3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Doufala jsem, že hlavně ti padawani budou lidské rasy, protože si, zcela logicky, nejvíce rozumím právě s lidmi. S některými ne-lidmi se dá spíše jen vycházet, protože je snad ani nikdy nemůžu pochopit. Jejich uvažování je mi cizí.
Vešla jsem tedy dovnitř a všem se automaticky uklonila, neb to patřilo k dobrému vychování. Též jsem se usmívala a snažila se tvářit příjemně.
První dojem bývá nejdůležitější…
Každého jsem si krátce prohlédla, ale byla jsem zklamaná. Pro mé lidské oči byla jedna dvojice skoro nečitelná, což možná byla ta lepší varianta, neb ta neimoidanka… na ní bylo něco trošku divného. Přes to jsem se dál usmívala. Též jsem si dávala velmi dobrý pozor na emoce.
Třeba byla přijata do Řádu v pozdějším věku a ještě se nestačila aklimatizovat, nebo je jenom neslušná… kdybych jí něco udělala, tak bych si to snad pamatovala. Neimoidanů v Řádu není až zas tolik.
Mnou zvolené místo bylo vybráno zcela strategicky. Dost blízko dveří, abych v momentě propuštění mohla vypadnout jako jedna z prvních a též, alespoň opticky, poskytovalo jakous takous zašívánu, byť že u oválného stolu se o nějaké extra dokonalé zašívárně hovořit asi nedalo.
Mistr dorazil během chvilky a já ho přivítala o dost větším úsměvem, než jaký jsem zvolila pro ostatní, jeho směrem jsem se i otočila a úsměv mi zůstal i ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla o tom představení, které má probíhat nějakým „netradičním“ způsobem. Pokud mistr při představování stál, i já se postavila. Jestliže seděl, tak jsem též zůstala sedět.
Asi nehrozí, že budeme tancovat na stole a řvát při tom svá jména…
Jeho následující slova mne utvrdila v tom, že z jistého úhlu pohledu to vskutku netradiční představování je, ale na druhou stranu… o nic pořádně odvázaného se nejedná. Což byla možná i trochu smůla.
Mistr tancující na stole… ne, to bych nepřežila… umřela bych smíchy… tohle bude přeci jenom lepší.
Dál jsem se usmívala. To představování mi vůbec nevadilo a nijak mne nevykolejilo. Když mistr domluvil, bylo jasné, že na řadě jsem já. Byla jsem si jistá sama sebou a též jsem byla skoro až nemístně hrdá na to, že velitelem celé této mise je právě můj mistr. Jen se mi potvrdilo, že mistr Siliin je prakticky ve všem nejlepší. Pozor na emoce jsem se snažila však dávat pořád.
Paráda... to znamená, že mistr dnes večer už rozhodně mít čas nebude... hlavně aby si neusmyslel naordinovat mi nějaké samostatné cvičení...
Mé jméno je Hayasan Geri a jsem padawankou mistra Siliina. Co se léčitelství týče, tak v této oblasti je kdekterý youngling lepší než já, takže v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací se obraťe spíše na mistra,
zcela logicky se dalo očekávat, že jako padawanka mistra Siliina se též budu specializovat na léčitelství a považovala jsem za nutné vysvětlit, že tomu tak rozhodně není.
Zajímám se především o nejrůznější bezpečnostní zařízení ve smyslu jejich překonávání a obcházení. Poslední dobou mne též zaujalo, že za relativně krátký časový úsek je možné ze sebe udělat příslušníka úplně jiného druhu. Nicméně toto spíše jen testuji a zkouším, takže pokud mne uvidíte třeba s nazelenalou kůží, tak nejsem nemocná, jen ta barva nešla pořádně umýt, což je u zelené obvyklé,
nechtěla jsem vytvářet dojem nějaké povrchnosti, tak jsem o své zálibě v módě a jejích trendech pomlčela. Též jsem nepovažovala za vhodné vyprávět o svých průšvizích.
Mám ráda hlavně takové ty polomáčené oplatky, gumové bonbóny a tak podobně a troufám si tvrdit, že v této oblasti jsem velmi dobře zásobená, takže pokud byste měli chuť na sladké, velmi ráda se s vámi podělím,
podívala jsem se hlavně na tu selonianku, která mi byla rozhodně více sympatická než neimoidanka, ale i ji jsem posléze vyhledala pohledem. Poté jsem se definitivně odmlčela, nechávajíc prostor ostatním. Byla jsem rozhodnutá, že na toto představování se budu opravdu soustředit a u těch padawanek se budu snažit sledovat snad každé škubnutí v jejich obličeji. Dokonce jsem i v průběhu řečnění pokoušela vnímat emoce ostatních a vlastně jsem v tom pokračovala i v okamžiku, kdy začal mluvit někdo jiný. Nechtěla jsem, abych hlavně s tou seloniankou, měla stejný vztah jako se Zallou, takže jsem nutně potřebovala vědět, jak na mne reagují. Nedokázala jsem si ani představit, že by se kamarádily ty dvě a já zůstala po celou cestu sama. Takové věci se mi nestávají... jistě, je tu i pomocný personál, ale padawani jsou prostě padawani.



----
Já to brala spíš obecně :-) Předpokládala jsem, že padawan někoho, jako je Tokare... prostě bude známý. Přeci jenom, Tokare je postavička, která asi nešla přehlédnout :-)
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Zatímco většina při představování jevila zájem vůči ostatním, nejvíce se od toho zdánlivě distancovala právě neimoidianka, která poslouchala tak aby se neřeklo. Zbytek zaujatě poslouchal, nejprve tvého mistra a poté tebe, dokud jsi neskončila a neposadila se zpět na své místo. Následovala krátká výměna pohledů mezi dvěma dospělými, aby omwati pokrčil rameny a postavil se tak nakonec ten člověk.
Zdravím vás, jmenuji se Noss Renmir, jsem mistr Jedi a pocházím z Kuatu. Specializace na konstrukci lodi a vše s tím související a jsem také zodpovědný za správný chod Clemente. Budu také zodpovědný za velení, pokud budeme někde nasazeni jako letka a za výcvik v simulátorech. Občas na mě můžete natrefit ve společenské místnosti, jak si hraju s kartami, nejradši mám pazaak,
představil mistr Renmir a navázal tak na tvého mistra a tebe. Když skončil, tak se usadil a vyzval k témuž svou padawanku neoimoidiankého padawanu.
Jsem Hey Boow a hodlám se stát špičkovým pilotem. Už teď mám v simulátorech lepší skóre než většina armádních, ale z důvodů známých Radě se zatím nepřipojujeme k tažení proti mandalorianům, teda oficiálně. Když můžu tak lítám, nebo studuju leteckou techniku,
představila se neimoidianka a pod nepříliš nadšeným pohledem svého mistra se posadila na místo. Nikdo se k tomu však nevyjadřoval a přišla tak šance pro zbývající dvojici.
Je mi potěšením vás poznat, jsem rytíř Jedi Oneth Ninn a jak jste někteří z vás poznali, tak pocházím z Omwatu. Specializuji se na studium a praktické použití strategií za různých okolností. V rámci Síly se specializuji na vliv mysli různých bytostí. Ve volném čase čtu historické romány různých druhů a snažím se hledat možné spojistosti, stejné prvky a vzory,
představil se omwati, který se však titulárně označil pouze za rytíře a nikoliv mistra. Bylo tedy jasné, že jeho padawanka byla jeho prvním vůbec.
Je mi ctí s vámi cestovat. Jsem padawanka Sallwits a toužím stát se členem velké rodiny Řádu Jedi, abych v jeho rámci mohla pomáhat všem, kteří to potřebují. Ještě nevím, kudy přesně se bude má cesta ubírat, ale v pravou chvíli to jistě zjistím. Jinak ráda maluji a to různá prostředí a obecně zajímavé obrazy,
představil se i poslední člen výpravy, tedy alespoň co se členů Řádu týkalo. Slova se tak nakonec opět chopil tvůj mistr.
Všem děkuji za představení a nastíním vám program, na němž jsme se již dopředu dohodli. Ještě dnes čeká padawany první cvičení v trenažérech pod dohledem mistra Renmira. Zítra ráno společná rozcvička a následovat bude individuální výcvik. Po poledni bychom měli dorazit na naši první zastávku - planetu Carratos. Není to příliš přívětivá planeta, nicméně jsme tam našli místo s levnými zásobami, které hodláme pořídit. Jinak tam jsou nejčastějšími prvky asi kasína a zábava podobného ražení. Máte nějaké otázky?
prozradil nakonec mistr Siliin plán nadcházejících dvou dní a dal příležitost se na něco zeptat. Bylo samozřejmě, že se to nemuselo týkat jenom bezprostředního plánu pro dnešek a zítřek.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Mistr Renmir vypadal celkem v pohodě. Tedy až na to, že se specializoval na konstrukci lodí a podobných blbostí, které mne vůbec nezajímaly.
Pazaak? Umí pořádně podvádět? Hm... ještě lepší by bylo, kdyby mne nějaké pořádné triky naučil..
Jeho padawanka byla nejen nesympatická, ale zřejmě byla i strašná bantha.
To se nemůže alespoň snažit vypadat příjemně? To jí nevadí, že se s ní třeba nebudu chtít ani bavit?
Rytíř Ninn byl hodně zajímavý. Plánovala jsem, že si s ním promluvit nejen o vlivu mysli, ale také o tom, co vyčetl z historických románů ohledně nejrůznějších strategií a taktik.
Bude to přesnější, než má inspirace holofilmy? Možná ano...
Sallwitz mi nepřipadala jako někdo, kdo je nějak extra zkušený.
Nejspíš to bude takový benjamínek výpravy... ujmu se jí. Budu si moct hrát na starší a zkušenější... ale škoda, že Hey je tak nepříjemná. A navíc má podobný jméno. Hey a Hay. Fakt super. A zřejmě je to i fanatická zastánkyně Revana... mám si hrát na rozumnou a mlčet? Nebo se s ní hádat? Uvidím, jaké stanovisko zaujme Sall.
Slova se ujal opět můj mistr a můj úsměv, kterým jsem do této chvíle všechny obdařovala, znatelně povadl.
Vždyť je večer, čeká nás vybalování a prohlídla lodi. Já nechci žádné cvičení na trenažérech a nechci ze sebe udělat pitomce před Hey! Dá se ještě vystoupit?
Nebylo mi to vůbec po chuti. Jen jsem se však zhluboka nadechla a na mistra se podívala stylem „no to snad nemyslíte vážně!“, ale nahlas jsem ohledně tohoto neřekla ani ň. Už na Quelloru jsem si velmi rychle osvojila takové ty základní pravidla slušného chování, mezi něž patří třeba to, že padawan se se s vým mistrem na veřejnosti nedohaduje.
Nicméně ta druhá část mistrova plánování už byla zajímavější.
Páni, kasína...a bary... co kdybych se na chvíli zdejchla? Alespoň se mrknout...
Teď jsem se už zase usmívala. Nejraději bych se mistra sice zeptala, jestli si budu ty kasína moci prohlédnout zevnitř, ale můj další pohled jeho směrem byl více než výmluvný. Nechtěla jsem před ostatními vypadat jak opilec, tak jsem mlčela. Přes to pro mistra nemohlo být vůbec těžké odhadnout, na co asi myslím a co se mi honí hlavou.
Po výzvě odhledně nějakých dalších otázek, bych se nejraději zeptala, proč je nevezmeze z Chrámu, jestli je ten cenový rozdíl opravdu tak značný, nebo jsou to nějaké místní suroviny, které se na Coruscantu nedají sehnat (čemuž bych se nesmírně divila), jestli už tedy alespoň přibližně ví, na kterých planetách budeme tedy pomáhat... ale opět jsem ze sebe nechtěla udělat nějakého extrémního zvědavce, co nedokáže chvíli mlčet. Snad kromě Hey snad od každého budu něco v blízské budoucnosti chtít, takže bylo záhodno se alespoň trochu ovládat, byť že mi to dalo opravdu hodně práce. Musela jsem se vyloženě nutit mlčet, aby prostor měli hlavně ti dva dospělí Jediové.
Místo hlasitého mluvení jsem se po chvilce váhání rozhodla nakonec spíš telepaticky spojit se Sall. Což ovšem neznamenalo, že jsem neposlouchala. Nedělalo mi problémy sledovat dva případné rozhovory.
Stihla ses najíst? Protože to vypadá, že s večeří se asi nepočítá... jestli bude chvilka, můžeme využít mých zásob... co ty na to? Strašně ráda bych si s tebou popovídala. Až z tebe bude slavná umělkyně, budu se alespoň moci chlubit tím, že jsem tě znala,
jen jsem jejím směrem mrkla a velmi opatrně jsem do ní pomocí Síly přátelsky rýpla, jak jsem to dělávala, když jsem byla malý youngling. Nechtěla jsem, aby se začala bavit s Hey.
Hay je přece stokrát lepší...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Díky představení sis mohla udělat obrázek o členech vaší výpravy a případně si je rozškatulkovat. Nakonec jsi u každého našla něco zajímavého, snad až vyjma Hey, která si navíc dovolila mít podobné jméno s tebou. Další informace ti pak střídavě ubíraly a přidávaly na náladě, jak sis dle nich upravovala plánovaný program z toho svého náhledu. Nicméně i přes značné pokušení jsi nakonec nepřistoupila k položení nějaké otázky, i když jsi měla věci, na něž by ses chtěla zeptat.
Plán se budeme dovídat vždy několik dní dopředu, nebo existuje již hrubý nástin toho, jak budeme lítat?
zeptala se nakonec Sallwits a slova se rozhodl chopit omwatský rytíř Ninn.
Úplně přesný plán ještě stanovený nemáme, nicméně nyní zavítáme na Carratos a poté na Glee Anselm. Oboje budou zásobovací mise, než vyrazíme do pásma planet, které byly ještě nedávno v držení mandalorianů a nacházejí se polevé straně Hydianské cesty. Tam máme vytipované i nějaké další planety pro zásoby a s některými existuje i jakási předběžná zásoba, ale mnohdy se budeme muset dost snažit, abychom zásoby získali, takže budeme muset zvážit i možnosti vzájemného obchodu a podobně,
odpověděl a prozradil tím, že plánování cesty a konkrétních bodů bude asi ležet přímo na něm. Žádné další otázky nakonec nepadly a mistři si vyměnili jenom krátké pohledy. Ty sis zatím vysloužila takový nejistý pohled od Sallwits, když ses pokoušela o jakousi formu telepatie, ale dle daného výsledku asi ne zrovna úspěšně.
Takže pro teď to bude vše, uvidíme se za půl hodiny u simulátorů na úplně vrchním patře na zádi,
ukončil zasedání mistr Renmir a daroval vám půl hodinu na nějaké převlečení do oděvu vhodného pro simulátory letu. Oba ostatní dospělý Jediové jenom přitakali a nejspíše se chystali ještě na nějakou vzájemnou dohodu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Společenská místnost:
Přikývla jsem na souhlas.
Jen půl hodiny? To se nestihnu ani učesat!
Sklouzla jsem ze židle.
Holky, jdem,
oslovila jsem ty dvě padawanky. Dokonce jsem do toho zahrnula i Hey, aby se necítila nějak odstrčená, byť že mi nebyla sympatická ani po povahové stránce, ale ani po té druhové. Ty vypoulené oči... ne, není příslušníkem nějakého pěkného druhu.
Jako první jsem i vystřelila z místnosti a rozhodla se na ně počkat venku.
Stihly jste se najíst?
Oslovila jsem je v momentě, kdy byly obě na chodbě.
Protože já tedy ne. Nedaly byste si oplatky? Já jsem hladná od oběda. Ta rybí omáčka se jíst prostě nedala. Počítala jsem s tím, že si dám k večeři koláče... ale to jsem nevěděla, že mne čeká mise,
ujala jsem se slova, zatímco jsme mířily k turbovýtahu.
Sallwitz, nemáš svou tvorbu náhodou vyfocenou? Nemohla bys mi ji potom ukázat, prosím? Jsem strašně zvědavá. Určitě maluješ nádherně a bude z tebe Jedi-umělec,
moc dobře jsem věděla, že příliš mnoho slov ostatní spíše zmate a zarazí, tak jsem to nechtěla přehánět. Přes to jsem si neodpustila ještě pár vět. Sall jsm obdařila opravdu pořádným úsměvem.
Hey, na jak dlouho ten výcvik odhaduješ? Říkala jsem si, že bychom mohly spolu něco večer podniknout. Abychom se lépe poznaly. Budeme spolu hezkých pár týdnů a nějaký menší seznamovací večírek by mohl být fajn. Všechny své zásoby klidně poskytnu. Jen tedy nemám nic na pití... ale džus by se dal sehnat v jídelně, ne? Mám nové album od Wongnorgů. Je to pecka,
Před tím tréninkem se o nějaké slezině hovořit asi nedalo, ale potom... teď jsem se odmlčela a dala prostor i holkám. Šlo mi hlavně o Sall, i kdyby Hey pokračovala v tom, co předváděla ve společenské místnosti, bylo by mi to asi celkem fuk.
Alkohol jsem nezmínila naschvál. V tomto směru jsem se polepšila. Ale kdyby holky chtěly... asi bych musela svést velký vnitřní boj, jelikož teď mi šlo o kamarádky. Na těch, se kterýma jsem chlastala dřív, mi až zas tolik nezáleželo. Ale s největší pravděpodobností bych to odmítla. Šlo jen o to, vymyslet nějakou hodně dobrou výmluvu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Chodba lodi:
Sotva jsi vystřelila z místnosti, zastavila ses, abys zahrnula do diskuze obě dvě další padawanky. A zatímco Sallwits překvapeně zamrkala, tak se Hey zatvářila poněkud nevraživě stylem "co že tohle jako má vlastně znamenat".
Na kamarádíčkování nemám čas, musím se připravit na výcvik,
odsekla stroze a zcela úmyslně zamířila k jinému turbovýtahu opouštějí tebe a selonianku o samotě. Tím pádem jsi ani nedostala příležitost na svou zamýšlenou otázku ohledně délky výcviku a případné pozdější náplně. Zbývající padawanka se za neimoidiankou jen překvapeně ohlédla, jako by jí snad něco ušlo. Nicméně po chvilce se otočila nazpět k tobě.
Nějaká díla ti budu moct ukázat, ale později. Před výcvikem není opravdu mnoho času,
odpověděla stručně a přitakala ohledně toho, že by se s tebou byla ochotná podělit o náhled na svou tvorbu. Nicméně poukázala na fakt, že jste měly k dispozici opravdu jenom třicet minut a proto vyrazila směrem k turbovýtahu. Nicméně ti dala prostor k tomu, aby jsi s ní srovnala krok, což se ukázalo být i trochu výzvou, protože selonianka stejně vysoká jako ty, kmitala kupředu opravdu značným tempem.
Večeři očekávám po výcviku. S plným žaludkem se hůře cvičí,
odpověděla nakonec Sallwits na poznámku ohledně toho, jestli stihla již něco pojíst a vzala to poněkud pragmaticky. A byť byla loď poměrně veliká a vysoká, tak jste nakonec na turbovýtah nemusely čekat nijak výrazně dlouho.
Možná bych měla připomenout, že před výcvikem ještě potřeba obléct kombinézu. Ty jsou připraveny v šatně před výcvikovým centrem,
poznamenala ještě nakonec, když ji nejspíše napadlo, že s létáním opravdu nejsi příliš velká kamarádka. Při podrobnějším průzkumu při cestě turbovýtahem by ti navíc neušlo, že selonianka se už pomalu více soustředila na nadcházející výcvik, než cokoliv dalšího, byť samozřejmě dovedla hbitě reagovat, pokud bys něco řekla.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Chodba lodi:
Když Hey na mne zareagovala tímto, pro mne zcela nepochopitelným způsobem, jsen jsem mírně vytřeštila oči.
Co jsem udělala?
Položila jsem úplně zbytečnou otázku po jejím odchodu, neboť ani Sall na ni zřejmě neznala odpověď.
Vždyť jsem byla milá... nepraštil ji její mistr při výcviku příliš do hlavy?
Hey mne sice zmátla, ale ne natolik, abych se nedokázala soustředit na Sall. Též jsem ji poté ani nijak neřešila. Prostě Hey si bude muset vystačit beze mne. Ale už jsem se s ní bavit ani kamarádit nechtěla. To, co předváděla ve společenské místnosti a to, co předvedla teď, mne od úmyslu o nějaké „kamarádičkování“ nadobro odradilo.
Však ano, tak jsem to i myslela. Teď nás totiž čeká to pilotování,
ubezpečila jsem Sall ohledně toto, že teď jsem se ani dívat nechtěla. Při slově pilotování jsem si zcela znatelně povzdechla.
Stejně bychom to jen tak prolítly...i když bylo by to alespoň tematické, protože při výcviku prolítnu taky.
Za Sall jsem musela občas i poklusávat. Ona totiž nešla. Ona skoro běžela.
To teď máme i nějaký kondiční trénink?
Díky za radu, jsi moc hodná. Pilotovala jsem naposledy jako youngling a to už je drahně let. Můj bývalý mistr na tyto věci zrovna nedbal a nebýt tebe, tak na to zcela jistě zapomenu,
opět jsem se na Sall usmála a nastoupily jsme společně do výtahu. Bylo na ní vyloženě vidět, že myšlenkami začíná být u našeho společného výcviku.
U Sitha, co si mám připravit? Proč bych měla chodit vlastně do pokoje? Pro mne za mne bych tam šla klidně už teď!
V momentě, kdy jsme společně vystupovaly z turbovýtahu, ještě jsem se pokusila ze Sall vytáhnout nějaké další informace. Já se totiž ani jako youngling o pilotování nezajímala, v půlce případů mne zrovna před tímto výcvikem schvátily nějaké zdravotní komplikace a o mou vybavenost na tyto hodiny se starali především mí přátelé.
Nechci tě rušit... ale, neměla bych si připravit ještě něco? Nikdy jsem pilotování neměla ráda a nechtěla bych na něco důležitého zapomenout jenom proto, že si už snad ani nepamatuji, jak se do té stíhačky leze,
teď jsem se už ani já neusmívala. Jak se blížil ten tolik nenáviděný výcvik, úsměv mne totiž přecházel a začínala jsem být trošičku nervózní.
No, v každém případě požádám rovnou o takový ten úvod a nebudu si hrát na to, že si všechno pamatuji. Ať si Hey myslí, co chce. Ta bantha je mi koneckonců naprosto ukradená. Renmir to se mnou prostě probere od úplného začátku. Je to jeho povinnost, aby mi zodpověděl i tu nejhloupější otázku.
V případě nějaké další rady jsem už jenom poděkovala a bez dalších slov zapadla k sobě, abych se na to mučení náležitě připravila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Zaskočení z reakce Hey pominulo docela rychle a už jsi se spíš soustředila na druhou padawanku, s níž jsi nakonec absolvovala krátkou cestu turbovýtahem. Její soustředění a příprava tě však poněkud zarazily a přinutily tě více myslet na to, co mělo přicházet. Nebyla jsi z toho sice nikterak nadšená, ale rozhodla ses to tak nějak akceptovat a pro jistotu se optat Sallwits, zda-li by ti nepřipomněla některé základní informace, které ti mohly už dávno vyklouznout.
Ono toho před vstupem do kokpitu tolik není - jen si odskočit, vzít si pod kombinézu jen lehké a těsnější oblečení a občas neuškodí menší protažení. Pak i po té jedné hodině to bývá docela znát,
odpověděla ti a připojila vlastní postřeh, jak jste směřovaly ke svým pokojům. Zjistila si tím také, že vaše pokoje spolu nakonec sousedily a tedy, že v tom druhém vedlejším nejspíš měla přespávat i Hey.
A nemáš za co, taky nejsem kdo ví jaký pilot, ale ty základy zvládám a chci zvládat. Jako Jedi se budu muset o sebe postarat za spousty různých situací,
dodala ještě s úsměvem, než na tebe přátelsky mávla a zmizela ve svém pokoji, aby se nejspíš převlékla. Tedy, to jsi nemohla vědět s jistotou, ale mohlo se to předpokládat.
Nicméně jsi nyní měla zhruba dvacet pět minut na vlastní přípravu, cestu k simulátorům a navlečení se do letecké kombinézy, o níž jsi jistojistě věděla, že bývá na oblékání trochu specifičtější než většina ostatních oděvů, s nimiž jsi přišla do styku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Ale stejně jsi laskavá,
odpověděla jsem jí a s jistým potěšením jsem zaznamenala, že my dvě máme pokoj vedle sebe. Co se týče Hey, ta kdyby přespávala třeba na pánských toaletách, bylo by mi to úplně šumák. Přes to nedalo žádnou práci odhadnout, kde bude spávat ona. Buď vedle mne, nebo vedle Sall. I kdyby nakonec byla vedle mne, asi bych to ani nijak neoplakávala. Prostě by byla jedním ze sousedů a pokud mne nebude mít hlavně v noci nějaké otravné a hlasité zlozvyky, tak to přežiju.
Zapadla jsem k sobě. Bágly jsem měla nevybalené a položené tak nějak uprostřed.
U Sitha... moment... u celé armády Sithů a Temné strany,
zaklela jsem v duchu a otevřela jsem svůj kufr, ve kterém jsem měla naprostou většinu svého oblečení.
Něco těsného,
co se oblečení týče, tak zásobena jsem byla celkem dobře. Vytáhla jsem naskládané kalhoty a tuniky, které mi zavazely ve větším výhledu. Poté jsem měla volný přístup k tílkům a nejrůznějším tričkům.
Raději něco s dlouhým rukávem,
trvalo jen chvilku, než jsem objevila přiléhavé tričko a úzké kalhoty. To tradiční oblečení, na kterém zcela nesmyslně mistr trvá, jsem ze sebe shodila rychlostí blesku. Kalhoty byly tmavěmodré, světlemodré tričko s nápisem „Jsem rychlejší než světlo, silnější než bantha, nebezpečnější než rancorn a vychytralejší než bothan“. Co se výstřihu týče, tak byl celkem slušný, ale na druhou stranu, nejednalo se o žádný extrém.
Co boty? Tenisky budou asi lepší... a též bych si měla, jen pro tentokrát, zvázat tkaničky,
nakonec byly nahrazeny i mé boty. Též jsem si vzala pásek s komlinkem a mečem. Osobní deník jsem nechala v pokoji. Ale meče jsem se nechtěla vzdát, i když mám daleko raději blaster.
Protažení vynechám a půjdu se navléct do té kombinézy. Nikdo přece nemusí vidět, jak s tím zápasím. Kéž bych mohla s mistrem nějak manipulovat a kéž bych si stihla promluvit s Taso! Třeba na mistra něco funguje,
Na záchod jsem nepotřebovala, takže jsem vyšla z pokoje s úmyslem vyjet turbovýtahem do vrchního patra, přejít na záď, objevit šatnu a nikým nepozorována se nějak nasoukat do té prokleté kombinézy a zúčastnit se toho ještě prokletějšího výcviku.
Sall říkala po hodině? Teď je zhruba něco málo po šesté... takže výcvik začne okolo sedmé, v osm bude zhruba ukončen... a večeřet tak pozdě? Už teď je pozdě na večeři... to bych byla tlustá, nemůžu přeci jíst tak pozdě. Už teď mám celkem hlad, jak to vydržím do rána?
s myšlenkami, které se točily spíše kolem mé štíhlé linie, byť že pořád jsem byla spíše vychrtlá, neboť jsem po Quelloru nestihla přibrat, protože jím jen máloco, jsem tedy rychlejším krokem šla vstříct neodvratnému výcviku. Zabývala bych se čímkoliv, jen abych ještě aspoň na chvilku zahnala ten tísnivý pocit, který mne začal svírat. Udělat ze sebe pitomce při výcviku před mistrem je jedna věc. To mi nevadí, vždyť mistr je strašně hodný. Ale udělat ze sebe idiota před ostatními... to už je kapku jiná liga. Zvláště, když mistra Renmira plánuji otravovat s tím podváděním v pazaaku a se Sell bych chtěla být kamarádka.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
I přes značné množství oblečení, které sis nachystala na cestu, jsi relativně rychle nalezla něco, co tak nějak odpovídalo požadavkům, které ti prozradila Sallwits. Takto a pouze se základním vybavením každého Jediho jsi vyrazila do šatny relativně s předstihem, abys měla dostatek času a prostoru k převlečení se.
Šatna nebyla příliš velká - obsahovala dvanáct skříněk, kdy na jedné byla tvoje jmenovka a na dalších jmenovky ostatních Jediů na palubě. Kód skříňky se shodoval s kódem, který jsi měla nastaven na své skříňce s podobným vybavením v Chrámu. Skříňka na letecké kombinézy, speciální oblečené pro různé mise a podobně byla jednou z propriet, na níž měl každý padawan právo. Jestli je všichni využívali tímto směrem pak byla otázka druhá.
Již první pohled na kombinézu ti prozradil, že je jednodílná a leze se do ní "horem" - ale byla ti i o trochu větší, než jsi měla současné velikosti. Neotálela jsi však dlouho a začala lézt dovnitř. To se nakonec ukázalo jako ta nejjednodušší část, stejně jako jednoduché zapnutí, jenže poté přišlo doladění kombinézy, aby ti dobře seděla. To se dělalo různým přezkami, pomocnými popruhy a podobně a hlavně při prvním oblečení to trvalo dlouho. Potom následoval test utěsnění, aby ti nikudy neunikal vzduch, kontrola podpůrných přístrojů, senzorů a dalších věcí, na něž sis matně vzpomínala. Vprostřed tohoto vešla do místnosti Hey a dorazila až ke své skříňce, aby ona začala s oblečením. Po očku jsi mohla sledovat její automatické pohyby, jak se až děsivě strojově oblékala, dolaďovala a kontrolovala svou kombinézu. Ty ses se svou kontrolou blížila ke konci, když ona přecházela vedle a ve dveřích se minula se Sallwits. Všechny tvoje systémy se zdály být v pořádku, i když u několika kontrolek sis nebyla jistá, cože mají vlastně ukazovat - mohla sis tak akorát vzít helmu a jít čekat před simulátory, které byly vedle.

Výcvik začal přesně skoro na sekundu, když dovnitř vstoupil mistr Renmi a nejprve si vás pohledem přehlédl. Hey se postavila přísně do pozoru a čekala tak na další rozkazy.
Protože se jedná o první cvičení, tak si během dneška ozkoušíme, jak na tom jste se schopností ovládat jednomístný stíhač. Mám tu připravené tři programy - základní, pokročilý a vysoce pokročilý. Hey půjde na vysoce pokročilý, protože její schopnosti už znám, u vás dvou se chci zeptat na kolik se cítite a jak daleko jste se svým pilotním výcvikem pokročily?
přišel a zběžně vás seznámil s dnešní náplní výcviku.
Mám nalétáno zhruba deset hodin na reálném stroji, nicméně se cítím stále spíše jako mírně pokročilá, než jako nějaké eso,
prozradila Sallwits s tím, že zkušeností s lítáním už pár má. Bylo nyní na tobě, cos hodlala mistrovi Renmimu říct.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Objevit šatnu se ukázalo tím nejmenším problémem. Zjistit, která skříňka je moje, to taky nebylo těžké. To, že jsou v ní skutečně jen věci na mise a není narvána žádným „kontrabandem“ a hloupostmi, bylo sice příjemné překvapení, ale na druhou stranu, kdybych tam nějaké zapomenuté flašky s alkoholem skutečně našla, tak by to bylo asi hodně divné, vzhledem k tomu, že tuto misi má na starost můj mistr a toho jsem pít třeba jen pivo ještě neviděla.
Vlézt do kombinézy jsem zvládla. První potíže nastaly v okamžiku, kdy jsem si měla pomocí řemenů utahovat kombínezů tak, aby mi seděla. Strašně dlouho jsem to nedělala, takže jsem neměla ponětí o takovém tom optimálním nastavení vzhledem k mé postavě. Musela jsem si to všechno vlastně úplně nově vyzkoušet. Takže jsem všechny ty přezky hezkou chvíli utahovala a zase povolovala, než mne to přestalo táhnout, nebo mi to naopak bylo příliš volné.
Kontrola všech těch systémů byla taková... všelijaká. U něčeho jsem ani nevěděla, k čemu ty kontrolky vlasně jsou dobré a točila jsem se skoro jako na obrtlíku, jak jsem se na všechno snažila přijít. Uprostřed toho nejlepšího představení však vešla Hey. Ihned jsem svého otáčení nechala, po očku ji sledovala a v některých případech dokonce i napodobila. V podstatě mi i dost pomohla, byť že to asi nebylo jejím úmyslem. Opisování jednoznačně patřilo mezi mé silné stránky.
S její výraznou pomocí jsem na konec zkontrolovala všechno, co jsem sama zkontrolovat zvládla, kývla jsem na Sall a ne zrovna vesele jsem vešla dovnitř k simulátorům.

Na mistra Renmira jsem čekala mlčky, byla jsem opřená o stěnu, na nějaké řeči jsem neměla moc náladu a hlavou se mi honilo to, jak se parádně ztrapním.
Škoda, že Hey přišla tak brzo... kdyby tu nebyla, třeba bych ještě nějaké rady mohla vyáhnout ze Sall... ale ta vypadá jako rozumná holka, ta se mi smát nebude.
Když se Hey postavila do pozoru, jen jsem trochu zakroutila hlavou.
Nedostala jsem se nějakým omylem na vojenskou školu?
Já se však přestala alespoň opírat o stěnu, ale do pozoru jsem se rozhodně nepostavila.
Těch pár vět, které byly vysloveny, mi potvrdilo to, co jsem vlastně čekala. V pilotování budu nejslabší článek skupiny.
Jen aby mého mistra nebo Renmira nenapadlo, že bych měla dostávat nějaké speciální soukromé lekce, abych všechno co nejrychleji dohnala.
Byla jsem už rozhodnutá, že Renmira prostě postavím před krutou realitu a nebudu si hrát na hrdinu.
Lepší bude projít všechno úplně od začátku, abych na něco důležitého nezapomněla...mistr říkal, že očekává piráty... a v boji by se nějaká základní chyba potom mohla ukázat jako fatální. Ale skoro ve všech holofilmech jsou piráti správní, vtipní a neohrožení hoši! Proč to tak jenom nefunguje?
Já jsem pilotovala naposledy jakou youngling, což je zhruba šest let. Už tehdy jsem se pilotování vyhýbala, jak jsem jen mohla. Moc si toho nepamatuji, dokonce ani nevím, co znamenají některé kontrolky na mé kombinéze, což asi hovoří samo o sobě,
odpověděla jsem s mírným povzdechem.
Byl byste tak laskav a prošel to se mnou úplně od začátku, prosím? Jsem si jistá, že jsem nezapomněla úplně všechno, ale nechtěla bych něco neúmyslně přehlédnout,
nevěděla jsem, jestli Renmira můj mistr už nevaroval, nebo jestli si vůbec mistr byl vědom toho, jak špatně na tom v této oblasti jsem.
U Sitha... s největší pravděpodobností naše letka bude pěkných pár týdnů neúplná a v případě boje tam bude mistr sám? Sice se o sebe umí postarat, ale stejně... to budu sedět na zadku na lodi, zatímco mistr bude bojovat?
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Vojenské nadšení Hey jsi nijak nesdílela a rozhodně si nebyla jediná, protože i Sall jenom upravila svůj postoj, aby působil vstřícně a s očekáváním, nikoliv tvrdě vojenský jako v případě vaší neimoidianské kolegyně.
Při lámání chleba jsi šla s pravdou ven a upřímně prozradila, že létání pro tebe bylo asi tak běžné, jako mon cal žijící na horké, suché poušti. Mistr Renmir jenom přikývnul a došel nejprve k Sall.
Dobře, to je více než postačující a začni v pokročilém a poté uvidíme, jestli jsem tě podcenil a máš na nejvyšší program nebo ne. Úkoly jsou jednoduché - vzlet z hanáru, průlet asteroidovým polem bez zavadění o cokoliv a opětovné přistání. Druhý úkol je let ve formaci, kdy máš následovat velitele, třetí je simulace přistání na planetě za těžkého počasí. Pokud bys měla nějaké dotazy, spoj se se mnou na druhé frekvenci,
informoval Sallwits, které jen přikývla a vydala se do simulátor, který byl volný. S misrem Renmirem jsi tak zůstala sama.
Mistr Siliin říkal, že i přes snahu máš stále v některých oblastech nedostatky, ale na padawana tvého věku bys měla mít nalétáno víc. Ale to nevadí - vysvětlím ti nejprve skafandr, pak sedneš do simulátoru, vysvětlím základní pohyb a řízení, zkusíš si základní cvičné lety a pak uvidíme, kudy dál,
pokrčil nakonec rameny mistr Renmir a začal tím tvou výukovou, víceméně i soukromou, lekci.

Když jste skončili s výcvikem, tak Sallwits s Hey byly už půl hodiny pryč a bylo do tebe nahuštěno opravdu hodně. Naprosto jistá sis mohla být určitě tím, jak správně upravit svou kombinézu a některými základními předletovými rutinami. První scénář se vzletem a přistáním jsi nakonec proletěla hned několikrát a stále dokola. Pak následovalo několik průletů atmosférou a přistání v atmosférických podmínkách. To vše za neustálého připomínkování a to v relativně rutinním režimu, dokud jste neskončili. Když jsi se převlékla a měla k dispozici volný čas, byla jsi už hodně unavená a hlad se nedal popřít. Už při nakouknutí do jídelny jsi tam mohla spatřit tvého mistra, jak sám přežvykoval kus pečiva a něco studoval na datapadu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
To, co Renmir v podstatě oznámil, nebylo vůbec nic nového. I mistr mi nezapomínal připomínat, že jsem pořád pozadu. Ale co jsem s tím měla dělat? Rozdvojit se a trénovat i v noci?
Hořím nedočkavostí asi stejně velkou, jako youngling před prvním výletem,
alespoň v duchu jsem ironicky okomentovala Renmira, jelikož pořád tu byl ten pazaak a vzhledem k tomu, že dospělí Jediové jsou tu jen tři, tak cokoliv bych řekla, může mistr vědět prakticky okamžitě.
Přikývla jsem na souhlas. Připadala jsem si jako týraný padawánek, na kterého jsou všichni strašlivě zlí a toho nebožáčka nutí pilotovat. Přes svou nechuť, maximální nudu a v podstatě i odpor, jsem se vážně snažila i proto, že můj mistr přece řekl, že mám snahu a já nechtěla, aby před ostatními vypadal nějak blbě, nehledě na to, že jsem Renmira neznala, tak by mne tu klidně mohl držet hodiny, dokud bych třeba nesplnila jeho „plán“, který si mohl narychlo vytvořit.

V momentě, kdy jsem byla konečně propuštěna, tak nově nabyté informace by jistě tekly i ušima, kdyby to šlo. Měla jsem pocit, že mi každou chvíli musí prasknout hlava. Trochu mne mrzelo, že Sall je už pryč. Ale na druhou stranu, já byla dost unavená a nějakou společnou prohlídku lodi asi nechám na zítřek, pokud tedy nebudu opět polomrtvá.
Přes to všechno v momentě, kdy Renmir řekl, že můžu jít, jsem se už opět usmívala, neboť mé zotročování bylo alespoň pro tuto chvíli definitivně ukončeno.

Při svlékání jsem uvažovala nad tím, že se na pořádnou večeři vykašlu a nacpu se oplatkama, ale nakonec jsem usoudila, že oplatky nechám pro Sall. Štíhlou linii řeším v momentech, kdy jsem relativně sytá. Teď jsem byla vyhládlá a možná bych snědla snad i banthu, byť že její maso má takové ty hnusné bílé vlákna.
Zbývalo jen zjistit, kde je jídelna. Jen jednou jsem se trochu zamotala, ale nakonec jsem slavila úspěch. Doufala jsem, že se Sall třeba ještě zdržela, ale byla jsem zklamána. Kromě mého mistra tam nebyl nikdo jiný.
To čeká na mne? Ech, snad si se mnou nechce promluvit? Vždyť jsem skoro nic v poslední době neprovedla... tedy kromě toho dárku k narozeninám pro Aidana, další rvačky kvůli Revanovi, potom tam byl konflikt kvůli mým miniplavečkám, pošlapanej záhonek, povyměňovaný datakarty v knihovně...
Hned mi naskočilo, co všechno mám na svědomí a o čem jsem tak nějak doufala, že se na to nepřijde.
Nebo nechce mistr probrat nějaké detailnější plánování na zítřek? Ty bary a kasína zní skvěle. A ještě lépe by zněl nějaký samostatný úkol. Rychle bych to nějak zaonačila a mohla se zdejchnout pryč.
Chvíli jsem uvažovala, jestli mám vůbec vejít. Dokonce jsem zvažovala, že ty sušenky nejsou až zas tak špatný nápad. Je tu totiž reálná hrozba nějakého domlouvání a tak podobně, což jsou věci, které asi jako každý padawan rozhodně nemám v lásce.
Taky se může zajímat o to pilotování... jistě netuší, že jsem požádala o začátečnické lekce... hm... ale těm výtkám ohledně toho, co se mistrovi zase nelíbilo, se asi stejně nevyhnu. On to mistr prostě jenom nechápe a já nevím, jak mu to mám vysvětlit.
Po chvilce otálení jsem nakonec vešla, vzala si nějaké jídlo, tentokrát jsem do něj nerýpala, nešťouchala, nečuchala jsem k němu a vůbec jsem ho ani nijak jinak nezkoumala, přisedla si k mistrovi a začala hned jíst. Pořádně jsem nesnídala, prakticky neobědvala a včera jsem jídlu taky moc nedala...
Na mistra jsem se jen občas podívala, ale mlčela jsem. Jednak proto, že má ústa byla zaměstnána žvýkáním a druhak proto, že mistr vypadal celkem zaměstnaně. Jen matně jsem mohla tušit, kolik tato mise mu přidělala starostí a práce, tak jsem ho zcela výjmečně nechtěla ani nijak rušit.
Bližší zkoumání jídla nastalo až v okamžiku, kdy jsem sice nebyla ještě najezená, ale už jsem ani nebyla vyhládlá a ze svého pečiva jsem prstem začala odstraňovat jakési nazelenalé semínka a kůrku, která nekřupala, jsem také dávala bokem.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Před vstupem do jídelny jsi váhala, jestli se nakonec nespokojit s proviantem, který jsi měla ve svých zavazadlech, ale nakonec jsi sebrala odvahu a rozhodla se navečeřet ve společnosti svého mistra očekávajíc snad cokoliv. Mistr tě však jenom slušně pozdravil a dál se věnoval své práci dožvýkývajíc svůj kus pečiva. Mohla ses tedy z valné části najíst v klidu a bez většího vzrušení či starostí o cokoliv, co by se ti mistr mohl pokoušet sdělit nebo vysvětlit. Teprve, když jsi se dostala do půlky své porce a začala se v ní více rýpat, tak mistr odložil datapad a natočil se trochu víc směrem k tobě.
Měla bys už jíst pořádně - byl bych nerad, kdybys mi někdy uprostřed výcviku omdlela vyčerpáním, neřknu-li někde na misi. A s ostrým režimem, který na palubě plánujeme budeš energie potřebovat více než dost - ráno totiž začínáme rozcvičkou již okolo sedmé,
zopakoval jednu ze svých nejčastějších výtek, které se vztahovaly k tvé životosprávě. Jednou tě již kvůli tomu poslal na seminář o správném stravování, kde se kromě velice "poutavých" holosnímků lidí s dlouhodobými špatnými stravovacími návyky vykládalo o tom, že nejvhodnější je pravidelná strava alespoň částečně obsahující vše nezbytné. Mimojiné však také prozradil, že do ranní rozcvičky ti nejspíš zbývalo něco málo přes sedm hodin.
Po rozcvičce budeš mít půl hodiny na snídani, než budeme pokračovat s tréninkem, hodina s mečem, pak trénink Síly a potom pauza před obědem. Dál už bychom měli dorazit do našeho cíle, takže poté vyrazíme na planetu a my dva pojedeme vyzvednout dohodnuté zásoby, za které jsme už značnou část zaplatili předem,
prozradil trochu detailněji tvůj osobní plán, který tě zítra čekal a nebylo v něm kdoví jak hodně skulinek pro jakoukoliv volnou činnost. Slova o zaneprázdněnosti a ostrém režimu tak rozhodně nebyla myšlena naprázdno.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 3. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Křižník třídy Onith, Chodby lodi:
Ten seminář, který jsem musela nějak přežít, jsem z větší části prospala s rukou pod bradou. Nebylo na něm vůbec nic zajímavého, neboť já nejím proto, že bych chtěla hubnout, nebo tak něco. Já nejedla, protože jsem byla extrémně vybíravá a nějaké nevhodné stravovací návyky mi byly celkem ukradené. Kdybych měla před sebou dort, koláčky, čokoládu, koblížky a tak podobně, tak bych jedla určitě. Sice bych se nijak nepřecpávala, protože nechci být tlustá, ale na druhou stranu, určitě bych neodolala.
Po mistrových slovech jsem si trochu povzdechla.
Tak toto mám na talíři pořád. Ale je pravda, že mi pořád ještě trochu lezou žebra a mám malý prsa... Musím zjistit, jestli by na jejich zvětšení nepomohlo nějaké cvičení.
Já mám ty sušenky, mistře. Z nich získám víc energie,
dál jsem se v tom rýpala, ale jedla jsem. Mistrovi jsem nechtěla vysvětlovat, že ty zelené semínka jsou divně kulaté, a že nekřupající kůrka není moc dobrá. Je to jedna z mnoha věcí, které mistr prostě nechápe, je zbytečné o tom mluvit a o jakoukoliv diskusi na toto téma jaksi nestojím.
Ostrý režim? Já se asi opravdu přihlásila do republikové armády a nevím o tom. Nemohl by být spíše něco jako zkušební režim? To by bylo pro mne přece lepší.
Vždyť sedm hodin je spíš noční hodina, než ranní,
povzdechla jsem si podruhé a zvýšila své tempo, abych se najedla co možná nejrychleji a dostala se tak do tepla své vlastní postele.
Vždyť to budu ještě spát... já o nějakou rozcvičku nestojím... To zas bude týrání a navíc mého vlastního těla. Protí týrání těla Hey bych neměla vůbec nic.
A nešlo by to prohodit, mistře? Ten trénink Síly hned po snídani... mohl by to být takový světlý bod mezi tou rozcvičkou a cvičení s mečem, ne?
Dokonce jsem si ani nijak výrazněji nestěžovala, neboť jsem byla unavená a mistrova slova, na které jsem si vzpomněla až dnes odpoledně, byť že byly proneseny již před časem, se do mé paměti konečně zapsaly a nějak výrazněji se dokonce i projevily.
S mistrem přebírat zásoby? Je to lepší, než zůstat na lodi, ale jemu asi nezdrhnu. To je teda smůla... ale při troše štěstí, kdyby se někde něco semlelo, bych mohla jít „zachraňovat“... stejně bych nemohla pít nic alkoholického, ale pořádně to obhlídnout... jsem Jedi a měla bych se umět pohybovat a zapadnout do všech vrstev společnosti, no ne?
Paráda, ten odpolední program zní skvěle. Neměli bychom zapadnout do prostředí mezi ty bary a herny? Že bych si místo tuniky vzala něco vhodnějšího? Jaké tam panuje podnebí, mistře? Jak vůbec to přebírání bude probíhat? Očekáváte nějaké problémy? Už jste s těmi lidmi někdy obchodoval? Máte o nich nějaké reference? Jsou spolehliví? Na jak dlouho to odhadujete? Co vlastně budeme vyzvedávat? Protože je celkem divné, že to nevezeme z Coruscantu, ale seženeme to na planetě plné heren a barů... tedy, pokud to není něco opravdu specifického.
Nehledě na pozdní hodinu jsem mistra zaplavila proudem otázek.
Snažila jsem se neusmívat, jenže mé herecké schopnosti jsou před mistrem jaksi nevyužitelné, takže jsem zářila jako sluníčko. Sice trochu unavené... ale radost jsem měla stejně. Též jsem ucítila příležitost ohledně možného předvedení se v nějakých opravdu pěkných věcech, které jsou rozhodně lepší, než tunika.
Byla jsem utahaná a dnešní propadák a nepříjemná Hey může přijít na přetřes i zítra. Po mistrově odpovědi jsem mu plánovala dát dobrou noc a odejít spát, pokud tedy nebude ještě něco chtít, neboť konkrétní detaily mohou počkat do zítřka. Už jsem totiž dojedla, nechala jen malý kousek, tedy když se nepočítá ta nekřupající kůrka a ty zelené semínka čehosi.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“