Vystřízlivění - výcvik pro Cale Marsa (lexicz)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Když jsem uviděl Aleqovu reakci, obrátil jsem oči v sloup. Ty ženský ho jednou fakt dostanou do pořádnýho průseru. Nicméně i já jsem nasadil zdvořilý tón. Nemám rád chození okolo horké kaše.
Jsme z motorizované pěchoty, ale přejděme k jádru věci. Jaký je důvod našeho rozhovoru ?
Byl jsem poněkud nervózní, protože jsme měli v plánu vyhnout se rukám zákona. Něco ale na té ženě bylo přeci jen zvláštní...
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Žena v klidu vyčkala, než obsluha baru přinese požadované pití a poté se představila: "Jsem Do'ana Hull ze zdravotního sboru řádu Jedi. Zdá se, že je mezi vámi člověk, který se zajímá o naše zvyky a tradice. Cale Marso?" zeptala se a její zrak byl upřen k Tvé osobě, takže i otázka směřovala na Tebe, jako by žena věděla, že jsi to Ty.

Kellic a Aleq se na sebe podívali a Kellic šťouchl svého přítele, přičemž se škodolibě usmál: "Jo, tady Cale se pořád hrabe v archivech a hledá něco o Jediích. Faktem je, že někdy má schopnosti, které my ostatní ne. Je dobrej, to mi věřte!"
Aleq kontroval svým šarmem: "Ovšem kdybyste chtěla, mohu vám i já ukázat nějaké své 'schopnosti'..." řekl a nasadil výraz svůdníka.

Žena se nenechala vyrušovat a upřeně Tě sledovala, čekajíce Tvé vyjádření.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Žena v klidu vyčkala, než obsluha baru přinese požadované pití a poté se představila: "Jsem Do'ana Hull ze zdravotního sboru řádu Jedi. Zdá se, že je mezi vámi člověk, který se zajímá o naše zvyky a tradice. Cale Marso?" zeptala se a její zrak byl upřen k Tvé osobě, takže i otázka směřovala na Tebe, jako by žena věděla, že jsi to Ty.

Kellic a Aleq se na sebe podívali a Kellic šťouchl svého přítele, přičemž se škodolibě usmál: "Jo, tady Cale se pořád hrabe v archivech a hledá něco o Jediích. Faktem je, že někdy má schopnosti, které my ostatní ne. Je dobrej, to mi věřte!"
Aleq kontroval svým šarmem: "Ovšem kdybyste chtěla, mohu vám i já ukázat nějaké své 'schopnosti'..." řekl a nasadil výraz svůdníka.

Žena se nenechala vyrušovat a upřeně Tě sledovala, čekajíce Tvé vyjádření.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Žena v klidu vyčkala, než obsluha baru přinese požadované pití a poté se představila: "Jsem Do'ana Hull ze zdravotního sboru řádu Jedi. Zdá se, že je mezi vámi člověk, který se zajímá o naše zvyky a tradice. Cale Marso?" zeptala se a její zrak byl upřen k Tvé osobě, takže i otázka směřovala na Tebe, jako by žena věděla, že jsi to Ty.

Kellic a Aleq se na sebe podívali a Kellic šťouchl svého přítele, přičemž se škodolibě usmál: "Jo, tady Cale se pořád hrabe v archivech a hledá něco o Jediích. Faktem je, že někdy má schopnosti, které my ostatní ne. Je dobrej, to mi věřte!"
Aleq kontroval svým šarmem: "Ovšem kdybyste chtěla, mohu vám i já ukázat nějaké své 'schopnosti'..." řekl a nasadil výraz svůdníka.

Žena se nenechala vyrušovat a upřeně Tě sledovala, čekajíce Tvé vyjádření.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Alequ, teď se to vážně nehodí! řekl jsem svému kamarádovi a opět věnoval pozornost té ženě.

No...víte...ANO. Posílal jsem vám před nějakým časem zprávu do chrámu - žádost o radu. Občas mám pocit jako bych viděl věci, které vidět nejsou. Zvýšené reflexy, snížená únava, předtuchy. Četl jsem,že to je vaše parketa... S upřeným zrakem na tu Jedi jsem čekal na odpověď. Celý jsem se chvěl vzrušením, ale snažil jsem se to nedát najevo. Ona to ale stejně cítí
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

"Jistě dobře víte, že Jediové cvičí v užívání Síly již malé děti od útlého věku, z nich se pak časem stanou plnohodnotní zástupci našeho řádu. Vy jste voják, takže objevení vašich schopností přišlo pozdě. Za jistých okolností byste mohl být přijat do jednoho z pomocných sborů řádu. Takže, co tomu říkáte?" pokračovala Do'ana Hull a zakončila svou řeč jasnou otázkou.
Aleq, když viděl, že celá záležitost se jej s největší pravděpodobností nedotýká ani okrajově, se začal rozhlížet po baru a hledat jinou potencionální ženskou 'kořist'...

Kellic se naproti tomu o rozhovor přeci jen trochu zajímal: "Proč jsi vlastně nevyhledal Jedie už v dětství, Cale? Kdyby rodiče věděli o Tvém nadání, mohli Tě zavést na Coruscant již tehdy..." řekl a usrknul si ze své číše.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Když Jedi dokončovala svou nabídku, kroutil jsem nesouhlasně hlavou.

Já znám ty vaše "pomocné sbory". Vezmete hrstku vašich učňů, kteří nejsou nadaní v Síle tak jak si představujete, a šoupnete je na nějakou odlehlou planetu plnou farem. Nic ve zlém, ale to se radši posarám sám o sebe, než pěstovat obilí ve vnějším okraji.

Od rytířky jsem se v následujících vteřinách nedočkal žádné reakce, takže jsem se zaměřil na Kellicovu otázku.

Nevyhledal jsem Jedie, protože jsme pluli vesmírem jako uprchlíci. Když jsme se dostali na Dantooine, byl jsem ještě hodně malý, a rodiče chtěli normální život, normální rodinu. O mých schopnostech věděli, ale nechtěli aby mne odvedl nějaký Jedi, a už o mě nikdy neslyšeli. Chápal jsem to, ale teď jsem dospělý, a doma už moc stejně nejsem.

Pak jsem se otočil zpěr na rytířku, napil se, a přemýšlel, co bych ještě dodal.

Je mi jasné, že na přijetí do řádu jsem už poněkud starý, ale k farmářům se nepřidám...

čekal jsem na reakci. Měl jsem smíšené pocity. nadšení, že vyslechli mou žádost o pomoc. Zklamání, že ze mě chtějí udělat dalšího farmáře, který umí sem tam něco přemístit pomocí pouhé myšenky. A hlavně jsem byl zvědavý, co se bude dít dál.
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Do'ana Hull se smutně usmála a odvětila: "Vím, že nejste s mou nabídkou nijak spokojen. Ale uvědomte si, že řád rytířů Jedi má své neměnné zvyky a pravidla. A nikdo je nemá moc změnit. Takže to, co vám tu nyní nabízím, je poměrně ojedinělá šance! Měl byste jí ještě zvážit..."
Rytířka Jedi se po těchto slovech začala zvedat a vypadalo to, že už vypověděla vše, co měla na srdci.
Když se však otočila k východu, stalo se něco nečekaného...

Dovnitř vtrhla banda jakýchsi výtržníků a ochmelků, podle všeho nechvalně proslulý místní gang, neboť barman se jen přikrčil za pultem a sykl: "Ale né, už zase!"
Okamžitě po vniknutí do baru se členové bandy rozmístili po místnosti a začaly dělat neuvěřitelný povyk a nepořádek. Hosté jen zděšeně vstávali od svých stolů, někteří už stačili vzít nohy na ramena.
Gang sestával s mnoha individuí rozličných ras: Viděl jsi pár Gamorreánů, dva Rodiany, Twi'leka, Barabela, Weequaye a několik mužů lidské rasy - všechno nejhorší sebranka, jakou si člověk dokáže představit. Několik z nich muselo být jistě pod vlivem drog, či alkoholu...
Vůdce gangu, vyšňořený Falleen, nechal svou bandu řádit a sám přišel vznešeným krokem k baru a vytáhl z poza něj vystrašeného obsluhujícího za límec ven: "Tak co, starej! Máš dneska nějaký prachy? Posledně toho moc nebylo, musíš se polepšit!! Mí hoši nemaj rádi, když nám dáváš takový pakatel!" řekl výhrůžně a vytáhl zpoza opasku bič, kterým mával barmanovi před obličejem.

Zatím jste seděli nenápadně, i Doa'na Hull si znovu sedla a čekala na vhodnou chvíli, aby zakročila.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Když se Jedi posadila opět na své místo, nenápadně jsem chvíli pozoroval počínání gangu. Všichni se samozřejmě rozestavili tak aby pokryli celou kantýnu. Snažil jsem se najít nějakou chybu v jejich pozicích. Pomalu jsem se otočil na Jedi a potichu pravil: Tak jo, my tři bohužel nemáme zbraně, a ty nejnebezpečněji vypadající jedince nedostaneme, jsou daleko. Kývnul jsem směrem k barabelovi. Vy ale máte světelný meč. Dokážete odzbrojit jejich vůdce? Usekněte hadovi hlavu, a tělo umře. Chápete?
Pak jsem ještě jednou přepočítal počet výtržníků. A nebo můžeme jen tak sedět, a doufat, že nás oberou jen o pár kreditů a dají pokoj.
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Do'ana Hull stačila obhlédnout situaci, když v tom se jeden z lumpů dostal k vašemu stolu. Byl totiž jedním z mála, kde zůstali hosté sedět...

Weequay přiskočil a začal se šklebit: "Á, kohopak to tu máme?! Dva chlapy a ženskou? Máte tu rande, či co? Hej, šéfe! Podívejte se na tuhle hezkou trojku!" halasně se bavil dareba a vytáhl na vás vibronůž.
Falleen u baru se jen otočil a okřikl svého nohsleda: "Postarej se o ně, kreténe!"
"Tak mi zatím můžete dát svoje šrajtofle, ale hezky pomalu!" řekl Weequay a zamával nožem před vašima očima.

O trochu hrdinství se chtěl postarat Kellic, když vstal a pokoušel se navázat hovor: "Ale kámo, přece bys nás nezabil..."
Jenže nestačil doříct a už měl kudlu na krku. Nervózní Weequay jen sykl: "Sednout jsem řekl!!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Ve chvíli, kdyz měl Kellic nůž na krku jsem pocítil nemalou nevraživost vůči majiteli vibronože. Začal jsem panikařit, teď už šlo o každou vteřinu. Pohlédl jsem na Jedi, která dále seděla. Rozhodl jsem se převzít věc do vlastních rukou. V záchvatu vnitřní paniky jsem se snažil přivolat to, co v mém případě obvykle přichází samo a nečekaně - Sílu. Nedokázal jsem myslet na konkrétní věc, prostě sem musel udělat cokoli aby dal ten zatracenej nůž Kellicovi z krku a pikal za svoje činy. Hned, jak se vypořádám s tebou, tak je na řadě tvůj šéf!..s upřeným pohledem na weequaye jsem začal myslet pouze na jednu věc - aby se ten vibronůž sám od sebe vykroutil z jeho ruky a přistál na hrdle svého majitele.
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Myslel jsi pouze na tu zbraň. Chtěl jsi jí svými myšlenkami vyrazit tomu gaunerovi z ruky. A pak udeřit...

Do'ana Hull v tu chvíli zřejmě vycítila, co máš za lubem a upřeně se na Tebe podívala. Pak ale udělala nepatrný pohyb hlavou k Weequayovi a v ten samý moment se vibronůž v jeho ruce zachvěl a vystřelil z jeho sevření!
Zmatený chlápek nevěděl, co se stalo. Ale když za sebou uslyšel sípavé zachroptění, otočil se jako na podpatku. A strnul hrůzou, neboť za ním stojící kumpán s vyvalenýma očima hleděl na svoje břicho, v němž vězel onen nůž!
Gamorrean jen těžce polkl a pak se svalil k zemi...

To vyrušilo i velitele bandy, který od baru hleděl na celou tu šarádu. Narovnal se a s výhrůžným pohledem zakřičel na celý lokál: "Na ně, chlapi!!" a více už nemusel dodávat, protože celá horda výtržníků nechala všeho a vrhla se k místu, kde jste dosud seděli.
Ale jak Kellic, tak Aleq již vyskočili na nohy a byli připraveni na pořádnou melu. Do'ana Hull se naproti tomu v klidu postavila a chystala se v případě nejvyšší nouze tasit svůj světelný meč, dosud uspěšně ukrytý v jejích šatech.

Aleq se na Tebe kysele pousmál a křikl: "Tak teď teprve začne ta pravá zábava!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar "Smějící se opice"

Když si vibronůž vybral jiný cíl, než jsem zamýšlel, došlo mi, že to není moje práce. HEJ! Ten byl můj! zahřněj jsem napůl s úšklebkem na Do´anu. Bezva,jeden je dole... pomyslel jsem si, a vyskočil od stolu. Stejně už se na nás sypou všichni. S touto myšlenou jsem přiskočil k weequayovi, který k nám byl v tuto chvíli zády. Během vteřiny mě napadala spousta způsobů, jako ho zneškodnit. Mohl jsem si ho pěkně vychutnat, nebo neplýtvat časem a efektivně ho zneškodnit. Vybral jsem si tu první možnost. jednou rukou jsem ho chytil za ohryzek a kopnul ho do podkolení jamky. Teď už jsem jen čekal, až se weequayovi podlomí koleno a dopadne na něj. Pak jsem měl v úmyslu ho uchopit pevně za hlavu a mrštit jí o náš stůl.

Díval jsem se jak se k nám co nejrychleji přibližuje celá skupina, srdce mi bušilo o sto šest. Aleq s Kellicem už byli také na nohou. Když jsem ale udeřil na weequaye, jako by se čas kolem mě nepatrně zpomalil. Zase jsem cítil ten zvláštní pocit. Pocit, který mě "navštěvoval" už po několik let. Nyní jsem ale chtěl, aby přišel na můj příkaz.
S tím nožem to nevyšlo, tak aspoň něco.
Na čele mi vyrazily kapky potu. Chtěl jsem vnímat každý objekt jednotlivě, živé i neživé předměty, ale nešlo to. Když jsem viděl, kolik jich teď proti nám je, zachvátila mě opět vnitřní panika. Aleq na mě neco zakřičel, ale já nereagoval. Modlil jsem se, ať nás z toho ta Jedi vyseká.
KLAP-BZZZZZZ

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, spodní patra - bar 'Smějící se opice'

Rytířka Hull nevypadala, že by se chtěla pouštět do otevřeného boje s mečem v ruce. Zřejmě nechtěla tasit všechny trumfy, pokud by to nebylo nezbytně nutné a nebyli jste v ohrožení života.
Proto se nyní postavila bok po boku Aleqovi a Kellicovi a sledovala, zda se k nim připojíš. Hned ale vycítila, že se pokoušíš ovládnout Sílu, která v Tobě dřímala...

Aleq Tě okřikl: "Sakra, Cale! Krej si záda, nebo to špatně skončí!"
Hned jsi nevěděl, co se děje, avšak zvuky za Tebou Ti prozradili, že by ses měl co nejdříve otočit.

"Áááárghh..." ozval se výkřik bolesti, doprovázený tříštěním skla.
Teprve teď jsi mohl zahlédnout původce těchto zvuků - byl to Zazzen, který sejmul lahví nějakého vína jednoho z útočníků, který se Tě chystal napadnout! Objevil se odnikud, těžko říci, zda účinky Tvé eliminace u něj už pominuly, ale byl rozhodnut nenechat ty lotry obsadit a vykrást 'jeho' podnik...
"Hele, dávej bacha..." prohodil rváč Zazzen a usmál se na Tebe koutkem úst.

Mezitím se již rozhořela pravá hospodská bitka, v níž se činili oba tví přátelé a Do'ana Hull se rozhodně nechtěla nechat zahanbit v počtu prasklých čelistí protivníků...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

Coruscant, spodní patra - bar 'Smějící se opice'

Všude kolem byl takový chaos, že jsem nevěděl, co dřív. Vzduchem létali předměty, i osoby. Nejvíc jsem si ale dával pozor na dva vetřelce - faleena a barabela.
Bezva, ten hromotluk je na naší straně oddechl jsem si, když Zazzen vyřadil jednoho zmetka přímo za mnou. Tak kdo další?! pronesl jsem sám pro sebe jen tak "pod vousy", a zamířil jsem k nejbližímu soupeři.
Stále jsem se snažil vnímat okolí pomocí "Síly", ale nešlo to. Více jsem se soustředil na boj, než na věci okolo něj.
Člověk během takovýchto situacích moc nepřemýšlí, ale mně se neustále honila hlavou jedna myšlenka.
Nejvíce jsem pocítil kontakt se Sílou právě ve chvíli, když jsem měl vztek. Je to špatně?
Rozhodl jsem se, že se tímto problémem budu zabývat později.
KLAP-BZZZZZZ

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“