1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice: (3961 BBY)
Byl to týden úmorné práce, kterou jsi musela každodenně absolvovat. Vše se pohybovalo podle pevného řádu - ráno vstát, nasnídat se, odjet se skupinou na místo a postupně kontrolovat, opravovat a dávat dohromady vodovodní zařízení. Občas stačily jen drobné opravy, jindy jsi musela s pomocí Síly zvedat velké kusy potrubí a nahrazovat jimi jiné, které byly příliš poškozené na opravu. Mistr Siliin tě každý den vyzvedával hodinu před tím, než končili ostatní. Občas se k vám připojil, ale jinak si plnil povinnosti jinde - většinou jako léčitel a dost dobře jsi už věděla, že organizoval a dohlížel nad většinou probíhajících oprav. Vzal na sebe to břímě určování priorit a směru opravu a dělal ta těžká rozhodnutí, kudy pokročit dále.
Ona hodina, o kterou jsi končila dříve, spadala do vašeho společného cvičení - v prvních dvou dnech si prověřoval tvé schopnosti, jak se Sílou, tak s mečem a upřímně vyhodnotil, že jsi vzhledem ke svým možnostem rozhodně nebyla v top formě. Zkoušel ti pokládat i různé hádanky a to vždy při večeři a tak, abys mu mohla u snídaně odpovědět. Právě na jednu takovou chtěl znát odpovědět do dnešního rána.
Na lodi hluboko ve vesmíru jsou společně duros, bothan, wookie a mrtvola člověka. Každý z nich v basicu řekl, že je vinen. Otázkou je, kdo z nich lže?
pravil při včerejší večeři s tím, že žádná další vodítka ti nebudou k dispozici a pouze s tímhle musíš být schopna odpovědět na tuto otázku.

Kromě toho, že jsi tedy měla mistra, zde byla i další pozitivní zpráva - včera odpoledne se povedlo zprovoznit část vodovodu sem do nemocnice a mohla sis tak dopřát konečně řádnější koupel a očistu, byť i tak bylo určeno, kolik vody se má spotřebovat. A pokrok v pracích jsi mohla vidět i v budovách okolo, kdy ty nejbližší už byly použitelné k obývání a funkci a dokonce byla vyčištěna cesta ke kosmoportu a ostatním záchytným centrům po celém městě. Kromě tvého landspeederu se navíc povedlo zprovoznit ten, jenž jsi mohla v den svého příletu vidět rozebraný a v současné chvíli onen pašerák prý pracoval na rekonstrukci dalšího, jenž byl nalezen. Nicméně mnoho zásob stále chybělo a bylo to více než závažným problémem a to především pro množství nemocných, navíc existovalo podezření na možnost výskytu epidemie.
S tímhle vším ses probudila do dalšího dne, kdy sis nemohla tentokrát být jistá, co si pro tebe mistr Siliin připravil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice: (3961 BBY)
Mé prvotní nadšení vyprchalo do konce prvního dne. Ta práce byla náročná, ale taky nadmíru nudná. Ještě že se mnou pracoval Osťa, se kterým jsem se velmi spřátelila. Nejenže to byl gay a mohla jsem se s ním bavit o klucích, ale také mi říkal, že se před útokem živil jako tatér. Ukázal mi i pár svých kérek a já z nich byla doslova a do písmene unešená. Dokonce mi i slíbil, že provede úpravu mého zevnějšku dle představ, které mám. Opravdu se mi líbí taková ta pašerácká móda. Dnes v noci mne tedy Osťa vzal ke svému kamarádovi, který má více méně funkční studio, které ten útok příliš nepoškodilo, poněvadž bylo ve velmi bytelném sklepě v budově, která nějakým zázrakem příliš neutrpěla. Když navíc zjistil, že jsem Jedi, nechtěl o placení ani slyšet, neboť v dnešních nejistých časech není nad konexe a chodící reklamu. Ostatně, kdyby chtěl platit, tak bych si o svém malém snu zase mohla enchat jen zdát. Napřed šly dolů moje vlasy. Vlastně, kromě padawanského copánku byly ty ostatní zkráceny na deset centimetrů. Též mi je přebarvil na červeno. Prý mi tato barva víc sekne. Do uší jsem schytala několik náušnic. V levém uchu jsem měla jednoduchý kroužek, na který byl připevněn řetízek a končil nahoře na horní části ucha takovým bodcem. Na tom druhém bylo těch kroužků hned několik, hezky je srovnal od nejmenšího až po největší. To tetování jsme nakonec odložili. Ne, že bychom to nestihli, ale i když můj mistr vypadá velmi tolerantně (tedy co se mého vzhledu týkalo, jiní by mne kamenovali jen za ty růžové vlasy), tak ještě přesně neznám ty mantinely, které bych rozhodně neměla překračovat a už teď jsem se trochu obávala jeho rekce.
Poté jsem byla pozvána k Osťovi na koláč. Kdo by odolal koláči, když jsem se už pěkných pár dní pořádně nenajedla? Absolutně mne nezajímalo, kde k němu přišel a že čerstvý mohl být tak před rokem. Jen díky svému obalu přežil v poživatelném stavu. Kromě toho, že jsem mu ho zbaštila celý, probrala jsem též jeho šatník. Prakticky hned jsem mu zabavila tílko s lebkou a černý gaťata s dalšími cvočky a řetězem.
Nic nenamítal, jen se smál mému nadšení a konstatoval, že toto je přesně důvod, proč se mu líbí víc chlapi. Když prý ženská překročí práh jakéhokoliv domu, začne v něm automaticky dělat pořádek.
Osťa se v podstatě velmi rychle stal přítelem, kterého jsem neměla dlouho ani v Chrámu. Samozřejmě, přišlo mi divné, že se orientuje spíš na kluky. Sice jsem o tom slyšela, ale v životě bych si ani na chvíli nepomyslela, že někoho takového vážně potkám. Rychle jsem to však překonala. Možná i pro něj jsem byla něco víc než obyčejná kamarádka. Při útoku mu totiž zemřela sestra, která údajně vypadala úplně jako já. Ten den zaspal a do svého studia by přišel o chvíli později. Což bylo jeho štěstí, protože právě jeho studio dostalo přímý zásah. Doslova se vypařilo včetně jeho sestry.
Náš vztah se mi líbil i proto, že jsem si u něj byla téměř sto procentně jistá, že se mne nesnaží dostat do postele.
Třeba i ten koláč mi dal hlavně proto, že jsem dle něj přímo vychrtlá. Pravda, zhubla jsem a musela jsem si udělat na opasku další dírku, ale za to může hlavně to, že jídlo je čím dál horší, nejsem na něj zvyklá, jím jen tolik, abych zahnala ten největší hlad a intenzivní fyzická aktivita mi taky dává pěkně zabrat.
Vlastně taky díky němu, ale hlavně kvůli jistotě, kterou mi poskytuje Siliin netoužím po nějakém větší nepleše a ani na ni nemyslím. Tedy zpočátku jsem uvažovala nad tím, že si užiju trochu srandy, ale už nemám za potřebí na sebe strhávat pozornost, protože ji mám.
Předevčírem se mne třeba dokonce snažil zachránit před dalším „výpraskem“ od mého mistra, protože to, že na něj nestačím a ani se mu nevyrovnám, bylo patrné jako ještě nikdy předtím. Normálně na něj zaútočil a házel po něm kusy jakési hmoty, takže i kdyby ho zasáhl, nic by se mu nestalo. Já toho přirozeně využila. Dopadlo to nakonec tak, že nás oba pořádně vyválel v jakémsi prachu. A ten den jsme kulhali dva.
Do postele (teda, ne do své vlastní, ale do Osťovy - on spal na zemi) jsem se dostala hodně pozdě a ani jsem si nevzpomněla na hádanku. Byla jsem nadšená z oblečení, které jsem vlastně ani nikdy neměla, z náušnic, ostříhané a přebravené hlavy, takže všechno ostatní šlo na chvíli bokem.

Dnešní vstávání bylo utrpení. Odhadovala jsem, že jsem mohla naspat tak čtyři, ale spíš jen tři a půl hodiny. Když mi zazvonil budík, ignorovala bych ho nebýt mých uší. Sice mi na ně ten Rupert, nebo jak si to vlastně říkal, napatlal nějakou mastičku, ale stejně jsem je cítila a celkem bolely.
Jako obvykle, i teď, jsem prakticky hned po probuzení kontrolovala pomocí Síly, zda je můj mistr v pořádku a kde zhruba je. Ze začátku jsem to dělávala co deset minut. Když se poprvé vzdálil na větší vzdálenost, než jsem byla schopna zachytit, zmocnil se mne skoro panický strach. Ani mne nenapadlo, že kdyby se něco stalo, tak bychto pravděpodobně cítila.
Poslední tři dny se to už ustálilo a tuto nutkání pociťuju zhruba jednou za hodinu. To, že mám mistra a že je v pořádku totiž pro mne není automatické a potřebuju se o jeho přítomnosti ujišťovat. Samozřejmě, že netuším, zda o tom ví, ale ani mi na tom nezáleží.
Za ten týden si získal mou absolutní důvěru. Nebylo to až zas tak těžké, protože jsem mu strašně moc chtěla věřit. Dokonce na něj ani nedržkuju, poslouchám i jeho nudné poučování a jen si občas rýpnu. Ale dávám si sakra záležet na tom, aby ho to nemohlo nijak urazit. Toto všechno se týká samozřejmě jen Siliina. Jeho poslechnu, na ostatní mistry bych zvysoka kašlala, tedy kdyby přišli se stejným požadavkem. Navíc jsem mu byla vděčná za to, že se na mne nevykašlal jako všichni ostatní před ním. Udělat to přece mohl. Vash by mu určitě nijak nenadávala, kdyby mne posadil hezky zpět na loď a poslal do Chrámu.
Zašla jsem dokonce i tak daleko, že i při pravidelném tréninku se snažím, co to jen jde a vůbec se neulívám. Jen si nepotrpím na žádné "fair play".
T´arjana jsem si příliš nevážila, když tedy žil. Nechtěla jsem stejnou chybu opakovat i se Siliinem. Nehledě na to, že jsem si ještě dobře pamatovala naše první setkání.
Nakonec jsem se tedy navlékla i do svého obvyklého oblečení, aby ten případný šok byl minimalizován jen na mou hlavu.
Časovou rezervu jsem měla jako obvykle dostatečnou a jen to mne zachránilo před tím, abych přišla pozdě.
O problémech, které zde panují, jsem samozřejmě věděla. Ale příliš jsem je řešit nemusela. Byla jsem si jistá, že toto spadá do kompetence mého mistra, který si s nimi dokáže poradit. Navíc, teď mne zaměstnávaly spíš ty uši než hrozící epidemie, která byla ode mne na hony vzdálená, neboť jsem s nemocnými do styku nepřicházela.
Když jsem však byla skoro před jídelnou, hrklo ve mne, neboť teď mi došlo, že jsem jeho hádanku úplně vypustila z hlavy.
Na chvíli jsem se opřela o nedalekou stěnu, zavřela oči a pokusila se přemýšlet.
Hm… co to hodit na wookieho? On není schopen mluvit basicem. Jen mručí… navíc, ten člověk si o to sám říkal. Jak zrovna s nimi mohl vlézt na loď? To trpěl akutní potřebou ukončit svůj život? Navíc… největšími mistry špionáže jsou přece Bothani… a ta jejich čest… takže je logické, že se přiznal… takže vlastně nelhal... navíc to mohlo být spiknutí a ostatní se takto kryli… Navíc, ne… toto by nečekal… řeknu, že lhal ten člověk, protože přece říkal, že každý z nich prohlásil, že je vinen. A mrtvoly obvykle nemluví… U Sitha! Zamotávám se v tom. Nebo bych mohla říct, že odpověď je nejednoznačná. Wookie to nebyl schopen říct basicem, bothan mluvil určitě pravdu, protože má obrovský smysl pro čest a mrtvola člověka, která sice obvykle nemluví, tentokrát porušila všechny obvyklé zákony a přiznala se, že trpěla velkými psychickými problémy, které řešila tím, že vlezla s tou smrtelnou směskou na loď a dobrovolně ukončila svůj život.
Do jídelny jsem tedy vlezla hodně nevyspalá, s ušima, se kterými mi nakonec stejně bude muset pomoct můj mistr, protože já se o léčení ani nepokoušela, neb se mi nikdy nepodařilo zahojit něco víc, než je malá oděrka a s odpovědí, která vlastně ani plnohodnotnou odpovědí nebyla.
Protože jsem si celkem rychle zvykla na menší porce jídla, neměla jsem hlad a o okoralý chleba jsem nestála, takže jsem do jídelny šla jen proto, abyh se tam setkala se svým mistrem a maximálně se napila. Na toto setkání jsem se však vůbec netěšila a bála jsem se, že by mohl říct, že jsem ho totálně zklamala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Nevyspalá, s novou vizáží a bez odpovědi. Tak jsi se dostavila ráno k "ne-snídani" s mistrem Siliinem, který byl jako už tradičně hluboce ponořen do svých myšlenek a ani si tolik nevšimnul pozdvižení u ostatních, když jsi vešla dovnitř. Rozporuplné pohledy na tebe shlížely ze všech stran a u nikoho sis nemohla být jistá, cože si vlastně myslel. Klíčovou zkouškou byl rozhodně mistr Siliin a jeho názor na designový upgrade, jak by ses to ve svém případě odvažovala nazvat.
Jdeš trochu pozdě. Rozhodně bys měla více času věnovat spánku, abys nabrala síly a pak mohla lépe pokračovat ve svém tréninku,
prohlásil hledíc do datapadu před sebou a ukusujíc tvrdší chleba. Nikdy si na jídlo nestěžoval a ani ho nijak nekomentoval než, že je to poživatelné a to musí stačit. Mohla jsi však poznamenat, že dnes vypadal trochu rozladěněji než obvykle. Tedy alespoň na základě toho, co jsi ho mohla za poslední týden zažít, což také nebylo zrovna mnoho. Nebylo pochyb, že doposud tě vnímal jenom v Síle a nestihl se na tebe za celou dobu podívat.
A zajímalo by mě, čeho chceš dosáhnout tou dietou, rozhodně nepotřebuješ držet hladovku kvůli štíhlé lini ...
neodpustil si znova a konečně vzhlédl, aby se zastavil uprostřed slova, když si všiml drobných kosmetických změn v tvé vizáži. Podíval se po okolí, jestli se tvé skutečné já neskrývalo někde jinde, než vydechl.
... no, zdá se, že nedostatek spánku a jídla se už projevuje na tvém vzhledu. Nechci vidět, co tomu udělá několik dalších dní,
zakroutil nakonec hlavou a rozhodl se pro jistotu pokračovat v jídle. Zklamání jsi však z něho vycítila dost jasně na to, abys věděla, jak se k této úpravě stavěl. A když jsi mu následně nebyla schopna odpovědět jednoduše a bez zbytečného filozování na hadánku, tak zklamání do jisté míry narostlo.
Až mám pocit, jakoby tvé odhodlání, které jsi demonstrovala před týdnem, nebylo skutečné. Je přeci jasné, že v tomto bodě lhal wookie, protože ti nemůžou mluvit basicem. Takže pokud to jím opravdu řekl, nemohl být wookiem, nebo to nemohl říci, protože byl wookiem. Navíc, otázka byla, kdo z nich lže a ne kdo je vrahem,
vysvětlil princip základní hříčky, když k vám dorazila Zalla a věnovala ti dostatečně opovrhující pohled, aby demonstrovala svůj názor na tebe a tvoje změny. V přítomnosti mistra Siliina se nacházela hodně často a figurovala na pozici jakési asistentky. Několikrát s vámi i jedla, ale celkově byla od tebe hodně odtažitá a neměla velký zájem o nějaké konverzace.
Vše je připraveno na cestu, kdy vyrážíme?
zeptala se notně vlídným hlasem mistra Siliina, zatímco vůči tobě zaujala postoj, skoro jako bys neexistovala.
Já nejedu, Zallo. Pojedeš s Hayasan,
pokývnul k tobě a napadlo tě, zda-li se možná trochu škodolibě neusmál. Nevěřícný pohled mladé místní dívenky ty rozhodně nemohl ujít, jakoby snad tenhle vývoj situace měl být problém.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

[quote="Jordi Linx"]Quellor, Dočasná nemocnice:
Pohledů ostatních jsem si příliš nevšímala. Vždyť když jsem semka přišla poprvé, tak na mou růžovou hlavu taky hleděli mírně nevěřícně. Ke svému mistrovi jsem se spíše přišourala. Než jsem stačila otevřít pusu, už jsem to schytala za pozdní příchod.
Omlouvám se, mistře. Jen jsem špitla, neboť jsem mu nechtěla zbytečně lhát a vymýšlet si. Ihned jsem však poznala, že dnes není ve své kůži. Raději jsem se tedy věnovala svému hrnku se slabým čajem.
Když opět začal o mé dietě, kterou jsem držela hlavně kvůli tomu mírně nepoživatelnému jídlu, taky jsem mlčela. Nechtěla jsem začínat o špatné kvalitě, neboť jsme rozmluvy na toto téma měli asi dvě a další by zrovna dneska nebyla ideální.
Po jeho slovech o mém vzhledu jsem mírně zrudla, neboť jsem už začínala být trochu frustrovaná. Dnes se na mou hlavu sypalo snad úplně všechno.
Ještě dnes večer navštívím Osťu, aby mi sundal ty náušnice a odbarvil hlavu. A to tetování už nechci. Umínila jsem a opět mlčela.
Pomyslnou korunou dnešního dne byla ta zpropadená hádanka, na kterou jsem zapomněla a ještě ji popletla.
Pokud jsem před tím zrudla jenom trochu, teď to bylo úplné včetně uší. Ani jsem se na něj dál nemohla podívat. Věděla jsem, že to byla moje chyba, ale neudělala jsem to naschvál.
Já… začala jsem, ale nakonec jsem ani tu větu nedopověděla. To, že mne mistr obvinil z toho, že něco jenom předstírám a v podstatě lžu, mne dost rozhodilo, protože to nebyla pravda. Navíc na jeho názoru mi záleželo ze všeho nejvíc. Dál jsem mlčela, zapomněla na bolavé uši i čaj. Navíc mi to znovu připomělo naše první setkání, při kterém prohlásil, že mi nevěří. Takže jsem se nejen styděla, ale cítila jsem se i trochu ukřivděně. I když ten pocit ukřivděnosti byl hodně malý, přeci jenom tam byl.
Už se to nesmí nikdy stát, už se to nesmí nikdy stát… opakovala jsem si v duchu těchto pár vět skoro jako mantru.
Normálně bych se zajímala o nový úkol, možná si i trochu postěžovala, že ta práce s vodovodním potrubím byla dosti nudná, ale teď to nepřipadalo v úvahu. Vzhledem k tomu, že bych byla nejraději na míle daleko, tak jsem se pokoušela alespoň předstírat, že tu nejsem. Však on mi mistr stejně řekne, co mám dělat, takže jsem ho nechtěla nijak rušit, neboť by se na mou hlavu mohlo snést další hromobití.
Na příchod Zally jsem nereagovala. Nenamáhala jsem se ji ani pozdravit. Stejně jako poslední čtyři dny. Pokud šlo o to, že bych na ni mohla žárlit, tak to mne v podstatě ani nenapadlo. Já jsem byla Siliinův padawan, ona jen asistentka, která přišla a za pár týdnů o ní nikdy ani já a ani můj mistr neuslyší.
Na své jméno jsem také nereagovala. Jen jsem trochu zvedla hlavu a podívala se na svého mistra. Opět jsem to nijak nekomentovala, ale vzhledem k tomu, že Zalla byla příjemná jako vyrážka, která se nedá poškrábat… Ani toto mne štěstím nenaplnilo.
To raději další maratón s potrubím…
Chvíli se mi i zdálo, jako by se na mne trochu škodolibě šklebil, ale hodila jsem to za hlavu, neboť to by přece neudělal.
Než abych se dál dívala na Siliina, raději jsem svůj pohled přenesla na rozladěnou Zallu.
Od ní si rozhodně nenechám poroučet, blesklo mi hlavou, ale věděla jsem, že ani to nebude úplně pravda, neboť zcela jistě bude o všem informovat mistra. Takže s ní budu muset nějak vyjít. Kdyby to po mě chtěla Vash, zřejmě by mne začalo bolet břicho, či bych zcela náhle podlehla jiné zdravotní komplikaci, jenže Siliin není Vash... což znamená, že se Zallou půjdu třeba do horoucích pekel.
Jen jsem tedy vyčkávala, zda nedostanu nějaké další instrukce a pokud ne, tak jsem byla ochotná z jídelny vypadnout velmi rychle, jen abych se na svého zklamaného mistra nemusela dál dívat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Reakce tvého mistra tě pálila více než zásah čepelí světelného meče a velice efektivně tak nahlodala jistou část tvého sebevědomí. A to až natolik, že jsi nijak výrazně nevnímala zbytek rozhovoru do doby, kdy padlo tvoje jméno. A možná spojitost se Zallou a následujícím úkolem. A protože tys nic nepronesla, chopila se slova Zalla, protože mistr Siliin očividně čekal na reakci někoho z vás dvou.
Já tomu nerozumím, mistře Siliine. Zásobovací kolo jste s námi vždy vozil vy a pokud se to někdo dozví, tak by mohly být zásoby v ohrožení,
namítla dívka a lehce prozradila, čeho by se mohla týkat nadcházející mise, o níž jsi tak nějak už mohla tušit, že jí ani jedna z vás neujdete. Zalla už chtěla namítnout něco dalšího, ale zvednutá ruka mistra Siliina ji okamžitě zastavila, jakoby to byl kouzelný klíč na její námitky.
Není to z mé vůle. Moji přítomnost si na dnešek vyžádal zástupce Republiky, který sem dorazí zhodnotit postup rekonstrukce a možnosti další pomoci. A je nanejvýš důležité, abych jej přesvědčil o skutečném stavu věcí a ne o tom, co by tu on chtěl vidět. Nebo snad shledáváš současnou pomoc od Republiky jako dostačující?
vysvětlil mistr Siliin a jedním úderem dívku odzbrojil. Bylo na ní vidět, jak jí bojový duch poklesl, ale i tak se jí do toho celého bez mistra nechtělo. A tvá přítomnost nebo nepřítomnost s tím nakonec nehrála až tak velikou roli.
Můžeme kolonu odložit mistře, pořád lepší než risko ...
pokusila se přijít s alternativním nápadem, ale další gesto tvého mistra bylo jasné a vypovídající.
To naneštěstí nepřipadá v úvahu. Minimálně ve dvou táborech s přeživšími máme hlášené nedostatky. Každopádně proto s vámi pojede Hayasan. Sice má do optimální formy stále dost daleko, ale pořád je to Jedi a to jí dává velkou výhodu. Navíc žádný útok už nějakou dobu neproběhl a když se nebude vědět, že nebudu v karavaně, tak by ani nikoho nemuselo napadnout se o něco pokusit. Nicméně bude pro jistotu trochu posílena ostraha, ale ne tolik, aby to bylo příliš nápadné,
rozhodl mistr a zvedl se z místa hned poté, co si zkontroloval čas na chronometru. Zachmuřil se na něj, jakoby se ho pokoušel v něčem podvést.
Bohužel už musím spěchat, ale spoléhám, že si vy dvě poradíte. Žel musím hlubší vysvětlení toho, oč se jedná ponechat na Zalle, Hayasan. A také netuším, jestli budeme dnes večer moci pokračovat s tréninkem. Každopádně, pokud budete vy dvě spolupracovat, není čeho se obávat,
vykouzlil ze sebe úsměv a po mírné úkloně rychlým krokem vyrazil dál ke svým povinnostem. Zdálo se, že měl již naspěch a času nebylo nazbyt, nicméně jsi nyní zůstala se Zallou sama.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Z rozhovoru mistra se Zallou jsem pochopila asi tolik, že bych měla chránit nějakou karavanu, u které hrozí, že by mohla být napadena. Ten úkol se mi příliš nelíbil, vlastně jsem z něj měla špatný pocit. Jen jsem si nebyla jistá tím, zda se jedná o nějakou předtuchu, nebo prostě začínám mít trochu strach. Nikdy jsem na svých ramenou neměla tak velkou zodpovědnost. A jak mistr nezapomněl podotknout, nejsem zrovna vynikající bojovník, takže pokud se něco stane… budu se muset spolehnout spíše na ostatní, než aby se ti ostatní spoléhali na mne.
Sotva se mistr začal zvedat, opět jsem se k němu otočila. Vypadala jsem trochu zaraženě.
Napřed řekne, že mi nevěří a potom mne pošle chránit ostatní lidi, i když ví, že to pravděpodobně nedokážu.
Byla jsem zmatená. Absolutně jsem nevěděla, jak bych měla reagovat. Jediné, co jsem přivítala a na malou chviličku mne to i potěšilo, byl fakt, že asi dneska odpadne trénink. Vzhledem k tomu, že se mistr na mne asi stále zlobil, dal by mi to s největší pravděpodobností sežrat víc než neobvykle.
Takže jsem ani teď pořádně neodpověděla, jen jsem přikývla. Za mistrem jsem se dívala, dokud mi nezmizel z očí.
Hele, Zallo, co kdybychom na pár hodin předstíraly, že se vidíme poprvé a naši vzájemnou nevraživost odložily? Znovu jsem se otočila k Zalle a pokusila se udělat vstřícný krok, ignorujíc to, že možná slyšela to, co před tím Siliin říkal na mou adresu. Potřebovala bych totiž víc informací. O tom, jak velké riziko to je, jak je karavana chráněná, co se přesně ode mne očekává, jak to obvykle probíhá… abych dokázala odhalit a třeba i předejít možným komplikacím. Chápej, ony jsou občas nejdůležitější ty detaily, na které se obvykle zapomíná.
Jestli je ta karavana fakt velmi cenná, tak ti, co by ji chtěli přepadnout, můžou mít spojence i mezi ostrahou. Ostatně, tak se to přece dělá. Nějaký informátor, který upozorňuje na snadnou kořist. Vždyť zrovna nedávno byla ta aféra na Coruscantu… pracovník bezpečnostních sil svým kumpánům přesně říkal, co a jak mají dělat.
Ty, Zallo… chápu to správně, že od útoku na karavanu odrazuje ty lapky, či jak je označit, přítomnost mého mistra? Obávám se totiž, že by i mezi ostrahou mohl být někdo, kdo by mohl vypustit informaci o tom, že tam není. Nedalo by se nějak monitorovat vysílání, které by přijímali i vysílali všichni, kteří byli do této karavany určeni? Víš, dokonce bych byla i pro to, abychom počítali s tím, že se o tom někdo dozví a byli na to připraveni. Bylo by bláhové si myslet, že to utajíme. Obávám se, že postava mého mistra se nedá nijak přehlédnout a nejsem si zcela jistá, jestli můžeme věřit všem našim lidem.
Jsem Jedi, jsem Jedi… toto zvládnu.
Snažila jsem se působit sebevědomě, abych se pokusila zmírnit obavy dokonce i Zally. Ne že by mi na ní záleželo, ale musela se soustředit na náš malý problém a ne na to, že na svůj úkol zcela evidentně nestačím.
Na tohle mne přece necvičili…
Kdybys nás chtěla přepadnout, jak bys to udělala? Položila jsem Zalle spíše řečnickou otázku, na kterou jsem si hned sama i odpověděla.
Já bych zde rozhodně měla svého člověka, který by mi říkal, kdy pojedeme, kudy, kde jsme, jaký je doprovod a zda má vůbec cenu útočit. To, že s námi mistr Siliin není, přece nemusí nikdo vědět. Ztlumila jsem trochu hlas. Mohly bychom vypustit do éteru informaci o tom, že víme o přepadení, které se chystá. Proto mistr Siliin pojede za námi těsně za hranicí viditelnosti, abychom ty darebáky mohli chytit a potrestat takovým způsobem, že se už nikdo na karavanu neodváží zaútočit. To by mělo hned dva výsledky. Jestli tu někdo takový je, tak se dostane pod tlak. A pod tlakem spíš udělá nějakou chybu. Ostatní se budou mít víc na pozoru, zvláště, kdybychom za dopadení někoho takového slíbily odměnu. Jenže mělo by to i drobný háček. Člověk pod tlakem, nejenže dělá chyby, ale může provést něco nepředloženého, což by nám ve svém důsledku mohlo uškodit. Ale jestli tu fakt je a my bychom mohli sledovat jeho hovory, tak ho sto pro chytíme, protože by se jako první spojil se svými kumpány, aby zjistil, co o tom údajném útoku vědí. Pokud se však mýlím, tak se nic přece nestane.
Osvětlila jsem Zalle svůj plán, který jsem vymýšlela za pochodu. Nebo taky můžeme doufat, že budeme mít štěstí a nic se nestane. Dodala jsem.
Tak nějak jsem v koutku své mysli tušila, že parádně zklamu. Což by ostatně nebylo poprvé, ale snažila jsem si to nepřipouštět, neboť teď na mne závisely osudy ostatních.
Došlo mi také, že od Siliina budu asi hodně vzdálená, takže si ho nebudu moct kontrolovat v Síle, což se mi tedy vůbec nelíbilo. Nebyla jsem připravená na to, aby se mu něco stalo. A na tomto faktu se ani po dnešním ránu vůbec nic nezměnilo, takže i když jsem ho viděla před malou chvilkou, v podstatě jsem využila jednu z posledních příležitostí a velmi opatrně jsem se ho pokusila pomocí Síly najít. Obvykle si příliš pozor nedávám, ale zrovna teď jsem nechtěla, aby o tom věděl, takže jsem se pokusila být v rámci možností co nejopatrnější, ale vzhledem k tomu, že jsem musela dávat pozor, co mi říká Zalla...
Také jsem se potřebovala úplně uklidnit a jako každého padawana i mne uklidňovala hlavně přítomnost mého mistra. Což byl také druhý důvod, proč jsem se ho pokusila najít a ubezpečit se, že zatím ještě nejsem úplně sama.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Než odešel mistr Siliin, tak jsi se neodhodlala nic namítnout vůči nadcházejícímu úkolu, takže to opravdu zůstalo jenom na tobě a Zalle. I proto jsi trochu zpanikařila a chopila se řeči a hovoru.
Vše začalo hezky, když jsi naznačila odložení vašich neshod a sporů kamsi na Nal Huttu a dle Zallina výrazu jsi ji tím překvapila. V tomto případě se však dalo hovořit o překvapení v milé úrovni, než jak jsi byla zvyklá působit. Zalla tohle nakonec nijak výrazně nekomentovala a jenom souhlasně přikývla, že tenhle přístup bude nejlepší a minimálně pro tento úkol byste mohly i předstírat, že jste skvělé kamarádky.
A potom jsi se pustila do plánování, uvažování a nastiňování možnosti, až Zalla jenom přimlkle a trochu nevěřícně koukala, co všechno jsi ze sebe chrlila až nečekanou rychlostí. V půlce však její ohromení opadlo a zavládl tam spíše výraz zmatku a jakési nejistoty, když ke konci zvedla ruku, aby tě zarazila:
Počkej, zpomal trochu, řekla bych, že to už trochu přeháníš,
zarazila tě v pasáži s odměnou a zhluboka se nadechla. A jakmile tak učinila, měla jsi pocit, že před tebou neseděla sedmnáctiletá dívenka, ale protřelá a zkušená třicetiletá žena.
Jestli jsi dojedla, tak si o tom promluvíme mimo doslech ostatních. Tady by nás přeci jen někdo mohl slyšet,
shrnula a případně vyčkala, pokud by ses rozhodla ještě něco sníst, než by tě naváděla o dvě patra výše, abyste nakonec skončily v malé místnosti, která vypadala jako její pokoj. Byla strohá místnost s jednou postelí, skříní s několika věcmi, které nejspíš našla v troskách a které dominovala jediná holofotografie. Na ní byla vyobrazena Zalla ve svých asi pěti letech s dvěma staršími holčičkami a dospělými, kdy všichni sdíleli jakousi podobu.
Na stěně měla mapu města, kde měla zakreslen průběh oprav a dokonce načrtnutý návrh na nějaký průběh a na věšáku nějaké oblečení. Jednalo se však jenom o pracovní úbory a nic jiného. A jako poslední věc jsi mohla spatřit trojici knih, skutečných papírových, které nejspíše ve chvíli volna pročítala.
Podívej, zatím o absenci mistr Siliina nikdo jiný neví, takže bych to u toho ponechala až do doby, než vyrazí samotný konvoj s tím, že přibereme nějaké lidi jako výpomoc, abychom to tentokrát stihli dříve. Konvoj nebyl přepadený dlouho a v přítomnosti mistra Siliina by si na to znova už netroufli. Stačilo jim to dvakrát. Takže bych z tohohle chtěla vycházet,
poznamenala nejprve k tomu, co jsi prohodila z počátku a gestem ti naznačila, že se můžeš posadit na libovolné místo, zatímco ona se opřela o parapet malého okna.
Nejsem si jistá, jestli by to složitější plán víc nezamotal a zbytečně nezkomplikoval do bodu, který by je mohl přinutit vyprovokovat. Co se možné zrady týká tak ... tak to je dost reálné. Jenomže nemáme moc prostředků, jak to zjistit a také není čas. I když ozkoušená posádka se zdá být důvěryhodná a doufám tedy, že to nikdo od nich není. A navíc dezinformace tady, v takovémhle stavu, v jakém jsme, nejsou vůbec dobrý nápad a spíš by to přivedlo chaos a pohoršení k ostatním obytelům a my potřebujeme, aby byli co nejvíce v klidu a mohli se soustředit na práci. Dovedeš si představit, jaké by to bylo, kdyby se ještě museli stresovat s rizikem možných útoků?
pokračovala dál a snažila se ti vše podat jednoduše a srozumitelně, aby jsi se o to mohla pevně opřít a vycházet z toho. Nijak na tebe nehleděla shora nebo podobně - nyní tě považovala za sobě rovnou, byť jsi v ní nějaké ty pochybnosti vycítit mohla, což však nebylo na podobnou situaci nic neobvyklého.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Zarazit jsem se nechala. Nebyla jsem v náladě, abych se s ní hádala. Navíc, když to mé vstřícné gesto zřejmě přijala, byla jsem maximálně spokojená.
Taky jsem si říkala, že by to asi bylo lepší. Ale můj bývalý mistr říkával, že největší soukromí máš většinou tam, kde nikdo nečeká, že budeš probírat něco důležitého. Což je sice tady… ale jo, než aby nás někdo náhodou vyslechl…
Souhlasila jsem též s návrhem, že si promluvíme někde jinde. Dopila jsem svůj čaj a teprve poté jsem Zalle přikývla a následovala kamsi nahoru.
Pokoj byl trochu strohý, ale byl to pokoj, který já jsem neměla. Musela jsem sdílet nepohodlí ve společné noclehárně, takže se mi nelíbilo, že taková podržtaška, jakou je Zalla, má své vlastní bývání, ale vzhledem k tomu, že jsem měla před sebou jeden opravdu důležitý problém, tak jsem se tím nezabývala déle než pár vteřin. Když jsem zjistila, že vlastní dokonce i papírové knihy, raději jsem od nich odvrátila hlavu.
Tak na papírovou knihu jsem si ještě ani nešáhla a ona má hned tři…
Ale ani toto téma nebylo důležité, takže jsem ho nechala plavat.
Posadila jsem se na židli naproti Zalle a spíš jsem se na ní rozvalila, než abych seděla.
Ani tím si nemůžeš být zcela jistá. Někdo ho mohl vidět spěchat jinam… a dát si dvě a dvě dohromady. Ale možná jeto až příliš fantaskní představa a hledám problémy tam, kde nejsou. Můžeme tedy vycházet z předpokladu, že o jeho nepřítomnosti víme jen my dvě.
Vzala jsem si slovo zrovna v momentě, kdy se Zalla nadechovala, aby se mohla pustit do další řeči. Jakmile domluvila, ujala jsem se slova zase já.
Hm… co to tedy jenom naznačit? Velmi opatrně a diskrétně. Byla bych asi schopná prozkoumat ty nejnápadnější emoce a mohly bychom si vytipovat případné přeběhlíky a dát si na ně pozor. Ostatně, kdy vyrážíme? Možná bychom, pokud je tedy čas, mohly vyrobit falešného Siliina. Trochu nám to sice komplikuje fakt, že on je iktotchi, ale zkušenější kosmetička by s tím neměla mít problém. To by ale znamenalo zasvětit do našeho malého tajemství další lidi… Jestli na nás zaútočí, pravděpodobně nebudu schopná je odrazit. Chápeš, co by to znamenalo, že ano?
Rozhodla jsem se přiznat celou barvu, neboť lhaní by mi teď k ničemu nepomohlo. Normálně jsem se usadila a necítila se právě nejlépe, neboť přiznání vlastní neschopnosti by nebylo příjemné ani před mým mistrem, natož před holčinou, se kterou si šly skoro po krku. Tedy obrazně, samozřejmě.
Možná chvíli před útokem vycítím poruchu v Síle, ale to nám dá maximálně minuty, ale spíš jen vteřiny. Což mne přivádí na další myšlenku... co obměnit trasu? Pokud jsou ti zloději dobře vybavení, tak je to příliš nezdrží, ale zmate je to.
Ostatně, co přesně máme za vybavení? S čím bychom mohli počítat? Možná opravdu hledám komplikace tam, kde nejsou a všechno proběhne naprosto normálně… ale vždycky jsem radši, když jsem připravena a raději počítám s tou horší variantou. Ty problémy jsou sice nepříjemný vždycky, ale aspoň nejsem překvapená.
Za tu chvíli jsem se celkem uklidnila a ten úkol na mne už minimálně nepadal. Zalla byla v klidu a ona zřejmě věděla, do čeho jde, takže i má panika ustoupila. Můj mistr se zdál být v pořádku, za tu chvíli na něj nevyskočil zpoza stínů nájemný vrah, nebo něco jiného, co by bylo hodné filmového zpracování, takže se prozatím nebylo čeho bát.
A.. počkat, Zallo… chápu to tak, že mají před Jediim respekt, že ano? O mně se asi ví, že jsem jenom padawan… A jestli mne někdo někdy viděl bojovat, tak taky ví, že se nemusí příliš bát… Co kdybychom si místo Siliina vyrobily jiného falešného Jedie?
U Sitha! To mne mělo napadnout hned! Proč mi všechno tak trvá?
Mohly bychom říct, že mistr XY dnes brzy ráno přiletěl z Coruscantu na pomoc mistru Siliinovi, též bychom ho označily jako obávaného bojovníka, který naklepal kokos několika Mandíkům… pokud bude příležitost, vypustily bychom i historku o nějakém jeho chrabrém činu… Ale potřebovaly bychom někoho hodně důvěryhodného, kterého nikdo z nich nezná a taky bychom si musely vypůjčit oblečení mistra Siliina, protože to moje by asi bylo příliš malé.
Osvětlila jsem Zalle svůj další nápad.
Což je teda asi ten největší zádrhel našeho plánu… hm... kde bychom vzaly takového člověka?
Nevtipnější na této situaci je stejně fakt, že celému konvoji mají velet holky, kterým by ti chlapi, co tam budou, určitě mohli dělat minimálně otce a občas i dědu.
Hm.. nebude trochu problém se subordinací? Tobě je kolik, osmnáct? Mě je šestnáct… příliš bych se nedivila, kdyby nás poslali do určitých míst…
I když Zalla občas působila hodně vyspěle, takže v jejím případě to asi nebylo až zas tak podivuhodné, stejně mi to dělalo trochu starosti. Nemám příliš zkušeností s tím, jak normální lidi berou mladé padawany a jak moc chtějí poslouchat děcka, který nosí světelný meč, ale pořád jsou to jenom děcka.
Mimochodem, nejsi náhodou příbuzná Lonny Vash? Je to jedna z mistryň v Chrámu... Pořád mi ji strašně připomínáš. Ani bych se nedivila, kdybych se dozvěděla, že nejsi Zalla, ale Vash... pokusila jsem se i o jakési odlehčení, nicméně jistá podobnost v chování tu byla. Všimla jsem si jí už v jídelně.
Ta Zalla asi nebude jen obyčejná asistentka. Tenkrát, když jsem přivezla ty kanystry, udílela rozkazy dospělým chlapům. Vlastní dokonce papírové knihy a má svůj pokoj... Musím to z ní později vytáhnout. Ale až bude vhodnější příležitost.
Nepřekvapilo mne, že jsem z ní cítila nějaké pochyby. Vždyť já o sobě trochu pochybovala taky. Tento úkol nebyl pro mne příliš vhodný. Kdybych mohla, nejraději bych se svého mistra zeptala, na co si to tady vlastně u Sitha hrajeme, ale neudělala jsem to hned ze dvou důvodů. Zaprvé bych musela použít komlink a za druhé bych na takový dotaz asi stejně nesebrala odvahu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Zalla se nijak nepozastavovala nad tím, že jsi se rozvelebila na její posteli, či jakou jsi zaujala pózu. Pořád se držela svého "profesionálního módu", jak bys to také mohla označit.
Když si vezmeš jak často a kudy všude okolo se mistr Siliin pohybuje, tak to není až tak podezřelé,
zareagovala nejprve na to, že by si někdo mohl povšimnout, že se mistr Siliin nechystal na konvoj. Než se rozhodla pokračovat, tak naznačila jakési zaražení současného vývoje diskuze.
Asi by nebylo od věci, kdybych ti o konvojích řekla něco více, než budeme ohledně toho něco dalšího vymýšlet,
poznamenala a přesunula se k mapě na stěně tak, abys na ni mohla dobře vidět.
Určitě víš, že ve městě je několik lokalit, které jsou průběžně zásobovány a kde jsou přeživší. Nicméně to nejsou jediná místa - několik takových je i mimo město a pravidelně tam zavážíme různé zásoby, převážně materiál a část lékařských zásob, které dostaneme od Republiky. Oni nás na oplátku zásobují vlastními potravinami, které pocházejí ze skleníků. Jinak bychom nebyli schopni všechnu tuhle populaci uživit,
přednesla úvod a na mapě ukázala, kterým směrem z města vede cesta.
Jak můžeš vidět, tak tímhle směrem vede z města jediná pročištěná silnice, což je právě první výrazný problém. Nehledě na to, že, nyní již dva, landspeedery půjdou těžko přehlédnout a to včetně dvou spídrových motorek jako doprovodu. Taky budou notně obtěžkány a proto pojede kolona pomalu, nehledě na členitý a notně poškozený povrch. Samozřejmě, že nejobtížnější je právě cesta přes město, protože mimo něj je již dost dobře vidět do větší vzdálenosti,
popisovala cestu a vozové vybavení k tomuto určené.
V prvním útoku zaútočila ta špína v deseti mužích a při druhém, nyní již vědomém, útoku na mistra Siliina jich bylo dokonce patnáct s blasterovými puškami. Čelila jsem jim já s ručním blasterem, čtyři muži s puškami a právě mistr Siliin. Od té doby si na mistra Siliina nedovolili zaútočit a to i díky ztrátám, protože polovina z nich u toho posledního padla. Jenomže stále víme, že tady tak nějak fungujou a prostě nemáme jak je odhalit. Zdroje a úsilí potřebujeme využívat úplně někde jinde,
vydechla znaveně, kdy ti muselo být jasné, že sama by situaci chtěla nějakým způsobem řešit.
Že nejsi schopnostmi na úrovni mistra Siliina jsem si vědoma, u padawanů je to i běžně. Nicméně i tak bys měla být více než překážkou pro více mužů s blastery. Dost lidí tě také vidělo používat Sílu při práci a rychle se rozkřiklo, že jsi padawanka mistra Siliina, což nám vlastně taky hraje do karet. Rozhodně budeš budit i nějaký respekt na to, aby minimálně začali pochybovat. Navíc nevím, jestli by mistra XY zbaštili, protože sis jistě všimla, že tu mnoho příletů a odletů není a tak jsou dost viditelné,
Zalla přešla tvé doznání stylem, jako by se ani nejednalo o nic vážného a zpochybnila návrh s falešným mistrem. Podložila to i dost výrazným argumentem, byť jsi mohla vycítit, že jí ten nápad přivedl minimálně k zamyšlení.
Je mi sedmnáct a subordinace není problém. Svou prací jsem si vysloužila dostatečný respekt,
prozradila svůj věk a hrdost z ní byla vyloženě cítit, když mluvila o svém postavení mezi ostatními. Možná se nesnažila tvářit nějak povýšeně a sebejistě, ale cítila jsi z ní, že její současná pozice ji těšila.
A možná bychom mohli přistoupit k tomu celému jinému jinak, kdy bys fungovala jako předsunutá hlídka a postupovala podél trasy před námi. Takhle bys odhalila nepřítele dřív, než by mohl zaútočit, pokud by se k tomu tedy odhodlal, a mohli bychom na to včas reagovat,
navrhla vlastní drobnou úpravu, jak by to celé mohlo probíhat, než se dostala k otázce Lonny Vash. Nechápavý výraz v jejím obličeji ti však už dopředu říkal, že to byla střelba úplně mimo.
Kdože? Žádnou Lonnu Vash neznám,
podivila se nakonec, než vyšla řada opět na tebe.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Když Zalla předstoupila před mapu a všechno mi začala ukazovat, zvedla jsem se také a hezky to sledovala.
Jakmile zmínila ten fakt, že se zde rozkřiklo to, že jsem padawan mistra Siliina a sama bych mohla být výraznou překážkou, trochu mne to potěšilo. Z tohoto úhlu jsem se na to ještě nikdy nedívala. Vlastně mne ani nenapadlo o tom přemýšlet.
Já a budit respekt? Tý jo…
Víš Zallo, jsem opravdu strašně ráda, že ty se nemůžeš dotknout Síly, protože jsi fakt dobrá… a já bych byla bez mistra, neboť by si mistr Siliin vybral tebe.
Rozhodla jsem se jí i trochu potěšit, než jsem se začala vyjadřovat k jejímu plánu dál.
I když s tebou by byl zřejmě spokojenější. Nakonec, vždyť se mne snaží zachránit, tedy tato myšlenka u něj hrála roli, když si mne bral za padawana. Přiznal to, že je to částečná pravda…
Říká se mi to dost blbě, ale asi máš pravdu. Bude nejlepší, když budu fungovat jako předsunutá hlídka. A pomalé tempo mi bude taky vyhovovat. Alespoň budu mít čas pořádně kontrolovat okolí a nic nepřehlédnu.
Pokud to zvládnu uřídit a nenarazím do první zdi.
Zdá se mi, že rychlost je v naší situaci jeden z faktorů, který nehraje až zas tak velkou roli, protože když nás budou chtít přepadnout, tak si nějakou cestu vždycky najdou, i kdyby to měla být sabotáž.
Trochu jsem se zhoupla z paty na špičky.
Jen by to fakt chtělo někoho, kdo by byl nejen morální podporou pro ostrahu, ale ty útočníky by raději hned odradil. Víš, co se říká. Že ten, kdo si myslí, že z války bude mít nějaký zisk, tak se nenechá odradit. My tu sice válku nevedeme, ale to slovo by se v našem případě dalo zaměnit za kolonu. Já bych je totiž hlavně chtěla přesvědčit o tom, že z potencionálního útoku jim žádný zisk nekápne. A s tím falešným mistrem... přílet nám teda asi nespolknou, ale mohli by sežrat to, že plnil jiné úkoly na jiném místě. Třeba na druhé straně města, nebo v úplně jiném městě. Tím bychom jim i podsunuly myšlenku, že tohoto Jedie sami přehlédli.
Snažila jsem se alespoň část své myšlenky před Zallou obhájit už jenom proto, že představa hrabání se v mistrově pokoji mne celkem přitahovala.
Mohla bych mu poslat zprávu, že jsem se Zallou přišla na bezva plán, ale k jeho úspěšnému zakončení potřebujeme všechny jeho věci včetně ponožek... asi má nějaký důležitý úkol, jinak by tu byl sám a neměla bych ho rozptylovat... ale má rád hádanky, takže ve volné chvíli může přemýšlet o tom, co bude dělat, jestli-že jsem mu vzala opravdu všechny věci...
Pro tuto chvíli dokonce zvítězilo i mé horší já.
A tu Lonnu nech být. Jen mne to tak napadlo, mávla jsem nad tím rukou a trochu se usmála. Večer ti klidně o ní povyprávím. Jste si fakt hodně podobné. Je ještě něco, co bych potřebovala vědět? Třeba to, jaká bude zvolená rychlost, jaký by měl být předpokládaný harmonogram. Jo a ještě něco… kde přesně ti lapkové zaútočili? Jakou použili taktiku? Začali střílet ze zálohy, nebo prostě vyskočili na silnici s blastery v rukou a doufali, že vás zastraší?
Trochu jsem se zamračila na mapu před sebou.
Bylo by fajn mít mezi těmi útoky nějakou spojitost, společný vzorec a… Zallo, náhodou jste nesrovnali jména těch, kteří jeli s vámi při prvním útoku a těch, při druhém, co? Jestli tam někteří byli víckrát, tak z toho by se dalo vycházet… předpokládám totiž, že i když jsou osvědčení, jak povídáš, tak pracují určitě na směny a hlídají i něco víc než jen kolony… nebo jste snad použili stejné lidi? Pokud však s vámi jede pokaždý někdo jiný, tak bych ty jména z předchozích útoků srovnala i s těmi dnešními. Mohly bychom tak získat zajímavý okruh potenciálních zrádců.
Dál jsem přemýšlela a taky jsem se cítila trochu trapně, neboť všechny mé předchozí návrhy byly smeteny ze stolu a já doufala, že tu nejsem za velkého pitomce. Vlastně, mé pocity byl jeden velký mišmaš. I když jsem nebyla vyloženě vyklepaná, tak ten úkol byl obtížný, potom tu byl můj mistr a sjel mne, za co se jen dalo a Zalla...
Mistře, proč jste mne včera nezabil a ten svůj meč zastavil u mého krku? Kdybyste se do toho pořádně opřel, třeba jste mi ho mohl zlomit a já nemusela prožívat tento očistec…
Předpokládám, že když znovu zaútočí, tak jich nebude víc jak patnáct. Ten druhý útok určitě plánovali líp a vzali sebou koho jen mohli. Polovina jich padla… hm… útočníků by zase mohlo bejt kolem deseti už jenom proto, že já jsem jen padawan… ty v Síle nepřehlédnu.

A ještě něco by mne Zallo zajímalo. Po tom útoku… když jich mistr polovinu zabil… co jste udělali s raněnými? Sice chápu, že jsou to zmetkové a zaslouží se pořádný trest… ale utrpení nás jaksi všechny sbližuje… a každého uřezaná noha bolí stejně, ať je to Jedi, politik, nebo darebák… pokud někoho zraním, nechtěla bych ho tam nechat umřít, protože… to není Jedijské, chápeš? A nejsem si zcela jistá, jestli jejich kumpáni jsou tak solidární, aby se o své zraněné postarali, když jim už nic nedají a budou z nich mít jen výdaje… nehledě na to, že zajatec by se rozhodně hodil už jenom kvůli výslechu. Což mne přivádí na další myšlenku... kam dáme zraněné? Já je tam prostě nenechám ležet, i kdybych je měla vléct na zádech. Z tohoto svého požadavku jsem nebyla ochotná ustoupit vůbec poprvé za dnešní den. Jsou prostě věci, přes které nejede žádná spídrová motorka, ať si Zalla říká, co chce.
Hlavně doufám, že nebudu muset zabíjet. Nechci zabíjet. Nejsme vrah. A každý tvor zabitý mečem je selháním toho Jediho, který ten meč držel… dokud neumím dávat život, přece nemám ani právo život brát…
Tyto své postoje jsem se snažila před Zallou spíše skrýt a rozhodně jsem nechtěla nikoho připravit o život. Část T´arjanových názorů jsem přijala už dávno za své. Sice jsem nešla až do krajnosti a rozhodně jsem nebyla ochotná zemřít jen proto, že se odmítnu bránit, ale stejně se mi to nelíbilo. Dokonce se mi začal i trochu obracet žaludek, neboť mi bylo špatně pouze z toho, o čem se tu bavíme. Zabíjení je špatné, ať stojím na straně agresora, nebo obránce.
Teď jsem zase zmlkla já a nechala volný prostor Zalle.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Vaše taktická porada pokračovala a ty ses musela vyrovnávat s tím, že množství tvých návrhů bylo zamítnuto, byť značně vlídným způsobem a pádnými argumenty. Rozhodně jsi nemohla pochybovat o tom, že by Zalla jela v podobné koloně poprvé nebo s tím neměla vůbec žádné zkušenosti.
Co se týká předsunuté hlídky, tak můžeš klidně vyrazit o dvě hodiny dříve před kolonou a my pojedeme pomaleji. Je otázka, jestli tedy budeš chtít cestovat pěšky podél hlavní trasy, kde budeš méně nápadná, nebo si vzít jednu speederovou motorku a vzít to rovnou po hlavní cestě, i když - takhle by ses jim vystavila přímo na mušku, když tam tedy budou,
navrhla Zalla a ukázala na mapě do dvou míst, kde byla cesta relativně úzká. Mohla sis všimnout, že podobných míst bylo na cestě celkem pět, včetně již dvou zmíněných.
V těchto dvou pozicích se pokusili o první dva útoky. Pokaždé byli skrytí v domech a snažili se nás vylikvidovat křížovou střelbou. Pro nás je nejlepší udělat stěnu, krýt se a přinutit je vystoupit z úkrytu. Tedy, mistr Siliin je odradil odraženými střelami přímo do cílů, což odpovídá i na otázku možných zajatců. Ti totiž nebyli žádní - ti co přežili, včetně zraněných, se stáhli a své mrtvé tam nechali v troskách. My jsme na místě počkali na další lidi z nejbližšího centra, kteří zabavili zbraně a postarali se o mrtvé, na obou stranách, než jsme mohli pokračovat dál,
ukázala obě místa a naznačila průběh předchozích bitev. Pamatovala si je až překvapivě dobře a jako obvykle byla schopna odpovědět i na dosti výrazné detaily. Jakmile skončila u mapy, tak přešla k oknu, kde se zlehka opřela o parapet okna a chvilku přemýšlela nad dalšími dotazy, které jsi jí položila.
Za poslední tři měsíce sice k žádnému útoku nedošlo a tak se několik jedinců protočilo v týmu, ale jinak byl vždy pevně složen ze stejných lidí. Je těžké najít schopné muže nebo ženy v boji s blasterovou puškou. A ne každý se do toho taky hrne a je vybrán - mistr Siliin jasně naznačil, že je to vždy nebezpečné, o čemž se přesvědčilo již pět našich lidí. A ano, vybraní lidé většinou mají strážní úlohy u skladů a podobně, protože i za téhle situace se najdou mrchožrouti, kteří si chtějí ukrást vše pro sebe. Nicméně v trvalém týmu jsou vesměs důvěryhodní lidé. Navíc, stejně nemáme moc času na jejich důkladnější prověření, za hodinu ideálně bychom mohli měli být na cestě, nicméně jak jsem řekla, dovedla bych to nějak šikovně pozdržet a dopřát ti víc času,
pokračovala Zalla ve sdělování informací, až jsi mohla mít dojem, že měla v jednu chvíli před očima obličeje všech, kteří kdy jeli v konvoji a ona o tom mohla vědět. Upozornila však také na to, že na vás pomalu doléhala časová tíseň a to hlavně z hlediska plánování.
Nicméně tvůj nápad s atrapou bychom přeci jen mohli použít, ať to bylo za mistra Siliina nebo za tebe. Nepřítele by to mohlo zmást a poskytnou ti to jistou výhodu či moment překvapení. Navíc jsem si vzpomněla ještě na jednu věc - útoky začínaly vždy, když jsme dosáhli bodu, kdy na nás mohli dobře střílet skoro ze všech stran, respektive palba spustila ve stejný moment jak zepředu, tak zezadu. A určitě bych ti mohla i říci, že landspeeder dostane jakousi krycí kabinu, aby jeho posádka měla možnost nějaké ochrany,
sdělila další informace a připojila několik poznatků, na které si vzpomněla. Dala také možnost k realizace tvého plánu v jisté formě, byť se to opět trochu odchylovalo od toho, co tě napadlo jako první.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Takže v podstatě míst vhodných na přepad je tu celkem pět. Asi bych to udělala tak, že si vezmu tu spídrovou motorku s tím, že bych ji zaparkovala před každým místem a pomocí Síly se tam pořádně porozhlédla. Okolí samozřejmě prohlídnu i jinde, ale asi ne tak pečlivě.
Pozorně jsem sledovala mapu, vytáhla si svůj „deník“ a zaznamenala si do něj pár záchytných bodů, u kterých bych se měla zastavit, abych byla před těmi místy více méně krytá.
Tady ty ostatní oblasti, jela jsem prstem podél cesty po mapě, nevypadají dost vhodně a past by se tam chystala dost těžko. Pokud tam někdo bude, neměla bych ho přehlédnout.
Zatímco se Zalla od mapy odlepila, já jsem u ní zůstala a pořád si ji prohlížela ve snaze doslova si ji vypálit do mozku.
Asi na to půjdem, ne? Nemá cenu dál filozofovat, co by, kdyby… takže uvidíme.
Odvrátila jsem se od mapy a zahleděla se na Zallu, neboť jsem z ní vycítala, že má trochu naspěch. Já osobně bych v této poradě pokračovala klidně do večera, protože by to oddálilo tu chvíli, kdy budu muset reálně vběhnout do toho nebezpečí.
Ta hodina zdržení by možná bodla. Pokusím se to prohlídnout co nejrychleji, vezmu si komlink… kdyby něco, tak ti zavolám. Máš komlink, že? Jinak se nebudu zdržovat nějakým hlášením, že je vše oká. Kdyby byly problémy, ozvu se. Kdyby se mi něco stalo a já se ozvat nemohla, mistr to vycítí a dá ti určitě vědět. Určitě by mne nenechal tam někde umírat.
Na tomto plánu mne mrzela jen jedna věc. Nebudu moct loupit u mistra, protože na to nebude čas.
Jestli chceš, tak si na tu atrapu můžeš vypůjčit moje věci. Moji postel nepřehlédneš, je na ní pohozen klasický jedijský plášť. Nerada ho totiž nosím. A taky je tam úžasný tričko s lebkou, tak to mi prosím neber. Baťoh jsem ztratila, takže věci mám naskládané v krabici, kterou jsem zabavila nějakým dělníkům a trochu ji opláchla. Jen aby tě to nepřekvapilo.
Trochu jsem si povzdychla a rukou si projela vlasy, které byly nezvykle krátké.
A je to tady… Proč já už dávno neutekla? Třeba i s tím prašivým Myrkem…
Náhodou tě už nenapadá nic důležitýho, že? Asi bych se už nezdržovala a vyrazila na ten průzkum.
Pokud jsem měla před tím blbé pocity, teď se zdvojnásobily. Necítila jsem se dost připravená na úkol, který si pro mne vymysleli. Nicméně na druhou stranu, nebyla to žádná panika, ochromující strach... ani to nebylo špatné tušení, spíš obavy, že něco přehlédnu, udělám špatně... a výsledek bude naprostá katastrofa.
Co budu dělat, když to pokazím? Jak bych se vůbec mohla podívat na mistra? Co bych mu řekla? Omluva by stejně nic nevyřešila a škody nenapravila... bylo by to jen prázdné slovo,stejně jako když se mi omlouvala Vash... ne, nesmím to pokazit.... a jestli ty lapky objevím, tak ani nebudu příčinou něčí smrti... Zalla říkala, že několik mužů padlo... rozhodně bych jí nedala vědět, že jsem je našla... Nějak to s nimi vyřídím a potom jí dám vědět, že je cesta volná.
Jo, ještě něco, Zallo. Podél cesty... když na někoho narazím... budou to jenom naši zloději, nebo tam můžou být naprosto nezúčastnění civilisti, kteří by tam dělali já ani nevím co?
Zatím mám plán, Zalla ví, do čeho jde... zatím je všechno v pohodě. Příliš ostudy sjem taky neutržila... Neměla bych si vzít pár dělobuchů? Na odvedení pozornosti? Nějaké sice mám...
A mám další věc, která mi vypadla. Nemáte nějaké hračky, které dokážou odvést pozornost? V mém báglu je pár dělobuchů... ale ty udělají jen ránu a maximálně dokážou popálit.... teda, abys mne pochopila, nechci žádné trhaviny, ale něco na podobný způsob.I kdyby tam byli a já je našla, nebudu si hrát na masovýho vraha.
Od rána jsem neměla v puse ani sousto, nicméně na jídlo jsem neměla chuť. I kdyby zde přede mnou byla čokoláda od Thota z kavárny na Coruscantu, ani bych si jí nevšimla.
Doufám, že ze sebe nedělám moc velkýho šaška. Pravděpodobně se nic nestane, co? Prostě další konvoj... Ale zase na druhou stranu, raději ho ze sebe udělám, než abych něco zanedbala. Jo a ještě něco, až budete vyrážet, dej mi vědět, ať vím, že jste na cestě.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Zalla sledovala tvůj popis mapy a informaci, že jako možná místa pro přepad jsi očekávala pouze těch pět lokací. Na tohle ti souhlasně přikývla, protože si myslela totéž a nikde jinde nějakou výraznější zákeřnost nečekala.
Dobře, pokusím se je zdržet, co nejvíce to půjde. Nicméně bych po tobě chtěla, abys mi komlinkem dala vědět, že jsi opustila první bod a zkontrolovala jej a podobně. Abych měla alespoň přehled o tom, kde se nacházíš a mohla tomu přizpůsobit tempo kolony. Nejradši bych to projela celé co nejrychleji, ale pokud budeš před námi, tak bude jen vhodné ti poskytnout co nejvíce času,
navrhla a ukázala ti svůj komlink, aby sis mohla zaznamenat její číslo, zatímco ona se chystala udělat totéž. Bylo ti jasné, že ani ona nestála o sáhodlouhé hlášení a že si vystačí s prostou informací, že je cesta v bodě jedna čistá a ty vyrážíš k bodu dva. Při zmínce o atrapě souhlasně přikývla.
Dobře, pak si s dovolením vypůjčím plášť, třeba je to trochu nalomí, kdyby něco,
poznamenala nakonec a rovnou tě informovala, že hodlala tvé nabídky z části využít. Při dotazu na nějaký další konkrétní problém se Zalla na chvilku zamyslela, ale místo odpovědi jenom naznačila, že ji momentálně na mysl nic podobného nenarazilo. Při další otázce se jenom podívala na mapu a chvilku na ni zmagnetizovaně hleděla.
V nejbližším týdnu by se tam pracovně neměl vyskytovat nikdo z našich, prioritou je vyčištění tohohle koridoru, abychom měli dvě možné cesty pro konvoj. Navíc v rámci té druhé je při cestě technické depo, které by mohlo poskytnout novou techniku, jíž se nám vysoce nedostává. Co se hraček týká, tak máme pouze výbušniny a ani těch nemáme příliš hodně. Pokud to jde, tak se snažíme budovy strhávat bez nich, nebo s minimálním využitím,
zkazila ti Zalla možnost explozivních hraček, byť to samozřejmě nedělala úmyslně a ani jsi nemohla vycítit nějakou škodolibost. Proč bys tak měla, když tohle byl do jisté míry váš společný úkol.
A takhle to řešíme vždycky, tedy kromě mistra Siliina. A lepší být za šaška, než za mrtvolu nebo hlupáka. Nicméně bych ti ještě měla říct, že v koloně kromě mě má komlink už jenom jediný člověk a to řidič. Speederovou motorku najdeš přichystanou hned vedle, budou vědět vědět, že se chystá kolona a řekni jim dnešní heslo, které zní rawek-7a. Jinak ti tedy popřeju hodně štěstí a ať tě provází Síla,
poznamenala nakonec, když jsi naznačila, že bys už ráda vyrazila a Zalla se rozhodla ti v tom nijak nebránit.

Ať už jsi si si hodlala zařídit cokoliv, tak jakmile bys opustila budovu, mohla jsi mít dojem něčeho podobného. Původ se prozradil téměř okamžitě:
Jako růžovláska ses mi líbila víc, kampak máš namířeno?
uculil se Myrk sebejistě, zatímco se opíral o stěnu a očividně se zde nudil. Bylo možné, že i na někoho čekal, ale tohle jsi nemohla říct s jistotou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Tak teda dobrá, pošlu ti krátkou zprávu o tom, kde sem a zda je tam klid.
Souhlasila jsem nakonec po krátkém zaváhání. To zdržení, byť jen minimální a prakticky nepodstatné, mne z nevysvětlitelného důvodu trochu štvalo.
Její číslo jsem si poznamenala, to své jsem jí zpaměti nadiktovala.
Co bude následovat? Budeme si po nocích vyměňovat pěkné vzkazy? Ještě by scházelo, abych se s ní skamarádila. Nechovala se ke mně hezky, posledních pár dní. Ale co už, teď musíme spolupracovat.
Pro mne za mne… a kdybys ho ztratila, nic se neděje. Aspoň mne do něj mistr nenavleče, kdyby měl někdy podobné choutky a v Chrámu vyfasuju novej, tak co.
Pokrčila jsem rameny a téma plášť jsem nechala být. Nebyl pro mne absolutně důležitý.
Neměl, Zallo? To znamená, že tam být může? Ach, příliš mi to neusnadňuješ, ale poradím si. Když najdu bandu rozmístěnou kolem nějakého centrálního bodu otevřeného ze všech stran, bude mi jasný, že tam asi silnici nezpravují. Pokud budou někde jinde, tak si jeich úmysly nejprve ověřím a teprve potom se uvidí, co s nima udělám.
Bez nadšení jsem poznamenala v reakci na její oznámení o tom, že si nepřítomností civilistů nemůže být zcela jistá.
Nemůže přece vědět všechno. I když je to hlava pomazaná, neomylná není a není ani vševědoucí. Což je jenom dobře, rozhodně by jejímu egu neuškodilo, kdyby byla v něčem nejen průměrná, ale spíše podprůměrná.
Fajn, pronesla jsem trochu překvapeně, neboť tradiční pozdrav Jediů bych od ní nečekala. Zallo, nechť tě provází Síla též. Oplatila jsem jí úplně stejnou mincí, vzala za kliku a bez dalších slov vypadla ven směrem ke své posteli, abych si vyzvedla svoje dělobuchy.
Což jsem také udělala. Protože jsem neměla baťoh, musela jsem si je narvat do kapes, které začínaly být mírně přeplněné, takže jsem si jich dokázala vzít jen čtyři.

Sotva jsem vypadla z budovy, abych si vyzvedla svou spídrovou motorku, zarazil mne známý hlas.
Heleme se, Myrk, otočila jsem se a trochu líně jsem poznamenala. Pár rychlými kroky jsem se ocitla přímo u něj. Chci s tebou hodit řeč už pěknou chvilku, víš o tom?
Škoda, tuto chvíli jsem si chtěla užít měla jsem si připravit nějakou řeč… No nic, budu improvizovat.
Prohlídla jsem si ho od hlavy až k patě. Aniž bych odpověděla na jeho otázku, protáhla jsem si ruce, trochu od něj ustoupila, abych měla volný prostor a potom jsem se pokusila mu hezky z otočky, aby to mělo pořádný švih, jednu vrazit. Hezky pěstí. Mířila jsem na kořen nosu.
Nedělala jsem to ve vzteku, neovládala mne žádná negativní emoce. Už jsem se na něj ani nezlobila. Spíš jsem s ním měla nevyřízené účty, které jsem chtěla tímto způsobem srovnat. Nechal mne tam na holičkách, možná na mne šil nějakou boudu… a po mém odmítnutí hrát si na mámu a tátu v tom nepořádku se na mne vykašlal úplně a dokonce mi ani nepomáhal lozit přes tu opičí dráhu. A to jsou věci, který klukům jen tak nezapomínám. To, že já jsem dosti přelétavý ptáček, neřeším. Začne mi to totiž vadit v momentě, kdy se tak chová můj i protějšek. pravda, v té chvíli mi to tolik nevadilo. Začalo mi to vadit až následující den. Což už bylo pět minut po dvanácté, ale... jsem přece holka a... mám právo být uražená. Nehledě a to, že se na mne právě šklebil a de facto prohlásil, že se mu nelíbím. Veškterý tento mišmaš byla Myrkova celkem sebevražedná kombinace.
V tuto chvíli jsem vůbec nemyslela na to, co by an to mohl říct Siliin. Ani jsem si na něj nevzpomněla.
Ať už rána dopadla jakkoliv, udělala jsem tak dva kroky od něj dál, aby mi ji třeba nemohl vrátit. Řekla bych, že teď jsme srovnaní, Myrku. Potřebuješ něco? Protože já momentálně nemám moc času. Zareagovala sjem na něj, jako bych mu tu ránu ani nedala, nebo se o ni alespoň nepokusila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Dočasná nemocnice:
Vše, co jsi potřebovala vyřešit se Zallou jsi prozatím považovala za uzavřené a dále ses jen vybavila čtyřmi dělobuchy ze svých věcí. Další speciální přípravy jsi neprováděla a chystala se vyrazit za svým úkolem.

Přivítání pro Myrka sis nachystala ve speciální podobě a to zcela nedívčím. Přesněji, něco podobného vůbec nečekal a spíše doufal, že v přiblížení by mohlo být něco z jiskry, která se před týdnem tak nějak mohla potloukat okolo. Jeho instinktivní reflexy jej přinutily trochu cuknout, ale i tak se ti povedlo jej parádně zasáhnout a pochroumat mu jeho čichový senzor. A to až natolik, že po nějakou dobu rozhodně nebude schopen něco cítit.
Co blbneš?!
vyštěkl skoro hned poté, co jsi mu praštila a ustoupila zpět na bezpečnou vzdálenost, čímž jsi dala najevo, že nestojíš o pokračování konfliktu mezi vámi dvěma.
Ty pi ...
začal reagovat na tvé vysvětlení, když se zarazil a zbytek svých slov jenom spolknul, zatímco se snažil zjistit, jaké poškození utrpěl jeho nos. Chvilku mu trvalo, než se zmohl na to, aby cokoliv pronesl, ale nakonec přeci jen vzhlédl tvým směrem.
Všichni nemáme čas. A tohle mám za to, že se slušně optám, kam máš namířeno. Třeba jsem chtěl odčinit, že jsem musel onehdy tak zmizet a nabídnout ti svůj doprovod,
odsekl nakonec a zdůraznil slovo chtěl a to až příliš patrně. Drobná kontrola mu prozradila, že krvácení se mu povedlo zastavit, přesto nebyl nikterak nadšený z obdržené rány a vztek v něm doslova vřel. Nic dalšího už neříkal, protože se věnoval svému nosu a tomu, jestli náhodou nevytáhneš nějakou omluvu, nebo něco, co by ulevilo jeho egu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“