Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Cesta městem:
Zatímco se činil především Frederick, ty jsi více hloubal o možné příčině skutečného sesuvu a docházel jsi k názorům, které nebyly příliš povzbudivé. Vlastně by přinášely nepříjemnou nejistotu a pravděpodobně i značné potíže. Od tvého smýšlení tě vytrhl až Frederick, který navrhnul vystřídání.

V porovnání s ním jsi přistoupil k práci agresivněji díky vědomí, že by o životech zavalených mohl rozhodovat čas, který se nepříjemně protahoval a představoval možné komplikace. Kameny z hromady stále mizely, než tě Frederick zastavil výkřikem, abys svou činnost na chvilku zastavil. Ukázal rukou na končetinu, která vyčuhovala zpoza kraje tunelu. Frederick k ní rychle přikročil, aby začal kontrolovat základní životní funkce a s nejistou tváří odstoupil, když ukázal, na které kameny byste se měli zaměřit. Potíží byl jeden velký, který kus tunelu blokoval a stále na sobě držel značné množství dalších.
Mám nápad, drž ten velký šutr pevně a doufej, že stojí Síla při mně,
vyzval tě Frederick a neuvažoval o tom, že bys něco namítal. V ruce se mu objevil světelný meč, který se okamžitě zabořil do kamene v půli a začal jej kráje. Frederick postupoval opatrně a často se natahoval k Síle, aby se ujistil o poloze zavaleného. Po dvou minutách práce už pomocí Síly vyndaval zavaleného a předával ho dál k ošetření. Sám se navíc rychle připojil k dílu a odvalil spěšně několik kamenů, než ti dal pokyn, že může velký kámen buď pustit nebo vyvalit. Následkem toho se nakonec svalilo jen několik menších a nic vážnějšího se nestalo.
Podezřelé, všechno drží až moc dobře na ten nedávný sesuv. A nepotřebuješ vystřídat? Musel jsi to držet v kuse, zatímco já jen vyhazoval?
poznamenal Frederick, aby okem zkontroloval, že kolegové zabraka spokojeně zajásali, když jej prohlásili za živého. Na tobě nyní bylo, jestli jsi chtěl ještě chvilku pokračovat v práci, nebo se hned vystřídat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Cesta městem:

Takže jednoho máme... otázka je jestli tam ještě nekdo je. Měli by vědět koho mají a koho ne.
Zavaleného zabraka jsme zachránili a když ho prohlásili jeho kolegové za žijícího, přešla na mě vlna dobré nálady. Naše snaha přinesla očekávané ovoce.
Fredericku, upřímně... tohle celý podle mě nebyla náhoda.
Řeknu a popřemýšlím o tom jak pokračovat.
Možná tam už nikdo není. To možná neví ani oni, ale možná, když se o to pokusíme, dokážeme ucítit, kdyby tam někdo byl naživu. Nemyslím, že nysme pak měli přestat... jenom by pak nebylo kam spěchat.
Navrhnu svému kolegovi plán a když potom se kdyžtak nechám vystřídat.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Než jsi se rozhodl využít Frederickovy nabídky na vystřídání, informoval jsi ho o svém úsudku a on souhlasně přikývnul, že i jemu se tu několik věcí nezdálo. Jakmile jste měli chvilku volna, dorazil k vám jeden ze zabraků, který čekal, až bude moci promluvit. Frederick jej pobídnul, aby začal před tím, než by on pokračoval v uvolňování kamenů.
Konečně jsme se přepočítali, víte, jak je tu víc tunelů a podobně, tak jsme různě proházení. Chybí nám ještě dva muži, kdy jeden byl určitě v tomhle tunelu a druhý nejspíš také. Věděli to jistě právě ti dva a ten zachráněný je v bezvědomí,
informoval vás zabrak a s Frederickem jste si vyměnili rychlý pohled.
To odpovídá na otázku, jestli tam ještě někdo je a měl jsem dojem, že ještě cítím nějakou formu života. Navíc, pokud by byli ... však víš, tak bychom je nemuseli zachytit. Ale můžeš to zkusit, zatím odházím pár menších,
zareagoval Frederick a naznačil i tu nejhorší variantu, která však mohla být dost pravděpodobná. Jeho výklad možná nebyl nejpřesnější, ale rozhodně se dost blížil skutečnosti. Také tě vybídnul k toum, abys vyzkoušel, jeslti někoho neucítíš, zatímco Frederick bude pokračovat dál v práci, kdy nebude tolik potřebovat další pomoci.
Ty ses zatím soustředil směrem k zasypanému tunelu a dál za první vrstvu balvanů. Se zavřenýma očima jsi tam plul v nekonečném proudění Síly a snažil se vnímat cokoliv živého. A opravdu se ti povedlo droublinkou stopu zachytit - byla zaklíněná v rohu a velice slabá. Cítil jsi, jak z ní unikal život po kapičkách, kterých již mnoho nezbývalo. Situace pro ni rozhodně nebyla růžová. Byla to také ale jediná známka života, kterou jsi byl schopen zachytit.
Když ses probral, tak jsi mohl říci, že se zavalený nacházel při pravém spodním kraji tunelu za další cca metr sutin.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Rozhlédl jsem se. Frederick přede mnou pokračoval v odvalování kamenů.
Nezdálo se ti to, někdo tam pořád ještě je... vpravo dole... v rohu.
Dokázel čas. Čas... připomnělo mi to něco co můj mistr rád říkával.
Mezi náma je metr suti a musíme pohnout, tomu chudákovi moc času nezbývá.
Řeknu a pokusím se se soustředit, abych trochu sklepal únavu. Uvolním se a začnu pomalu pravidelně dýchat.
Tím kdo to odpálil nakrmím gundarka.
Mistr mi opakoval docela často, co je podle něho nejdůležitější věc co máme.. proto je to asi věc, kterou si s ním budu vždycky spojovat. Podle mého mistra byla nejdůležitější věc co máme čas. Sami určijeme jak ho trávíme a když umíráme, nebo někdo umírá, máme přemýšlet jak jsme čas prožili a ne kolik nám ho ještě zbývá.
V podstatě mi připadá že souvislostí s nynější situací je málo, na druhou stranu trošku si zavzpomínat neuškodí.
Zhodnotím jestli je na tom hůře Frederick nebo já, případně ho vystřídám, nebo mu pomůžu s vybíráním kamenů, nebo odstraňování těch větších.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Frederick si po tvé poznámce o nedostatku času a potvrzení živé bytosti včetně její lokace dal záležet a udržoval vysoké tempo. Neřekl si o vystřídání nebo pomoc, pouze a usilovně se soustředil na svou práci a kameny ven skoro "padaly" vysokým tempem. Sem tam jsi mu s nějakým pomohl, ale bylo ti jasné, že finální vyprošťování bude tentokrát na tobě. Netrvalo to dlouho a odvalením jednoho z kamenu jste dosáhli ruky zavaleného. Teprve tehdy Frederick ustal ve svém tempu, čehož jsi využil ke kontrole životních funkcí, které stále ještě nějaké byly, byť velice slabé.
Dostaneš ho ven?
otočil se na tebe Frederick mohutně vydýchávajíc, zatímco jsi zhodnocoval prostor okolo zavaleného. Bylo na něm množství menších kamenů a na něm jeden větší. Částečný řez tentokrát neměl moc smysl. Větší kámen by s trochou námahy šel vyjmout, ale riskovalo by se možné drobné sesypání těch menších, jen by na ně nepůsobil tlak shora a dostaly trochu volnosti navíc.
U těch menších kamenů hrozilo, že by se k vám dosypávaly postupem další, což by vás brzdilo. Některé z nich by se navíc daly po jistý čas držet pomocí Síly, ale rozhodně ne nikterak dlouho a vyžadovalo by to v jejich množství značné soustředění. A dalo se pochybovat, že Frederick by toho byl bez chvilky odpočinku schopen. Ale pak tu byla otázka co dál, když by se kameny jenom držely na místě.
Situace tedy nevypadala příliš růžově a stav muže vyžadoval ošetření již před touto chvílí než o něco později. Rychlá akce mohla znamenat záchranu, ale také utvrzení krutého osudu, zatímco pomalá akce budila skoro jistě dojem podepsaného rozsudku smrti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Moc se mi nelíbí, že se Frederick rozhodl k tomuhle kroku a tolik se při něm vysílil, ale možná to bylo tak lepší, než kdybysme byli oba unavení stejně.
Doufám.
Odpovím na Frederickovu otázku a rychle zhodnotím situaci.
Hej! Všichni poslouchejte.
Upoutám pozornost zabraků, protože je budu potřebovat.
Nemáme čas tak poslouchejte. Je to váš kolega, takže poslouchejte! Můžu ten kámen nadzvednout s tím, že byste ho vyhrabali. Ale neručím že ho udržím dost dlouho. Nebo ho můžu vytáhnout a zkusit zadržet ty co se budou dosypávat, ale než je zadržím může jich spadnout víc než přežije.
Nebyl to nejmoudřejší krok, ale svým způsobem se zbavuji odpovědnosti, což jsem si uvědomil v momentě, kdy jsem plány dořekl.
Obě možnosti mají zhruba stejnou šanci na úspěch i neúspěch. Při druhé ho můžou padající mezitím zabít, ale je větší možnost že ho stihnou vyhrabat. Při první ho zase nemusí vytáhnout včas nebo vůbec.
Kdyby se nedohodli během několika vteřin, nebo se někdo nerozhodl tak či tak zvolím druhou možnost.
Původně jsem byl pro první ale je tam i riziko, že kámen neudržím. Věřím, že bych ho udržel, musel bych... ale to riziko tam je. Proto raději zvolím druhou možnost. Kámen bych vyjmul stylem napůl co nejopatrněji a napůl co nejrychleji. Jakmile by byl venku, hodil bych ho bokem a zarazil padající kameny. V okamžiku, kdy by zabraka dostali ven bych je pustil.
V podstatě mi nezbývá než věřit, že to všechno udržím.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Situace byla komplikovaná a tebe v rychlosti napadly dvě varianty, kdy jsi obě představil všem přítomným. Dva zabraci okamžitě vyrazili na místo, aby mohli bez prodlení pomoci, protože všem už došlo, že jejich kolega na tom byl opravdu zle. Byla to nádherná ukázka toho, jaké tu panovaly vztahy mezi kolegy a že spory mezi nimi v takovýchto vážných situacích neměly v tomto prostoru žádné místo.
Vyhrabeme, jenom stačí říct, kdy máme začít!
pronesl motivovaně jeden ze zabraků a druhý bez váhání přikývnul, což tě tedy přitlačilo k první variantě navrhovaných plánů, byť jsi se už vnitřně připravoval na tu druhou. Tímto tě natlačili k první volbě a protože čas nebyl tvým spojencem, okamžitě ses pustil do práce. Zvednout kámen nebylo zprvu nikterak složité, ale okolní tlak a další kameny okolo ti jeho udržování hodně ztěžovaly.
Dvojice zabraků však nikterak neváhala a okamžitě se pustila do práce s maximálním nasazením. Malé kameny létaly ven nesmírnou rychlostí a postupně se odhalovalo tělo jejich kolegy víc a víc. Když ho mělo z půli těla vyhrabaného, tak jej zkusili vytáhnout a s pomocí třetího přiběhnuvšího zabraka se jim to povedlo. V těsném tunelu už přišel ještě jeden, aby svého kolegu mohli okamžitě odvléct ven a začít ošetřovat. Spokojen jsi mohl kámen konečně vyjmout ven a sledovat notný sesun kamení směrem dolů. Ze závalu už mnoho nezbývalo, ale na tebe dolehla chvilková vlna únavy. Když ses vydýchával, tak sis mohl všimnout nabízené lahve s vodou od jednoho ze zabraků.
Určitě vám přijde vhod,
poznamenal s úsměvem.
Frederick mezitím zkoumal sutiny a trochu se protahoval, aby po chvilce dorazil k tobě.
Nikoho dalšího tam necítím, ani živého ani ... však víš,
shrnul své studium pomocí Síly, zatímco k vám přišel vedoucí tohoto místa.
Je na tom vážně, ale zatím žije. Budete moct pokračovat? Ještě nám chybí jeden kolega - tohle byl ten, u kterého jsme si nebyli jistí. Ten další tam určitě taky je, nebo snad myslíte, že to .. že to nepřežil?
zeptal s vás napjatě a Frederick nestihl skrýt své překvapení, protože svému průzkumu pomocí Síly důvěřoval. Mohl jsi se také zkusit podívat, protože únava opět ustupovala, díky čemuž byste mohli pokračovat v práci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Poděkuju zabrakovi a láhev s vodou si od něj vezmu.
Když mi Frederick oznámil, že v tunelu už nikdo není, mohli jsme si oba oddechnout. Nikam jsme už nemuseli spěchat.
Párkrát jsem se po trochách napil a mězitím jsem se ze sebe snažil setřást pomalu únavu.
Z nejhoršího budeme venku. Aspoň teda na dalších pár minut.
V momentě, kdy přišel zdejší vedoucí s tím, že jim stále jeden pracant chybí, jsem definitivně vyloučil jen shodu náhod.
Budeme pokračovat jak to půjde.
Odpovím zabrakovi na první otázku a podívám se na Fredericka s očekáváním že něco neutrálního vymyslí na druhou otázku.
Přejdu blíž k sesypanému tunelu. Ne, že bych Frederickovi nevěřil, druhého zabraka bych nejspíše vycitil už při mém předchozím průzkumu, ale zkusím to ještě jednou.
Ať už můj průzkum něco odhalí nebo ne, nejspíše budeme pokračovat v práci na tunelu. První začnu já, Frederick by měl ještě chvíli odpočívat kvůli výkonu, který podal při vyhrabávání zabraka, já jen chvíli držel kámen, ale po chvíli se stejně nechám vystřídat.
A práce na mostu se odkládá na neurčito.
Ušklíbnu se v duchu, ne že bych nechtěl vidět nový most, ale náhradu mají a tohle je důležitější.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Informace od vedoucího prací přinesly nepokoj i do tvé duše a rozhodl ses celou situaci prověřit i osobně. Jenže, stejně jako předtím Frederickovi, ani tobě se nepovedlo vycítit nic, co by nasvědčovalo, že pod kameny ještě někdo byl - živý nebo mrtvý. Stejně tak se ale nedalo zpochybnit přesvědčení vedoucího a ostatních, kteří svému úsudku pevně věřili. Frederick si s tebou vyměnil nejistý pohled a otočil se k zabrakům, zatímco se vydal pokračovat v eliminaci závalu. S vědomím, že tam už nikdo další být nemusel, jsi mohl postupovat tvrději a razantněji než doposud a hlídat si jen stabilitu tunelu. Ta se však tvářila stejně pevně jako věže Chrámu Jedi.
Budeme pokračovat dál a to až na druhou stranu, ale ani jednomu z nás se nepovedlo vašeho kolegu ... vycítit. A to v jakémkoliv stavu,
pokusil se Frederick předestřít situaci a zaskočil tím i samotného vedoucího, který si vyměnil nejprve několik pohledů se svými kolegy, než se natočil zpět k tvému kolegovi.
No, je možné, že by mohl uniknout na druhou stranu. Když se to stalo, tak byl relativně vzadu,
zareagoval na to vedoucí a tvůj parťák mu pokývl, než se připojil k tobě tak, aby ti nepřekážel v práci.

Se střídáním po zhruba pěti minutách jste další čtvrt hodinu pokračovali v odvalování kamenů a suti, než se vám konečně povedlo prorazit cestu na druhou stranu. Nebylo pro vás překvapením, že jste na někoho dalšího nenarazili. Protože jsi měl poslední směnu, tak Frederick prohledával okraje proražené cesty, než se mu z kamení povedlo vyštrachat horní část potrhaného pracovního oděvu. Když ji ukázal vedoucímu pracovní skupiny, tak bylo jasné, že ji bez váhání rozpoznal.
Ta je určitě jeho, takže musí být naživu!
zajásal se s vědomím, že jeho kolega se dostal v bezpečí na druhou stranu, nebo byl zavalen pouze okrajově a mohl se vyprostit vlastní silou. Frederick ti však nenápadně ukazoval, že kus oblečení nalezl zhruba metr od konce, takže by se vlastní silou jen tak ven neodhrabal. A právě s úvahou nad tímto postával Frederick nedaleko průchozí části hlouběji do tunelů a starého města, které bylo zavaleno od mandalorianského útoku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Dávám si všechny informace dohromady. Všechno stejně vede k jediné možnosti a to té, že to tady někdo sabotoval.
Takže staré město... kdo ví co tam asi bude.
Trošku se protáhnu aby mi nezatuhly svaly a přejdu k místu kde stojí Frederick.
Rozhlédnu se a zkontroluji, jestli vedoucí zabraků neposlouchá, kdyžtak ho požádám o trochu soukromí.
Staré město... můžeme tam narazit prakticky na cokoli. Pokud tohle někdo sabotoval, musel se sem nějak dostat a i tak nemohly spadnout všechny tunely.
Řeknu a trošku zapřemýšlím co teď.
Na mistra čekat nebudu, stejně bude mít sám dost práce.
Můžeme to jít prohlídnout do tunelů a starého města. Vezmeme si vodu, pláště jsme nechali u mostů, nevracel bych se.
Poslal bych pro jistotu někoho ať zkusí najít mistra ať aspoň ví kde jsme a co děláme. Záleží to na tobě, klidně půjdu sám.

Navrhnu plán a čekám na Frederickův názor.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Na světle nových událostí si jsi stále jistější tím, že ke zhroucení tunel přispěl třetí faktor. Kdo nebo co - to jsi se mohl jen domnívat, každopádně řešení jsi viděl v cestě dál do starého města. Informoval jsi o tom Fredericka, stejně jako o svých nejaktuálnějších úmyslech vedoucích právě dál do tunelu. Tvůj kolega se zachmuřil, jakoby váhal nad správnou odpovědí. Věnoval krátký pohled místním a poté i tmě tunelu před vámi.
Půjdu s tebou, ale musíme se ujistit, že se nemineme s někým, kdo by jen tak vylézt neměl,
poznamenal Frederick a vyrazil směrem k zabrakům, aby k nim mohl promluvit.

Vyrazíme s Gnostem do tunelů a nelze vyloučit, že tam je něco nebezpečného. Proto by nebylo od věci tenhle vchod strážit a to i poté, co jej za sebou trochu zavalíme. Každopádně potřebujeme, abyste informovali našeho mistra, že vyrážíme hledat vašeho kolegu. Jenom ... je tohle jediná přístupná cesta do starého města?
rozhodl se předat několik informací a tím vzal de facto odpovědnost z notné části na sebe. V případě nevole jeho mistra by tedy většina zlosti směřovala spíše na Fredericka než na tebe.
Ano, tohle měl být první tunel, kterým bychom se tam dostali. Byl nejjednodušší na uvolnění, aniž bychom používali výbušniny. Sotva jsme ho otevřeli včera večer, už se stalo tohle ...
odpověděl vedoucí mužů a netvářil se příliš nadšeně. Novým informacím a hlavně podezření na něčí úmysl mu také pomalu docházelo a bylo jasné, že tomu moc nechtěl věřit.
Dobře, můžete nám sehnat nějakou vodu a nějaké lumy?
optal se ještě Frederick a jeho žádost dosáhla rychlé odezvy. Během chvilky jste měli k dispozici dvojici lahví s čerstvou vodou a dvě lumy s trvanlivým zdrojem. Pokud byste ještě něco potřebovali, nyní byla poslední chvíle, než bys vyrazili vpřed a trochu za sebou zavalili chodbu, aby jen tak někdo neprošel skrz.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Svoji láhev se pokusím si připnout k opasku, nebo ji nějak šikovně zastřčit a lumu si vezmu do ruky.
Kdyby tam byl aspoň mandalorianskej poklad.
Počkám na Fredericka u vchodu a přemýšlím jak ho zavalit. Kdybych přemýšlel nad něčím jiným, jen bych přicházel s dalšími teoriemi, co, kdo, proč, jak, čím, vyhodil tunel do vzduchu a určitě bude ve starém městě.
Zavalím s Frederickem vchod podle jeho představ. Já bych jej zavalil jen z části, ale v podstatě to bylo jedno.
Co říct. Asi jen provázej nás Síla.
Řeknu po tom, co zavalíme tunel, zapnu lumu a vydáme se do hlubin tunelů.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Netrvalo to dlouho a už jste byli na cestě tunelem do vnitřního města. Frederick měl lumu zavěšenou na opasku, takže měl obě ruce volné, i když s ní zase nesvítil až tak daleko. Rozhlížel se všude okolo a hledal jakékoliv stopy čehokoliv. Ale vše vypadalo na jednoduchý průchodový tunel, jehož osvětlení bylo nefunkční a dříve sloužil nejspíš asi údržbě, než aby jím proudili davy lidí. Po pěti minutách chůze se Frederick přeci jen zastavil a ukázal na kus oblečení, který jsi zaregistroval jen krátce po něm. Okolo bylo i několik drobných krvavých stop, ale ne nikde před nebo za.
Taky máš ten pocit, jakoby našeho dotyčného opravdu někdo nesl? Otázkou ale je kdo ...
poznamenal a pokoušel se rozhlédnout okolo, jestli nenajde nějaké další stopy. Ale nepodařilo se mu, stejně jako tobě, pokud by ses o to pokoušel. Nezbývalo než tedy pokračovat dál relativně chladným tunelem.
Když jsem se díval na mapu Wortanu před tím vším, tak tímhle směrem byla obytná sekce města. Ta údajně patřila mezi nejméně poškození a zdálo se, že do ní se chtějí místní dostat jako do první,
poznamenal Frederick a podělil se o znalosti, které si osvojil již dříve a mohly by být k užitku. Mezitím vám cesta dále ubíhala a tunel vypadal neustále stejně - chladný, kamenný, se světelnými pásy na stropě, které však nebyly v provozuschopném stavu. Nebylo vzácností, když se ti povedlo na stropě zahlédnout plíseň nebo i kořen stromu. Vlastně i samotný pás se světly pravidelně ukazoval různé poškození. Od chmurného pohledu tě však odvedl jakýsi drobný náznak světla. Ale hlavně - varovný pocit v Síle, který tě upozorňoval na přítomnost někoho dalšího. Blížili jste se již k východu z tunelu a Frederick se nyní zastavil, aby si s tebou vyměnil významný pohled, protože i on zaregistroval další osoby.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Zasypaný tunel:

Mám rád ticho, tmu a svým způsobem i zimu, ale v jiném podání, tunel nebyl zrovna nejpříjemnější místo.
Začínal jsem zastávat názor, že než najdeme další stopu, buďto se to zbortí, nebo tady umřeme hlady, nebo vyčerpáním. Frederick asi přemýšlel, kdo mohl našeho hledaného zabraka nést, unést, nebo kdo ví co. Já se nad touhle otázkou moc nezastavoval.
Hm.. takže přece jenom tady něco nakonec bude... konečně.
Usměju se v duchu, když ucítím přítomnost někoho dalšího. Podívám se na Fredericka a kývnu, aby věděl, že o tom vím taky. Občas mě otravuje, že s maskou postrádám jakékoli mimické projevy.
Tak jdeme...
Ztlumím lumu, nebo ji úplně vypnu, stejně vidím ve smě dobře a levou rukou chytím meč,zatím ho neodepínám, ale lepší být přípraven. Pak pomalu opatrně vykročím vpřed.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Zasypaný tunel:
Přítomnost dalších jedinců tě více zaujala, než uvedla do stavu pohotovosti, ale ani tak jsi nezapomněl na zhasnutí lumy, když jste se začínali blížit k okraji. Frederick nijak neprotestoval, jenom jsi mohl vnímat jak zbystřel a přepnul do jakési pohotovosti. Trochu ti to mohlo připomenout jeho postoj před zahájením vašeho cvičného souboje.
Byl bych radši opatrný, mám pocit, že to nebudou jen tak obyčejní místní,
špitnul ještě, aby se s tebou podělil o poslední poznámky, když ještě mohl promluvit, aniž by riskoval odhalení. Nezbývalo tedy nic jiného, než pokročit vpřed a prozkoumat o jakéže bytosti se to vlastně jednalo.
Dostali jste se až ke kraji, kde jste mohli opatrně vykouknout a porozhlédnout se okolo. Pohled byl více než překvapující, protože se před vámi tyčil obrovský prostor s pečlivě udržovanými a zajímavě rozmístěnými prostorami. Bylo jasné, že se jedná o obytnou sekci, jak prve Frederick upozorňoval. Mohl jsi odhadovat, že by se sem vešlo i několik tisíc zabraků, ale nyní byly skoro všechny prostory opuštěné. V zadní části jsi jich možná viděl několik zborcených, ale většina byla v celku a netknutá. I když se jednotlivé byty nezdály příliš veliké, tak jejich okolí a prostředí bylo až donedávna velice dobře udržováno a v jistém smyslu to mohlo působit i útulněji než přelidněné ulice Coruscantu.
Nedaleko vás se však okolo jakého shromaždiště, jež vytyčovala rozbitá technika navrstvená na kupu, pohybovalo několik postav. Opatrně jsi tím směrem pohlédl a pokoušel se rozeznat detaily. Nebylo toho vidět mnoho, ale i ten základ ti jasně napověděl - všichni dotyční totiž měli komplet brnění stejného tvaru, který jsi už tolikrát mohl vidět v holozprávách. Nepochyboval jsi o tom, že každý z nich držel i nějakou zbraň, nejspíše blasterovou pušku, a zrovna spolu něco řešili. Nejvíce je od sebe odlišovala barva jejich brnění, ale ze současné pozice jsi nemohl přesně určit, kdo měl kterou a kolik jich tam vlastně bylo.
Pro sestup do obytné části byste mohli s Frederickem použít nedalekou stezku, na níž by vás při rychlejším pohybu nemusel nikdo zahlédnout. Další postup by už mohlo skrýt množství uliček a skládaných domů, kde se snadno dalo dostat na střechy a pohybovat se po nich.
Frederick vše také pečlivě sledoval a čekal na to, jak se rozhodneš zhodnotit situaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“