Felmes Tireming(Atalon)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Felmes Tireming(Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Jméno: Felmes Tiremning

Povolání: Pilot Republiky

Hodnost: Kadet

Rasa: Člověk

Věk: Předpoklad v době začátku hry 18 let. Návrh začátku hry v roce 3681 BBY. Předpokládaný rok narození 3699 BBY.

Planeta narození: Haven

Životopis postavy: Celkem normální život chlapce z celkem běžné rodiny, jakým Felmes byl od základu změnila válka. Nebýt až příliš reálné hrozby světům v okrajových oblastech, hrozby počínající ničivé války, vypadal by asi Felmesův život úplně jinak. Felmes nebyl z vojenské rodiny a v době míru by ho zřejmě vůbec nenapadlo, že by si, mohl zařídit život u republikové armády, že by u ní mohl udělat velkou kariéru, že by právě tohle mohl být zdroj jeho obživy, jeho životní náplň. Ne něco jako získat důstojnickou hodnost rozhodně nebyl cíl za kterým by Felmes vědomě šel. Nebýt přicházející války, možná, že by pro Felmese bylo ledacos jednodušší. Ale válka tu prostě byla a když už tu byla, ať by to jinak bylo jakkoliv, jedno se mu rozhodně nedalo upřít. Určitá statečnost. Byl jeden z těch, kteří v sobě dokázali najít dostatek odhodlání aby vyslyšeli volání nutnosti. Nechali se strhnout, odmítli stát jen tak se založenýma rukama a postavili se hrozbě čelem.
Všechno to vlastně začalo na Felmesově rodné planetě Haven. Ve chvíli, kdy se rozkřikly zvěsti o začátku války, bylo celkem jasné, jaké nebezpečí může hrozit některým Republikovým systémům blíže okraji Galaxie. Zvěsti rozdmýchali strach ze síly Sithského impéria a jeho možných útoků. Přes to všechno se toho stále ještě moc nedělo. Pak do Minoského sektoru přišli Jediové a přinesli další informace o hrozícím nebezpečí. Mělo hrozit mimo jiné bezprostředně Minoskému sektoru. Objevili se i na planetě Haven. Kromě příchodu několika Jediů ale nebyla odezva Republiky velká, zdroje prý byly potřeba i jinde.
Teprve v té chvíli začala všude horečná aktivita. Teprve teď se započaly přípravy na bezprostředně přicházející válku.
Iniciativy se přirozeně chopili Jediové. Na jejich radu a pod jejich dohledem se z části od znova zrodila místní domobrana. Začaly se shromažďovatvšechny materiální zdroje i dobrovolníci. K obnovení účinné obrany bylo potřeba každého, kdo mohl jen trochu přiložit ruku k dílu a k tomu každý kousek výzbroje a výstroje. Počítalo se všechno, ať už se jednalo o lodě, nějaké ty blasterové pistole, nebo třebas jen o nože a samozřejmě neopomenutelné zásoby. Ty bylo taky potřeba shromažďovat.
Často to s výbavou ještě nebylo ideální. Některé bylo staré, některé trochu provizorní, ale s tím šlo něco dělat jen postupem času a s pomocí dalších zdrojů. Důležitější bylo, že i přesto si někteří zachovali odvahu, že chtěli bojovat a měli vůli vytrvat.
V Minoského sektoru byla vlastně nepřímým způsobem vyhlášená jakási místní mobilizace. Ochotu některých lidí, přihlásit se ku pomoci k zajištění základních věcí spojených s obranou zvyšoval fakt, že šlo o oblast úzce spojenou s jejich životem, často o jejich rodnou planetu. K té rodné planetě je něco poutalo. Tu rodnou planetu chtěli bránit před vpádem Sithských nepřátel.
Felmes spolu s hrstkou dalších mladíků moc dlouho neváhal aby se přihlásily za přihlásit do řad republikových složek místní domobrany. Právě proto, že se přihlásil relativně brzy stál Felmes již u onoho "znovuzrození" domobrany. Nejdříve pomáhal kde se jen dalo a dělal vše co mu kdo svěřil. Udělat toho bylo potřeba opravdu hodně, spoustu vlastně ještě před tím, než bylo možné vyvíjet systematickou aktivitu vojenského charakteru a počet těch, kteří to měli udělat byl dost omezený.
Navíc byla na místě co největší opatrnost a ostražitost a tak se od začátku pečlivě hlídkovalo.
Díky rozmanitosti práce k níž se dostal měl Felmes velké štěstí, že se mohl ledasčemu přiučit a získat nějaké zkušenosti. Takovými zkušenostmi mohlo být i osobně se setkání a nepřímo spolupracovat s Jedii. Felmes Jedie, to všechno co věděli a uměli, samozřejmě uznával a obdivoval. Jediové budili respekt a dokázali ostatním určitým způsobem sloužit jako vzor.
Přiučil se hlavně celé řadě technických věcí a také se už v té době začal učit základům létání, měl posílit skupinu snažící se s pomocí dvou původně civilních lodí patrolovat v rámci sektoru. Létání se Felmesovi zalíbilo a tak již tato předehra rozhodla o dalším Felmesově osudu o tom, že svoje další působení u domobrany zasvětil právě létání.
Ve chvíli, kdy to bylo již možné byl spuštěn základní výcvik nových členů domobrany. Mělo se jednat o dost zkrácenou a trochu zjednodušenou verzi výcviku jaký byl běžný u profesionální republikvé armády. Obsahoval hlavně prvky pro praktické zvládnutí bojových situací, Po jeho skončení měla být domobrana konečně schopná toho, aby opět začala plnohodnotně fungovat a přebrala své povinnosti. Do takového výcviku nastoupil také Felmes. Po jeho absolvování se měl stát součástí jádrové skupiny domobrany, bojovým pilotem skromných leteckých sil patřících ke složkám domobrany.

Výzbroj: Primární zbraň - když se to tak vezme, je to hlavně jeho stroj, předpokládám stíhačka (nejspíš Aurek. Později, v průběhu války, až bude Felmes o něco zkušenější bych si asi přál možnost přezbrojit na Liberátor). Jako příruční zbraň lehký v té době v armádě běžně používaný blaster a možná obyčejný universální vojenský nůž. Jiné zbraně nemá a běžně nepoužívá. Ani blaster samozřejmě nepoužívá zas tak často.
Výstroj: uniforma domobrany a ochranné prvky, jako kombinéza, helma atd.

Styl boje:
1. v kokpitu - Především se snaží udržet přehled o celé situaci a tom, co se děje v jeho okolí. Reaguje na jakékoliv nutné podněty, ne jen s absolutním zaměřením na jediný cíl.
2. Se zbraní - proaktivní obrana. Blaster používá spíš v obraně, jen, když je to nutné.

Schopnosti: Je třeba říct, že Felmes ještě nemá moc bojových zkušeností. Trochu to doplňuje jisté odhodlání, ale i tak je s tím třeba počítat a použití jeho schopností to může ovlivnit.
To samozřejmě neznamená, že nemá spoustu možností, aby byl dobrým pilotem ani že nemá žádné potřebné předpoklady. Naopak v podobě jeho přirozených schopností by tu nějaké ty předpoklady snad i byly.
Je dobře pohyblivý a má rychlé reakce, stejně jako schopnost dobré orientace, počínaje v to i možnost opravdu dobře vycvičit periferní vidění a nespoléhat se jen na senzory. Může poměrně rychle získat další potřebné reflexi, instinkty a bojové zkušenosti. Snaží se i rychle a takticky myslet a použít všechny tyhle věci co možná nejvíce prakticky.
Střelec z ručních zbraní je spíš průměrný, ale může to vykompenzovat aktivitou, rychlými reakcemi a dobrým pohybem. Vedle tákladního bojového výcviku získal i nějaké další technické znalosti a dovednosti.

Vzhled, poznámky: 175 cm vysoký, krátké hnědé vlasy, hnědé oči. Relativně klidný s trochou záliby pro sarkasmus. Má určité odhodlání, poměrně vysokou motivaci a snad i jakési počáteční bojové nadšení.

Rozsah znalostí o SW: Obě filmové trilogie. Něco z Clone Wars, pár náhodně vybraných povídek a plus nějaký ten obsah internetu, jako woookipeide.

Odhadovaná částost hraní: bude záležet na koordinaci postav a možná i na míře povinností.

Kontakt: mimo akademii - sedlpetas@centrum.cz
Naposledy upravil(a) Merthor dne 19.6.2014 21:49:34, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Felmes Tireming(Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Ok výcvik tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.forceacademy.net/hra/viewtopic.php?f=23&t=4352
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“