3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi: (3961 BBY)
Byly to zhruba tři týdny, co jste se vrátili z Quelloru a tys neměla mnoho příležitostí k oddechu - snad až na jednu lehčí misi, kdy jste s mistrem dělali ochranu jednomu senátorovi, nicméně to bylo spíše takové proletění se, během něhož se nic nestalo. Mimo tuto misi jsi jinak měla trojfázové tréninkové dávky - ráno, krátce po obědě a před večeří, během nichž jsi třeba zjistila, že přecpávat se na oběd rozhodně nebyl dobrý nápad.
Trénink znamenal boj s mečem, využíváním Síly a hezky z rána i nějaké ty další studie. K tomu jsi byla "nucena" se účastnit aktivity architektonické skupiny. Nehledě na první pohled nudně vypadající aktivity - tebe se to týkalo v tom směru, že jsi s různým jištěním prolézala po zdech Chrámu, do na první pohled nepřístupných míst a prováděla tam jednoduché kontroly struktury. To lezení většinou zabralo skoro veškerý čas, zatímco kontrola struktury byla relativně jednoduchá.
Druhou aktivitu jsi byla tlačena vybrat si sama dle vlastního zájmu, nicméně i tak by ti denně nějaká ta hodina až dvě volného času mohly zbývat pro další činnosti, meditace a kdoví co ještě.

Co se světa mimo Chrám týkalo, tak podle posledních zpráv Revan a jeho Jediové začali úspěšně tlačit mandaloriany nazpět a počet vítězných střetů každým dnem narůstal. Mnozí mladí v Chrámu to sledovali s nadšením a ani se netajili tím, že by se hned přidali, kdyby mohli, nicméně mnoho dalších na to nazíralo s podezřením. Nejednou to dokonce vedlo k několika rozličným diskuzím končícím zásahem někoho staršího a moudřejšího, pokud se nacházel v okolí. To však nebývalo často a občas se vyskytla u někoho z mladých nějaká ta modřina, pokud byli dostatečně tvrdohlaví, aby pokračovali v diskuzi až na hranu.
Ty jsi nyní měla asi necelou hodinu, než jsi se měla sejít se svým mistrem ohledně úkolu, který vám měl být během dneška přidělen. Tedy, mistr nejspíš už u Rady byl, nicméně dohodnutý sraz jste měli až za nějakou tu dobu v jedné meditační místnosti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Takovou organizaci času jsem zažila naposledy jako youngling. Jsou to už tři týdny a já mám pořád problém se s tím srovnat. Vždyť jsem v chrámovém prostředí dělala šest let spíše jen to, co jsem chtěla já. Teď to najednou přestalo fungovat. I přes své úžasné předsevzetí jsem se tedy ve volných chvílích chovala spíše jako utržená z řetězu, byť že času jsem měla málo a počet možných průšvihů tomu samozřejmě i odpovídal. Pokud jsem byla nachytána, mrzelo mne to spíše jen kvůli mistrovi, činu jako takového jsem většinou ani nelitovala a spíše jsem přemýšlela, kde jsem udělala chybu, že jsem vůbec byla chycena.
V čase volna mne byl prostě plný Chrám a mistrovi by jistě slezly vlasy, kdyby nějaké měl.
Co se týče mé poslušnosti, tak taková ta absolutní byla již dávno odvátá časem a spíše souvisela jen s mou nejistotou. Takže jsem poslouchala spíše jen napůl, i když proti nějakému důraznému příkazu bych si asi jít netroufla.
Též už na mne tolik neplatilo mistrovo zklamání, byť že mi bylo nepříjemné vždycky. Já ho měla totiž nehorázně ráda, mistr byl spíše jako můj otec... ale od provádění čehokoliv mne již nedokázalo odradit.

Když jsem se dozvěděla, že bych měla být členkou "architektonické" skupiny, ihned jsem k tomu zaujala záporné stanovisko, neboť jsem si představovala nějaké nudné plány. Mé argumenty jako obvykle nezabraly a já nakonec zjistila, že je to zábava. Tedy hlavně to lezení. Už jsem si začínala myslet, že brzy se dostanu úplně kamkoliv a nic mne nedokáže zastavit.
Má druhá aktivita vedla tím "sarwenovským" směrem a já si vybrala cokoliv, co se k tomu blížilo, nebo se tomu přímo podobalo.

Co se Revana týče, uznávala jsem argumenty obou stran. Na oko jsem se tedy přidala na stranu antiRevanovců, protože se mi zdálo, že jich je míň, tak jsem jim prostě chtěla pomoct "rozšířit" řady. Ve skutečnosti jsem ale zvolila postoj spíše vyčkávací. To ovšem neznamená, že jsem vyčkávala v případě rvaček. Ne jednou jsem dala první ránu, a pokud daný padawan urazil mého mistra, vrhla jsem se na něj jak smyslů zbavená. Urážet přijde mnou Siliina znamenalo riskovat přímý střet se mnou.

Shrnuto, podtrženo. I přes minimální volnost jsem byla daleko spokojenější než kdykoliv předtím.

S mistrem jsem zažila dvě mise. Obnovu, která znamenala hlavně vodovoní trubky a elektrárnu, a poté jsem dělala "chůvu", jak to bývá mezi padawany označováno, nějakému senátorovi, což byla zábava o trochu větší, protože co kdyby se něco stalo... musela jsem dávat pořád pozor. Ačkoliv v kruhu kamarádů jsem říkala, jak to byla strašná nuda... já to brala jako velmi cennou zkušenost.
Nakonec jsem se vydala do té meditační místnosti, která byla na krátkou meditaci více než vhodná. Koneckonců, byla jsem sice ne nervózní, ale trochu napjatá a těšila jsem se... navíc meditace není až zas tak špatná... začínám jí přicházet na chuť. Nehledě na to, že ta necelá hodina byla velmi krátkým časovým úsekem na cokoliv pořádného a mistr třeba přijde dřív.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Čekání na setkání s mistrem ses nakonec rozhodla vyplnit meditací a nikoliv třeba setkáním s některým ze svých známých či jinou činností, kterým ses tak s oblibou věnovala. Nebylo to ani příliš času na to, aby ses mohla věnovat své druhé aktivitě, kde jsi navštěvovala do skupiny věnující se bezpečnostním systémům. Za tu dobu jsi toho ještě nestihla tolik okoukat a především jsi se naučila o elektronických zámcích standardního typu. Nyní jsi tedy věděla, jak podobné zámky relativně rychle odblokovat, zavřít, dočasně vyřadit nebo také připravit.

Meditovala jsi skoro půl hodiny, když se konečně objevil tvůj mistr, jenž vplul tiše dovnitř a zaregistrovala jsi ho skoro až zhruba metr od tebe.
Medituješ nad svým posledním průšvihem?
zašklebil se, zatímco si sedal naproti tobě a nebylo jednoduché uhádnout, že tvá poslední skopičina mu jako obvykle radost neudělala. Většinou se poslední dobou začalo více odrážet v tom, že tréninky byly náročnější a měly tě více unavit.
Ale na to budeme mít spoustu času cestou. Dnes večer odlétáme se zásobovací lodí a budeme po několika planetách rozvážet potřebné zásoby a případně krátce vypomáhat. Republika sice vyhrává a armáda slaví úspěchy, jenomže na planetách postižených bojem je stále potřeba nějaké pomoci a navíc, když je armáda na frontě, tak toho využívá množství pašeráků a podobně. Takže naše funkce bude taková univerzálnější a ne jenom dozor nebo jako pouzí kurýři. Také budeme vyhodnocovat stav některých míst,
přešel tvůj mistr k informacím o úkolu, na nějž jste měli ještě dnes vyrážet. Do večera zbývaly zhruba ještě nějaké dvě hodiny, tudíž času na nějaké přípravy jsi měla ještě dost. Stejně jako jsi nyní mohla klást nějaké otázky, nebo se k něčemu vyjádřit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mistrova snaha mne unavit své úspěchy nesla. Víc nocí jsem prospala, než proběhala po Chrámu. Což byl asi i účel. Omezení těch nočních aktivit jsem litovala nejvíc. Půlnoční zápasy, v bahně v zarostlém jezírku v koutu zahrad,y jsou nezapomenutelné.

Mistr se umí přiblížit jako duch a já jsem tedy přerušila meditaci až v momentě, kdy na mne promluvil. Když jsem vyrušena, chvíli mi většinou trvá, než naskočí mé normální smysly, takže jsem chvilku mlčela a přebírala si to v hlavě. Teprve poté jsem odpověděla.
Měla bych?
Nééé, další výchovný pohovor nééé... vy to prostě jen nechápete... co kdybych následujících pár hodin toužila po meditaci? S trochou štěstí bych se tomu vyhnout mohla... Jo, meditace bude vhodná záminka, jak se držet od mistra dál... a potom budou jiné starosti...
Nevěděla jsem zcela přesně, co mistr myslí tím „posledním“ průšvihem. Klidně to mohl být průšvih dosti starý a mistr se o něm dozvěděl až teď. Takže jsem se k tomu raději nijak dál nevyjadřovala, nic jsem nevysvětlovala a nikoho jsem hlavně nejmenovala, neboť se nechci k něčemu jen tak přiznávat. Ta doba ochotných přiznání už taky byla dávno pryč, jen jsem se nikdy neuchylovala ke lhaní.
Netvářila jsem se příliš provinile. Jen jsem se snažila odhadnout, jak moc se zlobí. Nadšen není, to je jasné, ale pokud se mistr doopravdy naštve, tak to většinou stojí za to.
A-aha,
odpovědala jsem po vyslechnutí zadání nového úkolu. Tvářila jsem se trochu nespokojeně.
Takže to je jen vyšší stupeň obnovy... otázkou zůstává, proč já? Proč, u Sitha, já?
Nějaké speciálnější vybavení asi potřebovat nebudu, že? A co budu dělat při přeletech? Ty můžou být celkem dlouhé... a na trénink s mečem nebude místo, že? To je paráda!
Ta obnova se mi nelíbila, ale případné nevyužití meče mne rozhodně potěšilo. Šerm jsem nesnášela, nijak jsem v něm neexcelovala a neustále jsem hledala důvody, proč se věnovat jen Síle. A na narvané zásobovací lodi asi místo nebude.
Takže bude jedno, jak budu vypadat? Můžu si obarvit vlasy? Na modro? A co viditelné tetování? Mám úžasnou sadu rádoby vězeňských kérek... A tuniky můžu nahradit jiným oblečením ne? Na takovou obnovu určitě nemusím vypadat jako ze škatulky, navíc ty tuniky jsou tak nepohodlné...,
při představě, že se třeba budu moct vymódit dle svého vkusu, jsem ihned našla ztracenou náladu.
Nakonec to nemusí být být až zas tak špatné... bez meče a s obarvenou hlavou...
A kdy budeme zhruba zpátky? Měla jsem nějaké plány a taky vám potom musím ukázat jeden obrázek, budete nadšený a rozhodně se necháte inspirovat. Fayleeho Fiina určitě znáte, ne? Vyhrál první místo za nejkrásnější tělo v soutěži několika módních časopisů... jakmile se na něj podíváte, už si tuniku nikdy neoblečete,
příliš jsem se nezajímala o další podrobnosti, planety které navštívíme a přesně o náplň naší práce. Já se spíš starala o náš návrat. Mistr mi jistě všechno podstatné řekne.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Z nového úkolu jsi nebyla příliš nadšená, tedy až na fakt, že by ses mohla vyhnout trénování s mečem a změně vizáže. Mistr při tom jenom protočil očními panenkami a zakroutil hlavou. Ani jsi nemusela čekat na to, až řekne něco dalšího, protože tohle většinou znamenalo jasné ne.
V případě oblečení se drž laskavě klasického Jediského, protože v rámci toho všeho nás bude čekat i nějaké vyjednávání ohledně některých zásob. A s brzkým návratem příliš nepočítej, protože není oficiálně určen čas, kdy skončíme a nevypadá to, že by válka měla skončit ze dne na den. Navíc nebudeme jediní Jediové na palubě,
potvrdil svou zamítavou reakci mistr a v posedu naproti tobě se s hlubokým výdechem uvolnil. V ten moment jakoby z něj spadla veškerá tíže, starosti a vypadal naprosto uvolněně - ideální stav pro meditace, jak sis mohla pamatovat z raného výcviku.
Poletíme na menším křižníku - jedná se o třídu Onith, ale to ti asi mnoho neřekne. Každopádně prostoru tam bude dost jak pro výcvik, tak i pro zásoby a mnoho dalšího. Dohromady nás tam bude šest Jediů, tři mistři a tři padawani, asi třicet členů posádky a místy i nějací pasažéři. Pak banda nespecifikovaných droidů a šest pilotů stíhačů. S tím, že strojů bude dvanáct a pilotování bude od nástupu i novou součástí tvého výcviku. S ostatními Jedii se seznámíš až později na palubě - nicméně celkově je to spíš taková výprava spásy a podpory. Přiletíme, pomůžeme s nejvážnějším - poskytneme potřebné zásoby a poletíme dál s tím, že občas získáme nebo doplníme někde zásoby. Ber nás jako křižník Jediského milosrdenství,
prozradil více o náplni mise mistr a na konci si neodpustil drobný žertík ohledně pojmenování vaší lodi. Nicméně to znamenalo, že vás nejspíš čekala hodně dlouhá doba mimo Chrám, hodně cestování a dost možná i jisté množství nebezpečných situací.
Takže toho oblečení si klidně zabal po několika sadách, protože prostředí navštívených míst bude různé. Na lodi by mělo být klasické mírné počasí. Nějaké otázky, nebo něco, co by tě tížilo k našemu úkolu?
dodal ještě nakonec a upřesnil ohledně oblečení, přičemž zmínka o nějakém modním stylu a podobně zůstala zcela úmyslně kompletně přehlédnutá.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Teď jsem byla vyloženě schlíplá. Nejenže mi byly zamítnuty změny mé vizáže, vrátíme se kdo ví kdy, prostoru na trénování tam bude více než dost, ale ke všemu budu muset ještě pilotovat! Bytostně nesnáším řízení čehokoliv. Já se raději rozhlížím po okolí. Trenažéry jsem absolvovala jako youngling a naposledy jako youngling jsem si to skutečné pilotování i vyzkoušela.
A ke všemu se nikdy nemůžu vymlouvat na zdravotní problémy... proč se musí všechno takto zvrtnout?
Mistr navíc ani nevyjádřl žádné nadšení z toho, že jsem vybrala další tetování, které by mu určitě slušelo. Mistrovo tělo mi bylo zcela ukradené, nikdy jsem se na něj nedívala třeba jako na Sarwena, jehož tělo se mi fakt líbilo. Kdybych něco podobného dělala u mistra, bylo by to prostě úchylný. Jen jsem prostě měla další „drsné“ tetování, ke kterému se prostě tunika nehodí a ani se k němu nedá nosit.Trochu jsem doufala, že když se něco mistrovi zalíbí, tak i já se budu moci stylizovat více dle svých představ.
Jo, tíží mne to pilotování. Chápu, že máme dvanáct stíhaček, šest pilotů a šest Jediů, což dává taky dvanáct, ale... já nesnáším pilotování, mistře. To vážně budu muset? To mne budete nutit? Nemohla bych se spíše soustředit na to milosrdenství? To se stíhačkama nemá moc společného... já bych chtěla být milosrdená i k těm pirátům,
mistr se rozhodl a v takové chvíli s ním obvykle nehnu. Já na to většinou chodím strategicky. Snažím se ho přesvědčit ještě před tím, než se rozhodne. Kdyby to byl někdo jiný, vymyslím si úžasnou historku o tom, jak by bylo nebezpečné mne ke stíhačce jenom pustit, ale mistrovi nemůžu lhát do očí.
Jedno bylo jasné. Před každým letem si neodpustím vzdychání, jako by mne snad mistr trápil, budu se snažit vymyslet důvody, proč nemohu letět a neobejde se to i bez trochy brblání.
Teprve potom jsem se soustředila na to, co bylo daleko podstatnější.
A nějakou dýchací masku, nebo tak něco, potřebovat tedy nebudu? Atmosféra bude pro mne všude dýchatelná? A existuje nějaký soupis planet, na které poletíme? Že bych se zabalila podle toho, co nás zhruba čeká... nechci sebou tahat věci na poušť, když se třeba ani k žádné nepřiblížíme... a kdy přesně vyrážíme?
už jsem chtěla zmlknout, ale napadlo mne něco dalšího. Pokud si budu chtít nabalit nějaké věci, které by mi mistr určitě neschválil a pokud s ním budu bydlet v pokoji, tak je musím do báglu umístit tak, abych je náhodou před mistrem nevytáhla.
Jo, a ještě něco, jak to bude s ubytováním? S kým budu bydlet? To budeme jako padawani spolu?
Jen aby s námi nebyl nějaký hmyzák... nebo kladivohlavec...
A když mne už čeká nějaká další obnova, tak bych chtěla být nějak užitečnější a nedělat jen nějakou nekvalifikovanou práci. Nemám si sehnat nějaké studijní materiály, které by se mohly věnovat problematice, která nás čeká? Nemohl byste mi v tom prosím nějak pomoci?
Rozhodla jsem se nakonec vyvinout i nějakou aktivitu, neboť vodovodní trubky jsou mou noční můrou. Všechno bylo lepší, než další funkce „podržtrubky“
Když už třeba nemám talent na to léčitelství a nedokážu kolikrát pomoct ani sama sobě, tak to přece neznamená, že bych musela být v této oblasti úplně bez znalostí, ne? Vždyť vy toho i bez Síly zvládnete hodně... a třeba je to jenom nějaký psychický blok,
nějaká biologie, nebo cokoliv jiného mne sice moc nelákalo, ale určitě by to bylo lepší než vodovodní trubky... a třeba bych to mohla nějak využít a vyhnout se tomu pilotování. Navíc to, že můj mistr je vynikající léčitel, zatímco já jsem v této oblasti nula, mi opravdu hodně vadilo. Zprvu to bylo úsměvné, ale když mi to začali předhazovat ostatní...
A taky vám chci ještě něco ukázat, protože později na to beztak zapomenu,
strčila jsem mistrovi do ruky výstřižek z módního časopisu, který jsem měla schovaný v kapse.

Obrázek

To je frajerské tetování, že? Líbí se vám? Nechcete také takové? Určitě by vám slušelo a jak jsem říkala, tuniku byste k němu nosit nemohl. Navíc na něco jsem přišla. Víte, jaká je vaše největší chyba?
tentokrát jsem se o nějaký ten pokus o vtip pokusila já. Rozhodně jsem mu nemínila dát šanci vyjádřit se. Dle mého mínění mistr chyby neměl. Dokonce jsem se i trochu pousmála, byť že náladu jsem měla pro tuto chvíli zkaženou. Jenže jak bych se mohla zlobit na mistra kvůli tomu, že má prostě jiný vkus a nedokáže ten můj dostatečně ocenit?
Že nejste mistryně. Vy prostě nemůžete pochopit mé problémy s módou a jejím trendy.
Trochu jsem si povzdechla. Dokonce i teď jsem byla více méně oblečená jako Jedi. Bylo to mé malé soukromé trápení. Mistr a móda. To je asi jako oheň a voda.
Měla bych vědět ještě něco, mistře, nebo se už můžu jít sbalit? Pro mne je to o dost komplikovanější procedura než pro vás. Vy si vezmete oblečení a kartáček na zuby a šmitec. Jenže já si musím vzít i krémy, fén, vhodné laky na vlasy... a na nic hlavně nezapomenout. A můžu si obarvit alespoň tu hlavu? Na tmavorůžovou? Sarwen povídal, že mi to slušelo. Navíc jste říkal, že být Jedi neznamená, že se musím trápit. A já se trápím, když musím vypdat jako každý jiný Jedi. A už jsem přemýšlela i nad úplným vyholením vlasů, tedy vyjma mého copánku...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Když jsi spustila se svým seznamem námitek a výtek k tomu, co bys hrozně nerada dělala, jak nevhodné je pro tebe pilotování a mnoho dalšího, tak mistr jenom zakroutil hlavou. Už jednou ti řekl, že přílišné stěžování je známkou dětinskosti - tedy neřekl ti přímo, že jsi dítě, ale obecně vyjádřil tuhle tezi, kdy poznamenal, že dospělost znamená přinášet oběti, byť nám to může být mnohdy proti srsti.
Nicméně i tak ti dal prostor se vypovídat - pokud to něčemu nevadilo, tak takhle učinil vždy, byť ne vždy se k tomu vyjadřoval nebo chtěl stejně sáhodlouze odpovídat.
Občas není na výběr - buď budeš milosrdná k pirátům, nebo k budoucím obětem pirátů. A pokud bys chtěla oboje, tak se budeš pilotování věnovat s takovou vervou, že protivníkovi vždy jen poškodíš stroj natolik, aby nemohl nikoho dalšího ohrozit a po bitvě byl vyzvednut a zajat - on přežije a nikdo další díky němu neutrpí. Navíc musíš být schopná jako Jedi alespoň nějak obstojně zvládat jednodušší vesmírná plavidla. Ale nemusíš se obávat, nejdřív budeš muset nalétat něco v simulátorech, času na to bude dost,
začal nejprve praktickou stránkou mistr a ujistil tě, že létání bude nedílnou součástí tvého výcviku. Neopomněl připojit vysvětlení, proč se o tomhle nehodlal bavit, stejně jako to, že pomáháním pirátům vlastně ublížíš někomu jiného.
A oficiální seznam planet nemáme - jsou nějaké vybrané, převážné mírné prostředí, ale dost jich může být vybráno kvůli nouzi. Není problém přinejhorším oblečení zajistit, nicméně jedno pouštní, zimní a několik běžných by mělo být zdravým základem. Případné pomůcky jako masky a podobně budou k dispozici na lodi, nebo si je obstaráme. V tomhle musíme být jako Jediové flexibilní a schopní přizpůsobit se prostředí,
přešel na téma míst, které navštívíte a informoval tě o nejasnosti vaší cesty.
A nelétáme někam dělat manuální práce - budem samozřejmě pomáhat s čím bude potřeba, nicméně se budeme orientovat spíše na důležité a specializované práce, k nimiž máme kvalifikace, tudíž pokud se v něčem z toho hodláš zlepšovat, tak to rozhodně nebude ku škodě. Navíc Quellor byl jeden z těch extrémnějších případů, které jsme potkali. Jinak ti samozřejmě pomůžu, pokud budu moci, nicméně schopnost vzdělávat se samostatně je též nesmírně důležitá a navíc ne ve všem budu schopný ti pomoci,
prozradil mistr relativně pozitivní informaci, kdy naznačil, že pouhé přenášení věcí pomocí Síly by nemělo být vaší hlavní náplní. Navíc naznačil, že byste neměli narazit na planetu, která utrpěla tolik jako Quellor.
Když to nebude moc provokativní, tak se třeba obarvi, ale přestaň mi dohazovat ta tetování - nejsem nějakej lovec odměn z Nar Shaddaa. Jinak mě nic dalšího nenapadá - jen si nezapomeň meč a nějaké klasické Jediské pomůcky a vybavení, než nějaké laky a podobně. Sice budeš mít pokoj sama pro sebe, ale nejsou to žádná luxusní apartmá. Navíc Jediové se od sebe dovedou výrazně lišit, aniž by museli nosit síťovaná trička a být tetování od hlavy k patě, ale to by sis toho musela víc všímat,
dodal ještě závěrem a možná ti udělal takový drobný ústupek. Tvé schopnosti v práci s líčením nikdy až tak výrazně neodrazoval a několikrát dokonce vyjádřil přání, abys s tímhle směrem zkusila něco více než jenom zkrášlování tváře před tréninkem se světelným mečem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mistrovo přání ohledně pokusů o to, abych se pokusila o to, udělat ze sebe třeba úplně jinak vypadajícího člověka, nebo v extrémním případě dokonce rasu, bylo samozejmě vyslyšeno a s nadšením i prováděno, ale bylo to spíš ještě ve fázi zkoušení a experimentování, i když jsem si našla nějaké holonetové materiály, takže metoda pokus-omyl to vyloženě nebyla.
Ta poznámka, ohledně přílišných stížností mi vyplynula na mysli až teď. Takže jsem ho s dašími stížnostmi neobtěžovala a vzdala jsem svůj marný boj. Vyjádřila jsem se až k následujícímu tématu.
To jste měl říct hned, mistře! Já se bála, že budu stavět zase vodovodní trubky. Sice to byla potřebná práce, ale strašně nudná. Myslím si, že jsem podcenila tuto misi. Bude to určitě obohacující,
teď jsem už vypadala nadšeněji a dokonce jsem se na naši misi začala opět maličko těšit. Vždyť poznám určitě velké množství nových planet, možná se seznámím i s odlišnými kulturami a hodnotami,...
Díky,
teď jsem se už usmívala, byť že mne mistr možná trošku sjel. To tu není každý den, aby mi mistr povolil to, co před chvílí zakázal. Takže jsem si neužívala ani tak to, že budu mít růžovou hlavu, jako spíš to, že mistr o kousek ustoupil.
Zapomenout meč? Ono to jde? Ale nápad je to moc dobrý... to bych neměla s čím trénovat, ty tréninkové se asi neberou... to by byla smůla... ale taky strašně nápadné. Hlavně nezapomenout tuny opalovacího krému s vysokým UV faktorem...
Mistře, já jsem opravdu strašně ráda, že nejste lovec z Nar Shaddaa, protože to byste potom nemohl být můj mistr, ale já myslela, že by se vám nějaké to tetování mohlo zalíbit. Ale když jste si tedy jistý, že žádné nechcete, tak já vám už tetování vybírat nebudu,
slíbila jsem už jenom proto, že to nebylo ani tak přání, jako spíš rozkaz. A kvůli takové hlouposti nebudu přece vytáčet mistra. Sice ho občas neposlouchám tak, jak bych asi měla, ale tohle je taková prkotina, že nestojí snad ani za pozornost.
Síťované tričko jsem chtěla minulý týden, prakticky všechno by mi přes ty velké oka bylo vidět a bylo mi ihned zatrhnuto, když jsem ho mistrovi ukázala na obrázku.
A co se týče fasování nových věcí, budu na něco potřebovat vaše potvrzení? Protože toho budu chtít asi trochu víc, než by bylo úplně normální. Ještě jsem si nedoplnila po Quelloru svůj šatník a někteří mají problémy s tím, aby mi věřili, že to opravdu potřebuji, protože... no, vždyť víte,
vyjádřila jsem mírné obavy, které nebyly až zas tak nelogické vzhledem k tomu, co jsem před svou částečnou proměnou všechno vyváděla a zneužívala.
Mimochodem, když už budu obcházet nějaký ten sklad, nepotřebujete také něco? Že bych vám to vyzvedla, abyste tam nemusel chodit taky. A s ničím tedy nechcete pomoct?
Nabídla jsem ještě mistrovi své služby. Ráda mu pomáhám, stejně jako mu ráda dávám občas dávám nějaké drobnosti a v takových chvílích mám určitě větší radost, než obdarovaný mistr. Jsou to projevy mé oddanosti, vděčnosti,...
Ještě bych potřebovala vědět, mistře, na jaké odletové ploše a zhruba v kolik mám být,
naznačila jsem, že už bych ráda šla za svými nejnovějšími povinnostmi. Koneckonců, to balení bude mít doslova obří rozměry a taky chvilku zabere. Nehledě na to, že budumuset vyzískat ty obleky na poušť, do zimy, dofasovat další oblečení...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
S novými informacemi ses mohla cítit opět o něco lépe než prve, i když tam stále zůstalo docela dost restrikcí a věcí, které jsi neměla dělat. Navíc mírná radost nad povolenými věcmi naprosto převážila nad vším ostatním a tak jsi to nejspíš ani moc nevnímala. Nakonec to vyústilo v další změť dotazů a nápadů, které ses rozhodla sdělit svému mistrovi a čekat na odpověď.
S těma novýma věcma jsi mě příliš nepochopila - v případě potřeby na nějakou planetu se přímo na lodi získá nějaké nové vybavení. Ale jít si vyfasovat jedno dvě roucha klidně můžeš. Mělo by stačit informovat, že se účastníš této výpravy a to bude vše. Jinak já nic potřebovat nebudu, vše jsem si již doplnil a připravil,
zareagoval mistr a utnul tvé nadšení z toho, že by sis snad mohla vybrat cokoliv, co bys našla ve skladě. Ale jisté svolení k tomu, aby sis doplnila základní oděv jsi přeci jen dostala.
Po otázce na místo srazu mistr zalovil v oděvu a vytáhl menší datapad, aby v něm chvilku zalistoval, než byl připraven ti odpovědět.
Odlet bude zhruba za cca 3 hodiny, vychází to šestou hodinu večerní. Poletíme z plochy 3, i když myslím, že moc větších křižníků na přistávací ploše neuvidíš. Nejsme válečný přístav - dorazit bys měla již se všemi zavazadly. Já se tam objevím až těsně před odletem, protože mám ještě setkání se svou bývalou padawankou, která se mnou chtěla něco pořešit. Kdybys potřebovala, tak mě zastihneš přes komlink, ale věřím, že si s většinou poradíš sama,
prozradil ti mistr údaje a datapad si opět schoval na jeho místo. Také ti trochu prozradil nástin toho, co jeho samotného čeká a zmínil i svou bývalou padawanku. O ní jste vlastně doposud příliš nemluvili a když už byla zmíněna, tak jenom okrajově. Rozhodně ti nebyla předhazována jako vzor nebo používána pro nějaké srovnání - to byla jedna z věcí, kterým se tvůj mistr velice rád vyhýbal.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Ne, nechtěla jsem namítat, že jedno, dvě roucha... to není to, co jsem si úplně představovala, ale raději jsem mlčela.
Zhruba tři hodiny... to bylo času více než dost i na obarvení hlavy. A jedno, dvě roucha můj stav šatníku až zas tolik nevyřeší. Navíc, na lodi se oblečení půjde dát beztak vyprat. Taky si můžu vzít nějaké tílka a košile, kdyby došlo na nejhorší a já byla úplně bez oblečení.
Jistě, mistře, sbalit se zvládnu,
kývla jsem. O bývalé mistrově padawance jsem toho moc nevěděla, v podstatě jsem ji ani neviděla a bylo mi to možná i trochu líto. Vždyť jsem z ní mohla vytáhnout tolik informací ohledně mistra... byla chodící studnice moudrosti, z níž jsem nemohla vyčerpat ještě ani jeden nápad.
Tak tedy, já už musím letět, uvidíme se potom,
vstala jsem a doslova vystřelila ven. Sprintem jsem letěla do svého pokoje. Kdyby se někdo se mnou pokoušel nějak navázat rozhovor, tak jsem ho slušně, nebo méně slušně (záviselo to na jeho postavení) odbyla. Já prostě neměla čas vůbec na nic.

Pokud jsem se v pokoji ocitla bez nějaké nehody, ihned jsem vytáhla svou krosnu a obrovský kufr, do nějž jsem začala skládat oblečení, boty, pláštěnku, mé kosmetické a hygienické potřeby, fén, žehličku na vlasy, módní doplňky, náhradní datapad, dvě prázdné datakarty, novou lékárničku, baterku a náhradní zdroj do ní, malý dalekohled, budík, zapalovač, ocelové lanko s navijákem a hákem, pár náhradních součástek do meče, nůž, můj blaster, zásobník, opalovací krém, sluneční brýle, láhev na vodu ve tvaru flašky od ale, sadu pro přežití, nějaké kredity, moje paklíče, hromadu oplatků a jiných sladkostí (vyjma čokolády, ta by se rozpatlala), karty, pravou krabičku od cigaret naplněnou žvýkačkami ve tvaru cigaret, krabičku, ve které bývá obvykle snoprášek, ale já tam měla oříšky, foťák, nějaké ty studijní materiály z hodin, malý baťoh a pár plakátů mých oblíbených hudebních skupin, které přijdou na zeď.
Vše jsem hezky skládala, abych ušetřila místo. Zarazila jsem se až u poličky s mými žertíky.
Ačkoliv jsem je už prakticky nepoužívala, stejně mne lákaly a nevzít alespoň něco, tak bych si připadala snad jako bez ruky.
Pašovat to mistrovi pod nosem... vždyž bágl mi ještě nikdy neprohlížel, tak proč by to dělal teď? Je to úplně bezpečné... ale jestli mne někdo bude nějak extra provokovat... tomu pitomci z elektrárny na Quelloru jsem nemohla udělat nic právě proto, že jsem byla bez svých zásob. Ale, nebudu dělat z mistra trochu blba? To snad ne... vždyť to jsou maličkosti a nedozví se to... ale už tak mám na krku jeden pohovor a mistr je trochu podrážděný... ne, bágly mi nikdy neprohlížel... a co mistr neví, to mi neublíží.
Nakonec k mým věcem přibyly nějaké dýmovnice, dělobuchy, projímadlo, svědící prášek (raději několikrát zabalený do igelitu) a pepřové kapse. Takže to byl spíš jen výběr klasiky a taková železná zásoba, co kdyby náhodou... rozhodně jsem neplánovala nějaké plošné použití.
V průběhu celé balící procedury jsem si samozřejmě kontrolovala čas. Jestli-že to šlo, celá jsem se vysprchovala, na hlavu si naplácala odolnou tmavěrůžovou barvu, která vydrží tak měsíc. Za normálních okolností bych nechtěla mít palici růžovou tak dlouho, jenže kdy mi zase mistr povolí obarvení mé hlavy? Musela jsem toho využít.
Ručníku na hlavě jsem využila k tomu, abych si starou, a do této chvíle dlouho nepoužívanou, řasenkou zvýraznila řasy. Poté jsem se oblékla, rozčesala si mokré vlasy, dopoužívala starý deodorant a voňavku. Pohledem jsem zkontrolovala svůj vzhled a to, jak dopadlo barvení.
Jak může být barva na vlasy provokativní? Ne, já nechci provokovat... hlavně ne mistra.

Čistá, voňavá a s mokrou hlavou jsem vyrazila k odletové ploše a rychlost mé chůze přímo odpovídala zbývajícímu času. Také jsem se snažila nikoho příliš neohrožovat. To bych raději riskoval pozdní příchod, než abych smetla nějakého younglinga a zranila ho. Meč, komlink a datapad byli samozřejmě na opasku. Oblečená jsem musela být, ke své smůle, normálně. Jen na krku se mi houpal znak našeho Řádu,který byl celý poset různobarevnými kamínky.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Nic dalšího, čeho by ses chtěla u svého mistra doptat tě už nenapadlo a tak jsi vyrazila rychlým krokem do svého pokoje si sbalit, připravit si věci a uvést se do cestovního stavu. Sbalení věcí se neukázalo jako nijak závažnější problém a povedlo se ti vše tak nějak i naskládat a to včetně některého vybavení, jež rozhodně nebylo klíčové pro práci Jediho. Každopádně takto připravena jsi se ve všem tom spěchu vrhla do osobní úpravy a korekce vzhledu, kterým ses rozhodla prezentovat na nadcházející výpravě.

Jestli ses něco důležitého pro barvení hlavy stihla naučit, tak že spěch byl tvůj nepřítel a to velice zákeřný a zrádný. Naneštěstí ses v tom tentokrát jen ujistila, když se zamýšlená tmavě fialová trochu chytla s předchozí barvou a vyšla tmavší, než jsi původně předpokládala.
███
Kdybys nějakou dobu hledala, tak bys našla označení něco jako temná orchidej. Na nápravy však nezbývalo mnoho času a tak jsi s větrem ve vlasech vyrazila směr přistávací plocha.

Jakmile jsi mohla spatřit křižník třídy Onith, rozhodně jsi mu nemohla upřít jeho velikost. V porovnání s tím, v čem jsi cestovala doposud to byl relativně obr, i když jsi moc dobře věděla, že vedle bitevních lodí by i nadále výrazně strádal. Mistra jsi však nikde zahlédnout nemohla, tudíž jsi tu byla ještě před ním. Ale to bylo opravdu těsně, protože sotva ses zastavila u paty lodě a otočila se, tak se vynořil z jedněch dveří společně s vysokou blonďatou mladou lidskou ženou. Byla sice i tak o něco nižší než mistr Siliin, ale na ženské poměry byla rozhodně vysoké. Oblečena v klasickém hnědém rouchu kráčela s úsměvem po mistrově boku a nedalo se pochybovat, že se oba dobře a dlouho znali.
Zakrátko došli k tobě a zastavili se asi dva metry od tebe - mistr u sebe žádná zavazadla neměl, tudíž již nejspíše musela být na lodi.
Hayasan, rád bych ti představil rytířku Dilirriel Taso, mou předchozí padawanku, která mě přišla vyprovodit,
představil ti tu, kterou jsi doposud nemohla potkat. Na první dojem nepůsobil žádným výrazně silným dojmem, ale vnímala jsi z ní jakousi vyrovnanost a jistotu.
Těší mě, Hayasan, ráda tě poznávám. A vyprovodit vás jdu jenom proto, že jsem se už upsala jiné výpravě s dobrým přítelem z Dantooine,
uklonila se ti řádně hluboce, jak se většinou slušelo.
Buď prosím opatrná, Jordi se o sebe dovede postarat, ale pokud budete v nebezpečí a on tě bude muset zase tahat na zádech,
neodpustil si mistr uvolněně žertovným tónem, který jsi u něho příliš často nevídala. Obecně byl nyní v hodně dobré náladě a působil nečekaně odpočatě.
To bylo jednou, mistře. A od té doby jsem trochu vyrostla, vy jste mě něco naučil a udělala jsem zkoušky. A když, tak se nechám nést v náručí, podle toho co posledně vyprávěl, tak musel někoho podobným stylem zachraňovat, pro změnu,
nedala se Dilirriel a pokračovala v jejich vzájemné slovní výměně. Mistr jen roztáhl ruce a nechal tuto diskuzi být, takže jsi nyní měla krátkou možnost s něčím přijít či se zeptat, než budeš vyzvána k nalodění.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Výsledná barva nebyla až zas tak špatná, ale nebyla ani taková, jakou jsem chtěla. O nějakém odbarvováním a přebarvováním jsem ani neuvažovala. Za prvý to strašně ničí vlasy a za druhý by výsledek mohl být ještě horší. Budu se muset spokojit s tímto pro celý následující měsíc.
Pořád lepší než obyčejná zrzavá.

Loď mne upoutala na první pohled. Kdyby zde stál nějaký jiný křižník, tak bych s největší pravděpodobností jen hádala, který bude ten „můj“, ale stejně to byla vážně pěkná kocábka a upoutala mne. Mistra jsem nikde nezahlédla, takže to znamenalo, že jsem přišla v čas, což byla jednoznačně úleva.
Ne, nechtěla bych nikomu vysvětlovat, proč barvení vlasů dostalo přednost před včasným příchodem. Na to by se nic chytrého říct prostě nedalo.
V tu chvíli jsem se otočila a spatřila mistra v doprovodu nějaké ženy. Tak tu její výšku jsem jí mohla jenom závidět. Já byla prcek i na lidské poměry a vážně mne to štvalo. S železnou pravidelností jsem chodila za mistrem a ptala se, jestli bych neměla brát nějaké růstové hormony, nebo jestli by můj růst nešel ovlivnit pomocí Síly.
Neměla jsem ani tušení, kdo by to mohl být, ale na nějaké delší přemýšlení nebyl čas, neboť ti dva se rozhodně neplazili.
Je mi ctí a opravdu velkým potěšením,
ozvala jsem se, svá slova doprovodila na své poměry nezvykle hlubokou úklonou, usmívala jsem se a o mé upřímnosti se vážně nedalo pochybovat.
Konečně! Až se vrátíme, tak tady bude někdo vyzpovídán, i kdyby nechtěl. Počkat... Jordi? To myslí Jordiho Linxe? Jordiho Dokonalého, Jordiho Velkolepého a Jordiho Velkohubého?
Tokareho padawan neušel pozornosti ani v Chrámu a v naší partě byl zdrojem věčných posměšků, byť že si to snad ani nezasloužil. Ale my, s velkými problémy na krku, mu tenkrát asi spíše jen záviděli.
Vypadala jsem na chvilku ohromeně, ale rychle jsem se vzpamatovala a začala se zase usmívat.
Dalšímu škádlení jsem moc pozornosti už nevěnovala, neboť tohle sdělení v sobě neslo mnohem více, než by se mohlo zdát.
Když se přátelí Dilirriel a Jordi, znamená to, že můj mistr se minimálně stýká s Tokarem i jinde, než při zasedání Rady... nebo ne? Klidně se mohli znát ještě jako younglingové. Jo, to bude ono. Třeba byli spolu v jednom klanu a jak se z nich stali padawani, tak se jejich cesty rozešli a občas se sejdou asi stejně, jako u každého jiného Jediho.
Ne, neměla jsem nic, co bych potřebovala s mistrem nějak urgentně probrat a nepřítomnost jeho zavazedel jsem neřešila. Bylo jasné, kde asi budou.
Co se Dil týče, tak tu bych nejraději zaplavila doslova proudem otázek, jenže všechny by se týkaly mistra a řešit to v jeho přítomnosti by bylo... no, asi trochu trapné. Tedy, ne že bych svého mistra chtěla pomlouvat. Já ho považovala za nejlepšího v Chrámu, jen tady byly určité věci, se kterými by mi Dil mohla pomoci. Třeba vynalezla nějakou úspěšnou strategii, díky které bych si dělala to, co chci já a ne to, co chce mistr a tak podobně. Prostě takové ty řeči, které může vést jen současný padawan s bývalýmpadawanem toho samého mistra. A ideálně za jeho zády.
Skoda, že jsem sama nevyvinula nějakou aktivitu už před tím... takto musím pár týdnů počkat.
Na Dilirriel jsem vůbec nežárlila. Spíš jsem ji automaticky začala brát jako starší sestru a zahrnula ji do „rodiny“. Dál jsem se usmívala a spíš jen čekala, kdy se ti dva rozloučí, abych se já s mistrem mohla nalodit. Případně jsem se snažila odhadnout, jestli bych neměla jít napřed a nechat jim ještě nějaké soukromí. Já Dil i mistra chápala, nebo spíš snažila se je chápat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
I když jsi toho nemohla od mistra a Dilirriel zaslechnout mnohé, stejně ses dozvěděla mnoho informací, o nichž jsi doposud neměla ani tušení. Ať už to byla přítomnost bývalé padawanky, nebo konexe, jimiž se mohla pyšnit ona, ale i její mistr. Byl to pro tebe velký boj, nepokusit se položit alespoň jedinou otázku - naštěstí mistrova přítomnost zde zapůsobila přesně v tom potřebném vlivu.
Nějaké náznaky toho, že bys těm dvěma měla dopřát soukromí jsi však nepochytila, protože se nezdálo, že by spolu hodlali ještě něco zdlouhavě řešit.
Provázej vás Síla mistře,
pravila nakonec, čímž naznačila, že loučení bude nejspíš u konce. Byla to vlastně výměna úsměvu a jakéhosi starostlivého pohledu v obou směrech.
I tebe Dilirriel,
uklonil se zpětně mistr, aby se posléze bloďatá padawanka natočila tvým směrem.
Síla buď i s tebou Hayasan a nezlob ho moc, už si dost užil se mnou,
usmála se na tebe a věnovala ti další úklonu, tentokrát v klasických mezích, jaká byla k vidění mezi Jedii za většiny podobných situací. Poté poodešla trochu nazpět, zatímco ty ses s mistra nalodila dovnitř. U dveří na vás již čekala obsluha z posádky, která vás zdvořile přivítala na palubě a postarala se o nástupní rampu.
Mistr ti naznačil, abys jej následovala a turbovýtahem jste vyjeli o dvě patra výše, kde jste se octli v chodbách s množstvím dveří - dle očekávání kajut. Dorazili jste až k té s označením VI a tam jste se také zastavili.
Tohle je tvoje kajuta, nechám tě si trochu vybalit a potom prosím přijď do společenské místnosti. Turbovýtahem vyjedeš o patro výše a poté pořád až na příď a tam uvidíš dveře. Nemůžeš to netrefit - na prohlídku lodi budeš mít času dost potom,
instruoval a sám poté přešel chodbu a vešel do své kajuty. Ty sis zatím mohla prohlédnout tu svoji - tři metry široká, čtyři dlouhá prostora bez průzoru a osvětlením na stropě. Při levé stěně byla klasická erární postel, na protější stěně skříň na oblečení a v rohu poté stůl s věstavěným datovým terminál s přímým připojením na databázi lodi. U čela postele jsi ještě měla menší stolek s dvěma šuplíky a to bylo vše, co ti mohla zdejší kajuta nabídnout.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 832
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Na Dil jsem se pořád usmívala,
Já přece nezlobím, to mistr zlobí mne,

uklonila jsem se i já, neboť to patřilo prostě ke slušnosti. Bývalá mistrova padawanka byla velmi sympatická, to se nedalo popřít.
Cestou přes loď jsem však o Dil ani mistrovi neuvažovala. To teď nebylo podstatné. I kdyby ten Jordi byl nakonec Jordík Linxů, v mé situaci by mi to bylo vlastně houby platné.
Doufám, že s námi nejede žádný Kladivohlavec a hmyzák. Též ti padawani nesmí být žádný dvanáctiletý děti. Minimálně tak patnáct a maximálně... to už je vlastně fuk. Taky s nimi musí být sranda. Dneska s největší pravděpodbností odpadne večerní trénink... to by se hodilo, mohli bychom uspořádat párty na seznámení. Já mám sladkosti a ostatní si snad taky nesbalili jenom náhradní ponožky.
Začínala jsem dělat první plány na následujících několik pár hodin a bylo mi v podstatě fuk, kam mne to mistr vede. Též jsem se ani moc kolem sebe nerozhlížela. Spíš jsem se snažila vyhodnocovat, kolik bude mít práce a jestli by taková mírně ilegální párty ušla jeho pozornosti. Já totiž měla ráda takové ty divočejší večírky, i když zvláště poslední dobou u nich nebyl podmínkou alkohol. Vlastně, poslední dobou jsem bývala tak unavená, že o nějakých večírcích jsem si mohla nechat tak akorát zdát a dneska... je ideální příležitost jeden takový uspořádat, pokud tedy nebude trénink, ostatní padawani tomu budou alespoň trochu naklonění a nebude příliš velké riziko odhalení. Už jsem kalkulovala s tím, že mise tak obrovských rozměrů, zvláště na počátku, než se všechno ustálí, bude stát mistra čas, který mu možná bude scházet na mne. Což by bylo jednoznačné plus alespoň pro dnešní večer a noc.
Když nebudu pít nic alkoholickýho, tak hlasitější hudba a tak podobně tolik vadit nemusí.

Ještě jsem se nestačila po „své“ kajutě pořádně rozhlédnout a hned jsem byla informována ohledně dalšího dnešního programu.
Jistě mistře, nebudu se tu příliš zdržovat,
napřed jsem odpověděla a sledovala, kam že to mistr zašel, abych měla přehled o jeho kajutě.
Hned naproti? Tak tady žádný večírek nebude... stejně, je to tak prťavé a strohé... ty plakáty se vážně budou hodit. Vzít si je byl opravdu vynikající nápad.
Posadila jsem se na postel, abych vyzkoušela její tvrdost. Též jsem zaznamenala, že tu není ani jedno zrcadlo. Přesně pro tento případ mám ve svých potřebách naštěstí vlastní.
Takže mne čeká ještě seznamovací akce, kde nám řeknounějaký ty uvítací kecy, představování, základní pravidla na lodi a základní body denního programu, možná i nějaký dlouhodobější a krátkodobější cíle mise. Možná nezbytné, ale naprosto nezáživné... Ostatní padawani prostě musí za něco stát!
Začít si vybalovat nemělo prakticky cenu. V báglech jsem měla všechno poskládané, věděla jsem zhruba, kde co mám. Kdybych začala vybalovat jen část, měla bych v tom zbytečný bordel.
Vydala jsem se tedy dle mistrových instrukcí rovnou do té společenské místnosti, zvědavá jak na ostatní mistry, tak hlavně na jejich padawany, se kterými bych při troše štěstí mohla velmi dobře vycházet a koneckonců, loď je dostatečně velká i na naše padawanské aktivity. Pokud tedy na to bude dostatek času.
Měla jsem v úmyslu vyhodnotit ostatní padawany a podívat se trochu i po ostatních dospělých jedincích, mezi něž se vlastně má maličkost, v posledních fázích puberty, hrdě počítala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Velikost místnosti a blízká přítomnost tvého mistra příliš nenahrávaly možným plánům na nějaký velký seznamovací večírek, nehledě na to, že tě setkání s ostatními teprve čekalo. Nezdržela ses však příliš dlouho a vyrazila jsi tedy za ostatními do společenské místnosti, kam jsi se nechala vést dle mistrovo předchozích instrukcí.
Když jsi dorazila, tak chyběl pouze tvůj mistr, zatímco ostatní již byli přítomní. Drželi se ve dvojicích, jak k sobě patřili vždy jeden mistr a padawan. Tedy, v obou případech se spíše jednalo o mistra a padawanku.
První dvojici tvořil dospělý omwati a po jeho boku studovala datapad selonianská padawanka - ani jednoho z nich jsi nedovedla přesněji věkově odhadnout, tudíž jsi netušila, jak jsou zkušení. U druhé dvojice už s věkem problém nebyl - mistr, dost vyparáděný v porovnání s ostatními Jedii měl určitě čtyřicet let za sebou a jeho padawanka taky patřila mezi ty starší, i když to byla neimoidianka, kterých jsi v Chrámu zas tolik neviděla. Vlastně tu kromě tebe byl člověkem pouze její mistr. Všichni ti věnovali krátkou úklonu při tvém vstupu, pouze neimoidianská padawanka se trochu zdráhala. Našla sis tedy volné místo u oválného stolu a chvilku vyčkala, než se zjevil i tvůj mistr.
Konečně jsme všichni, takže začneme nejprve představením a zvolil bych jej tentokrát poněkud netradičnějším způsobem. Všichni řekneme něco krátkého o sobě, než abychom se navzájem představovali. Nuže začnu - jsem mistr Jedi Arij Siliin a specializuji se léčitelství. Což samozřejmě neznamená, že bych nebyl schopný v boji s mečem, nicméně se snažím preferovat diplomatičtější prostředky. Byl jsem Radou pověřen vedením této mise, ale svou pozici vnímám pouze jako ten organizační článek než nějaký samozvaný diktátor určující kudy a kam poletíme. A byť jsem léčitel, tak si občas velice rád pochutnám na nějakém z klasických bufetových jídel, které najdete na každém rohu na větších planetách,
chopil se mistr Siliin hned slova a ukázal tvým směrem, aby jsi pokračovala v představování. Hodlal tím tedy dodržet jakousi poslupnost mistr-padawan, další dvojice a další dvojice. Mohla jsi se tedy předvést a nechat si tak ostatní vytvořit jejich první dojem o tobě.
---------------
Jinak k Jordimu - v téhle době ještě tak slavný nebyl, rytířem Jedi byl cca přes rok a absolvoval pouze několik misí. "Věhlas" si získával až postupně během následujících dvou let a hlavně z kraje Občanské války Jedi, kdy se vrátil Revan s Malakem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“