Výcvik pro Elinor

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Výcvik pro Elinor

Příspěvek od MrTukan »

Paluba diplomatické lodi třídy Consular patříci řádu Jedi - cesta na planetu Tarhassan - po vstupu do hyperprostoru - rozbor mise

Není to přílš dlouho, co se začalo ukazovat, že brzy přijdou špatné časy pro Republiku i celou galaxii a dost možná též i pro řád Jedi. V galaxii totiž vzniká nové uskupení, které deklaruje nezávislost na Republice a silné zakládající společnosti v čele s Obchodní federací a hrabětem Dooku se snaží přetáhnout na svou separatistickou stranu další a další planety a udělat z nich své spojenece, partnery, pod záminkou svobody, nezávislosti - federace nezávislých systémů.


Právě činnost této nově vznikající organizace pod záštitou přinejmenším podivné vůdčí osobnosti je důvodem, proč se právě teď mistr Jedi Ti-Aqi Ruadem a jeho podawan Alril Deanwar Corriloan nacházeli na palubě diplomatické lodi, jejíž cíl byl na vzdálené planetě Tarhasan. Na Coruscant se totiž donesly zprávy, že se o přízeň této planety ucházejí separatisté a také, což bylo minimálně stejně významné, zdálo se že v místní politice se dějí poměrně divné věci, od rezignací, přes velké změny názorů až po zmizení.

Mistr Ti-Aqi se svým padawanem byli pověřen delikátním úkolem a to zaprvé zjistit příčiny politických problémů, které tam panují a za druhé přesvědčit místní vládu, aby zachovali věrnost Republice. Nicméně více podrobností si měli oba Jedi ujasnit a doplnit až na lodi, protože nebylo času nazbyt.

Alriku, vím o tvé zálibě hrabání se ve všech možných archívech a dalších informačních sítích. Nenarazil jsi náhodou při svých toulkách na nějaké informace ohledně Tarhassanu? Měli bychom se připravit na vše, co nás tam bude čekat. Dost možná to nebude až tak jednoduché.

Rozhovořil se Ti-Aqi náhle a ještě předtím, než ti dal čas nějak zareagovat, ještě doplnil svým typickým ledovým a vážným hlasem, ale tneto byl ještě vážnější a bez jakéhokoli přikreslení nebo rýpnutí.

A to mi věř, že tohle už není jenom hra. Tohle bude vážné. Takže věřím, že jsem tě vycvičil dostatečně na to, abys dokázal udržet určitou úroveň a nezhoršil tak naše podmínky k vyjednávání.

Mistr Ruadem se trochu povrtěl ve svém meditačním křesle a upřeně se na tebe podíval svýma šedivýma ledovýma očima, které tě propichovaly pohledem již od doby, kdy se stal tvým mistrem. Vždy se mu na tobě něco nelíbilo a zdálo se, že ani teď nezmění své zvyky a bude dál stále uštěpačný, tvrdý a přísný.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

cesta na Tarhassan, hyperprostor

Už před nějakou dobou jsem se uvelebil v křesle na druhém konci místnosti, a zatímco mistr Ruade řešil své starosti a problémy, měl jsem i nějaký ten čas se věnovat samostudiu - vlastně jediné rozumné činnosti, kterou se dal cestou na mise krátit volný čas. Ve srovnání s brainstormingy a la Ti´Aqi to byla i činnost velmi záživná a příjemná.
Souběžně s mistrovou otázkou jsem velmi opatrně zvedl hlavu od obrazovky, na niž se zrovna načetlo schéma bitvy o Tarris.
Předpokládám, mistře, že nechcete slyšet, že tam chcípl pes...?
Encyklopedická paměť naštěstí nezklamala; sice jsem si nevybavil nic zajímavého či zvlášť konkrétního, ale pár základních faktů z hlubin mozkových závitů přece jen vylétlo.
Tarhassan? No... moc si toho nevybavuju. Hlavní jazyk je basic, převládající druh lidé... sídlo vlády se nachází ve městě Nehass. Krom toho je tam ještě jedno dosti podstatné město, ale pro Sílu si nemohu vybavit jméno. Nicméně předpokládám, že vzhledem k podstatě mise je naším cílem Nehass.
Při poznámce o zhoršení podmínek vyjednávání naopak vylétl datapad. Vznesl se asi o čtyři centimetry do vzduchu a měkce přistál znova na místě; u některých poznámek je lépe soustředit mysl na úplně jiné věci - zcela v zájmu zachovávání kodexu.
Dost dobře mne nenapadala jediná situace, kdy bych cokoli zhoršil.
Abych byl upřímný, na druhou stranu mě napadala SPOUSTA situací, kdy jsem nějakým způsobem zhoršil náladu mistra Ruadeho, naposledy, když jsem se v průběhu jeho vykecávání se senátorem Dornem o těžko-říct-čem-vlastně (už proto, že onen pán je, při vší úctě k Republice a jejím zastupitelům, had na čtyři) dostal do bližšího kontaktu se senátní stráží a naučil se od ní hrát sabbac - a vcelku i dobře.
Většina mých průšvihů byla spojená s tím, že jsem se spřátelil s někým, s kým se podle mého mistra nemají Jediové přátelit, natož se od nich cokoli učit. Jsem sice ochotný uznat, že sabac není ta nejužitečnější věc v galaxii... ale třeba mé názory na střelbu a zacházení s jinými zbraněmi než světelným mečem se od mistrových opravdu velmi liší - a za svým náhledem si, při vší úctě k řádu a starším osobám, pevně stojím.
A pokud jde o mé chování na misi... mohu předstírat vzorného padawana, cukne mi v koutcích.
Čili se budu chovat jako namyšlený snob, co si nevidí na špičku nosu. Nevadí, taky to zvládnu.
Na místě možná byla otázka, nakolik mistr Ruade tu nevyřčenou poznámku nevycítí, ale součástí zájmů Republiky bylo, abych tentokrát co nejvíce omezil své vlastní sklony a... nekomplikoval vrchnímu diplomatovi situaci. Přeci jen, z míry vyvedený Ti´Aqi Ruade není zrovna v nejlepší politiky usměrňující formě.
Budiž, pro Republiku se o to pokusím.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Cesta na Tarhassan, hyperprostor

Hm, ano. Taky si myslím, že Tarhassan je pěkné zapadlé místo galaxie, jak tomu naznačují i tvé znalosti.

Neodpustil si další rýpavou poznámku mistr a následně pokračoval další výtkou.

Pokud chceš být správným Jedim, jakého se z tebe snažím vychovat, měl bys vnímat a plnit své povinnosti trochu přesněji, než jen "mohu předstírat".

Chladně si Ti Aqi ulevil a v opakování tvých slov přidal dokonce trochu opovržení. V jeho podání však všechna ta slova zněla tak vznešeně, že by někomu, kdo by nerozumněl basicu, ani nepřišlo, že tě mistr právě možná až příliš péruje. Avšak ve vašem vztahu šlo chvílemi snad až o boj, i když ne stále.

Ruad dále již nich neříkal, jen zaujak meditační pozici a pohledem ti naznačil, že bys měl udělat to samé. Brzy na to již hluboce meditoval a připravoval se tak na okamžiky po přistání na Tarhassanu.



Cesta na Tarhassan, orbita

Mistři Jedi, dosáhli jsme oběžné dráhy Tarhassanu, brzy se budeme připravovat k přistání. Prosím, aktivujte bezpečnostní prvky svých sedadel.

Zazněl z interkomu pilotův hlas, který probral Ti Aqiho z meditace. Ten se nejprve podíval na tebe a zkontroloval tě svým chladným pohledem a ihned potom udělal co mu hlas v interkomu doporučil. Potom tě mistr znovu oslovil.

Tak už jsme tady. Až vystoupíme, zřejmě nás uvítá nějaký vysoký politik. Mluvit budu já a ty jen tehdy, když budeš tázán, což snad nebudeš. Doufám, že kdybych po tobě náhodou něco chtěl, tak že to bezokolků provedeš a nebudeš mít nějaké hloupé připomínky. I malá nesrovnalost by mohla mít za následek zhoršení naší pozice vnímáním zastupitelů Tarhassanu našich osob. A hlavně se, prosím, neplať do žádných jejich záležitostí!

Mistr si prostě neodpustil tě znovu varovat, aby se ujistil, že s tebou nebudou problémy. Dost často ti takto dával najevo, že příliš nedůvěřuje tvému úsudku o tom, co bys měl či neměl dělat v určitých situacích.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cesta na Tarhassan, hyperprostor

S kamennou tváří a bez okecávání si vyslechnu umravňující přednášku; mistr Ruade si za těch pár let mohl všimnout, že svoje vzory pro "správného Jediho" vidím někde jinde než v něm či v osobě jeho mistra. Sice ne v žádném "pro Jedi odstrašujícím případu" z historie řádu, ale... ale. Podle jistého nejmenovaného mistra, s kterým jsem shodou okolností v jedné místnosti, se se správností a kodexovostí Ti´Aqi Ruadeho takový mistr Jinn nemůže ani zdaleka poměřovat.

V klidu se vrátím k schématům bitvy o Tarris.
Studium je také formou meditace - a na tu skutečnou bude po cestě času dost.


Cesta na Tarhassan, orbita

Ukázalo se, že nebylo.
Asi jsem si toho na tu datakartu přehrál až moc, což v souhře s tím, že nejsem zrovna meditativní typ vedlo k tomu, že mě mistr Ruade přistihl při vcelku pilném kompletování tabulek s republikovými strategiemi v mandalorianských válkách.
(Aneb kdo si hraje, nezlobí.)
Ve snaze zamezit dalším proslovům ideálně ještě předtím, než mitra napadne je pronést, jsem vypnul datapad a zařídil se podle pilotových instrukcí.

Následoval kratší brainstorming ohledně diplomatického postupu. Popsatelný jako "prostě budeš držet jazyk za zuby a krok".
Z toho, jak mi to Ti Aqi Ruade servíruje, by jeden soudil, že varuje před nejnebezpečnějšími nástrahami temné strany Síly. Komické. Představa, že budu celou dobu chodit v patách diplomatického sboru jako ochočená gizka, se mi vůbec nezamlouvá. Snad se naskytne možnost se nějak nenápadně ulít do pokoje.
Pokrčím rameny, že jsem s tím srozuměn a nehodlám dělat problémy.
Jenže jedno rýpnutí si přesto nedokážu odpustit.
Dobře, ale co mám udělat v případě, že po mně budou chtít, abych se do jejich záležitostí pletl? obrátím se na mistra s nevinnou (byť poněkud ironickou) otázkou.
Asi to není příliš moudré, ale tohle bych doopravdy rád věděl předem. S mým štěstím na spřátelování se s lidmi je užitečné předem vědět, jak by se k tomu mistr stavěl - protože jestli se do něčeho doopravdy zapletu a Ruade to vezme jako narušení jednání... no, tak Síla se mnou a tma pryč.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Cesta na Tarhassan, orbita

Tvou poznámku mistr Ruade samozřejmě nepřešel mlčky. Nejprve obrátil oči v sloup a chvilku se i zdálo jako by si myslel: panebože, proč zrovna já musel dostat takového padawana. Proč jen jsem nemohl dostat někoho mé krve.
Následně se však podíval opět na tebe přísným pohledem a pronesl jedinou větu, kterou, jak ti bylo známo, prostě ukončil vaši debatu.

Své chování uzpůsob okolnostem a hlavně kodexu rytířů Jedi.

To byla poslední slova, která jako led prořízla vzduch. Právě jste sestupovali k přistání a průzory jste měli možnost zahlédnout nejprve mírně vypadající krajinu planety, zelenou a místy hornatou. Když jste se přiblížili blíž mohli jste zahlédnout poměrně velké město Nehass industriálního typu ne zcela nepodobné Coruscantu, i když velikostí ani velkolepostí se to jistě nedalo srovnávat. To už jste však mířili k jedné z přistávacích plošin u důležitě vypadající stavby - zřejmě jedné z vládních budov.

Brzy vaše diplomatická loď dosedla na plošinu a piloti spustili rampu. Současně s tím se ozval poměrně žertovný hlas jednoho z nich.

Dámy a pánové, právě jsme přistáli na nádherné planetě Tarhassan, prohlídka města začíná za pár minut, takže se prosím úhledně seřaďte a můžete vystupovat právě se otevírajícím východem.

Ti-Aqi při poslechu těchto slov opět obrátil oči v sloup a bylo jasné, že by našel spoustu věcí, které by pilotovi mohl vytknout, avšak jeho poslání zde bylo jiné, a tak se pouze odpoutal, počkal na tebe a následně vyrazil ven z lodi opět svým obvyklým klidným, vážným až trochu arogantním krokem. Jeho skvostný meč se mu houpal u pasu a hnědý, úplně čistý a nijak nepoškozený plášť mu dodával na povýšenosti.

Když jste však vyšli ven, nikdo vás tam nečekal, což mistra evidentně dost překvapilo a možná trochu znepokojilo, protože někdo jistě musel vědět, že se blížíte a že přistáváte. Na chvilku jsi zachytil jeho tázavý pohled a ruku, která reflexivně přejela po rukojeti meče. Následně tím stejným krokem vyrazil k vstupu do budovy, který byl dobrých dvacet, třicet metrů od vás. Jednalo se totiž o velkou plošinu, na které mohlo přistávat i více lodí nebo kde mohly probíhat poměrně velkolepé uvítací ovace.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tarhassan

Tak podle kodexu a okolností jsem se zatím řídil vždycky,pomyslím si hořce při mistrově odpovědi, a pokaždé jsem kvůli tomu dostal kapky. Těžký osud Jediho.
Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že bych měl požádat o přeřazení do zemědělských jednotek - Ti´Aqi Ruade by to mohl vzít z té pozitivnější stránky, totiž že se zbaví "problematického" padawana, a já bych měl pokoj od interpretací kodexu, proti nimž byly Ruusanské reformy vrcholem anarchie a liberalismu.
Představa to byla vcelku i hezká, nicméně
a) Ruade by s tím nesouhlasil, protože by to považoval za ostudu (bezprostředně se dotýkající jeho osoby)
b) když mě tam svého času neposlaly patřičné autority z vlastní iniciativy, sotva bych tam byl přeřazen na vlastní přání
c) jak se znám, rychle bych se v AgriCorps začal nudit - a to by neprospělo ani zemědělcům, ani mně.
Zrovna mě napadlo, že jistým řešením vedoucím k všestranné spokojenosti by mohly být průzkumné jednotky (zkoumání Neznámých oblastí a nových hyperprostorových tras je rozhodně... přínosné, a navíc při něm nevadí, že je člověk na klasickou "high diplomacii" přirozený antitalent), ale to už byl čas připravit se na "prohlídku města".
Mistr byl naštěstí příliš zaneprázdněn psychickou přípravou na to, aby zanechal co nejlepší dojem v očích místních politiků, takže pravděpodobnost, že obyčejných, lidsky přívětivých poznámek se dočkáme i někdy příště, zůstala vysoká.

Klidným krokem jsem následoval mistra k lodi a přece jen zadoufal, že přivítání nebude příliš oficiální. Nu... nebylo. Na rampě jsme totiž byli sami.
Trochu mne to vyvedlo z míry.
Zajímavé. Že by nějaká zkouška?
Mistrova nejistota mne znervoznila podstatně víc.
Přinutil jsem se k co nejpozitivnějšímu vnímání toho všeho, takovému "nic se neděje, určitě čekají venku", a snažil se zamaskovat pocit, že se žádného oficiálního uvítání nedočkáme.
Což by ale pro naše postavení diplomatů nevěstilo nic optimistického.

Netrvalo to ani pár vteřin, a mistr Ruade pokračoval, stejným tempem a se stejným výrazem, ke vchodu. Opět jsem se mu přizpůsobil, a při té příležitosti pod mimikry vzorného padawana dobře zamaskoval tu část vědomí, která se dala nazvat "nezávislým pozorovatelem, jejž celý vývoj situace zanechává dokonale v klidu" - ne že by nebyla dosti jedijská, ale snadno se mohlo stát, že se z ní stane "nezávislý, lehce se bavící pozorovatel, jejž situace zanechává dokonale v klidu".

Jsou to politici. Takže už kvůli tomu venku bude...
Co vlastně?
To je otázka.
Ale vzato racionálně, dát TAKTO Jediům najevo, že o jejich vměšování nikdo nestojí, by bylo dosti nediplomatické a znamenalo by, že se Tarhassan zcela přesunul do konfederační sféry vlivu - a proto mu s tímto záměrným faux pass spojené nepříjemnosti vůbec, ale vůbec nebudou vadit.
Když jsem se na to koukl z tohoto úhlu pohledu, zadoufal jsem, že mistrova očekávání budou ze strany představitelů planetární vlády naplněna.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan

Když už jste byli oba na půl cestě ke vstupním dveřím, začaly se poměrně rychle otvírat a ještě dřív, než se plně otevřely, vyšli z nich rychlým krokem dva bohatě odění muži, kteří se zdáli být poměrně důležití. Mířili k vám rychlým krokem a ty (a jistě i tvůj mistr) jste vycítili určité jejich znepokojení, které mohlo klidně pramenit z vašeho příletu jako z čehokoli jiného. Když k vám dorazili, mírně se uklonili a ten vyšší z nich s poměrně charizmatickým obličejem a pohledem začal svou omluvnou a uvítací řeč.

Mistře Jedi, omlouvám se vám, že přicházíme se spožděním a ještě s uvítáním neodpovídající vaší významnosti, avšak stala se příšerná věc! První ministr Baw byl unesen a je dost možná, že si na něm v tuto chvíli vylévat zlost nějaký perverzní separatista! Měl zde být s námi, aby vás uvítal osobně a vyjádřil své potěšení z vašeho příletu, avšak byl unesen přímo ze svého apartmánu v nejluxusnějším vládním obytném komplexu, což také zapříčinilo naše spoždění.

Muž se na chviličku odmlčel a potom pokračoval, už ne tak moc naléhavým a poplašeným hlasem jako prve.

Promiňte, ani jsem se nepředstavil. Mé jméno jest Awis Altar, jsem zástupcem prvního ministra Bawa a tento muž po mé pravici je republikový vyslanec Thalam Gray. Doufám, že společně zvládneme udržet Tarhassan na té správné, čili republikové, straně.

Dobrý den.
Kvákl Gray a pak dál již jen civěl.

Altar zněl stejně charizmaticky jako vypadal a i přes jeho mládí ti přišel až příliš politicky protřelí. Za to druhý muž, postarší tlouštík o dost menší než Altar, vypadal snad přímo odpudivě. Jeho tlustý obličej, prasečí očka a naprosto bledá kůže nepřipomínali ani náznakem jakékoli charizma či jakékoli další kladné pocity. Měl si z něho ba dokonce přímo špatný pocit.

To už však tvůj mistr, mírně uklidněn tím, že konečně někdo dorazil, avšak opět znepokojen tím, že slyší nepříjemné novinky, promluvil hlasem, který (možná i přes jeho osobní pocity - pokud vůbec nějaké měl) nevykazoval nic jiného než chlad a klid.

Dobrý den, pánové. Já jsem mistr Jedi Ti Aqi Ruade a se svým padawanem jsme přiletěli na žádost vašeho senátora a z vůle republikového Senátu prošetřit místní události. Podle toho, co říkáte, se zdá, že je situace teď ještě závažnější než když jsme opouštěli Coruscant, neměli bychom tedy váhat a rychle začít pátrat po vašem ztraceném prvním ministru i po důkazech ohledně ostatních případů zmizení, nehod či přímo vražd, které by mohly souviset se snahou separatistů na ovládnutí Tarhassanské vlády a odtržení od Republiky.

Odmlčel se a čekal na odpovědět zástupce místní vlády. Přitom tě zkontroloval pohledem jako jestli za jeho zády nevyvádíš nějakou neplechu přičemž jsi v jeho šedivých očích zahlédl myšlenky na to, jak by tě zaměstnal, aby tě nerušil a přitom jsi neprovedl nic hloupého.

Ano to je pravda, podrobně vám vše vyložím o těch třech prvních případech i o tomto. Bohužel spěch nám teď asi příliš nepomůže. Naše ozbrojené složky ztratily stopu únosců již ve městě. Navrhuji, abychom se odebrali dovnitř do budovy, tam přeci jen bude lepší prostředí k rozhovoru tohoto typu.

Promluvil Altar a přitom gestikuloval rukou, abyste pokračovali k východu z rampy, což byl současně i vchod do budovy. Ti Aqi pouze lehce příkývnul a vydal se požadovaným směrem ignorujíc to, zda ho budeš následovat nebo tam budeš stát jako trouba. Oba politici vyrazili současně s ním. Až teď sis pořádně uvědomil, že vlastně stojíte na rampě, která je venku a kus nad vámi a také pod vámi je čilý městský ruch. Jen, co bylo trochu podivné, nefoukal zde téměř žádný vítr.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tarhassan

Okamžitě jsem zbystřil pozornost, vlastně přímo přepnul do ostražitého módu.
Ve vzduchu visel průšvih - a jiného druhu, než na jaký jsem se psychicky připracoval.
To je... zvláštní. Copak první ministr nemá ochranku? Kde v tu dobu byla?
Většina politiků, co jsem poznal, byla na toto "omezení svého soukromí" patřičně hrdá, a to čím vyššího postavení, tím více trvali na řádnosti ochrany své osoby. Občas dost absurdně. Pak také byly výjimky jako kancléř Palpatine.
Jestli je podobného druhu i pan Baw... působí to sice velmi sympaticky, ale také díky tomu máme menší problém.
No, ne větší, než by bylo selhání profesionální ochranky.
Ale to se ještě uvidí.

Byl bych raději, kdyby Awis Altar mluvil klidněji a ne jako na politickém meetingu, kdy je nutné emocionálně strhnout davy, nicméně starého psa novým kouskům nenaučíš - a skutečně měl veškeré důvody se cítit rozrušeně. Nicméně vzápětí přešel do mnohem střízlivějšího stylu, takže v jeho předchozích slovech byla patrně i stopa pózy a nutnosti být působivým. Nutno dodat, že mu to šlo opravdu výborně.
Přestože zástupci tisku by jeho proslov ocenil lépe než zástupci řádu Jedi.
Republikový zástupce se omezil na roli doprovodu výřečnějšího kolegy.

V průběhu mistrovy odpovědi jsem se, krom "předstírání vzorně vychovaného padawana", soustředil na Sílu - a na vnímání obou politických představitelů. Snažil jsem se utřídit si dojmy a tak nějak polovědomě zanalyzovat všechny detaily, které mi utkvěly v paměti. V tomhle jsem měl cvik už léta, vlastně celou dobu, co mě Ti´Aqi Ruade bral na diplomatické mise, takže to působilo dost nenápadně a dokonce i jako součást protokolu.
Po klasických ujištěních a vzletných frázích, v nichž si mistr nezadal s Awisem Altarem (byť v jedijské variaci) došlo i na kontrolu padawana.
Nevím, jestli si Ruade představoval, že co mě ztratí z přímého dohledu, se někam nenápadně odplížím a vymyslím obzvlášť sofistikovaný způsob, jak dělat ostudu, ale radši mne to ani nezajímalo.
Stejně už vymýšlí, jak se mě zbavit, abych mu "nenarušoval vyšetřování" - a hlavně čaje o páté s místní politickou reprezentací...
Tak nějak mě napadlo, že kdyby mě zaměstnal v rámci prvního, vyvaroval by se nežádoucích vstupů v rámci druhého.
Možná nebude od věci, když se tak - nějak nenápadně - zaměstnám sám.
Diplomatem asi fakt nikdy nebudu, ale tohle by mohlo Ti´Aqiho přimět si uvědomit, že nejsem notorický potížista. I když na spoustu věcí koukám trochu jinak - a dělám je trochu jinak, než jak by to řešil mistr na mém místě.


Bedlivě jsem tedy poslouchal výklad a snažil se vrýt do paměti každou podrobnost, každý sebenepatrnější detail, který mohl být k něčemu dobrý. Mimikry vzorného padawana tomu napomáhaly; a když nás Altar vybídl pokračovat v rozhovoru v budově, automaticky jsem mistra následoval.
Tedy, téměř automaticky.
Rychle jsem si prohlédl celou konstrukci rampy, vlastně i té části kosmoportu, kterou jsem mohl ze svého stanoviště zahlédnout, a jeho napojení na město.
Zajímavé. Mělo by tu slušně foukat... a ono nic.
Znovu jsem tomu věnoval rychlý pohled, a následoval mistra a politiky.
Budu si o tom muset zkusit zjistit něco víc.
Hlavně jestli je to vlastnost planety, bylo toho dosaženo nějakým umělým způsobem, nebo... nebo já nevím, nejsem technik.

V duchu jsem zatoužil po volnu a možnosti si město alespoň částečně projít a hlavně provnímat, abych si o něm mohl v Síle udělat trochu lepší obrázek.
Na to ale bude času dost.
Co nejrychleji a zároveň nejnenápadněji a nejdůstojněji jsem "dohnal" mistra a zapojil se k doprovodu, tak, abych neutrpěl příliš velkou ztrátu informací.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan

Bylo jisté, že Awis Altar vás brzy seznámí s dalšími důležitými okolnostmi, které jistě potřebujete vědět, avšak zřejmě bylo pod jeho úroveň o takových věcech jednat na přistávací plošině, byť byla, jak sis díky svému pozorování všiml, zabezpečena silovým štítem, který nebyl nijak zvlášť vidět, avšak chránil přístup na plošinu jistě dobře a vaši piloti museli pro průlet určitě požádat o otevření. Toto pole pravděpodobně také způsobovalo, že na plošině vůbec nefoukalo, jak by se dalo očekávat.

Při tvém soustředění na oba muže jsi neměl příliš dobrý pocit ani z jednoho z nich. Nedokázal jsi určit, oč přesně jde, ale cítil jsi z nich něco jako nepoctivost, nepravdivost a vypočítavost. Také jsi vycítil, že Awis Altar je velice silná osobnost a jeho vůle bude jistě také taková, avšak u Greye jsi necítil téměř nic co by naznačovalo jakoukoli osobnost.


Všichni 4 jste poměrně rychle zmizeli do útrob vládní budovy, která byla luxusně zdobená i vybavená. Výtahem jste vyjeli až kamsi k vrcholu, kde vás Altar uvedl zřejmě do nějaké společenské místnosti či zasedačky. Po celou cestu jsi necítil nic zvláštního, pominemeli nepříjemný pocit z těch dvou, kteří vás doprovázeli.

Posaďte se, prosím, mistře.

Vyzval Altar Ti Aqiho, který vyhověl jeho prosbě a usedl do pohodlně vypadajícího křesla naproti křeslu, do kterého se chystal usadit se Altar. Když se i on posadil, začal vyprávět.

Nejprve bych vám to měl pořádně vypovědět o zmizení prvního ministra Bawa až potom se dostaneme k těm dalším, ne tak závažným, případům. Je to opravdu vážná záležítost. Muselo se na tom únosu podílet mnoho lidí, protože pan Baw byl unesen ze svého apartmánu z vládní budovy velice podobné této, která je celá chráněna silovým štítem jako přistávací plošina, jak jste si mohli všimnout. První ministr Baw byl tedy ve svém apartmánu, do kterého však nepouští své osobní strážce, ti hlídají obvykle na chodbě a v celém patře. Avšak Baw nebyl unesen chodbami, nýbrž zrkze náš štít - oknem. Vlastně ne až tak moc zkrze štít, protože ten byl v tu chvíli vypnut. Zatím nevíme, jak se to mohlo stát, ale podezříváme další obyvatele této budovy, protože i v ní bydlí několik nacionálně smýšlejících politiků, kteří se kloní k separatistické organizaci. Avšak nemáme žádné důkazy o tom, kdo a jak tento štít dočasně zneprovoznil. Každopádně je fakt, že, jak Bawovi osobní strážcí popisují, uslyšeli jen ránu a výkřik a když do amartmánu vtrhli, už neviděli nic jiného než rozbité okno a prázdný apartmán. Okamžitě se jali pronásledovat únosce, avšak ti se rychle vmísili do městského provozu a potom už bylo naprosto nemožné zjistit i to, kterým směrem se vydali. Každopádně ochranka pronásledovala červené postarší vznášedlo, které zřejmě patřilo únoscům, ale i tak nejsou schopni to odpřisáhnout, dost možná sledovali jen někoho, kdo se jich lekl a potom zmizel. Vznášedlo jim však s jistotou zmizelou nedaleko odtud ve čtvrti města, kde je to samý bar, herna a veřejný dům. Možná by se s pátráním mohlo začít právě tam.

Altar podal vyčerpávající informace, kterým bohužel nebylo moc, o zmizení nejvýše postaveného člena vlády v zemi a teď koukal na Ti Aqiho, co z toho vykouzlí. Ten se však jen znovu podíval na tebe a možná trochu poťouchle tě vyzval.

Co si o tom myslíš, Alriku, ty?

Kdo ví, co zamýšlel touto otázkou, ale nejpravděpodobnější bylo, že tě chtěl vyzkoušet, zda opravdu umíš mluvit trochu rozvážně a při prvním příležitosti ho neznemožníš svou nevybíravou či hloupou odpovědí. Oči Altara se teď upřeli shodně s Ti Aqiho na tebe. Jediné oči, které se na tebe neupřely byly ty Greyovy, protože ten se kamsi vypařil a již s vámi nebyl.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tarhassan, vládní budova

Celou dobu jsem se choval jako vzorný padawan, totiž nedělal problémy a působil co nejnenápadněji. A krom toho si snažil zapamatovat co největší množství informací předkládaných Awisem Altarem.
Bez ohledu na své špatné pocity; bylo mi jasné, že je to ten nejspolehlivější zdroj, který v tuto chvíli máme.
...a nejspíš ještě notnou chvíli mít budeme.
Nedalo se předpokládat, že na planetě rozpolcené mezi Republikou a lokálními nacionalisty bude někdo s větším zájmem nám pomáhat než jeden z vůdců prorepublikové strany a náš vyslanec...
...který, stejně jako já, zastával při hovoru převážně živého inteligentního inventáře hlavního diplomata, a - narozdíl od mé maličkosti - se někam vypařil.
Nezdálo se však, že by ho kdokoli postrádal.
Kdybych si již dříve nepředsevzal to nejreprezentativnější možné chování a nezajímalo mne téma hovoru, asi bych Greyovo zmizení po onderonsku považoval za dosti inspirativní a hodné následování.
Možná jako jeden z mála jeho skutků, bezděčně se připomene špatný pocit.

Mistrova otázka mne překvapila.
Copak? Ti´Aqi si snaží utvrdit dojem, že průměrný rodian má zhruba stejnou diplomatickou inteligenci jako jeho padawan? ironicky jsem si připomněl nezapomenutelné pokárání mistra Ruadeho z mise na Taris.
Další důvod, proč odpovědět... co nejlepším způsobem.
Přece jenom, za těch pár let pod bedlivým dozorem jsem se pár věcí doopravdy naučil. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, mezi vornskrem a gizkou jsou jisté rozdíly, které se nesetřou ani důkladným výcvikem.
Nezbylo než snažit se udržet vonrskří způsob analýzy pod dostatečně silným gizčím nátěrem.

Krátce jsem se zamyslel.
Únosci si museli především počínat velmi koordinovaně a být tedy i patřičně secvičeni pro podobné aktivity - podobná akce by si vyžádala dlouhodobou a důkladnou přípravu. Přestože nejsem obeznámen s fungováním zdejších štítů, předpokládám, že delší vypnutí kteréhokoli z nich by vzbudilo pozornost bezpečnostních složek, zejména pokud by se jednalo o výpadek štítů na tak důležité budově a v takto neklidné době. Pokud by ovšem nedošlo k nabourání programů, které by měly v takovém případě sloužit jako alarm. Což by vyžadovalo velmi odbornou práci.
Přijde mi, že na jednu z prvních akcí teroristické skupiny... je to příliš velké sousto. Pokud ovšem neměli posilu zvenku, minimálně v podobě výcvikových instruktorů, kteří je opravdu důkladně připravili.
Jestli tedy existuje podezření na možné napojení konkrétních osob, považoval bych za účelné projít jejich kontakty a vazby na konfederační světy. Je mi jasné, že to všechno jsou banality, ale o mnoho více z tohoto základního seznámení se s fakty o únosu prvního ministra uvést nelze.
Vlastně mi z toho vyplývá několik otázek.
Totiž do jaké míry bylo chování a zvyky prvního ministra Bawa předvídatelné a vpodstatě i známé? Pachatelé totiž museli mít velmi dobrou představu o tom, že v dané době bude první ministr ve svém apartmá, konkrétně v jeho části blízko oken. A že ochranka nemá do apartmánu přístup. S těmi věcmi počítali najisto.
Dále pak... i v souvislosti s předchozími útoky proti veřejným činitelům: hovoří se v souvislosti s nimi o nějaké konkrétní zdejší nacionalistické skupině? Respektive jestli existuje skupina s tímto způsobem nasměřovanou rétorikou, která by mohla inspirovat ke vzniku militantnějších teroristických skupin?
Pokud jde o zmíněnou čtvrť... podle jejího popisu mi přijde, že je to ideální místo, kde by se daly najít úkryty a dobré základny pro lecjaká... hnutí, která radši zůstávají vskrytu. Nicméně pokud je k dispozici vytipování oblasti, možná by stálo za to vyjít ze stejného schématu jako byla osvobozovací akce generála Doziera na Denonu před čtyřiceti lety. Pokud by tedy do akce daly zapojit alespoň některé planetární satelity a kdyby byla republiková rozvědka ochotná poskytnout nejmodernější vybavení pro elektronické sledování. Jestli drží v té zhruba vymezené oblasti prvního ministra, dalo by se je odhalit i za pomoci tohoto způsobu -

Zarazil jsem se v půli slova.
Tohle diplomatické rozhodně nebylo, čistě proto, že výše zmíněné věci souvisely s volnočasovými aktivitami, o nichž mistr mnoho nevěděl a které by se mu prakticky vůbec nezamlouvaly.
Hlavní je zachránit prvního ministra. To ostatní by mohlo jít stranou. A navíc, nedělám nic za zády řádu Jedi, tohle mám přece povolené.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan, vládní budova

Když ses ujal slova, cítil jsi pořád oči Altarovy, ale co bylo horší, hlavně ledově spalující pohled Ti Aqiho, který hodnotil každé tvé slovo a čekal snad jen na to, až něco pokazíš nebo řekneš špatně, aby ti mohl věnovat jeden ze svých káravých učitelských pohledů. Takový se samozřejmě brzo také dostavil. Oba muži souhlasně pokyvovali v první části tvého proslovu, avšak potom oba z nich poznali, že ses rozhovořil až příliš, ba dokonce začal trochu moc fantazírovat a nedržel se diplomatické korektnosti a stručnosti. Altar to vzal s úsměvem, který se zdá snad až potměšilý a utvrdil tě další vlnou negativních pocitů, které si z něj měl. Mistr Ruade ti zase věnoval onen pohled, ze kterého jsi jasně vyčetl "Tak o tomhle si ještě promluvíme, hošánku." Tento pohled také ukončil tvůj výstupm avšak dříve než Ti Aqi se chopil iniciativy Altar a reagoval na tvá slova pobaveným hlasem.

Mistře Jedi, máte chytrého učedníka. Avšak možná mluví někdy trochu více, než je zdrávo, není tomu tak?

Věnoval krátký pohled Ti Aqimu, ale odpovědí mu byl jen Ruadeho ledový pohled, kvůli kterému Awis Altar radši rychle začal mluvit více k věci, protože poznal, že i přes to, co si o tobě Ti Aqi zřejmě myslí, není ochoten vtipkovat na tvůj účet. I když to bylo možná způsobeno tím, že není schopen vtipkovat vůbec.

Co se týče štítů, tak máte samozřejmě pravdu, fungují přesně jak jste odhadl, mladíku, ale žádný poplach nebyl spuštěn a záznamy z bezpečnostních kamer také neodhalily nějaké narušení bezpečnostní místnosti. Avšak teoreticky se mohl napojit na ovládání jakýkoli obyvatel budovy, který by vlastnil příslušnou techniku, protože budova je kvůli dobrému fungování všech systémů zasíťovaná a propejená celá s hlavním počítačem, což, jak se ukazuje, je zřejmě chyba. Naši technici však nejsou schopni vypátrat, jak k narušení došlo, alespoň tedy prozatím nenalezli žádný způsob.

Nachvilku se odmlčel a polkl přičemž přemýšlel, jak má pokračovat, s tím však v zápětí začal.

Víte, na naší planetě fungují víceméně jen dvě velké politické strany. Ta naše, která vládne a má většinu v tarhassanském sněmu je prorepubliková a prvním ministr Baw je jejím leaderem. No a ta druhá je Nacionalistický tarhassanská strana, která je zjevně podporována konfederací a evidentně věří v tu myšlenku. Jsou v opozici a v menšině, avšak mají velkou podporu obyvatelstva, což by mohlo znamenat, že i přes to, že teď právě nevládnou, mohou rozhodnout o dalším osudu naší země, naši experti dokonce tvrdí, že jsou schopni rozpoutat občanskou válku a dostat nás na stranu konfederace klidně i násilím, pokud to nebude jinak možné. Zatím však veřejně vystupovali jako korektní politická strana a nebylo kolem nich nijak zvlášť moc skandálů, i když z jistých zdrojů vím, že uplácejí a vyhrožují jen aby získali větší vliv na dění na planetě. Avšak nemohu uvěřit tomu, že by si dovolili a hlavně že by dokázali provést něco takového jako je únos prvního ministra. Rozhodně to však nemohl nařídit nikdo jiný. Jejich politickým vůdcem je Foozy Nieghel, miláček žen a davu celkově. Je to populistický řečník a věřím, že je pro svou věc schopen udělat cokoli. Býval známý svými kontakty v podsvětí, avšak nikdy mu to nebylo dokázáno a obyvatelé to díky jeho rétorice nikdy neprokoukli.

Zdálo se, že by si Altar nejraději odplivl, když musel mluvit o někom takovém, kterého podle toho, cos vycítil, přímo nenáviděl.

Vlastně teď mě napadá, že pokud to nařídil on, museli to jistě provést organizace Tarhassanská ruka, která je dejme jistou utranacionalistickou radikální skupinou, která se skládá zejména z bývalých elitních vojáků a dalších přeběhlíků jak z tarhassanu, tak i z jiných planet. Myslím si však, že v rámci svých ideí fungují spíše jako žoldáci, než jako politicky přemýšlející síla. Já však netuším, jak je možné je kontaktovat nebo kde je vůbec hledat, ale je dost možné, že někde v té čtvrti, kde se únosci ztratili našim bezpečnostním jednotkám, mají nějaký úkryt. Co se ale týká toho Nieghela, tak to vám můžu dát přesný tip, kde ho hledat. Když není v budově tarhassanského sněmu, tak tráví snad všechen čas v luxusním podniku svého dávného přítele Vova Hutta ve stejné čtvrti. Jmenuje se to tam tuším Bílá Alhambra. Možná, že i tam by se daly sehnat nějaké informace.

Jeho vyprávění se zastavilo na moment, po který pil ze své sklenky.Tvůj mistr ho pozorně poslouchal a zdálo se ti, že mu není sympatický stejně jako tobě. Sám jsi z něj totiž cítil nějakou přetvářku a Síla tě varovala, že i když se dokáže skvěle přetvařovat, něco vám zatajuje, neříká úplně všechno či trochu překrucuje. Pak rozhovořil nanovo.

Ale ještě zpět k prvnímu ministrovi Bawovi a jeho únosu. Z té doby, kdy zmizel, je evidovaný jeden hovor v rámci budovy a to od jednoho z poslanců nacionalistické strany Shana Troma. Osobně jsem se ho ptal, oč šlo v jejich rozhovoru, ale on nebyl nijak zvlášť sdílný. Řekl mi však, že když hovor skončil, byl první ministr stále v apartmá a v pořádku. Nutno však podotknout, že komunikační konzole v apartmá se nachází právě v prostorách blízko oken. Možná, že byste mohli začít u něj s vyšetřováním, ke kterému vám tímto dávám samozřejmě plná práva a v jakémkoli tarhassanském vládním institutu vám samozřejmě všichni vyjdou vstříct, aby vám nejlépe pomohli.

Teď už se odmlčel a koukal střídavě na tebe a na tvého mistra, zda máte ještě nějaké otázky. Tvůj špatný pocit se pomalu skoro měnil v hodně špatný pocit, nýbrž každé další Altarovo slovo ti dráždilo uši a hlavně Sílu v okolí. Mistr Ruade se na tebe podíval stále se svou kamennou tváři, i když tomuto výrazu očí by se dalo lehce říkat poťouchlý. Dával ti tak najevo, abys pokračoval ve vedení rozhovoru navzdory tomu, co ti tloukl do hlavy celou cestu na Tarhassan. Zřejmě tě v tom chtěl vykoupat nebo možná chtěl aby ses naučil další z aspektů jedijské práce a to diplomacii a vyšetřování takto citlivých případů.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tarhassan, vládní budova

Představa křížovému výslechu mistra Ruadeho, jemuž zakrátko nemám šanci uniknout, byla cokoli jiného než povzbuzující. Rozhodl jsem ji však zasunout tak do pozadí, jak jen to bylo možné, a plně se soustředit na rozhovor s předním tarhassanským politikem.
Nejlepší způsob výchovy štěněte k hygienickým návykům - když udělá loužičku, strčí se mu do ní čumák a vydá povel "Nesmíš!"

Z osoby Awise Altara jsem měl stále rozporuplnější dojmy. Připadalo mi, jako by situace hodlal především k očernění svého politického rivala.
Neuškodilo by strávit večer pilným studiem zdejších sdělovacích prostředků na holonetu; alespoň budu mít vícestrannou představu o politických událostech poslední doby a vazbách mezi jednotlivými politiky. A - pochopitelně - drbech, které o tom v povědomí veřejnosti kolují.
Tohle pochopitelně vyžadovalo, aby existovalo několik zpravodajských serverů, nicméně, pokud se Tarhassan nelišil od běžného galaktického standardu, bych mohl počítat alespoň s pro veřejnost určenými kanály obou politických stran. Plus nějaké to veřejnoprávní médium.
Nesliboval jsem si od toho především možnost ujasnit si, do jaké míry bych měl k Awisovým přistupovat s rezervou.
Takhle jsem mohl jen počítat s jistotou, že by si VELMI přál, aby byl hlavní podezřelou osobou Nieghel.
Nicméně bylo na místě si položit otázkou, co by mohla jeho osoba získat takovými aktivitami. Pokud obyvatelstvo jeho stranu podporovalo, bylo by nezodpovědné hazardování zaplétat se s radikalisty. Pokud tedy občané vskrytu neplánují puč, ale na podobně vzepjatou atmosféru by nás Altar upozornil hned zezačátku, spolu s upozorněním, jak jsou nacionalisté potvory a nezastaví se před pošlapáváním demokratických práv a svobod.
Spíš než leadera opozice bych tedy podezříval nějaké druhé, třetí muže nacionalistů.

Zachovával jsem nicméně stále stejný výraz a pečlivě poslouchal všechny předložené informace.

...takže to je noční můra... prolétlo mi hlavou při informacích o Tarhassanské ruce.
Jestli se jedná o organizaci, kde mají hlavní slovo bývalí příslušníci speciálních jednotek (vlastně by stačily podobné osobnostní typy jako je má maličkost, s podobnými zájmy, perfektním výcvikem a mnohem většími zkušenostmi)... bude zajímavé se jim dostat na stopu.
Rozhodně si budou počínat velmi, velmi obezřetně, budou znát cenu a výhody týmové práce, a jejich plány nebudou mít žádné ze základních či alespoň konvenčních děr, které teroristické organizace ve svých plánech dělají. Čistě proto,že mají za sebou nějakou tu kariéru na druhé straně a ví, nač si dávat pozor.
Pořád tu zůstávala otázka, proč nevystoupili se svými požadavky - pokud ovšem nepracují jako žoldáci.
Pak by ale mohli dělat pro kohokoli, třeba nějakého kriminálního lorda, který by plánoval zdejší situaci destabilizovat, domanévrovat na pokraj občanské války, a profitovat z rozpoutané vlny násilí.
Pozoruhodné. Opravdu pozoruhodné.
Na miliontinu vteřiny mě napadlo, že v takovém případě by na tom výrazně víc získala Republika - ale to bylo vyloučené. Ať už Republika má sebevíc rozmanitých nešvarů, takovéhle chování je výsadou... no, Republiky a jejích politiků rozhodně ne. Nic by tolik neodporovalo jejím zakládajícím myšlenkám a veřejně deklarovaným cílům!

Skvělé.
Co na tohle říct?
Rozhodl jsem se pro "diplomatický výraz č. 5", stejný, s jakým jsem se asi čtyři měsíce zpátky snažil Ti´Aqimu rozladěnému z některých mých tréninků vysvětlit, že pro rytíře Jedi je doopravdy nezbytné naučit se zacházet s blasterem. Tedy zcela klidný, vážný a zamyšleně přesvědčený. A - na rozdíl od "diplomatických výrazů 1-4" - zcela ironie prostý.
No, doufám, že stejně dopadne i to, co hodlám říct.

Děkuji vám za souhrnné seznámení se s informacemi a za vaši cennou spolupráci, obrátil jsem se tedy k Altarovi, uděláme vše, co je v našich silách, abychom prvního ministra Bawa vypátrali a i jinak přispěli k uklidnění situace na Tarhassanu.
Přesto bych se vás ještě rád zeptal na ostatní potíže, které únosu prvního ministra předcházely. Na základě vašich slov považuji za pravděpodobné, že v pozadí stojí stejné osoby, a před naším zapojení do pátrání by bylo dobré znát i informace o těchto záležitostech, abychom mimoděk nepřehlédli nějakou důležitou stopu či spojitost.
Také by bylo dobré, kdybychom mohli dostat kontakt na vyšetřovatele, kteří již na případu pracují; bylo by užitečné co nejrychleji s nimi navázat aktivní spolupráci.


Slyšet se tohle říkat před třemi, čtyřmi lety, asi by mi začalo cukat v koutcích.
Takové diplomatické tanečky pro nic za nic....
Přestože mi bylo jasné, že mne Awis Altar nemůže vnímat v Síle, snažil jsem se svá slova formulovat co nejpravdivěji. Na základě jeho předchozího žertu na můj účet jsem se rovněž vyvaroval všech poznámek na téma, že samotný telefonát nemusí nic znamenat, zvlášť pokud je Tarhasská ruka tak technologicky zdatná, jako by podle jeho líčení mohla být.
Ale rozhovor s nacionalistickým politikem působil rozhodně jako lepší odrazový můstek pro pátrání, zvlášť, jestli byl dotyčný poslední, kdo s Bawem mluvil před únosem.
V duchu jsem si začínal sestavovat seznam, co všechno bude potřeba podniknout a zorganizovat; kontaktovat patřičné vyšetřovatele, proklepnout si tarhadasské reálie z lokálních zdrojů... a probrat společný postup s mistrem.
Uvědomit si to poslední bylo jako dostat kovovou trubkou po hlavě; když jsem se totiž soustředil na celý případ, jeho možná řešení a na rozhovor s Awisem Altarem, téměř zcela mi Ti´Aqi Ruade vypadl z mysli - i přes jeho zkoumavé hledání chyby.
Což mistra bezpochyby nepotěšilo, ale to mi bylo vpodstatě fuk. V současné chvíli rozhodně.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan, vládní budova

Zstupce prvního ministra zřejmě při tvém proslovu právě přišla nějaká zpráva na konzoli před ní nebo si velice naléhavě musel pročíst nějaký spis, protože se jeho oči míhaly ze strany na stranu se zaujatým výrazem. Nezdálo se, že by tě poslouchal, narozdíl od tvého mistra, který z tebe nespustil oči a pozorně vnímal vše, co jsi říkal, až jsi z toho chvilkami měl husí kůži. Když jsi skončil, ještě chvíli trvalo, než Altar odtrhl oči od konzele před sebou. Když to však konečně udělal, ml mírně vystrašený výraz a až příliš dramaticky téměř vykřikl.

Našli tělo prvního ministra Bawa! Právě mi přišla zpráva od hlavního vyšetřovatele, který tam okamžitě míří. Nějaká hlídka ho objevila v nějaké zapadlé uličce zábavní čtvrti. No té jak tam sledovali únosce! Není to strašné?

Altar zřejmě vůbec neposlouchal cos mu říkal nebo alespoň nepovažoval v této nově nastálé situaci důležité na to reagovat. Zato mistr Ruade zareagoval a to snad i rychleji, než obvykle, leč svým obvyklým ledovým tónem bez kouska emocí a citu jako by se právě dozvěděl že k obědu bude stará dobrá ovesná kaše.

Vypravím se tam se svým padawanem okamžitě. Doufám, že nám můžete poskytnout vznášedlo a souřadnice místa, kde ho objevili.

Altar mu okamžitě souhlasně odpoví svým, pro tebe již trochu slizkým a nedůvěryhodným hlasem.

Samozřejmě, výtahem sjeďte do hangáru, to je stejné patro ze kterého jsme přijeli sem, tam už to najdete. Spojím se s nimi a nechám vám přípravit vznášedlo a samozřejmě i souřadnice místa nálezu těla. Je to hrozná zpráva, sám musím teď zařídit tolik věcí, takže s vámi opravdu nemohu letět. Jen doufám, že se vám podaří zjistit, co se stalo.

Ti Aqi už jen pokýval hlavou, otočil se a vyrazil směrem ven z místnosti ku výtahům. Kupodivu ani příliš nesledoval, jestli ho následuješ, tedy alespoň vizuálně ne. Trochu se ti zdálo, že mistrův krok je trochu jiný než obvykle. Tak trochu spěšný jako by byl netrpělivý, kdy už tam konečně bude nebo možná prostě jen nechtěl ztrácet čas, aby stopy nevychladly. To už však mistr mačkal tlačítko výtahu, který se okamžitě otevřel a on nastoupil dovnitř, kde čekal až se k němu připojíš. Zatím stále nic neříkal a zdál se být zamyšlen.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tarhassan, vládní budova

Z Altarovy snahy dramatizovat věci, které by dramatizaci vůbec nepotřebovaly (čistě proto, že byly dramatické samy o sobě i bez gest určených lidu a zástupcům médií), jsem začínal být poněkud podrážděný - a přestože nechávání si svých pocitů pro sebe jsem vždycky zvládal, bylo mi jasné, že Ti´Aqi Ruade už musí tuhle mou nechuť vnímat.
Věcné řešení problémů, kterých je tady stále víc a víc... to toho chci tolik?!
Mistrův vstup do jednání jsem tedy přivítal se značným ulehčením.
Věci se tak nějak vracely do starých kolejí, což - mé pocity z toho byly dvojznačné. Na jednu stranu úleva, že odpovědnost se přesunula zpět do kompetentních rukou, na druhou určitá ťafka, která mne víc než dostatečně odkázala zpátky na patřičné místo.
Zcela automaticky jsem následoval mistra Ruadeho; nic jiného mi ostatně ani nezbývalo, pokud jsem se chtěl podílet na vyšetřování.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan, vládní budova

Turbovýtah svištěl jak o závod směrem k hangáru a tvůj mistr stále nic neříkal. Jen několikrát se na tebe podíval jako by tě kontroloval. Jeho kamená tvář byla stejně chladná a pevná jako vždy, avšak v jeho očích se leskl trochu jiný tón než obvykle. Zdálo se, že je znepokojen, avšak zatím ti neprozradil čím nebo proč, pokud tvé tušení bylo vůbec správně.

Výtah zastavil ve zvoleném patře hangáru a s pípnutím se otevřely jeho dveře. Garáže vznášedel nebyly daleko a podle značení jste tam dorazili velice brzo za stálého hrobového mlčení. V garážích už vás čekal jakýsi muž v uniformě, zřejmě hlídač či člen bezpečnosti, který vás ihned uvítal.

Á, mistře Jedi! Pojďte sem, už tu pro vás mám připravené vznášedlo.

Ukazoval na poměrně zachovalý stroj, který stál venku z řady ostatních. Mistr Ruade však pouze zakroutil hlavou a odpověděl.

Ten se mi ale nelíbí.

Muž zbledl, ale rychle však zase našel řeč, aby odpověděl.

Jiný ale nemám připravený, vezměte si tenhle.

Jeho hlas zněl trochu úskustlivě a dost rozladěně a ty jsi z něj také neměl příliš dobrý pocit. Mistr však trval na svém a prezentoval svůj požadavek.

Vezmu si tenhle vedle. Je dostatečně připravený.

Ti Aqi už nečekal na odpověď a zřejmě ani nehodlal žádnou akceptovat. Prostě se přiblížil k jinému vznášedlu, které si sám vybral a naznačil ti, abys nastoupil na místo řidiče. Správci tedy nezbylo nic jiného, než vám dát příslušnou kartu a s pokrčením ramen se vydal otevřít vrata oddělující garáž od vnějšku. Mistr zakončil své, dosti neobvyklé, počínání jasným povedlem, když usedl vedle tebe.

Jedem.

Vrata byla otevřena a vy jste teď tedy měli možnost vydat se na místo činu nebo klidně kamkoli jinam.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“