1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny, velitelský stan

Vlastně to byla taková situace, která v danou chvíli může připadat lehce zvláštní, ale v podstatě není nijak neobvyklá a někdy k ní dochází poměrně často. Se Smanthem jsme si s ukončením hovoru oba hodlali dát přednost, neboť já jsem daleko spíš, než konec očekával, že se Smanth ještě na něco zeptá. Smanth asi očekával totéž a tak rozhovor skončil, ale tak nějak, jako když mu někdo usekne posledních pár vět.. Alespoň já jsem z toho měl takový pocit. K tomu, co bylo řečeno jsem toho moc dodat nemohl, nemaje ani žádné další otázky. Starost velitele Latty se dala v tuhle chvíli docela pochopit

Smanth mě tou ne zcela přehlednou směsí vojenského chování a jakési uvolněnosti trochu zmátl, protože jsem si nyní nebyl jistý, že se chovám správně dle místních zvyklostí, i když nějak daleko jsem snad nenašel. Důležité ale bylo, že to co říkal velitel Smanth zřejmě dostatečně uvědomoval , ale i k tomuhle bylo snad již vše vysloveno a tak jsem se otočil za Smanth
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny, hangár

Když jste vyslechli veškeré instrukce, mohli jste se odebrat do transportu.

V hangáru jste měli připraveno vše potřebné. Stíhačky Impéria byly už ukotveny v nákladovém prostoru lodi třídy XS-800. Starší frachťák už nebyl v nejlepším stavu, ale Lattovi chlapci z něj udělali slušný stroj, který byl schopen kromě jiného přepravit dvě stíhačky ve svém nákladovém prostoru.
"Škoda, že Horác neumí vyprávět imperiální anekdoty. Aspoň by nám cesta ubíhala..." zažertoval Smanth, když přišel skoro až k lodi. Moc k smíchu to v tuto chvíli nebylo, ale mladík chtěl odlehčit tíživou chvíli před odletem na těžkou misi.

Za chvilku dorazil i Aldon s Horácem, který se čerstvě blýskal. Vypadal skoro jako nový droid, který sjel z výrobní linky.
"No pánové, tady je váš společník. Snad vás bezpečně dopraví až k místu určení. Dej na ně pozor, kámo!" řekl Aldon a poklepal astro-droida po plechovém plášti. Ale ani teď nepadl mechanikův vtípek na úrodnou půdu.
"Asi bychom se měli jít připravit na cestu," vydal první vážnější rozkaz Smanth, i když věděl, že Tobě nemusí velet.

Stačilo jen přátelsky pokynout a mohli jste se vydat na cestu, ze které nemusí být návratu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny, hangár

Zamířili jsme rovnou k hangáru, který už jsme dnes při prohlídce tábora navštívili. Díky oné prohlídce jsem se táborem pohyboval daleko jistěji a nedržel se pouze za Smanthem, jako před. Hangár si ovšem nebylo nikterak těžké zapamatovat, neboť byl snad největším a nejnápadnějším objektem v táboře.
Na frachťáku, který nás v hangáru čekal bylo patrné, že je spíš starší, než novější, ovšem mrzet se nad tím, že to není nejnovější typ by bylo zbytečné. U frachťáku, stejně jako u stíhaček a celé řady dalšího vybavení mohla naše malá skupina vlastně být ráda, že to všechno má. Na velikost a význam ¨skupiny se to všechno zdálo opravdu dobré vybavení. Závažnější otázkou bylo, jak to bude s frachťákem přímo na místě, místě a jestli by nebylo dobré, aby ho měl někdo dostat na starost, když máme já s Smanth, přidělené stíhačky.
Snad proto, že jsem byl po poradě s velitelem ještě poměrně vážně naladěn, což nějak nešlo dohromady se Smanthovými pokusy o humor, nesetkal se ani tento s kladnou reakcí. Vlastně jsem jej přešel mlčením, snaže se uvažovat více prakticky. Možná bychom měli místo anekdot myslet hlavně na odpočinek. Čas na něj zřejmě mít budeme, ale každopádně bychom měli pamatovat, že by nebylo dobré přiletět na Ord Manteli vyčerpaní. S Aldonem to dopadlo dost podobně. Zcela jinak, tak nějak povzbudivě na mě zapůsobila přítomnost samotného Horáce, který měl patřit k našemu týmu a jemuž lesk jakoby částečně změnil podobu K reakci mě pak přiměla Smanthova pobídka, daleko věcnější i když téměř samozřejmá.
"Jasně, pojďme" potvrdil jsem stručně souhlas Sesmanthem.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny, hangár

0 30 minut později...

Smanth seděl na místě ko-pilota a tobě opět svěřil loď do tvých rukou. Věděl, že tenhle typ frachťáku by pro tebe neměl představovat vážnější problém. Vše v lodi bylo přichystáno, měli jste čas se během letu i převléci do imperiálních uniforem.
Vysílačka se rozezněla téměř v okamžiku, když na palubu vjel i Horác.
"Pánové, nechte loď poblíž Ord Mantellu v bezpečném sektoru a pokud možno mimo dohled imperiálních hlídek. Stíhačkami pak doleťte na planetu a zbytek nechte na Horácovi, má v sobě přesné údaje a souřadnice vašeho cíle. Na vás bude jen utajení a co nejdelší klamání nepřítele. Zlomte vaz!" zazněl naposledy hlas velitele.
Pak už jste byli sami.

Aldon vám dal mezitím ze startovací plochy pokyn, že můžete letět.
Smanth se k Tobě naklonil a poklepal tě po rameni: "Rozjeď tu bárku, ať už jsme tam nahoře, kámo!"
______________________
Start a případně cestu k Ord Mantellu nechám na tobě, můžeš se klidně rozepsat. Cestou se nestane nic neobvyklého, letíte kousek přes Hydianskou tepnu. :)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny, hangár

Na krátký okamžik jsem vzhlédl, od přístrojové desky frachťáku, zachytil Smantha sedícího vedle mě a pak jsem opět pohled sklopil k přístrojové desce, v rámci finální předstartovní kontroly. Ještě jednou jsem přeletěl hlavní panel s řadami kontrolek, tlačítek a ukazatelů a snažil se zachytit, zdali všechny systémy odpovídají, tak jak by v požadovaném stavu měly. Neměl jsem sice v pilotáži velkou praxi, během téhle zběžné kontroly se mi ale podařilo velice rychle zjistit, kde co z toho nad čím jsem váhal mám hledat a jaká má ovládání téhle lodi drobná specifika a tak jsem si byl téměř zcela jistý že tomu tak je. Věděl jsem, že mi Smanth věří, když mi loď opět svěřil a nechtěl jsem ho v tom tentokrát zklamat. Předsevzal jsem si, že udělám všechno proto, abych tentokrát mohl doopravdy ukázat, co ve mě vězí a o to pečlivěji a pozorněji jsem se přípravám věnoval.
Pomalu ale jistě jsem systematicky přešel k další fázi a začal postupně aktivovat jednotlivé systémy potřebné ke startu a k letu, vždy jsem chvíli počkal, než se ukázalo, že se daný okruh zapnul a pak jsem opět klidně natáhl ruku a tak jsem pokračoval v přípravě startu, dokud vše nebylo hotovo. Téměř tomu tak již bylo, když se ozval z vysílačky velitelův hlas. Opatrně jsem se natáhl k ovládání vysílačky a v odpověď ohlásil.
"Potvrzuji. Rozumíme a provedeme." Pak jsem již dlouho neváhal, neboť jsem vzápětí obdržel Aldonův signál. Dal jsem tedy frachťáku potřebný impulz, poskytl mu dostatek paliva k tomu aby nabral startovní rychlost a ten vystřelil z hangáru a začal rychle stoupat, neboť nějak mnoho manévrování v blízkosti povrchu nebylo v těchhle podmínkách možné. Stoupání se nezastavilo, dokud se frachťák nedostal z dosahu planety Mindor.


Kokpit frachťáku, vesmír

Když se tak stalo, začal jsem loď posupně připravovat na vstup do hyperprostoru, jenž nám měl poskytnout chvíli času v odpočinku. Smanthovi jsem se zaručil, že vše zvládnu a přemluvil jej, že řízení podržím a ohlídám až do konce cesty aby on sám nabral co nejvíce sil. Sám jsem si také dopřál odpočinek, ač neobsahoval příliš hluboký spánek, protože jsem se nechtěl zcela vzdálit od řízení a tak jsem i po té co jsem pečlivě zadal do počítače požadované souřadnice a další údaje zůstal v kokpitu, dopřávaje si odpočinku v části provizorních podmínkách, i když i za ten jsem byl vděčný. Doufal jsem, že jsem nabral tolik sil, aby mi na Ord Mantell nechyběli. Že jich budu potřebovat dost jsem nepochyboval, ale říkal jsem si, že jako dobrý pilot, jímž jsem chtěl být, bych na něco podobného měl být zvyklý a tak jsem ani na okamžik nezapochyboval, že jsem zůstavše v kokpitu udělal správně.

S blížícím se předpokládaným cílem jsem byl opět plně bdělý, ve střehu a v rámci možností docela dobře. odpočatý. Jako několikrát během letu jsem si pozorně prohlédl letové údaje, následně jsem opustil na chvíli kokpit, abych si došel pro věci a opět již v kokpitu jsem se začal připravovat. S klidem jsem vyměnil vlastní šatstvo za kompletní úbor imperiálního pilota, k uniformě připojil i všechny doplňky patřící k běžné výstroji a to již jsem očekával, že každou chvíli zahlédneme planetu Ord Matell.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Kokpit frachťáku, vesmír

Cesta vám třem ubíhala poměrně dobře a to i přes vzrůstající napětí, které mělo za důsledek, že Smanth po celou dobu nezamhouřil oka a spíše pochodoval po lodi, kontroloval technický stav stíhaček a všemožně se snažil něco dělat. Když už nevěděl, jak by si ukrátil čas, chodil za tebou do pilotní kabiny a ptal se tě, zda udržujete dobrý kurz, jestli je vše v pořádku atd. Tohle chování ti od něj přirozeně nesedělo, ale jak sám řekl na Mindoru, tohle je jeho první velká akce a tak se dala pochopit nervozita a stres.

"Tak jak jsme na tom, vše připraveno?" zahalasil rádoby zvesela, když se znovu objevil v kokpitu, tentokráte ve chvíli, když jsi se již oblékal. Planeta Ord Mantell byla už blízko a vy jste se dostali do míst, kde musíte zanechat frachťák a dále pokračovat jen ve stíhačkách. To ostatně potvrdil i Horác, který vjel za Smanthem a pípáním ohlašoval, že dále byste už letět neměli, neboť za chvíli budete v dosahu imperiálních hlídek.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Kokpit frachťáku, vesmír

Smantha jsem docela chápal. Určité změny v tom jak jednal oproti běžným situacím jsem registroval, ale nebyl jsem jí zase tolik udiven, neboť jsem na tom vlastně byl podobně. Nedokázal jsem se zcela vyhnout nervóznímu očekávání, ale to naštěstí navenek vyplynulo jen částečně a trochu jiným způsobem, než u Smantha, neboť jsem v důležitých chvílích věnoval většinu pozornosti svým úkolům spojeným s řízením lodi.. Pravda ovšem byla taková, že ani mě skutečnost, že se jedná o první velkou akci na nervozitě nijak neubrala.

Smanthův příchod, stejně jako přítomnost Horáce a jeho pípání, dosvědčovali moje vlastní myšlenky o tom, že cíl naší cesty již nemůže být daleko.
"Všechno se zdá být na dobré cestě, ale jak vidím..., řekl jsem a pohlédl na Horce, je čas zastavit loď a přesedlat na stíhačky." Ještě jsem sklouzl pohledem po uniformě, již plně oblečené a upravené abych se ujistil, že je i tomhle směru opravdu všechno v pořádku a následně jsem se vrátil do pilotního křesla, pustiv se do práce. Nejdříve jsem musel udělat vše potřebné, k tomu, abych zastavil náš let. Mé prsty se opět rozběhly po panelu, měl jsem před opuštěním lodi ještě trochu práce. Účelem mých dalších kroků bylo zjistit polohu na níž se frachťák nachází a krátce ověřit, že jsme jej opravdu zanechali na bezpečném místě. Nakonec bylo třeba vypnout všechny systému u nichž nebylo nutné, aby běžely, aniž by to bránilo pohotovosti při eventuálním rychlém úniku.
"Hned jsem hotov" ujistil jsem Smantha.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Kokpit frachťáku, vesmír

Smanth jen cosi zamumlal a odnesl si svou uniformu do vedlejšího oddílu. Tam se převlékl a za moment byl s tebou v kokpitu a v plné parádě. Musel jsi uznat, že svou postavou dokonale vystihoval imperiálního vojáka, uniforma mu padla jako ulitá. Naproti tomu tobě byla trochu malá a musel jsi sem tam povolit různé upevňovací pásky a zipy, aby jsi mohl volně dýchat a bez potíží se pohybovat.

Takto vystrojeni jste se již bez problémů mohli odebrat do prostoru, kde byly ukotveny vaše stroje. Horác připravil mašiny ke startu, takže zbývalo jen nasednout a odstartovat.

"Jak mě slyšíš, parťáku? Je to tu docela pohodlné, když uvážím kdo pilotuje tyhle stíhačky..." promluvil Smanth do vysílačky, aby navázal spojení s tebou ve druhém stroji. Vaše mateřská loď byla nyní již ve zcela stabilizovaném stavu a bezpečně počká na tomto místě, než se vrátíte z mise.
Horác mezitím přijel do stíhačky k tobě.

V ten moment odlepil Smanth svoje plavidlo od povrchu lodě a namířil si to do širého vesmíru směrem, kde se nacházela planeta Ord Mantell.
"Vzhůru do jámy Sarlaccovy!" řekl ještě sarkasticky Smanth, když opustil váš frachťák.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Kokpit frachťáku, vesmír

Snad bylo dobře, že se Smanth začal také oblékat, neboť na to jednak byl nejvyšší čas a pak nemohl vidět mé úsměvné počínání, kdy byla má práce na uvádění lodi do požadovaného stravu přerušována opakovaním pokusu upravit uniformu, která při pohybu ukázala ještě o něco málo větší komplikace, než se zdálo, když jsem si ji oblékl a zůstal stát. .Několikrát jsem vstal od hlavního panelu a pracně hledal způsob, jak ji ještě o malý kousek povolit a nutno říci, že jsem musel vynaložit pořádný kus úsilí i fantasii, ale výsledek stál zato, neboť jsem se v uniformě již necítil jako zakutý a nemusel jsem snad mít strach, že se udusím. Projeví li se nějaké další známky nepohodlí, budu to musel prostě vydržet, protože jsme již vyčerpal všechny možnosti, jak velikost uniformy upravit.

Ještě schází, aby se něco podobného ukázalo na stíhačkách a řeknu, že mám opravdu smůlu, pomyslel jsem si, neboť jsem pootočiv se a pohlédnuv na Smantha, který se za mnou z čista jasna opět objevil, ve své vlastní uniformě, musel konstatovat, že vypadá o něco lépe, než se já cítím, tedy že vypadá opravdu docela dobře. Naštěstí to ani s mým skutečným vzhledem nebylo tak špatné a přes určité nápadnosti vyžadovalo pozornost, aby si někdo něčeho všimnul.

Mezi svými úvahami jsem dokončil všechno co jsem si vytyčil, vstal jsem abych následoval Smantha do nákladového prostoru, v tuto chvíli sloužícího, jako hangár, kde jsem okamžitě narazil na problém, neboť nacpat Horáce do jednoho z relativně malých kokpitů, šitých tak akorát na míru pilotovi nebylo možné. Udělal jsem tedy jedinou věc, která mě napadla. Pevným lanem, jsem pevně připoutal droida k povrchu stíhačky v blízkosti solárního panelu, což bylo sice spojeno s krátkým hledáním lana a s rizikem, že droida může někdo zpozorovat, mnoho jiných proveditelných řešení však stejně neexistovalo. Ještě jsem tedy zkontroloval pevnost Horácova ukotvení a vsoukal se do kokpitu.
Usadil jsem se v relativním pohodlí, tak jak ho umožňoval malý kokpit malé stíhačky, ne zcela stísněný, zcela očekávání nikterak zvlášť prostorný a připoutal se. Za působením podmínek a okolností jsem se tentokráte neubránil já, abych situaci trochu nezlehčil.
"Slyším, ale ten kokpit je stejně malý jako ta uniforma. Oboje bych potřeboval o číslo větší," zabručel jsem do vysílačky.

Vyčkal jsem na správný okamžik a odstartoval v závěsu za Smanthem, s krátkým odstupem, abych následně zaujal pozici na Smanthově pravém křídle a vytvořil tak základní formaci. Potom už stačilo hlídat si Smanthův stroj a udržovat si svou pozici.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Vesmír, poblíž Ord Mantellu

Horác měl raději cestování na stanovišti astro-droidů a tvůj nápad připevnit jeho kovové tělo na vnější straně stíhačky jej značně rozhodil. Celou cestu vydával pípavé zvuky, za něž by se nemusela stydět ani rozbitá pračka těsně před zánikem...

"Zdá se, že náš plechový přítel se na tebe zlobí..." prohodil posměšně do vysílačky Smanth.
Poté však zvážněl. "Tam, před námi, vidíš?"

Před vámi se objevila maličká silueta planety, na kterou jste měli namířeni.
Přibližovali jste se k vašemu cíli.

Kolem planety nebyly vidět žádné hlídkové lodě, ani formace stíhaček. Zdálo se, že Impérium nepovažuje planetu za důležitou, aby na ní kdokoliv útočil. Proto mělo zřejmě jen pozemní jednotky a také orbita byla hlídaná asi jen z povrchu.
Což se záhy potvrdilo, když jste se přiblížili oběžné dráze a ve vysílačkách obou z vás to zašumělo.
"Tady je dok 19-98, volám dva stíhače, které se přibližujou k planetě. Hlaste svoje čílo, jednotku a účel vašeho letu!" zazněl striktní rozkaz a teď přišla vaše chvíle. Museli jste přesně udat údaje, které jste se cestou museli bezpodmínečně naučit, abyste prošli kontrolou a mohli přistát na povrchu planety.

Smanth neváhal a začal odříkávat čísla a jména podle vzoru, který jste měli k dispozici.
Dořekl a nastalo několika-sekundové ticho, během něhož se mohlo rozhodnout o úspěchu, nebo neúspěchu vaší akce...

"Pokračujte v kurzu, přistávací plocha T-11 je volná. Přistaňte a hlaste se u velitele přístavu!" zněl znovu hlas z vysílačky.
Smanth vypnul komunikační kanál a zhluboka si oddechl.
"Tak, to by bylo..." řekl ti, když opět zapnul vysílání mezi vámi.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Vesmír, poblíž Ord Mantellu

Svou chybu v případě Horáce, jsem si uvědomil příliš pozdě, tedy až při startu, kdy už jsem s tím nemohl nic udělat. Před tím, jsem sice mohl lépe zvážit jeho umístění a jak by to dopadlo je docela zajímavá otázka, neboť u této stíhačky byl s umístěním astrodroida běžným způsobem trochu problém. Nebo jsem mu to měl alespoň vysvětlit, což jsem stržen Smanthem a tím co mělo následovat taky neudělal, V neposlední řadě jsem ho mohl alespoň vypnout. Zachoval jsem se jako hlupák a v tu chvíli jsem se začínal strachovat o následky svých činů, neboť jsem za svou chybu mohl velice snadno zaplatit a ve chvíli, kdy se hraje způsobem všechno nebo nic nebyl zrovna příjemný pocit. Problém byl v tom ,že jsem droida, nepřepravoval ve standardních podmínkách a tak jsem s tím ani nemohl standardně komunikovat, tedy zdaleka ne tak jak bych si přál. Jinak bych se byl Horácovi omluvil a pokusil se ho utišit ale nemohl jsem tím spíš že už jsem odstartoval a on byl umístěn z vnější strany lodi.

A Smanth? pokud věděl, že dělám chybu, mohl mě na to upozornit. tahle se mu to mluví.
"Asi jsem to opravdu neudělal nejlíp," připustil jsem, ale vzápětí na Smantův účel dodal, "takže zpátky případně povezeš Horáce ty."

Můj pohled, stejně nervózní, jako můj pocit, jako mé myšlenky klouzal po přímce, mezi přídí mé stíhačky, Smanthovým strojem a planetou, která se před námi vynořila. Vzhledem k absenci hlídek mi sice proletělo hlavou, že by se tu mohl někdo opravdu hodně nemýlil a že by ho to potom mohlo mrzet, ale obecně mi to na náladě příliš nepřidalo. Usnadňovalo to sice přílet, ale horkou půdu pod nohama, to příliš neochladí. Čas plynul, planeta se přibližovala a tak to bylo až do té doby, než jsme byli vyzváni k identifikaci.Tu bylo spíš věcí Smantha, jako velitele naší formace a tak jsem mu sice v duchu kontroloval obsah jeho sdělení, jinak jsem mu ovšem tento úkol plně přenechal, i když jsem se po celou dobu Smanthovi rádiové komunikace sotva odvažoval nadechnout. S napětím jsem očekával výsledek. Tím byl naštěstí úspěch.
Ještě že tak. Teď budeme moci přistát, ale v tu chvíli nastane druhá polovina komplikací s Horácem a jeho vyloděním. Ještě aby si ho někdo všimnul.Ale to teď v lodi nevyřeším. Nezbývá mi, než následovat Smantha a nasadit na přistání./i]
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, orbita

Smanthovi se tě zželelo.
"Hele, já to Horácovi pak vysvětlím. Snad to pochopí..." řekl ti a vypadalo to, že se i nadále baví a alespoň trochu tak zakryl stres a napětí.

Pak ale zvážněl, protože jsi nemohl jen tak zakotvit v docích s droidem připevněným na stíhačce. To by letová kontrola asi nepobrala...
"Poslouchej mě, Gowite. Až budeme u místa přistání, dej Horácovi pokyn, ať se odřeže a doletí na zem po svých. Má k tomu prostředky, není sice vesmírná loď, ale vznášet se rozhodně umí, to mi věř. Nesmíš za žádnou cenu přistát s ním, to by se pak těžko vysvětlovalo těm dole, jasný!?" apeloval na tebe přítel.

Jelikož jsi neměl možnost sdělit instrukce astro-droidovi sdandardní cestou, bylo třeba ho upozornit jinak. Naštěstí byl připevněn tak, že jsi na něj bez potíží viděl z kokpitu. A on na tebe rovněž...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, orbita

Smanthova slova zafungovala jako spínač a jeho poznámka mnou projela, jako výboj elektřiny. Pořádně to se mnou škublo, což bylo uvnitř poměrně patrné, navenek pak o něco méně, protože jsem byl natěsno připoután sedadlovými popruhy. Kdybych nebyl, asi by to bylo vidět daleko víc. Smant měl pravdu. Jako by nestačilo, že jsem před startem tak docela nepřemýšlel, nyní mě Smanth ještě přistihl při absenci plánu co s Horácem udělat dál, i když to byl možná z menší části následek původního znepokojení. Až přespříliš jsem spoléhal na to, že se situace nějak vyřeší. Velká chyba, to se nesmí opakovat.

"Dobře, snad se mi to povede" odpověděl jsem do vysílačky. Můj hlas v tu chvíli na rozdíl od Smanthova vesele nezněl.

Poněkud jsem uvolnil sevřenou formaci, ale stále jsem se držel za Smanthem. Tak jsme oba sestupovaly atmosférou Ord Mantell a blížili se k doku 19-98. Ohlédl jsem se na droida, rychle zvedl ruku a snažil se upoutat jeho pozornost. Pak jsem ruku opět vrátil na řízení, které nemohlo zůstat dlouhou dobu bez plné kontroly. Po chvíli jsem zvedl ruku ještě jednou a ukazoval do míst, kde byl Horác připevněn lanem. To už se objevil dok na obzoru a nezbýval téměř žádný čas. Na krátký okamžik jsem si přidržel zvedl obě ruce a jejich odtažením dal Horácovi najevo aby se odpojil a doufal, že tento pochopí, co mu dávám najevo. Nakonec jsem svou pozornost přesunul opět k řízení. Bylo načase, přistávali jsme.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Povrch planety byl na dohled. Slétali jste přesně tak, jak se slušelo na imperiální stíhače.

Vaše falešné instrukce udávaly, že jste se na svém cvičném letu oddělily od své jednotky a shodou okolností ji ztratili. Tudíž jste museli zvolit nouzové přistání na nejbližší základně, což je právě Ord Mantell. Na planetě nebylo kromě letové základny žádné vojenské středisko Impéria, planeta byla využívána spíše k obchodním záležitostem a také k odpočinku a relaxaci. K tomu měl mimo jiné sloužit v brzké době i váš cíl - hotel s kasínem.

Horác naštěstí včas pochopil tvoje posunky a oddělil se od tvé lodi v dostatečné výšce, aby nebyl spatřen ani detekován skenery. Namířil si to pryč od vás, přičemž vysunul svoje dvě trysky, takže mohl korigovat svůj let, či spíše volný pád...
"Neměj strach, najde si nás," poznamenal Smanth, když sledoval droidův úprk.

Teď už jen zbývalo hladce přistát, podat hlášení velícímu základny a odebrat se do města.
"Tak jdi na to, brácho! Jsem hned za tebou!" pobídl tě Smanth k přistávacímu manévru.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, Imperiální základna, dok 19-98

Smolná chvíle snad prozatím skončila, věci se začali obracet a dostávat zpět do normálu. Horác celkem snadno pochopil co mu chci naznačit a ani s lanem, které ho pevně poutalo k lodi nebojoval příliš dlouho. Naštěstí jsem všechno viděl a mohl si vcelku upřímně oddechnout, aniž jsem musel řešit nějakou situaci s nedorozuměním, nebo se dívat na nějaký zádrhel. To byla opravdu dobrá zpráva. Horác tím vyřešil nemalý zádrhel. Budeme ho sice muset najít, ale stejně jako Smanth jsem věřil, že se nám to povede. Hlavně, že bylo prozatím zažehnáno jeho odhalení.

"Dobře, jdu na to." souhlasil jsem a rovnou se pustil do toho k čemu mě Smanth pobízel, přesto, že když jsem se předtím o kousek vzdálil od Smanthova stroje, bylo to proto, že jsem mu chtěl dopřát více prostoru, aby mohl přistát první. Přesto, že byl velitel, vybral si opačný postup. Neodporoval jsem mu jediným slovem. Místo toho jsem pouze mírně popravil sklon, stíhačky a zkontroloval nakolik stav vztlaku na klapkách. Byl uspokojivý. Naštěstí. jsem zvýšit jen částečně a to jsem taky udělal, čímž jsem klapky vysunul na maxim. Motory jsem oproti tomu utlumil téměř úplně. Výsledkem bylo, že jsem relativně volně klouzal k místu přistání. Kurz jsem na přistání v podstatě měnit nemusel. Byl jsem netočený vcelku správně. Takže ještě vysunout podvozek a je hotovo.

Stíhačka dosedla, na to kdo jí pilotoval, vcelku hladce a plynule na pevnou zemi a poměrně rychle, teď už ze zcela vypnutými motory se zastavila. Znovu jsme si si zhluboka oddechl, Malou chvíli ještě zůstal sedět bez hnutí, pak jsem si však začal rozepínat pásy a hotovit se k opuštění stíhačky. Když jsem s tím byl hotov, vyhlédl jsem na Smnahta, který dosedal těsně za mnou. Následně jsem vylezl z kokpitu, věnoval Smanthovu stroji další pohled a čekal na jeho pilota.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“