3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
S vědomím současné situace jsi své únikové šance upnula pouze ke dvěma možnostem, zatímco ostatní jsi opominula nebo nechala někde v pozadí. Prioritu tedy dostalo více chlazené skladiště, které bylo i uzavřené a více vzadu - nicméně protože jsi byla na straně, kde tě kamery snad ani nemohly spatřit, tak jsi na tuto pozici prakticky běžela.
Dostala ses tam tedy hodně rychle, aby tě čekal další úkol - dostat se přes zavřené dveře nebo vrata, obojí bylo vedle sebe a obojí chráněno jednodušším bezpečnostním zámkem, jenž reagoval především na otisk ruce. Věděla jsi, že by se to dalo obejít, nicméně by to vyžadovalo odendání krytu bezpečnostního zámku a elektrický šok o správné velikosti na správné místo, nicméně odendání většinou znamenalo nějakou tu minutu práce, pokud jsi kryt nechtěla poškodit a nezanechat za sebou nějaké stopy. Menší sklad, který jsi předtím minula a jenž obsahoval množství menších regálů, jak ti prozradilo krátké nahlédnutí při přesunu okolo něho. Tyto regály byly rovnoměrně rozmístěny napříč celým skladem a bylo tam tedy mnohem méně místa pro manévrování, což by mohlo teoreticky odradit i obranného droida, s nímž ses prve setkala.
Jinak na protější straně od tvé současné pozice bylo velké uskupení neroztříděných beden, které vyplňovaly místo snad původně dvou až třech regálů. V tom množství bylo takhle na dálku těžké rozeznat, které jsou které, ale nedalo se vyloučit, že se někde v tom množství nacházejí i ty, jež jsi měla hledat. Zdálo se, že máš nyní relativně dost prostoru, protože se poblíž nevyskytoval nikdo nebo něco. Nicméně na značnou část těchto beden viděla kamera, i když ji právě samotné bedny v dohledu mezi ně bránily. Tou lepší zprávou bylo, že zatím ani stopy po druhém či dalších defenzivních droidech, i když jsi nemohla předpokládat, že by tohle mělo trvat věčně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Byla jsem v podstatě postavená před dvě volby. Snažit se vloupat do chlazeného skladu a nebýt si jistá, jestli to vloupání dostatečně zamaskuji, nebo to vzít přes ten podobný sklad a ještě stihnout obhlídnout pár beden, ve kterých mohlo být i naše zboží. Ostatně, bylo by jen logické, že by toto zboží nikam moc neumisťovali. Vždyť vlastně plánovali, že ¾ nám vydají, i když za podstatně vyšší cenu. Byla zde maličká naděje, že úkol splním. Navíc pronásledovatele jsem nikde neslyšela a termokameru asi ani neměli. Jinak by postupovali daleko rychleji. Určitě musí prohledávat každé zákoutí a tím mi vlastně dávají čas. Nebyli tu ani ti droidi, prostě nic. Nemusela jsem se rozmýšlet dlouho a rozhodla jsem se pro rychlou obhlídku beden. Neúspěch mé první samostatné mise je má malá, soukromá katastrofa, ale pokud existuje naděje, že tuto pohromu můžu úplně eliminovat, jsem pro. Sice jsem nebyla ještě klidná, ale ta největší panika byla někde za mnou. Strach jsem ale pociťovala pořád. Jenže s tím jsem teď nemohla nic dělat.
Zkontrolovala jsem si kameru a její pravděpodobnou výseč.
Jestli tohle zvládnu, tak přísahám, že zapadnu do prvního baru a zliju se do bezvědomí.
Pokusila jsem se to vzít hezky mezi bednami, krýt se za nimi a též jsem v duchu slíbila něco, co stejně nebudu moct splnit, jelikož mistr by mne poté určitě odstřelil na místě.
Každou bednu jsem rozhodně nechtěla kontrolovat. Na to nebyl čas. Snažila jsem se je napřed vyhodnotit podle vzhledu. Jestli odpovídal tvar a materiál těm bednám, které jsme už vyvezli. Dalo se předpokládat, že bude totiž ty bedny stejné, nebo hodně podobné. Kontrolovala jsem jen ty, které k těm našim pasovaly a rozhodně ne všechny. Pokud by podobných beden bylo víc vedle sebe, kontrolovala bych tak každou sedmou, osmou bednu.
Byla jsem si vědomá toho, že tímto hledáním ztrácím čas potřebný pro únik. Pomocí Síly jsem si tedy snažila posílit si sluch a v Síle ještě aspoň trocho monitorovat okolí. O nebezpečí jsem potřebovala vědět dopředu, abych na ně mohla dostatečně včas reagovat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Vloupání do lépe střeženého skladu jsi nakonec vyhodnotila jako nepříliš vhodné a rozhodla se radši zkusit nalézt hledané zboží, než cokoliv jiného.
Nejprve bylo zapotřebí dostat se mezi bedny, pro což sis musela vyčíhnout vhodný moment, kdy kamera nebude zabírat "vstup", jenž sis mezi bedny vytyčila. Jednou sis to úhledně ověřila, jak je natočená, než jsi vyrazila vpřed a rychle zapadla mezi množství beden, abys začala se svým hledáním.

Držení se hesla, že hledáš jenom specifické bedny ti hodně pomáhalo a mohla jsi tak doslova první řadou projít bez nějakého většího zastavení. Ve druhé už jsi nacházela nějaké podobné, ale bližší průzkum pořád neodhalil to, co jsi hledala. Na konci druhé řady jsi musela opatrně kvůli dosahu kamery, ale poté jsi už pokračovala ve třetí opět normálně, než jsi narazila na první sloupec, který splňoval vše hledané. Bylo to až k neuvěření, když i ona bedna nesla to správné označení. Díky umístění jsi nakonec mohla i zkusit nahlédnout na obsah, když sis potvrdila, že i ten souhlasí. Další obhlédnutí okolo ti jenom potvrdilo nevyvratitelný fakt - tohle byla ta bedna, kterou jsi hledala, stejně jako ty okolo.
V ten moment sis uvědomila, že se k tobě blížil droid na repulzorech v závěsu s několika lidskými bytostmi. Uvědomění si jejich pozice a vzdálenosti k onomu menšímu skladišti ti přineslo poznání, že bez spatření jsi to na to místo nemohla stihnout. Takže byť jsi nalezla to, co jsi hledala, možnosti úniku bez spatření se opět zkomplikovaly a ztížily ti tvoji situaci. A byť jsi nalezla, to cos potřebovala, tak tvoje přistižení tady rozhodně ničemu nepomůže nebo situaci nijak neulehčí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
To, že jsem našla naše bedny, bylo úžasné. Ale nemohla jsem se ani nijak radovat, protože jsem musela jednat.
Do skladu to nestihnu určitě, ale to přece neznamená, že se tam nemůžou porozhlédnout oni...
Ztratila jsem svůj náskok a musela jsem se pokusit ho získat. Pokud to jenom trochu šlo, natáhla jsem se pomocí Síly do oblasti toho skladu a pokusila se tam s něčím pohnout tak, aby to minimálně někdo zaznamenal. Droidí senzory mohly být trochu oblbnuté lidským doprovodem, ale lidé by přece něco zaslechnout mohli… a pokud by to zaslechli oni, tak droid zcela určitě též. Navíc jsem si myslela, že taková jednotka rozhodně nemá v popisu práce nevnímat a neprověřovat podezřelé zvuky a takové prověření podezřelého zvuku by mi mohlo dát nějaký náskok.
Zatímco jsem se snažila slyšitelně pohnout s nějakou bednou ve skladě, vytáhla jsem z kapsy krabičkou a zcela automaticky a bez přemýšlení jsem se ji jala i rozdělávat. Nemusela jsem se na ni ani dívat, vždyť byla moje už pěkných pár měsíců, byť že původně měla být na snoprášek, ale já v ní mívala oříšky a bonbóny.
Ale teprve poté, až byl ukončen můj pokus s odvedením pozornosti špatným směrem, jsem se pokusila vytáhnout mistrův senzor a umístit jej na první vhodné místo tak, aby nebyl vidět. Sice jsem ještě nepodléhala panice, ale rozhodně jsem byla napjatá, začala jsem být nervózní a stoupl i můj strach ze znovuobjevení. Jakmile by byl přidělán senzor, pokusila bych se utíkat dál ve směru své současné chůze a opět se krýt za bednami před kamerou. I kdyby můj pokus s odlákáním pozornosti byl neúspěšný a já neměla tolik času, abych přidělala mistrův senzor, zvolila bych raději útěk než chycení. V obou případech jsem se dívala po něčem, kde by se dalo schovat a počkat, než tato patrola přejde.
Ta hlídka bude asi jenom takový první předvoj. Pokud jde ještě někdo za ní, tak spíš pročesává každý regál a je o dost pečlivější a hlavně pomalejší, takže bych sice byla mezi dvěma nepřátelskými skupinami, ale měla bych dost času na útěk a víc nepotřebuji.
Z vlastní zkušenosti i z té mistrové, teoretické informace ohledně dosahu droidích senzorů jsem soudila, že kdybych našla něco dostatečně vysokého… něco, co by mělo víc jak patnáct metrů, tak mne droid nezachytí ani pomocí terma. Snad. Zdálo se mi lepší počkat si, až se hlídka vzdálí, než podnikat cokoliv, když mi doslova funí na záda.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Tíha blížící se hlídky ti nedávala klidného přemýšlení a rozhodla ses zkusit vymyslet způsob, jak odvrátit jejich pozornost nebo je nějak výrazně pozdržet. Nicméně původní myšlenka s pohnutím s něčím v tom bočním skladu, byla nereálná už proto, žes tam neviděla a ani si nevybavovala nic konkrétního. A s pomocí Síly se těžko uchopovalo, nebo pošťuchovalo něco, o čem jsi nevěděla zda-li tam je nebo není. Ne nadarmo mnozí Jediové říkali, že čím bystřejší smysly, tím lepší schopnost ovlivňovat okolí, každopádně v tomto případě to bylo spíše proti tobě a takto sis tedy pomoci nemohla.
Drobným pozitivem byla snadnost připevnění drobného senzoru, který ti mistr poskytnul - v podstatě ho stačilo pouze mírně vtlačit na nějaké nenápadné místo bedny, což jeho malá velikost výrazně usnadňovala, a bylo hotovo. To sice vyřešilo problém s nalezením a označením "vašeho" zboží, ale pořád to nijak neřešilo tvou situaci, možné odhalení a polapení.

Dle možností jsi se pokusila dostat co nejvýše tak, abys byla co nejlépe krytá a rozhodla se zkusit štěstí s nenápadností. V realitě to znamenalo, že jsi se propletla bednami k následnému regálu, vyšplhala či vyskočila do toho nejvyššího a pokusila se tam ukrýt za nějakou bednou. Nalezla jsi nakonec dvě, které tak nějak poskytovaly dostatek prostoru, abys za nimi nebyla hned vidět a protože se hlídka nebezpečně blížila, zvolila jsi nakonec tuto alternativu.
Skupina šesti strážných a droida se zastavila před bednami a vyměnili si několik nejistých pohledů.
Vy dva, zkontrolujte dveře vzadu a pak společně opatrně postupujte odzadu, ty a já půjdeme zepředu, vy dva a G-4 bude hlídat zvenku,
povedlo se ti zaslechnout rozkaz, zatímco droid výhružně otáčel svou vrchní kopulí, jak se snažil neustále scannovat okolí. Měnil i náklon, čímž dosáhnul do větší výšky, ale tvé pozici se zatím vyhnul a nebyla jsi ani doposud odhalena.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
To, že se u mé pozice zastavili a začali prohledávat celé nejbližší okolí mne ani trochu nepotěšilo. Vlastně bylo prakticky jisté, že pokud mne odhalí, tak tentokrát nedokážu utéct. Hned jsem tento svůj nový výmysl se schovkou považovala za hodně stupidní. Byla jsem doslova a do písmene v pasti. Pokud totiž začali tuto část pečlivě prohledávat, je možné, že se podívají i do vyšších regálů.
Utíká k administrativní části.
Ihned jsem se pokusila Silově zapůsobit na jednoho z mužů, neboť jsem si nebyla jistá, kdo je velitel. Tuto svou snahu jsem se pokusila podpořit dalším, v mém podáním už dosti ohraným, trikem s malým posunutím bedny, která byla ode mne tak daleko, jak to jen šlo.
Ani jsem se nijak nepokusila zkontrolovat výsledek svého snažení. Místo toho jsem vyzkoušela ovlivnit ještě někoho dalšího.
Je před námi.
Strašně jsem se snažila dát do toho všechno, co jsem mohla. Vyždímat ze sebe veškeré špetičky sil, maximálně se soustředit, řídit se každou radou mistra, kterou jsem v této oblasti dostala, jen abych uspěla a ta banda šla opruzovat jinam.
Pokud by chlapci hned vyrazili dál, nic bych nepodnikala. Jestliže však otáleli, tak jsem nemohla ztrácet čas a doufat, že mne ten droid pokaždé mine. Takže jsem se ho na oplátku pokusila také oskenovat. Ale pomocí Síly. Soustředila jsem se na něj jako na celek a snažila se v něm najít nějaké slabé místo, nebo oblast. Jestliže bych něco objevila, působila bych na to Sílou tak, abych vyvinula dostatečný tlak k tomu, aby se to nějak zmáčklo, přetrhlo, oddělilo a alespoň trochu to toho droida poškodilo.
Přirozeně, že jsem se snažila krýt, být co nejmenší, klidně napláclá i na regálu v nějaké nevýhodné pozici… jen abych splynula s okolím. Ani trochu mne netěšilo, že i kdyby žádný můj plán nevyšel, tak jsou minimálně rozdělení, protože jsem nepochybovala o tom, že by se zase velmi rychle semkli.
V každém případě jsem se nechtěla ukazovat. Když už jsem měla tento dokonalý plán nechat se dobrovolně obklíčit, tak prostě musím vydržet a nehýbat se, byť že nejraději ze všeho bych utíkala.
Můj strach z odhalení byl opravdu obrovský. Nicméně zatím jsem nepanikařila, protože mne ještě neodhalili a já pořád měla malou naději.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Situace ti vůbec nepřišla nikterak růžová a jen stěží se ti dařilo zachovávat klid. Přesto jsi nehodlala jenom sedět, nebo spíše se krčet kdesi v rohu a rozhodla se použít zbraň, která by ti měla být vlastní. Myšlenkový trik však byl dost specifický na své použití a sama ses o tom přesvědčila, když ses ho nyní pokusila aplikovat.
První cíl, jemuž jsi se pokoušela vnuknout pocit, že utíká k administrativní sekci se tím směrem opravdu ohlédl a neušlo mu pohnutí bedny. Muž dal signál svému kolegovi a oba se tím směrem zaměřili, nicméně si hlídali svou pozici. Podrobnější scan do té oblasti totiž udělal droid, což jej opět na chvilku odvrátilo od nějakého zevrubnějšího scanování blízkosti tvé pozice.
V ten moment jsi použila myšlenkový trik i na dalšího z pátrací jednotky, jemuž jsi vnukla dojem, že hledaná osoba "je před nimi". Pozdě sis uvědomila, že "před námi" bylo v té době z mužova pohledu dost jinak, než jsi původně doufala a zalarmovala jsi je tedy k prohledání části, které byla v té době skutečně před nimi. Ani jeden z triků ti tedy nepřinesl kýžené ovoce, byť svým způsobem i zafungovaly tak, jak byly v daný moment provedeny. Míra použité Síly, pokud by se to tak dalo nazvat, nakonec v tomto nehrála roli a nebyla ti nijak výrazně ku prospěchu.
K Síle ses však rozhodla natahovat i dále a to tentokrát na průzkum droida, snažila ses v něm vidět něco, co by se dalo popsat jako slabina, špatný bod, prostě místo, kam bys mohla zasáhnout a droida poškodit omezit, nebo jakkoliv jinak neutralizovat či vyřadit. První pozorování ti nic nepřineslo - prostě se zdál jenom jako jakýkoliv jiný objekt okolo tebe, ale když ses ponořila hlouběji a více, tak jsi měla pocit, že jeho spodní část byla slabší než ta vrchní. O kolik, jak výrazně, to už jsi však říci nedovedla.
Nikde žádné stopy, co dveře?
pronesl jeden z mužů a otočil se k východu do přeskladňovací sekce. Ale jako odpověď se mu dostalo potvrzení, že nikde nebyly žádné známky poškození či vniku.
Dobře, vezme to ještě jednou odzadu, přeházíme se a metr po metru. G-4 to pročeše hezky odshora dolů, takže ho vyšvihněte výš,
rozdal muž s mírně tmavší pletí, než měli jeho kolegové, rozkazy a tým se přeskupil, aby pokračoval v pátrání. Nicméně nové instrukce ti rozhodně radost neudělaly, protože nasvědčovalo zvýšené možnosti odhalení.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Ne, žádný výrazný úspěch jsem neslavila, což mi zrovna situaci neulehčilo. Naskočila mi dokonce i husí kůže a vůbec, raději bych se před svými kamarády vytahovala, jaký jsem parádní zloděj, když dokážu ukrást younglingům jejich vypěstované ovoce ze skleníku, než abych čelila kruté realitě, která mi jasně dává na srozuměnou, že se mám vážně ještě hodně co učit. Má snaha alespoň vyústila v to, že se muži i droid věnovali úplně jiné oblasti, než ve které jsem byla já. Uvědomila jsem si, že i když v blízkosti mne skutečně fyzicky stojí, tak jejich mysl se zaobírá úplně jinou částí skladu. Což sice nebyl nějaký výraznější úspěch, ale menší plus rozhodně ano.
Už jsem si začínala pomalu myslet, že nakonec i bez mého přispění skutečně odtáhnou kamsi pryč, za což bych jim byla vážně strašně vděčná, ale jeden z těch panáků se rozhodl, že to tu musí prohledat ještě trochu.
To snad ne!
Nemohla jsem si ani v duchu zanadávat, protože jsem teď musela řešit droida,který má reálnou šanci mne odhalit. Navíc mé odhalení by bylo zaviněno mou hrubou chybou, protože jsem prostě nepočítala s tím, že někdo něco může zahlédnout… což se prostě nemělo stát a musím se naučit asi přemýšlet trochu jinak, pracovat vždy s těmi nejhoršími scénáři, protože potom mne aspoň nic nepřekvapí.
Bez většího rozmýšlení jsem se pokusila droida trochu připlácnout pomocí Síly hezky z vršku. Pokud bych cítila, že přidává výkon, tak bych to napětí o trošku uvolnila. Chtěla jsem ho jen zpomalit, abych získala čas na plán bé, kterým bylo zničení kamery. Mým cílem bylo působit na relativně malý bod co největší silou tak, aby praskla nějaká čočka či cokoliv, co tam ten droid měl. Případně bych se pokusila tu kameru prostě jen urazit, kdyby nic prasknout nechtělo.
Velmi potichu a opatrně jsem se pokusila nahmátnout také dýmovnici. Kdyby mne droid objevil, tak díky tomu vynálezu, který jsem vždy používala jen tehdy, když jsem chtěla dělat brajgl, by ti chlapi nemuseli vidět vůbec nic a já bych získala clonu pro únik.
Můj plán nebyl ideální, věděla jsem, že vařím z vody… ale já prostě nemohla vylézt. Musela jsem se spoléhat jen na Sílu a svou představivost, která sice jindy funguje vážně skvěle, ale teď byla má hlava obdivuhodně prázdná a ve svém současném rozpoložení jsem snad ani na nějaký geniální únikový plán přijít nemohla.
Paniku jsem ale pořád necítila. Tedy, na malou chvilku to vypadalo, že začnu panikařit pro jistotu ještě před vlastním objevením, ale s tím, jak jsem nahmátla svou dýmovnici, jsem získala i trochu klidu. Dokonce i strach se o kapánek zmenšil.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Situace se komplikovala a na klidu ti to rozhodně nepřidávalo. Když droid zvýšil výkon do repulzorů a začal postupně stoupat, ponořila ses do Síly a pokusila se jej zatlačit dolů. Bylo až k nevíře, jak rychle droid provedl protikorekci v tahu, aby pokračoval dál. Ta reakce byla až nečekaně okamžitá a pro tebe to znamenalo zkusit více Síly a potažmo síly, nebo přejít k plánu B. Jeden další drobný pokus a bylo jasné, že musí přijít záložní plán, protože proti repulzorům jsi nebyla dostatečně silná.
V rámci plánu B jsi nejprve zacílila na kameru hlídající tento prostor - chtěla jsi trefit kontaktní čočku a to s pomocí variace na Odhození. Shledala jsi tento přístup jako vhodnější, než se pokoušet o zmáčknutí pomocí Telekyneze, už kvůli dosahu, který na takovouto činnost nebyl ideální. To sice nebylo ani pro takto upravené Odhození, ale zkusit jsi to musela.
Nebylo mnoho času nazbyt, tak jsi se zasoustředila, jak ti to situace dovolovala a okázalým gestem rukou jsi vyslala Sílu. Jenže už za polovinou jsi věděla, že to nebude přímý zásah tak, jak sis přála. Nakonec se však ukázalo, že to až takový smůla nebyla, protože jsi zasáhla nohu, na níž byla kamera připevněná, pokroutila ji a změnila tak drasticky rozsah zorného pole, hlavně však nemohla zachytit okolní prostor, kde ses nacházela a ani směr, kterým bys mohla utíkat. Do dohledu kamery by ses dostala jenom tehdy, pokud bys byla na druhé straně ulice, což by rozhodně nebyl vzhledem k situaci dobrý nápad.
Zbytek plánu znamenal použít dýmovnici trochu do prostoru před sebe a pak tím směrem vyrazit kupředu ve skrytu dýmu, což začalo bez výraznějších potíží. Samozřejmě dým uchvátil pozornost všech v dohledu včetně obranného droida, nicméně byl to jenom on, kdo se vydal v tvých stopách, takže ti zbývalo se případně vypořádat jenom s ním a samozřejmě poté uniknout. Zatím ses pohybovala skákáním po vrchních regálech, nicméně ten za dalšíma dvěma byl plný a jen proběhnutí nebylo reálná, nicméně o dva regály níž byla skulina, pokud bys chtěla pokračovat dál vpřed. Postupně ses navíc blížila onomu otevřenému skladišti, které jsi předtím vynechala, nicméně dostat se do něho znamenalo překročit ulici a to ideálně dříve, než se dostaneš do dosahu kamery nad vstupem do tohoto skladu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Možná jsem ztratila trochu nervy a tu dýmovnici hodila dřív, než jsem to stačila skutečně promyslet, ale v průběhu přeskakování jsem na to příliš nemyslela. Vždyť to až zas tak velká chyba nebyla. Sice ihned povolají posily, ale ty mne trápit nemusí, protože já osobně se neplánuji zdržet ve skladišti déle, než je nezbytně nutné a doufala jsem, že v okamžiku, kdy dorazí, já už budu někde na cestě ven.
Osobně jsem tedy svého, možná trochu uspěchaného, rozhodnutí moc nelitovala, neboť z regálu na regál se skákalo hezky a ten droid… ten ani nestřílel, protože asi pořádně ani nevěděl, kam jsem se vydala, nebo nechtěl ohrozit ostatní.
On asi vážně netuší, kde přesně jsem… třeba jsem mu tu kameru pořádně poškodila.
Vpřed jsem jít nechtěla, neboť to otevřené skladiště bylo vážně lákavá možnost, byť že tam asi budu v pasti. Sice se tam droid nedostane, ale ostatní strážní ano, pokud je tam tedy droid dokáže navést. Ale ani s tím jsem si starosti nedělala, protože mám ještě dělobuch a jednu dýmovnici, což znamená, že případný hluk dokážu zamaskovat a své počínání také dokážu skrýt.
Místo nějakého proklouzávání tou skulinou jsem se rozhodla, že z regálu slezu. Nechtěla jsem skákat, aby droid nezaznamenal zvuk dopadu. Kameru má možná nějak poblblou, ale jeho ostatní senzory jsou v pořádku.
Proč mne to nenapadlo už prvně?
Z regálu jsem se tedy pokusila slézt hezky z druhé strany, než byl ten droid, protože své štěstí jsem vážně příliš pokoušet nechtěla. V případě, že by mne ta plechovka zaznamenala, jsem byla připravená prostě skočit a utíkat, nicméně jestliže to šlo, od chvíle, kdy jsem se rozhodla slézt, jsem chtěla být hlavně potichu a ani moc nedýchat, protože jsem předpokládala, že ten droid mne sledoval jen díky hluku, který jsem vytvářela. Kdybych byla úplně tichá, tak bych se svým pronásledovatelům prostě opět dokázala ztratit a oni by mohli jen hádat, kudy jsem se vydala… a vlastně by mi poskytli čas pro únik, protože chvilku potrvá, než se zformují. Takhle nějak jsem si to představovala.
Poté jsem se pokusila proběhnout tou uličkou, hezky potichu a zapadnout do toho skladiště, kde bych snad našla něco, čím bych mohla uniknout.
Po psychické stránce mi bylo, možná trochu paradoxně, vážně celkem dobře. Dokonce i strach byl menší, paniku jsem necítila vůbec, spadla ze mne část tíhy, srdce se mi už nepokoušelo vyskočit z hrudníku a trochu jsem se i uklidnila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Plán budoucího postupu v rámci tvého prchání byl jasný - pokud možno se co nejdříve ztratit, ale hlavně zmizet ze skladiště a to nejlépe bez toho, aniž by nikdo zjistil, kým vlastně doopravdy jsi. Po několika skocích po regálech jsi navíc nabila dojem, že droid pořádně nebyl schopen sledovat tvůj únik, protože nepadl ani jediný výstřel, který prozrazoval opak. Po slezení z regálu jsi si tak nakonec dovolila krátký oddech a zhodnocení plánů, kdy hlavním bodem bylo překročení ulice a ideálně bez spatření.
Chystala ses zjisti, jakže na tom vlastně byl obranný droid, když se prudce vyřítil z hlavní ulice, skončil rovnou stočený čelem k tobě a osvětlil tě silným světlometem a nebylo těžké si domyslet, že tvým směrem právě mířily i jeho zbraně. Pořád se znášel výrazně nad tebou, jako když po tobě předtím pátral ve vyšších místech, ale jakmile věděl, že jsi ve skutečnosti dole, tak postupně klesal k zemi.
Vetřelče, vzdej se a bude ti zaručeno, že nedojde k poškození ani ochromení, tvé tělesné stránky,
ozval se mechanický hlas droida, jenž byl naprosto v pořádku, protože prve jsi svým pokusem poškodila kameru hlídající danou část skladu.
Tvoje reakce byla automatická a rychlá, protože každá vteřina pohledu směrem na tebe by mohla vést k tvé pozdější identifikaci, pokud by se ti povedlo utéci. Hned na to, jak jsi vystřelila droidovi naproti, vystřelil jeho pravý blasterový kanón omračující pulz, neměl však možnost tě zasáhnout, protože jsi měla nyní k dispozici Sílu.
Povedlo se ti podběhnout pod droidem, než dosednul na zem, nicméně bylo bez pochyb, že s další střelbou nebude váhat a bez meče bylo hodně těžké zajistit, aby tě nějaký zbloudilý výstřel, nebo jen takový, jenž bys zaregistrovala příliš pozdě, ochromil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Droid byl, k mé smůle, úplně v pořádku a jen plánoval něco daleko rafinovanějšího, než byl prostý útok. A já mu na vějičku samozřejmě skočila. A dokonce jsme z toho sama měla dobrý pocit. Nejraději bych si sama vlepila pohlavek, abych se vzpamatovala, neboť venku z toho budu až v momentě, kdy se podrážky mých bot dotknou naší lodi.
Naštěstí jsem ale reagovala zcela instinktivně a prvotní nebezpečí bylo zažehnáno. To, že droid bezesporu alespoň na chvilku zachytil můj obličej, bylo dosti nepříjemné. Pokud bych před tím snad jen uvažovala, že meč skutečně vytáhnu, tak nyní to bylo už nemyslitelné. Už teď jsem se bála, že mne vážně identifikují, byť že mé růžové vlasy byly hezky pod čepicí. Pokud mi tedy někde nevypadl nějaký neposlušný pramen.
Vždyť jsem si mohla vyrobit takovou tu kuklu jako v holofilmu…
Hlavou mi projelo zcela jednoduché řešení tohoto problému, jenže na to už bylo stejně pozdě, navíc to poslední, co jsem nyní mohla dělat, bylo dlouhé přemýšlení. Teď totiž bylo třeba jednat.
Na ty kanóny jsem měla bezproblémový výhled, což mi usnadňovalo situaci, protože jsem se pokusila využít chvilkového klidu bez střelby, chytit je pomocí Síly a prostě s nimi co nejsilněji škubnout směrem vzhůru. Něco podobného by droid jistě nečekal a možná by se mu to ani nepovedlo vyrovnat repulzory a pokud bych jeho kanóny nedokázala vytrhnout, tak bych je možná dokázala odklonit a podržet v takovém úhlu, který by mne již neohrožoval. Případně bych alespoň získala trochu času k tomu, abych se dostala do bezpečí toho skladiště. Droid sice bude zcela přesně vědět, kde jsem, ale možná bych se tam mohla trochu zabarikádovat, nebo se pokusit utéct východem, který tam možná bude.
Jestliže se mi nepovedlo ani vytržení kanónů a ani má případná snaha o jejich prosté podržení v úhlu, ve kterém by droid mířil ideálně trochu nad sebe, nebo v jakémkoliv jiném úhlu, ve kterém by mne nemohl zasáhnout, nezbývalo mi nic jiného, než utíkat, protože já vážně ten meč vytahovat nechtěla. Jako youngling jsem se společně s ostatními zúčastňovala toho cvičení, kdy jsme měli zakryté oči, kolem nás lítali malí droydi a my měli cvičnými mečíky odrážet jejich výstřely. Než ten droid vystřelil, tak vždycky šly v Síle zachytit varovné signály a nemusela jsem reagovat jen na ten výstřel, protože vždycky před výstřelem bylo možné zachytit malý výboj energie, poněvadž příprava takového výstřelu sežrala víc energie, než obyčejné poletování. Takže jsem se pokusila tuto svou opravdu mnohahodinovou zkušenost zúročit, soustředit se na oba kanóny, na dráhy jednotlivých výstřelů a pružně na ně reagovat nejrůznějšími úhybnými manévry, jako různé odskoky a klidně bych se připlácla i na stěnu, aby mne nejbližší výstřely minuly. Tedy, takový kousek by byl samozřejmě o hodně těžší než sledování jednoho výstřelu, jenže už mi nebylo sedm a myslela jsem si, že bych to mohla zvládnout, protože moc jiných možností jsem neměla. Tedy kromě vytažení vlastního meče, čemuž jsem se opravdu bránila zuby-nehty.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Jakmile jsi byla "v bezpečí" za zády droida, rozhodla ses soustředit na jeho kanóny, zatímco se chystal otočit. Řádné uchycená se ukázalo jako problém už z toho důvodu, že se ten droid v té době zrovna otáčel. Pokus o odtržení jsi po prvotním cuknutí nechala být, protože spoje a držení kanónů bylo příliš pevné, aby se ti to bez delšího soustředění mohlo povést. A protože jsi ani nijak nepokoušela zabránit droidovi v otočení, tak to pro tebe znamenalo další posun kupředu a to ke skladišti, které bylo tvým cílem - kvůli tomu jsi musela i pustit zbraně droida. Navíc jsi zaslechla, jak sem již mířili členové hlídky, protože těm dým samozřejmě uniknout nemohl a rozhodně se nezdálo, že by na bezpečnost měli pouze obranné droidy. Navíc jsi zaregistrovala pohyb zepředu, který patřil dalším repulzorům.
Znamenalo to, že buď dorazil další z obranných droidů, nebo se ten předchozí vyprostil, nicméně počet droidích obránců se již navýšil na dva. A právě ten druhý to byl, který si již z dálky dovolil vyslat občas tvým směrem výstřel. Ten procházel prázdnými místy v regálech do pozic, kde by ses měla nacházet, nicméně soustředění se na základy tréninku s mečem a jistou modifikací jeho využití jsi výstřelům hbitě uhýbala. Sice se v younglingovském výcviku spíše střely pohlcovaly mečem nebo odrážely, tohle byla jen trochu pozměněná modifikace toho, co jsi již tak dobře znala.
Naštěstí jsi před výstřely nemusela prchat dlouho a zabočila jsi do bočního skladiště. Naštěstí pro tebe byl ovládací panel zavírání vrat z obou stran, jinak bys k zabarikádování musela využít přesunutí některého z regálů, což by trvalo i docela dlouho. Podle rozmístění regálů za tebou sice droidi nemohli vjet, nicméně skrze otvoru do skladu by mohli oba stát vedle sebe a bez větších potíží střílet tvým směrem, což by situaci rozhodně nijak neulehčilo. Na větší rozhlédnutí jsi tedy zatím neměla tolik času, abys zkusila rovnou hledat ideální východ.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Zapadla jsem do toho skladu a ano, ulevilo se mi. Bylo štěstí, že jsem si dokázala alespoň vzpomenout na ty nekonečně nudné hodiny, protože v momentě, kdy jsem tomu cvičení přišla na kloub, to byla příšerná nuda, tedy do doby, než jsem přišla i na to, že když promáchnu a šikovně se postavím, tak ten výboj může zasáhnout i někoho jiného a já se tomu můžu smát alespoň do té doby, než mne zpacifikuje dozírající mistr.
Nicméně vzpomínky na doby minulé nebylo zrovna to, čím bych se měla a chtěla zabývat. Ovládací panel tu sice byl, ale mohl být nějak zabezpečen. Navíc, co by bránilo strážným, aby ten vchod zase hezky otevřeli z druhé strany? Možná bych to mohla nějak bloknout, ale problém byl v tom, že jsem si vůbec nebyla jistá složitostí tohoto typu zámku, dveří… a tak nějak jsem tušila, že pod palbou bych nejenže nic nevymyslela, ale ještě to mohla pořádně pomotat, takže jsem se rozhodla pro tu bezpečnější variantu a ten vchod prostě zavalit tolika regály, kolika to jenom půjde.
Můžou tak poznat, že jsem Jedi? Vždyť nemusí zcela přesně vědět, kolik nás tu je… to, že droidi zachytili jen jednu osob,u přece nic neznamená. Vždyť budou vycházet z toho, že mne před tím dlouho neobjevili…
Ačkoliv jsem měla trochu pochybnosti o svém rozhodnutí, tak v časovém presu se mi prostě zdálo, že je to to nejlepší. Hlavně jsem nad tím příliš nepřemýšlela, neboť Sarwen přece říkal, že i špatné rozhodnutí je lepší, než vyčkávání… i když to řekl v jiném kontextu, ale měl pravdu.
Teprve poté, až ta bariéra byla dostatečná (a pokud se mi vůbec povedla vytvořit), jsem se pokusila dívat se po možných východech a také jsem se pokusila zjistit, jestli tu není i druhý vchod. Vážně by mne naštvalo, kdyby mi sem vlezli jinými dveřmi.
Paniku jsem necítila, strach už zase ano, ale jen trochu. Vlastně jsem se bála o dost míň, než při první palbě. Tedy, ne že ybch si an to zvykla, na to se asi úplně nedá zvyknout, ale cítila jsem se relativně v bezpečí a při zdrhání jsem myslela spíš na to, jak uniknout a na strach nezbyl čas.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Ovládací panel ses rozhodla po rychlém rozhodnutí ignorovat a s pomocí Síly jsi rychle mrštila dva regály do vrat. Tedy, nejprve lehce povalila, aby se vysypaly a byly lehčí a posléze dopřevalila tak, že se navzájem zaklínili do sebe navzájem, což znemožnilo droidům i to drobné vjetí dovnitř, kdyby se o něj pokoušeli. Navíc pro pěší osoby to znamenalo proplést se regály, což nebylo nikterak jednoduché, takže až na občasný výstřel od droidů skrze některou ze škvír, jsi byla na nějakou dobu mimo výraznější ohrožení. Na větší vrstvení už nebylo příliš času, protože jsi byla pod drobnohledem droidích obránců a de facto bys výsledkem jenom o trochu ztížila situaci "pěchotě", až by se tedy uráčila dorazit.
S menším barikádou v cestě jsi se konečně mohla věnovat hledání cesty ven, nebo čehokoliv, co by se mu to alespoň trochu podobalo. První možnost jsi spatřila prakticky hned - na střeše byla klasická skleněná okna, tedy přes den, na noc byla zakryta duracelovým plátem, skrz který by ses sice mečem prosekala, ale to přinášelo zase jisté komplikace.
Dál ti neušlo, že hlavní náplní skladiště je opět větší množství beden a materiálu v nich obsaženého. Tentokrát šlo spíše o kusovou výrobu, i proto tu bylo tolik menších regálů, které ti díky tomu poskytovaly více ochrany. Pohybovala ses tedy mezi nimi, abys komplikovala droidům pokusy o střelbu do skladu a málem se ti povedlo přehlédnou ventilaci v zadním levém rohu. Byla skoro až úplně u střechy, velká tak akorát pro tvou postavu, nicméně nejbližší "objekt" byl regál o dva metry níže a ve vzdálenosti dalších tří metrů. Navíc jsi netušila, kam by ta ventilace mohla vést.
Rychlým krokem jsi kráčela hlouběji do skladu, když jsi mohla zaslechnout hlasy od vstupu do skladu, což znamenalo, že už tam musela dorazit i organická síla. V ten moment ses zastavila v jedné z téměř posledních uliček, abys před sebou duracelové dveře v podlaze o metr a půl do šířky a zhruba dvou do výšky. Nikde se nezdálo, že by měly zámek nebo cokoliv, ale nedalo se pochybovat o tom, že někam vedly a že byly oteviratelné.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“