Tarbor Namentin - Kupředu!

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde :
"Samozřejmě Rondu, jen jsem chtěl počkat až se dostaneme z pout," řekl jsem. Nolo, Refe, Rondu, děkuju vám a zároveň se vám omlouvám, že jsem vás dostal do těchle sraček. Máte to u mě. Pak jsem se usmál a zamyslel se. No nic máte někdo nějaký nápad jak najít cestu? Mě totiž napadá jenom skusit vylézt na strom a podívat se, ale to bych nedoporučoval vzhledem k tomu jak skvěle moje plány poslední dobou vychází." Pravda byla, že mě OPRAVDU nic jiného nenapadlo. Teda pokud jsem nepočítal kopu věcí co bych nejradši provedl té bandě černobílejch debilů. Ať už normalním trooperům nebo průzkumníkům.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

"No nemáš zač, ale abys nám to stih splatit než náš tady něco sežere." prohodila tvým směrem Nola, zatímco se snažila vyprostit Ronduovy ruce z pečlivě uvázaných pout. Znělo to humorně, ale ve skutečnosti moc nežertovala. Corulag byl plný šelem různých velikostí a některé z nich by si bez problému troufly na menší skupinku ztracených kadetů.

"Nevim co je horší, nechat se sežrat nějakou potvorou, nebo počkat až nás rozcupuje Krax." opáčil Ref a vylezl na menší kopeček, ze kterého bylo trochu lépe vidět do blízkého okolí. Rozhlížel se sice čile, ale moc toho nevykoukal.
"A nemáš zač... troopeři to trochu přehnali. Krax sejmul na hodnocení hlavně tebe, ostatním se to do výsledků až tak nepromítne." dodal ještě. Mezitím seběhl z kopečku a začal motat lana, kterými jste byli přivázáni ke kmenům stromů. Nola je nerozřezala všechny, ale snažila se o větší kusy. Základy přežití tedy měla v malíku.

"Určitě to neni blbej nápad, vylézt někam vejš. Ale kdo sakra poleze na až nahoru?" řekl Rondu, když byl konečně volný od všech pout a hleděl na vysoké stromy, které vás obklopovaly. Nejen, že měly dobrých třináct metrů na výšku, ale spodní části kmenů byly bez větví. Ty co měly větve nebyly dostatečně vysoké aby jste byli schopni určit svou polohu.
"Takže jak, šéfe?" zeptal se a trochu si do tebe rýpnul.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
"Svažte kusy provazůco máme aby utvořili co nejdelší kus, já se hned vrátím." Musel jsem sitotiž fakt nutně odskočit a zároveň se poohlédnout po nějakém menším šutru. O pár minut a snad decilitru (aspoň tak mi to tehdy připadalo) tekutiny později jsem konečně našel jeden hezký zaoblený kámen. Ujistil jsem se, že nemá žádné ostrá hrany, které by mohly roztřepit provaza vypravil jsem se zpět ke skupině. Co nejpevněji jsem přivázal konec provazu kolem kamene který jsem donesl. Rozhlédl jsem se kolem Zkotroloval jsem jestli náhodou nejsme v dolíku potm jsem si vybral rozumě vysoký strom. Mávnul jsem na ostatní aby o kousek odstoupili. Pakjsem vzal kámena přehodil ho přes nejnižší větev. Tak tak jsem se zohnul aby mě kámen nešvihnul do hlavy.
"Chytněte ho a držte. Ať se nehne." Jakmile pevně chytili kámen popadl jsem lano a začal s jeho pomocí pomalu šplhat nahoru.
Výstup byl náročný a vzhledem k mému stavu hodně bolestivý, ale těm lidem dole jsem to dlužil. Na první větvi jsem si sednul a chvíli si odpočinul. Trochu opožděně mi došlo, že jsem si měl sundat kyrys. No nevadí. Pokračoval jsem ve výstupu. Přitahoval se k větvím a rozdíral si kůži o kůru. Když jsem konečně vylezl až nahoru málem jsem zařval radostí. pak jsem si uvědomil, že mě čeká ještě cesta dolů. Rozhrnul jsem proto radší větve a rozhlédnul se po krajině.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

Po náročném výstupu, který trval několik velice dlouhých minut jsi rozhrnul nejvýše rostlé větve. Viděl jsi nekonečný les. Asi šest kilometrů severně od vás se tyčilo malé pohoří. Jak bylo schůdné jsi se mohl pouze dohadovat, na takovou dálku se to nedalo říct. Hory byly i jinýmy směry, ale už od pohledu celkem daleko.
Severní pohoří se táhle širokým pásmem a překáželo ve výhledu. Když jsi se pořádně rozhlédl na jiné strany, neviděl si nic než les, sem tam nějaký kopeček, ale žádné město, nebo snad Akademii.

Kičet na tvé spolupachatele nemělo kvůli větru moc cenu. Vydal jsi se dolů mezi silnější větve, které tě chránily před větrem aby jsi mohl dát zprávu svým přátelům.
"Hlavně bacha, zná.." nestihl už Rondu dohulákat. Viděl jenom, jak se ti smekla noha a ty si padal z dobrých šesti metrů přímo na zem. Všechno se událo tak rychle, že se trojice nestačila zmobilizovat aby ti nějak pomohla a mohli tak jen koukat jak narážíš na jednu z nejnižších větví o kterou ti praskají žebra a jak dopadáš na tvrdou zem. V tom okamžiku jsi nevěděl o světe.

Chvíli jim trvalo než tě probrali, ale podařilo se. Ležel jsi opřený o strom, nohu v provizorní dlaze.
"Řikal sem bacha, co?!" rozčiloval se tvůj přítel když se snažil přijít na způsob jak ti ulevit od bolesti zlomených žeber.
"Co si nahoře zjistil?" zeptala se Nola, když dávala dohromady zbylé lano.

____
Nepředbíhat děj! Poslední varování, jinak bude zlomená noha a žebra to nejmenší co bude Tarbora trápit :D
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
"Do prdele! Zasraná gravitace!" Ulevil jsem si. Okamžitě jse ale zklapnul, protože nyní bolelo každé slovo. Každý nádech, každý pohyb. Kurva!
Popsal jsem jim co jsem nahoře zjistil.
"Myslím, že nejlepší by bylo vypravit se k pooří na severu. Pak jsem si povzdechl... což jsem neměl dělat. "Jen budu potřebovat něco o co se budu moct zapřít. Není zde někde nějaká vhodná větev?" Bylo mi trapně. Nejdřív je do tohohle všeho navezu a pak ještě tvořím brzdu. Skvělý Tarbore, fakt skvělý!

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

"Do prdele tě nakopem, jestli si ještě někdy bude hrát na zachránce. Nejde ti to, a už mě nebaví tahat tě z jednoho průseru za druhym!" ulevil si dost nahlas a dost ostře Rondu. I jeho, který vždycky stál při tobě a znal jsi ho jako věčného optimistu, tohle přestávalo bavit. Byli jste kdoví kde, bez jakéhokoliv komunikačního prostředku a svou nešikovností jsi celé skupině právě přidělal další starosti. Nehledě na fakt, že se pomalu, ale jistě stmívalo.

"Jasně, větev." řekl nepřítomně Ref a šel hledat něco, co by vydrželo jako vhodná podpěra. Netrvalo mu to dlouho a vrátil se s docela věrnou napodobeninou klasické berle. Nola ti pomohla na nohy aby jsi si podpěru vyzkoušel. Nešlo se ti zrovna snadno a rozhodně né rychle, obzvlášť v takovém terénu. Ale šlo to.

"Takže sever řikáš," spustil Rondu, už trochu klidněji. "fajn, měli bychom vyrazit. Za chvíli bude tma a bude lepší najít nějaký přístřešek. Jestli jsme na Corulagu, tak se tu v noci budou pohybovat nepříliš přátelská zvířata." dokončil myšlenku a neohlížejíc se vydal směrem na sever. Ref ještě rychle sbalil lano a sebral dva narychlo vyrobené oštěpy, které obstarala Nola, zatímco jsi šplhal na strom.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
Ronduova reakce mi na náladě moc nepřidala. Chápal jsem ho, na druhou stranu, z toho stromu mohl sletět kdokoliv z nás, ale co srát na to. Byla to moje vina. Poděkoval jsem Nole a Refovi a začal pajdat za nimi. Co krok to výstřel bolesti. Tělo potebovalo bactovou lázeň, ale s mím štěstím by do ní stejně nachcal nějaký stormtrooper. Tak jsem šel a tiše nenáviděl všechno na světě včetně mé osoby.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

Cesta vám neubíhala tak rychle, jak jste mohli doufat. Členitý terén pro tebe byl poměrně problém, ale nemohl jsi po ostatních chtít, aby ti neustále pomáhali. To ovšem způsobilo, že jste často museli menší kopce obcházet schůdnější cestou. Nebylo moudré se rozdělit, ale i tak se Ref vždy vydal kousek napřed aby našel nejlepší vhodnou cestu.

"Co uděláme až se dostaneme zpátky na Akademii?" zeptala se Nola. Nad tím přemýšleli všichni. Nadřízení a instruktoři trestali takovuo neposlušnost velice tvrdě a vyhazov by byl to nejmenší.
"My za nic nemůžeme, odserou si to troopeři a všichni co jim pomáhali. Za předpokladu, že se tam vůbec dostaneme živí." ozval se Rondu, který kráčel mlčky před vámi. Co jste vyrazili, s tebou nepromluvil ani slovo a většinou ti ani nepomáhal, když bylo potřeba tě někam dostat.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
Zasraná akademie! AU! Zasraná planeta! AU!
Tak jsem se plahočil spolu s ostatními hustými lesy Corulagu. Z naší poutí za civilizací jsme ukrajovali metr za metrem kilometr za kilometrem. A to tempem, které by se dalo nazavat přinejlepším hlemíždím. Teda za předpokladu, že by měl ten hlemýžď vážnou poruchu pohyblivosti. Postupovali jsme pomalu, příliš pomalu.

Nejhorší ze všeho byl ale Ronduovo chování. Byl to parťák na kterého se člověk mohl vždy spolehnout. Pdělám si to u něj tím, že jsem se prostě snažil pomoct. Sakra!
Vzhledem k Ronduově tónu jsem s raději Nolininu otázku ignoroval. Nezáleželo na tom co bych řekl, jestli bych souhlasil nebo ne. Rondu byl v takovém stavu, že by ho k hádce mohlo strhnout cokoliv. A to jsme si tady a teď nemohli dovolit. Přesto jsem se musel zamyslet. Doufal jsem že to dopadne tak, jak Rondu říkal. Záznami snímacích zařízení po chodbách a v hangáru. Palubní záznamy juggernauta. To všechno by mluvilo v náš prospěch. Navíc, Crax ať byl jakej byl, nemohl ignorovat takové porušení kázně.
Ikdyž, kdo ví?

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

Nálada ve vaší skupině byla na bodu mrazu. Dlouhé hodiny jste šlapali směrem k pohoří a většinou jste mlčeli. Rondu s Nolou sem tam odběhli aby se vrátili s lesními plody a vodou v provizorních nádobách z obřích listů místní vegetace.
První noc jste se střídali na hlídkách a několikrát jste museli odhánět měnší zvěř, která se vydala na bližší průzkum potencionální večeře.

Po pár dnech...

Stanuli jste na úpatí menšího pohoří a dobré tři hodin se snažili najít shůdnou cestu, na které by tě trojice nemusela táhnout.
"Tohle je v háji... Jestli něco nenajdem, budem tě muset táhnout, nebo to budeme muset celý obejít." rozčilovala se Nola, tkerá byla značně podrážděná.

"Máme další problém. V perimetru za námi už jsem druhý den po sobě našel stopy něčeho většího, ale nejsem si jistej o co jde." nepřidal na všeobecné náladě Ref.
"Tarbe, myslíš, že zvládneš obtížnější výstup?" zeptal se tě Rondu a bylo to poprvé za několik posledních dní, co na tebe promluvil.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
Podíval jsem se na Rondua pak na kamenité svahy a vzdálené vrchoky.
Kurvadrát
A usmál jsem se.
"No co, o moc víc dolámanej už být stejně nemůžu," řekl jsem klidně. myslel jsem si ale něco úplně jinýho.
To bude bolet, to bude KURVA bolet. Vzhledem k tomu, že alternativou by bylo zkysnout v lese napospas všemožným zvířátkám mi nezbývalo nic jiného. Vstal jsem tak rázně jak jsem jen mohl a vydal se vstříc do svahu. Vstříc naději, vykoupení a agónii.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

Ostatní víceméně souhlasili s tvým tvrzením. Pomalu jste se nachystali na obtížnější výstup za nalezením schůdnější cesty. Naštěstí jste sebou měli lano, takže nějaké větší převýšení půjde zdolat snáze.
"Jestli se ti stane ještě něco horšího, tak tě tady prostě necháme. Hodně lidem na Akademii by se určitě ulevilo." dloubla si do tebe Nola a pomohla ti vylézt na jeden z větších kamenu stojících v cestě. Bylo jasné, že výstup to nebude nejlehčí.

O pár dní později...

Trvalo to několik dní, ale našli jste úzkou soutěsku, která se zdála jako ideální cesta skrze pohoří tyčíí se vysoko nad vámi. Za těch pár dní jste utržili spoustu odřenin, řezných ran a Nola i několik kousanců od dotěrné zvěře. Co se týká té větší, která vás sledovala, vypadalo to, že jste setřásli, ale jak podotkl Rondu, lovec se tak snadno nevzdává, takže noční hlídky byly stále nutností.
I tak jste se dostali na svažující se úpatí, které vedlo do moře stromů pod vámi.
"Počkat! Vidíte to?!" zahulákal Ref, který stál na skále pár metrů od vás. Ukazoval na něco v dálce. Vypadalo to jako vršek Akademie. I tak ale byla stále zatraceně daleko.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
Nolině poznámce jsem se zasmál, ale uvědomil jsem, že že se pod žertovným nádechem skrývá krutá pravda. nemohli si dovolit táhnout se s raněným. Jedinou možností by v takovém případě bylo, nechat mě na místě, abych čekal a doufal že najdou co nejdříce akademii. Znovu jsem se podíval na rozelaná horská úbočí a bezděčně jsem polknul. ta možnost byla opravdu reálná.

O pár dní později

Dny v hoách byli těmi nejhoršími které jsem na Corulagu zažil. vyčerpaní otrhaní a v Nolně případě i pokousaní jsme se dostali na druhou stranu pohoří.
Na Refův výkřik jsem nezareagoval hned, byl jsem přiliš vyčerpaný. ale potm jsemse podíval kam ukazuje a konečně mi svitla naděje. Potm jsem ale zneklidněl. "Velkej parchant" o sobě nedal nějakou dobu vědět, ale pokud měl jentrošku inteligence, musel vědět, že se blížíme k domovu a on už nebude mít moc příležitostí. Buď na nás zaútočí pocestě, nebo si nepochutná.
nechtěl jsem ostatním kazit dobrou náladu, nechal jsem je proto chvíli jásat a pak jm to oznámil.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Phate »

Corulag, sithvíkde:

Trojice tvých kolegů vypadala, že se jim poměrně dost ulevilo. Věděli, že ještě nemáte vyhráno, ale na druhou stranu bylo dobré vědět, že nejste na opačné straně planety. Akademie byla daleko, ale její okolí bylo hlídano a vaše nalezení by tedy nemuselo trvat tak dlouho.

Rondu, který při průchodu přes hory celkem vychladl, ti pomohl slézt menší sráz. Dostali jste se do hustě zarostlého lesa. Čekala vás náročná cesta a jelikož jste neměli nic většího, čím byste si jí mohli prosekat, nezbývalo vám, než hledat nějakou cestu.
"Jestli tohle přežijem, chci vidět co udělá Krax leštěnkám!" pronesla dost naštvaně Nola, když si snažila zakrýt jednu z mnoha odřenin způsobenou prodíráním skrze neprostupná křoví. Šla před tebou a pečlivě držela větve abys mohl nějak prolézt.

"Budem doufat, že je ještě nepotrestal, docela rád bych u toho byl." zahulákal Ref, který šel na chvostu a kryl vám záda.
Rondu zepředu něco zamumlal, když v tom jste uslyšeli bolestný křik, ze kterého tuhla krev v žilách. Okamžitě jste se otočili a viděli, jak obrovská šelma vleče Refa do obrovského porostu. Hruď měl rozsápanou drápy obrovské šelmy. Ta ho táhla za nohu a nebezpečně vrčela.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Kupředu!

Příspěvek od Korchon »

Corulag, sithvíkde:
Chvíli jsem zíral na ten výjev. Hrůzou jsem ztuhnul. Potom jsem vykročil vpřed. Ref zde byl kvůli tomu, že mi chtěl pomoct. Tohle jsem mu dlužil. Navíc Coreliani se nikdy neohlíželi na šance na úspěch.
Sebral jsem ten největší kámen co jsem zrovna viděl a mrštil jím po obludě.
"Hej ty sračko!" zařval jsem zatím co jem se zohýbal pro masivní kus větve. Možná to nebyl nejchytřejší nápad, ale co mi zbývalo. "Jo s tebou mluvím ty hromado dewbačího hnoje! Jestli ho sežereš, sežeru já tebe jasný? Tak si to rozmysli! přistoupil jsem k obludě a ohnal po ní vší silou svým improvizovaným kyjem.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“