2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
V momentě, kdy jsem spatřila Siliina, má provinilost ustoupila a nahradila ji nefalšovaná radost. Jasně, ten průšvih s Myrkem byl opravdu obrovský, mám toho na svědomí více než dost... ale prostě teď tady byl můj mistr. Mít svého mistra... za to musí být člověk vděčný a vážit si každého okamžiku. Vždyť ani v řádu Jedi kolikrát nemá bližší osobu. A věci, které se často jeví jako neměnné, se zničehonic můžou zvrtnout. To jsem věděla moc dobře z vlastní zkušenosti. Taky jsem si kdysi myslela, že titul rytíře získám pod „vedením“ T´arjana.
Dobrý večer,
pozdravila jsem, ještě než jsem vůbec pořádně vstoupila do místnosti. Snažila jsem se tvářit co nejméně provinile, jenže Myrk...
Můžu i za přepracování vlastního mistra,
Taky vás ráda vidím, zvlášť, když jste alespoň z části splnil svůj slib,
tedy, Siliin vždycky plnil své sliby, to jsem sice věděla, jenže kdyby se vyskytla nějaká další krize, tak by se na svůj slib asi vykašlal, to jsem tak nějak tušila taky. Posadila jsem se tak, abych nebyla vyloženě u dveří a měla alespoň trochu pohodlné křeslo, či co to tu vlastně bylo. Opět jsem si trochu povytáhla tuniku a zavrtěla se. Vážně byla pro mne dost nepohodlná, obzvláště po tom, co jsem si zvykla jen na košile a tílka.
Mistrova otázka byla na první pohled úplně neškodná. Jenže mistr se určitě snaží „nenápadně“ zjistit, jestli jsem se chovala slušně. V tomto ohledu jsem žádné výčitky skutečně neměla. Tedy, mohla jsem se chovat i líp, ale až zas taková trága to nebyla.
Na chvíli mne zarazilo to očividné zdůraznění Sarwenova jména.
Možná mistr nechce zjišťovat jen to, zda jsem se chovala slušně, ale možná i to, zda jsem si na Sarwenovi nevšimla něčeho podivného... nebo jsem už paranoidní a za vším hledám skryté významy, které tam nejsou. Jsem jen unavená...
Chvíli sice trvalo, než jsme se dokázali shodnout, ale potom mi slíbil dokonce i soukromé lekce, mistře. Tedy, pokud budete souhlasit. Naučil by mne nejrůznějš triky s komlinkem, jak obcházet kamery a tak podobně. Doplnila bych si i technické znalosti,
normálně bych použila daleko více argumentů, rozvedla bych i to, co kladného by to mohlo přinést Sarwenovi, v rychlosti bych se pokusila shrnout ty nejdůležitější okamžiky, možná bych i prozradila pár svých postřehů ohledně Sarwena, jenže já se cítila dost provinile na to, aby má touha mluvit byla dostatečně potlačena. Vlastně radost ze setkání pomalu ustupovala a Myrk trochu rostl.
Při pohledu na mého unaveného mistra, který pracoval celou noc, málem vypustil duši, bych si nejraději nafackovala sama. Nejvtipnější na tom je fakt, že kdybych se chovala alespoň trochu slušně, nic z toho se nestalo.
Šlo by to tedy, prosím? A nezneužívala bych nově nabytých znalostí k tomu, abych mohla v Chrámu navštěvovat ty lépe zabezpečené sklady. Slibuju,
Můžu si pogratulovat. Jsem vážně eso. Co řekne mistr na to, že jsem se s ním ke všemu ještě skoro vyspala? Že jsem mu tak naletěla a nevšimla si zcela jasných náznaků?
Sarwen mi prakticky zachránil život, mistr mu věřil a ukázal se jako hodný mé důvěry. Sice se občas choval nesnesitelně, jenže ten idiot v elektrárně se nesnesitelně choval pořád, takže v tomto ohledu by to byla ještě výhra.
V přítomnosti Zally se nedalo hovořit o ničem skutečně důležitém a nějaké soukromé lekce byly dostatečně vhodným tématem, nehledě na to, že ti dva beztak brzo přijdou. Odhadla jsem, že jeden bude Sarwen, ale ten druhý... tak to ví jen Síla, může to být kdokoliv.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
U mistrovy otázky jsi pojala podezření na to, nač vše se tě ve skutečnosti zeptal a co vše tím myslel. Rozhodla ses proto držet mírně u zemi a zaměřit se spíše na ty pozitivní následky tvého setkání se Sarwenem. Při zmínce o možnosti soukromých lekcí se nejprve mistr Siliin pousmál, aby chvilku neříkal nic a nepočkal si na to, až se rozhodneš mu doplnit nějaké informace, které jsi jistojistě měla na jazyku. V tomto jsi jej samozřejmě nezklamala a doplnila tak svou žádost o příslib vhodného chování a to i včetně nově nabitých znalostí v něž jsi doufala.
No, obávám se, že toho moc nestihnete, ale k tomu se dostaneme později. Spíše jsem měl ale na mysli, jak jsi vnímala jeho osobu. A před Zallou se stydět nemusíš, je to pro nás důvěryhodná osoba a s Miekkem již měla také mnohého do činění,
pousmál se mistr, i když se nezdálo, že by Zalla sdílela jeho nadšení. Nijak se však k tomu více nevyjadřovala a měla jsi tak mnohem více prostoru pro sebe.
Nebo si uspořádej myšlenky a Zalla mi zatím řekne, jak proběhlo jednání,
rozhodl se dopřát ti trochu prostoru a otočil se na tvou vrstevnici, co se věku týkalo.
Bylo to únavné, dlouhé a o ničem. Spíš než vyjednávání se to pomalu blížilo pochlebování a prošení,
odvětila Zalla a povolila v ramenech, díky čemuž se dostala do pohodlnější pozice. Nasvědčovalo to tedy tomu, že ty šaty na sobě již nějakou dobu měla.
O ničem? Nepřineslo to snad nic?
zajímal se mistr o konkrétní detaily.
No, získali jsme nějaké zásoby a příslib další pomoci, ale i tak to bude jenom trocha,
připustila Zalla, že jednání mělo přeci jen nějaký přínos.
I málo může dokázat hodně a udělala jsi pro Quellor další velkou službu. Ale nejsi dnes jediná a o to víc mě dnešní večer těší. A pamatuj, že jen málokdy dosáhneme toho, co chceme v plném rozsahu. Nicméně dle slov správce sis počínala velice obratně. Naneštěstí jsou to v podobných situacích pochlebování a jistá míra prošení, co dovedou pomoci. Tady je však hlavní výsledek a to, že Quellor je opět o něco blíže obnově,
osvětlil mistr a otočil se opět nazpět k tobě. Bylo tedy jasné, co chtěl aby následovalo a žes v tom měla sehrát svou roli.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Po slovech mistra jsem se zatvářila trochu nespokojeně, jenže v kontextu s Myrkem a zbytkem to vlastně byl už jenom takový detail, takže jsem to skoro zamítnutí mé žádosti v podstatě ani víc neřešila.
Mohlo by to znamenat, že nás tu třeba vystřídá jiný Jedi, nebo tu žu nejsme tolik potřební... což by znamenalo návrat do Chrámu, rozchod s Kachonem a rozluku s partou, která mne bude mít za zrádce, přijdu o všechny známé a kamarády, navíc můžu počítat s tím, že jako zrádci mi to dají sežrat stejným způsobem, jakým jsem to já dávala sežrat těm, kteří mne „zradili“. Plus to komando žalovníčků co se na mistra sesype... U Sitha...
Kývla jsem hlavou, že mistrovu přání rozumím více než dostatečně. Stejně se mi to však příliš nelíbilo. Ačkoliv se Zallou vycházíme o trochu lépe, tak spolu volný čas rozhodně netrávíme, nevykládáme si nejnovější zážitky a nechlubíme se svými úspěchy. Spíš se jen navzájem tolerujeme.
Místo toho, abych uvažovala nad tím, co řeknu mistrovi, jsem naslouchala jeho slovům. Snažím se totiž svého mistra poslouchat, ať přede mnou hovoří s kýmkoliv a o čemkoliv. Považuji ho za velmi moudrého a z jeho slov se dá vyseparovat spousta zajímavých informací, ať už se týkají čehokoliv. Zrovna teď jsem i já byla poučena o tom, že kdybych někdy měla vést nějaké jednání, při kterém bych se domáhala pomoci, tak správnou reakcí je, když zkousnu svou hrdost, začnu škemrat a hladit ego osoby, která má v rukou ten rozhodující podpis.
Zachránil mi život,
špitla jsem, když se mistr na mne otočil. Možná i teď jsem si uvědomila, že jsem mu hlavně vděčná.
Takže ke konci jsem ho vnímala jako... no, nevím jak popsat někoho, komu vlastně vděčím za to, že tu vůbec sedím,
ne, nebyla jsem vůbec veselá. Jak říct, že mne málem dostal jeden ostrostřelec, který by netrefil ani vrata od hangáru, kdybych mu do rány sama nevlezla? Jó, teď bych se nejraději propadla někam hodně hluboko a to se ještě ani o Myrkovi nebavíme.
Téměř bezděčně jsem se dotkla tváře, o kterou se mi „otřel“ výstřel.
Zpočátku jsme na sebe spíš jen štěkali, já se mu smála, on se přede mnou producíroval bez trička, aby si dokázal, že je chlap, potom se mne strašně snažil poučovat, jenže napodoboval při tom vás, takže působil hodně levná kopie. Pak nastala fáze vzájemné ignorace, nakonec mne dostal skoro do kolen svými znalostmi a schopnostmi,
i před Zallou jsem nakonec přiznala, že jsem se asi nechovala úplně ideálně. Hodně chabou výmluvou může být to, že ani Sarwen se nechoval pěkně, leč... tak nějak jsem tušila, že to mé nevhodné chování příliš neomlouvá.
Já bych totiž ani neřekla, že je to pašerák, mistře. Měl ohromné znalosti ohledně našeho Řádu, jeho schopnosti a obrovské zkušenosti hovořily spíš o důkladném výcviku... Navíc jsem se pokoušela zjistit, co je zač, ale jeho odpověď zněla, že nejsem dostatečně oprávněná to vědět,
Sarwen byl bez diskuse hodn zajímavý člověk a jeho historie musela určitě vydat na víc, než jeden celovečerní holofilm.
Takže jsem ho vnímala jako otravného, urýpaného pitomce, který se snaží hrát si na vás. Potom z něj byl velký expert, následně se přetransformoval na vysoce nedůvěryhodnou osobu, se kterou jsem pokračovala jen proto, že mu věříte vy. Pak to byl tuším zase pitomec, pak můj zachránce a nakonec možná trochu surovec. Takže odpověď je taková, že záleží na tom, na jaký časový úsek se ptáte, neboť mé vnímání jeho osoby se během dne dost dramaticky měnilo,
teprve teď jsem domluvila. Vyslala jsem jeden kratší pohled na mistrovu tvář, abych zjistila, jestli se třeba náhodou nezlobí a pokud ano, jako moc. Mistr byl pro mne nejvyšší autorita a jeho případné pokárání měly na mou osobu dopad daleko větší, než jakékoliv napomenutí od Rady, či snad hrozba přeřazení do zemědělských sborů. Rozhodně mi nebylo jedno, co si o mě myslí. Tedy, nejsem už tak paranoidní jako na začátku, ale jakékoliv zklamání mi prostě není vůbec příjemné.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Sice ses musela trochu přemáhat, ale nakonec jsi mistrovi prozradila svůj názor na Sarwena, jenž během dne různorodě varioval mezi značně neočekávanými hodnotami. Prozradila jsi také i část z denního dění a to, že jsi nejspíš byla vděčná Sarwenovi za svůj život. Neopomněla jsi zmínit i svou nedůvěru v jeho současnou práci a to na základě všeho, co ti během dne předvedl a jak reagoval v různých situacích.
To je mu podobné,
utrousila bezděčně Zalla, která také naslouchala tvé odpvoědi a připojila svůj komentář na Sarwena. Nepřímo tím prozradila, že s dotyčným již měla co do činění a dle tónu z toho nebyla až tak výrazně nadšená. Tvůj mistr se však jen pobaveně usmíval a to při komentáři vás obou.
Zalla už ho zná o trochu lépe, nicméně ti můžu prozradit, že je Miekko pašerákem tak napůl. Pašeráka se rozhodl dělat proto, aby se dostal sem na Quellor. Jinak vystřídal mnoho různých to povolání, ale to proto, že je členem speciálních jednotek republikové armády a pracuje často v utajení. Specializace - infiltrace a pacifikace významných nepřátel. To je vše potřebné, co by se ti hodilo vědět o jeho skutečném povolání. Co se jeho povahy týká, tak zde je to takové pestřejší, ale já si s ním většinou užiju dost srandy a divila by ses, kolika věcem jsem se od něho přiučil,
prozradil mistr Siliin něco více o Sarwenovi a objasnil tak, proč to Sarwen nejednou označil za "nemůže ti to říct, protože nemáš oprávnění". Nedalo se totiž pochybovat, že jako člen speciálních jednotek neměl být tak úplně veřejně známou osobou.
Ale ať je kontroverzní sebevíc, je to správný člověk a dá se na něj spolehnout, i když s tím mají někteří stále potíže,
uzavřel to nakonec a věnoval pohled Zalle, která se zatvářila, jakoby to neslyšela poprvé. Víc však říci nemohla, protože dorazila dvojice osob, na které jste čekali. K tvému překvapení však ani jedním z nich nebyl Sarwen.
První byl vysoký muž s černými vlasy a republikovou uniformou, zatímco druhý byl oblečen relativně slušně v civilu. I bez znalosti hodností ti bylo jasné, že voják neměl nijakou nízkou hodnost.
Zdravím vás a jsem rád, že jste si mohl tak rychle udělat čas, abychom projednali dění událostí. Ale ještě předtím Vás mám informovat, že agent Sarwen dokončil neutralizaci základny a povedlo se jim to vše bez ztrát na životech a to na obou stranách. Jinak nulové ztráty jsou dobré z toho důvodu, že zajatce aspoň budeme moci využít jako pracovní sílu,
zhodnotil vše voják bez nějakého náznaku citu a zdálo se, že byl spokojen čistě s výsledkem akce, než tím, že nikdo nebyl vážněji zraněn.
Hay, Zallo - toto je plukovník Vaughn, flotila Republiky a doktor Su'ritan. Pánové, toto je moje padawanka Hayasan Geri a moje zdejší asistentka v rámci organizace Zalla Sarwen,
provedl mistr představení, k němuž se nikdo neměl a očekávalo se vzájemně uklonění, jehož neváhal doktor Su'ritan a trochu nejistě jej provedl i plukovník. Při pronesení celého jména se však Zalla nezatvářila výrazně diplomaticky a snažila se to zakrýt o něco hlubší úklonou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Bylo dobré vědět, že ani Zalla není ze Sarwena nijak výrazněji nadšená. Nehledě na to, že se mistr nijak nezlobil, to bylo ještě lepší. Když a mne byly vychrleny další informace, dokonce jsem se trošku usmála. Byla jsem ráda, že se mi povedlo Sarwena takto „odhalit“.
Kéž by se mi to povedlo i s Myrkem...
Ta poslední věta byla věnována spíše Zalle a já mistrova slova přijala přikývnutím. Všechno se velmi snadno vysvětlilo, mistr se mnou zcela evidentně, na rozdíl od Sarwena, vážně počítá (ostatně, překvapilo by mne, kdyby se mnou vážně nepočítal) a tuto informaci mi prozradil. Byla jsem ráda i za projevenou důvěru, jenže...
…. je vůbec ta důvěra oprávněná? Po Myrkovi? Kdyby to věděl... jen musím rychle vypadnout, povím mu to zítra. Na takové zprávy je času dost... navíc mistr je unavený... a já taky... třeba na to budu mít zítra úplně jiný pohled...
Než jsem stihla odpovědět, že já si se Sarwenem příliš srandy neužila a za oslovení „děvče“ a „slečinko“ jsem byla v pokušení vymést s ním pomocí Síly pavučiny na nejbližší zdi, otevřely se dveře a dovnitř vstoupili dva muži.
Ihned jsem vstala. Dáma sice v přítomnosti mužů vstávat nemusí, ale já jsem hlavně Jedi a k dámě mám stejně daleko asi jako bantha k durosovi.
Začala jsem se trošku usmívat a tvářit se, jako by mi bylo potěšením, že je vidím. Byla to však jen póza. Potěšením by pro mne byla má vlastní postel, kterou bych sdílela tak maximálně se svým polštářem.
Další zprávy byly též vynikající. Ani ten můj chlap s propíchlým břichem na tom asi opravdu nebyl zle a opravdu jen simuloval. Jen mne trošku překvapilo, že nevidím Sarwena, s nímž jsem na tomto dýchánku počítala.
Určitě podal nějaké hlášení, ale detaily asi budou chtít slyšet ode mne... u Sitha... a to jsem plánovala nenápadně podřimovat...
Při zaslechnutí svého jména jsem se mužům uklonila tak, aby se to nedalo považovat za vyloženě neslušné, ale na druhou stranu, abych se nemusela pohnout víc, než bylo nezbytně nutné. Když jsem však zaslechla i celé jméno Zally, pokusila jsem se nejen překvapení, ale možná i částečný šok z nečekanného, zakrýt opravdu velkým úsměvem.
Dcera? Neteř? Klidně i sestra... vždyť dvacet let, nebo kolik... to ještě jde. Chudák, z toho by byl trochu na hlavu každý...ale to znamená, že ani ona není místní. Možná za své současné postavení nevděčí jen svým schopnostem, které sice beze sporu má, ale rodinné konexe taky mohly sehrát významnou úlohu.
V momentě, kdy bylo ukončeno představování, jsem jen čekala na to, až mne vyzvou k usednutí, nebo až si někdo sedne první. Též jsem očekávala, že slova se ujme můj mistr a pokud budou chtít, abych mluvila, tak mne prostě někdo vyzve.
U Sitha, to abych ještě dávala pozor.
Potlačila jsem touhu podívat se na Zallu. Vždyť jsem ji viděla už tisíckrát a za tu chvíli jí třetí oko vážně nevyrostlo. Takže jsem pohled upřela na ty dva chlápky a v podstatě jen čekala, co bude dál.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Naděje na brzké zmizení do postele zmizely se vstupem dvou osob, které byly následně představeny. Mnohem víc tě však zarazilo představení Zally, kde jsi měla poprvé možnost zaslechnout její celé jméno. Přineslo to několik zajímavých myšlenek na jejich vzájemný vztah o němž sis nebyla jistá.
Přejděme rovnou k věci - podle hlášení našeho agenta byla zdejší složka odporu neutralizována a navíc se nám povedlo získat zajatce, který má konexe na organizaci, jež se snaží války využít ve svůj prospěch. Samozřejmě vám veškeré informace z výslechu budou předány, protože náš zájem leží především ve zbudování základny na Quelloru a zajištění bezpečnosti zdejšího okolí. Infrastruktura, kterou jste obnovili nám výtečně poslouží pro začátek,
začal plukovník a nedalo se moc pochybovat o tom, že on bude mít hlavní slovo.
Během následujícího týdne přiletí zásoby a vybavení pro konstrukci, jakmile skončíme, tak je samozřejmě využijeme dále pro zlepšení zázemí. Na konci týdne pak budete moc odletět v jednom z posledních transportů zpět na Coruscant. Jak již bylo řečeno o lékařské zázemí se nyní bude starat doktor Su'ritan a vše plynule přebere. Civilisty na Quelloru bude tedy zastupovat tady tato dáma?
pokračoval velitel a ukázal na Zallu.
Přesně tak plukovníku, Zalla má i přes svůj věk výtečné organizační schopnosti a hlavně důvěru místních. Stejně jako její matka před ní, i ona je pro místní značným symbolem. Nicméně jsem rád, že se armáda Republiky rozhodla pomoci napravit to, co ze značné části také způsobila,
odpověděl tvůj mistr a prozradil něco, co ti mohlo být do nějaké míry doposud neznámo.
Dobře, budu doufat, že víte co děláte. Nicméně, teď bych se rád zeptal vaší padawanky na to, jak hodně byl nepřítel vybaven a co vše měl k dispozici. Zajímá mě hlavně vše, co by se za dané situace nedalo očekávat. Nějaké postřehy k jejich organizaci by se také hodily - agent Sarwen byl totiž ve svých hlášeních hodně stručný, byť vystihl to nejpodstatnější,
obrátil se tentokrát plukovník tvým směrem a svým postojem nedával na pochyby o tom, kdo tu měl hlavní slovo. Tvůj mistr na to nijak nereflektoval a dál v klidu zůstával sedět.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Usadila jsem se a chtě nechtě, byla jsem nucena pokoušet se dávat dobrý pozor a rozhodně jsem si nemohla dovolit dřímat. Jsem si jistá, že kdybych nedokázala zareagovat, tak bych sama utržila pořádnou ostudu, nehledě na to, že by alespoň část z ní padla i na mistra, který by mne v následující fázi sice nezabil, ale jistě by nadšený rozhodně nebyl.
Označení Zally jako symbol mne pobavilo. Leč nemohla jsem to nejen komentovat, ale já se nemohla ani viditelně ušklíbnout. Konečně jsem se ale aspoň na ni podívala.
Takové mladší vydání Vash. Ještě pár let a nebude s tebou k vydržení. Opravdu je super, že nejsi citlivá na Sílu. Malé vashoidě, navíc v mé blízkosti... ne, díky, to fakt nechci.
Moc se mi nelíbilo, že tempo naší schůzky udává jakýsi plukovník, kdo ví odkud.
Pokud se nepletu, tak to byl můj mistr, kdo zde dal všechno alespoň do přijatelného stavu.
Nicméně z mistra jsem necítila nic jiného, než naprostý klid. To mne trochu udivovalo, neboť kdybych já byla na jeho místě, tak bych byla pořádně podrážděná.
To, že jsem se nespletla a slutečně se ode mne očekával aktivní přístup, se mi potrvdilo hned v zápětí.
Tak předně plukovníku, nemohu tušit, co se právě pro vás skrývá pod pojmem neočekávané, ale nějaké postřehy vám nabídnout mohu,
co se mne týče, plukovník se mi vůbec nelíbil. Připadalo mi, jako by si snad myslel, že nejen já, ale dokonce i mistr bude skákat tak, jak zapíská.
Kde jsi byl, když tě bylo třeba, hm?
Já, na rozdíl od mistra, podrážděná byla. Navíc jsem byla ještě unavená, měla jsem za sebou celý den se Sarwenem a Myrk to všechno dokonale doplnil.
Co se týče jejich základny, tak je možné, že původní účel té budovy byla nějaká společnost, která měla tajnou centrálu vespod. Možná jako krytí používala obchod s landspídry, ale to je jen dohad. Dle toho, že nikde nebyly známky nějakého pokusu o násilné obejití bezpečnostních systémů lze soudit, že v podstatě jen navázali na svou podnikatelskou činnost, která zde existovala ještě před útokem,
neměla jsem příliš času na to, abych se připravila na odpověď. Musela jsem imrpovizovat, přemýšlet, a proto jsem i zvolnila tempo řeči. Potřebovala jsem nějaký ten čas získat.
Jejich samotná organizace, tak ta byla na vynikající úrovni. Jasně partná hierarchičnost, dokonce ani členové jejich vlastního vedení nic pořádně nevěděli, tedy kromě toho plešatého chlápka, který měl hlavní slovo. Mezi místními mají zřejmě ještě agenty, či jak to nazvat, kteří se volně pohybují a mají vazby na místní obyvatele.
toto byl můj vlastní dohad na základě Myrka. Dost jsem pochybovala o tom, že ten jeden, o kterém mistr ví, plus ten můj malý soukromý problém, byli jediní.
Hmotného vybavení měli víc, než do nedávna my. Pokud se nepletu, jeden čas jsme si museli vystačit se dvěma landspídry. Tanky, granáty, blasterové pušky a pistole, vlastní generátory,... v podstatě by se dalo říci, že byli nezávislí. Měli dokonce i droidy na úklid, což má také jistou vypovídající hodnotu ohledně množství jejich zdrojů,
než jsem se definitivně odmlčela, přidala jsem ještě jeden svůj soukromý postřeh.
Noví členové této organizace se rekrutují samozřejmě z místních, ale potěšující pro vás může být fakt, že s tím nedělají nějaké příliš velké tajnosti a cavyky,
Což může být problém v momentě, kdy třeba jeden z jejich šéfů unikl zatčení. Kdybych já za tím vším stála, tak bych zde rozhodně neměla jen jednu buňku. A pokusila bych se to udělat tak, aby o sobě nevěděli. Nebo bych zde měla pár "spících" šéfů.
marně jsem vzpomínala, jestli jsem ještě něco nevynechala. Rozhodně jsem nemínila prozradit, že se pokoušeli naverbovat i mne. Nedala jsem ani gestem na jevo, že zrovna toto se mne osobně dotýká. Koneckonců, přímo jsem nelhala, jen neřekla celou pravdu. Kdybych měla takto obelhávat mistra, bylo by to pro mne prakticky nemožné, jenže já mistrovým směrem raději vůbec ani nepohlédla.
Své dohady jsem však neprezentovala. Koneckonců, plukovník snad není hlupák, navíc já jsem jen padawan a nechtěla jsem vypadat jako idiot.
Nějaké dotazy?
Vyzvala jsem plukovníka, neboť právě ty by mne mohly nasměrovat vhodným směrem. Z možného ostřejšího tónu jsem ubrala v momentě, kdy jsem začala podávat své „hlášení“.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Z plukovníka jsi neměla zrovna nejpříjemnější pocit, ale musela jsi se kontrolovat - i když jako důvod sis udávala přítomnost svého mistra, než nějaké oficiální postavení v rámci republikové hierarchie. Pokusila ses tedy odpovědět na dotaz tak, jak se ti to zdálo nejvhodnější a zaměřovala ses na konkrétní detaily v rámci organizace a ne ty, které se týkaly tvé možné intervence a podobně. Všichni pečlivě naslouchali, dokud jsi neskončila.
Děkuji za odpověď padawanko, to bude vše,
spokojil se s tvou vylíčenou verzí plukovník a obrátil se zpět na tvého mistra.
Požádám agenta Sarwena, aby to tam ještě pořádně pročesal a budu se těšit na jeho hlášení. Jestli zase bude přehánět jako obvykle, bude to zajímavé na poslech. Každopádně tu chystám provést plnou prověrku bezpečnosti kvůli dalším možným agentům. Ocenil bych, kdybyste mohl sestavit seznam vašich nejdůvěryhodnějších osob, kterými bychom měli začít. Jistě pochopíte, že nesmíme nikoho vynechat,
přesměroval hovor tímto směrem a tvůj mistr pokýval souhlasně hlavou.
Nemyslím si, že by agent Sarwen přeháněl, plukovníku. Vůči podobným věcem je velmi vnímavý a nejednou prokázal svůj pravdivý úsudek. Co se seznamu týká, tak vám jej během zítřka přinese Zalla a nemusíte se obávat, že by tam někdo chyběl. Po svých ranních obchůzkách pacientů jej osobně zkontroluji. Nyní ale myslím, že můžeme dívky nechat jít, protože mají za sebou náročný den a organizační záležitosti je už tolik nemusí trápit,
odpověděl bez pochyb v hlase mistr Siliin a plukovník na protější straně stolu souhlasně přikývl. Mistr vám dvěma tedy naznačil, že můžete odejít - aby vám plukovník jen nepatrně pokývnul, zatímco doktor se uklonil. Po chvilce jste tedy opustily místnost a byly volné z této porady.
Náfuka uniformovanej,
vydechla si Zalla, když jste byly venku a znaveně se opřela o nejbližší stěnu. O její únavě se rozhodně nedalo pochybovat a nijak se to nesnažila skrývat, pokud již nemusela.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Po plukovníkově odpovědi jsem měla co dělat, abych neodsekla něco ve stylu „máte za co“. Můj mistr byl však klidný, nenechal se vůbec rozházet , takže bylo jasně patrné, že ani já bych neměla dávat svou nespokojenost příliš na jevo. Podobnou odpovědí bych mu buď přihrála na smeč, nebo bych nakonec vypadala jako nevychované děcko a to jsem také nechtěla.
Jen jsem podmračeně přikývla. Trochu se mi ulevilo. Kdyby do mých odpovědí rýpal, tak můj „výslech“ by se mohl ubírat směrem, který by se přímo dotýkal mé maličkosti. A to jsem rozhodně nepotřebovala.
Další řeči se mne příliš netýkaly, takže jsem pomalu, ale jistě začínala poslouchat spíše jen na půl ucha. Koneckonců, teď už nebylo příliš pravděpodobné, že by ode mne ještě něco chtěli.
Protože nepadlo mé jméno ani můj titul, tak bych možná i mistrovo propuštění přeslechla, kdyby se tedy nezačala zvedat Zalla. Já ji ihned napodobila a vypadla jsem hned za ní z místnosti.
Možná bych odešla rovnou do pokoje, ale takto unavenou Zallu jsem ještě neviděla.
Mám ji tady nechat? Co když se zhroutí?
Ptát se, jestli je v pořádku bylo zbytečné. Jasně jsem viděla i vnímala, že je hodně unavená.
Pojď, doprovodím tě do pokoje. Musíš si lehnout. Chceš se o mne opřít? Já si už odpočinula a nejsem až zas tolik unavená. Nemusíš se stydět, nebo tak něco. Ty jsi měla náročnější den než já, navíc já mám k dispozici Sílu. Kdyby bylo potřeba, tak tě i ponesu a ani se nezapotím.
nabídla jsem ji pomoc a pokud se příliš necukala, pokusila jsem se ji podepřít pod paží a vést směrem k jejímu pokoji. Já byla také unavená, ale má únava se s tou její prostě nedala srovnat.
Své schopnosti jsem značně nadhodnotila. Možná bych ji unesla, ale zcela určitě bych se zapotila. Vždyť jsem také unavená. Psychicky i fyzicky.
Máš hlad? Nebo žízeň? Donesu ti to do pokoje, neboj se,
normálně bych se takto k Zalle nechovala ani náhodou. Jenže já v ní spíše viděla jen někoho na pokraji zhroucení, velmi unaveného člověka a podobně bych se zachovala ke každému.
Měsíc s mistrem a je ze mne skoro jiný člověk...na tohle nemám přece povahu. Měla bych se jí vysmát a ne jí ještě pomáhat... tohle se ke mně přece nehodí. Kde je ta stará, ironická Hayasan, která nezkazila žádnou legraci?
Kdybys chtěla něco zařídit, nebo opatřit, tak řekni. Všechno kromě zabití plukovníka pro tebe udělám. Za to by nás potom totiž odkrouhl mistr a obávám se, že i kdybychom se nějakým zázrakem namnožily, tak proti němu prostě nemáme šanci,
neobratně jsem se pokusila i o odlehčení celé situace. Snažila jsem se mluvit normálně a hlavně ne podbízivě, abych ji nějak neurazila, nebo nenaštvala a pokusila jsem se ji nějakým způsobem vést do jejího pokoje a postarat se o ni.
Též bych se ti chtěla omluvit. Nevěděla jsem, že jste se Sarwenem příbuzní. Kdybych měla jen malé podezření, použila bych vhodnější slova a něco bych neřekla vůbec. Mrzí mne, že to mohlo působit, jako by se Sarwen choval nevhodně. Pravda je taková, že chyba byla v mnoha případech na obou stranách a občas jsem ho i schválně vyprovokovala,
Jestli je to vážně jeho dcera... jak by mi bylo, kdyby to někdo prohlásil o mistrovi? Asi ne moc dobře...
Jsem mu vážně vděčná za to, že mne zachránil. Nechci, aby sis o něm myslela ve spojitosti s mou osobou něco negativního,
mistrův vliv na mou osobu byl jasně patrný. Omlouvat jsem se dokázala i před tím, ale většino jen proto, že se to ode mne očekávalo. Navíc jsem byla Sarwenovi vážně vděčná a nechtěla jsem tedy, abych narušila jeho rodinné vztahy, i když asi moc dobré stejně nebyly.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Při pohledu na unavenou Zallu jsi dostala pocit, jakoby se měla každou chvíli zhroutit, což bylo to poslední, co jsi chtěla zažít. Překonala jsi tedy přirozené nepřátelství, které jsi mezi vámi vnímala a rozhodla se jí pomoci. Dívka to však odmítla a relativně v pořádku se postavila - i když byla unavená, tak ještě ne tolik, že by musela hned teď odpadnout.
Jsem víc unavená psychicky než fyzicky, takže do pokoje se v pohodě dostanu, nicméně díky,
odpověděla Zalla a trochu si urovnala šaty, které si svým opřením pomačkala. Vypadala v nich opravdu dobře, nicméně na ní bylo více než znát, jak se těší, až si od nich odlehčí. Následovala tvá omluva, vzhledem k příbuznosti Zally se Sarwenem, kdy sis nebyla jistá jejich vztahem. Dívka se zastavila a chvilku přemýšlela, jak se k tomu postavit, nicméně vztek nebo něco podobného jsi z ní rozhodně vnímat nemohla.
To je v pořádku, on je prostě takový. A byl, tedy alespoň co vím a pamatuji si. V dětství jsem ho tolik nevídala a dodnes se divím mámě, že na něj pořád čekala. Byl samá mise, Republika potřebuje tohle a tamhleto a s námi moc času nestrávil. Občas přiletěl ráno a do oběda byl už pryč,
rozpovídala se Zalla a nepřímo prozradila, jakýže vztah vlastně mezi nimi panoval. Nebylo již pochyb, že byl jejím otcem, i když by ses mohla jen dohadovat zda vlastním nebo ne. Nicméně s vědomím tohoto faktu a hlubšího pohledu na dívku před tebou by sis všimla několika rysů, které byly podobné Sarwenovi.
A pak přišlo tohle, máma ... máma mě dostala ven, než ji to zavalilo. A on přijel až týden potom! No a, že měl nějaké oplétačky se svými nadřízenými a podobně, ale byla to jeho žena! A sice teď snaží, je tady, ale kde byl předtím?
dospěla nakonec k jádru problému a zarazila si, když si uvědomila, co vše řekla. Únava se nejspíše podepsala i na její ostražitosti, kterou si běžně zachovávala, takže teď bez větších potíží prozradila značnou část své minulosti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Zalla byla asi jen o dva roky starší, přes to se mi teď zdálo, že je až neuvěřitelně silná. Dokázala jednat s nějakými nafoukanci, po kterých já bych asi do patnácti minut skočila a přes svou únavu se dokázala alespoň trochu přesnést a relativně rychle se vzpamatovat. Ať je její povaha jakákoliv, jedno je jasné. Takto silného a schopného člověka nepotkáte každý den. I když obvykle bývá otravná a já osobně bych ji minimálně jednou denně s radostí zaškrtila.
Stejně tě raději doprovodím a ujistím se, že jsi v pořádku. I pro můj vlastní klid,
pousmála jsem se na. Samozřejmě, že jsem se stáhla, rozhodně bych ji nikde nevláčela proti její vůli.
Úsměv mne přešel v momentě, kdy domluvila a vztahy se velmi rychle tedy vyjasnily. Její upřímnost mne až zaskočila a ji zřejmě také.
Mít Sarwena za otce asi nebylo žádným požehnáním... přes to však měla matku. A on teď chce při ní stát...
Víš, co udělala má máma se mnou? Prodala mne Řádu jako kus masa. Do čtrnácti let, než zemřel můj první mistr, jsem jí každý rok posílala přání k narozeninám. Trvalo mi několik dní, než jsem ho vyrobila. Nikdy mi neodpověděla,
upřímnost Zally se musela ocenit. Nějaké prázdné kecy by pozbývaly smyslu a v podstatě by jí ani nepomohly. Já nesnáším prázdné fráze a plané řeči.
Zallo,
oslovila jsem ji a podívala jsem se jí do očí, protože jsem chtěla zdůraznit to, co teď řeknu já.
Přes to všechno, co se stalo, ti závidím. Měla jsi mámu a teď máš tátu, který se teď při tobě snaží být. Když zemřel mistr T´arjan, tak za mnou přišli jen dva a vyloženě ze slušnosti. Být Jedi není vždy výhoda. Cítila jsem, že je ve skutečnosti ani nezajímám a oni se snaží spíš jen o to, aby splnili nějakou morální povinnost. Byla jsem jen zdroj potenciálních problémů, který se už několikrát snažila Rada neúspěšna zpacifikovat přeřazením ke sborům. Nikdo si ani nevšiml, že jsem měsíc nebyla schopná pořádně ani vyjít ze svého pokoje,
v podstatě jsem ani svou společnici příliš nechápala. Jistě, Sarwen byl pro ni celý život pryč, ale teď tu je. Můj mistr tu pro mne je taky jen něco málo přes měsíc. Přes to má na mou osobu neuvěřitelný vliv a já bych se raději rozkrájela, než abych ho nějak moc zklamala.
Od čtrnácti až do svého příletu na Quellor jsem v Chrámu neměla nikoho. Jen pár známých, kteří tě však hodí přes palubu v momentě, kdy jim nejenže do bot ani neteče, ale ta voda se těch bot ještě ani nedotkla.
Můžeme se začít trumfovat o to, kdo je větší chudáček. Smrt za pět bodů a každý den zpoždění nějaké blízké osoby za půl... stejně bych vyhrála.
Obvykle se nikomu nesvěřuji, naposledy to byl Myrk (mistr se nepočítá, u něj je to normální věc), jenže Zalla je i přes své otavné zvyky charakterní člověk. A ona s tím začala první. Též jsem jí chtěla trochu pomoct, neboť Jedi přece má pomáhat a padawan mistra Siliina pomáhat musí tuplem. Osbní příběh jistě zapůsobí víc než nějaké debilní kecy, kterými ji může oblažovat někdo jiný.
Já čekala dva roky, než se našel někdo, koho zajímám i z jiného důvodu, než je nějaký vyloupený sklad v Chrámu. Měla jsi to se svým tátou těžké a myslím si, že když řeknu, že tě naprosto chápu a vím, jak se asi cítíš, že si můžeš být jistá, že to není jen nějaká prázdná fráze,
nechtěla jsem dávat Zalle nějaké rady, to za mne jistě už udělal mistr. Navíc jí říkat, že by se měla se svým tátou víc bavit a jeho snahu ocenit a nezůstávat jen na tom jednom místě, na kterém jistě přešlapuje už pěkně dlouho, tak na to nemám snad ani odvahu, protože by to znělo možná až příliš tvrdě a její reakce by byla jasná, uzavřela by se.
Ať tedy Zalla chtěla, nebo ne, já ji minimálně k jejímu pokoji doprovodila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
I když Zalla naznačila, že nepotřebuje nějakou další pomoc, tak jsi alespoň trvala na tom, že ji doprovodíš. Nijak proti tomu nenamítala, a tak jste společně kráčely chodbami ubytovny. Vzhledem k pozdnější hodině jste se vlastně ani nemohly divit, že se tu už nikdo nenacházel a většina již odpočívala na svém pokoji. Slovo sis nechala až do doby, kdy jste dorazily ke schodům, u nichž se Zalla zastavila a podívala přes okno.
A jseš si jistá, že tě matka prodala? Navíc, co mistr Siliin říkával, tak Řád to v těhle válkách nemá jednoduché a příliš to nestíhá. Běžně se prý na takovéhle mise a výpomoc posílala i desítka Jediů, zatímco teď se Řád rozštěpil na dva - ten který se od války drží stranou a pak ti co následují Revana. A že s nimi šla spousta mladých rytířů a mistrů, tak jestli nemá s tím, že ti nemohli najít mistra, něco společného tohle. Nebo si snad byla jediná, kdo byl bez mistra?
rozhodla se dívka nejprve ti vrátit tvou starost svou vlastní a také svým pohledem na tvou situaci. Minimálně v jednom bodě však měla pravdu - studentů bez mistra rozhodně nebylo málo, což jsi vlastně mohla zpozorovat z různých seminářů, kam jsi byla posílána. Zalla zhluboka nadechla a vydechla, jakoby sbírala další síly na boje, které ji ještě čekaly.
A vím, že bych měla dát Sar ... tátovi šanci, ale vždyť já ani neměla čas truchlit. Prostě od té jenom pracuju, pomáhám kde se dá a snažím, aby ostatní nemuseli poznat to co já. Rozumím, že za to může i jeho práce, ale ... ale když víš, že ho máš a on tam není, není to horší, než když ho nemáš a on není? Kdyby v jednu chvíli nebylo mistra Siliina, tak bych si tu připadala strašně sama a navíc teď má odjet,
pokusila se ti také více přiblížit svůj náhled a pocity, které okolo toho vnímala a nemohla jsi jí upřít, že to nebylo nic jednoduchého. Přesto se otočila nazpět a pokusila se o unavený úsměv.
Přesto ti chci poděkovat a omlouvám se, že jsem tě tím zatěžovala. Hold budu muset taky zkusit najít společnou řeč s otcem a třeba se to zlepší. Víš, když jsem se dozvěděla, že má mistru Siliinovi přijet padawanka, tak jsem na tebe asi z počátku trochu žárlila, protože v tu chvíli mi byl asi někým jako otec, nebo spíš hodný strejda. Rozhodně můžeš být ráda, že si vybral tebe, protože je to opravdu správný člověk. Díky za doprovod, ale asi ještě nepůjdu do svého pokoje a zkusím zjistit, jestli se už vrátil,
dodala ještě nakonec a zamířila po schodech dolů, zatímco vaše pokoje byly o patro výše.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
To, co říkala Zalla, jsem slyšela už stokrát. Nejmíň. Dokonce i Vash měla tu neuvěřitelně hloupou omluvu.
Jo, to všechno je pravda. Jenže je taky pravda, že neznám jediného padawana, který by byl sám dva roky,
v tomto ohledu jsem pro změnu já nebyla ochotná přistoupit na jediný logický argument a pořád jsem opakovalu tu jednu obehranou písničku, která v podstatě dokazovala, jaký že to jsem veliký chudáček.
A matka mne vážně prodala. Jednu dobu to byla velmi oblíbená historka. Můj bývalý mistr T´arjan mne přivezl do Chrámu s tím, že mé matce za mne musel zaplatit, aby byla nějak kompenzována její újma,
i já jednu dobu podporovala šíření této historky a sama jsem si libovala ve vymýšlení nejrůznějších scénářů. Vůbec mne to však nemrzelo, nebo tak něco. Já tím jen chtěla dokázat jen to, že Zalla se má vlastně ještě fajn.
Ale vůbec jsi mne nezatěžovala. To je v pořádku,
rozloučila jsem se se Zallou a byla jsem nehorázně ráda, že se rozhodla jít za Sarwenem a já tedy mohu zamířit do svého pokoje. Bylo pěkné vidět Zallu i z její lidské stránky. Její slova jsem však dál nerozváděla a ani jsem o nich příliš nepřemýšlela, neboť jsme se nakonec celkem rychle rozloučily. Byla jsem jen ráda, že nakonec za svým otcem skutečně zašla.
Měla by si udělat na sebe čas, nebo se dřív, nebo později prostě zhroutí...
Schody jsem brala po dvou, abych byla u sebe co nejdříve. Nechtělo se mi čekat na mistra už jenom proto, že ty organizační hlouposti se můžou pěkně protáhnout.
U Sitha, proč ho mistr neposlal k Temné straně? Vždyť stejně to nespěchalo... měl by víc odpočívat. Nějaký ten uspávací prostředek, který bych mu šlohla z jeho vlastní lékárničky asi nebyl úplně špatný nápad.
Po cestě do pokoje jsem si o svého mistra dělala samozřejmě starosti. Zalla mi ani nemusela říkat, jak moc je můj mistr úžasný. Já to věděla. Je nejlepší v celé galaxii.
Pokud se nestalo nic, na co bych musela nějak reagovat, tak jsem potichu zapadla k sobě do pokoje, znovu si oblíkla své puntíkovaté tričko, natáhla si budíka, abych nezaspala na obvyklou hodinu a se zmuchlaným polštářem pod hlavou se mé poslední myšlenky točily ne okolo Myrka, ale okolo mistra, pro kterého jsem začala vymýšlet překvapení. A než jsem definitivně usla, tak jsem měla v takovém tom polospánku skoro geniální nápad. Pořídím mu banthu, jejíž velikost by měla ukazovat mou vděčnost. Tedy, živá samozřejmě nebude, jen plyšová, a budu to muset narafičit tak, aby si myslel, že jsem mu živou skutečně koupila... a kdybych mu zabavila boty a sehnala mu ty chlupaté růžové papuče s tykadly...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
S rozhodnutím Zally jsi byla nakonec spokojená a mohla ji tak nechat jít s relativně lehkým svědomím. A protože se už nic dalšího nepřihodilo, tak se ti povedlo konečně přistát v posteli s vědomím, že minimálně několik hodit budeš moci věnovat plnohodnotnému spánku. A rozhodně jsi neměla po dnešku problém usnout, protože sotva sis to uvědomila, tak jsi spala jako zabitá.

Ráno se ti povedlo to, co málokdy - vstát před budíkem. Nebyla jsi ani příliš rozlámaná nebo tak něco, což byl následek přivyknutí pravidelné dřině a doplňujícímu tréninku od tvého mistra. Možná jsi pociťovala mírné pnutí trochu ztuhlého svalstva, což však nebylo nic neobvyklého a již jsi dobře věděla, že trocha procvičení by to měla všechno spravit.
Stihla ses akorát převléknout, když se ozval klepot na tvé dveře - nemusela jsi ani dlouho váhat, abys věděla o koho se jedná. Stopu svého mistra jsi rozpoznala bez sebemenšího zaváhání, neváhala jsi tedy s jeho vyzváním ke vstupu, jakmile jsi byla oblečená.
Dobré ráno Hay, doufám, že jsem tě nevzbudil,
pozdravil tě nejprve, jakmile vešel dovnitř. Samozřejmě, že nejspíše věděl, že jsi již vzhůru, nicméně i tak zachovával zdvořilost a fráze, které k tomuhle náležely. Postupoval tak pokaždé a bez rozdílu, jestli se jednalo o tebe, jiné členy Řádu nebo běžné jedince, kteří Sílu nemohou vnímat.
Dnes ráno jsem mluvil s Miekkem o včerejší misi a protože my dva jsme se k tomu nedostali včera, tak jsem to chtěl probrat ještě předtím, než se dnes vypravíme na naše místa. Pamatuji si, cos říkala plukovníkovi, ale dovedu si představit, žes to upravila tak, aby slyšel to, co chtěl,
přešel rovnou k věci a opřel se o nejbližší stěnu, aby následně čekal na to, co se rozhodneš mu k tomu říci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Probudila jsem se ještě před tím, než zazvonil budík. Stačil letmý pohled na protější prázdnou postel a hned jsem věděla, že má spolubydlící zase schytala tu ranní šichtu, kterou tak nesnáší. Též jsem si zkontrolovala čas.
Deset minut... má cenu ještě ležet? Ne, to asi nemá... alespoň si budu moci vybrat nějaké pěkné oblečení.
S myšlenkami, které se točily okolo tílek, jsem pomalu vstala a zamířila rovnou k umyvadlu. Byla jsem rozespalá a dokud se neopláchnu ledovou vodou, která mne doslova katapultuje do bdělého stavu, tak by to snad ani nebylo pořádné ráno.
Brrr,
voda mi teče po krku za triko, studí... a já vnímám na 110%.
U Sitha, Myrk,...
Ne, na snídani jsem se vážně netěšila, byť že teď bych snad okousala i postel, jak jsem byla vyhládlá. Dnes se v tom rýpat nebudu, ať to jsou třeba i ti hnusní „slimácí“ s „červy“ a tou odpornou omáčkou, kterou umí ukuchtit jen ta parodie naší kuchařky.
Rázem mne má touha ohledně pěkného oblečení přešla. Popadla jsem vrchní tílko s ferokrysou, k tomu jsem si oblékla černou košili a včerejší kalhoty. Naštěstí jsem byla tak duchapřítomná, že tuniku jsem kopla pod postel. Musím se přece postarat o to, abych zhruba za ten týden neměla čistou ani jednu.
Času jsem měla dost, zvláště, když jsem vstala dřív a nekonala se má obvyklá půlhodinová procedura při vybírání jednoho tílka, takže jsem uvažovala nad tím, že bych mohla chvilku meditovat. Já si totiž meditaci poslední dobou celkem oblíbila. Tedy, to je spíše zásluha mého mistra, ale v konečném důsledku mne k tomu už nemusí nutit.
Než jsem však stihla svůj úmysl uskutečnit, ozvalo se zaklepání. Tentokrát to byl mistr. Ne, já ho prostě nechtěla vidět dřív než u snídaně.
U Sitha, já chci na druhou stranu planety!
Klidně můžete, jsem oblečená,
po nějakém obvyklém nadšení, že vidím mistra, nebylo ani stopy. Dokonce jsem ani nezačala drmolit obvyklá moudra z Coruscantské dívky, což asi byla spíše úleva, neboť v časopisu pro děvčata mého věku nic moudrého prostě není.
Dobré ráno,
pozdravila jsem také a zavrtěla hlavou na znamení, že ne. Ostatně, byla jsem už oblečená, takže to bylo více než jasné.
Když jsem vyslechla další mistrova slova, tak má touha prozkoumat tu druhou stranu planety jen vzrostla.
Vždyť tam také musí být pěkně... rozhodně líp, než tady.
Zrudla jsem.
No, já toho moc neupravovala, já jen pár věcí vynechala,
trošku jsem poupravila mistra.
Prosím, zabijte mne...
Jde o to, že všechny ty přepady a vylupování skladů jsou mojí chybou,
víc zrudnout jsem už nemohla. Tvářila jsem se nejprovinileji za celou tu dobu, co jsem byla na Quelloru a to počítám i ten nápad, kdy jsme toho pitomce v elekrárně chtěli chytit, svázat, natřít barvou a mistr nám na to přišel ještě před samým uskutečněním naší malé pomsty.
Kdysi dávno jsem se zařekla, že jisté věci se mistr nikdy nedozví, jenže to všechno souviselo s Myrkem a já nemohla předstírat, že se to nestalo, když kvůli mně třeba někdo nedostal léky, které potřeboval.
Kdybych nebyla tak strašně naštvaná a uražená a netoužila vám udělat co možná nejvíc naschválů a přidělat starosti a problémy, tak jsem to mohla zarazit hned ten druhý den, co jsem se vydala do Zakázané zóny,
uvědomovala jsem si, že se tímto i částečně můžu zdiskreditovat, neboť v podstatě přiznám, že náš první vážnější rozhovor nebyl z mé strany v některých ohledech upřímný.
My si totiž s Myrkem povídali. Hodně jsem toho nakecala a on na to reagoval, že i zde existují chytří lidé, kteří se nebojí využít příležitostí, které se naskytnou. Také se zmínil o tom, že nikde nepracuje. Vždyť když tohle někdo prohlásí, tak je jasný, že něco není v pořádku. Já jsem tak strašně hloupá. Uvědomila jsem si to, až když jsem ho včera uviděla a při tom to je úplně jasný,
věděla jsem, že kdyby k podobnému setkání došlo teď, tak si toho určitě všimnu. Jenže tenkrát... já se zabývala spíš jen sama sebou a svou uražeností.
Jenže to není všechno,
následující část bych nejraději zamlčela, ale to by bylo skoro lhaní. A lhát Siliinovi? Strašně bych to chtěla umět. Takže následující část ze mne lezla jak z chlupaté deky.
Chtěl, abych se k nim přidala. A já jsem o tom vážně uvažovala, tedy nevěděla jsem, že jsou to zloději, já přemýšlela spíš tak, že v Řádu mne stejně nic nedrží, jenže já se bála udělat ten rozhodující krok, protože jsem přeci jenom měla určité jistoty a nechtěla jsem být najednou bez ochrany a prostředků. Takže jsem to ze strachu odmítla. A k tomu všemu jsem se s ním ještě málem vyspala. Kdybych nespěchala a byl čas, tak bych to klidně udělala,
Já vážně už nechci dál žít!
když už říct všechno, tak všecno. Navíc, mistr by se to mohl dozvědět i z jiných zdrojů. Myrk se tím při výslechu tajit asi nebude. A tohle prostě nešlo obhájit. Teď jsem si připadala, že jsem se i v Chrámu chovala spíše jako děvka. Na prstech jedné ruky bych mohla spočítat kluky, kteří sice byli členové party, ale já s nimi vůbec nic neměla. Po několika pivech je totiž i ten nejhnusnější padawan celkem přijatelný.
Ještě že jsem měla alespoň tolik rozumu, že když mne tam nechal uprostřed ničeho s nepřesnou mapou, že jsem nevyužila jeho služeb a našla si alternativní odvoz. Chtěl mi totiž kreslit šipky, abych trefila. Ale ono to v té chvíli vypadalo spíš tak, jako by s touto možností předem počítal, takže jsem mu nevěřila. No a potom, když jsem měla poprvé hlídat ten konvoj a chtěli ho přepadnout s tím tankem, tak mi Myrk chtěl strašně pomáhat. Jenže jsem byla na něj naštvaná, že se celou dobu neozval, při tom jsem měla pocit, že se mu líbím, líbali jsme se... navíc mi řekl, že nejsem tak hezká, jako jsem byla ty první dny, tak jsem mu pouze pěstí rozbila nos. Kdyby na to šel chytřeji, tak bych ho vzala,
z mého pohledu to, k čemu jsem se právě doznala, nemohlo přebít už vůbec nic. Právě jsem vystřílela svou nejostřejší munici.
Cítila jsem se znovu mizerně, hodně provinile a bylo mi to všechno neuvěřitelně líto.
Potom přišlo to slavné zatýkání a kdyby nebylo Sarwena, tak si neporadím s jedním ostrostřelcem, který by netrefil ani vrata od hangáru, kdyby stály metr před ním. To, že mne zasáhl bylo jen díky tomu, že jsem mu do té rány sama vlezla. A potom mi málem ustřelil hlavu, protože jsem nebyla schopná odrazit pár výstřelů,
v blízké budoucnosti se určitě nebudu chtít věnovat cvičení Síly místo cvičení s mečem. Moc dobře jsem viděla, že meč Síla vždycky nenahradí a v mém podání... no, já prostě nejsem stavěná na boj.
Všechno podstatné jsem tedy mistrovi prozradila. Pokud jsem něco zamlčela, tak to rozhodně nebyl úmysl a spíš mi to jen vypadlo.
Jedním jsem si však byla jistá. Před podobnou situaci je můj mistr postaven poprvé. A pokud ze mne neudělá deset malých padwanů teď, tak už nikdy. I když při představě, že by měl na krku desetkrát Hayasan... no, zřejmě by z toho na větvi asi nebyl. Byla jsem si jistá, že já sama bohatě stačím a zaměstnávám jej dostatečně.
Ze všeho nejraději bych utekla hodně daleko a už se nikdy nevrátila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“