4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Cestou do vesnice:
Vzhledem k probíhající konverzaci jsi většinou pozornosti mohla směřovat pouze tím směrem a sem tam něco k řízení tvora, ale ten se po cestě "řídil" prakticky sám, takže s tímto až tak velká potíž nebyla. Vycítila jsi, že to Ninn myslel všechno v dobrém, přesto jsi mu musela vyložit svůj názor, po němž se zatvářil trochu nejistě a vydechnul si. Jen těžko jsi mohla soudit, jaké emoce se v tu chvíli za tím vším skrývaly, protože i kdyby ses jej pokoušela číst, tak byl relativně nečitelný.
Ale nikdo tu nic neříkal o kleknutí na kolenou a děkování. Z mého pohledu si spíš někdy snažíš ukousnout větší sousto, nezajímáš se o názor ostatních, kteří by ti mohli někdy pomoci a působíš, že všechno chceš zvládnout, i když v tu chvíli sama ještě nevíš jak. Být padawan není o tom dokazovat, co všechno umíš, ale naučit se všechno, co neumíš. A pak když se někdo ptá, tak ho poněkud neurvale odbudeš, i když jeho nápad může být v tu chvíli lepší nebo s tím má zkušenosti. A to že se ti to opakuje dokola je v tom, že ti chtějí všichni pomoci,
pokusil se Ninn upřesnit, jak to celé bylo vlastně myšleno a že měl dojem o tvém nepřesném výkladu jeho posledních slov. Jinak k cestě samotné nějaké další výtky neměl, takže jste pokračovali dále stejným směrem nikým nerušeni. Výjimkou byl až protijedoucí landspeeder, který podle opotřebení mohl patřit nějakému statkáři. Věnovali vám jen podivný pohled, ale jinak se mihly a zmizeli na druhou stranu.
A jsem rád, že o tom všem budeš alespoň přemýšlet. A neboj se i více zapojit svého mistra, ten ti s tím může pomoci nejvíce. V případě potřeby však můžu zkusit poradit i já nebo mistr Renmir,
dodal ještě a pak byl připraven už jen odpovídat na nějaké otázky, nebo něco upřesnit. I když to možná nedával tolik najevo, tak jistě i on pociťoval únavu z absolvované akce.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Cestou do vesnice:
Raději bych se s Ninnem dohadovala, jenže já plánovala odmítnout jeho pomocnou ruku. U Sitha, nepotřebovala jsem ji. Za prvé toho sama zvládnu celkem dost a za druhé... najednou se všichni mohli přetrhnout, jak mi chtěli pomáhat.
Prostě mi to celé nesedí. Proč mi najednou chcete všichni pomáhat? Koneckonců, vždycky jsem chtěla být Jedi.
I já jsem byla vyčerpaná, měla jsem obrovskou žízeň a mluvením bok bolel o trošku více, než kdybych mlčela. Proč by mi měl někdo prakticky neznámý pomáhat? Ale kdybych se vyjádřila, rozvířila bych další kolo debaty a ne, děkuju. Neplánuju se bavit se Siliinem po příjezdu a nebudu se už více bavit ani s Ninnem.
Nicméně děkuji za nabídku, ale myslím si, že není věc, kterou bych nedokázala zvládnout sama. Dokonce i se svým zraněním bych dokázala utéct. Nemyslím si, že bych potřebovala pomáhat,
ne a ne a ne. Kromě ostatního se mi ani nelíbil směr Ninnova uvažování. Můj úkol by opravdu jednoduchý a Ninn, aniž by věděl, co se stalo, automaticky předpokládal, že jsem na něj nestačila. Kdyby to byl jiný padawan, zcela jistě by přemýšlel o komplikacích, které se mohly vyskytnout... ale já si automaticky ukousla větší sousto, než jsem zvládla. Tohle bylo opravdu hezké. Co mne pošlou dělat příště, když nestačím ani na takovou hloupost?
A není to od vás fér. Vy víte, co vedlo k mému zranění? Proč automaticky všichni čekáte, že na všechno nestačím? Divíte se mi, že s takovým přístupem potřebuju pořád něco dokazovat? Kdyby měla stejné zranění Hey, ani vás nenapadne uvažovat o tom, že na tu diverzi nestačila. Ale máte před sebou jenom Hayasan, tak je to jasné,
ať si říká kdo chce co chce, tak ty neustálé nabídky pomoci a Ninnův směr uvažování byl vážně otravný. Ale co jsem s tím asi měla dělat? Tohle byl začarovaný kruh. No, dobrá, zrovna teď mne Ninn podceňoval oprávněně, ale...
... to jsem vážně tak špatná? Jestli ano, má vůbec cenu pokračovat ve výcviku? Kdy s tímto tempem budu rytíř? V pětadvaceti? Zatímco já budu na počátku cesty, tak mí šikovnější kolegové budou mít titul mistra a já zase budu chudáček, kterému je třeba pomáhat. Jděte do háje zeleného, všichni!
na mé otrávenosti se možná podepisovala i únava a mé zranění, ale já toho všeho měla opravdu plné kecky. Kolem mne byl jeden samaritán větší než druhý, což jsem zcela evidentně měla brát s nadšením. Kdyby bylo po mém, tak všichni, jeden jako druhý, táhnou k čertu. Dokonce bych tam poslala i mistra Siliina, protože ten všem těm mým pomocníkům zřejmě kraluje.
Ze všeho nejvíc jsem se těšila na postel. A také na to, jak se dozvím, že si chci s mým mistrem promluvit. Vždycky mne mí nadřízení dokázali ohromit jedním. Jak přesně dokázali odhadnout to, co nechci a úplně to otočili. Cestu samotnou jsem příliš nevnímala. Únava a vyčerpání na mne dolehlo plnou vahou a já to už nezvládala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Cestou do vesnice:
Na tvou odpověď se Ninn zatvářil trochu nechápavě, ale nechal to nakonec být a nic dalšího již nepodotknul. Zbytek cesty se tedy nesl v klidném a tichém duchu, kdy jsi i povětšinou vypnula a reagovala jenom na nějakou korekci kurzu, ale těch bylo všeobecně pomálu. Na okolí dával dle všeho pozor Ninn, i když se každou minutou zdálo více a více jisté, že do cíle byste již měli dorazit bez větších komplikací.

Do vesnice jste dorazili asi po dvou a něco hodinách cesty a nedělalo vám větší problém najít zbytek skupiny, už podle toho, že se tam nacházeli tvorové stejní, jako ti, s kterými jste jeli vy. Všichni byli příhodně zastaveni před budovou, která mohla vypadat jako místní stanice doktora. Do hlavního města by vám ještě scházelo několik hodin cesty, ale pro účely záchrany bylo tohle více než postačující.
Sotva jste mohli slézt z tvora, tak už k vám dorazily Hey a Sall a dle jejich úpravy jste mohli usoudit, že dorazily jen krátce před vámi.
Všichni jsou zdraví a nezranění, místní doktor je ještě kontroluje, ale nic vážného už by tam být nemělo. Cestou sem jsme na žádné komplikace nenarazily a místní úřad nám vyšel ve všem vstříc - pro zajatce se v tamhleté kantýně naproti chystá teplé jídlo a prostor, kde budou moci počkat, než dorazí transport z hlavního města. Tam jsme ještě nevolaly,
přednesla Sall hlášení a její mistr spokojeně pokývnul.
My jsme taky zvládli všechno podle plánu, jen Hayasan je zraněná. To nejvážnější jsem ošetřil na místě, zbytek by mohl teď obstarat lékař. Běžte si tedy v klidu odpočinou a taky něco pojíst do kantýny, já zjistím, jak si vedl zbytek a zařídím další náležitosti. Odvedli jste všichni dobrou práci, všechny jsme odtamtud dostali a pokud uspěli i mistr Siliin s Renmirem, tak by tenhle gang mohl být vyřízený,
shrnul aktuální situaci Ninn a pokud jsi ani ti již nic dalšího nechtěla namítat, tak byl připraven vás opustit a jít zařizovat některé další věci, zatímco na tebe by mělo čekat ošetření a následná návštěva kantýna, kde se pro vás chystalo občerstvení.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Cestou do vesnice:
Bylo mi tak trošku ukradené, že mne Ninn nechápe. Ale já si prostě od nikoho pomáhat nenechám. Vždyť jsem to zvládala i bez pomoci. Jsem dost silná. Možná nejsem až zas tak chytrá, jak jsem si myslela a možná nejsem ani dost schopná na to, abych někdy mohla být užitečným Jedim, ale silná jsem dost. Tedy doufám. Nechci, aby mi byla zbořena další iluze.

Z tvora se mi slézalo dost blbě. Bok bolel, byl celý dřevěný a neohebný. Také jsem se cítila opravdu vyčerpaně, takže se asi nebylo třeba divit tomu, že jsem na pevné zemi napřed poklesla v kolenech a skoro jsem spadla, poté jsem trošku vrávorala. Pokud by mi chtěl někdo pomáhat, pokusila bych se ho odehnat mávnutím ruky, či bych mu ústně sdělila, že jsem v pohodě a že to zvládnu. Nicméně pokud by mi pomoc vnutil, nebyla jsem dost silná na to, abych jeje dokázala spacifikovat a odehnat jej od sebe.
Napřed jsem mlčela, dokud si Sall a Ninn nevyměnili hlášení, ale aspoň trochu pozor jsem dávala jen na to od Sall. Ninn pro mne žádné novinky neměl.
Sall, prosím,
pokusila jsem se ji přivábit k sobě, zatímco jsem si držela bok a sotva jsem stála na nohách. I když jsem se vezla, skutečně to bylo vyčerpávající.
Byla bys tak laskavá a zodpověděla mi hm... dvě otázky? Možná tři,
upřesnila jsem, neboť jsem si vlastně ani nebyla jistá, jak se mám ke své kamarádce, či bývalé kamarádce vlastně chovat.
Kolik je zde lékařů? Mají hodně práce s vašimi zraněnými?
Byla jsem si prakticky jistá, že Sall při svém hlášení měla na mysli zdravé jedince. Zcela jistě nepočítala ty, kteří byli zranění už při tom přepadení. Vždyť jsme pro ně vyráběli ty pitomé nosítka.
Nebo vlastně, říkala jsi, že je tu minimálně jeden lékař, který kontroluje zdravé, že? Ten je v té kantýně? No, mám takový dojem, že někoho asi předběhnu,
usmála jsem se na Sall. Bylo to takové křečovité. Jednak jsem trpěla bolestí a druhak, jak se mám asi se Sall bavit? Trochu jsme se porafaly, ona mi nezapomněla omlátit o hlavu to naše kamarádství (i když ve světle všeho, co jsem se dozvěděla, hrála v našem vztahu spíše lítost z její strany. Nějaká rovnost mezi námi asi nikdy nebyla), já byla možná hnusná a teď jsem měla předstírat, že se nic nestalo.
A ještě něco,
blesklo i hlavou, protože já na Niendi skutečně nezapomněla. Bylo by strašně nefér, kdyby někdo tak nadaný zůstal na planetě, zatímco já bych letěla pryč. Ona si zasloužila dostat lepší šanci, lítat pro Řád a tak podobně.
Neslyšela jsi o řidičce jménem Niendi? Podařilo se jí z obklíčení uniknout,
nepředpokládala jsem, že by se za tu chvilku Sall něco stihla dozvědět, ale já se zeptat prostě musela. V každém případě jsem poděkovala za odpovědi a kulhaje na všechny čtyři jsem se vydala udaným směrem. Šla jsem pomalu, protože jsem už nikam nemusela spěchat. Přes svůj nedobrý fyzický stav jsem ale byla dost ráda, že to mám všechno za sebou. I když není nejmenších pochyb o tom, kdo je zde největší trotl.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Cestou do vesnice:
Když jsi měla potíže se slezením, tak k tobě udělali krok na pomoc všichni tři, ale tvoje gesto je stihlo zastavit včas, i když jisté zaváhání tam bylo patrné. Fakt, že jsi však byla sama schopná pohybu je nakonec ukonejšil natolik, aby ti zatím dali možnost to zvládnout sama.
Ti nejvíce zranění byli ošetření jako první, ostatní tam jdou spíše na kontrolu, takže určitě nebude vadit, když si chvilku počkají kvůli někomu, kdo je pomáhal osvobodit,
odpověděla ti a dorazila blíže k tobě nevnímajíc vaše dřívější neshody. Postavila se vedle tebe a zahleděla na zbylou dvojici.
Dohlédnu na její ošetření, pak dorazíme do kantýny,
informovala je a dostalo se jí souhlasného pokývání hlavami. U rytíře Ninna bys pak mohla postřehnout i jakýsi spokojený, ne-li hrdý úsměv nad počínáním své padawanky.
Sall se rozhodla tě podpořit tím, že se doslova vnutila pod tvou levou ruku a přenesla na sebe část tvé váhy - neptala se a ani se na to ptát nechtěla, protože vše podstatné viděla.
Zaslechla jsem o ní zmínku od místního starosty. Prý sem včera dorazila, málem cestou někoho porazila a zjišťovala možnosti nějakých posil - jenomže tady žádné vojenské osídlení nebo pořádkové služby nejsou, tak pokračovala dál do hlavního města, víc zatím nevím. A cos vůbec dělala, že jsi takhle zřízená?
odpověděla ti, zatímco vás nasměrovala k domu, který byl prve označen za něco jako ordinaci a odkud se občas někdo vynořil a s úlevou mířil na opačnou stranu ke kantýně.
Vevnitř jsi zjistila, že se nejednalo o žádnou velkou ordinaci nebo cokoliv a také, že už tu až tak hodně lidí nebylo. Nicméně pět jedinců jsi nakonec předběhla, ale vzhledem k tvému stavu nikdo nic nenamítal. A i když ordinace nebyl největší, bylo zde všechno pečlivě udržované a v dobrém stavu, zatímco tě doktor vyzval, aby ses svlékla do spodního prádla mohl tě ošetřit. Sall mezitím čekala, jestli nebudeš něco namítat proti její přítomnosti, jinak hodlala počkat v ordinaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Cestou do vesnice:
Sall mi doslova vnutila pomocnou ruku. Co jsem s tím asi měla dělat? Vyjet na ní a seřvat ji? Vždyť to byla moje kamarádka. Ninnův výraz jsem zahlédla a na náladě mi moc nepřidal. To můj mistr se na mne nikdy tak nepodíval. V jeho očích jsem pravidelně vídala spíše jenom zklamání. Asi opravdu nejsem vhodný materiál na Jediho.
Pomoc Sall se nakonec opravdu hodila. Nevím, jestli bych to sama vůbec ušla, takže jsem její pomoci využila a skutečně se o ni trochu opírala.
U Sitha,
zaklela jsem.
Hlavní město je asi daleko, že? I když... nemůže být, protože by tam jinak nesháněla posily a šla by jinam,
snažila jsem se přemýšlet, ale Sall mi moc příležitostí nedala a hned toužila po vysvětlení, co se vlastně stalo. Počkala jsem si, až jsme byli mimo normální doslech ostatních Jediů. Vydechla jsem.
Ty, Sall... napřed jsem se ti chtěla omluvit. Neodhadla jsem ten tlak, pod kterým jsi byla. Chovala jsem se k tobě fakt hnusně. Odpustíš mi, prosím? Už se to nebude opakovat,
ať jsem se cítila jakkoliv, někde v hloubi jsem si byla jistá, že nechci od sebe odehnat úplně každého. Na Ninnovi nezáleželo, na Renmirovi ještě míň, Hey mi byla ukradená totálně... ale Sall opravdu ne. Vztek ani zlobu jsem již nepociťovala. Vychladla jsem.
A ani nechtěj vědět, co se stalo. Nepřemýšlela jsem, spěchala, ignorovala nebezpečí a zbytečně riskovala. Kdyby existovala soutěž s názvem Největší blbost roku, vyhrála bych ji,
odpověděla jsem Sall popravdě. Chovala jsem se vážně blbě a opravdu jsem ji nechtěla ztratit. Na prstech jedné ruky bych mohla spočítat, kolik Jediů mne rádo vidělo. Vztek a zlobu jsem už nepociťovala.

Ordinace byla sice taková skromnější, ale dostačující. Když mne doktor vyzval, abych se svlékla, kousla jsem se do rtu. Cožpak neviděl, že jsem celá ušmudlaná od krve?
Kdyby mi z břicha čouhal nůž, také byste chtěl, abych se svlékala?
Neodpustila jsem si rýpavou poznámku.
To se mi snad zdá. Toto není doktor, toto je felčar. To nemá nůž na rozříznutí oblečení? Cožpak nechápe, jak moc to bolí?
Nicméně neplánovala jsem vypadat jako nějaká padavka, takže jsem se pustila Sall, opět jsem trošku zavrávorala a celkem pomalými pohyby jsem se svlékla. Šlo to totiž těžko, dost to bolelo. Takže jsem Sall využila ještě jednou a při svlékání jsem se o ni znovu opírala.
Nechci nic proti bolesti a potřebuji zítra zvládnout cestu do hlavního města a zpátky,
informovala jsem doktora se svými požadavky, jakmile bylo to týrání (ehm, svlékání) ukončeno. Žádný sajrajt do mne nenalejou. I proto, že jsem nechtěla skončit ´v nádrži s koltem, z čehož mi už teď stály vlasy hrůzou na hlavě. To raději vydržím tu bolest.
Vlastně si s tím ani nemusíte moc hrát, doktore, myslím si, že je to jenom bolestivé,
sjela jsem felčara posledním pohledem a vyloženě jsem čekala, kdy vytáhne zakrvácenou zástěru a rezavej nůž. Na Sallwits jsem se usmála a rozhodně jsem proti její přítomnosti nic nenamítala. V případě, že se doktor ošíval a něco proti bolesti mi chtěl skutečně dát, nenechala bych na sebe sáhnout. Já se jenom šance na kolto opravdu hrozně bála.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Rozhodla jsi překonat svoje starší názory a Sall se upřímně omluvit a ohledně upřímnosti jsi nezůstala jenom u té omluvy. Na její dotaz ohledně toho, co se stalo, jsi se rozhodla odpovědět po pravdě, byť trochu stručně. Nejprve se trochu ohlédla směrem na druhou stranu od příjezdové cesty do vesnice.
Každý máme svoje slabší chvilky, na to už nemusíš myslet. Jinak hlavní město je ještě nějakou tu hodinu cesty, teď nevím, jestli dvě nebo tři, ale jestli jela na plný plyn, tak to určitě mohla stihnout dřív,
informovala tě, ať z toho neděláš nějakou velkou věc a že i ona samotná tomu nic extra významného nepřikládá. Také ti prozradila, jak daleko dle ní bylo do hlavního města. I přes plnou rychlost se tak dalo pochybovat, že by posily mohly přijet včas, protože střet netrval ani půl hodinu, natožpak nějakých šest, které by mohla zabrat cesta tam a nazpět.
Po pravdě, mě se plán s odvracením pozornosti moc nezdál - když jsme unikaly, tak si nás nikdo nevšiml a dostaly jsme se až ven bez jakéhokoliv poplachu. Ale můj mistr říkal, že podobné úkoly by pro tebe mohly být jako stvořené - záškodničení, upoutání pozornosti a podobně. Ale to je jedno, hlavně jsme všichni z toho venku a tobě se nestalo nic závažného,
dodala nakonec k tvému počínání a rozhodla se to téma uzavřít akorát včas předtím, než jste vstoupily do ordinace.

Doktor ti věnoval jenom nevěřícný pohled nad tím, že mu kladeš takové otázky a radši to nekomentoval, zatímco si připravoval čisté vybavení, které bylo kvalitně udržováno. Sall si jenom povzdechla nad tvou rozmrzelostí, a i tys musela připustit, že tričko ti šlo sundat hůře jen proto, jak tě bolely ruce z únavu a polámání. Skrze Ninnův obvaz jsi mohla sice spatřit menší flek, ale k žádnému vážnějšímu krve již nedocházelo. Bolestivější bylo, až když doktor sundaval obvaz, ale zde si počínal a obezřetně to přestřihl nůžkami, takže jsi poprvé mohla vidět svá zranění a určitě se nejednalo o nic hezkého na pohled. Když ses dívala a mohla si prohlížet své zranění, tak sis ani nevšimla, že si připravil hyposprej, kterým ti vstříkl nějakou látku.
Během chvilky jsi byla lehce otupělá, hlavně to však potlačilo většinu bolesti, kterou jsi mohla pociťovat. Následně by se dal do ošetřování místa - postupně od kraje řádnou dezinfekcí, pak očistil okraje, vzal koltový sprej a nastříkal ho na ránu, která už opět trochu krvácela, což se však dalo od ošetření očekávat. Po prvním nástřiku lékař chvilku počkal, než provedl nástřik znovu a hned poté na místo připlácl koltovou náplast. Jednou rukou ji přidržel, zatímco si přichystal obvaz, který ti omotal okolo a středně jej přitlačil, takže jsi vytušila, že by tě mohl omezovat při běhání.
Následně provedl kontrolu dalších škrábanců, které jsi na sobě měla, několik jich ošetřil, než zamířil k umyvadlu, aby se omyl.
Čisté oblečení žel nemám, ale tamhle je umyvadlo s ručníkem, kdybyste se chtěla opláchnout a trochu se omýt. Žádné výrazně prudké pohyby a zítra vydržíte v rozumném tempu třeba cestu na druhou stranu planety,
řekl nakonec a naznačil ti, že jakmile budeš hotová, tak můžeš odejít.

Když jste byly venku, tak se před tebe Sall postavila a nevěřícně se na tebe podívala.
Cos to tam prosím tě vyváděla za scénu? Neříkej mi, že s mistrem jako Siliin, nemáš alespoň trochu představu o slušných doktorech,
promluvila trochu nazlobeně k tvému vystoupení, které ses rozhodla v ordinaci předvést.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Ucítila jsem jen lehké varování v Síle, ale byla jsem příliš vyčerpaná a pomalá. Nestihla jsem se bránit. Ale všimla jsem si, jak mi do rány stříkl nějakou látku a potom... potom jsem byla lehce otupělá.
Doktore, tohle byl vtip, že ano? Řekla jsem, že nechci nic proti bolesti. Často jednáte proti přání svých pacientů? Pošlu na vás stížnost,
slíbila jsem mu. Tohle prostě ne. Jednoznačně to přehnal. Co kdyby to bylo proti zásadám nějaké mé víry? Nicméně ošetřit jsem se nechala. Jen to omytí jsem odmítla tím, že jsem zavrtěla hlavou. Už jsem s doktorem neztrácela čas. Ani jsem nepoděkovala za ošetření. Koneckonců, byla to jeho povinnost.

Se Sall jsem se hádat nechtěla. Zrovna před chvílí jsem se jí omlouvala. Být to někdo jiný, vyjedu na něj. Takto jsem se jenom párkrát nadechla, abych se uklidnila a mohla hovořit bez známky podrážděnosti. Protože jsem se už nechtěla chytat Sall, opřela jsem se o budovu. Možná bych vydržela stát i bez pevné podpory, ale takto to bylo o mnoho lepší.
Tak si představ, že za tebou dojde někdo podobně zřízený. Podpírá ho další člověk. Zcela evidentně má ránu na břiše. Nevíš, jak je hluboká a kde přesně je. Vidíš jenom spousty krve. Chtěla bys po něm, aby se svlékal? Vždyť pro poranění na břiše existuje dokonce i speciální poloha. A vůbec, manipulace musí být velmi opatrná. Já bych ho uložila na záda, nožem bych rozřízla oblečení a nejprve bych zjistila charakter rány,
unaveně jsem vysvětlovala svůj postoj. Podle mého názoru ta osoba uvnitř nebyla slušným doktorem. Byl to packal nejvyššího kalibru.
Vždyť i rána, která se na první pohled může jevit jako povrchová, mohla probodnout třeba ledviny. Poranění břicha se nikdy nepodceňuje, to by měl ten doktor vědět,
tohle byl opravdu zlý sen. Až zas tolik jsem toho snad neřekla.
Dokonce i kdybych měla poraněnou jenom nohu... vždyť je přece jednodušší, pro pacienta příjemnější a méně bolestivé, když vezmeš ten nůž a zničenému oblečení zasadíš poslední ránu,
myslela jsem si, že toto se mi celé musí jenom zdát. V životě by mne nenapadlo, že budu vysvětlovat někomu, proč je lepší rozříznout oblečení, než nutit pacienta, aby se svlékal. Doktor si nepočínal správně. Možná se na mne dost nepodíval a reagoval automaticky, ale to ho neomlouvá. Je to doktor, k sakru.
A jestli ti jde o ten zbytek, tak jsem se jasně vyjádřila. Nechtěla jsem nic proti bolesti. Mám k tomu své důvody. Trpím klaustrofobií. K smrti se bojím nádrží s koltem. Mám veliký strach, sotva je vidím. Nechci se už do žádné nikdy dostat. Proto jsem nechtěla nic proti bolesti, abych nebyla otupělá a někdo mne do nějaké nestrčil... šance byla minimální, ale stejně... a ten doktor... bez zákonného důvodu jednal vyloženě proti přání svého pacienta. To je nepřijatelné,
vysvětlovala jsem dál a přála si, abych se mohla někam svést a vyspat se. Vlastně ani toto místečko nebylo vyloženě špatné. Padaly mi oči, chtělo se mi spát a Sall trpěla utkvělou představou, že potřebuji vyčinit. Všichni mi poslední dobou jenom nadávali. Siliin, Ninn, Renmir... proč to Sall nemohla přejít, proč? Cožpak nevidí, v jakém jsem stavu?
Opravdu sis nevšimla mé rány? Byla pěkná? I ty bys mne nutila, abych se s něčím takovým svlékala? Kdyby se jednalo o tebe, nedovolila bych to. I kdyby se nakonec ukázalo, že je to jen bezvýznamný škrábanec. Jsem vyčerpaná, Sall,
znovu jsem se vrátila k předchozímu rozhovoru a nakonec jsem si povzdechla. Nejednala fér, tohle od ní nebylo správné. Do klidného tónu jsem se musela nutit a neustále jsem si musela dávat pozor. Jenže já si nemohla dovolit na Sall řvát, i když iluze o našem přátelství se pomalu rozplývala. Sall si tu pořád hrála na mou nadřízenou a jí ta mise zřejmě velmi prospěla. Unaveně jsem zavřela oči. Tak se mi chtělo spát... nebyla zima, bylo teplo. A toto místo bylo ke spaní stejně vhodné, jako kterékoliv jiné. Udělala jsem podél stěny pár kroků. Našla jsem si tam takové šikovně schované místečko a svezla jsem se do sedu. Téměř okamžitě jsem zavřela oči. Ignorovala jsem jídlo, ignorovala jsem spánek pod střechou... pokud mne Sallwits nějakým způsobem nedonutila toto místečko opustit, téměř ihned jsem usnula.
Ale vzato kolem a kolem, Sall na mé seřvání neměla právo. Protože doktor zvolil špatný postup a jednal proti vyloženému přání svého pacienta. I když jsem byla Jedi, měla jsem právo odmítnout léčbu. Jenže na má práva asi nikdo nehleděl. Bylo to jasné. Hayasan prostě musí držet hubu a krok a v jejím případě není možné, že se někdo spletl. Možná bych na to měla příště myslet. Raději mlčet, nebránit se a nepřidělávat si problémy... i když vzhledem k dnešku to vlastně ani skoro nestálo za řeč. Jenom tu slíbenou stížnost jsem si rozmyslela. Sallwits by se za mne nepostavila, tak nebylo, co řešit. Kdyby došlo k nějakému důkaznímu řízení, byla by na straně doktora. Kamarádka jak něco, opravdu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Na poznámku od své kamarádky, i když nad tímto označením sis stále nebyla jistá, jsi měla touhu zareagovat a pokusit se vysvětlit svůj postoj k průběhu ošetření, které jsi před chvílí absolvovala. Nicméně již ze samotného výrazu Sall jsi mohla vidět, že ani srdceryvný proslov ji v tomhle moc nepřesvědčil.
A teď ti řeknu jak to vnímám já. Za prvé, osobně jsem viděla, jak doktor ošetřoval všechny, kteří s námi přijeli a odvedl dobrou práci. Ano, je to vesnický doktor, nenechá si něco diktovat od nevrlých, zraněných nebo rádoby chytrých pacientů a drží se svých zkušeností. A když si vezmu v jakém si byla stavu - ty se mu divíš, že ignoroval tvé řeči? Nevěděl, že jsi Jedi, jen že jsi utrpěla zranění - už na první pohled vypadáš teď dost bídně a skrze tvé oblečení je vidět, že ho nikde nemáš k tělu přilepené, takže si mohl dovolit tě vyzvat k usazení. Navíc, kdyby jsi akutně krvácela, tak tam nepřijdeme takhle v klidu, ne? Nehledě na to, že to studoval a jeho hlavním cílem bylo zachránit a ošetřit pacienta,
začala nejprve a rozhodla se bránit doktora. Každopádně nic nenasvědčovalo, že by tím končila.
A pak za druhé, měla jsem tě na starosti jako vedoucí skupiny. Byla jsi zraněná pod mým vedením a jsem za to jistým způsobem zodpovědná, nehledě na to, že byla zraněná má kamarádka. I když po polním ošetření u doktora říká, že je v pohodě, že to nic není, tak se nezlob, ale kdyby ti nic nedal, tak tě zkusím omráčit sama, aby tě ošetřil a já mohla mít klid, že budeš v pořádku. A teď se koukej zvednout, něco pojíst a pak si běž lehnout. Je mi jasné, že jsi utahaná, ale s tou svou paličatostí určitě vydržíš do doby, než budeš moci něco teplého pojíst,
přidala další náhled a tentokrát ti nabídla možnou podporu pro další chůzi, abys nemusela kráčet sama a došla tak až do kantýny bez větších potíží.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Dál jsem se nepřela. Sall totiž jednoznačně pravdu neměla. Pořád jsem byla svéprávná a měla jsem právo o svém ošetření rozhodnout a případně jej i odmítnout. Navíc kdyby mé oblečení jednoduše rozřízla, ušetřil by čas ztracený mým svlékáním. Jenže opakovat argumenty nemělo cenu. Navíc se mi vůbec nelíbilo, jak se mnou Sall mluví. Cožpak si myslí, že mne může poučovat?
Také jsem nesouhlasila s tím, že jsem byla zraněná pod jejím velením. Jenže opravdu se mi nechtělo ten její blud vymlouvat. Zraněná jsem byla pod velením Ninna.
Jestli jsi moje kamarádka, tak na mne, prosím, už nikdy nevyjížděj. Všichni na mne jenom vyjíždí a mají sklony mne zachraňovat či poučovat. Na podobný styl jsem vyloženě alergická a nestojím ani o jedno,
požádala jsem Sallwits, ale řekla jsem to hlavně unaveně. Rozhodně v mém tónu nebyla žádná agrese. Jen jsem se ji pokusila odkázat do patřičných mezí. Kdyby se ke mě takto Sallwits začala chovat normálně, asi bych naše přátelství ukončila sama.
A jen tam mezi námi, pod slovem najíst se, rozumíme obě to samé? Nutnost hýbat čelistmi a polykat?
S vydechnutím jsem se přestala opírat, ale podporu Sallwits jsem odmítla.
Chci tam dojít sama, abych se pak mohla svalit na první volné místo a byla ušetřená dalšího týrání v podobě jídla,
pokusila jsem se celou situaci trochu odlehčit, ale v nějakém žertu jsem to ani nemyslela, protože jíst se mi vážně nechtělo. Bolely mne snad i nehty na rukách. Takže jsem vyrazila směrem ke kantýně, pokud možno bez podpory Sall, jenom proto, aby do mne nenacpala kdo ví jako polívku, nebo co to vlastně měla na mysli.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
I když Sallwits mluvila mírně, tobě to přišlo stejně nepříjemné, jako když se o tohle pokoušel v poslední době prakticky kdokoliv jiný, nehledě na jejich věk, zkušenosti nebo schopnosti. A jak už tomu bylo prakticky zvykem, rozhodla ses na to jednoznačně reagovat a říct to tak, jak jsi to měla na jazyku. Tvoje, dle všeho asi kamarádka, se nad tím zarazila a po chvilce, kdy její tváři dominovalo zmatení, než se tam objevilo jakési nepochopení.
Já na tebe nevyjíždím a většinou ani ostatní - ale dobře, nebudu ti už nic v tomhle směru říkat, protože tobě to je stejně očividně jedno, ani když to s tebou lidi myslí dobře. Tak promiň, že jsem chtěla být kamarádka a pomoci ti a to nejen proto, že by to Jedi měl dělat,
odpověděla ti nakonec a neodpustila si nechápavé zakroucení hlavy. Podvědomě jsi navíc tak nějak vytušila, že by toho chtěla možná říci ještě více, ale s ohledem na předchozí slova to radši vzdala.
Na tvůj komentář ohledně jídla už nic neřekla a jenom mlčky kráčela vedle tebe, dokud jste nedorazily do kantýny. Tam bylo poměrně rušno, ale i tak se tam dalo stále nalézt dostatečné množství místa. U výdeje byl připravený velký hrnec s jakýmsi místním gulášem, značným množstvím pečiva skrytým pod šátky a polévkou, která byla nejspíše vývarem z místní obdoby drůbeže. Sall si nejprve od polévky trochu nandala a zamířila k volným místům okolo Hey, aby se tam rozhodla v klidu pojíst.
Ty jsi tak dostala v podstatě volnost nabrat si porci jídla dle své potřeby a také si sednou, kam by se ti zachtělo. Dokonce tu bylo několik míst, kde bys okolo sebe vůbec nikoho neměla, ale to již bylo na tobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Sallwits na mne ani nepočkala a vydala se kamsi do pryč. A také na mne vyjela v momentě, kdy jsme vylezli z ordinace toho umělce. Cožpak ji někdo praštil do hlavy a trpí výpadky paměti? Byla jsem opravdu unavená, sotva jsem stála na nohou. Usínala jsem prakticky ve stoje. Byla jsem zraněná a vyčerpaná... nejraději bych se někam stočila do klubíčka. A má jediná kamarádka byla kdesi v trapu. Při pohledu na své třepající se ruce jsem vážně pochybovala o tom, že dokážu unést talíř polévky k prvnímu volnému místu.
Vývar, prosím,
opírala jsem se o výdejní pultík a než mi byla porce naložena, honem jsme uvažovala, jak ji odnést a nic nerozlít. Ani na Sílu jsem se moc spolehnout nemohla, protože má únava byla obrovská, samy se mi zavíraly oči, byla jsem trochu omámená tím svinstvem od místního fušera a má schopnost soustředit se i na to nejjednodušší byla minimální.
No, na nic moc chytrého jsem nepřišla. Takže jsem se jenom opatrně pokusila zvednout svou porci. Nebudu přece před Sall i Hey dávat na odiv akutní potřebu pomoci. To ani náhodou.
Asi se není třeba ničemu divit, že polévku jsem prakticky ihned vylila. Talíř jsem úlekem pustila a jak jsem se snažila uhnout, tak kombinaci necitlivého boku a tekutiny na zemi vyústila i v mé uklouznutí.
Ech, promiňte,
ihned jsem se začala omlouvat a svým kulhavým krokem jsem se pokusila ztratit, zmizet z dohledu všech a tak nějak se někde rozvalit a usnout. Všeho jsem měla dost, všichni okolo mne kašlali na mé základní práva ohledně možnosti třeba nepodstoupit léčbu, Sall mi lhala do očí a pak mne tu nechala s talířem horké polévky, byť že musela tušit, že jsem vyčerpaná, ošklivě zraněná, pod vlivem nějaké neznámé látky... tak trochu mi bylo i do breku.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Potom co jsi od nikoho už nechtěla žádnou pomoc se ti povedlo dostat až k výdejně v pohodě a rozhodla ses zkusit vývar, který by mohl být pro doplnění energie vhodný. Tenhle plán ti selhal už po pár krocích, kdy jsi talíř neudržela a rozlila jej a následně se k zemi poroučel i talíř. Naštěstí byly z lehkého plastu, takže jenom zaklepal na zem a neroztříštil se. A na podlaze rozhodně nebyl nějaký drahý koberec, kterým by si sídlo vybavil nějaký velitel zločinecké organizace, takže ani to by nemuselo být žádnou velkou škodou. Každopádně ať už se situace dál rozvíjela jakkoliv, tys u toho nehodlala dále být a radši jsi se rozhodla zmizet.
Chodbou vedle jsi se dostal až k něčemu, co vypadalo jako salónek a tam se k tvé nesmírné úlevě nacházela pohovka. Do ní jsi se s povděkem svezla, zachumlala a i když ti bylo do breku, během chvilky jsi vytuhla, jako mrně po svačině.

Probraly tě až vibrace komlinku, který jsi samým rozespáním nemohla najít. Komplikovala ti to i deka, kterou jsi měla přes sebe přehozenou, takže než se ti povedlo komlink vyprostit, opravdu ti to zabralo nějaký ten čas. Volající však projevil nebýval trpělivost a při uvědomění si, kdo to vlastně byl, to vlastně ani moc nepřekvapilo. Byla to spíše povinnost, co tě přimělo přijmout hovor od Ninna.
Promiň, že tě budím Hayasan, ale do hodiny vyrážíme do hlavního města a pak zpátky na loď. Odjíždíme landspeederem, který bude čekat před kantýnou, kde se podávalo jídlo. Měla bys mít dost času na to se probrat a trochu dát dohromady než vyjedeme, kdyby něco, tak dej vědět. Nějaké otázky?
promluvil na tebe a z pozadí jsi vytušila, že se nacházel někde venku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Našla jsem příhodné místo k odpočinku a sotva jsem se uvelebila... tak jsem úplně odpadla. Mé sny nebyly nijak příjemné. Zdálo se mi o mém mistrivo, který se ovšem netvářil jako normálně - tedy maximálně vyrovnaně. Siliin měl na tváři příšerný škleb, vysmíval se mi a řval na mne, že jsem ten nejhorší Jedi v historii Chrámu, že když si mne vzal za padawanku, tak udělal svou nejhorší chybu v životě a nejlepší by bylo, kdybych se ztratila, aby se na mne už nemusel ani dívat. Poté mne chytil za rameno a začal se mnou třepat... a já jen velmi obtížně ve svém stavu dokázala oddělit realitu od snu. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem zjistila, že ty vibrace, které pociťuji, způsobuje můj komlink a nikoliv Siliin, který ze mne v mém snu chtěl vytřepat asi i duši. Pěknou chvíli jsem jenom ležela, vejrala do stropu a snažila se sen nějak zpracovat... a komlink zvonil dál. Poté jsem se zase v té dece nedokázala zorientovat, protože jsem byla celé zachumlaná a jenom najít konec byl v mém stavu opravdu boj. Protože spánek mi ani trochu nepomohl. Ba naopak. Byla jsem ještě ztuhlejší a bolavější.
Volající ale byl vytrvalý. Kdyby to bylo opačně, asi bych to dávno položila. Ale ať můj boj s dekou, vlastní bolestí, únavou a ztuhlostí trval jakkoliv dlouho, nakonec jsem vyhrála.
Ne,
odpověděla jsem maximálně stručně. Byla jsem úplně mrtvá, ale sdělení jsem pochopila.
Budu tam,
ujistila jsem Ninna. Chvíli jsem čekala, jestli třeba ještě něco nedodá a poté jsem položila hovor. I z mého hlasu muselo být jasné, že mne opravdu vzbudil.
No, na to, abych se dávala do pořádku, jsem potřebovala čisté oblečení a pořádnou sprchu. Možná by to šlo sehnat... ale na to jsem se vykašlala. Tak jsem si jenom protřela oči a opatrně jsem vstala. Kousla jsem se do rtu, protože celé tělo protestovalo. Abych si byla jistá, že udržím rovnováhu, přidržovala jsem se stěny a opatrně jsem vyrazila na místo setkání. Byla jsem opravdu hodně špatně naladěná. Ten sen jenom vyjadřoval mé nejhorší obavy, potom mé naivní představy, že bych se snad mohla svým kolegyním aspoň v něčem vyrovnat... všechny ty super nabídky pomoci a druhé šance, které mne absolutně nezajímaly... připadala jsem si jako nějaký chudáček.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Tvé probuzení rozhodně nepatřilo mezi ty nejpříjemnější, které sis pamatovala. V tom pomyslném žebříčku by se možná dalo řadit až mezi ty nejhorší, ale bylo to už v podstatě jedno, protože jsi byla tak nějak při vědomí.
Vyhodnocení odpočinku nepatřilo mezi ty nejlepší, ale nějakou trošku síly se ti povedlo nazpět načerpat - minimálně dost na to, aby ses mohla pohybovat bez rizika pádu. Rychle ses zorientovala a mohla jsi zaregistrovat, že v téhle chodbě byly i dámské záchody, kdyby ses chtěla třeba jenom opláchnout. Na druhou stranu jsi musela projít přes jídelnu, kde ještě u výdejny byly ponechány hrnce s oběma jídly. Protože se jednalo o termonádobí, byť lacinější, než co by se dalo sehnat na Coruscantu, byla dost velká šance, že jídlo bylo ještě alespoň trochu teplé, pokud by ses rozhodla posilnit před pokračováním dále.

Venku svítilo jasné světlo a ve vesnici bylo až nečekaně živo. Kromě transportu, který měl mít na starosti odvoz vaší Jediské skupinky tu bylo několika dalších landspeederů, které odvážely všechny ostatní členy výpravy směrem do města, jež bylo cílem celé karavany. Veškerý ten shon byl organizovaný Ninnem a Hey, zatímco Sallwits studovala něco na datapadu opřená o landspeeder, který byl nejspíš určen pro váš převoz.
Celému tomu divadlu přihlížel hlouček místních dětí, pro které bylo nejspíš něco podobného vzácným úkazem a v téhle vesnici nejspíš neviděli tak velkou skupinu cizinců už hodně dlouho.
Podle tvé předchozí náplně jsi ještě mohla mít do odjezdu čas, takže bylo na tobě, co by ses rozhodla za dané situace dělat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“