Nymyrr Nax (Gnost)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Girik Narth
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 356
Registrován: 20.8.2008 18:29:13
Kontaktovat uživatele:

Nymyrr Nax (Gnost)

Příspěvek od Girik Narth »

Jméno: Nymyrr Nax (obvykle je oslovován příjmením, tedy Nax)

Povolání: Bodyguard, žoldák

Rasa: Cathar

Planeta narození: Cathar

Datum narození: 3989 BBY

Vzhled: Nax je rozložitý čistokrevný catharský samec měřící jen něco málo pod dva metry. Má široká ramena a velké svalnaté paže pokryté stejně jako zbytek jeho těla hustou zlatavou srstí, která opticky přidává na jeho již tak úctyhodné velikosti. Svojí mohutností zahanbí i neo-křižácké protivníky v plné zbroji. Jeho velká lví hlava je pokrytá hustou hřívou v o něco tmavším odstínu zlata, než je zbytek jeho srsti, na tváři přerůstá v pěstěnou bradku. V akci nosí karmínovou koženou čelenku, aby mu hříva nepřekážela. Nad velikou tlamou a nosem svítí dvě zelené kočičí oči pod hustým obočím. V akci preferuje lehkou, na míru šitou bojovou kombinézu a kalhoty, často nenosí boty, které překážejí jeho drápům. Pokud už nějaké má, volí vysoké vojenské kožené boty s okovanou špičkou. Pokud nebojuje, preferuje tenkou látkovou vestu karmínové barvy, která je mu poměrně těsná, a tak ji často nosí rozepnutou, odhalujíc tak svou hruď a zahanbujíc všechny muže v okolí co do šířky hrudi i co do chlupatosti. Dává tak na odiv i impozantní a neustále se rozšiřující sbírku jizev všeho tvaru a původu. K vestě nosívá tenké látkové kalhoty světle žluté, až bílé barvy.

Životopis: Nax se narodil na planetě Cathar do poměrně běžné rodiny. Svoje útlé dětství strávil ve větvích rodného stromu, poměrně záhy však planetu navždy opustil. Trandoshanští otrokáři, lovící catharské ženy jako otrokyně, unesli i Naxovu matku a s ní i její malé kotě. Ty z žen, které přežila drsné zacházení po cestě byly prodány na burze v Nar Shadaa. Malého Naxe, místo aby byl zabit, jak bylo běžné, odkoupil díky jeho nízkému věku otrokář, který se specializoval na gladiátorské zápasy.
Nax několik dalších let utěšeně rostl a záhy vyšlo najevo, že z něj vyroste vskutku úctyhodný exemplář jeho rasy. Příroda i těžký gladiátorský výcvik udělaly své a Nax již v několika letech převyšoval většinu svých pánů i protivníků v ringu. Jeho tělo se pokrylo svaly a jeho divoká přirozenost mu v ringu vysloužila obávanou reputaci. Ve čtrnácti letech byl pod přezdívkou Zuřící Lev hlavní atrakcí ilegálních zápasů v coruscantském podsvětí. Málokdo si již troufnul sázet proti němu, až byl nakonec kurz na jeho prohru tak velký, že se jeho majitel rozhodl vsadit proti Naxovi a uspořádat turnaj, v jehož rámci musel Nax bojovat v ringu s několika protivníky po sobě. Nax se s vypětím sil probojoval přes tři kola, ale ve čtvrtém se setkal s rozzuřeným Wookiem, proti němuž měl pramalou šanci, natožpak po třech předchozích soubojích. Wookie mrštil Naxem o stěnu arény a Nax ztratil vědomí.

Když se probral po několika dnech z kómatu, patřil již jinému pánovi, totiž šéfovi coruscantské pobočky Centrály. Ten byl uchvácen Naxovou zuřivostí a odvahou, prostřednictvím výhrůžek a nemalé sumy kreditů vykoupil Naxe z otroctví, dal mu ošetřit rány a zaměstnal ho jako svého bodyguarda a vymahače. Nax ochotně propůjčil svému zachránci svoje schopnosti a kombinace pověsti jeho a jeho zaměstnavatele z něj učinila postrach coruscantského podsvětí. Kam přišel, dlužníci začali sypat peníze a rivalové v boji o moc a území se zaklínali, že přehodnotí svůj postoj a zváží možnost kompromisu. Samozřejmě hlavně ve váš prospěch, ehm. Strýček Narvik, jak se onen šéf Centrály jmenoval, nalezl v Naxovi opravdu spolehlivého pomocníka a posléze mezi nimi vzniklo takřka přátelské poutu.

Narvik si všiml, že i přes všechnu zuřivost a lovecké instinkty, nemá Nax v hlavě úplně prázdno, a protože žil sám, vzal ho nakonec k sobě domů. Nax mu tak byl vždy po ruce a zároveň se mu otevřel svět dosud netušených možností. Postupně se naučil číst i psát a vzdělávání se mu stalo nejoblíbenější zábavou. Ze svého dřívějšího cestování po galaxii dobře ovládal Bocce a to mu poskytlo základ pro další studium jazyků, které Naxe uchvátily. Zároveň hltal i historii a obzvlášť ho zajímalo cokoli se dalo dozvědět o jeho rase a domovině, na kterou měl jen pramálo vzpomínek. Jeho rozšiřující se repertoár jazyků ho zároveň učinil cennějším i v očích jeho zaměstnavatele Narvika, který nyní nezaměstnával už jen jeho svaly, ale často mu sloužil jako tlumočník nebo zástupce na rizikových setkáních.

Ve dvaceti byl Naxovým spolužákem na hodinách Cheunh, chissského (debilní slovo, fakt) jazyka, mladý rytíř Jedi jménem Leotrav. Poté co se na jedné hodině společně vysmáli přízvuku jejich rodianského spolužáka, zašli spolu na sklenku něčeho ostřejšího, což vyústilo ve škodu několika tisíc kreditů, jeden navždy zavřený bar a dvě na sobě nezávislé rvačky v coruscantských uličkách. Když pak Nax pomáhal svému podstatně opilejšímu kumpánovi ze dveří taxi speederu, a nahoru po schodech do Chrámu Jedi, svěřil se mu s tím, čím se živí. Předal ho do rukou chrámové stráže a vrátil se domů.

Jaké bylo Naxovo překvapení, když se mu Leotrav po několika týdnech ozval, proč chybí na hodinách a jestli by nezašel na sklenku. V tentokrát podstatně klidnějším prostředí Leotrav vylíčil Naxovi, že co ho na něm původně zaujalo byl zárodek schopnosti užívat Sílu, kterou v něm vycítil. Dlouho přemýšlel, jestli se Naxovi po jeho odhalení ještě ozvat, ale nakonec v něm zvědavost zvítězila. Nax jeho zvědavost ten večer nejenže neukojil, požádal ho zároveň, aby se o jeho existenci Jediům nezmiňoval a neupoutával na něj zbytečně jejich pozornost. Následovalo ale mnoho takových večerů, během kterých se Nax přeci jenom otevřel a získal tak svého prvního opravdového přítele. Nax považuje Lea takřka za svého bratra, byť se málokdy baví o jeho minulosti a o tom, čím se živí.

Příchod Mandalorianských válek zprvu Naxe nijak zvlášť nezasáhl. S výjimkou nárůstu poptávky po zbraních, lécích, alkoholu a vůbec všelijakém dalším kontrabandu, což pro něj byla jen práce navíc, bylo všechno celkem při starém. Coruscant se nezdál být v ohrožení a válka vždycky vynáší. Avšak poté, co vyšlo najevo, jak Mandaloriané naložili s obyvatelstvem Catharu, v Naxovi se přeci jen něco hnulo. Po mnoha bezesných nocích nakonec napsal Narvikovi, svému zaměstnavateli a nyní už takřka otci, zprávu, ve které se rozloučil a vysvětlil mu co se chystá udělat. Vykradl se v noci, zamířil do Chrámu Jediů a netrvalo dlouho, aby přesvědčil k útěku i Lea, který už dlouho váhal, jestli uposlechnout starší mistry či vyslyšet volání povinnosti a přidat se k Revanchistům. Společně tak vstoupili do armády pod vedením hrdinů Revana a Malaka.

Nyní, v osmadvaceti, má za sebou Nax už dva roky kruté války, která ho zatvrdila ještě víc než jakákoli předchozí zkušenost. Slouží jako žoldnéř a jako takový je často posílán do nejkrutějších pozemních bojů či na vysoce rizikové mise do nepřátelského území. A byť se zdá, že se karta začíná obracet, a Republika začíná pod vedením Revana vítězit, pro vojáka na takové pozici je konec války vždycky v nedohlednu.

Hlavní zbraň: Standardní vibromeč

Záložní zbraň: Vibronůž, mandalorianský těžký blaster

Styl boje: Brutální a rychlý. Gladiátorské zápasy a zločinné prostředí ho naučilo, že vše je dovoleno. Nax se neštítí podpásovek, útočí na tepny a orgány, používá cokoliv je po ruce a využívá svého těla. Při šermu spoléhá spíš na sílu než techniku, je ale překvapivě rychlý. Pokud jde opravdu o život, v boji se rozzuří, tasí drápy a změní se na spíš na šelmu než myslící bytost. V takových chvílích je schopen nepříteli i prokousnout hrdlo a šokovat ostatní protivníky, tak jako tím dřív bavil diváky v aréně. Často takto během boje utrpí nějaké to zranění, ale díky proslulé regeneraci jeho lidu se z toho zatím vždy vylízal. Někteří z jeho oponentů říkávali, že má devět životů. Nax je skvělým zápasníkem a bojovníkem beze zbraně v rámci gladiátorského výcviku se mu dostalo i tréninku bojových umění. Je lehce nadprůměrný šermíř. Manuálně je ale poměrně neohrabaný a je neuvěřitelně mizerný střelec. Současný blaster používá v zásadě jen proto, že se mu obstojně drží v jeho obrovských tlapách a vypadá nebezpečně, jeho nošení má na protivníky spíše psychologický účinek. Naxovi v boji nejde o efekt, čest či cokoliv jiného, jde v první řadě o přežití. Pokud může, zlikviduje nepřítele dřív, než boj začne a je-li potřeba, dokáže se i přes svoji velikost poměrně efektivně plížit a přikrást k nepříteli nepozorovaně. Je to kočka, koneckonců.

Schopnosti: Nax je poměrně inteligentní a dokáže být i lstivý a výřečný, pokud na to přijde. Většinou si však respekt vynutí svojí mohutností a výhružným vzezřením. Při vyjednávání rád využívá toho, že se jako Cathar ostatním rasám špatně čtou jeho úmysly a řeč těla a zároveň občas podpoří druhou stranu v domnění, že je jen tupým tlučhubou. Pohled ve tváři jeho protivníků potom co vyjde některá z jeho lstí je k nezaplacení. Není bůhvíjak vzdělaný, má ale u někoho s jeho povoláním překvapivé znalosti galaktické historie a má talent na jazyky. Ovládá plynně nejen Basic, ale i Bocce a Huttštinu. Rozumí i bez implantátů Cheunh, Rodianštině, Twi’lečtině a jazyku Duro. V poslední době pochytil základy Mando’a, je tedy schopný přibližně porozumět komunikaci nepřítele. Je velice silný a na svou velikost má ucházející výdrž. Technicky je ale naprosto neschopný, jeho nemotorné tlapy jsou vhodné spíš na trhání hrdel nepřátel, než na jakoukoliv jemnější práci či technickou práci. Je zrovna tak zcela nepoužitelný řidič a pilot. O čem ani Nax samotný netuší, je že mu jeho latentní schopnosti v Síle pomáhají vcítit se do ostatních, což mu tu a tam pomůže nejen v boji, ale i při vyjednávání. Schopnost je to značně nerozvinutá, převážně intuitivní a Nax ji přičítá svým catharským instinktům, na které se obzvlášť v boji hodně spoléhá.

Povaha: Většinu času na venek působí morousovatě až cholericky, je uštěpačný a sarkastický a poměrně impulsivní. Hluboko uvnitř je ale poměrně neposkvrněná duše, která se dokáže radovat ze světa a divit se mu. Ve chvílích kdy tato Naxova stránka probublá na povrch, připomíná spíš kotě než ostříleného zabijáka. Naxe ale otroctví a práce pro Narvika naučily, kdy je čas na to jednat s klidem, a kdy může dát průchod svojí zvířeckosti. Pokud je potřeba, vykazuje obdivuhodnou sebekontrolu, zocelenou neustálým zápasem se se šelmou uvnitř. Byť ho jeho instinkty vedou k tomu hlídat si vlastní kůži za každou cenu, není Nax úplně beze cti a je bezmezně loajální lidem, kteří si to podle něj zaslouží. Přední mezi nimi Narvik a jeho přítel Leo. Od chvíle kdy ho Narvik vykoupil z otroctví, cítí Nax ke svému pánu a učiteli nehynoucí vděčnost, díky níž je ochoten přehlédnout i to, že pracuje pro mnohdy velice chladnokrevného gangstera. Stejně jako pro Narvika by prošel peklem i pro Lea, který je Naxovým jediným skutečným přítelem. Byť má dispozice rozhodně spíše k tomu řešit věci zastrašováním a násilnou cestou, dokáže se ovládnout a po vzoru svého mafiánského učitele dosáhnout svých cílů lstí, manipulací či jinou nenásilnou cestou.

Odhadovaná frekvence hraní: Uvidíme. Pro začátek řekněme jednou – dvakrát týdně.


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1901
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Nymyrr Nax (Gnost)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Kód: Vybrat vše

http://www.forceacademy.net/hra/viewtopic.php?f=23&t=4720
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“