3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Tu ventilaci, kterou jsem zahlédla, jsem využít nechtěla. Byla taková nepřístupná. Tedy, normálně bych ji použila, ale pronásledovala mne ostraha a chyběl mi čas. Musela jsem najít něco lepšího, nebo se připravit na boj s takovým množstvím protivníků, kteří by byli důstojnými soupeři tak akorát pro mistra.
Dodám vám svou únikovou cestu jako na talíři. Jestli na to skočíte a já uniknu, přísahám, že vám ještě dnes koupím a nechám poslat kytku.
Pomocí Síly jsem se pokusila mřížku, pokud tam tedy byla, vyrazit (jestliže by padala na zem, tak bych ji zachytila pomocí Síly, aby neudělala moc velký hluk). Též jsem posunula pár beden v okolí do stran tak, aby tam vytvořily něco jako „plošinu“. Nechtěla jsem s nimi hýbat až moc, aby to někomu nepřišlo opravdu hodně nápadné, navíc, na nějakou větší manipulaci jsem ani neměla čas, protože jsem potřebovala najít něco, čím bych skutečně mohla uniknout.
Mí pronásledovatelé se už jakž takž zformovali zrovna ve chvíli, kdy já málem přehlédla ty úžasné duracelové dveře.
Zázrak!
To, že jsem neviděla zámek, bylo takové malé pozitivum. Kdybych s ním musela ještě zápasit, bylo by to peklo. Navíc by poznali, že jsem unikla zrovna tudy… což jsem tedy nechtěla. S trochou štěstí jsem si myslela, že by skutečnou únikovou cestu odhalit nemuseli, pokud bych to pojistila vytvořením další umělé mlhy a oni si všimli té ventilace. Se štěstím budou po mě pátrat v úplně jiném směru.
Hned jsem se začala dívat po ovládacím panelu. Pokud jsem v blízkosti těchto dveří žádný nezahlédla, hned jsem se sklonila a začala šmátrat prsty po jejich obvodu a po čemkoliv, kde byla nějaká dutinka, pod kterou by se mohl skrývat nějaký čudlík. Případně jsem se snažila ten prsty po celém jejich povrchu a hledat nějaké malé mezery, které by indikovaly kryt s ovládacím panelem, či něco podobného. Též jsem se pokoušela o to, abych si pomohla Sílou a ten dutý kryt v té duracelové mase najít.
V případě, že by se mi dveře podařily skutečně otevřít, pořádně bych se podívala po čidlech a podobných libůstkách. Plánovala jsem, že pokud by to jen trochu šlo, tak bych použila i svou druhou dýmovnici na domaskování a zkomplikování prohledávání tohoto skladiště a vlastně i hledání nejen té skutečné, ale i té údajné, únikové cesty.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Jakmile jsi objevila duracelové dveře v podlaze, tak okamžitě získaly přídomek hlavní únikové cesty, nicméně jsi nejprve provedla nějaké přípravy u ventilačky. Moc velkých beden tu k dispozici nebylo, ale nakonec jsi dovedla rychle naskládat tři menší bedny tak, aby udržely dospělou osobu a teoreticky se z nich dalo dostat do ventilace, v níž ses nerozpakovala a dostala z ní mřížku, která tam byla relativně zlehka přidělána.
Když byla tato příprava dokonána, tak jsi se mohla věnovat "hlavní únikové cestě". Nejdřív jsi začala hledáním po nějakém kontrolním panelu v nejbližším okolí dveří nebo na dveřích samotných, ale na nich nic nebylo. Všimla sis však, že dveře jsou zabezpečené velkými písty a jen tak nějaké zvednutí tedy nepřicházelo v úvahu - o to klíčovější tedy nyní bylo nalézt ovládací panel. Jeho nalezení ti však nakonec netrvalo nikterak výrazně dlouho, protože jsi o něj doslova zakopla. Víko kousek od dveří, jež stačilo s trochou vůle zasunout, odhalilo ovládací panel, který podle uspořádání patřil k těm starším. Displej byl notně zaprášený, nicméně fungoval a udržoval se v pohotovostním stavu. Všechno nasvědčovalo, že by se mohlo jednat o nějakou údržbářskou šachtu nebo něco na ten způsob a tahle cesta se už hodně dlouho nepoužívala.
Vybavila se ti teorie, že u těhle starších systému často stačil jenom silný elektrický impulz přímo k čipu panelu a ten potom začal otvírat vrata, aniž bys musela znát bezpečnostní kód. Veřejně tato chyba nebyla moc známá, byť jí trpělo až nečekaně hodně podobných systémů. Sarwen onehdy nahodil teorii, že to bylo i úmyslně, protože tenhle způsob zabezpečení patřil mezi levnější a dodavatel mohl argumentovat tím, že s lepším a dražším systémem by se to samozřejmě nemohlo stát, když i větší profesionálové mají s takovými problémy. Všimla sis také, že na třech místech byla klávesnice trochu víc vymačkaná, jak tam někdo mačkal tlačítka nejčastěji, což ti nabízelo používané cifry, byť to pořád mohlo znamenat několik různých kombinací a nemohla jsi vědět, jestli tu bylo pojistka na počet opakovaných zadávání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Možnosti, jak se dostat dovnitř, bylo víc. Nejjednodušší se jevil ten elektrický impulz. Rozhodně jsem nechtěla vzbudit pozornost tím, že bych náhodně mačkala tlačítka, byť že možností bylo jen devět. Také jsem považovala za pravděpodobné, že to pořadí bude buď první, druhé, třetí tlačítko, nebo třetí, druhé, první tlačítko. Ale riskovat jsem to nechtěla a vlastně bych si na to ani nevsadila. Ale ani ta teorie ohledně elektrického impulzu nebyla stoprocentní, nicméně dost jsem pochybovala o tom, že bych touto činností mohla někoho varovat. Maximálně ztratím nějaký čas, což se nakonec může ukázat jako rozhodující, ale podobnými černými myšlenkami jsem se netrápila. Sice mi trochu vadilo, že přijdu o zbraň, které bych rozhodně dala přednost, kdybych se s někým měla bít na blízko, ale…
Síle poručeno.
Rychle jsem se tedy pokusila rozebrat vlastní světelný meč (impulz z komlinku jsem považovala za příliš malý) a využít jej k tomu, abych takový impulz mohla vyrobit. Vytáhla jsem napřed zdroj, vodič elektrického pole jsem ze strany, která vede k čepeli, přerušila a povytáhla ho tak, aby čouhal z rukojeti, zdroj jsem zastrčila zpět a vodič jsem přiložila k čipu panelu. Narušení izolace mne vůbec nevzrušovalo. Meč jsem totiž pustila a držela jen pomocí Síly. Postavila jsem se mimo vrata hezky na podlahu, protože jsem nechtěla stát na něčem tak extrémně vodivém, jako byla duracel.
Nemyslela jsem si, že by mohl bouchnout, protože jsem v podstatě jen přeorientovala tok energie a s ničím jiným jsem nehýbala.
Meč jsem aktivovala na velmi krátkou dobu, tak na vteřinu, dvě… jen abych tam dostala ten výboj. Můj případný plán s dýmovnicí a obhlédnutí vchodu kvůli možným čidlům, však pořád trval. Tedy, pokud bych nebyla zaměstnaná skokem za nejbližší bednu, či kamkoliv jinam (to v případě, že by můj meč navzdory méhu předpokladu skutečně vybouchl a já se snažila na poslední chvíli dostat z dosahu jeho letících komponent).
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Hledáním číselné kombinace jsi nechtěla ztrácet víc času, než ti zbývalo k dispozici a rozhodla ses pro cestu elektrického impulzu. Velice rychle ses rozhodla využít komponenty ze světelného meče a to i z toho důvodu, že jeho fungování jsi musela jakožto Jedi dobře rozumět. Přeci jen jste na to měli speciální předmět a to ještě předtím, než jsi byla, v tvém případě, poprvé vybrána jako padawanka. V Řádu šlo do značné míry i o to, abyste byli schopni si světelný meč prakticky kdykoliv nějak opravit nebo alespoň částečně zprovoznit v případě nouze. Nyní jsi za to mohla být vděčná, protože během několika vteřinek jsi měla z elegantní zbraně relativně silný nástroj na vytváření elektrických impulzů.
Našla jsi vhodné místo pro propojení vodičů z polorozebraného meče, připevnila jsi vodiče a na dvě krátké sekundy jsi stiskla aktivační tlačítko. Kontrolní panel se rozsvítil aktivitou, aby krátce na to zhasnul a tys mohla vnímat spálené součástky. Dvě sekundy se nakonec ukázaly jako příliš moc, protože tím byla uškvařena elektronika řídící dveře. Z možného smutnění nad neúspěchem ti vytáhlo táhle cvaknutí, abys s podivem zjistila, že duracelové dveře byly nyní de facto odemčené, i když byl ovládací panel usmažený a mimo provoz. Anebo to možná bylo kvůli tomu, že došlo k jejich odemčení, každopádně ti nyní zbývalo je ručně zasunout do strany, což vzhledem k jejich hmotnosti nebude až tak snadné, a pak dle všeho i zasunout nazpět.
Než jsi však mohla začít s dveřmi hýbat, tak jsi zaregistrovala pohyb u vchodu do tohoto skladiště. Výkřiky se slovy "kde je", "kam zalezl" a "nejdřív střílet, potom mluvit" jsi jako jediné dovedla rozpoznat z hlasů přtíomných, každopádně to rozhodně příliš povzbuzující nebylo. Míra času se tedy tenčila v tvůj neprospěch a možná ti i hrozilo brzké odhalení, pokud bys adekvátně nereagovala.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:Dobrá zpráva byla, že jsem otevřela dveře. Ta špatná s tím přímo souvisela. Budu je muset prostě odtlačit hrubou silou. Též jsem měla štěstí v neštěstí. Ti pitomci se přes mou barikádu už zřejmě dostali, ale byli tak hodní, že na sebe začali pořvávat, čímž mne zcela jasně informovali o své současné poloze a dělali mi příjemnou zvukovou kulisu. Nechtěla jsem však riskovat, že jsou chytřejší, než vypadají a poslali nějakou údernou a hlavně tichou skupinku dopředu, zatímco ti řvouni mne mají ukolébat. Na nic jsem nečekala. Sbalila jsem svůj rozebraný a snad nezničený meč do kapsy, zkontrolovala jsem, že se mi nikam nezakutálela nějaká součástka, která by někoho moha varovat a poté jsem ihned klesla na kolena tak, abych klečela na té půlce bez ovládacího panelu a pokud jsem neviděla lepší úchopku, chytla jsem se za hranu té díry, ve které panel byl, ihned si přivolala na pomoc Sílu a pokusila jsem se ten panel prostě odtlačit. Využívala jsem k tomu své fyzické schopnosti, váhu svého těla a Sílu, která v mém případě asi hrála rozhodující roli. Rozhodně jsem nechtěla otevírat dveře celé. To by pro mou postavu bylo zbytečné. Vlastně jsem je chtěla otevřít jen tak, abych se jimi protáhla.
Byla jsem si vědomá toho, že má jediná zbraň, kterou bych byla schopná odvracet střelbu z masteru, či bojovat tváří v tvář, byla teď nadobro nefunkční. Nedalo se předpokládat, že by ti hoši čekali, dokud svůj meč hezky nesložím, pokud bych ho vůbec chtěla použít. Takže jsem alespoň část pozornosti musela věnovat i průzkumu okolí, abych byla minimálně varována a při nejhorším bych opět mohla začít zdrhat, což by tedy rozhodně ideální vývoj nebyl.
Jestliže by se mi ty dveře podařilo odtlačit, tak tu dýmovnici bych hodila v okamžiku, kdy bych se protáhla skrz otvor. Ale otřela bych ji do rukavic kvůli otiskům. Též bych zkontrolovala panel a to víko na něm, aby všechno sedělo a vypadalo to co možná nejlépe a hlavně nepoužívaně.
Při odtahování a vůbec při té práci, jsem strach skutečně pociťovala jen málo. Dalo by se říct, že jsem byla možná až obdivuhodně klidná vzhledem k tomu, jak jsem jančila jen před pár minutami kvůli střelbě, která by mne ani nezabila. Ale vážně jsem si to neužívala. Kdyby bylo po mém, tak právě teď dělám někde před svými kamarády hrdinku, vytahovala bych se, jak jsem zpacifikovala ne jednoho, ale rovnou pět droidů jen pomocí Síly a pokud dnes nevyvedu nějakou hloupost, tak bych podobně nafouknutý příběh snad mohla v Chrámu i někdy líčit, byť že na tuto svou první misi asi nikdy hrdá nebudu. Ještě ani neskončila a já už stačila nasekat tolik chyb… a za některé se budu zcela určitě i stydět.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Předtím, než jsi se jala otvírat dveře kamsi, ses ujistila o tom, že jsi měla všechny součástky do svého světelného meče pohromadě a nikde nic nezanechala. Posléze jsi zakryla co nejlépe stopy okolo ovládacího panelu a pustila se to manuální práce v podobě otvíraní dveří. Zapřela jsi se co nejlépe, ale i tak ses musela skoro hned natáhnout k Síle, protože dveře z duraceli byly opravdu masivní a dost jasně sis představila, že i dospělý wookie by měl velký problém je sám pootevřít ručně. Naštěstí Síla vydala za několik wookiů a po chvilce jsi měl otevřenou dostatečně velkou skulinu, aby se ti mohlo podařit protáhnout dovnitř. Bylo to akorát včas, aby sis všimla můžu s lumami, kteří byli až nebezpečně blízko.
S dýmovnicí jsi tedy neváhala už ani vteřinu a hodila jsi ji tak, aby pokryla co nejvíce prostoru před tebou, ale zároveň i ventilací a seskočila jsi otevřenou dírou dolů. I když bylo jediné světlo to málo, co procházelo shora, přesto jsi se musela jako první soustředit na zavření dveří a to čistě s pomocí Síly. I tak jsi je stihla zavřít stejně rychle jako prve otevřít, což jen prokazovalo, že většinu práce za tebe odvedla Síla a ze své vlastní fyzické síly jsi tomu moc nepomohla.
Když jsi měla ještě trochu světla, tak jsi mohla zahlédnout nějaké trubky a vedení, což však bylo vše. Po hmatu jsi se zhruba zorientovala v tom, že odsud vedla jenom jedna cesta a po tvé levé straně se opravdu nacházelo nějaké velké potrubí. Zjistila jsi však také, že nepatřilo k nejčistším nebo nejudržovanějším a to doslova na vlastní kůži.
Po chvilce jsi nad sebou zaslechla pohyb mužů, kteří po tobě pátrali, což tě přinutilo vytuhnout na místě.
Musel se vysoukat do té ventilačky,
poznamenal jeden z nich.
Tak bych se vešel těžko, i když jsem studoval,
utrousil druhý.
Pošlete droidy ven a hlídku na střechu, zároveň nechte někoho začít analyzovat záznamy z kamer, jestli na něco nepřijdeme. Nějak postrádám smysl toho, co tu ten dotyčný dělal. Pro jistotu nastavte uklízecí droidy, aby to tu prošmejčili po nějakých výbušninách, pohyb!
přerušil veškerou diskuzi jejich nadřízený, abys zaslechla, že muži nejspíše pomalu mířili pryč. Bylo na tobě, jestli se pokusíš tmou jít dál, vzít nějaké světlo nebo třeba přijít s nějakým jiným řešením.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
U Temné strany… Joooo!
Oddechla jsem si, když jsem vrata konečně zavřela. Vážně jsem začala být mistrovy vděčná za všechno to posilování a dřinu na Quelloru. Subjektivně se to posuzovalo dost špatně, ale možná díky tomu držení trubek a podobným strašně nudným pracím jsem zesílila natolik, že si s podobně těžkými předměty dokážu bez obtíží poradit.
Nicméně příliš jsem se neuvolnila. Už jednou jsem si myslela, že to bude pohodička, že jsem jim už utekla… a ono se tak nestalo. Pořád jsem byla na pozoru, takže jsem se pokusila hmatem prozkoumat nejbližší okolí, leč právě to okolí mne alespoň nyní rozptylovalo.
No fuj… do čeho jsem to šáhla? Snad je to jenom pavučina a… ááá… to pod botou musí být bláto a ne něco zdechlého, co sem vlezlo a oni to tu zavřeli. Potřebuju světlo.
Dřív, než jsem mohla udělat jakýkoliv pohyb, uslyšela jsem hlasy, které mne přinutily stát, nehýbat se a vlastně ani nedýchat. Samozřejmě, že jsem je poslouchala.
Hej, to je sexistický!
V duchu jsem ihned začala protestovat, protože ti strážní předpokládali, že něčeho takového by byl schopný jenom muž. Obecně vzato jsem však byla nadšená, že můj nápad slavil úspěch. Nicméně radost mi hned zkalilo pomyšlení na to, že ti droidi možná zachytili můj obličej v kvalitě dostatečné na to, aby mne identifikovali.
ADíky za varování. To je od vás nesmírně laskavé.
Ani trochu se mi nelíbilo pomyšlení na to, že bych v tomto nepořádku měla strávit víc času, než by bylo nezbytně nutné, takže jsem nakrčila trochu nos, vytáhla jsem si baterku, rozsvítila si (a pokud fungovala), vydala jsem se bez většího uvažování vpřed.
V každým pořádným holofilmu je tohle přesně ten okamžik, kdy hlavní hrdina zakopne o nějakou mrtvolu, nebo na něj nějaký mrtvolák vyskočí zpoza rohu, či ho kousne do krku.
Zakroužila jsem baterkou (ne, že bych předpokládala, že tu nějaká mrtvola bude, ale chtěla jsem si obhlédnout pořádně celou chodbu). Dalšími rozptylujícími myšlenkami jsem se již nezabývala, zapnula jsem takový ten „sledovací“ mód, byť že poslední dobou, vlastně od té mise se Sarwenem, nefungoval úplně na sto pro, ale obecně vzato jsem předpokládala, že v této chodbě nikoho nepotkám.
Trochu jsem doufala, že tato chodba bude končit někde za plotem, hezky v bezpečí... ale věděla jsem, že je to vysoce nepravděpodoná možnost. Spíš bude končit někde u vnější zdi skladiště. Po nějakých čidlech jsem se sice dívala, ale nepovažovala sjem za pravděpodobné, že tady budou, protože by jinak spustila poplach v momentě, kdy jsem do tohoto nepořádku vlezla.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Když sis byla jistá, že světlo baterky shora nikdo nebude mít šanci zahlédnout, teprve tehdy ses odvážila si trochu posvítit na svoje "nové prostředí". První obhlídka ti potvrdila, co jsi poznala už na dotek - vedlo tudy nějaké potrubí a za ním se schovávalo značné množství vodičů. Zpět nahoru by se dalo vylézt po příčkovém žebříku, který byl poněkud orezlý. Také tu byla značná vlhkost, což podporovalo růst mechovité formy rosliny při některých místech na stěně, sem tam i na podlaze. Každopádně nikde poblíž nebyla žádná zdechlina, mrtvola ani nic podobného v tomto smyslu a ani se nezdálo, že by něco podobného mělo odněkud poblíž vyskočit. A protože chodba vedla dál v podobném směru, tak jsi mohla předpokládat, že tu zákeřné rohy nejspíše nikde nebudou.
Kráčela jsi chodbou opatrným krokem nějakou tu minutu, rozhlížela se po všemožných senzorech a podobně, ale na nic v tomto smyslu se ti nepovedlo narazit. Jedinou živou věcí poblíž tak byl sem tam nějaký pavouk, brouk nebo jiná stvoření z hmyzího vesmíru, který nepatřil do těch oblíbených u většiny příslušníků toho něžnějšího pohlaví.
Do větší pozornosti ses dostala, když jsi spatřila dveře na konci chodby. Rychlé obhlédnutí neprozradilo žádné senzory nebo něco podobného, jen jsi mohla spatřit velký kruhový uzávěr na dveřích, který je zavíral. Podle všeho by se nějaký podobný měl nacházet i na druhé straně a prozrazoval tedy starší původ této chodby. Jak stará a k čemu původně sloužila jsi se zatím mohla jen dohadovat, nicméně před dveřmi ses zarazila, abys zjistila, že se za nimi nachází nějaká rozsáhlejší místnost. Zatím jsi nevycítila žádnou větší živou bytost, nicméně kvůli rozměrům místnosti sis nemohla být úplně jistá. Dalo se navíc předpokládat, že od posledního otevření uzávěru uplynula už nějaká doba, což mohlo mít nějaké neblahé efekty. Záleželo nyní na tobě, jaký přístup se rozhodneš pro své další kroky zvolit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Pavouci a podobná verbež mi vůbec nevadili. Tedy, kdyby mi spadli za krk, asi by mi to bylo nepříjemné, ale asi bych se z toho nezjančila. Vždyť já tyhle roztomilá stvořeníčka využívala/zneužívala k dělání svých neplech. Tedy, malé younglingy jsem už velkými, chlupatými pavouky neděsila, protože to bych asi od mistra schytala víc, než obvykle (byly to přeci jenom malé děcka), ale ostatním padawankám jsem velmi ráda házela za krk přesně to, čeho se bály. Jedním z důvodů, proč se mnou nikdo nechtěl bydlet v pokoji bylo i to, že má spolubydlící mohla počítat s nějakou hmyzí verbeží v posteli. Já spolubydlící vážně nechtěla a udělala bych cokoliv, jen aby si sbalila své krámy a vypadla. Není nic lepšího, než mít vlastní pokoj. Nějakou velkou kamarádku (nebo rovnou přítelkyni) bych samozřejmě uvítala, jen kdyby nebydlela se mnou v jedné místnosti.
Kráčet touto zatuchlou chodbou ale obecně nebylo zrovna nic, co bych musela absolvovat dennodenně. Kromě nějakých členovců tu byl hnusný sajrajt (ano, ten mi připadal daleko hnusnější než ten hmyz), zatuchlý vzduch a má odhodlanost být pořád na pozoru se vlastně s každou minutou, co jsem kráčela touto Sílou zapomenutou chodbou, zmenšovala.
Takže chvíli před tím, než jsem dorazila k těm dveřím, jsem spíše přemýšlela nad tím, jestli mne skutečně odkážou identifikovat a jestli může něco znamenat, že o mne mluvili v mužském rodě.
Stihli už zpracovat ty droidí nahrávky, nebo prostě jen hádali a nic to neznamená? Jestli ty nahrávky zpracovává nějaký další droid a poslal jim je, tak by to mohlo být rychle… ale asi ne takto rychle. Spíš jenom hádali. U Sitha. Být považována za muže by se mi zrovna teď líbilo.
Zpozorněla jsem až v okamžiku, kdy jsem zahlédla ty dveře.
Ou.
Možná to bylo trochu nepatřičné, ale začala mne přemáhat hlavně zvědavost.
Co tam může být? Na nějaký zapomenutý artefakt asi nenarazím.
Prvotní průzkum neodhalil nic, z čeho bych měla mít strach. Nicméně rozhodla jsem se obětovat pár dalších minut a místnost pomocí Síly ještě jednou zkontrolovat. A trochu lépe, než při tom prvním průzkumu.
Pokud jsem znovu nezachytila nic neobvyklého, přičupla jsem si, baterku si položila na kolena tak, abych měla trochu světla a složila jsem si meč, aby mi fungoval, což jsem si i následně vyzkoušela a na chvíli jsem ho aktivovala. Ať už by se mi podařilo meč spravit, nebo ne, vrátila bych h zpět, na místo a teprve poté bych se věnovala vlastnímu otevírání dveří pomocí toho uzávěru, který jsem zkoušela povolovat opravdu hodně pomalu, aby bylo případné vrzání či cokoliv jiného minimalizováno. V případě, že by to dělalo opravdu velký rachot, asi bych na chvíli přestala a zkusila zvážit jiný postup.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Před tím, než ses pustila do otvírání mohutných dveří před tebou, jsi musela napravit škodu, kterou sis způsobila na svém světelném meči. Tedy, naštěstí se nejednalo o škodu, ale jen dočasné přeskládání a poupravení několika věcí, které jsi nyní dávala dohromady. Naštěstí se ti to povedlo složit bez větších obtíží a to relativně rychle, takže jsi zanedlouho mohla rozžhnout tmavě modrou čepel svého meče. To se obešlo bez nějakých komplikací a pro současnou chvíli jsi tak svou zbraň mohla shledat jako bojeschopnou.
Po vyřešení záležitostí údržby ses mohla pustit do postupování vpřed - tedy v tomto případě hodně pomalého a opatrného otáčení uzávěrem, aby pokud možno nevrzal, nebo přinejmenším tak, aby to nemohl nikdo zaslechnout. Po několika minutách úporné námahy, která byla vzhledem k nutné opatrnosti až nečekaně intenzivní. Přecijen se ti ale povedlo dostat dovnitř bez způsobení výraznějšího hluku než několika drobných zaskřípání, která se bez odezvy ztratila v chodbě. Mohla jsi tak konečně pootevří dveře, abys zjistila, cože se to vlastně skrývalo na druhé straně.
Samozřejmě jsi se předtím pokusila pomocí Síly ujistit, že tam opravdu nikdo nebyl a o organických formách běžné velikosti sis to mohla dovolit i říci, každopádně s vnímáním droidů už to tak jednoduché nebylo. Nakonec ti tedy stejně nezbylo, než nakouknout dovnitř sama pomocí svých běžných smyslů.
Před tebou se rýsovala velká hala s mnoha po různu poházenými součástkami, nářadím a kdo ví, čím ještě. Uprostřed stál obranný droid, který se tak řadil mezi své "kamarády" hlídkujícími ve skladišti. Tento však byl naštěstí neaktivní a vypnutý, nebo tomu alespoň všechno nasvědčovalo. Jeho boční kryt byl otevřený a byl tudyma napojen do nedalekého počítače s několika konzolami. Nikde však kromě něho nebylo ani živáčka. Povedlo se ti zahlédnout i tři možné cesty z místnosti - duracelové dveře na protější straně, stropní dveře, kudyma mohl proletět právě onen droid a pak nějaká stará vrata o dvojnásobné velikosti pro běžného člověka.
Z hlediska místa v téhle lokaci jsi navíc mohla říci, že obranných droidů by se sem klidně vešlo i více než deset, pokud by se úhledně seskládali.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Když jsem spatřila toho droida, opravdu hodně jsem se lekla. Nicméně když se po pár vteřinách nepohnul, uvědomila jsem si, že je zde něco špatně. Více jsem se na něj zaměřila a podařilo se mi zjistit, že je asi deaktivovaný. Opatrně, neustále pozorujíc toho droida, jsem vlezla více dovnitř… a droid tam pořád stál. Dokonce vypadal i trochu rozebraně.
Uf… uf… tak toto bylo jenom o kousek. Tady by mne asi dostali.
Ty počítače a všechno, co to bylo rozložené, mne vážně lákaly k tomu, abych se pokusila nabourat dovnitř a vymazat všechny své záznamy, ale zůstalo to jenom u toho lákání. Věděla jsem, že tomu moc nerozumím a ty základní kurzy mi moc nepomohly. Zvládnu jen takovou tu běžnou údržbu, jako každý jiný v galaxii a trochu jsem též litovala, že jsem se stihla přiučit jen o elektronických zámcích, které se řadily mezi ty běžné. Navíc mi bylo jasné, že mé znalosti se na této obnovovací misi rozhodně nezvýší.
Ách jo. Kdybych pod mistrem T´arjanem studovala tak, jako teď, mohla jsem to už umět.
Povzdechla jsem si. Raději jsem tedy na nic nešahala, abych třeba něco nechtěně nespustila. Náhodná aktivace droida by sice mé misi dodala ještě nějaké vzrušení a akci navíc, ale já už chtěla hezky v klídku zapadnout na loď. Rozhlížela jsem se tedy, abych zjistila, jak pokračovat.
Ta šachta nahoru se mi moc nelíbila. Jistě vedla někam do skladu, kde bude větší pohyb. Duracelové dveře vypadaly moc pevně a nově. Ale ta stará vrata… to byl objev. Vypadaly dosti nepoužívaně, což mi strašně vyhovovalo a vlastně se hodily k tomu orezlému žebříku.
Třeba jsem objevila úplně geniální cestu ven… prostě nepoužívaná chodba, která může navazovat na dalších chodbu pod jinou budovou. Jenom abych se neztratila.
Bez většího přemýšlení jsem tedy zamířila rovnou k těm starým vratům, které dle mého mínění mohly skýtat lepší naději na únik. Po cestě jsem se rozhlížela po možných schovkách a opět jsem se pokusila vyladit si svůj sluch pomocí Síly, protože pokud toto byl nějaký sklad na součástky a droidy, klidně by se tu nějaká ta plechovka mohl objevit. Jestliže jsem k těm starým dveřím dorazila bez nutnosti na cokoliv reagovat, hned jsem je začala obhlížet, abych zjistila, jak se dostat na druhou stranu a pokračovat dál.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
Droid uprostřed haly tě notně vyděsil, ale jeho neaktivita i dalších pár okamžiků tě ujistily v tom, že je momentálně vypnutý a nehrozilo od něj žádné další nebezpečí. Ale i když byl mimo a nevnímala jsi tu nikoho živého, přesto jsi postupovala skrz halu opatrně, z krytu do krytu. Tvým cílem byly staré dveře, které vedly neznámo kam, zatímco u ostatních jsi očekávala buď špatný směr, nebo značná bezpečnostní opatření.
Vyhnula jsi se i počítačovým konzolím a v podstatě se zastavila až u dveří. Cestou jsi mohla usoudit, že tato místnost původně nesloužila k účelu skladování obranných droidů, což prozrazovalo potrubí vedené při stěnách. Na skladování běžných věcí tu pak bylo dost vlhko, což jistě nesvědčilo i komponentám a droidům zde uloženým. Ničeho extra zajímavého sis poté ve skladišti již nevšimla a mohla ses tak plně soustředit na dveře a jejich otevření.

Elektronický zámek, kterým byly kdysi otvírány, byl rozmontován a díra ve zdi zadělaná durabetonem. Tyto dveře se tedy vůbec nepoužívaly a zůstaly tu z čistě historického důvody, byť došlo k jejich zapečetění. Tedy, dveře samotné zapečetěné nebyly, nicméně se nedaly otevřít přes běžné ovládání. A vzhledem k velikosti jednotlivých vrat se navíc dalo pochybovat, že by s nimi pohnul dospělý wookie. Tys však naštěstí wookie nebyla a vytušila si, že při značném použití Síly by se ti mohlo povést je otevřít natolik, abys proklouzla skrz. Z blízkého prostoru za těmi dveřmi jsi navíc nevnímala nic živého, co by tě mohlo nějak ohrožovat, stejně tak jsi ale nemohla tušit, jestli se tam nenacházelo něco mechanického nebo třeba nějaký droid.
Při pohledu na duracelové dveře v jiné části haly jsi navíc musela usoudit, že ty nejspíše povedou do nějakého menšího výtahu, což ti ale již nemohlo říci, kde by ten výtah končil a jestli by ses do něj vůbec nějak lehce dostala.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Tohle nevypadalo jako dlouho nevyužívané prostory. To spíš vypadalo, že firma nade mnou se buď nastěhovala do již postavených prostor, nebo si to své skladiště vybudovala na starším systému chodeb. Přišlo mi trochu zvláštní, že takto zabezpečená firma má hned dvě prakticky nehlídané cesty, jak se dostat dovnitř, potažmo ven, ale hlavu jsem si s tím nelámala. Vlastně jsem za to byla nesmírně vděčná.
Asi musím postupovat opatrněji.
Těch nových duracelových dveří jsem si všímala jen okrajově. Skýtaly další várku vzrušení a nyní jsem už možná i trochu chápala, proč mi mistr tak vyčinil. I když to nebyla „ostrá“ akce, kde šlo o život, kdyby se mi podobné stavy začaly líbit, asi by to se mnou šlo velmi rychle z kopce, respektive k Temné straně.
Ano, nakonec to skutečně asi bude napojené na nějaké podzemní chodby. Čidla tu nikde nejsou, kamery také ne… a musím prostě risknout, že nic nebude ani na druhé straně. Navíc, ta vlhkost a všechno tady, pokud tyto dveře zapečetily, kdo a jak by to udržoval? Jen Síla ví, jak ty chodby pokračují… hlavně je nesmím zapomenout zase zavřít. S trochou štěstí si budou myslet, že jsem se snad propadla do země…a bude mít vlastně i pravdu.
Pohledem jsem se jen ubezpečila, že jsem zahlédla jakous takous skrýš, kdyby se zde někdo čirou náhodou objevil. Pro jistotu jsem si vytáhla blaster, abych mohla začít hned střílet, a teprve poté jsem se s pomocí Síly pokusila ty dveře odtlačit. Tedy, nepředpokládala jsem, že by tam nějaký droid skutečně byl, ale asi je lepší být připravená, než překvapená. Meč by byl určitě lepší, ale to by vážně poznali, že jsem Jedi, což jsem tedy nechtěla, protože jsem měla být nenápadná a ne řvát do světa "haló, mám světelňák, asi jen tak nějaký zlodějíček nebudu".
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Carratos, Skladiště:
I když nikdo nebyl v blízkosti, přesto jsi postupovala s nejvyšší opatrností a pro jistotu si připravila i blaster a obhlédl místo, kde by ses mohla alespoň provizorně schovat, kdyby opravdu někdo přišel. Takto vybavená, jsi se opět ponořila do Síly, uchopila v ní jednu část masivních dveří před tebou a zatlačila. Nejprve jsi byla překvapená, že se dveře snad ani nepohnuly, než zatlačila v Síle ještě víc. Konečně se ozval hluboký kvílivý zvuk, jak dveře povolily. Po další chvilce jsi toho musela zanechat, abys mohla popadnout dech, protože i skrze Sílu se do tebe únava přelévala. A vše nasvědčovalo tomu, že to bylo stále víc a víc.
Chvilky oddechu jsi mohla využít k nahlédnutí do otevřeného prostoru, kudy ses sice ještě neprotáhla, ale mohla jsi alespoň trochu nahlédnout na to, co tam čekalo nebo nečekalo.
Nebyl tam žádný droid, ani živá bytost, jen jakýsi široký tunel pokrytý velkou vrstvou mechu snad všude. Tedy, nejspíš to byl mech, ale na jistotu jsi to říci nemohla. Pokud touto chodbou někdy někdo šel, tak to bylo rozhodně před dlouhými lety, nezdálo se tedy, že by tam mohlo hrozit jiné nebezpečí, než pochycení nějaké plísně.
S vidinou na možnou cestu úniku ses tedy opět pustila do práce a pokračovala v otvírání dveří natolik, aby ses jimi protáhla. I když byly již trochu pootevřené, tak to rozhodně nebylo nikterak jednodušší a ještě ses hodně zapotila, a to doslova, než jsi konečně vytvořila dostatečnou skulinu k tvému průchodu. Když jsi se dostala na druhou stranu a poprvé nohou spočinula na oné mechovité hmotě, tak jsi z toho měla takový podivný pocit. Podobalo se to chůzi v bahně, jen to tolik neklouzalo a bylo to měkčí. Ať tak či onak, pořád bylo zapotřebí za sebou zavřít, pokud bys tedy nechtěla ještě přeci jen nakonec zkusit nějakou jinou cestu - a to buď nějakým způsobem vrata nahoře, nebo duracelové dveře nejspíše vedoucí k výtahové šachtě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Carratos, Skladiště:
Kdybych neměla natrénováno, tak ty dveře vážně neotevřu. Možná bych s nimi ani nepohnula. A když jsem si musela dokonce udělat přestávku, uznala jsem, že jsou vážně, ale vážně těžké. Na svou postavu jsem celkem silná, tedy když do svého konání zapojím i Sílu, ale tohle mne překvapivě vyčerpávalo. Cítila jsem se unaveně, pot mi tekl po čele, a když jsem zvedla ruku, dokonce se mi i trochu třepala, protože jsem ze sebe vydala opravdu hodně energie. Chvíli jsem jen stála, zhluboka dýchala a snažila si trochu odpočinout. Když to nejhorší ze mne opadlo a nefuněla jsem jako po několikakilometrovém běhu, opatrně jsem nakoukla na druhou stranu s blasterem připraveným ke střelbě. Pořádně jsem si tam posvítila baterkou… a málem jsem šla do kolen. Ten hnusný mech tam samozřejmě byl! A ne jen nějaké kousíčky, kterých bych se nedotkla, protože mi přišly oslizlé, ono to tam spíš vypadalo, jako by si tam ten mech někdo schválně hodně dlouho pěstoval. Blaster jsem si připnula opět k pasu. Už nebyl potřebný.
U celé Temné strany, armády Sithů a jim podobným tvorům! Kéž bych uměla levitovat!
Přes to, že tam byla toho hnusného mechu vážně pořádná úroda, rozhodla jsem se, že budu pokračovat touto cestou, o které jsem soudila, že je prostě jenom hodně dlouho nepoužívaná. Ten praštěný nápad s pěstováním mechu jsem samozřejmě nemyslela vážně.

V momentě, kdy jsem si vytvořila škvírku dostatečnou na to, abych se jí protáhla a vkročila jsem do toho mechu, hned jsem měla nějaký divný pocit. Trochu jsem se zamračila. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli se to týká jen toho, že stojím v hnusné mechovité hmotě (kdo bude ty boty čistit?), nebo zda je to nějaké varování. Jsem Jedi, vždycky mne učili věřit svým pocitům, ale já se rozhodla, že ať je to jak chce, tak tento pocit budu ignorovat do té míry, že touto chodbou budu pokračovat, protože ostatní možnosti byly snad ještě horší.
Musím dávat pozor na to, kam šlapu. Mohla by tu být díra zakrytá mechem? Nějaké padající kameny? Hnusné potvory? Naštvaný mistr, ke kterému se doneslo třeba to, že za ty odmontovaný trubky na záchodech a nedobrovolnou sprchu několika Jediů, mohu já? Jestli je na výběr, beru mistra!
Pomocí Síly jsem se pokusila zkontrolovat stabilitu svého nejbližšího okolí. Moc jsem tomu nevěřila a našlapovala opravdu opatrně. Teprve poté, až jsem si byla jistá, že se nepropadnu, kdo ví kam a opět jsem si trochu odpočinula, pokusila jsem se zase ty dveře za sebou zavřít, byť že nějaká ta přestávka zde samozřejmě asi opět bude, pokud by se teda ty dveře z této strany nezavíraly lépe.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“