2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Chcípni to? Ou, Sílo… to si snaží hrát na drsňáka? Nebo se mne snaží ohromit slangem techniků? Zní to příšerně…
Trochu jsem zvrátila oči nad tím slovním obratem, ale uražená jsem byla pořád. Beze slova jsem poslechla. Tvářila jsem se jako kakabus.
V průběhu jeho řečnění se mi ale aspoň trochu vracela nálada. Možná to bylo tím, jak se na mne snažil zapůsobit, nebo tak jsem si tu jeho snahu alespoň vyložila a připadalo mi to poněkud úsměvné.
U Sitha, řekni mi alespoň jednu jedinou novinku. Myslíš si, že nesleduju zprávy? Že nestuduju metodiku vyšetřování? Že jsem o tom nikdy nic neslyšela?
Má uraženost a naštvání pomaloučku mizela, neboť teď jsem se zase začínala bavit já. Ta jeho snaha hrát si na mého mentora mi přišla vážně úsměvná.
Otázkou zůstává, jak bych měla reagovat. Nejspíš čeká, že mu půjdu na ruku. Že mne ohromil... měla bych ze sebe dělat ohromenou jeho pronikavou inteligencí, nebo se pokusit o nějakou diskusi? Zajímavější bude dělat ze sebe idiota, ale když se pokusím o diskusi, tak se třeba něco nového i dozvím...
Ta odvážnější akce má být vyloupení skladu, kde byli jen dva hlídači? Má to být něco, co by zvládlo i malé děvče, jakým jsem já? A to, že uvnitř máme špehy, jsem říkala už dávno. A mimochodem, jak si můžete být jistý, že je tu jenom jedna banda? Třeba tu jednu jsme celkem úspěšně zlikvidovali, ale byla tak oslabená, že své území nedokázala už ubránit a přebrala ho jiná banda, která operovala o kousek dál… A i kdyby to byla třeba úderná jednotka huttů, není to teď úplně jedno? Já bych napřed vyslechla ty dva a potom dělala nějaké závěry. Nakonec se může ještě ukázat, že to zrekvírovali jen ti dva, že vaše závěry jsou mylné.. navíc, už k tomu výslechu půjdete značně ovlivněn a budete očekávat potvrzení svých teorií.
Dalo mi to velkou práci, abych se neušklíbla. Toto se mi vážně líbilo. Nicméně snažila jsem se, aby můj proslov nezněl drze, nýbrž normálně. Já totiž vážně chtěla znát jeho názor.
On ty pokyny mistra vzal asi opravdu vážně… kdyby nebyl tak nepříjemnej, tak bych řekla, že je roztomilej…
Nebylo by daleko jednodušší a hlavně bezpečnější, kdyby toho svého nejhlavnějšího konkurenta prostě odpráskl? Tím by dal najevo všem ostatním, kdo je tady šéf a ty ostatní by třeba ani zabíjet nemusel… i když nejlepší by bylo zbavit se veškeré konkurence… ale berte to tak, že to z fleku vymyslelo jen děvče…
Ještě jsem nechtěla zmlknout, ale když se Sarwen zmínil o mužném těle, v tu chvíli jsem smíchy vyprskla já.
Mužné tělo? A kde?
Ostentativně jsem se začala rozhlížet kolem sebe, jako by tu měl být někdo další.
Moment, počkat… vy jste myslel sebe? Tak to teda chci vidět. Vaše tělo bych nazvala spíše stařeckým, i přes oblečení jsou vidět ty povislé svaly. Heleďte a to na ruce jsou stařecké skvrny, nebo je to jenom olej, či jiné svinstvo?
Bavila jsem se, to jeho údajné mužné tělo jsem opravdu chtěla vidět… jenže mé plány byly zmařeny, když se sebral a odešel jinam. To mne však nezastavilo. Bylo by hodně blbé, kdybych šla za ním, nebo kdyby mne nachytal, jak stojím za rohem, takže jsem se alespoň snažila natahovat krk, abych zahlédla co možná nejvíce z jeho „přenádherného“ těla.
A taky bychom si měli promluvit o té jeho výuce, o kterou se tady asi i pokouší. Nebo snad ne? Je to celkem zábavné a on se asi i vážně snaží… hm… na co se mne to ptal? Jo, na můj cíl… hm, ten je jednoduchý, zlikvidovat celou tu bandu, jinak se prostě objeví další vůdce. I když ani to nemá příliš velkou cenu. Jednu bandu můžeme třeba vybít a objeví se hned jiná… nebo tak nějak to tenkrát tvrdila Vash a zřejmě měla i pravdu. Cha, ale ptal se, co má ua cíl děvče, jako jsem já, že? Jiné by bylo, kdyby se ptal, jaký cíl má Hayasan, padawan, nebo prostě Jedi...
Vy se za své mužné tělo stydíte, Sarwene?
Houkla jsem na něj, když se mi zdálo, že je tam celé dvě minuty.
Nechcete si zahrát na manekýna a předvést se mi nahoře bez? Mimochodem, vaše bodové ohodnocení je teď na mínus pětce! A když se mi předvedete, tak vám možná nějaký ten bodík přidám!
Přesunula jsem se na místo spolujezdce, abych do té místnůstky měla lepší výhled a hlavně, abych potom nemusela řídit.
Přece se před malým děvčetem, které to stejně nechápe, nebudete stydět!
Znovu jsem se usmívala naplno. Na mistra jsem přestala myslet v okamžiku, kdy zde bylo zmíněno to mužné tělo. V momentě, kdy se začnu podobným způsobem bavit, tak má opatrnost jde většinou stranou. A Siliin taky, i když zcela neúmyslně.
Tento den může být ještě hodně hezký…
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
V momentě, kdy se rozhodl Sarwen vzít to celé z učitelského hlediska, jsi ho začala považovat za skoro až trapného a jako by ti vykládal něco, co jsi znala snad už od narození. To, že se něco podobného v Chrámu v základních lekcích nevyučovalo, jakoby ani nehrálo roli a v podstatě ti ani nijak nevadilo.
Tvé ušklíbání a podobně nemohl pašerák nikterak zaznamenat, protože jeho pozornost se primárně upírala někam jinam, nicméně to ti nikterak nevadilo, abys pokračovala v podporování svého přesvědčení.
Bravo expertko přes gangy, máme tu hned dva a ne jeden. Jenomže si jaksi neuvědomujeme, že tu prostor pro dva větší gangy - ony tu totiž jaksi chybí zdroje, z nich by vystačily. A o zabezpečení toho skladu taky asi moc nevíte, že? Byla jste v něm alespoň jednou, velevážená slečno?
zareagoval přesto Sarwen notně rýpavě, což ti nemohlo uniknout. Takže tvé podráždění velice rychle postřehl a reagoval dle svého, tudíž sis vysloužila novou přezdívku. A nemohla jsi mu upřít, že to vyslovil v takové míře, že to nemohlo ani nikterak lichotivě znít.
Ovlivněn? Jdu k výslechu s tím, že podezírám všechny a tudíž vše, co se dozvím od živých bytostí není automaticky pravda, takže si nechávám všechny možnosti otevřené. Když jste tak chytrá, velevážená slečno, co přesně je na tom zaujatého? Navíc, tím že by někoho odprásknul by jenom dal jasně najevo, jakým stylem hodlá vést gang dále,
zareagoval Sarwen ještě předtím, než vešel do umývárny. Protože za sebou neměl potřebu zavřít dveře, tak jsi se opravdu mohla podívat na jeho horní část těla. Fakt, že se jednalo o prostou svalovou hmotu, která byla pevná a léty opracovaná, jsi nemohla již nikterak dále popřít. A pokud jsi na jeho rukou a podobně mohla nalézt nějaké fleky, tak byly opravdu jenom od oleje. Jediné, v čem se mohl trochu lišit od mladíků, které jsi mohla za svůj život spatřit takhle obnažené, byl klasický mužský porost chlupů.
Po salvě tvého provokace po umytí vylezl ven a zcela jasně předstíral, že si teprve obléká košili, takže jsi mohla jasně vidět jeho svalstvo, i kdybys jej prve nesledovala.
Říkala jste něco, velevážená? Jak jsem se omýval, tak tam bylo špatně slyšet,
zazubil se sebevědomě se šarmem muže, který skolil nejednu ženu v nejednom galaktickém přístavu. Navíc k tvému překvapení nezamířil k landspeederu, ale k nedaleko stojící speederové motorce.
A pojedeme na tomhle, landspeeder potřebujou na těžší věci, než aby se v něm vozila nějaké slečinka,
neodpustil si a cestou se zastavil u stolu, z něhož si vylovil starší blaster, překontroloval jeho obsah a umístil jej na jeho místo - za vestu na hrudi a ne na opasek, jak by bylo zvykem u jiných. Na první pohled tak mohl působit jako neozbrojený.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Ou, teď jste mne dostal. Možná jsou tu zdroje, o kterých nevíte. Než jsme narazili na tank, taky nikdo netušil, že ho mohou mít… a kdo ví, co tu mandaloriané nechali za další pěkné kousky techniky… nezaráží vás třeba to, že měli víc spídrových motorek než my, i kdybych naše číslo vynásobila třema? Třeba ty léky jsou jen takovým… vedlejším odvětvím jejich skutečného zájmu.
Učitelská póza byla vystřídána provokováním a snahou urazit mne a vytočit? Kdybych tě neprokoukla, možná by se ti to i povedlo. Ale ono ti jde o to, abych se znovu urazila, takže smůla, chlape.
Odpověděla jsem úplně stejným tónem a na Siliina už vážně ani nepomyslela. Bavila jsem se. Sarwen mi byl totiž úplně ukradený. Takže jsem ani neměl důvod se nějak krotit. Navíc se dle mého názoru choval přímo příšerně.
Ale vy jste ten odborník, že jo.
Mé další řečnění bylo přerušeno svlékáním Sarwena. Pozorně jsem ho sledovala, takže na nějaké další kecy jsem ani nepomyslela.
Váu... celkem dobrý.
Sotva vylezl ven a já měla lepší výhled na jeho tělo, ocenila jsem to pokýváním hlavy a úsměvem. A když promluvil a zkusil na mne jeden z těch svých sváděcích výrazů, byla jsem z něj úplně vedle. Nebyla jsem úplný zelenáč v tomto oboru, ale v Chrámu jsou jen kluci s malými zkušenostmi. A on už zřejmě na svůj háček chytil daleko zkušenější a protřelejší holky, než jsem byla já. Čučela bych na něj snad celou dobu, neboť se mi začínal hlavně po fyzické stránce líbit, ale do reality mne vrátila jeho následující věta.
Tu pootevřenou pusu jsem ihned zavřela.
Fajn, mě to neva.
Zareagovala jsem napřed tak nějak neutrálně, protože jsem ještě pořád myslela na jeho velmi pěkné tělo. A též jsem se pokusila o mírně přidrzlý tón, kterým jsem mluvila před tím, než se zalezl umýt, ale zůstalo to spíše jen u snahy.
Vyštrachala jsem se z landspídru ven.
A jak vám budu sdělovat svou odpověď, kterou jsem si měla připravit za domácí úkol? To vám ji budu šeptat do ouška?
Z toho ohromení jsem se celkem rychle vzpamatovala. Přeci jenom, snažil se jen malou chvilku, takže teď jsem už byla opět drzá.
Protože nepředpokládám, že bychom vyfasovali víc než jednu motorku, takže vy budete sedět vepředu. Raději se budu dotýkat já vás, než abyste se vy dotýkal mě.
V tuto chvíli by mi asi příliš nevadilo, kdyby se mne dotýkal… má totiž daleko větší svaly než Kachon, je opálenější a vůbec jeho tělo je lépe tvarované. Dokonce mi nevadí ani ty chlupy, ale musím se přece držet své role a nedopřát mu další z té řady vítězství.
Také mne zarazilo to, kam si schoval blaster, protože kdybych byla nestranným pozorovatelem, tak bych ani nevěděla, že nějaký má. Podobné schovky jsem sice viděla už v několika filmech, ale nijak blíž jsem o nich nepřemýšlela.
Jeden z těch lapků měl blaster taky v botě…
Heleďte, pod tou vestou máte nějaký spešl popruh na blaster? Je přišitý na vestě, že jo? Neviděla jsem vás, že byste si dával nějaký přes tělo… a neriskujete zbytečně? Když nějak přijdete o vestu, tak přijdete i o zbraň…
Do mého hlasu se teď vkradla hlavně zvědavost. Přeci jenom, už jsem si v hlavě sumírovala krásný sen o tom, jaká ze mne jednou bude vyšetřovatelka… tak jsem chtěla využít příležitosti pro sběr informací. Tedy, nedělala jsem si přehnané iluze o tom, že se vyšetřovatelkou skutečně stanu, jelikož vyšetřovatelů bylo celkem málo, byli pečlivě vybírání a má pověst nebyla úplně nejlepší. Nehledě na to, že jsem se už nějaký ten pátek pod T´arjanovým vedením připravovala na dráhu diplomatky, ale něco podobného rozhodně nejsem ochotná připustit, neboť diplomacii nesnáším. Též bych nechtěla jezdit na mise s někým jiným, než je Siliin, takže jsem tento svůj sen byla ochotná i trochu oželet, jen abych se nedostala do drápů jiného mistra či rytíře, byť že by to bylo jen na pár dní/týdnů.
A když potom potřebujete střílet, není vytáhnutí toho blasteru pomalejší, než kdyby byl klasicky u boku? Nemůže se vám zamotat do vesty? A kdybych měla nějaký malý blaster a chtěla si ho schovat do boty, to bych udělala jak? Musela bych mít kvůli tomu mít ty boty větší, aby se mi to tam vůbec vešlo? Nebo je na to nějaký speciální trik? Třeba to, že si to umístím zvnějšku a nějakým způsobem to potom zamaskuju, třeba falešným zdobením? A není lepší, když tu zbraň mám připevněnou na noze? Nepřekáží to potom v chození?
I když to byla prkotina, tak mne opravdu zaujala. Daleko víc, než všechny Sarwenovi řeči před tím. Tedy, ne že by ty informace byly nezajímavé, ale vadilo mi, jakým způsobem mi je sděloval.
A kam byste si schoval zbraň, kdybyste věděl, že vás budou prohledávat? Ta bota by byla dobrá, ne? Jen by musela být z tlustější kůže, aby nic nenahmatali… je ještě nějaká jiná alternativa? Šahaj holkám do vlasů? Teda, i když mám dlouhý vlasy, tak nejsou tak hustý, abych tam něco schovala... ale s příčeskem by se v nich něco možná propašovat dalo... A co třísla? Chlap by mi tam asi nešáh, že? A pokud by se o to pokusil, tak bych mu rozbila nos… a bylo by to i omluvitelný, že jo? Prostě bych řvala, že je úchyl a že mi šahal kapku jinam... ale dal by se tam nějak schovat malý blaster? To asi ne… spíš jen nůž…ale kdybych měla volné kalhoty...
Dál jsem tu myšlenku rozváděla, zatímco jsem celkem volným krokem mířila za motorkou a Sarwenem.
A představte si, že bych nevěděla, že máte pod vestou zbraň a během pár chvil bych to potřebovala zjistit. Na co přesně bych se měla zaměřit? Dle čeho poznám, že tam je? Ta zbraň musí trochu měnit tvar, i když to schováte sebelépe, taky musí to oblečení stahovat dolů… ale to je na delší pozorování, ne?
Konečně jsem se doloudala k Sarwenovi i motorce, a protože mne už nenapadlo nic, na co bych se mohla zeptat, tak jsem se odmlčela, abych dala prostor svému společníkovi.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Efekt pašeráckého těla ti málem podlomil kolena a měla jsi co dělat, abys ho nakonec ustála. S vypětím sil se ti to však povedlo a mohla ses vrátit do pozice nepříjemné holky, která se tím nikterak nechtěla tajit. Nic dalšího k případu nakonec neříkal, protože jsi to už sama nijak výrazněji nekomentovala, pouze si trochu přerovnal oblečení. Nemohlo ti ujít, že vestu si nechal rozeplou a i díky tomu jsi mohla občas při některých krocích zahlédnou, jak se košile vydmula pevným svalstvem pod ní.
Copak vás v Chrámu neučí schovávat ty vaše hračičky? Mnohdy jsou mnohem nápadnější než obyčejný blaster,
zarazil se překvapeně, zatímco se ujal kontroly motorky. K tomu, že jsi nechtěla řídit, se nijak nevyjadřoval - nejspíš i proto, že sám o jiné alternativě, než s ním za řídítky, neuvažoval.
Kontrola byla důkladná a vedla hlavně od řízení, až po brzdy, šasi vozu, ale také k motoru a dalším systémům. Zabrala mu skoro celou minutu, než se spokojeně posadil na stroj.
Co se ženských schovek týká, tak tam si nejsem jistý, ale některé slečny si rády schovávají malý příruční blaster mezi své vnady. Nicméně nejběžnější je mít zbraň v pouzdře u kotníku, nebo na stehně, většinou vnitřní strana. Do účesů si schovávají maximálně nějaké jehlice s jedy a podobné věci. Jinak mít zbraň přímo v botě je hodně nepraktické,
rozhodl se Sarwen podělit o některé své znalosti a čekal, až nasedneš za něj, aby jste mohli vyrazit kupředu.
A co se mé zbraně týká - prozradím ti neobvyklou vědomost. Když tě někdo zajme, tak máš strážně většinou po stranách, takhle z vesty můžu střílet přímo na jednoho z nich a rychlým chmatem i poté na druhého. Jde jen o trochu cviku a možná nemám takovou rychlost jako od boku, ale moment překvapení to víc než vyváží. Jinak jde o to nosit oblečení volně, aby nemohl vyniknout obrys, nebo rozptýlit pozornost jinak - ženy třeba dekoltem, muži svalnatým hrudníkem. Takže zástupci opačného pohlaví koukají skoro přímo na zbraň, ale nevšimnou si ji,
prozradil, když jste vyráželi a zvolil mírné tempo, takže jste mohli i volně diskutovat.
Ale zpět ke zdrojům - pár těch motorek ukradli nám, zbytek nám vyfoukli. Zatímco my se snažíme obnovit město, oni mají možnost rabovat v troskách a spadlém šrotu. Nicméně potravu a léky tam stejně moc nenajdou a proto mají tyhle komodity do jisté míry větší cenu, než spídrová motorka. Sakra děvče, co se v tom Chrámu vůbec učíš, kromě toho věčného vzdorování a očumování kluků?
poznamenal nakonec a lehce se naklonil s přicházející zatáčkou. Pokud by sis všimla cesty, tak by ti neušlo, že valná část jí již byla opravena a v porovnání s tvým prvním příjezdem na Quellor to byl opravdu dost znatelný rozdíl. Sice o řadu dál, to bylo stále stejný, ale i tak byl jasně vidět pokrok v renovaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Nelíbilo se mi, že se mne ptá na to, co jsem se učila v Chrámu, až příliš dobře jsem věděla, že jsem se tam zvláště poslední dobou neučila vůbec nic.
Já jsem myslela, že schovávat blaster je něco jinýho, než schovávat meč. Má jiný tvar, je jinak vyvážený, je daleko těžší… jako malá jsem s ostatními za dozoru mistrů hrála sice hru na převleky, najdi můj meč… ale to už je dávno. Navíc, schovat meč není až zas tak těžký. Když si ho přikryjete zezadu tunikou… Nehledě na to, že já měla být diplomatkou. Jezdívala jsem se svým bývalým mistrem přebírat podepsané dokumenty. A k blasterům jsem se dostala nejblíž ve filmu, teda když nepočítám dva povinné terení výcviky, kde jsem si na něj dokonce i šáhla. Jen jsem se chtěla zeptat, abych potom když tak nemusela improvizovat a mohla se spolehnout na nějaké vědomosti. Neměla jsem prostě příležitost si to ošahat. Navíc Jedi přemýšlí jinak než vy. A z mého úhlu pohledu je daleko těžší schovat blaster, než meč. Vsadím se, že kdybych zavzpomínala na svý dětský léta, tak u mne ten meč nenajdete.
Byla jsem trochu zahnána do defenzívy. Sarwen se i přes to mírné rýpání choval celkem slušně, tak i já ubrala ze svého drzého tónu. Přisedla jsem si k němu. A chytla se ho, abych nespadla, až se rozjede.
Jakmile se tak stalo, začala jsem pomocí Síly pátrat po živých bytostech, které by byly větší, než ferokrysy. Nechtěla jsem, aby nás někdo překvapil a Sarwen se třeba vyboural. Nevadilo by mi, kdyby se potloukl, ale děsně by mne štvalo, kdybych se potloukla já.
To zpomalení jsem vážně ocenila. A když se Sarwen rozhodl bavit se se mnou normálně, tak ani já jsem už dál neprovokovala. Protože jeho řeči byly hrozně zajímavý. Ta střelba zpod vesty… to by mne možná ani nenapadlo.
A co svádění příslušníka stejného pohlaví? Dá se s ním nějak flirtovat bez nebezpečí, že si mou snahu vyloží hm… jak to říct… jako že s ním vážně chci něco mít? Aby mi prostě třeba i ženská čuměla, když už ne do výstřihu, tak alespoň na obličej a všechno ostatní, aby šlo stranou… Ale když proti vám stojí chlap, tak se ho asi nesnažíte svést, co? To zvolíte jiný metody… náhodou jste to asi nikdy nezkoušel, co? Aby i zástupci stejného pohlaví měli útrum...
Toto téma mne trochu zaujalo už jen proto, že v Chrámu sice vztahy nejsou tabu, ale příliš se o tom nehovoří. Respektive, nikdo o tom nehovoří se mnou. Když byl T´arjan na živu, tak jsem se o kluky ještě moc nezajímala, jen jsem po nich občas hodila očkem a se Siliinem na to prostě ještě nepřišla řeč. A i kdyby přišla, tak by to byl určitě jiný druh rozhovoru.
Ale to já vím, že léky jsou zde vzácnější než motorky. To jsem zjistila hned hmmm… druhý den? Ale jde o to, že kdyby byli chytří a dokázali se spojit s někým mimo planetu, tak by třeba všechny ty tanky mohli celkem draze prodat, ne? Teda, za předpokladu, že by se to vyplatilo… A v tom případě nechápu smysl jejich snažení, protože když jsou uvázáni jen tady, bez možnosti dalšího obchodu, tak proč to, u Sitha, dělaj? Proč riskovat krk kvůli kreditům, za který si stejně nic nekoupím? Pokud tady teda nekvete ohromný černý trh… kdybych já byla někým, komu se nechce makat a raději krade, tak si občas přepadnu nějaký sklad, vezmu si pár plechovek na jídlo a tím to hasne. Nebudu riskovat třeba ten přepad kolony, když v konečným důsledku vydělám jen kredity, které jsou mi na nic. A schovávat si je do pokladničky… na co? Až se to tu obnoví, tak příležitostí vydělat si, podvést a já nevím, co všechno udělat, bude daleko víc. Navíc když ukradnu léky, tak riskuju, že se ta epidemie rozšíří, nakazím se a třeba i umřu… ale oni asi tak nepřemýšlej… navíc, Zalla říkala, že od nich zpět ty léky nevykupujou… heleďte, tady je fakt velkej černej trh? Jinak co by s tou horou léčiv dělali? Kdyby potřebovali ošetřit sami, tak si skočí do nemocnice a maj to zadara…
Páni, to by bylo něco, kdyby ten černý trh vážně existoval a já se mohla pokusit mezi ty zločince infiltrovat… to bych byla jako skutečný vyšetřovatel…
Vážně jsem počínání těch lotrů nechápala. Z mého úhlu pohledu to bylo úplně zbytečné snažení.
A já věčně nevzdoruju. A co je špatnýho na očumování kluků? Až ze mne bude rytíř a budu mít větší svobodu, tak alespoň nepadnu do kolen z prvního kluka, co se na mne usměje. Víte, kolik kiksů udělají novopečení rytíři, když jsou poprvé bez dozoru třeba v nějakém baru? Vsadím se s vámi, že mně se to alespoň nestane, protože já jsem si ty divočejší léta odbyla už před tím. A co je špatného na tom, být rebel? Koneckonců, vy jste bývalý pašerák, ne? Taky jste jím byl, protože se vám to líbilo. Kdybyste chtěl, tak jste si už dávno sehnal jinou práci. A neříkejte mi, že to nebylo možný.
Ta diskuse se Sarwenem, mé vlastní pátrání pomocí Síly po nebezpečí, navíc jsem se občas i zamyslela a v myšlenkách skákala od jednoho k druhému... nevšímala jsem si tedy příliš svého okolí. Má pozornost byla úplně jinde a ty pokračující práce mi unikly.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Cesta ke skladu:
To, že Sarwen přešel k věcnějšímu tónu řeči pro tebe znamenalo přizpůsobení v podobném směru, kdy ses rozhodla upustit od tónu rýpavého, vzdorujícího a protivného. Naopak, jakmile jsi se opět dostala ke slovu, tak jsi spustila svůj dlouhý proslov, který by v případě srovnání se zbraně nejspíše připadl k nějakému těžkému opakovacímu blasteru nebo jiné podobně rychlopalné zbrani. Nicméně sis nemohla být jistá, jak hodně Sarwen naslouchal, protože se primárně věnoval řízení a sledoval cestu před vámi, ale zvolená rychlost prozrazovala, že nejspíš něco poslouchá.
S léta praxe ti schování zbraně nepřijde už tak složité, tedy pokud si můžeš volit oblečení,
pokrčil jen krátce rameny Sarwen a věnoval se jedné ostřejší zatáčce, což jsi však nakonec nijak výrazně nepocítila. Rozhodně jsi nemohla proti jeho pilotním schopnostem nic namítat, byť bylo jasné, že podobné vozidlo rozhodně neřídil prvně.
Záleží s kým flirtuješ - někteří si to vykládají jenom tak a jiní tak - občas to i poznáš na těch dotyčných, ale není to pravidlem. Nicméně na to vy máte to svoje mávání rukou ne? Nebo to snad není jednodušší?
poznamenal Sarwen, zatímco jste se blížili k místu skladu a byl prakticky na dohled. Jednalo se o relativně velkou budovu, která byla v dobrém stavu. Zatím jsi mohla spatřit jeden jediný přístup a tím byl hlavní vchod, který tvořily relativně bytelné dveře. Zatím jsi nikde nemohla vidět nic, co by naznačovalo nějaký násilný vstup.
Já jsem se nestal pašerákem, abych dělal rebela, děvče. A navíc je to soukromá věc - každopádně k těm jejich krádežím. Věř mi, že kredity jsou to poslední, o co jim tady doopravdy jde. Řekni mi, když budeš nemocná a oficiální správa nebude mít léky, ale objeví se někdo, kdo je má a přislíbí je třeba za službičky, nebo ještě s něčím za podporu, tak kterou stranu bys jako obyčejný člověk nehledě na tvůj výcvik volila?
zeptal se ještě nakonec, když už parkoval speederovou motorku a mohli jste společně vykročit ke skladišti, před nímž stál jeden strážný a zvědavě si vás prohlížel. Už od pohledu byl dostatečně mohutný, aby odolal nějakému útoku na svou osobu, takže rvát se s ním, by nebylo nic hezkého.
A víš co? Budu té štědrosti a nechám tě dokázat mi, že nejsi jenom vzpurné děvče, které si myslí, že ví všechno nejlíp,
pousmál se, trochu tě pošťouchnul vpřed a jasně dal najevo, aby ses ujala vedení, zatímco on bude dohlížet zezadu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Cesta ke skladu:

Ta naše společná jízda na motorce byla nakonec celkem příjemná. Sarwen se v tom zcela evidentně vyznal a já nemusela řídit. Což byla dvě obrovská pozitiva.
Jenže to mávání rukou, jak říkáte, není vůbec nic jednoduchýho. Navíc je to nespolehlivý. Je to všechno jen o vůli a jejím případném nedostatku. Občas je prostě jednodušší poradit si bez pomocí Síly a uchýlit se k ní jen v tom případě, že není jiné možnosti. Ale to záleží na situaci.
Toto téma bych rozváděla dál, kdybychom už nebyli prakticky u skladu. Jakmile jsem to zaznamenala, začala jsem se rozhlížet, abych zjistila, kudy se tam mohli dostat, respektive, kudy bych tam vlezla já. Považuju za celkem dobrého zloděje a v naší partě padawanských vyvrhelů jsem byla nejlepší.
Rozhodně bych neriskovala život přepadáváním kolony jen kvůli nějakým službičkám, na které se stejně někdo nakonec vykašle. V tom případě jsou ještě hloupější, než jsem si myslela,
slezla jsem z motorky a trochu se protáhla. Ale Sarwenovi jsem už příliš pozornosti nevěnovala, neb jsem se z pevné země znovu začala rozhlížet po možném vstupu, nebo nějaké cestičce, která by se mi jevila jako hodně výhodná.
Hm, tak dva strážní by to tu neuhlídali ani náhodou. Ti rozhodně nemohli být překážkou. Říkal jste, že tu nejsou kamery, co?
Poznamenala jsem nahlas.
Když jsem byla pošťuchnutá dopředu, snad aby mne Sarwen donutil přestat obhlížet okolí a dodal svému sdělení šťávu, pokrčila jsem rameny.
Jak chcete,
skousla jsem si rty, abych se vyloženě neusmála.
Prča by byla, kdybych ti nic dokazovat nechtěla, co? Vlastně, já ti ani nic dokazovat nechci… ale být chvilku ve vedení… proč ne, aspoň si to vyzkouším.
Vrhla jsem poslední pohled „znalce“ na budovu a vyrazila jsem rovnou ke strážnému. Ani jsem si nezkontrolovala, že jde Sarwen za mnou.
Vsadím se, že je to pouze část tvého plánu, prevíte. Beztak chceš pozornost všech upřít na mne, abys sám byl méně nápadný a mohl sis všechno obhlédnout lépe. Ale co už, hrajeme dle tvých pravidel… Ale mne banthtím mlíkem neopiješ, to teda ne.

Pokud jsem se ke strážnému dostala bez nějakých komplikací, zastavila jsem se naproti něj. Dle tradice Jediů jsem se dokonce i mírně uklonila.
Snad nenechají hlídat chlápka, který včera v noci byl u té krádeže… doufám, že jsou oba někde pod zámkem a ideální by bylo, kdyby byli oddělení.
Zdravím vás. Jsem padawan Geri a to je zase Sarwen.
Mávla jsem jeho směrem, ať už stál za mnou, nebo byl někde jinde.
Naším úkolem je vyšetřit loupež léků, která se tu před pár hodinami udála. Byl byste tak laskav a řekl nám, kde najdeme někoho, kdo má tento sklad na starosti? Určitě zde musí být nějaký správce, nebo váš velitel… který nám o této nemilé události jistě sdělí pár podrobností.
Respektive, bývá to tak v každé druhé detektivce... tam se ti příslušníci bezpečnostních sborů se strážnými moc nevybavují... ale občas se i spletou a na velitele narazí už u vchodu, takže slušnost musím zachovat.
Pokoušela jsem se vystupovat korektně, přesně tak, jak by správný Jedi vystupovat měl, kdybych se tedy za správného Jedie považovala. Též jsem se snažila tvářit přísně a sebevědomě, abych alespoň trochu zapůsobila. I když můj věk a má konstituce šli proti mně, tak můj titul a to, že jsem někde kolem sebe měla Sarwena, který, jak jsem doufala, se tvářil, jako bych zde měla velení já.
Též jsem si toho chlápka trochu prohlídla. Připomínal mi totiž jiného vazouna, který ode mne zdrhal na ukradené spídrové motorce, aby taky nebyl zajat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Cesta ke skladu:
Sarwen opravdu kráčel za tebou, ale netvářil se nijak podřízeně nebo podobně v tomto smyslu. Kdyby ses rozhodla zkoumat jeho výraz, tak bys v něm nespatřil nic víc než ostražitost a soustředěnost. Do jisté míry bys to dokonce mohla srovnávat s tím, když opravoval ten landspeeder.
Strážný byl trochu překvapený, když jsi na něj promluvila ty, zatímco Sarwen provedl jen jednoduché gesto ku pozdravu. Z téhle strany jsi navíc do skladiště nemohla spatřit žádný jiný vstup, než byl tento hlavní, i když jsi stále neviděla zadní část skladiště.
Eh, zdravím. Takže kvůli té krádeži říkáte? Tak to vás pustím dovnitř - projděte až dozadu, tam je kancelář, kde je šéf s Rontem a Boulem, nejspíš je ještě vyslýchá,
poznamenal strážný a ještě jednou si vás oba prohlédl, než trochu nejistě přešel ke dveřím a bezpečnostním klíčem je otevřel. Samozřejmě se dala otevřít i velká část vrat, ale to by se muselo stát zevnitř a rozhodně by to neuniklo povšimnutí. Nedaleko skladiště měl strážný svou budku, kde měl některé věci a mohl se tam uchylovat, když neobcházel okolí.

Za chvilku jste už kráčeli tmavým skladištěm plným mnoha regálů a výklenků, kde bylo skladem množství věcí. Jedna celá velká část byla určena potravinám s dlouhodobější trvanlivostí, dále jste procházeli okolo elektronických součástek, kterých tu mnoho nebylo a podobně vypadala i sekce se zdravotnickým materiálem.
Je jasné, že dva strážní by to proti větší skupině neuhlídali, ale stihli by alespoň dát signál. Navíc si vem, že jediný nezapečetěný vchod je ten, kterým jsme právě prošli. Jinak žádná okna, střešní vchody a pouze zadní vchod, který je zapečetěný. Tenhle sklad byl vybrán i právě kvůli tomuhle,
rozhodl se Sarwen hrát roli průvodce a podělil se o některé jemu dostupné znalosti tohohle skladiště. To bylo opravdu veliké a než byste dorazili na druhý konec, tak vám to nějakou tu minutu rozhodně zabrat mohlo. Navíc i s jednou lumou byste nemohli dosvítit na druhý konec, byť nyní bylo z části spuštěno vrchní osvětlení skladiště, tudíž jste se mohli dostatečně rozhlížet okolo. Nikde jsi zatím nemohla vidět stopy nějakého násilného rabování nebo něčeho podobného, jenom množství prázdných regálů, které by asi prázdné být neměly. Jinak ve skladišti bylo relativně chladno a sucho, což byly vhodné podmínky pro skladování věcí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Cesta ke skladu:
Ront a Boul? Tak se tedy jmenují ti naši ptáčkové.
Zatím to jde celkem dobře... ale jestli je vyslýchají už od rána a oni melou to samé furt dokola... o co budeme lepší my? No, určitě bych je rozdělila a nevyslýchala je najednou, ale každého zvlášť... nemohli by se navzájem podporovat, dalo by se víc lhát a manévrovat... ale třeba to tak nakonec dělají.
Kývla jsem strážnému hlavou na znamení, že mu rozumím.
Díky,
ještě jsem poznamenala a snažila se opravdu působit seriózně. Jakmile byly otevřeny dveře, na nic jsem nečekala a vešla jsem dovnitř.

Po skladišti jsem se rozhlížela. Očekávala jsem trochu nepořádku, ale ten tam jaksi scházel.
Pokud svou šichtu trávili sledováním nějakého zápasu, hraním stříleček, nebo chrápáním, tak by si nevšimli ani toho, kdyby jim kradli tu jejich budku.
Napřed jsem odpověděla Sarwenovi a teprve poté vyslovila své další názory, které se mi začaly právě formovat.
Také se vám zdá, že ti lupiči šli na jistotu? Určitě věděli, kde co je. Jinak by tu byl nějaký binec, ne? Určitě by to tu museli trochu prohledat a ten nepořádek by asi neuklízeli... nebo to uklidili až po té inventuře? Hm... doufám, že to tu zůstalo tak, jak to našli... možná bychom si to potom tady měli projít, jestli nenajdeme nějaké stopy. Ale jestli-že šli na jistotu, tak to vede k domněnce, že tu máme nějakou ferokrysu. To ovšem neznamená, že to musí být Ront s Boulem.
Kolem sebe jsem se sice dívala už teď, ale to bylo za chůze a tak nějak jsem se rozhlížela všude, takže na detailnější průzkum nebyl čas a ani prostor, neboť jsem u toho ještě diskutovala se Sarwenem. Příliš mne tedy nepřekvapilo, že jsem zatím žádnou stopu, která by nám mohla pomoci, nezahlédla. Ale snažila jsem se, i když to bylo jenom zběžné.
Myslíte si, že všechny ostatní vchody byly zkontrolovány, že jsou skutečně zapečetěny? Možná bychom se měli mrknout i na ně, protože se sem mohli dostat i jinudy a to zapečetění zase narafičit... i když záleží na tom, jakým způsobem byly zapečetěny, že ano. Ale souhlasím s vámi v jednom. Jestli-že skutečně přišli tím vchodem, jako my, tak v tom ti dva lítaj až po uši. Nebo alespoň jeden z nich.
I když jsem mluvila se Sarwenem, pořád jsem se snažila o ten tón, s jakým jsem hovořila se strážným. Ta hra na seriózního Jediho se mi celkem líbila. Otázkou zůstává, kdy mne to omrzí, ale zatím... to bylo celkem fajn. Chvilku jsem uvažovala i nad tím, že začnu mluvit trochu spisovněji, ale dávat si pozor ještě na takové prkotinky... no, na to jsem už byla tak trochu líná.
Ze slov toho strážného jsem vyvodila i závěr, že jsou vyslýcháni společně. Pokud to tak je, tak bych je oddělila.
A možná... jestli-že pořád melou tu svou... trochu bychom je mohli i přechytračit.
Trochu jsem ztlumila hlas. Na můj vkus se to tady příliš rozléhalo. Jestliže šel Sarwen za mnou, tak jsem na něj počkala, abychom mohli jít vedle sebe.
Vyslechneme je i sami, že jo? Jakou zvolíte taktiku? Budeme předstírat, že jeden napráskal druhého? Abychom je trochu zmátli, rozhodili...
To je klasická filmová finta, třeba by mohla zabrat... ve filmech se občas povede.
Také by nám mohl, každý zvlášť samozřejmě, popsat minutu po minutě, co dělal a kde byl... srovnáním jejich výpovědi by se dalo odhalit, jestli někde třeba nelžou a pokud ano, tak která část s největší pravděpodobností nesedí a už bychom měli něco v rukách a mohli se od něčeho odrazit.
Další nápady mi už došly, respektive, ten sklad mne k žádnému jinému poznatku neinspiroval. Takže nakonec jsem se i trochu pobaveně ušklíbla.
Tak co říkáte na můj herecký výkon, hm?
Poznamenala jsem svým obvyklým tónem, kterým hovořím s každým, vyjma Siliina, na kterého jsem si už pěkně dlouho nevzpomněla. Mistr je prostě něco víc než ostatní a při hovoru s ním si dávám na pusu sakra velký pozor.
Mám pokračovat? Nebo to převezmete vy? Bojím se, že by mi ty slušný způsoby mohly ještě zůstat. Říkat prosím a děkuji... no, uznejte, to se ke mě prostě nehodí. Taky jsem vám zapomněla sdělit vaše bodové hodnocení. Začal jste na pětce, potom spadl na mínus pětku, i když minimální možná hodnota byla nula... prostě jste ji dokázal překonat a nyní... nyní jste jednička. Jen tak dál a za chvíli budete znovu pětka.
Neodpustila jsem si, i když v současnosti byly podobné kecy zcela irelevantní.
Prosím a děkuji říká pouze mistr... u Sitha! U Sitha! U Sitha! Ne, nesmí si stěžovat, že jsem byla... ech, jak to říkal? Vzpurná... Za přidrzlou a drzou jsem už označena byla, ale ještě nikdy za vzpurnou...
Nestála jsem o výchovný pohovor ani o takové ty Siliinovi poznámky a taky mi nebylo ukradený to, že bych ho mohla třeba zklamat. Nechci, aby po tom, co jsem předevčírem tak usilovně slibovala, že si budu dávat větší pozor na pusu, tak aby dnes přišla taková bomba od Sarwena.
Musím to se Sarwenem nějak vyřídit a domluvit se s ním... a hlavně, hrát dál roli slušného Jedie i před ním. Ale to až posléze, napřed si musím chvíli hrát na hodného padawana. U Sitha!
To, že bych na tak dlouho na Siliina zapomněla, by se ještě před čtrnácti dny nestalo. Ale vzhledem k tomu, že si mistra potřebuju zkontrolovat tak dvakrát, maximálně třikrát denně a to ještě v nějakých nepravidelných intervalech... Já totiž už o přítomnosti Siliina vím i podvědomě. A taky se tak netřepu, že by se mu mohla něco stát. Ne po tom, co jsem viděla.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Zdálo se ti, že ses za hodnou považovala už příliš dlouho a rozhodně jsi to nijak neopomněla zmínit před Sarwenem, který jenom zakroutil nevěřícně hlavou. Mohla sis všimnout, že i on se pečlivě rozhlížel, byť jeho hlavní pozornost nesměrovala k zásobám, ale dalším věcem, které se ti nevedlo přesně specifikovat. Nikterak to ale nenarušovalo tempo vaší chůze, jak jste se blížili k vašemu cíli.
Samozřejmě, že šli na jistotu, jinak by to nebyla takováhle čistá práce. A vzhledem k množství co vzali, chtěli získat co největší náskok, než si toho někdo všimne. Nebo přesněji, dostat se dostatečně daleko, aby jste je Arij nebo ty nestihli dostihnout. Nicméně ti dva by byli pitomí, kdyby jim takhle očividně pomáhali a ještě k tomu na svojí směně,
poznamenal zcela vážným tónem a nenápadně naznačil, že toho chybělo opravdu hodně.
A co se vchodů týká, tak jsou zde pouze dva a ten druhý je zapečetěný. Jinak je samozřejmé, že ho zkontrolujeme, ale nejdřív se podíváme, jak si poradíš s výslechem. Neříkej mi snad, že sis nepřála tohle celé vést. Jediné, co bych ještě chtěl říct - otázkou je, jestli byli vyslýcháni nebo seřváni za to, co se za jejich služby stalo. Mirw není moc velký myslitel a navíc mě tak trochu nemá rád,
pousmál se Sarwen a dle svého způsobu se rozhodl tě taktně ponechat "ve vedení" vyšetřování. Nicméně bylo jisté, že i on sám skládal závěry a hledal možné stopy toho, co se zde odehrálo.
A na tom, že bys byla slušnou holkou přeci není nic špatného,
zazubil se škádlivým tónem a zastavil se před dveřmi do menší kanceláře, než ti je zdvořile otevřel a nechal tě tedy vejít jako první. Za jiných okolností by to byl očistě gentlemanské gesto, ale nyní by se o tom mohlo oprávněně pochybovat.

Všichni tři přítomní se na vás bez váhání otočili a zatímco dva strážní sedící u stolu vypadali unaveně, tak jejich šéf - Mirw, jak ho Sarwen označil, se tvářil dost naštvaně. Byl tmavší pleti a pravidelně se vyholoval, takže bys na něm vlasů nedohledala. Oblé rysy v jeho obličeji mohly do jisté míry mást, ale nebylo pochyb o tom, že mnoho rozumných by se s ním rvát nechtělo.
Co je tohle? Nějaká holka a oplzlej vágus?
zahučel hněvivým tónem a tobě nemohlo ujít, že Sarwen hodně rychle zbystřel. Kompletně totiž změnil postoj a ruce měl nyní založené na hrudi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
To je přesně můj názor. Proto ty dva výtečníky taky celou dobu hájím, Sarwene.
Trochu jsem si odfrkla.
Gratuluji. Přišel jsi na to opravdu velmi rychle.
Ale myslím si, že v tom nějakým způsobem opravdu jedou. Tedy, pokud to neukradli zrovna tito dva a nedoufají, že nás tak absurdní řešení nakonec nenapadne. Buď něco přehlédli úmyslně, nebo zanedbali své povinnosti. Na tom se snad shodneme, ne?
Ty prázdné místa, které by normálně byly plné nějakého materiálu, opravdu nešlo přehlédnout, takže jsem si nakonec uvědomila, že toho chybí opravdu velká spousta.
U Sitha, muselo to být opravdu dobře zorganizovaný. Buď ti dva makali celou noc, nebo to byla práce nějaké bandy...
Nemá vás tak trochu rád? Co to tak trochu přesně znamená? Nepřetáhne nás hned při příchodu nějakým klackem?
Trochu jsem se začínala bát. Už jsem vyslýchala. Jednou. A dopadlo to úplně blbě.Nic jsem z toho chlápka nedostala.
Mimochodem, už jsem vám řekla, že jsem nikdy nikoho nevyslýchala?
Vývoj situace se mi nelíbil. Teď bych to velení, o které jsem tak strašně stála, raději předala zpět Sarwenovi. Já bych hezky vzadu sledovala a přemýšlet by musel on. V tomto směru jsem si jaksi vůbec nevěřila. A ten svůj jeden nepovedený výslech jsem raději zamlčela. Naštěstí jsem si o sobě též myslela, že jsem celkem dobrá herečka, takže to třeba ani nepůjde poznat.
Děj se vůle Síly. Ale jestli to zkazím, tak konečná odpovědnost bude stejně na Sarwenovi... To je dobrý.
Jenže být rebelkou je daleko dobrodružnější,
usmála jsem se na něj taky a proklouzla směrem do kanceláře. Nepřemýšlela jsem nad tím, proč mi podržel dveře a jak si to mám vyložit. Hlavu jsem měla plnou starostí s tím výslechem a na takové prkotiny jsem nemyslela.

Takto jsem si uvítání rozhodně nepředstavovala. Ale nemohla jsem připustit, aby ten velitel, vrchní skladník, či co to byla ta gorila zač, měl nade mnou převahu. Už jenom proto, že přítomni této scéně byli i dva podezřelí.
Tak dost!
Velmi důrazně jsem prohlásila a ukázala na Mirwa prstem. Též jsem se pokusila do svého hlasu vložit relativně dost Síly, aby to bylo důraznější a aby i efekt byl větší. Po vyslovení té jednoduché věty jsem trochu Síly ubrala, ale pořád jsem ji ještě trošku používala, abych zdůraznila i následující věty.
Co si to dovolujete? Nejenže připustíte, aby vám vykradli půlku skladu, ale ještě si otvíráte hubu? Jediné, co vám nyní může pomoci, je spolupráce,
otočila jsem se i na ty dva, co tu byli se svým šéfem. Ta poslední věta byla určena i pro ně.
Ruku jsem svěsila a začala mluvit normálním hlasem bez pomoci Síly.
Jsem padawan Geri. Dle příkazu mistra Siliina zde mám provést vyšetřování. Sarwena zcela evidentně znáte. Nezajímá mne, jaké jste měli v minulosti neshody. Po skončení vyšetřování vás dva klidně nechám, abyste si to vyřídili třeba pěstmi, zatímco já se budu usilovně věnovat něčemu jinému a budu předstírat, že o tom nevím.
Nemínila jsem pustit ještě Mirwa ke slovu.
Musím vyložit své požadavky. Jenže, jaké vůbec mám? U Sitha... na toto nejsem připravená... ani vycvičená... Musím trochu improvizovat a předstírat, že mám všechno na háku. A o svých příkazech s Mirwem nediskutovat, i kdyby byly nakonec špatný.
Takže, teď to uděláme takto. Mirwe, vy mi řeknete, co všechno jste stačil zjistit,
snažila jsem se působit sebevědomě a autoritativně. Navíc, nebyla jsem ochotná připustit jakoukoli diskusi a to i kvůli těm dvěma vyslýchaným. Pokud by to bylo třeba, byla jsem připravena provést novou demonstraci síly.
Musím je rozdělit. Každý sám bude slabší a zranitelnější. Budu mít lepší manévrovací prostor.
Poté si se Sarwenem odvedeme Boula k výslechu. Jistě nám velmi ochotně doporučíte nějaký vhodný prostor. Vy s Rontem tady na nás počkáte. Až budeme hotoví, tak si zase vypůjčíme Ronta.
Ani jednoho jsem neznala. Neměla jsem páru o tom, který je Boul a který zase Ront. Ale na tom koneckonců příliš nezáleželo.
Váš úkol bude jednoduchý. Dohlédnete na to, aby nám ani jeden ptáček neuletěl. Takže povídejte, hořím zvědavostí.
Pokusila jsem se gestem vybídnout Mirwa, že nyní je na řadě on. Jestli-že se mne pokusil přerušit v průběhu mého řečnění, opět bych použila Sílu k tomu, abych ho jednoduše přehlušila a on zmlknul.
Celou dobu jsem se mračila a byla jsem na pozoru před případným útokem, neboť Sarwenův postoj mne varoval. Kdyby to bylo třeba, bez váhání bych šáhla po meči.
I když jsem se snažila vystupovat jako pravý Jedi, který přesně ví, co dělá, tak o správném postupu jsem ve skutečnosti neměla ani páru. Svírala mne nejistota a možná i trochu strach z toho, že to pokazím. Ale všechny tyto své pocity jsem se snažila zamaskovat.
Též jsem chvíli uvažovala nad tím, že budu pžadovat pro Sarwena omluvu, ale nakonec jsem nad tím mávla rukou. Nechtěla jsem Mirwa ponižovat ještě více. To by mi v budoucnu příliš neprospělo.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Nad tvou odpovědí ohledně rebelky Sarwen už jenom pokrčil rameny a mohli jstečelit vřelému přivítání. Tobě se to nikterak nelíbilo a musela jsi rozhodně nějak zakročit, byť i Sarwenovi trochu zacukalo, jak se rozhodl držet stranou.
Jakmile jsi na Mirwa ostře spustila, tak jsi ho očividně zaskočila a to na tolik, že nemohl hned z počátku nějak reagovat. Tvůj věk a reakce a nejspíše i Síla ti v tomhle nahrály a poskytly dostatek prostoru k tomu, abys mohla předložit, co jsi chtěla. Nicméně v Mirwově výrazu bylo jasně patrné, že se nechtěl jen tak podrobit a čekal na svou příležitost ke slovu. Jakmile však taková situace mohla nastat, tak předstoupil Sarwen s pevným výrazem ve tváři.
Měl bys poslechnout její rozumný návrh a uvědomit si, že je tu dle vůle mistra Siliina. Nebo mi snad chceš říct, že s ním bys taky mluvil takhle opovrhlivě, jako s ní?
přednesl relativně klidným, ale odhodlaným hlasem. Nikterak však neustoupil ze svého připraveného postoje a byl kdykoliv připraven reagovat, pokud by toho bylo zapotřebí.
Mirw si nakonec jen něco tiše zaklel sám pro sebe, než se otočil na jednoho z mužů, čapl ho docela prudce za rameno a táhl ho s sebou ven.
Až s ním skončíte, tak dejte vědět a přivedu toho druhého. A krom toho, že to jsou idioti jsme nic dalšího nezjistil,
utrousil ještě, než odešel bez dalších slov a osaměla jsi tak v místnosti se Sarwenem a Boulem. Tvůj společník s jakousi úlevou upustil od maximální připravenosti a bylo na něm jasně vidět, jak je spokojen s nastoleným řešením. Po chvilce tě pobídl, ať začneš s výslechem, zatímco on byl připraven se postavit za tebe a z počátku přihlížet, jak si poradíš. Bylo ti jasné, že byl připraven zakročit, kdyby to bylo zapotřebí, ale zatím dával dostatečný prostor k tomu, abys vedla vše podle svého.

Co se Boula týkalo, tak ten patřil k urostlejším jedincům, což se ale dalo u strážných očekávat. Nicméně z těch tří, které jsi měla možnost vidět, vypadal na první pohled nejrozumněji, o čemž svědčil i jeho relativně upravený vzhled. Zatím trpělivě vyčkával na to, až na ním přijdeš s nějakými otázkami.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Ta intervence Sarwena nebyla příliš nutná, něco podobného jsem byla připravená pronést taky, ale když prostě zareagoval rychleji, tak jsem to nechala být. Koneckonců, zastal se mne, i když to udělal spíš proto, že bylo i v jeho zájmu to, aby mne Mirw respektoval.
Po tom, co nám Mirw jednou větou osvětlil výsledky svého pátrání, tak jsem se alespoň v duchu ušklíbla,
nejen oni jsou idioti, Mirwe.
Nicméně najevo jsem to rozhodně nedala. Pořád jsem se mračila, snažila se tvářit sebevědomě a vůbec vypadat tak, jako že vím, co dělám. To jsem sice nevěděla, ale zřejmě jsem to dělala dobře, jinak by Sarwen zasáhl. Zatím jsem byla celkem spokojená. Dokonce jsem i pod nohama nahmatala alespoň kousek pevné půdy.
Výborně. Přesně to uděláme,
propustila jsem Mirwa s Rontem.
U Sitha, a co teď?

Sotva jsme osaměli, přikročila jsem k Boulovi blíž s úmyslem narušit jeho osobní prostor. Postavila jsem se tedy k němu na menší vzdálenost, než bych to normálně udělala.
Musí se cítit alespoň trochu nepohodlně… třeba ho to znejistí... i to se ve filmech dělá...
Pěknou chvíli jsem mlčela a jen si ho prohlížela. I to byla součást mé taktiky. respektive bylo to to, co jsem za taktiku považovala já.
Tak Boule, nemá cenu chodit kolem horké kaše,
začala jsem zvolna a mluvila hezky z patra, neboť něco takového jsem si jaksi nemohla nacvičit a ani pořádně si svůj postu promyslet.
Jste v maléru. V pěkně velkém maléru. Jsem Jedi. Asi tušíte, že obelhat mne nebude tak úplně jednoduchá záležitost,
těmto svým slovům jsem také chtěla věřit, ale nepovažovala jsem to za pravdu. Koneckonců, s obelháváním dokonce i mistrů mám celkem dobrou zkušenost sama. Odstoupila jsem od něj a opřela se o stůl.
Začneme pěkně zvolna. Chci vědět, co přesně se v noci událo. A začněte hezky od začátku vaším nástupem do služby. Povězte mi, co jste dělal, kde přesně jste byl. To samé se týká i Ronta. Jeho do své výpovědi zahrňte také.
Potom se musím zeptat, jak dlouho spolu hlídají, protože pokud měli každý jinýho partnera, nebo jeden je nový a ten druhý mu dělá staršího parťáka, tak zvyky jednoho z nich mohl znát někdo jiný… bývalý parťák… možná bych si potom mohla vyžádat i rozpis služeb, pokud tento výslech k ničemu nebude. Ale to až později...
Proběhlo mi hlavou, zatímco jsem hovořila.
Pokud jeden z vás třeba jen odešel na záchod, i to mi řeknete. Včetně odhadované hodiny a času, který tam strávil. Též mne na začátku seznámíte s tím, koho přesně jste střídal a jak to střídání proběhlo. Pokud se během vaší služby událo něco nezvyklého, co vybočuje z běžných dnů, tak to nezapomenete zdůraznit. Je to jasné? Tímto způsobem se dostaneme až do okamžiku odhalení té loupeže. Povídejte,
poslední slovo jsem zdůraznila a založila si ruce na hrudi. Též jsem se začala soustředit na to, co mi Boul odpoví. A s pomocí Síly jsem byla připravena pátrat i po známkách toho, že něco zamlčuje, nebo že přímo lže.
Nevěděla jsem, co jiného bych měla říct než to, co jsem pronesla. V detektivkách nějaký podobný úvod o tom, že nemá cenu lhát, je vždycky. O celé události jsem věděla příliš málo na to, abych mohla klást konkrétní otázky, takže jsem napřed potřebovala vědět, jak celá událost proběhla. A protože jsem si nebyla přesně jistá, kde přesně začala, chtěla jsem to vzít pěkně ze široka.
Za celou tu dobu jsem se ani jednou nepodívala na Sarwena, i když mne to stálo hodně úsilí. Tím bych totiž mohla dát na jevo ten fakt, že si nejsem příliš jistá svým postupem a zvolenou metodou. Takže jsem se nemohla ubezpečit, že postupuju správně.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Následkem situace jsi nijak nepolevila ze svého nasazeného tónu, což možná na Boula mohlo zapůsobit, nicméně se Sarwenem to ani nehnulo. Naštěstí on nebyl ten, kterého jsi měla vyslýchat. Už z počátku jsi jasně chtěla uvést muže naproti sobě k tomu, aby si uvědomil v jaké situaci se to vlastně octnul. Tedy, že toho stejně nebylo mnoho, co by nemohl zatajit a bude lepší to říci rovnou. Co ti však neušlo směrem od Sarwen byla míra jistého pobavení. Navenek samozřejmě nedal nic znát, ale i přes jeho dobře ukrývané emoce bylo patrně jasné, že jsi ho svým úvodem notně pobavila.
Klíčovou osobou u výslechu však byl Boul a ten byl nyní ve středu tvé pozornosti - z počátku vypadal trochu nejistě, jakoby hledal odkud začít, ale nakonec se nadechnul a povedlo se mu uspořádat si myšlenky.
No, začal jsem směnu jako obvykle v sedm večer, kdy jsem s Rontem střídal předchozí dvojici. Tuhle noc jsem měl klasicky směnu na vrátnici a před budovou, takže jsem se v malé šatně převlékl, zkontroloval pracoviště po kolegovi přede mnou a tím jsem de facto zahájil směnu,
začal a na chvilku se odmlčel, aby si znova trochu uspořádal myšlenky. Měla jsi z něho pocit, že si vše jenom utřibuje a zatím nic nesvědčilo o tom, že by nějakým způsobem lhal.
A směna probíhala skoro jako pokaždé na vrátnici - udržovat se bdělý a vždy jednou za hodinu provést obhlídku okolo skladiště. Naučil jsem se nikdy nechodit v celou hodinu, nebo přesně po hodině a pokaždé měním směr obchůzky, víte bezpečáka jsem dělal už před tím vším. Jenže při žádné ze svých prohlídek jsem okolo skladiště nic podezřelého nespatřil. Házím taky pravidelně očko na zapečetěné dveře, případně je omáknu, ale ty byly po celou dobu v pořádku. Vlastně si nedovedu vysvětlit, jak by se mohl někdo dostat dovnitř,
pokračoval dál a projev jeho emocí i ono rozpoložení, které jsi tak nějak vnímala, zatím odpovídalo tomu, co říkal.
Potom před sedmou ráno přišla další směna a já čekal než se Craig převlékne, ale jenom vyběhl ven s tím, že nás někdo vybral. Vůbec sem to nechápal. Potom dorazil Mirw, sehnal nás s Rontem semhle a ...
rozvíjel dále historii noci ze svého pohledu, než se trochu zarazil a podíval se směrem ke dveřím. Sarwen k nim dorazil a nakouknul ven, aby potom jasně naznačil, že je v pořádku. Jeho reakce byla pohotová a nedal ti s ní nějakou výraznou šanci vložit se do toho sama, nicméně Boula to zklidnilo.
.. a celou dobu na nás řval, jaký jsme pitomci, že jsme tohle dovolili. Vůbec se po ničem nerozhlížel, prostě na nás jenom řval. S odpuštěním, ale je to hrozný vůl,
ulevil si Boul a bylo na něm znát, že se cítil i trochu lépe. Sarwen zatím dále mlčel a vyčkával na tvůj další postup, aneb i nadále neměl potřebu výrazně zasahovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Sarwenovo pobavení jsem postřehla. Ale momentálně mne nezajímal a ani mne tím nijak nevytáčel. Ostatně, i kdyby tomu tak bylo, tak bych si to s ním mohla vyřídit později. Což stejně asi neudělám, neboť teď musím být hodná holka. Sarwena jsem nechala Sarwenem a věnovala se pouze Boulovi.
Měla jsem z něj pocit, že mi říká pravdu, ale ani tak jsem z toho nebyla příliš moudrá, neboť dle jeho řeči by skladiště mělo být plné a ne poloprázdné. V podstatě jsme se zatím nedostali vůbec nikam. Momentálně jsem Boulově verzi příběhu byla celkem nakloněná a nic nenasvědčovalo tomu, že on je tady ten křivák. Jeho kritiku Mirwa jsem nijak nekomentovala.
No, dobrá tedy. A co dělal Ront? Co měl na starosti? Jak dlouho spolu makáte? Je možné, aby opustil své stanoviště, a vy jste o tom nevěděl? Věříte svému parťákovi?
Mirw je buď vůl, nebo velmi inteligentní jedinec. Buď jen ztratil nervy a bojí se, že přijde o své teplé místečko, nebo v tom může jet. Koneckonců, je šéf... ten ví o všem. Navíc, ať je hloupý jak chce, to ho vážně nezajímalo, jak se mohli dostat dovnitř? Už jenom proto, že za všechno zodpovídá a měl by tedy tu bezpečnostní díru, která po krádeži vznikla, zalepit? Navíc, mistr by určitě nesvěřil velení někomu, kdo je tupější než bantha.
Když provádíte tu obhlídku kolem skladiště, zůstává vrátnice prázdná? Jak dlouho vám taková jedna obhlídka trvá?
Ledaže… nezajímal se o to, protože věděl to, jak se dovnitř dostali. Navíc, nějaký strážný se po skladu asi moc nepotlouká a právě on měl určitě nejlepší přehled o tom, co je tam uskladněno a jak se tady hlídá. Znal všechny zvyky svých podřízených a určitě i měl seznam uskladněného zboží.
Trochu jsem se zavrtěla, neb ta deska stolu mne začala řezat do boku a já hledala lepší pozici.
Možná máme důkazy rovnou pod nosem. Mistr by mi nesvěřil úkol, na který bych nestačila. I když, on ho svěřil spíš Sarwenovi a já se tu mám jen učit, hm... škoda, že to nemůže být jen pozorováním.
Posadila jsem se za stůl. Zatímco jsem poslouchala Boula, začala jsem si prohlížet Mirwovi věci. Napřed jsem se dívala, co má na stole a prohlédla si každý papír, který by tam mohl být.
Asi jsem se mohla zeptat. Nicméně když to položím tak, jak to leželo, třeba se nic nestane. Navíc, pokud ty záznamy neschovává, tak se na druhou stranu k nim mohl dostat i někdo jiný.
Všechno, co jsem chytla do ruky, jsem poté položila na to samé místo, aby to nebylo poznat. I když to Mirwovi Boul asi vyklopí, tak to nemusí být tak očividné.
No, kdyžtak řeknu Boulovi, aby se s Mirwem moc nebavil.
Též mi řekněte, jakým způsobem jsou zapečetěny ty druhé dveře. Je dle vašeho názoru možné, aby se jimi člověk znalý poměrů dostal dovnitř, vybral sklad a poté ty dveře znovu zapečetil?
Krysa tu je, to bezesporu. Boul jí asi není… No, ještě uvidíme. Také přece to vybavení nemohli odnést na zádech. Na to ho chybí příliš mnoho. Buď ho schovali někde poblíž, nebo tu měli nějaký dopravní prostředek, ale ten by musel být dál, aby na něj nebylo vidět a nebyl slyšet a stejně ten materiál k němu museli nějak dostat. Chybí ho opravdu hodně. Musela to být velká banda, nebo šli několikrát… něco mi tady uniká…
Poté jsem rukama projela prostor pod deskou stolu, jestli tam není třeba něco nalepené, nebo tam není nějaká skrýš. Pokud tam byly nějaké šuplíky, mrkla jsem se i do nich.
Vy jste si tedy žádné stopy, která by do naší malé záhady vnesla trochu světla, opravdu nevšiml?
Pro jistotu jsem se zeptala, abych ho buď nachytala při lži, respektive se o to pokusila, nebo aby se mohl nad tímto přímo zamyslet a třeba si i na něco vzpomenout. Než odpověděl, nechala jsem svého soukromého pátrání.
A co sluchové vjemy? Nezaslechl jste něco divnějšího?
I tuto otázku jsme schválně oddělila, aby se na ni mohl soustředit a pořádně se zamyslet.
Ještě vyslechneme Ronta a poté bude na řadě Mirw.
Mirw se stal mým hlavním podezřelým. Též jsem se pořádně rozhlídla po kanceláři, abych měla přehled o tom, kam by si mohl schovávat své „tajné“ dokumenty a důkazy, které by ho mohly usvědčit. Hloupý by na to byl dost, aby si je schovával. Nebo jsem si to alespoň myslela.
To dnešní Mirwovo divadlo je normální? Jak dobře ho znáte? Není možné, že to byl pouze herecký výstup? Co Mirw dělal, když dorazil do skladiště? To se nezajímal vůbec o nic? Nechoval se nějak podivně? Máte nějakého speciálního skladníka, nebo takové to papírování kolem materiálu provádí právě Mirw? V
Ten hulvát mne zajímal čím dál tím víc.
Máte přehled o tom, co je uskladněno v těch regálech?
I na tuto otázku jsem se speciálně zaměřila a přestala se svým prohrabáváním věcí Mirwa. Potřebovala jsem vědět, jestli jeho odpověď bude pravdivá.
Chtěla jsem položit ještě jednu otázku, nicméně nechala jsem si ji naposledy schválně. Tušila jsem, že by ho mohla urazit, ale zeptat jsem se musela stejně.
Během vaší směny jste třeba neusnul? Nebo, co obvykle děláte, abyste si zde zkrátil volnou chvíli?
No, raději nebudu předjímat. Postup je jasný. Potom je na řadě Ront, nakonec Mirw, který mi sedí ze všeho nejméně. Navíc, pokud já bych chtěla krást, tak to udělám mimo svou směnu. Též by nebylo od věci zjistit, jak ten materiál dostali pryč. Protože ani nemusí být příliš daleko. Třeba si ho někde jen schovali a teď vyčkávají. Koneckonců, na první pohled je ta loupež nevyřešitelná. Možná počítají s tím, že obviníme ty strážné. Přeci jenom, toho materiálu bylo fakt hodně, na zádech ho neodnesou a přijet sem uprostřed noci s landspídrem, by asi bylo krajně podezřelé. A obávám se, že by možná ani jeden landspídr nestačil.
Další otázky mne momentálně nenapadly, tak jsem se jen otočila k Sarwenovi, abych pohledem dala najevo, že pokud se chce na něco zeptat a doplnit mne, tak teď je ta pravá chvíle. Pokaždé jsem též nechala Boulovi prostor k tomu, aby odpověděl a teprve poté jsem pokládala další otázku. Do řeči jsem mu rozhodně neskákala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“