Tohle naopak dobrý postřeh byl. Od doby, co jsem si začal dělat o Ragnosovi a jeho době nějaký obrázek - nepochybně dost zkreslený -, se mi před očima objevoval určitý obraz společnosti dávné historie. Dost fascinující a dost děsivý. Zejména v kontrastu s tím, co jsem viděl kolem sebe v rámci kultu. Mezi prastarými Sithy a, dejme tomu, Najorem byla mnohem větší propast, než mezi mnou a Najorem. Minimálně po stránce schopností. Neuklidňovalo to, spíš vcelku přesně vymezovalo. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že se Ragnosův fanklub příliš podobá malému dítěti snažícímu se nacpat do otcových šatů, a ještě k tomu se bere smrtelně vážně.
Přesto šlo o hrozbu. Hrozbu, u níž jsem tak docela netušil, jestli s ní vůbec stojí za to něco dělat - ať už proto, že se zlikviduje sama od sebe, nebo proto, že vzato z globálního hlediska by nemusela být až tak...
...až tak...
...nesympatická. Z mnoha důvodů.
A z mnoha důvodů jsem ji momentálně ani nemusel řešit a s klidným svědomím jsem se mohl soustředit na výuku. Těžko říct, do jaké míry byl s mými pokroky spokojený výchovný dozor, já sám za sebe ale příliš ne. Hlavně kvůli pocitu, jako by se všechna výuka točila v kruhu a já nebyl schopný aspoň nakouknout za něj. Dosti frustrující pocit.

Stejně jako...

Dveře se otevřou. Pravidelná dávka výrazů dávajících najevo, kdo tomu tady velí, nic neříkající instrukce, žádná šance cokoli říct.

V duchu pokrčím rameny a pomyslím si cosi nelichotivého o plánování. Za čtvrt hodiny v instruktážní místnosti znamená, že bych se už měl pomalu zvedat a vyrazit, a budu tam o pět minut dřív před vypršením časového limitu. Takhle ještě stihnu uklidit studijní materiály na místo, kam patří, a vyrazím vcelku volným tempem, tak, abych stíhal.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Jordi Linx »

Skrytá základna Kultu Ragnose, Instruktážní místnost:
Svou rolí, nebo účelem v tomto kultu sis ještě nebyl příliš jistý, ale pochyby o kultu samotném jsi měl neustále. Stejně tak o jeho schopnostech, i když narozdíl od takového Ragnose měl kult hodně odlišné prostředí a možnosti, což zajisté mělo svůj vliv. Tím jsi se však příliš nezabýval a spíš jsi vyrazil do instruktážní místnosti, kdy jsi na přípravu neměl příliš mnoho času.

V instruktážní místnosti už čekala jedna dívka, kterou jsi doposud nespatřil. Její oblečení mělo oranžové zbarvení, což mimojiné znamenalo, že byla majitelkou světelného meče. Velice zajímavého zařízení, které se používalo jako hlavní zbraň při dosažení vyšší úrovně schopností. Ten její jsi však nemohl vidět, protože svou uniformu měla trochu upravenou a to o plášť, který ji zakrýval boky a něco jako těsnou sukni do míst nad kolena a oranžové podkolenky, čímž nahrazovala kalhoty u mužských variant. Navíc využívala několik odstínů oranžové, čímž dosáhla větší variace barev. A taky jsi ji mohl vnímat odlišněji díky svým novým schopnostem a nijak tě nepřekvapilo, že působila talentovaně. Byť její pozice v křesle působila poněkud ležérně a znuděně.

Na konverzaci však nebyl čas, když dovnitř jen krátce po tobě vešel Najor. Tedy, vypadal stejně oblečený jako Najor, podobnou postavu, ale že to není on, sis uvědomil až po chvíli. Nehledě na to, že na rozdíl od Najor měl hábit červený, čímž spadal hodnostně pod něj. Úroveň brnění jej však jasně nadřazovala nad oba přítomné. Další zajímavost - různí lidé byli od sebe různí při vnímání díky tvým novým schopnostem.
Jsem Nathan Zulli a vy dva mě budete doprovázet na mé následující misi. Tady mladej dostane nějakej blaster, aby taky mohl být trochu k užitku, zatímco ty už si poradíš s měčem,
představil se stručně a pokýval na vás oba, aby pohledem skončil na dívce. Nemohla být o moc starší než, nebo mohla být i mladší. Vzhledem k úboru jsi to mohl jen těžko určit, byť obličej měla odhalený.
Budeme vysazeni na Bespinu, kde mám jasné instrukce a kam jít a hledat soustředění Síly. Dle všeho by to měla být brnkačka, ale i tak si oblečte běžné hadry. Do hodiny vás chci vidět v hangáru,
ukončil Zulli instruktáž a vydal se ven z místnosti, kde se málem srazil s Najorem. Ten chvilku čekal, než se mu Zulli ráčil uhnout a potom zamířil k tobě.
Před tebe na stůl položil blaster, který měli běžně k dispozici stormtroopeři a několik zásobníků.
Koukej se vrátit, výcvik ještě neskončil,
poznamenal nakonec, aby se otočil a znova vykráčel pryč. Jako obvykle byl velice stručný a přímý. Na tobě teď bylo, jak se hodláš připravit na tvůj první úkol pro dobro kultu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Elinor Yall »

Skrytá základna Kultu Ragnose, Instruktážní místnost:

Takže... test?

Pohledem přelétnu zbývající osazenstvo místnosti.
Zulli si poměrně rychle najde svoji škatulku a není to žádná z těch aspoň trochu sympatických. Na to, abych si mohl udělat přesnější obrázek, toho projevoval a vyzařoval dost málo a zcela záměrně k tomu. Rozhodně jsem nepochyboval o jeho schopnosti prosadit svou autoritu a pořádek podle toho, jak si ho představuje. Na velitele mise výborná kvalifikace. Chtít dělat potíže, tak mám problém.
S druhým ze společníků to bylo složitější. Na první pohled poměrně hezká dívka. Dobře. Byla dost hezká na to, aby většina mužů považovala její oblečení za zbytečné vrstvy. Ovšem právě ty "vrstvy" o ní vypovídaly neskutečně mnoho. Způsob, jakým si dokázala poradit s nošením jedné barvy a vytěžit z něj maximum, se nedal nazvat jinak než sympatickým. Její tvář vyloženě apelovala na všechny zbytky ochranitelských komplexů, jaké se daly v hlavě vyhrabat, ale právě pohled na barvu jejího oblečení prozrazující místo v hierarchii - a způsob, jakým s ní Zulli mluvil - svědčil o něčem zcela jiném, než co blábolil první dojem. A způsob, jakým jsem ji vnímal v Síle, to celé jen doklepl.

Takže test.
Dobře.


Začínám být upřímně zvědavý, nemluvě o tom, že vypadnout a dostat se někam ven. Každopádně - čas se připravit. Na akci. Převezmu zbraň a na následnou Najorovou poznámkou jen povytáhnu obočí.
Nemám tak dobrý pud sebezáchovy, abych zmizel při nejbližší příležitosti.
Ten komentář si ale stejně nechám pro sebe.

Připravovat se na misi, o které v zásadě nevím zhola nic, ani orientační představu krom místa, kde se bude odehrávat, není... nejjednodušší. A balení v mých současných podmínkách skutečně nedá skoro žádnou práci.
V první řadě se převleču do civilu.
V druhé řadě překontroluji zbraň a prověřím, že je v pořádku. Čistě pro jistotu a pro ten pocit.
V třetí řadě si vyčlením čtvrt hodiny na rychlé oživení si informací o Bespinu. Nikdy jsem tam nebyl a bylo potřeba ten handicap aspoň částečně dohnat.
A pak je čas vyrazit na místo setkání, abych tam byl s určitým, byť malým, předstihem. Lépe přijít o něco dřív, než o něco později.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Jordi Linx »

Skrytá základna Kultu Ragnose, Instruktážní místnost:
O celém tomhle "úkolu" si už od začátku měl jisté tušení, které se nakonec vyvrbilo v oprávněné podezření. Způsob testů, které jsi musel absolvovat jako součást tvé "vstupní zkoušky", dost vypovídal o některých způsobech kultu, který jsi stále neměl možnost hlouběji poznat. Věděl jsi však, že skrytá základna má více pater, ale tebe cvičili a nechali pohybovat pouze po tom jednom patře, pokud jsi nemusel do odlišné tréninkové místnosti. Vlastně v ten moment sis uvědomil, že členů kultu je poměrně hodně, ale na tvém patře jich bylo i tak jen několik s nimiž jsi vesměs cvičil denodenně.

O sociální interakci jsi se rozhodl nepokoušet a rozhodl ses spíše připravovat na svůj nadcházející úkol, který ležel před tebou. Jednou z prvních věcí bylo převlečení do civilu, což znamenalo pašeráckou variantu oděvu jehož součástí byla i kožená bunda. Rozhodně jsi nemohl říct, že by ono oblečení nebylo typické právě pro pašeráky, nebo nějak extra vynikalo. Ale také to nebylo nic zvláštního.
Kontrola zbraně ti odhalila přesně to, co jsi možná ani tolik nečekal. A tedy vlastně nic - respektive to, že vše bylo v pořádku a zbraň byla stoprocentně funkční. Bylo tedy otázkou jestli tohle mohl být také nějaký test, nebo to bylo naznačení jakési formy důvěry, stejně jako tvé nasazení na této misi.
Co se týkalo historie Bespinu, tak ta byla v posledních letech poměrně krušná a Bespin za vlády Landa Carlissiana pravidelně měnil majitele mezi ním a Impériem. Naposledy byl Bespin v držení sil velkoadmirála Thrawna, než i ten padl a po několika peripetiích byl nyní opět tak nějak v držení Republiky. I když to bylo sporadické a s Republikou fungovala spíš jakási obchodní dohoda. Majitelem byl nejmenovaný bohatý subjekt, o němž se vědělo jen to, že to nebyl hutt a dle všeho byl ochotný sem tam nějaký tibannový plyn nechat propašovat i do Imperiálního Zůstatku.

Nakonec jsi vyrazil na místo setkání, kam jsi, možná trochu překvapivě, dorazil jako první. Zulli dorazil nějakou tu minutu po tobě a spíš než jako pašerák nebo vzorný kultista vypadal jako nadopovaný člen nějaké ochranky. Tváři mu dominovalo asi udržované strniště a oči skrýval za černými brýlemi. Oblečení sestávalo z dlouhého pláště, pod níž měl dle všeho jenom jakési tričko bez rukavů, byť by to mohlo být i tílko. V hangáru na vás zatím čekal frachťák u něhož postávala čtveřice kultistů v modrém oblečení, kteří měli dle všeho taky nějaký úkol a právě s vámi budou sdílet frachťák.
Kde se sakra fláká?
zahudroval Zulli, byť dle všeho měla podle chronometru dívka ještě dost času. Zulli jej neustále kontroloval očima, jakoby se snad snažil posouvat čas kupředu. Dívka vešla dovnitř prakticky ve stejný moment, kdy uplynul přesně vymezený čas na to, abyste dorazili do hangáru.
Co se týkalo jejího oblečení, tak těsné kožené kalhoty černé barvy prozrazovaly velice dobře formovanou postavu. Bílý top s obrysem tobě neznámého tvora odkrýval pevné břicho, na němž jsi mohl vidět následky pravidelného cvičení, ale nejednalo se o žádnou kulturistickou obludnost nebo nadopovanou ženštinu. Co tě však překvapilo nejvíce byla forma a barva jejích vlasů. Původně černé dlouhé vlasy byly totiž v pravidelných odstupech říznuté tmavě oranžovými proužky, což vypadalo rozhodně zajímavě.
Konečně, vyrážíme,
sykl jenom Zulli a vyrazil k frachťáku, před nímž mávl na čtveřici stojící před ním, která se také začala naloďovat, což nyní čekalo i na vás.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Elinor Yall »

Skrytá základna Ragnosova kultu, hangár

I forma důvěry může být test. Na to nezapomínej.
V duchu pokrčím rameny. Nezapomínám. Stejně jako na... rychle zamrkám a zaženu myšlenku zpátky. V tuhle chvíli bude rozhodně lepší, aspoň navenek, zapomenout. Zapomenout a nedělat (si) víc problémů, než bude nezbytně nutné.
Situace na Bespinu působí nepříjemněji, než jsem očekával. Takový ten lehce nadstandardní chaos, co se příliš chaoticky neprojevuje. Svět, kde se může stát prakticky cokoli, a nikdo si toho nebude všímat, "protože Bespin".
Trochu optimismu do toho spekulování.
Je mi líto. Optimismus vymřel. A nemá smysl ho tahat z hrobu.

Čekání je nuda. Vždycky bylo a kult Marka Ragnose na tom nezměnil vůbec nic.
Aspoň pozoruju okolí a konstatuju, že systém společného vypravování týmů na mise svědčí o aspoň částečné racionalitě vedení. Bod pro ně.
Když se objeví Zulli, mám co dělat, abych si značně skeptický komentář k jeho civilu nechal pro sebe. Konec konců, on tomu velí. A konec konců, co já můžu vědět, jak na Bespinu zapadne či nezapadne. Přestrojení posledního člena naší skupinky tomu... nenasadí korunu. Přece jen, ona by působila jako přirozená vábnička na pozornost všude a pravděpodobně ve všem. Nezbývá než konstatovat, že jí to sluší. Možná příliš na to, aby to bylo rozumné.
Skvělé. Vždycky mě zajímalo, jaké by to bylo umět se zneviditelnit.
Říká někdo, kdo s tím nikdy neměl velké problémy,

hlodne si tichý hlásek v hlavě.
I když, takhle ideální podmínky jsi ještě neměl.
To skutečně ne.

Ve společnosti Zulliho a neznámé si mě nevšimne prakticky nikdo. Dokonale nevyčnívám. Což je jen a jenom dobře a rozhodně si na to nehodlám stěžovat.

Pro cestu hyperprostorem se rozhodnu co nejvíc se omezit na roli pozorovatele. Přirozeně. Nejen, že pořádně nevím, jak jsou v podobných situacích nastavené vztahy a hierarchie, ale také bych si rád udělal podrobnější obrázek o svých společnících, aniž bych u toho musel navázat hlubší sociální kontakt.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Elinor(Gareth Cane)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Kréda držet se stranou a pozorovat, ses rozhodl držet i během cesty k vašemu cíli a složení vašeho týmu tomu jen napomohlo. Dívka se rozhodla zašít do místa, které se dalo specifikovat jako její kajuta a Nathan Zulli se rozhodl o něčem žhavě diskutovat s vedoucím druhého týmu, který byl oblečen v klasickém rouchu. Členové druhého týmu se taky drželi víceméně od sebe a jenom sem tam prohodili pár vět o tréninku nebo o tom, co by je mělo v nadcházející misi čekat. Podle toho, co jsi mohl zaslechnout, tak patřilo mezi jejich úkoly hledání místa v Síle, které by jim mohlo opět pomoci k naplnění vize vedoucí kultu. Jinak se spíš snažili odpočívat a dělat vše pro to, aby nastřádali co nejvíce sil.

Asi hodinu před tím, než měla loď přistát na Bespinu si vás Zulli svolal do společenské místnosti, kde vás rozesadil okolo stolu a promítl před vás hologram Oblačného města. Velké talířovité město se před vámi tyčilo a vypadalo to, jakoby stálo na tenké tyči s kuličkou a jen tak si balancovalo ve vzduchu. Zulli se postavil těsně za hologram a nechal přiblížit prostor, který zabíraly přistávací plochy.
Tady budeme vysazení, patro 135 v jednom soukromém přístavu. Mohl by být problém s tím, že tam na chvilku přistaneme, ale to se vyřeší na místě. Domluva by nám neměla činit potíže,
začal Zulli něco, co vypadalo jako strategická porada.
Naším cílem je karbonitová komora na patře 346 a odtud vedoucí šachta k centrálním vzduchovým šachtám. Problémem by mohlo být dostat se tam nezpozorováni, proto mám následující plán. Celou cestu budeme postupovat společně, než se těsně před cílem vy dva oddělíte a budete předstírat snahu o krádež tibannového plynu, zatímco já se budu moci dostat na místo. Tím odvedete pozornost, kterou na sobě budete chvilku upoutávat, než se jim ztratíte. Půl hodiny by mělo stačit - potom se dostaňte zpátky k přístavům a sežeňte nějakou kvalitní loď, kterou její majitel už nebude potřebovat. Naše zdroje jsou zatím poměrně malé, takže každý další přírůstek se hodí,
shrnul Zulli průběh mise a do detailů moc nezacházel.
Co se týká dopravy z přístavu ke karbonitové komoře, tak budeme používat sérii služebních výtahů střídajících se každých padesát pater. Potíž je v tom, že náš cíl je v prostředku města, takže nám to znemožňuje se tam dostat z boku rovnou do správného patra. Nějaké otázky?
zeptal se Zulli a otočil se na vás dva, ale dívka jen pokrčila rameny, jakoby jí to ani moc nezajímalo. Dotazování tedy spočívalo pouze na tvých bedrech, stejně jako možné připomínky a nápady.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“