Marckus bis Euralia

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Zarath
Učedník
Učedník
Příspěvky: 4
Registrován: 20.7.2018 15:36:56
Isle of Man

Marckus bis Euralia

Příspěvek od Zarath »

Jméno: Marckus bis Euralia

Povolání: Diplomat

Hodnost: Vicevyslanec pro věci meziplanetární komunikace a kooperace

Rasa: Člověk

Planeta narození: Coruscant

Rok narození: 46 BBY

Životopis: Pokud by v demokratických, republikánských státních útvarech existoval koncept dědičné aristokracie, Marckusova rodina by se do ní rozhodně počítala. Když nějaký dnes již pozapomenutý prapraprapředek na počátku Galaktické republiky prodal 'pozemek' v jednom z vyšších pater, za vydělané kredity koupil akcie perspektivních křemíkových dolů a naučil svého syna hospodárnosti, zadělal na staletí úspěšného správcování majetku. Samozřejmě, v průběhu let došlo k rozštěpení následnické linie, roztříštění majetku, či fluktuaci rodinného vlastnictví, ale nakonec jedna či druhá odnož prošla zkouškou života a převzala naakumulovanou prestiž. Za dlouhou vládu galaktické republiky se několik bis Euraliů dostalo až do nejvyšších sfér Senátu, přičemž Marckusův praprapraprapraprapradědeček se dokonce stal kancléřem. A jen v některých případech si museli místo koupit.
Jakožto třetí syn této generace měl Marckus spoustu možností, kam se v životě ubírat. Od jeho nejstaršího bratra se samozřejmě očekávalo, že převezme rodinné žezlo a bude aktivněji či pasivněji obhospodořávat majetek, ale na mladší členy se žádné takové předpoklady nekladly. Přesto se úplně neočekávalo, že někdo z tak vážené rodiny půjde k technickým službám městské části 489, a tak bylo všem poskytnuto vzdělání tak dobré, jaké šlo koupit.
Marckus měl to štěstí, že byl vždy spíše akademicky zaměřen. Narozdíl od mnoha mladých zhýčkanců mu neučarovaly ani nelegální závody speederů, ani vpichování si veškerých substancí, které galaxie mohla poskytnout. Oproti svým bratrům si nijak neromantizoval válku a idea heroického návratu domů mu přišla zcestná už tehdy, když o takových případech četl v dějepise. Nebylo proto velkým překvapením, když si jako vyšší vzdělání vybral Meziplanetární Galaktická studia - nicneříkající název, který zahrnoval geografii, historii a kulturu jednotlivých planet a soustav. Absolventi tohoto oboru mířili nejčastěji k nadplanetárním firmám, které potřebovaly rozumět svým různorodým klientům, nebo do podobných součástí státní sféry.
Během studia se tento tichý, hloubavý hoch do značné míry odvázal a začal zkoušet i ty substance, kterým se tak úspěšně vyhnul o pár let dříve. Školou procházel bez větších problémů, až na jeden incident kdy si spletl termín zkoušky a tak byl nucen dorazit v podnapilém stavu a pokoušet se žvatlavě vysvětlit koncept supraetnického coruscansťanství a jeho dopady na galaktickou historii. Náležitost k jednomu z bohatších klanů Republiky samozřejmě otevírá mnoho dveří, díky čemuž se Marckus v posledním roce (magisterského) studia dostal ke stáži v diplomatickém sboru. Působivé róby způsobily, že chudák Marc měl ještě větší problémy než doposud v odhánění extrémního počtu zlatokopek, které se kolem potenciálního dědice točily.
Jeho 'záchranou' před tímto skorozáviděníhodným osudem se stalo vypuknutí tzv. Klonových válek. Vysoké šarže v senátu usoudily, že masová snaha o odloučení se od až do teď na povrchu funkční Galaktické Republiky musí být nutně chybou diplomatů, a tak jich desítky ze dne na den ztratily místo. To samozřejmě znamenalo, že někdo musel zaplnit najednou uvolněné pozice. Jako čtenář fantastické série 'A song of Hoth and Tatooine' od Greorge [s]Luca[/s] RR Morfina si z ní Marckus odnesl několik cenných rad do života a jedna z nich byla citátem od Lil' Fingera: 'Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder.'.
Rozhodl se tedy využít nastalého zmatku k co největšímu kariérnímu posunu s nejmenším úsilím. Vymohl si tedy od děkana svolení přejít do plného úvazku s diplomacií, kterou zase přesvědčil, že on diplom už v podstatě má a že doteď s ním byli velmi spokojeni, tak proč ho nepovýšit? Ve výsledku se dohodl tak, že za úspěšnou misi mu bude přiznám diplom, který by teoreticky potřeboval, aby vůbec mohl nastoupit na pozici, ze které by ji mohl splnit.
A teď se na ni chystá.

Hlavní zbraň: Výřečnost a intelekt

Záložní zbraň: KYD-21

Styl boje: Veškeré zkušenosti s bojem pochází z virtuální reality a tzv. paintblasteru, kde se typicky rád plížil kolem a střílel nepřátele do zad.

Schopnosti: Inteligentní, v ok kondici, se slušnou tolerancí alkoholu, byl asi třikrát na střelnici, aby mohl nastoupit k diplomatickým složkám, nepříliš ovlivnitelný emocemi.

Vzhled, poznámky: Vysoký, poměrně hubený, ambiciózní, machiavellista, nedostatečně empatický.

Rozsah znalostí o SW: In wookie we trust.

Odhadovaná častost hraní: Jednou až dvakrát týdně.

Pozn.: Vzhledem k tomu, že předstírání geopolitických jednání není zábavné, ani když člověk ví, o čem mluví, raději bych se do toho nepouštěl v SW měřítku a směřoval to spíš do 'diplomatická mise gone wrong' klíše, ale pokud má moder lepší nápad, samozřejmě budu rád.
Augustus -> Traianus -> Marcus Aurelius -> Hadrianus -> Aurelianus

The world needs more geniuses with humility, there are so few of us left.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Marckus bis Euralia

Příspěvek od Marinho »

jen pro pořádek, výcvik je založen zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.forceacademy.net/hra/viewtopic.php?f=20&t=4755
případné nejasnosti vyjasníme, nedokonalosti zdokonalíme a chyby odchybujeme během výcviku ... z těchto důvodů doporučuji pro oboustrannou spokojenost vůbec nešetřit délkou alespoň těch prvních několik příspěvků, zabrušovat a vybrušovat do minulosti hráčovy postavy (není na škodu věnovat čas i popisu vztahu s ostatními postavami), věnovat se vnitřním pocitům, úvahám, motivacím postavy ... spíš než 15 jednoslovných příspěvků mám raději stránkovou esej jednou za měsíc (samozřejmě přeháním) ... v první řadě jde o zábavu, takže se bav :)
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Zamčeno

Zpět na „Nové Sithské Války a Pád Republiky“