Výcvik pro Odyse Dilvega (Odys)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Výcvik pro Odyse Dilvega (Odys)

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Večer jako každý jiný. Sedíš ve svém oblíbeném podniku v postraním a čekáš, zda se k tobě někdo připojí, nejlépe potencionální zákazník. V kantýně bylo plno, avšak k tobě si zatím nikdo nesedl. Někdy holt byly dny, kdy se zakázky nehrnuly a několik posledníách dnů takových bylo. Případné zakázky byly takové malé štěky, ale nic pořádnýho a tvé finance se pomalu, ale jistě scvrkávaly a scvrkávaly. Měl jsi sice byt a malou loď, které představují jistou finanční rezervu pro nejhorší případy.
Všiml sis menšího obtloustlejšího muže, který se ve dveřích prohlížel osazenstvo kantýny a jeho pohled se zastavil na tobě. Upravil si svoji brašnu a vydal se přímo k tobě. Zastvavil se před tvým boxem a naposledy si prohlédl kantýnu. Když s prohlídkou skončil, obrátil svůj pohled k tobě a usmál se. Sedl si naproti tobě a položil brašnu na stůl mezi vás a objednal si pití.
Takže, když jsme se tu tak pěkně sešli, dovolte abych se vám představil. Mé jméno je Ofuji Muckwimpair a velice mě teší že vás poznávám pane ...
chvíli tě bedlivě pozoroval, aby zjistil kam tě má zařadit, ale viděl jen tělo v modré mandaloriánské zbroji a žádný další záchytný bod. Obsluha mu mezitím donesla jeho nápoj a Ofuji poděkoval a dál se věnoval tobě
pane Žoldáku. Jistě víte z vlastní zkušenosti, že život není vždy takový jak jsme si jej vysnili či představovali. Nevím jistě jak ste si jej představoval vy, ale z řeči vašeho těla zcela jasně vyplývá, že to nejde tak jak jste si myslel.
Ofuji udělal krátkou pauzu a napil se své sklenice, kterou do sebe ihned vyprázdnil.
Během našeho života čelíme mnoha težkým, či přetěžkým zkouškám a je jen na nás jak se s nimi vypořádáme. Někdy jsou však kvůli obtížím nevidíme pravou Cestu. Cestu k níž nás velký Mota stvořil, Cestu jíž máme následovat a na jejímž konci jsme dle zásluh bohatě odměněni. A to naprosto každý, dle jeho zásuh.
otevřel brašnu a tak jsi uviděl co uvnitř skrýval. Samé datapady o Motovi, konrétně "Mota a já", "Motova Cesta", "Jak dosáhnu osvícení" a podobně. Ofuji chvíli mlčky čekal až se nabyžíš pohledu na tato, zcela jistě skvostná díla a když uznal, že ses nabažil dost, opět promluvil.
Ano, Mota vám může ukázat způsob jak se vypořádat s nesnázemi žití a mnohem víc. Záleží jen na vás jak Motovi otevřete své nitro. Navíc můžete vstoupit do Motova řádu, Stoupenců Pána, a sloužit mu tak podle svých nejlepší možností.
Na to Ofuji Muckwimpair zavřel svoji brašnu a zpříma se ti podíval do očí a položil ti jednoduchou.
Nuže, pane Žoldáku, co si o Motovi myslíte?
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Jako obvykle sedím ve své oblíbené kantyně, na oblíbeném místě.
Přemýšlel jsem o zakázkách:
Sakra!
Posledních pár dnů, se nic nedělo.
Copak dneska nájemní lovci nemají právo si vydělávat?
přemýšlím si, a vtom si všimnu muže , který stál ve dveřích.
Co ten tady chce? pomyslím si.
Ale v tom už ke mně přichází muž, s velkou brašnou.
Že by konečně nějaká zakázka? pomyslím si a počkám až si muž posadí naproti mně.
Já jsem nejsem žoldák.
Jsem lovec.
Oslovujte mě lovcem, a ne žoldákem.
řeknu muži.
Poslouchám Ofuje, a mezitím si i přemýšlím.
To zas asi bude ňákej verbíř do jeho náboženství. pomyslím si, a najednou Ofej otevře brašnu, a já do ní nahlédnu.
Přečtu si obsah.
Moto a já, Motova cesta, bla, bla , bla.
Ten maník na tom Motov musí bejt pěkně ujetej.

Poté dál poslouchám, a na otázku, co si myslím o Motovi, mu odpovím takto:
Myslím že Mot je zajímavý chlapík. odpovím, a čekám na Ofejovu reakci.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Zdálo se jako by Ofej zvadl či jeho nadšení poněkud kleslo
Jistě pane Lovec.. Vy jste tak zdvořilý. Měl bych jen jednu výtku, není to Mot, ale Mota. Mota, v druhém pádu se jeho gramtická výslovnost liší, Motovi, Motu, Moto, Motovi a nakonec Motem či Motou.
Ofej svěsil hlavu a na chvíli se odmlčel.
Mám na vás, pane Žol.., ehm, Lovče několik otázek. Slyšel jste již o Motovi? A přestože si vaší zdvořilosti nesmírně vážím, rád bych znal pravdu. Pokud by za vámi přišel člověk jehož znáte, ať je to již rodiný příslušník, kamarád či kolega a začal by vaše vědomí oblažovat Motou. Byla by vaše odpověď stejná či jiná?
zeptal se tě po chvíli s tím samým úlisným výrazem s jakým si k tobě přisedl.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, kantýna Bratrstva oceli

Poslouchám Ofejovu "gramatiku".
Mot, Mota, Motovi, Motu, Moto, Motovi, Motem, Motou... motá se mi z toho hlava. pomyslím si.
Poté vyslechnu Ofeje.
Na jeho otázku odpovím takto:
Kdyby ke mně přišel někdo takový, a jak říkáté, že by mi začal oblažovat vědomí Motou, řekl bych mu, že Mota je asi hodně vážený, protože mí přátelé jsou mandaloriáni, kteří se o mě postarali, když Tuskeni zabili mého otce.
Dali mi výcvik. zásady, ale hlavně čest!
řeknu Ofejovi.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, kantýna Bratrstva oceli

Hlavně čest říkate? A co kdybych vám řekl, že Mota spíše než čest preferuje podřízenost? Čest totiž vede ke zbytečným rozbrojům a násilí. Samotna účast na zbytečném násilí vás může odvrátit od Cesty a vy tak ustrnete ve svém duševním vývoji. I když někteří Mandaloriané by řekli že i Cesta může být cíl.
Ofej se zdál být zabrán do slovíčkaření a možných výkladů různých teologických dogmat, tezí a okruhů.
Ach, promiňte vás jako laika tyto dogma asi vyvedla z míry, že? Zvlaště dogma o navráceni Motacai k Motovi a jejich splynutí. To je dost težké na pochopení a mnoho, mnoho věřících v tom ještě tápe. Eh, zas sem to udělal
provinile se na tebe usmál
No, jak jsem již říkal, se ctí tam moc nepochodíte. Ale co kdyby jste to zkusil sám. Co vím tak Mandaloriané se řídí vlastním úsudkem. Mohu vám nabídnout různé teologická či socialní díla o naší vířeči organizaci. Máte zájem?
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Chvíli poslouchám.
Ovšem poté odvedu pozornost od jeho řeči.
Porozhlédnu se po kantýně a pomyslím si:
U Mandalore, kdy se ten chlap vyžvejkne.
Poté opět poslouchám.
Víte, já jsem věrný mandalorianským tradicím.
Takže teď se prosím vás, vyžvejkněte, nebo odejděte
. řeknu Ofejovi a opřu se o židli, v naději že se buďto vyžvejkne nebo odejde.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Ofeji se opřel zády stěnu boxu a nyní tě opravdu upřeně pozoroval a hodnotil. Se svým hodnocením asi nebyl spokojen, protože se tě zeptal
Tedy, pane Lovče, jak moc jste odvážný? Rozdáte si to sám s menší armádou hrdlořezů, pirátů, žoldáku a podobné verbeže aby jste pro mě našel jednu osobu a přivedl mi ji sem?
odmlčel se na chvíli aby svlažil vyprahlé rty nápojem, který mu přinesla obsluha za předešlýjiž vypitý.
Zadarmiko to samozřejmě nebude, avšak zda ta částka vyváží všechny možné problémy vám nezaručím a lhal bych kdybych vám řekl že mohl.
oddechl si a uvolněně čekal co odpovíš. On se vyjádřil a pomyslný míč byl nyní na tvojí straně hřiště, potažmo boxu.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Na jeho odpověď se pod helmou zašklebím.
Teď se mi líbíte!
A víte co?
Pozvu vás na drink.
řeknu Ofejovi a zavolám na barmanku aby nám donesla drink.
Takže, Ofeji, vaši zakázku beru.
Ty splodiny nemají šanci.
řeknu Ofeji seběvedomým hlasem.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Ofej sebou trhnul, kdyz jsi se zminil ze se ti líbí. Při zmínce o tom, že zakázku bereš si ulehčeně vydechl, napil se svého drinku a dal se do vypravování
Jde o mou dceru, kterou unesli otrokáři a prodali ji. Nedávno sem zjistil že ji koupil jistý Irko Renkaj, jeden z "biskupů" Motova řádu, přestože jejich stanovy otorctvím opovrhují. Ale jako obvykle zde někdo káže vodu a pije víno.
chvili se tvářil ztrápeně, jak mu na mysl přišli vzpomínky na jeho dceru, ale rozhodl se tě s nimi nezatěžovat
Strávil sem nějakou dobu pronikáním do struktuř řádu avšak moc sem o lokalizaci jejich vedení nepochodil. Na to jak hlásají otevřenost, sdílnost a harmonii sou některé informace dost dobře střežené. Skoro jak ve vojenské organizaci a jejich bezpečností složky jsou také v přímém rozporu s jejich vírou. Dokázal jsem zjistit že vůdce místní odnože Motova řádu je Hurkan Selam, který bydlí ve svém apartmánu zhruba šest megabloků odtud. Jeho apartmán by měl být dvoupatrový a dosti rozlehlý s vlastním, poněkud menším dokem.
a vytáhnul na stůl datakartu s adresou, kde by měl být apartmán Hurkana Selama.
S penězi nebude problém, pokud míte obavy. Nemám jich sice moc, ale získal jsem přístup k bankovním kontům a depozitním schránkám řádu. Ne sice všem, ani nevím co v nich je, ale až mi sem přivedete moji dceru, Amreh, živou a pokud možno zdravou, dám vám hesla k těmto cennostem.
Ofej přemýšlel co ti ještě říci
Myslím, že to je vše podstatné. Máte-li nějaké otázky ptejte se. Jestli ne, mohl byste už vyrazit.
a Ofej se nyní už zlehka opřel o stěnu boxu a sledoval co uděláš
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, kantýna Bratrstvo oceli

Vyslechnu si Ofeje.
Poté co skončí se svým "proslovem" si trochu popřemýšlím.
Unesli mu dceru a prodali do otroctví.
Zatracení otrokáři.
Co by neudělali pro peníze.
popřemýšlím si.
Vemi si datakartu s údaji a rozloučím se s Ofejem.
Tak se mějte!
Nebojte, přivedu vám vaši dceru zpět.
rozloučím se a odejdu k pultu kde zaplatím.
Poté zamířím k východu.
Ještě před ním se otočím k Ofejovi, a kývnu na něj.
Poté odejdu z kantýny, a zamířím ke své lodi.
Jakmile k ní dorazím, nastoupím, a zamířím k adrese na datakartě.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, apartmán Hurkana Selama

K místu určení si letěl dle předpisů jako pilot jedné z mnoha lodí pohybující se po Coruscantské obloze. Skrz hustý provoz ses zcela nenápadně prodíral blíž a blíž k cíli. Cílovou budovu si jednou stoupavě obkroužil, aby ses dostal do trošku větší výšky než patro na kterém se nacházel apartmán. Když jsi nabral dostatečnou výšku, obletěl jsi budovu dvakrát a snažil se přesně lokalizovat apartmán. Lokalizace podle souřadnic nebyla nic těžkého a proto si nechal trošku klesnou levý bok své lodě, aby jsi měl pořádný výhled.
Apartmán vypadal jako kterýkoliv jiný aparmán v této budově, hodně oken, skoro žádné zdobená venkovních stěn a menší terasa. Tvoji pozornost zaujala přistávací plocha, která nebyla zas tak malé. Bohužel pro tebe se na ní však nalézala dvojice vznášedel, jeden raketoplán a stíhačka. Všiml si i nějakého pohybu. Vypadalo to jako by jedno z těch vznášedel bylo porouchané a probíhaly na něm opravné práce. Na ploše bylo vidět i pár strážných, kteří se bavili mezi sebou a nějakou další osobou u vstupu do apartmánu.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, apartmán Hurkana Selama

K místu určení jsem letěl jako každý pilot... předpisově.
Když jsem tam dorazil, několikrát jsem si obkrožil budovu a lokalizoval apartmá.
Obyčejné, jako každé jiné. pomyslel jsem si při pohledu na něj.
Pak ovšem moji pozornost upoutala, ne zas malá přistávací plocha.
Na ploše se blýskala dvojice vznášedel, jeden raketoplán a stíhačka.
Sakra!
Žádný místo k přistání.
pomyslím si.
Takže co teď?
Mohl bych zničit přistávací zónu.
řeknu si a šibalsky se ušklebím pod helmou.
No jasně!
A pak budu mít na krku Jedie.
zkazím sám sobě radost.
Asi budu muset přijít jako spořádaný občan ke dveřím.
Pak se začnu chovat, jako mandalorian.
opět se šibalsky ušklebím, a přistanu na nejbližší veřejné přistávaci ploše.
Do budovy od lodě jdu pěšky.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, apartmán Hurkana Selama

našel jsi blízký dok a za použití nadzemky jsi se dostal do budovy, pok jejímž vrcholem měl Selam apartmán takřka za okamžik. Vešel jsi do budovy a ocitl ses v bohatě zdobeném několika patrovém atriu, kde tvá zbroj působila jako pěst na oko. Nedostal ses ani do poloviny cesty k turobzdvižím, když se za tebou ozvalo
Pán si přeje?
otočil ses a za tebou stála dvojice strážných v bohatě zdobených uniformách, avšak boule pod nimi svědčili o tom, že nejsou jen na parádu.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Odys

Příspěvek od Odys »

Coruscant, apartmán Hurkana Selama

Ocitl jsem se v bohatě zdobeném několika patrovém atriu, ve kterém má zbroj působila jako pěst na oko.
Byl jsem na cestě k turobzdvižím, když se najednou za mnou ozvalo:
Pán si přeje?
Otočil jsem se a co mé oči nespatřili?
Dva nabouchaný strážce.
Asi budou budou problémy. pomyslel jsem si v mžiku.
Pán, si přeje navštívit starého kamaráda.
Takže vás prosím, nechte mě být.
Nemám zájem o nějaký problémy.
řeknu nabouchancům a čekám na jejich reakci s dlaněma u mých nažhavených blasterů, k okamžitému tasení a následné střelbě.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Coruscant, apartmán Hurkana Selama

Ehm, tady jste v civilozovaném světě takže zbraně nechte v pozdrech
vyjel slovně jeden ze strážných
A kterého z našich velevážených nájemníků chcete navštívit? V mžiku zjistíme, zda je doma či nikoliv a vy nebudete muset vážit zbytečnou cestu nahoru a zase dolů.
řekl druhý strážný klidným hlasem, jakoby se snažil někoho uklidnit
Nyní kdybyste šel laskavě s námi. Dorpovodíme vás na recepci, kde budete moci zda tu váš přátel je či není
a gestem ruky ti ukázal směr a pobídl tě kamsi k levému okraji atria
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“