1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla: (3961 BBY)
Pokud jsi doposud věřil na nějakou formu spravedlnosti, tak tě po tvé poslední zakázce skoro až přešla chuť. Tedy, spíše té předposlední, protože ta poslední tě zavedla sem, na zapadlý Ithull se zásilkou, která se jen tak tak vyplatila. Ta poslední byla jenom jednoduchá doprava sem z tvého předchozího cíle, na jehož jméno ses snažil co nejrychleji zapomenout pomocí alkoholu. Ten místní sice nepatřil mezi to nejlepší, co by mohla galaxie nabídnout, ale dal se pít.
Tvé plány na hezkou a klidnou budoucnost po skončení války dostaly výraznou trhlinu zhruba před třemi týdny, kdy jsi převážel několik osob, které byly poněkud hledané v republikovém prostoru. K tvé smůle jsi byl pronásledován a byť se povedlo uniknout, tak to rozhodně zanechalo následky na tvé lodi. Oprava trvala více než dva týdny a hlavně byla mnohem nákladnější, než sis nakonec vydělal. Co hůř, dostal ses na seznam nepopulárních osob v rámci republikového prostoru jako podezřelý z nelegálního převozu nepřátel Republiky. Loď už byla naštěstí provozuschopná, ale pořád bylo potřeba provést nějaké opravy především, co levých bočních štítů týkalo, stejně jakožto záložního generátoru hyperpohonu a pár dalších systémů. Nicméně jsi s ní mohl létat a znovu se pokoušet vydělávat, byť nebylo pochyb, že brzy budeš potřebovat další investice do tvého prostředku.

Naštěstí pro tebe byl Ithull tak nějak neutrální a i když jsi zde nemohl doufat v nalezení nějaké super zakázky, měl jsi tu alespoň klid od republikové armády, jenž poslední dobou postupovala proti pašerákům a všem, co by mohli mít cokoliv společného s mandaloriany stále tvrději.

Kantýna, kde ses nacházel byla zhruba z půlky zaplněná a to včetně dvojice mužů v mandalorianském brnění, kteří se společně bavili v jednom z koutů kantýny. Seděli u stolu tak, jakoby čekali ještě na někoho dalšího, ale ten zatím nepřicházel. Všichni ostatní působili spíše jako místní a nezdálo se, že by kdokoliv z nich potřeboval tvoje služby. Bylo tu i několik humanoidních slečen, nicméně žádná ctižádostivá bothanka, což se vlastně dalo i čekat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Opouští mne štěstí...

Tohle jsem si opakoval poslední dny neustále, i když jsem se snažil na to nemyslet a plně se věnovat opravám lodi a doplnění zásob na další cestu.

Na nějaký čas jsem zakotvil na Ithullu.
No... spíše zabředl...
Nebylo to tu špatné, bylo kam zajít, pobavit se a časem i najít to, co pilot potřeboval pro svou loď.
Ale čas byl proti mně, i když tady by mě zřejmě nikdo z republikových složek v nejbližší době nehledal.
Podělal jsem si to sám, až moc jsem důvěřoval uprchlíkům, kteří byli příliš blízce napojeni na Mandaloriany a teď abych se bál ukázat ksicht kdekoliv v Republice.

Nad sklenkou něčeho lehčího jsem přemítal, jak z toho ven. Našetřené finance pomalu docházely, mému korábu stále chybělo pár věciček a donekonečna vysedávat v baru mě taky bude něco stát.
Musím rychle najít nějaký kšeft a to rychle. Třeba i bez lodi, když to jinak nepůjde...

Pohledem jsem zabloudil ke dvěma chlapům, ale jejich vzhled mne trochu odradil.
S Mandalorianama už nechci nic mít, kvůli nim jsem skončil tady... napadlo mě.
Jenže kromě nich se v lokále nacházelo snad jen pár dívek, co by ukojily mužskou touhu, ale zároveň vysály jeho portmonku. A to jsem rozhodně nehledal, alespoň ne teď.

Sakra, proč se ti dva furt ohlížejí a vrtí se? Na někoho asi čekají... blesklo mi hlavou a začal jsem se na ně víc zaměřovat. Sledovat jejich pohyby a také to, zda se k nim někdo neblíží.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
Byť se štěstí mohlo zdát jako nezbedná mrcha přeskakující z jedné osoby na druhou dle vlastního nepochopitelného záměru, tvůj druhý přítel alkohol tě na rozdíl od štěstí jen tak neopustil a stačilo na to jen pár nákladů. Sporu těchto dvou ses však nechtěl věnovat a jal ses sledovat dvojici mandalorianů, kteří byly, pokud pomineš vnady některých slečen, asi to nejzajímavější, co se dalo v okolí nalézt.
Spor, kdy jsi s muži naproti nechtěl nic mít proti tomu, kdy mohli být potencionálními zákazníky, u nichž jsi věděl, že minimálně ctili uzavřené dohody. Jedno z mála plusů, jimiž sis mohl být jistý, co se těchto obrněnců týkalo, nepočítaje jejich odpor k Republice.

Po chvilce sledování se konečně objevil ten, na něhož čekali - třetí mandalorian, který však nesl svou helmu pod paží a na rozdíl od těch dvou neměl modré, ale červené brnění. Mohl jsi na jeho pravé tváři vidět solidně velkou jizvu, jejímž původcem byl dle všeho nějaký dravec, spíše než výstřel nebo nějaké válečné zranění. Domněnku, že by mohl mít něco společného s divokou nebo snad i nějakým způsobem zadržovanou zvěří, ti potvrdil jeho pach, kde jsi poznal odlišný druh, dle všeho něčeho značně srstnatého.
Mandalorian s hustými černými vlasy zasedl ke svým dvěma kolegu a nic neříkajíc jim věnoval zkoumavý pohled, než nespokojeně praštil do stolu.
S takovou neschopností to prohrajeme, jaktože nejste schopni sehnat transport?
postěžoval si a obsluha se držela dál, protože se nezdálo, že by měl dotyčný zájem o nějaké drinky nebo cokoliv jiného.

Ze svých průzkumů jsi tu navíc věděl ještě o dalších dvou nebo třech kantýnách podobné velikosti a vzdálenosti od kosmoportu, kde by se také dalo teoreticky zavadit o možné kšefty, tedy pokud bys nechtěl zkoušet štěstí i dále zde.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Zatím jsem měl vypito jen pár skleniček a jelikož jsem předtím i něco pojedl, byl jsem stále schopen bez problémů vnímat, co se u stolu Mandalorianů děje. A začalo se to vyvíjet zajímavě. tedy zajímavě pro někoho, kdo vlastní transportní loď a nemá zrovna co na práci...

Cejtím tu kredity...

Sice jsem se zařekl, že Mandaloriana na loď už nevezmu, ale tady bych už asi k penězům jinak nepřišel a musel jsem vzít, co bylo k mání!
Rozhodnutí zvednout se a oslovit ty muže mi ale ztěžoval můj stav. Opilý jsem ještě nebyl, ale kdyby ze mně ti tři jen ucítili kapku alkoholu, mohlo by to vzbudit dojem neseriózního pilota a takového si nikdo nenajme...

Chtělo by to žvejkačku...

Pak jsem se rozhodl k něčemu jinému.
Mávnul jsem na vrchního a chtěl objednat rundu pro mě a potencionální zákazníky. Samozřejmě jsem měl v úmyslu nechat si sklenku a tři další poslat přímo na jejich stůl, abych je nejdříve oťuknul. Objednat jsem chtěl něco o třídu lepšího, než jsem měl dosud já...

Viděl bych to na Whyren's Reserve, snad tady tuhle dobrou whisky maj...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
Přítomnost velitele mandalorianů a to něco málo, co jsi mohl od nich zaslechnout tě přimělo myslet v obchodním jazyce. A jakmile se jednalo o kredity, tak jsi nakonec odsouval mnohé věci do pozadí, ať už se jednalo o různé předsudky nebo zrovna v tomto případě naštvaní na mandaloriany, kteří tě svým způsobem dostali do současné situace. Nicméně se zdálo, že tentokrát by to mohli být i oni, kdo by tě mohl dostat ven.

Místo přímého oslovení jsi zvolení pozvání na skleničku a objednal jsi tu nejkvalitnější whiskey, která zde byla k dispozici, protože ta jiná byla ta, kterou jsi popíjel a větší výběr tu prostě nebyl. Naštěstí se nejednalo o žádný archivní corelliánský kousek nebo něco podobného, které byly velmi drahé.
Po chvilce barman přinesl tři sklenky mandalorianům, kteří si jej zajímavě přeměřili a chvilku se jej vyptávali, než jim prozradil, že příčinou alkoholu na jejich stole jsi byl ty. Jeden s helmou na hlavě už se chtěl zvednout, ale gesto výše postaveného mandaloriana v červeném brnění bylo výmluvné a znovu se posadil. Byl to totiž jejich šéf osobně, který se zvedl a zamířil pevným krokem směrem ke tvému stolu.
Ehm, i když si vážím, že jste nám objednal relativně kvalitní alkohol, kteří mi kolegové stejně nedovedou ocenit, tak mi není jasné, za jakým účelem. A rozhodně nepředpokládám, že by to bylo kvůli tomu, že s námi sympatizujete, nebo se snad k nám chcete přidat. Tudíž bych ocenil vysvětlení vašeho činu, abych si jej já a mí kolegové nevyložili nějak špatně,
odpověděl pevným a tvrdším hlasem, kde byl znatelnější tenor. Autoritativnost z něho tedy sála i po hlase a ne jen z postoje a držení těla. Navíc jsi vycítil, že nějaká výrazně horší odpověď by se mu nemusela nějak výrazně zamlouvat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

No jasně, to se dalo čekat. Teď jen neudělat blbost a jít rovnou na věc...

Snažil jsem se moc nepřemýšlet a spíše mluvit. A to tak nejlépe, jak jsem se při provozování řemesla naučil nejlépe. Byť už nejedna sklenka alkoholu kalila moje myšlenky a řeč tak mohla být pro nezkušeného řečníka těžká a nesouvislá.

"Buďte pozdraven příteli! Předně bych nesmírně ocenil, budu-li se moci připojit k vašemu stolu a připít si s Vámi a vašimi přáteli! Jedině tak totiž můžete vyslechnout mou nabídku, která se týká vašich potíží s transportem. Zajisté omluvíte, že jsem poslouchal váš hovor, ale v takovém tichém a málo obsazeném lokále by to nebyl problém ani pro nahluchlého Ithoriana v důchodovém věku," zavedl jsem hovor a doufal, že mě nepošle k čertu a nechrstne mi whisky rovnou do ksichtu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
Snažil ses nenechat zaskočit přímým a ostrým přístupem mandalorianského velitele a zachovat si chladnou hlavu. K tomu navíc hovořit srozumitelně se značným množstvím alkoholu v tvém krevním oběhu. Naštěstí pro tebe to nebylo poprvé, cos byl tolik obohacen životodárnými vitamíny v tekuté podobě a dařilo se ti hovořit souvisle a plynule, ale také s pevným hlasem.
Svými slovy jsi mandaloriana rozhodně nepopudil, ba naopak - poznal jsi v jeho výraz mírný zájem, což by ti za normálních okolností a u běžného zákazníka bohatě stačilo, abys to dotlačil dále k nějakému obchodu. Nicméně mandalorianský velitel byl mnohem tvrdší oříšek, než běžný občan galaxie, co chtěl převézt banthu z planety na planetu.
Pravda, nejsme zrovna diskrétní,
zamumlal velitel nespokojeně, když si uvědomil i vlastní chybu.
A s mými podřízenými se bavit nemusíme. Pokud bychom měli uzavřít dohodu, tak postačí, když u toho budeme jen my dva,
dodal ještě a naznačil, že by si rád sednul, tentokrát již ve vší zdvořilosti. Zároveň jsi jen tak tak postřehl, že provedl i hodně nenápadné gesto ke svým kolegům, kteří jeho následkem zvolnili a jali se věnovat svému alkoholu a plánům, které však už byly příliš vzdálené tvým uším.
Řekněme, že bych opravdu měl zájem o sehnání transportu, který nenese mandalorianské označení, takže, co byste mi mohl nabídnout. A obecně byste se mi mohl více prezentovat a dát mi důvod, proč bych si vás měl vybrat,
vybídnul tě a předhodil ti tedy možnost jej zaujmout. Muselo ti být jasné, že muž naproti tobě rozhodně nebyl žádný arogantní zbohatlík z Coruscantu, který "ví", jak se dělá obchod.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Asi jsem se zbláznil...

Sedím v kantýně, jejíž jméno připomíná někoho, kdo právě vychrchlal z krku svůj ohryzek, popíjím tu nejdražší whisky a nabízím další obchod, na němž závisí moje už tak tísnivá finanční situace, Mandalorianovi...

Musel jsem se zbláznit, určitě!


Nechal jsem myšlenky odplout a jal se zaujmout potencionálního zákazníka svými řečmi, kterými jsem jej chtěl přesvědčit, že vlastně jinou možnost nemá a musí mě najmout.
"Předně musím říct, že jsem si hned zkraje vašeho hovoru všiml, že ten transport je pro Vás životní otázkou. Usoudil jsem tak z Vašeho rozpoložení a slovníku, kterým jste častoval své kolegy. Jste muž v nouzi a já Vám nabízím cestu z té nouze ven. Nebudu Vám lhát, že mám nejúžasnější a nejrychlejší loď téhle galaxie. Jsem prostě jen pilot, který si svých zákazníků cení natolik, že udělá i nemožné pro jejich spokojenost. Převážím prakticky cokoliv, ale raději mám živý kontraband, jestli mi rozumíte. Moje loď je nyní v menší fázi oprav, ale pokud dokoupím vše potřebné, bude připravena k akci během několika málo hodin. Stačí menší záloha a můžeme se domluvit..."

Nechtěl jsem hned zkraje nakousnout otázku peněz, ale potřeboval jsem založit, abych mohl zase pracovat. Časté návštěvy kantýny u Kch'rkkla mne totiž poslední dobou stály tolik, že si brzy nebudu moct dovolit ani hotelový pokoj...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
Při nabídce na "představení" svého byznysu jsi se neuchýlil k žádnému klasickém chvástání, které jsi tolikrát mohl pozorovat u svých kolegů, jejichž lodě byla prakticky slepené ze tří jiných a hrozilo, že se "roztrojí" při každém startu. Nastínil jsi také reálně svou situaci, v níž ses nacházel, každopádně mandalorian zachovával stejně chladnou tvář, jako poté, co se rozhodl zahájit tuto konverzaci jako jednání.
Dobře, máte plus za upřímnost a my v podstatě nepotřebujeme žádnou "super rychlou" loď. Neočekáváme cestou žádné potíže a zdaleka se není třeba obávat mandalorianských hlídek, o to bychom se případně postarali my. Navíc cesta nevede nikudy přes republikové území, pokud by vás zajímalo i tohle,
odpověděl mandalorian a poposedl si, jakoby mu úplně nesedlo jeho brnění, nebo jej měl na sobě již příliš dlouho. Občerstvil se ze své sklenky a chvilku si vychutnával kvalitní nápoj, než se rozhodl pokračovat.
Potřebujeme však dostatečně velký nákladový prostor pro přepravu našeho ... řekněme zboží. Očekáváme prostor alespoň dvou metrů do výšky a zhruba podobně do šířky a ideálně, aby všude okolo byl alespoň metr prostoru. Se zbožím by letěl jeden z nás jako spojka a případná výpomoc. Co se platby týká, tak deset procent předem a zbytek po vyložení zboží v cílové destinaci, potravu pro doprovod není třeba zahrnout do ceny,
přikročil mandalorian k dalšímu kroku během vyjednávání a dostal se i ke konkrétnějším informacím, které ti mohly trochu více přiblížit, co všechno by mohli potřebovat. Přesto ještě zůstalo mnoho nevyřčeno a tak nějak jsi podvědomě tušil, že mnohé se jen tak brzy nedozvíš, pokud nestvrdíte obchod nějakou dohodou. Muž naproti rozhodně nepatřil mezi nějaké neopatrné lidi, nehledě na to, že jej mohla tlačit nouze.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Ač jsem si dával hodně velký pozor na své reakce, z jedné informace ve mě přece jen trochu hrklo a musel jsem se ovládat, aby mi nezaskočil nápoj.

Cože? Dva metry na vejšku? Co to chce přepravit, snad ochočeného Wookieho?

"S prostorem ani placením nemám problém, pane! Rozhodně jsem připraven dopravit cokoliv, co budete zrovna potřebovat. Možná by mi ale pomohlo, kdybych znal povahu onoho nákladu... rozumějte, musím být připraven na všechny eventuality. Žádný pilot nemá rád překvapení na své vlastní lodi," pokusil jsem se dozvědět něco víc, aniž bych se jej na to ptal nějak vlezle.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
Vycítil jsi, že tahle skupina mandalorianů nepotřebuje převézt nijak extra obyčejný náklad, ale něco relativně neobvyklého, ale především i značně nebezpečného. To tě přimělo k pozoru a nutnosti položit další dotaz, čímž jsi možná i udělal dojem na mandaloriana, s nímž jsi vyjednával, než nějaký jiný dojem.
Dobře, jsem rád, že jste ohledně takovýchto věcí obezřetný,
pokývnul a znova si trochu upil ze sklenky, která se už blížila ke dnu.
Rozhodně nesmí opustit klec, ale jinak to může být dost nebezpečný náklad. I proto chci, aby s vámi letěl jeden z našich mužů, pro případ nouze, i když nečekám, že by se to mělo zvrtout. A můžu vás ujistit, že se nejedná o wookieho nebo nějakého inteligentního tvora, i když zuřivý dovede být dost. Každopádně velice rád bych již nesdílel další informace, protože jsou tajné a čím méně lidí ví více, tím lépe. Řekněme, že to může být i pro vaše bezpečí,
rozhodl se nakonec objasnit o něco více a čekal, jak na to budeš reagovat. Mohl sis však být jistý, že muž naproti tobě rozhodně nepatřil mezi špatné vyjednávače a dobře věděl, na čem si stojí.
Pokud tedy nejste proti, tak se můžeme dohodnout, s tím, že by odlet probíhal dnes před půlnocí na souřadnicích, kterých bych vám zaslal na komlink. Místo doručení bych vám sdělil až na místě a řekněme, že když bude vše probíhat tak jak má, tak by nemusel být problém ani s menším bonusem,
pronesl nakonec mandalorian a nebylo pochyb, že se jednalo o první a poslední nabídku, kterou ti předložil. Obecně s hodně inteligentními mandaloriany jsi již měl takové zkušenosti, že vyjednávání nebylo mnohdy možné.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Byl jsem překvapený, jak solidně se dá s tímhle Mandalorianem jednat.

I když to nejdůležitější jsem z něho nevytáhl...

"Dobře, ujednáno. V tuto chvíli mi bude muset postačit to málo, co jste mi řekl. Ale pokud se mnou poletí i jeden od vás, budu o něco klidnější," řekl jsem muži, s nímž jsem podle všeho právě dojednal dobrý byznys. Sám jsem z toho měl v duchu velkou radost, protože z toho mohla kápnout slušná finanční injekce nejen pro opravu mé lodi, ale taky na relativně pohodový život na pár týdnů, pokud bych chtěl být rozmařilý...

Ještě než stačil dosrkat poslední kapku svého pití, optal jsem se na závěr: "A nechcete mou loď ještě předtím vidět, šéfe?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla:
S průběhem jednání a dosavadním výsledkem jsi byl dle všeho spokojen, i když jsi pořád nevěděl některé konkrétní detaily. Zdálo se však, že míru nebezpečí mandaloriané nehodlají nijak výrazněji podceňovat, což jenom dokázalo jednání muže, s nímž jsi právě jednal. Při zmínce o tvé lodi se jen vědomé pousmál a vytáhnul datapad, aby jej po několik kliknutích na obrazovku otočil tvým směrem.
Myslíte tuhle?
zeptal se, když ti ukazoval snímek tvé lodi z dnešního rána, jak parkovala na kosmoportu. Pokud jsi tohoto muže mohl doposud v něčem podceňovat, tak ti nyní jasně ukázal, že to rozhodně nebude nejmoudřejší a je lepší mít se v jeho blízkosti na pozoru, obzvláště, pokud bys měl stát proti němu.
Vnitřek jsme sice neviděli, ale máme dostatečné informace, abychom byli v tomhle ohledu spokojeni,
dodal ještě, než si datapad opět schoval na svoje místo a pootočil v rukou svou helmu o devadesát stupňů směrem k východu. Viděl jsi, že se už chystal pomalu zvedat, když se ještě zarazil a vylovil z kapsy komlink a jednu kreditovou minci.
Málem bych zapomněl na číslo vašeho komlinku, abych vám mohl ve správný čas odeslat potřebné informace o lokalitě. A tady ukázka, že nějaké ty drobné opravdu máme. A ještě jednu prosbu bych měl. Budu pokojnější, pokud nebude pod výraznějším vlivem, až poletíte s nákladem,
dodal ještě na závěr a čekal až mu sdělíš číslo komlinku, aby poté odešel ke svým kumpánům, s nimiž by se však nezdržel dlouho. Vlastně by šlo jen o krátkou výměnu několika informací, než by se zvedl a již s helmami na hlavách vyrazili pryč z kantýny.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Kantýna u Kch'rkkla

Jedna z posldních poznámek předtím, než vstal a spoelčně s kumpány opustil lokál, mě v duchu mírně nadzvedla. Byť jsem věděl, že ke sklence alkoholu nemám daleko, snažil jsem se po celou dobu, co jsem s ním jednal, vypadat ve střehu a nanejvýš kultivovaně.

Tohle sis moh odpustit, kámo!

Předal jsem mu na sebe kontakt a díval se, jak mizí ve dveřích. Pak jsem mávnul na vrchního, zaplatitl útratu a vydal se do doků. Musel jsem se přesvědčit, že o mou krásku je dobře postaráno a že bude brzy připravená na cestu.

O nové zakázce jsem se dozvěděl méně informací, než bych potřeboval, ale vidina tučné odměny mi stačila k tomu, abych na to kývnul. Musel jsem si však utřídit myšlenky. Přece jen to nebyla tuctová záležitost a přestože mi ten Mandalorian naznačil, že potíže by se nám měly vyhnout, já jsem si tím nebyl tak úplně jistý. Zvláště, když tak mlžil, co se zásilky týká...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Dok 2C:
Další drink sis už nedával, možná i z popuzení na slova mandaloriana, a namířil sis to nazpět do doků, kde stála tvá loď. I když ještě zdaleka nebyla noc, stejně si na ulicí moc jedinců nepotkal, pouze se u jednoho rohu na hlavní ulici objevila lehká děva staršího ročníku. Zkusila po tobě hodit očkem, pohrála si se svým lekku a dávala všanc své stále pevné vnady, ale tvá mise nyní spočívala v něčem jiném a komplikace či zpestření navíc nebylo na pořadu.
Svou loď jsi nalezl přesně tam, kde jsi ji naposledy zanechal a souhlasil i její stav. Pořád jsi mohl vidět místa, která potřebovala ještě nějaké další opravy, nicméně už se nejednalo o nic kritického. Jedna nebo dvě věci ještě stále znamenala nějaká omezení, ale zbytek byl už jenom venkovní vadou, která však mohla odrazovat potenciální zákazníky.
Nastoupil jsi v klidu dovnitř a jal se kontrolovat jednotlivé systémy lodi. Stav paliva svítil na maximu, stejně jako doplnění dalších tekutin, maziv a podobně, za což jsi ponechal správě přístavu ne až tak malý poplatek. Mohl jsi ale říct, že do množství to nemusela být tak špatná investice, i když kvalita místního paliva asi nebude odpovídat tomu, které se dodává například na planety mající loděnice.
I kontrola dalších systémů prozrazovala, že vše fungovalo dobře a tak těmi jedinými omezenými systémy bylo řízení nouzových přepážkových dveří, které měly loď chránit od například šíření požárů utěsněním některé ze sekcí nebo třeba i proti úniku atmosféry, byť toto by základní dveře měly vydržet. Druhým ne zcela fungujícím systémem byla blbnoucí regulace osvětlení na většině lodi, kdy aktuálním jediným fungujícím nastavením bylo svítit nebo nesvítit, zatímco dříve jsi to mohl regulovat zhruba po desetinách. Do požadované hodiny příletu jsi měl ještě nějaký čas a dalo se očekávat, že místo setkání nebude nikde na druhé straně planety, což bys i tak s trochou šikovnosti mohl zvládnout hodně rychle.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“