Curtis Anchelis (Výcvik pro Funnyho)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Curtis Anchelis (Výcvik pro Funnyho)

Příspěvek od Funny »

Jméno: Curtis Anchelis
Hodnost: Kapitán
Druh: Člověk
Věk: 19 let
Planeta narození: Faid
Životopis:
Curtis Anchelis se narodil devatenáct let před bitvou o Yavin na planetě Faid, kde pracovali oba jeho rodiče v místních loděnicích. Faid nebyl pro Impérium ničím významným a místní loděnice měly jen malý význam, a tak se na planetě nacházela jen posádka Stormtrooperů, malá základna pro stíhačky TIE a na orbitě většinou hlídkovala proti pirátům celní korveta a lehký křižník třídy Guardian.

Na Faid se mu dostalo dobrého vzdělání poté, co udělal zkoušky na prestižní školu. Když mu bylo čtrnáct let, tak spolu se svou třídou byl na palubě celní korvety právě v okamžiku, kdy se u Faid objevili piráti a zaútočili na obě Imperiální lodě na orbitě, aby po jejich zničení mohli vyplenit planetu. Byly to právě stíhačky TIE, které rozhodly o Imperiálním vítězství a mladý Anchelis, který před tím přemýšlel jakou profesi si má vybrat jako své budoucí povolání, měl hned jasno.

Po dokončení školy na Faid si podal přihlášku a následně byl přijat na Pilotní institut Coruscani nacházející se v Imperial City, který absolvoval jako nejlepší kadet z jeho třídy a poslední rok studia strávil na Caridské Akademii. Poté, co byl slavnostně vyřazen, získal hodnost poručíka a zúčastnil se několika bitev po celém Vnějším okraji proti pirátům a rebelům, během kterých sestřelil několik nepřátelských stíhaček a bombardérů. Když získal hodnost kapitána a velení nad vlastní eskadrou, byl přeložen na Kuat.

Nedlouho poté Hvězda smrti zničila Alderaan a kapitán Anchelis ztratil víru v Impérium, které uznával celý svůj život. Nemohl uvěřit tomu, že Impérium zabilo miliony nevinných lidí a rozhodl se utéct, přidat s k povstalecké Alianci a bojovat proti Impériu. Zjistil však, že opustit Kuat nebude tak snadné, jak si myslel.

Zbraně: dvě DL-18 blasterové pistole
Styl boje: Rychle se přesouvá - nezůstává dlouho na jednom místě -, kryje se a pálí v malých dávkách.
Schopnosti: Inteligentní, zodpovědný ke svým podřízeným i přátelům, dobře zvládá taktiku, zásadový, dobré reflexy – to z něj dělá skvělého pilota. Je také dobrý mechanik a o svou stíhačku se vždy stará sám.
Poznámky: Vysoký kolem 180 cm, kráké hnědé vlasy, oči stejné barvy.
Kontakt: *máš
---------------
Jedná se o "pokročilou postavu, která má za sebou výcvik".
Naposledy upravil(a) Funny dne 12.7.2010 18:00:44, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

prolog:

Od zničení Alderanu uplynulo již 6 týdnů, ale hlas svědomí v tvé mysli neslábl, právě naopak a nyní více než kdy dřív si byl přesvědčen že řád a ochrana nevinných kvůli níž si nastoupil do Imperiálního letectva se z Impéria vytratily. Nyní se veškerá tvá pozornost uchylovala k hledání cesty jak opustit službu Impériu a najít si své místo ve službě lidu u rebelům. Několikrát tě již napadlo využít opuštáku k útěku, ale tvá hrdost a zásady ti nikdy nedovolily takto utéct, sám sebe si přesvědčil že přidáš-li se k rebelům musíš sebou přinést alespoň něco, to ti i jim Impérium dlužilo. Jedinou překážkou ti byla bezpečnost loděnic, jíž jsi se svou letkou ironicky byl skoro čtvrt roku součástí a která se sestávala z desítek lodí a bezpočtu vojáků, jak se dalo u perly Impéria očekávat. Jiskřička naděje tvého plánu však vysvitla před asi týdnem, kdy jsi se v nepříliš střízlivém stavu svěřil se svými pocity Artelovi Limerilovi, tvému wingmenovi a příteli z CPI, který ti po vystřízlivění místo tebou očekávaného udání tě velitelství prozradil, že i on a pár dalších o nichž ví má stejné pochybnosti jako ty, ale že mluvit o nich s nadřízeným mu přišlo nerozumné. I když jsi mu neprozradil svůj plán ukrást nějakou loď, tak jste se dohodli že se nenápadně optá mezi vojáky a zjistí kolik dalších má podobné názory.

Kuat, orbitální loděnice, bar Imperátorova sláva:

Služba ti skončila zhruba před 2 hodinami a tak jsi se rozhodl zajít na skleničku. V baru bylo dost mrtvo, což bylo dáno právě probíhajícím nočním cyklem, což ti vyhovovalo. V klidu jsi si sedl ke stolu v rohu a objednal si pití. Uvažoval jsi nad událostmi právě končícího dne a popíjel, když tě najednou někdo oslovil.
Á ste tady, napadlo mě že tu budete.
Rychle si vzhlédl ke známému hlasu a před sebou uviděl Artela v doprovodu IN stormtroopera, kteří si k tobě okamžitě přisedli. Artel se pozorně rozhlédl po baru a pak se naklonil nad stůl a s pokusem o šeptání řekl.
Hele kapitáne, tak sem proved ten průzkum, no jak sme se dohodli. Pamatujete?

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Komerční zóna, bar „Imperátorova sláva“:
Poté, co mi skončila služba, jsem nejprve zamířil do svého apartmá se osprchovat a převléknout a pak do komerční zóny, přesněji do baru „Imperátorova sláva“, kde jsem před několika dny zjistil, že můj wingman, poručík Artel Limeril, má o Impériu pochybnosti stejně jako já. Za normálních okolností bych mu to neřekl, ale tehdy jsem byl na Impérium dost naštvaný a navíc po pár skleničkách Flameoutů...
V baru moc lidí nebylo, a tak jsem si vybral stůl v rohu, abych měl přehled o situaci v baru a objednal si Corellianský pivo - nechtěl jsem riskovat, že bych dopadl jako minule. Náhle mě vyrušil Artelův hlas a vzhlédl jsem od svého piva vzhůru, kde byl v doprovodu Stormtroopera patřícího k Imperiálním námořním komandům?
Že by se mě přece jen rozhodl udat a zachránit si vlastní kůži? Ne to ne, to by tu pak byl někdo další, ale jsou tady jen oni.
Takže v tom nejsem sám.
„Ano, poručíku, vzpomínám si. Co jste tedy zjistil?“
Stormtrooper byl ve svém brnění, takže měl právě teď nejspíš službu – proč by se jinak nepřevlékl? Když měl zahalenou tvář, tak jsem ho nemohl poznat ani vědět, jesli ho znám, a tak jsem se raději zeptal:
„Jak se jmenujete?“
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Komerční zóna, bar „Imperátorova sláva“:

Artel získal po tvé otázce jakýsi zamyšlený výraz, proto stormtrooper zareagoval první.
Jmenuji se Malen Teel a vzhledem k okolnostem bych svou hodnost a číslo vynechal.
Artel se mezitím probral ze zamyšlení a uvědomujíc si situaci omlouvavě vyhrkl.
No jo, vy se vlastně neznáte.
Aby alespoň trochu ospravedlnil svou pozici rychle dodal s širokým úsměvem.
Ale ty bys taky mohl vylíst z tý konzervy, aby na tebe bylo vidět.
A důkazně zaklepal na Malenovu helmu, který ji ihned začal sundávat. Když se mu ji konečně podařilo sundat a odhalila se tak jeho protáhlá tvář s výraznými rysy a holou hlavou, rychle se omluvil.
Promiňte, nosím ten krám tak často že už si ho ani nepřipouštím a navíc tu jsem na hlídce, tedy oficiálně a ty bys mohl mluvit trochu tišeji, na Coruscantu možná neslyšeli.
Poslední dodatek vyřkl s notným ironickým podtextem a pousmáním. Artel si mezitím objednal také jedno Corellianské pivo, které právě dorazilo na stůl a po jeho usrknutí a kyselém šklebu Malenovým směrem, se opětovně rozhlédl a konečně opravdu potichu pokračoval.
No ale proč sme, tady s plechovkou, vlastně tady. Jak sme o tom mluvili tak sem se chlapů tak trochu optával co a jak, samo že opatrně. No a vypadá to hódně dobře, vlastně tady Malen má dost přehled a rád by vám něco navrhl.
Po skončení svého velice "přínosného" proslovu se sebejistě podíval na Malena a kývnutím hlavy tvým směrem mu naznačil aby pokračoval, který tak váhavě učinil.
Bylo mi tady Artelem řečeno, že máme na jisté věci stejný názor a jelikož vím o pár dalších.... a pár jich přidal i tady Artel , tak jsme se rozhodli uspořádat.... řekněme mítink.
Po těchto slovech se naklonil nad stůl a podstatně tišeji pokračoval.
Sešli bychom se zítra 3 hodiny po začátku nočního cyklu ve skladišti 215. O bezpečnost je postaráno. Byly bychom rádi kdybyste přišel, pane.
Po těchto slovech se napřímil a striktně vojenským pohledem přejel celý bar, bylo fascinující pozorovat jak jeho tmavé oči kmitají z místa na místo a vyhodnocují situaci, bylo jasné že již zažil nejednu bojovou akci.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Komerční zóna, bar „Imperátorova sláva“:
Malen Teel.
Ne. To jméno jsem nikdy neslyšel, a když si sundal helmu, tak jsem si byl jistý, že jsem ho nikdy v životě ani neviděl – respektive jeho tvář, protože v brnění a helmě vypadají všichni Stormtroopeří stejně. Nedivil jsem se, že mi nechtěl sdělit svou hodnost ani číslo. Hodnost jsem tedy nevěděl, ale odhadoval jsem, že je nižší než ta moje vzhledem k tomu, jak mě oslovoval. Malenovi nemohlo být víc než třicet let, určitě byl z nás tří nejzkušenější a prošel nejvíce bitvami a nejspíš byl i vůdcem „rebelských“ Stormtrooperů.
Mé jméno určitě znal od Artela, a tak jsem jen přikývl.
Po vyslechnutí všech informací od Artela a Malena jsem přejel bar zrakem a snažil se zjistit, jestli nás někdo neposlouchá.
„Dobře, budu tam a dejte si pozor, aby vás nikdo nesledoval,“
odpověděl jsem Malenovi tak tiše, aby to slyšel jen on a Artel, počkal poté, co odešel z baru, dalších pět minut a pak jsem se také zvedl ze své židle. Když jsem platil barmanovi za sebe i za Artela, tak jsem na stole nechal skoro půlku svého Corellianského piva.
Měl jsem v úmyslu doprovodit Artela k jeho apartmá a přesvědčit se, že nás nikdo nesleduje, a až pak zamířit ke svému apartmá Přece jen jsem k tomu měl několik důvodů: z nás dvou jsem měl vyšší hodnost a tím pádem i zodpovědnost, byl jsem zkušenější a zdálo se mi, jako by to Artel bral spíš jako dobrodružství než vážnou věc jako já nebo Malen. Zřejmě se před vstupem do „Imperátorovy slávy“ stavil ještě v jiném baru.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Komerční zóna, bar „Imperátorova sláva“:

Při svém rozhlížení jsi nic podezřelého neviděl, dokonce to ani nevypadalo, že by váš rozhovor někoho v baru nějak zajímal, což tě trochu uklidnilo. Malen na tvou odpověď jen souhlasně kývl hlavou, znovu se nasoukal do helmy a během několika minut zmizel kamsi do komerční zóny pokračovat ve své "hlídce".

Kuat, Orbitální loděnice:

Ani když jste s Artelem opustili bar jsi nenašel žádný náznak sledování, vlastně jedinou událostí vaší cesty byla vaše hádka, když se Artelovi přestal líbit tvůj, dle jeho slov "maminkovský", doprovod při níž tě ujistil, že si dává stejný pozor jako vy ostatní, akorát po svém. I cesta do tvého apartmá proběhla v klidu a když jsi vstupoval do jeho dveří byl jsi si naprosto jistý, že tě nikdo nesledoval.

I další den probíhal relativně rutině, od probuzení po rozchod se prakticky nic nestalo, jediným zpestřením hlídky byla eskorta bitevníku třídy Executor, při jeho vypuštění z doků. Což si vyžádalo přítomnost snad všech letek a účast většiny bezpečnostního i technického personálu loděnice, ale zase zaručovalo pro všechny zúčastněné po zbytek dne uvolnění ze služby. Navíc, jak jsi zjistil po konci hlídky, tento start dočasně snížil počty jednotek v loděnici na hrubou setinu běžného stavu, což jasně značilo nátlak Impéria na jeho předčasné vypuštění.

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna:

Čas utíkal rychle a než si se nadál spěchal jsi již koridory nákladní zóny ke skladišti 215. Nákladní oblast loděnice, jak si ke své nelibosti zjistil, byla složitým bludištěm chaoticky popsaných chodeb výtahů a skladišť v nichž jsi se zamotal, díky čemuž jsi ke hledanému skladišti dorazil asi s 20 minutovým zpožděním.

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

V pootevřených nákladních vratech skladiště tě již čekali Malen a Artel, který tě hned, se širokým úsměvem, oslovil.
Co to kapitáne? Já myslel že vy chodíte dycky včas.
Malen jen s hlubokým oddechnutím dodal.
Už jsem se bál, že nedorazíte, pane.
A pokynem ruky tě pozval dovnitř.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Včera večer, když jsme se s Artelem vraceli do svých apartmá, nás nikdo nesledoval, a tak jsem mohl v klidu usínat. Opět jsem si musel pochválit své apartmá v „prstenci“, nebylo sice nijak luxusní, ale s kajutami na hvězdných destruktorech, kde jsem ani neměl místnost jen sám pro sebe, se to nedalo srovnávat. Ráno jsem se vysprchoval, vyčistil zuby, převlékl a pak vyrazil do hangáru, kde měla moje eskadra TIE Fightery.
Hlavní úlohou naší dnešní služby byla eskorta hvězdného superdestruktoru Executor. Bylo užásné sledovat, jak se tento gigant stavěl, ale vidět ho v pohybu se nedalo ani popsat. Devatenáct kilometrů dlouhá loď s více než dvě stě padesáti tisíci muži na palubě opouštěla doky, aby nahradila Hvězdu smrti zničenou u Yavinu a potrestala Rebely.
Poté, co Executor i spolu se svým doprovodem zmizel v hyperprostoru, jsem se věnoval údržbě svého TIE Fighteru. Ani slib mého nadřízeného, že moje eskadra bude brzy přezbrojena na TIE Interceptory, nemohl změnit můj postoj k Impériu.
Když jsem dorazil zpátky do svého apartmá, měl jsem sotva dost času na to se osprchovat a převléknout, než jsem musel vyrazit ke skladišti. V nákladní zóně jsem byl jen párkrát a vzhledem k tomu, že se tam vyznat a trefit někam, kam jste šli poprvé, jen pomocí logického myšlení, bylo téměř nemožné, dostal jsem se ke skladišti číslo 215 s dvaceti minutovým zpožděním.
„Jenom jsem zabloudil,“
vysvětlil jsem své zpoždění Artelovi a Malenovi a vstoupil dovnitř.
Ve skladišti jsem si našel prázdnou bednu, kterých byla místnost plná, a sedl jsem si na ní. Přejel jsem zrakem každého přítomného a kývl na něj na pozdrav, abych zjistil kolik nás tady je a kdo a jestli tu náhodou není někdo, koho znám. Počkal jsem, až Malen zavřel dveře, aby nás nějaký náhodný kolemjdoucí neslyšel a představil se:
„Jsem kapitán Curtis Anchelis.“
Chvilku jsem počkal, a pak jsem nadhodil téma našeho opuštění Kuatu:
„Předpokládám, že část vás je s Malenem v kontaktu už déle než já, a tak máte nejspíš nějaký plán.“
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Hned jak jsi vstoupil do skladiště zůstal jsi stát jako přimražený. Nebylo to ani tak kvůli skladišti, jež bylo sice obrovským ale naprosto běžným skladem obdélníkového tvaru o rozloze menšího lodního hangáru ke skladování nejspíše zásob jak jsi vytušil z označení všudypřítomných beden, ale kvůli osazenstvu. Z mnoha beden se staly židle osazené, dle tvých počtů, dvaatřiceti osobami. Když jsi se konečně vzpamatoval, našel jsi si volnou bednu a posadil se, začal jsi pohledem zkoumat zbytek přítomných a odhadovat s kým máš asi tak čest. Na první pohled jsi identifikoval 6 pilotů, které jsi některé znal i od vidění a 12 stormtrooperů, většinou z bezpečnosti jako Malen, potom tu byli 4 muži a 2 ženy oblečení do bílých pracovních plášťů a 8 mužů oblečených v pracovních kombinézách, z nichž ti jeden připadal velice povědomí a po delší úvaze jsi si uvědomil, že seděl včera v baru dva stoly od vás. Nikoho z nich si osobně neznal, proto jsi se nahlas představil což upoutalo dost pozornosti. Jak bylo z jejich pohledů patrné, měl jsi ze všech nejvyšší hodnost a tvé jméno několik z nich, hlavně pilotů, značně znervóznilo, čemuž tvá otázka také nikterak nepomohla. Nastalé ticho přerušil z póza tvých zad až Malen.
No vlastně ani ne. Tedy žádný přesný plán nemáme, jen tu všichni máme "pochybnosti" o službě Impériu. Popravdě jsme doufali, že plán byste mohl mýt vy, pane.
Ze způsobu jakým tento projev pronesl ti bylo jasné, že minimálně on naprosto sdílí tvé názory a také tiché odsouhlasení tvého velení této "rebelii", coby nejvyšší šarže. Bylo ti také jasné, že svým jednáním a přístupem zde, budeš ovlivňovat budoucnost vaší rebelie a přístup ostatních.
Máme ještě několik oddaných mužů, kteří nedorazili kvůli bezpečnosti a protože jsou zde jejich velitelé, kterým důvěřují.
Pokračoval s hrdým výrazem Malen. Z tohoto výrazu pro tebe nebylo nikterak těžké si odvodit, že je jedním z těchto velitelů a plný i když nevyřčený význam jeho slov "jsou zde i další vojáci, kteří se budou rozhodnutími, jež zde padnou řídit a následovat své velitele".

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Tak to jsem tedy nečekal. Myslel jsem si, že by nás mohlo být kolem deseti, ale tohle bylo naprosto nad moje očekávání. V naší rebelii byly zastoupeny snad všechny profese z orbitálních loděnic na Kuatu – piloti, Stormtroopeři, mechanici i inženýři Kuat Drive Yards –, navíc v takovém počtu a to tady podle Malenových slov nebyli všichni.
Dokonce jsem si vzpomněl, že jsem jednoho z těch mechaniků už viděl, bylo to včera večer v baru „Imperátorova sláva“, kde seděl pár stolů od nás.
„Můj plán byl, že-“
začal jsem Malenovi i ostatním vysvětlovat svůj plán, ale ještě před tím než jsem řekl něco důležitého jsem se zarazil.
Něco mi náhle došlo. Ten mechanik, co byl včera v baru, byl možná špeh. Včera určitě zaslechl Artela, pojal podezření a pak se nejspíš hodně snažil, aby zaslechl i zbytek rozhovoru. Jak jinak by se o našem setkání dozvěděl? Malen odcházel aniž by s ním mluvil, stejně jako já s Artelem a kdyby o něm věděl už dřív, tak proč si nepřisedl?
Když jsem byl tomu mechanikovi otočený zády, moje pravá ruka pomalu, nenápadně sjela k pouzdru s blasterem na mém levém boku, bleskově jsem vytáhl svou DL-18tku. Prudce jsem se otočil proti němu a namířil na něj svůj blaster.
„Řekl mu někdo, že tady máme sraz?“
zeptal jsem se důrazně tak, aby byla jasná naléhavost mé otázky a zároveň to, že si nedělám srandu. Kdyby se nikdo neozval a neobjasnil jeho příchod, tak jsem chtěl vysvětlit všem své podezření.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Rychlost s níž jsi vytasil blaster, namířený na neznámého mechanika byla taková, že ten se nezmohl na jinou reakci než překvapený pohled tvým směrem. Náhle jsi si však uvědomil, že tvá reakce polekala mnoho přítomných a v mnohých rukách, včetně Malenových, se objevili zbraně. Naneštěstí většina z nich mířila na tebe a jediným důvodem proč jsi se již neválel v kaluži vlastní krve na podlaze skladiště byla tvá otázka. Po jejím zaznění se mnozí začali divoce rozhlížet po ostatních v hledání někoho kdo by jeho přítomnost nějak ospravedlnil, když se tak v následujícím okamžiku, pro tebe asi nejdelším v životě, nestalo začalo mnoho zbraní měnit k tvé velké úlevě směr. Ticho protnula až Malenova slova.
Jestli tě nikdo nepozval, tak kdo jsi a co tu děláš?
Neznámí muž s nyní již hodně vyděšeným pohledem pomalu mírně zvedl ruce a roztřeseným hlasem prohlásil.
Jsem Koris. A ee... Arelan Miklis. Ano Arelan Miklis mě sem pozval. Proč je něco špatně?
Artel se za Malenovými zády, stejně jako ostatní mechanici a několik pilotů otočili směrem k poslednímu z mechaniků, postaršímu jemně prošedivělému asi padesátiletému muži v pracovní kombinéze pilotního mechanika, jenž seděl obkročmo na bedně potravinových doplňků v pravém rohu skladiště.
Je to pravda Linete? Pozval ho Arelan?
Zeptal se nakonec Artel tak důrazně, že tě to až překvapilo. Jeho hlas zněl neuvěřitelně vážně a se smrtonosnou naléhavostí. Pozornost všech se nyní upřela na mechanika, který si rukou několikrát prohrábl našedlou bradku a poté pomalým váhavým tónem promluvil.
Nó... je to možný. Sice nevím proč by mi o tom neřekl, ale mohl...
Než stihl Linet doříct své váhavé prohlášení, uviděl jsi ve svém periferním vidění jak se směrem od "tvého podezřeného" něco hýbe. Když jsi natočil trochu hlavu k lepšímu pohledu, uviděl jsi jak Korisova levá ruka pomalu sklouzává kamsi do jeho kombinézy. Co tě však zaujalo podstatně více, byla jeho pravá ruka ležící nyní po jeho boku v níž se něco zablesklo. Vypadalo to, že si byl jediným kdo si Korise zatím všiml a ani on nevypadal, že by si tvé pozornosti nějak všiml.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Jen chvilku poté, co jsem na neznámého mechanika namířil jeden ze svých blasterů, zareagovala většina ostatních, především pilotů a Stormtrooperů, když se v jejich rukou také objevili blastery. Bohužel snad všichni kromě Artela mířili na mě. Změnilo se to až poté, co se nikdo k jeho pozvání nepřihlásil.
Po Malenově výzvě, se mechanik představil jako Koris a řekl, že ho sem pozval Arelan. Arelana jsem neznal, ale Artel ano a naléhavě se na pravdivost tohoto vysvětlení zeptal Lineta, asi nejstaršího, nejzkušenějšího a možná i hodnostně nejvýše postaveného mechanika. Otočil jsem se směrem k němu, ten to nepotvrdil, ani nevyvrátil.
Periferně jsem však zahlédl, že Korisova levá ruka pro něco šahala do jeho kombinézy – pravděpodobně pro komlink – a v jeho pravé ruce se zableskl nějaký malý předmět, který držel jako zbraň – nejspíš nějaký miniaturní blaster. Chtěl jen upoutat naší pozornost, aby mohl utéct a přivolat posily.
To jsem mu nemohl dovolit. Ale nemohl jsem ho ani jednoduše zastřelit, musel jsem zjistit, komu a kolik toho o nás řekl. Jednal jsem instinktivně.
Už bez své DL-18tky, kterou jsem odhodil, jsem udělal dva rychlé kroky směrem ke Korisovi a skočil jsem na něj. Ještě za letu jsem mu dal pravačkou pěstí do obličeje, abych ho ochromil. Poté jsem ho povalil na záda, levačkou chytil jeho pravou ruku, v níž držel asi blaster, a co nejsilněji jsem mu s ní uhodil do podlahy, aby ho pod náporem bolesti upustil. Hned, jak jsem měl pravačku volnou a Koris už byl povalený na zemi, což bylo zhruba ve stejném okamžiku, chytil jsem jeho levou ruku a vytáhl ji z kombinézy, pokud ji tam stále ještě měl, a tlačil palcem do citlivé oblasti nad jeho dlaní, aby upustil i tento předmět.
Doufal jsem, že ho přinejhorším alespoň zastavím do doby, než mi přispěchá na pomoc Malen s Artelem.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Tvá intuice a rychlý úsudek tě opět jednou nezklamaly a během okamžiku jsi se ocitl v prudkém útoku proti opět velice překvapenému "mechanikovi". Bohužel pro tebe tentokráte mu překvapení nevydrželo tak dlouho jak bys chtěl a potřeboval a již při tvém druhém rychlém kroku jsi se mohl přesvědčit, že tvé podezření bylo správné. Přímo na tvou hruď totiž mířil 12 Defender MicroBlaster v jeho pravé ruce a jen taktak jsi se stihl stočit doprava před jeho výstřelem který ti proletěl těsně vedle ramene tak blízko, že jsi cítil jeho žár a který se pár metrů za tebou vpálil do zdi skladiště asi 2 metry od překvapeného Malena. On a většina ostatních stále ještě ozbrojených přísedících v okamžiku zacílila střelce připraveni k palbě, což jsi jim ovšem překazil ty, když jsi pokračujíc ve svém útoku srazil Korise – nebo jak se jmenoval – i s bednou na níž seděl. Vzhledem k tvému úhybnému manévru jsi však byl příliš napravo od útočníka abys mohl použít svou pěst, jak jsi plánoval, proto jsi do něj pouze narazil plnou kinetickou vahou svého těla a doslova ho strhl sebou na zem. Kupodivu, nebo snad díky tvému výcviku a zkušenostem, se ti při tomto útoku podařilo uchopit levou rukou Korisovu ruku se zbraní za zápěstí a mistrným využitím vašeho pádu jí velkou silou praštit o zem. Místo puštění zbraně z ní však vyšlehl 2. výstřel, který nějakým nepochopitelným vedením minul všechny bedny kolem vás a jenž skončil asi 5 centimetrů nad úrovní podlahy ve zdi nalevo od vás. Díky svým znalostem zbraní jsi věděl, že odsud již nebezpečí nehrozí a soustředil ses na svou pravou ruku, jež doposud sloužila jako opora před dopadem, šikovně položená na Korisových prsou dřímaje jeho levou ruku, stále zastrčenou v kombinéze. Mírným vzepřením se na nohy jsi se dostal do polosedu opírajíc se o Korise, na němž jsi v podstatě obkročmo seděl. Pevně jsi jeho ruku sevřel a svou plnou silou ji začal vytahovat z póza kombinézy, což se ti i přes Korisovi pokusy o obranu za moment podařilo. Hned jak ruka vyklouzla z útrob kombinézy následoval ji klouzavým pohybem po Korisově hrudníku malý, tobě tak dobře známí a očekávaný, stříbrno-černý váleček. který nakonec s lehkým cinknutím dopadl vedle vás a odkutálel se k nohám jednoho z blížících se stormtrooperů z vaší skupiny, jež ho okamžitě zvedl s úlevným pohledem při jeho bližším ohledání, což si ty ovšem neviděl, neboť Koris se vrhl do zběsilého a téměř nesmyslného protiútoku, skládajícího se ze změti kopanců do všech stran a zmítání sebou pod tebou. Jediné co ti zbývalo bylo pokusit se ho i v tomto stavu šíleného řádění udržet, což i přes tvou výhodnou pozici nebylo nikterak lehké. Dokonce to chvíli vypadalo že se mu snad podaří i vysmeknout, naštěstí se ale v té chvíli objevila vedle tvé hlavy hlaveň Malenovi DH-17tky, jež se zastavila asi 2 centimetry od Korisova čela.
To by stačilo!
Malenův rozkaz zněl naprosto jasně a Koris jej bez váhání uposlechl s neuvěřitelně vyděšeným výrazem, který si plně pochopil až ve chvíli kdy se Korise chopili 2 stormtroopeři a ty jsi se slézajíc z něj podíval na Malenův obličej. Pro popis pohledu jeho očí a ztuhlých rysů jeho tváře jsi nenašel vhodnější výraz než "dotek smrti", který jsi velice správně přisuzoval onomu první výstřelu vašeho souboje. Nakonec, ve chvíli kdy se všichni shlukli kolem vás 5 se davem prodral Artel a podávajíc ti tvou zbraň, prohlásil váhavě se starostlivým tónem v hlase.
V pohodě kapitáne? Neni vám nic? Co snim uděláme?
Teprve teď, s ustupujícím adrenalinem, jsi si uvědomil že pohledy všech nejsou upřeny ani tak na vašeho zajatce, jako spíš na tebe s výrazem dychtivého očekávání reakce či vysvětlení toho co se zde právě odehrálo.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
„Jsem v pořádku,“
odpověděl jsem Artelovi a oprášil si své oblečení po rvačce s Korisem.
Když jsem přijal od Artela svou zbraň, tak jsem zjistil, že se všichni, žádající vysvětlení mých reakcí, dívali na mě a ne na Korise.
„Vzpomněl jsem si, že jsem tohohle mechanika zahlédl včera během nočního cyklu v baru „Imperátorova sláva“, když mě Artel s Malenem informovali o dnešní schůzce. Protože si k nám nepřisedl, tak o naší schůzce nevěděl. Malen, ani já nebo Artel jsme s ním ale ani poté nemluvili, takže mi bylo jasné, že zaslechl minimálně část našeho rozhovoru a chtěl si polepšit v hodnostním žebříčku,“
vysvětlil jsem důvod, proč jsem ho podezíral a oddychl si.
„A pak, jak jsme byli všichni otočení k Linetovi, jsem viděl, že se Koris pohnul. Nenápadně jsem otočil hlavou, abych na něj líp viděl a zahlédl, jak se v jeho pravé ruce něco zablesklo – blaster, jak jsem předpokládal – a jeho levá ruka pro něco šahala do kombinézy – komlink,“
dokončil jsem své vyprávění a svou pozornost přenesl konečně ke Korisovi.
„Takže, kdo doopravdy jsi a komu a co všechno jsi o nás řekl?“
zeptal jsem se ho s nápadnou hrozbou v hlase a položil mu k hlavě svou DL-18tku jako výstrahu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Tvé vysvětlení ostatní akceptovali prakticky okamžitě a v některých tvářích jsi dokonce zahlédl obdivný výraz, někteří sice vypadali poněkud váhavě, ale to jak jsi usoudil bylo spíše s tvrdého poznání vážnosti situace, vstříc nejspíše Imperiálnímu špionu, jehož přítomnost představovala možnost rychlé cesty do vězení nebo v této době spíše k okamžité popravě. Tyto výrazy však, k tvé úlevě, jeden po druhém mizely nahrazovány výrazy odhodlanosti a hněvu. Ty jsi se ale rozhodl zjistit kdo vlastně váš zajatec je, bohužel tvá namířená zbraň nebyla tak přesvědčivý argument pro zodpovězení tvé otázky jak jsi doufal, což dokazovalo ticho a Korisův klidný výraz, jež tě dost překvapil.
Tak ty nebudeš mluvit, jo?!
Zazněl náhle důrazně známý hlas zpoza tvého pravého ramene a než jsi se stihl přesvědčit o jeho původu, mihl se již Artel kolem tebe a tvrdou pěstí pravačkou z širokého nápřahu se zaryl do Korisovy levé tváře, v níž zapraskalo, tak silně že oba stormtroopeři držící Korise o krok zacouvali.
Co blázníš?
Téměř okamžitě reagoval Malen.
Kolik si asi myslíš že nám toho řekne se zlomenou čelistí?
Věta zněla vážně i když jsi v ní postřehl záchvěv smíchu, jež se zračil i v Malenově tváři.
No jo. Máš recht, sem si to neuvědomil.
Překvapeně odpověděl Artel s podrbáním na hlavě, načež se ovšem usmál, nebo spíše zašklebil na Korise.
To pardón, pane špeh.
A okamžitě jak slova dozněla se Koris celý prohnul pod náporem Artelovy pěsti, pro tentokráte zaryté pod Korisova žebra. Tento úder byl tak prudký, že jsi si jeho nápřahu ani nevšiml a tak silný, že z Korisových už tak potlučených úst se vydral proud krve, jež se rozstříkl po zemi vedle Artela s překvapeným bolestným zakvílením Korise.
Tak co nerozmyslel sis to? Pan kapitán se tě na něco ptal!
Malenova slova zněla jasně a neúprosně, doplněná o další, tentokráte pomalý nápřah Ardelovi levačky mířící na Korisův žaludek, byla dostatečným motivem ke spolupráci.
Jmenuju.. ehm ehm Jmenuju se Kell... Malris.
Pomalu ze sebe začal vykašlávat "mechanik", spolu se zbytky krve.
Pracuju.. ehm ehm pro Imperiální Inteligenci.. ehm ehm a o vás už ví všichni! Od Velitele Tena až po Impérátora!! ehm ehm ehm.
Poslední Malrisova věta rozpoutala ohromný rozruch všech přítomných do něhož se, snad díky disciplíně, nezapojili jen stormtroopeři a ty. Ty především proto, že se ti na tomto jeho prohlášení a na spokojeném výrazu jež nyní měl ve tváři něco nezdálo.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Nebyl jsem až tak překvapený, že špion nechtěl spolupracovat, ani motivací pěstmi jako spíš tím, kdo mu je uštědřil. Očekával jsem, že se v tomhle angažuje spíš Malen, protože takovéhleho jsem Artela ještě nikdy neviděl.
„Uklidněte se!“
okřikl jsem všechny, kteří začali zmatkovat, protože to jen posilovalo imperiálního špiona a oslabovalo nás.
Kell Malris z Imperiální rozvědky.
Zopakoval jsem si jeho jméno v duchu a zapřemýšlel se nad jeho prohlášením, že o nás vědí už všichni a jeho spokojeném výrazu se mi něco nelíbilo. Buď to byl hodně špatný špion, protože by mu nadřízení určitě nařídili mít komlink permanentně zapnutý, aby měli přehled o situaci... nebo nám lhal. Minimálně v tom, že o tom vědí všichni. Klidně o tom mohl vědět jen on a jeho velitel, protože se chtěli blýsknout, že sami chytili zrádce Impéria, a tak jsem zkusil od něj naposledny získat nějaké informace.
„Myslím, že nám neříkáš pravdu, Kelle,“
řekl jsem dostatečně nahlas, takže mě všichni slyšeli a tím jsem snad uklidnil i poslední, kteří stále ještě zmatkovali.
Kývl jsem hlavou na Artela, aby se díval, protože tohle by se mu mohlo líbit. Napřáhl jsem a dal špionovi úder pěstí do ledvin a pak jsem ho prohledal, jestli u sebe nemá nějaké doklady.
„Takže... ptám se znovu. Komu přesně jsi o nás řekl a co přesně jsi jim o nás řekl?“
zopakuji agentovi z Imperiální rozvědky důrazně svou otázku.
„Malene, měli bychom včas vědět, pokud sem půjdou imperiálové, abychom stihli utéct, možná by jsi mohl poslat pár svých mužů na hlídku?“
Konečné rozhodnutí jsem však nechal na Malenovi, protože byl zkušenější než já. Můj důvod, proč jsem mu to navrhl, byl jasný - nikdy není špatné vědět o blížícím se nebezpečí a mít připravenou únikovou trasu pro nejhorší případ. Pokud však Malris mluvil pravdu, pak se sem už Stormtroopeři stahují nebo čekají někde v blízkosti a zasáhnou, až budeme vycházet ze skladu.
Měli jsme však další velký problém.
Nejsme tady všichni.
Museli jsme Kuat opustit hned. Zbývalo vyřešit jen na jaké lodi, což nebyl takový problém jako to, jak zajistit, aby ti, co tady s námi nejsou a také chtějí utéct, byli včas na potřebném místě a imperiálové o tom nevěděli.
„A taky musíme nějak informovat ty, co tady nejsou. Musíme Kuat opustit co nejdřív, můžeš se o to postarat?“
požádal jsem Malena o pomoc a čekal na odpověď od Kella Malrise z Imperiální rozvědky.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“