Satina Merell - Těžké chvíle

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka

S mírnými rozpaky přijmu nabízené rámě a nechám se Jaredem vést do kantýny U Draka. Ze všech sil se snažím rozpomenout na dramatický kroužek, jež jsem jeden rok během studia na popud kamarádky navštěvovala.

Jednou jsem musela hrát zamilovanou postavu… co mi tehdy říkali?... Dívej se na svého partnera a vybav si nějaký šťastný okamžik. Nepřestávej se usmívat. Drž se u něho a neboj se ho dotknout… to poslední mi asi nepůjde tak jako tehdy, ale ty první dva body bych mohla zvládnout. Konec konců. S Lili a Katniss jsem musela přetrpět nejeden holoromanťák. Je na čase hodiny sledování braků od Rosamunde Kicher zúročit.
Zhluboka se nadechnu a nasadím zamilovaný výraz.

-Na lovce lidí nevoní Jared vůbec špatně, nemyslíš? S takovým partnerem se láska předstírá snadno. Rozhodně snadněji než s tím twi'lek z dramaťáku. Jak jeho mohli vybrat do role Ronea to nepochopím!
- Nevím, jestli je nejvhodnější okamžik na rozebírání vůní a hereckého obsazení!
- Podle tebe není nikdy vhodná chvíle na nic! Raději přestaň být tak prkená a uvolni se. Vypadáš, jako kdyby ses dotýkala elektrického ohradníku a ne muže! Mysli na něco hezkého!
- Snažím se, ale tvé postřehy mi v tom příliš nepomáhají. Raději buď zticha a nerozptyluj mě!

S výdechem zaženu všechny zbytečné myšlenky. Soustředím se pouze na pár příjemných vzpomínek, které mi pomáhají udržet úsměv na rtech. I přes hereckou průpravu a znalost romantických holofilmů se dostaví tréma. Srdce mi každou chvíli vyskočí z těla a dlaně se mi potí. Ale stejně jako to bývá v případě profesionálních herců na jevišti, jakmile vstoupíme do kantýny veškeré obavy hodím za hlavu a házím na svého společníka jeden zamilovaný pohled za druhým.

Musím vypadat jako naprostý blázen.
Bleske mi hlavou, zatímco následuji Jareda do kóje. Kantýna U Draka nevypadala jako podnik, který by často vyhledávali zamilované dvojice. Pokud se zde nějaký psychický stav mohl prohloubit, spíš než o lásku šlo o depresi. Zkrátka by nepřišla ani letargie. Jediná vášeň, které se zde dařilo, jako houbám po dešti byla ta hráčská. Můj první dojem z tohoto místa? Zoufalý!

Vy si tedy umíte vybrat místo pro schůzku, jen co je pravda.
Zhodnotím tichounce Jaredovu a Fryovu volbu. Dříve než stačí můj společník jakkoliv zareagovat ocitne se u našeho stolu obsluha. Kovová číšnice s řadou škrábanců a důlků na šasi zažila za dobu svého fungování pravděpodobně řadu potyček. Neoriginální díly „oděvu“ napovídaly, že některé z těchto hospodských rvaček museli mít dosti divoký průběh.

Snad odtud zmizíme dřív, než se do nějaké další potyčky nachomýtneme.
Vyslovím v mysli přání. Netrvá to dlouho a stojí před námi dvě skleničky s džusem. Chopím se svého pití avšak dříve než přiložím skleničku ke rtům pečlivě zkontroluji její stav. K mému překvapení je nádoba až na mastný otisk několika prstů čistá.

Snad nebudeme muset čekat dlouho.
Dokončím zkoumání a loknu si. Poté odložím skleničku, přisednu si k mladíkovi blíž a zašeptám:

Víme o tom Fryovi alespoň něco? Rasu? Má tu čekat v nějaký konkrétní termín? A když už nic pozná třeba on tebe?
Tvářím se, jako bych právě svému milenci popisovala něco intimního. Levou ruku mám položenou na stole, zatímco prsty pravé ruky "pochoduji" po mladíkově předloktí.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Atmosféra v kantýně byla poklidná a na takový pajzl vcelku příjemná. Nikdo z přítomných vám nevěnoval pozorovnost, možná až jednoho z Granů sedících u baru. Chvíli jsi ho letmo pozorovala a zaregistrovala, že mžoural každým okem jinam a celkově jsi nabyla dojmu, že je pár panáků od solidní otravy alkoholem.
Jared ho také zaregistroval, ale nejspíš vyhodnotil situaci stějně a raději se opat věnoval tvé společnosti.
"Nevím o něm o nic víc než ty." odpověděl Kore a bylo vidět, že nevědomost se mu ani za mák nezamlouvá. Sedět na místě a čekat, až se někdo uráčí přijít, nebyl zrovna jeho styl.
Minuty ubíhaly a v kantýně se kromě ječení nevrlých rodianů hrajících karty nic nedělo.
"Ve zprávě stálo, že se máme setkat tady. Fry by tu na nás měl..." spustil Kore, ale větu nedokončil. Mířil pohledem ke vchodovým dveřím do kantýny, které nyní byly otevřené a v nich, jak jsi sama viděla, stála ženská postava a upřeně na vás hleděla.
Byla o něco menší než ty, měla kaštanové, vlnité vlasy sahající téměř až k pasu a opravdu velmi pohlednou tvář. Toho si všimli i ostatní zákazníci a všichni na ní zírali. Lehce se ušklíbla a vyrazila k vám. Byla zahalená do světlého pláště, který vypadal jako Nureho pončo s kápí. Samozřejmě nebylo tak potrhané a nepyšnilo se skvrnami od oleje. Cestou si nevšímala pohledů a stále koukala na vás dva.
Jared velmi pomalu sesunul ruku pod stůl a odepnul přesku na pouzdru svého blasteru. Dívka došla až k vám a elegantně se posadila na část lavice jídelního boxu, která byla blíže tobě. Stáhla si kápi a ukázala své, skoro až zářivé, oči.
"To jsem ráda, že jsem vás tu ještě zastihla." pronesla jemným hlasem a usmála se na vás.
Cítila jsi jemné šimrání, stejné jako když se po tobě Jared natáhl v Síle. Lehce jsi se ošila a dívka sedící vzpřímeně vedle tebe zbystřila.
"Jmenuji se Lillian a posílá mě pro vás Nerick. Došlo k drobným zádrhelům, takže se s vámi nemohl setkat osobně." představila se a vysvětlila svou přítomnost v téhle špeluňce. Mezitím dorazila droidí obsluha a Lillian si objednala sklenici toho nejkvalitnějšího piva co se tady dalou koupit.
"Aby to nepůsobilo moc nápadně." vysvětlila svůj úmysl se trochu zdržet. "Čekali jsme vás už před pár dny, co se stalo? A vůbec, Nerick se nezmínil, že čekáme takový sympatický pár. A s hlídacím vornskrem." spustila a nezapomněla opomenout Nureho, který hlídkoval na náměstí a vaší společnici nejspíš vůbec nezaregistroval.
Napila se piva, se kterým hbitě přicupitala droidí číšnice, a opřela se o stěnu boxu. Pozornost, kterou přitáhla svým příchodem začala opadávat a většina zákazníků už se opět snažila dohlédnout na dno své sklenice, nebo na soupeřovy karty.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Hlavně nepřehrávej! Jak se zdá, nikdo o nás nejeví zájem, takže přehnaná přetvářka není na místě.
Uvolním se. Z neustálého usmívání už mě chytají křeče v obličeji. Levou rukou si podepřu bradu a ukazováčkem pravé ruky přejíždím po hraně skleničky. Zatímco Jared odpovídá, snažím se vyloudit z předmětu navlhčeným prstem zvuk. Bezúspěšně. Mladíkova pauza mě upozorní na nově příchozí ženu. A nejsem jediná, kdo nyní stočil svůj zrak ke vchodu. Celé osazenstvo kantýny mlsně zírá na drobnou krásku v bílém.

To jste ještě nikdy neviděli ženskou nebo co?! Zas tak skvěle nevypadá!
Jako správná představitelka něžného pohlaví se neubráním srovnání a mírné závisti z toho, jaký rozruch příchod cizinky způsobil. Musím uznat, že dlouhovlasá brunetka opravdu patřila mezi ty nejpůvabnější z nás. Bez větších potíží by se mohla ucházet o titul Miss. Koutkem oka sleduji i svého společníka. Jak se zdá, dívčinu kouzlu úspěšně odolával. Ba naopak. Nedůvěra a zkušenosti ho nabádaly k opatrnosti. Jeho ruka již zmizela pod stolem a existovaly jen dvě možnosti, co se s ní chytal udělat. Buď byl Jared nejnadanější herec, jakého jsem, kdy potkala a za maskou netečného muže se skrýval chlípník, který se právě chystal ukojit. Nebo v souladu s výcvikem sahal po zbrani.

Pevně doufám, že jde o druhou možnost!
Bleskne mi hlavou. Mé srdce nestačilo ani třikrát udeřit a už si k nám žena přisedávala. Jen, co promluví svým melodickým hlasem, ucítím divné šimrání. Není to poprvé. Stejně jsem reagovala již dříve, když se mě Jared dotkl pomocí Síly. Zavrtím se. Tento nevyžádaný pohyb se na poslední chvíli pokusím zakrýt tím, že si poposednu. I tak mi neušel dívčin obezřetný pohled. Přesto přezevšechno na sobě nedává nic znát a promluví.

Kdo je u všech huttů Nerick?!
Ze všech sil se snažím zachovat pazaak face. Z jejích slov jsem náležitě překvapená! Očekávali jsme muže jménem Fry ne Nerick. A už vůbec ne ženu jménem Lillian! Jak si mohu být jistá, že nám nelže? Že není náš nepřítel a nezkouší nás pouze nachytat?

Pokud chce, abychom šli s ní, bude muset být mnohem přesvědčivější!
Vnitřní hlas mě nepřestává nabádat k opatrnosti. Nejsem mezi zvědy dlouho, ale jsem dost chytrá na to, abych poznala, že tady něco zapáchá! A nejsou to jen štamgasti! Vrátím dívce úsměv a promluvím:

Rádi tě poznáváme, Lillian! Mé jméno je Igvein a tenhle krasavec s očima holofilmové hvězdy je Ronon. Je to příjemná změna potkat někoho přátelského jako jsi ty, nicméně…
Jsem na sebe hrdá! Jména ze mě padají bez zaváhání a vše, alespoň dle mého skromného názoru, působí věrohodně.

…se obávám, že tady došlo k nějakému omylu. S nikým, kdo by se jmenoval Nerick schůzku nemáme. Jsme tady sice obchodně, to ano, ale momentálně na nikoho nečekáme. Ale když už jsi tady, mohli bychom udělat nějaký kšeft! Taková pohledná dívka jako si ty, by jistě ocenila pár užitečných předmětů!
Mrknu na ženu spiklenecky. Pokud jsem se o obchodnících všeho druhu něco naučila, za každou cenu se snažili udat své zboží. I když jste se s nimi dali do řeči omylem.

Snad jsem neudělala chybu!
Napadne mě a s bušícím srdcem čekám na Lillianinu reakci.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Při tvém, velmi vydařeném, vyprávění Lilian zbystřela a zadívala se do Jaredových tmavých očí. Poslouchala tě, přikyvovala, ale bylo vidět, že mezi nimi probíhá nevyřčená konverzace. Jared na to reagoval trochu agresivnnějším úchopem svého blasteru, který mu již spokojeně odpočíval na nohou, namířený směrem k ženě.

Po tvém hereckém výstupu bylo chvíli ticho. Tedy alespoň ve vaší kóji. Zbytek kantýny žil svým životem a dával to hlasitě najevo.
Zájem o pohlednou dívku už naprosto opadl a všichni se vrátili ke svému pití či jiné záslužné činnosti, která udržovala tenhle pajzl nad vodou.

"Výborně Satine!" řekla najednou a usmála se. Nebyl to sarkastický, nebo ironický úsměv. Vypadala, že to myslí smrtelně vážně. "Koukám, že jsi se do své nové role vžila poměrně rychle. Netuším kdo je tvůj společník, ale tu zbraň může schovat." pokračovala a přenesla úsměv na Jareda, který na ni však stále mířil a nevypadalo to, že by se chystal přestat.
"Já myslel, že Jediové si na tohle tajnůstkaření moc nepotrpí." řekl klidně, ale neusmíval se. Jeho postoj k Řádu se očividně nezmění ani v případě spojenectví.
Lilian se usmála ještě víc až na své tváři vykouzlila dva ďolíčky.
"Na někoho, kdo nebyl cvičen v Řádu umíš používat Sílu velmi obstojně, můj krásný neznámý." zaflirtovala s tvým společníkem a pomalu se postavila.
"Bylo by příjemné si tu ještě chvíli povídat, ale Fry už čeká a bylo by pro nás lepší, kdybychom naší záležitost vyřídili co nejrychleji. Sami nejlíp víte, jak to na téhle planetě teď chodí." spustila trochu vážněji a upravila si plášť, který naní skrýval její atletickou postavu.
"Až se vy dva domluvíte, najdete mne venku." pronesla ještě, když pokládala na stůl plíšek s nemalým spropitným pro servírku. Ta by si za tu částku mohla pořídit nové šasí.

"No...," začal Jared zatímco schovával zbraň zpět do pouzdra. "zřejmě ví kdo jsme. Takže buď je to velmi dobře informovaný neřítel, nebo je ta kdo tvrdí, že je. Co myslíš, měli bychom jít za ní, nebo se odsud zdekujeme a zkusíme něco vymyslet?" zeptal se tě, zatímco lovil další kredity na zaplacení.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Nabízela se otázka, pro koho si tady splétám pavučinu lží?! Lilian se očividně víc soustředila na Jareda než na má slova. Přestože jí nepochybně něco z toho, co jsem řekla, v mysli utkvělo. Nebyla to pohledná tvář mého společníka, co ji tak zajímalo. Ne. Její zájem byl hlubší. Na úrovni něčeho, kam jsem já nemohla.

Ovládá Sílu!
Znervózním ještě víc. Vše této skutečnosti napovídalo. Její i Koreho chování. Jistota s jakou vyhledala právě nás. Otázkou, však zůstávalo, na čí straně dívka je. Jakmile mě Lilian pochválí a vysloví mé jméno, zkoprním překvapením.

Znám ji? Určitě ne! A jak to, že čekala mě?! Myslela jsem, že to Jared je domluvený s naším zdrojem a já tu jsem ten člověk navíc!
Nezmůžu se na slovo. Místo toho nechám svého společníka, aby si s ženou vyměnil pár slov a podezřívavých, ne-li nepřátelských pohledů.

Jedi? To by mohlo ledacos vysvětlit. Možná mě viděla v Chrámu. Nebo jí a Fryovi Terel poslal mou fotku, aby věděli, koho mají čekat? To by znamenalo, že je Fry s největší pravděpodobností taky Jedi.
Po celou dobu dialogu mezi Jaredem a dívkou zachovávám neutrální výraz. Do ničeho se nemíchám a celou situaci pouze pečlivě vyhodnocuji. V momentě, kdy však dívka začne s mým společníkem flirtovat, nevědomky se ošiju.

Snad se nebojíš. Takové vlastnosti jsou přeci Jediům cizí.
Neodpustím si rýpnutí. Stejně jako mladík, ani já se nechystám vstát. Nic z toho, co naše nová „přítelkyně“ řekla, mě nepřesvědčilo, že ji mohu věřit. Přeci jen, sami nejlíp víme, jak to na téhle planetě chodí. Mlčky hledím na vzdalující se ženu. Divný pocit, který ve mně vyvolalo toto setkání přetrvává i v momentě, kdy opustí podnik. Jakmile se Kore chopí slova, přikývnu na souhlas. V reakci na dotaz nadzvednu nerozhodně ramena.

Nevím… Napadá mě pár otázek, kterými bychom si mohli potvrdit to, co nám říkala. Ale samozřejmě nelze vyloučit možnost, že by tyto informace měl i náš nepřítel.
Udělám si pauzu, abych si promyslela následující věty.

Pokud se chceme k Fryovi dostat, tak asi jedině s ní. Neznám žádný jiný způsob, jak ho jinak kontaktovat… Dejme tomu, že bychom s ní šli. Já ji vyzpovídala a buď by se potvrdilo to, co říkala nebo ne… Kdyby došlo na nejhorší, myslíš, že proti ní máme šanci? Nebo že by se nám povedlo nějak utéct? Zaútočila by na nás na ulici mezi lidmi?
Nastíním Jaredovi svůj plán a doplním ho o pár otázek. To málo, co o Jediích vím je skutečnost, že dovedou zjistit lež nebo vycítit hrozící nebezpečí. Pokud to samé zvládá i Kore, byl by to způsob, jak se ujistit, že nám Lilian říká pravdu. Naneštěstí, pokud je stejně schopná a bezohledná jako Laro, je toto řešení extrémně riskantní.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

S odchodem Lilian jako by prostory kantýny lehce potemněly. Jared chvíli přemýšlel nad vašimi možnostmi jakožto tříčleného týmu proti někomu, kdo byl zjevně celkem sebevědomý Jedi. Vypadal celkem ustaraně, neboť se situace nejspíš nevyvíjela tak, jak si jí představoval a komplikace neměl nikdo rád.
"Už jednou se ukázalo, že je nepřítel informovanější, než by bylo zdrávo. Nevim jak zjistila tvoje jméno, buď to byl Terel, nebo Laro. Každopádně Fry by měl vědět jen o mě. Aspoň jsem si to myslel." zavzpomínal Jared na události doby nepříliš vzdálené a zhodnotil informační únik. Pravdou bylo, že ani jeden z vás pořádně netušil jak taková informační síť uvnitř rozvědky může fungovat. Bylo tedy možné, že o vás dvou ví Lilian mnohem více, než jenom jména.
Koutkem oka jsi mohla zahlédnout Nureho, jak prochází okolo otevřených dveří kantýny a snaží se vypadat naprosto ležérně a nezaujatě. Na droida to byl vcelku nepřirozený pohyb, který poutal více pozornosti, než kdyby za sebou táhnul mrtvolu.
Jared pouze zakroutil hlavou a přitrouble se usmál.
"Na nejhorší..." zareagoval na tvůj dotaz a zase se zamyslel. Věděl, kde jsou jeho hranice a stejně tak dobře věděl, čeho všeho jsou někteří Jediové schopní.
"Těžko říct, co tahle Lilian dovede. Jedie je lepší nepodceňovat, byť vypadaj tak mladě. Nemyslim si ale, že by se opovážila nás rozsekat na očích lidí. Mandalorianům by se moc nelíbilo, kdyby se jim pod nosem objevil Jedi. Ale zase na druhou stranu pochybuju, že by se s Fryem schovávali na běžně přístupnym místě kudy proudí davy lidí." na chvíli se odmlčel.
"Myslim, že nám nezbývá, než jít s ní. Kdyby se něco podělalo, tak se s Nurem postaráme aby ses dostala do bezpečí."
Jared přivolal servírku, která se okamžitě vydala pro hrst kreditů, které již Kore držel v ruce. Jako vždy vám slušně poděkovala a vybídla vás k další návštěvě podniku U draka.
"Tak co, můžeme?" zeptal se ještě Kore a upravil si pouzdro na stehně.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Jared s odpovědí nespěchá, jeho obličej však mluví za vše. Stejně jako já byl z vývoje událostí překvapený a nespokojený. Nedostatek informací nás nyní dostal do nezávidění hodné situace, kdy jsme se museli rozhodnout, zda pokračovat v misi a riskovat život nebo se snažit najít jiné řešení. Ale jaké? S Fryem jsme se neměli jak zkontaktovat a každou minutu, jež jsme zde ztráceli čekáním hrozil střet s Mandaloriany.

Ani nevím, co se mi nelíbí víc. Zda být rozsekaná mečem nějakého rádoby jedie nebo popravená příbuznými!
Pravou rukou si zapřu bradu a stočím pohled k mladíkovi. Jakmile potvrdí mou domněnku, že o mé osobě neměl Fry nic vědět, promluvím:

Jestli tohle přežijeme, tak Terela vlastnoručně uškrtím za ty jeho neúplné informace!
Dám průchod svému vzteku skrze výhružku. Zapomenu na něj v momentě, kdy zaznamenám droida procházejícího kolem vchodu do kantýny. Nevěřícně povytáhnu obočí. Nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Zmůžu se pouze na položení řečnické otázky:

V které galaxii se tohle považuje za nenápadné chování?
Nečekám, že mi Jared na tento dotaz nějak odpoví. Nyní jsme řešili důležitější věci než droida, který se pohyboval, jako kdyby mu někdo strčil hasák mezi součástky v místech, kde mají živé bytosti pozadí.

Nikdy nikoho nepodceňuji, obzvlášť ne Jedie… Lilian si budu muset proklepnout ještě dřív, než nás stačí zavést někam, kde nebudeme nikomu na očích.
Utvrdím se ve svém plánu, zatímco můj společník vyrovná účet.

Můžeme.
Přikývnu na souhlas.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, centrum města, kantýna U Draka:

Jared se pouze zasmál tvým poznámkám a pomalu se vysoukal z boxu, který nebyl zrovna určen pro rychlý útěk. Když se mu to konečně podařilo, pomohl ti a spolu jste vyrazili pryč z putyky. Na venkovní zahrádce se mezitím usadilo několik párů a jedna menší twi'lecká rodinka čítající dvě děti, které nebavilo sedět poslušně na židlích a pobíhali proto mezi stoly.

Nure, který neustále pochodoval svou "nenápadnou" chůzí vás ihned zaregistroval a počkal na vás u západní části náměstí.
"Tomuhle ty řikáš nenápadný chování? Všimnul by si tě i slepec. A vůbec! To sis nevšim, že kolem tebe prošel Jedi?!" zprdnul ho Kore okamžitě. Byť šeptal, myslel to vážně.
"[Konstatování]: Možná nějaký zkrat v mých obvodech po tvé profesionálně provedené operaci. A já nejsem citlivý na Sílu abych poznal jednoho z vás." řekl droid trochu sarkasticky a nenechal si žádné narážky líbit. Jareda trochu dopálilo přirovnání k Jediům, ale nechal to plavat.

Kdyby jsi se rozhlédla po náměstí, viděla by jsi pouze obchodníky, kteří se snažili vnutit své zboží kolemjdoucím a na protější straně o sloup opřenou Lilian, která na vás upřeně hleděla zpod tmavé kápě. Chvíli ti přišlo, že tě probodává pohledem.
Chvíli jsi nevnímala další rozmluvu a výtky mezi Korem a jeho společníkem, který se neustále oháněl zbabranou opravou a postaršími senzory, které jste nakoupili.
Když se oba konečně uklidnili, bylo na čase vymyslet co dál. Rozdělení nepřipadalo v úvahu, neboť Lilian si droida všimla ještě před rozmluvou s vámi. Jeho zmizení by si tedy velmi dobře pohlídala.

"Takže," řekl nakonec Kore. "asi bychom jí měli následovat." a pokynul ženě úklonem hlavy. Ta se k vám ladným krokem doplula skrze náměstí.
"Takže přeci jen." řekla pouze a vydala se na sever do méně obydlené části města. Přesně jak se dalo očekávat. Nure chvíli počkal a utvořil zadní voj. Ještě předtím předal Jaredovi jeho světelný meč, který ho měl nyní schovaný v bundě.

Procházeli jste koridorem uliček, které byli stále méně a méně zaplněné obyvateli města. Snažil jsi se sledovat a zapamatovat si trasu, ale po chvíli jsi ztratila přehled, kde se vlastně nacházíte.
Šli jste asi dvacet minut, během kterých vaše průvodkyně neřekla ani slovo. Ke konci jste dorazili do slepé uličky, která byla zřejmě vaším cílem.
Lilian se zastavila u jednoho z nižších domů.
"Počkejte tady." rozkázala vám a zmizela v těžkých duraocelových dveřích.
"Tohle se mi nelíbí. Ani trochu se mi to nelíbí." řekl potichu Jared a kontroloval všechna okna do uličky a střechy okolních budov.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, centrum města

Že jsem nezůstala na Coruscantu a nepsala reportáže z Undercity nebo politiky!
Postěžuji si v myšlenkách mezitím, co opouštíme kantýnu. Když mi Terel nabízel účast na této misi, ani ve snu by mě nenapadlo, že se z novinařiny vyklube práce pro rozvědku. Navíc takhle chaotická!

Jestli je tohle jejich běžná praxe, tak se obávám, že tuhle válku nevyhrajem!
Jeden muž kdysi označil Republiku a její jednotlivé složky za stroj, který pokud má správně fungovat musí být promazaný a všechny součástky k sobě musí padnout. Nicméně já jsem za těch pár dní nabyla dojmu, že minimálně jedno ozubené kolečko drhne a podepisuje se tak na celkové efektivnosti přístroje.
Zastavíme se u západní části náměstí, kde na nás již čekal Nure. Před námi je rychlé vyhodnocení situace a zadání nových rozkazů. Avšak dříve než se k tomu dostaneme, spustí se hádka mezi Jaredem a jeho kovovým společníkem. Nehodlám se do diskuze nijak zapojit a tak se raději rozhlížím kolem sebe. Můj pohled přejede obchodníky a místní občany, aby nakonec spočinul na ženě v kápi. Čim déle se dívám jejím směrem, tím více přestávám vnímat své okolí. Soustředím se pouze na tuto osobu, které se brzy měli dostat do rukou naše životy.

Kdo opravdu jsi? Co máš s námi v úmyslu?
Hlavu mám plnou podobných otázek. Snad poprvé ve svém životě skutečně lituji toho, že neovládám Sílu a nedokážu číst druhým myšlenky.

- Nevěřím ji. Nelíbí se mi její vystupování, nelíbí se mi, že ví víc než my.
- První rozumná myšlenka, jakou jsem od tebe za poslední hodiny slyšela. Vždycky ti říkám, nevěř nikomu jinému, jen sama sobě!
- Ani Jared z ní nemá dobrý pocit. Nevím, jestli je to tím, že nemá jedie v lásce nebo ho před ní Síla varuje, ale mě to rozhodně na klidu nepřidává. Proč se musí všechno takhle zkomplikovat?! Proč nemůžeme někam přiletět a hned se setkat s našim kontaktem, aniž by ho někdo zastřelil nebo za sebe poslal náhradu!
- Zákon schválnosti. Co ty víš, třeba už je Fry mrtvý a tahle panenka ho má na svědomí.
- A tohle mě má jako uklidnit?! Díky moc!

Mockrát mi rozhovor s mým vnitřním hlasem přinesl útěchu nebo alespoň vnukl dobrou myšlenku. Naneštěstí tohle nebyl ten případ. Mé obavy se pouze prohlubily a neochota následovat Lilian vzrostla.

Jo, jdeme.
Můj hlas již nezní tak odhodlaně jako před tím. Zhluboka se nadechnu a vydechnu. Tímto způsobem se pokusím uklidnit a zároveň setřást negativní myšlenky. V žádném případě nechci před ženou působit dojmem roztřesené dívenky. Ta nás okamžitě nasměruje pryč z náměstí a to, jak jsme všichni předpokládali, do méně obydlené části města. Pokud chci z naší průvodkyně něco dostat, nesmím otálet.

Takže Lilian, ty jsi z Chrámu na Coruscantu? Neslyším žádný přízvuk, který by sis přinesla z jiné planety, tak hádám, že si musela většinu života prožít tam.
Pokusím se ženu zapojit do rozhovoru. Kdyby byl můj předpoklad správný, dalo by se usuzovat, že mě zná právě odtud. V blízkosti Chrámu Jediů jsem se pohybovala, kvůli interwiev několikrát. A jméno neodbytné novinářky se mohla dozvědět od některého z kolegů či z mých článků.

Znám tam pár jediů. Už jsem o nich dlouho neslyšela, tak by mě zajímalo, jestli jsou v pořádku. Hlavně mistr Reilly. Toho určitě znáš. Ignácius je taková tvář řádu, váš mluvčí. Vždycky, když se má nějaký jedi vyjádřit k nové situaci na frontě nebo nějakému prohřešku, tak pošlou jeho. Co s ním je?
Lžu. Věděla jsem naprosto přesně, co je u tohoto mistra nového, kde se nachází a jak se mu daří. Byl to můj dobrý přítel a i když jsme se spolu delší dobu neviděli, udržovali jsme spojení prostřednictvím Holonetu. Pokud by mi nyní Lilian odpověděla a její slova by se neshodovala s mými informacemi, věděla bych naprosto přesně, že se nás snaží oklamat. Bohužel i tentokrát žena mlčí.

Mlčení je taky odpověď. Naneštěstí špatná. Jen tím potvrzuje, že správnou nezná a není tím, za koho se vydává.
Pro každý případ položím dlaň na rukojeť mandalorianského blasteru. Svou snahu o navázaní rozhovoru vzdám. Místo toho se snažím zapamatovat si cestu, kterou nás žena vede. Bez úspěchu. Brzy pochopím, že bloudění a neustálé odbočování nám má v takových pokusech zabránit. Uplynulo asi dvacet standardizovaných minut, když v tom jsme dorazili do našeho cíle. Do slepé uličky.

Kurva!
Zanadávám. Nespecifikuji však, zda toto označení náleželo ženě nebo pouze hodnotím vývoj naší mise.

Jsme v pasti, jak dobytek na porážce!

Nure, zvládl by ses dostat do ovladače těch dveří a dostat nás dovnitř?
Snažím se najít východisko ze zdánlivě bezvýchodné situace.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, zapadlá část města:

Droid se přesunul k zámku dveří a chvíli ho pozorně zkoumal. Ukázalo se, že se nejedná o klasický zámek vchodových dveří jaký byl k vidění ve většině okolních budov. Tento měl pouze tlačítko otevírání bez dalších obvodů, které by se daly narušit. Ty byly schované za tlustou duraocelovou schránkou zámku.
"[Pozorování]: Bohužel nezvládl. Né bez toho aniž bych tu stěnu rozstřílel." oznámil po chvíli droid.
Vypadalo to tedy, že budete muset počkat až vám někdo otevře, nebo až se vás někdo pokusí zabít. Dřív naštěstí přišlo otevření dveří ve kterých se objevila Lilian, nyní už bez pláště. Měla na sobě něco, co vypadalo jako černá uniforma, ale z pohodlnějšího materiálu. To doplňovaly černé vysoké boty, tmavé triko pod polorozeplou bundou, oboustranný světelný meč u boku, rozpuštěné vlasy a celkem nápadný výstřih, který na chvíli zaměstnal tvého kolegu.
Lilian si toho všimla a s úsměvem čekala až ho to přestane bavit. Jakmile si Jared uvědomil, že je už dlouho podezřelé ticho, trochu zrudnul a následoval ženu dovnitř budovy. Nure jako vždy tvořil zadní voj.

Dveře se za droidem se zasvištěním zavřely a těžké bezpečností zápatky zapadly na své místo. Budova byla dvoupatrová a vypadala opuštěně. V přízemí byly čtyři pokoje. Tři z nich propojené a s naprostým minimem nábytku. Lilian vás vedla po schodišti do prvního patra, které mělo stejné rozmístění pokojů a dva velké balkóny na protější straně od vchodových dveří.
V jednom z pokojů byly slyšet elektronické hlasy, které zřejmě patřily droidím pomocníkům. Lilian vás zavedla do jednoho z pokojů, který se mohl pyšnit balkónem a velkými prosklenými dveřmi, které na něj vedly.
Pokoj byl zařízen velmi skromně. Byly zde dva stoly, několik skříní, konzolí a pohovka. Po celém pokoji byly rozházeny datapady, elektronické složky a na jednom ze stolů se rýsovala holografická mapa Izizu a přilehlých oblastí za zdmi města. V koutě se pak válely tři mandalorianské zbroje modré barvy.
Nad touto mapou se skláněl poměrně vysoký a urostlý lidský muž s kaštanově hnědými vlasy a atletickou postavou. Byl oděn do podobné uniformy jako Lilian, ale měl pod ní lehkou zbroj. Jakmile zaregistroval váš příchod, otočil se a opřel se o golografický projektor.
Pozorně si vás prohlížel. Vypadalo to, že tuto vlastnost měli s Lilian společnou. Ta se mezitím posadila na pohovku a jala se vás také mlčky pozorovat.
"Mé jméno je Nerick. Nerick Fry." přerušil muž mlčení a popošel k vám aby ti potřásl rukou.
"Slyšel jsem, že jsme oba dostali kusé informace. Terel se nezmínil o doprovodu." přeměřil si Fry Jareda a Nureho. "A už vůbec né, že je doprovod zběhlý v používání Síly." dodal a usmál se na tvého kolegu, než mu také potřásl pravicí.
"Předpokládám, že jste oba trochu zmatení a né úplně nám věříte. Bohužel nemám moc způsobů jak vás přesvědčit. Můžu vám říct pouze to, že vás za námi poslal Terel z HNN. Vaše jméno je Satina z klanu Merell a byla jste sem poslána, protože potřebujeme někoho mimo naší infrastrukturu." spustil a neznělo to jako přesvědčovací tón. Pouze konstatoval fakt, která měl.
"O vašem kolegovi a jeho příteli nevím bohužel nic. Ti pro nás byli novinka. Ale řekněte mi, co vás tak zdrželo? Čekali jsme vás už před několika dny?" zeptal se Fry a pokynul vám, aby jste se posadili.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, zapadlá část města

V hlavě mi hučí bouře myšlenek. Představuji si různé scénáře našeho úmrtí v této díře na konci vesmíru. Je jedno jestli za ním stojí mandaloriané, zmatená domobrana, špatně informovaná republika nebo někdo úplně cizí. Vždycky to končí krveprolitím a našim zmasakrování. Jak by to také mohlo jinak dopadnout? Z hlediska taktiky se nacházíme na tom nejméně vhodné místě. Hůř bychom na tom byli jen v případě, že by se tu objevil drexl a rozhodl se nás slupnout zaživa. Nápad otevřít dveře s Nureho pomocí na okamžik zapálí jiskřičku naděje. Ta ovšem pohasne, jakmile droid tuto možnost zamítne.

Na to možná dojde. Jen by bylo fajn být ještě mezi živými, až stěna povolí.
Konstatuji v reakci na Nureho zjištění a dám tak prostor svým černým myšlenkám. Mezitím nespouštím oči z okolních budov. Čekání na výstřel z blasteru nebo v lepším případě na zasyčení otevírajících se dveří bylo nesnesitelně dlouhé. Ze sekund se stávali minuty a z minut hodiny. Když konečně duraocelová stěna zmizí, spadne mi kámen ze srdce. Ve vchodu na nás naštěstí nečekalo překvapení v podobě samostřílu, nýbrž jen a pouze Lilian oděná v dobře padnoucí černé uniformě. Zatímco já hledím ženě do tváře, můj kolega se zapomene v oblasti hrudníku. Obrátím oči v sloup a zkřížím ruce na hrudi.

Typický mužský!
Pomyslím si a začnu počítat, jak dlouho bude mladíkovi trvat, než si uvědomí, že na dívčiny partie zírá již příliš dlouho.

…dvanáct, třináct, čtrnáct, patnáct, šestnáct!.. Dobrý výkon.
Zakroutím nesouhlasně hlavou a následuji rytířku hlouběji do budovy.

Takže jsem se v Lilian spletla… Je pravda, že kdybych se chtěla někde ukrýt, tahle část města a tahle budova by k tomuto účelu byla vhodná. Navíc jediná přístupová cesta, chráněná duraocelovými dveřmi a snadno hájitelná. To je sen všech uprchlíků!
Zhodnotím stroze vybavený úkryt, jehož hlavní výhoda nespočívala v pohodlí, nýbrž v pozici. A to bylo v době války prvořadé. Lilian nás zavede do prvního patra a jednoho z pokojů zařízeném jako strategická místnost. Zde se nad holografickou mapou města nakláněl náš muž. Nerick Fry. Jedi ve středních letech s pěknou postavou a sympatickým vzezřením.

Mě se Terel nezmínil o spoustě věcí. Tím, že se dávám do služby rozvědky počínaje a skutečností, že mě budou čekat jediové konče. Zřejmě nemoc z povolání.
Promluvím poté, co se s Nerickem přivítáme. V mém hlase je slyšet znatelná odtažitost a naštvání. Tuto skutečnost muž okamžitě postřehne a pokusí se naši důvěru nenásilně prohloubit strohým výčtem informací. V mém případě bez většího úspěchu.

My o té vaší dámské společnosti taky nic nevěděli, takže jsme si kvit.
Odseknu nepříliš zdvořilým tónem a naprosto ignoruji rytířovu otázku.

A vůbec, proč jste za námi nepřišel vy osobně? Tak to bylo domluvené. Co kdybychom se rozhodli, že vaší kolegyni nevěříme a nikam s ní nepůjdeme? Jestli spolu máme spolupracovat, tak bychom se měli přesně řídit instrukcemi a nekomplikovat si navzájem práci!
Dám průchod svému rozhořčení, přestože mi vnitřní hlas říká, že se pomalu dostávám na tenký led. Na druhou stranu jsem to já koho Terel a spol potřebují a toto vědomí mě činí svým způsobem nedotknutelnou. Jakmile si ulevím, podstatně smířlivějším tónem opět promluvím:

Zdržela nás komplikace na Dantooinu. Náš kontakt byl mrtvý a my jsme se museli vypořádat s jeho vrahem.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, Fryovo doupě:

Mistr Jedi ani nedutal a vyslechl si všechny tvé poznámky o naprosto nedostačujících informacích a trochu neseriózním jednání. On ani jeho kolegyně nevypadali, že by si z toho dělali hlavu. Nejspíš byli na tento způsob jednání zvyklí. Jak to tak vypadalo, nízká informovanost byla na denním pořádku. To ovšem nevypovídalo moc dobře o Republikové rozvědce jako takové.
Fry tě nechal domluvit, ale u poslední věty se lehce zamračil a vyměnil si rychlý pohled s Lilian, která se zaujatě naklonila směrem k vám a vystřídala tak ležérní styl, jakým doposud seděla.
"Tak počkat? Kontakt na Dantooine je mrtvý? Kdo ho zabil a jak se o vás dozvěděl?" zeptal se Jedi rychle.
To už nevydržel Jared a vmísil se do rozhovoru.
"A já žil v domnění, že vy Jediové víte všechno. Jeden by řek, že vám mocná Síla dala vědět, že něco neni v pořádku. Ale chytrý kecy a pěkná tvářička asi nebudou všechno, co?" spustil zostra a přejížděl oba dva spalujícím pohledem. Bylo vidět, že na takovou chvíli čekal. Minimum informací a pokus o vraždu v něm pouze přiživily neutuchající odpor k Řádu a všem, kteří mu slouží.
"Na Dantooinu sme narazili na partu hrdlořezů, se kterou sme si celkem obstojně poradili, ale byl mezi nima jeden z...vás." zadrnul se ke konci věty, neboť si uvědomil, že Laro nejspíš nepatřil k Řádu a koneckonců je i Jared ten, kdo má v bundě schovaný světelný meč. Nicméně ho to nezastavilo na dlouho.
"Ten nám přichystal nemilý překvapení, málem bylo po nás. Naštěstí to odnes jen můj kumpán." pokračoval a ukázal na Nureho, který trochu přiblbe zamával.
"O tomhle vůbec nic nevíme. Někdo musel mluvit, nebo se někomu podařilo nabourat náš systém." vložila se do toho Lilian.
"Vážně? Dedukce hodná detektiva, opravdu." zareagoval pohotově Jared, který byl ještě pořád pěkně vytočený.
"Tak hele frajírku, nevim kdo ti co udělal, ale my za tohle opravdu nemůžem. Je to pro nás naprostá novinka a od žádného z našich zdrojů se k nám nic takového nedoneslo. A jestli tě ten, co tě učil Síle, vtloukal do hlavy jak jsou Jediové špatní, tak bys měl možná nejprve nějakého poznat." postavila se Lilian a trochu ostřeji začla Jaredovi oponovat. Mezi jím a Jaredem teď bylo velmi znatelné a takřka hmatatelné napětí.
"Jo tak vy nejste špatný jo? Válka na spadnutí a vy děláte hovno! Sedíte si v tom svym nóbl baráku, zatimco lidi umíraj!" začal Jared pomalu křičet a v ten moment bylo vidět, že by z Chrámu hodně rychle vyletěl. Chytla jsi ho za paži, což ho trochu uklidnilo, takže dál nepokračoval.

"Měli bychom se všichni uklidnit." vložil se do toho Nerick, který doposud zadumaně přemýšlel. "Tohle nejsou dobré zprávy pro nikoho z nás. Omlouvám se, že jsem za vámi nemohl přijít sám, ale měl jsem důležitou práci, která nesnesla odklad. Proto jsem poslal svou padawanku aby vás přivedla. Taktéž omlouvám Terela, který měl bohužel své instrukce, kterých se musel držet." řekl klidným tónem aby dále nevyostřoval situaci.
"Jak vidíte, jsme uprostřed plánování akce, kvůli které jste tady. Co mi můžete říct o tom vrahovi? Krom toho, že byl znalý Síly? Říkal něco konkrétního, co by nám mohlo pomoci?" zeptal se a přebýhal pohledem mezi vámi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, Fryovo doupě

Veškeré mé kárání a narážky s dvojicí jediů nijak zásadně nehnuli. Zřejmě to nebylo poprvé, kdy si někdo na nedostatek informací a neprofesionální chování ztěžoval. Až zmínka o mrtvém kontaktu probudila oba naše hostitele z letargie. Lilianina otázka přihnala vodu na Jaredův mlýn a ten se okamžitě chopil slova. Potlačovaný vztek v kombinaci s pokusem nás zabít a křivdami z minulosti udělali z mého přítele bombu, která právě vybuchla dívce do obličeje.

A já se bála, že si začínám moc vyskakovat. Kam se na něj hrabu!
S každým dalším slovem atmosféra v místnosti houstne víc a víc. Veškeré pokusy zmírnit mladíkovo rozhořčení skončí neúspěchem a naopak v něm vztek ještě přiživí. Přestože je trpělivost jediů pověstná, dobře si uvědomuji, že ji pokoušíme již příliš.

Tímhle tempem se tu pozabíjíme navzájem. Jestli se do toho brzy nevložím, tak přijdou ke slovu meče.
Uvědomím si vyhrocenost situace a chytím Jareda za paži. Současně na něj pohlédnu způsobem, který jasně říká: To už stačí!.. Poté se konečně slova ujme dívčin mistr. Fryův smířlivý tón hlasu dopomůže k uklidnění situace.

Nic moc, až na to, že nás znal. Řekl ti něco poté… emh… co jsem opustila místnost?
Obrátím se na mladíka s dotazem.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Phate »

Iziz, Fryovo doupě:

Fry přikývl, jako by tušil, že vám toho Laro moc neřekl. Jared se mezitím zamyslel a snažil se detailně projet souboj, který se odehrával na Dantooine. Ten proběhl velmi rychle a jediné, čeho měl Laro plná ústa byly stupidní poznámky.
"Nic co vám mohlo pomoct určit kde se tam vzal a pro koho dělal. Měl u sebe datapad, ale většina informací byla nicneříkajících. Rozhodně nic nevypadalo důležitě." řekl nakonec již klidnějším tónem.
"Pochybuju, že by vám to nějak pomohlo, ale tohle je jeho." dodal ještě a kývnul na Nureho, který ze stehení skrýše vytáhl podlouhlý válec, který patřil Larovi.
Lilian se ho ihned chopila a důkladně si ho prohlížela. Chvíli jí to zabralo, ale povedlo se jí sundat jeden z krytů aby se mohla lépe podívat do útrob zbraně.
"Ať to byl kdokoliv, takhle sestavený meč jsem ještě neviděla. Rozhodně ho to neučil nikdo z Chrámu. Tyhle emitory by měly být jinde a posazení krystalů je taky zvláštní." řekla po rychlé prohlídce a podala meč Fryovi, který se ve zbraních rytířů Jedi vyznal ještě o něco lépe.
"Zajímavé...Velice zajímavé." brblal si pro sebe zatímco si prohlížel zbraň.
Mezitím vplul do místnosti jeden z pomocných droidů, který si mezi vámi musel prorazit cestu. Nure se lehce napřímil a vydal zvuk podobný odfrknutí. Jared se na něj trochu podezřívavě podíval.
"Teda asi sem vážně šáhnul vedle, když sem tě dával dohromady." prohodil, když pomocný droid předával Lilian nějaké datapady a něco jí říkal. Poté se ihned otočil a zmizel. Padawanka projela nové poznámky a dloubla loktem do svého mistra.
"Přesunují se. Mnohem rychleji než jsme čekali." řekla a ukázala mu datapad. Poté šla něco vyznačit na holografickou mapu.
Fry projel datapad a aby vás opět nerozzuřil, tak se vám snažil celou situaci vysvětlit.
"Sledujeme pohyby nepřátelských jednotek za hranicemi města. Uvnitř města se moc neukazují, ale i tak ho drží jednoznačně pod palcem. Soustředí se do menších táborů okolo a sem tam se přeskupují. Ale poslední dny se začli shlukovat do větších celků a my máme za to, že se něco chystá. Bohužel se nám zatím nepodařilo přijít na to co."
A skutečně, na holografické mapě byly okolo města rudě vyznačené pozice jednotek mandalorianů. Lilian překlikala několik záznamů aby jste mohli lépe vidět jejich přesun a shlukování za poslední týden.
"Původní plán byl, že se jako reportérka zapojíte do dění v nejvyšších kruzích Izizu aby jste zjistila co nejvíc informací o nepříteli, ale pokud je vaše krytí prozrazené, tahle možnost padá." vysvětlila Lilian konečně původní účel vaší mise, která před vámi byla po tak dlouho dobu tajena.
"Takže sme tu vlastně úplně zbytečně." prohodil Jared a už to zase vypadalo, že se naštve.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Těžké chvíle

Příspěvek od Gwendolin »

Iziz, Fryovo doupě

Jared si vezme chvíli na rozmyšlenou, nicméně ani poté nepřispěje do diskuze žádnou novou informací. Místo toho, jako nějaký iluzionista, vykouzlí z droidovi stehení skrýše Larův světelný meč. Kovový váleček, který je pro neinformovaného jedince jako jsem já naprosto nezajímavý, vzbudí v Lilian i jejím mistrovi nebývalý zájem.

Co se z toho dá vyčíst? Estetické cítění majitele? Smysl pro detail při zdobení?
Samozřejmě, že vzhled předmětu o jeho vlastníkovi ledacos prozradí. Avšak pochybuji, že vědomí, zda měl Laro rád to či ono nějak pomůže při identifikaci toho, odkud pocházel. Pokud bychom měli více času, dala by se provézt analýza jednotlivých součástek meče. Nicméně většina z nich bude jisto jistě všude dostupná a i tahle varianta by nám naše pátrání příliš nezúžila.
Mlčky hledím na Lilian, která ze způsobu jakým je, meč sestaven jednoznačně určila, že jeho majitel nestudoval v chrámu a ani se neučil od žádného jedie, jako tomu bylo v případě Jareda.

Jak je tohle možné? Kdo tedy Laro byl, když ne jedi, který zradil řád?
Vybavím si hodiny historie, své soukromé pátrání, když jsem se zajímala o minulost řádu Jedi i množství rozhovorů s Ignáciusem na téma Sithové. Ano, nikdo jiný nepřicházel v úvahu. Laro musel projít výcvikem pod vedením některého z nich.

Takže do války jsou zapojeni i oni. Ale jak moc? Pomáhají mandalorianům nebo někde v pozadí tahají za nitky?!

Spíš bych řekla znepokojivé.
Vyhrknu v momentě, kdy Fry označí neobvyklé sestavení meče za zajímavé. Skutečnost, že proti republice nestáli pouze mandaloriané byla zásadní. Jestli se tato informace potvrdí, bude se k ní muset řád Jediů postavit mnohem výrazněji než tomu bylo doposud. Jejich účast či naopak neúčast v konfliktu by mohla rozhodnout o budoucnosti všech občanů. Aby těch špatných zpráv nebylo dost, Lilian se zmíní o přesunu nepřátelských jednotek. Nerick přispěchá s vysvětlením a přiblíží nám svou činnost na planetě.

Že by útok? Když se nepřítel začne stahovat k městu, nabízí se právě tohle vysvětlení… Na druhou stranu, Iziz již mají pod kontrolou. Čím by si pomohli, kdyby ho vybombardovali do základů?
Spekuluji v mysli nad možnými důvody přesunu jednotek. Naneštěstí, jelikož nemám o situaci ve městě dostatečný přehled, netuším, co by mohli útokem mandaloriané získat. Jakmile oba muži domluví, chopím se slova.

Co v Izizu by mohlo mandaloriany zajímat? Je královská rodina stále ve městě? Nebo nějaká pro republiku významná osoba? Vyjednává tady někdo s velitelem mandalorianů?
Spustím záplavu dotazů. Na rozdíl od svého přítele neházím blaster do žita a snažím se najít řešení. Očima přejíždím po mapě a hledám cokoliv, co by mohlo být nepříteli k užitku.

Co vozový park… nemohli by mandaloriané chtít republikové lodě, aby se s jejich pomocí mohli nepozorovaně přesunout za frontu? Nebo něco z paláce či muzea? Ačkoliv k čemu by jim byly artefakty.
Střílím sice od boku, ale podle hesla: Víc hlav, víc ví. Třeba najdeme něco, co jediové přehlídli.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“