Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Druhá strana mince94 BBY. Galaxie se může točit v hektickém víru miliard rozličných životů, může řešit intergalaktické problémy všeho druhu, od hladomoru na Telosu přes různé minoritní konflikty až po sankce a regulace pro vše, co si člověk umí představit, ale obyvatele planety Xillion to nechává chladné. Většina si ani nevzpomene, že nějaká Republika je. Mají své problémy, svůj životní rytmus a handrkování "té Republiky", která podle mínění velké většiny obyvatel jenom zotročuje planety pod byrokratickým „Leviathanem“, nikoho nezajímá. V tuto chvíli je zajímá jediné – smrt panovníka jednoho ze sedmi vévodství, nástup jeho mladého syna a nejistota, kterou tato změna přináší... Bude mladý Lord Arthur Lorean de Shefield, vévoda a protektor vévodství Geratia, co do vojenské síly nejsilnějšího vévodství na planetě, schopný převzít otěže po svém otci?
Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Vévoda.
Vládce celé rozsáhlé říše. Jak krásně to zní, když se to vysloví, a jak vzdálené je ta představa realitě. Každý chce být na tvém místě, každý si představuje tvou moc, sílu, tvá privilegia, každý si představuje pohádku, kterou si vymysleli, ale jen málokdo si uvědomuje, co to znamená opravdu – zodpovědnost, tlak, povinnost. Každá jakkoli na první pohled krásná činnost má svou odvrácenou tvář a o politice – zvlášť vládnutí – to platí dvojnásob. Už teď, sotva týden po pohřbu otce a den po tvé inauguraci, jen dva dny po skončení smutku, o této druhé straně mince víš své. Od rána přicházejí od tvého sekretáře zprávy, že tu ministr obrany, tu ministr obchodu a tu jiný úředník žádají o slyšení. Doslova: „jestli mohou poníženě žádat o krátkou návštěvu Vaše Lordstvo a jestli se jim u Vašeho ucha dostane slyšení“. Servilní, ponížení a sladcí až hanba, ve skutečnosti jeden jako druhý, had střídá škorpiona. Tvůj otec je uměl udržet na uzdě, ale teď, když je po smrti, ucítili svoji šanci.
A když už jsme u hadů a škorpionů...
„... jak už jsem říkala, bratře, ač jsem vždy byla hrdá na tvé schopnosti, protože vím, že jsi neobyčejný mladý muž, který má všechny kvality, jež si může panovník přát, obávám se – a to mi neměj za zlé – že v tuhle chvíli budeš díky svému věku v hledáčku všech těch gohaiů, kteří udělají všechno proto, aby tě ulovili...“
Sarah Adina de Shefield. Dravec v rouše beránčím, který se nikdy plně nesmířil s tím, že není muž, a proto nemůže usednout na trůn. Cílevědomá, ambiciózní... ideální spojenec, když máš jistotu, že je opravdu na tvé straně, a velmi nebezpečný soupeř. A jen tak mimochodem tvoje sestra. Už ji znáš dost dlouho na to, abys věděl, že je to její taktika – mluvit dlouho a zbytečně, aby unavila posluchače, zmanipulovala je a pak, když dotyčný dává nejméně pozor, vytasila žádost nebo přání. I teď mluví dlouho. Je jasné, že něco chce.
„... a proto si myslím, Arthure, a věř mi, že mi jde hlavně o tvoje blaho, že bys mě měl jmenovat tvým oficiálním rádcem. Můžeme spojit své síly a potom nikdo nezapochybuje, že je rod de Shefield nejsilnější ze všech. Teď jsme ohrožení, uvnitř nejednotní, spolu nastolíme řád takový, jaký měl otec – jaký by si přál otec.“
A je to venku.
Když už mluví o otci... i když Sarah nikdy nebyla dvakrát emotivní, neměl jsi pocit, že by jí jeho smrt nějak zvlášť zarmoutila.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Ach jaká radost, jaké štěstí. Zrovna já musím být postaven před takové postavení. Jsem vůbec připraven? Jsem toho vůbec hoden? Zvládnu tu tíhu?
Hlavou mi probíhají myšlenky, kterých se jen ztěžka dokáži zbavit. Můj otec byl velice silný a cílevědomí panovník, který dobře věděl jak a kdy provést správnou věc. Já jsem se celý život připravoval, abych se mu vyrovnal. Nyní když nastala ta chvíle, cítím se slabý a bezmocný. Od brzkého rána přichází jedna správa za druhou od mne ani neznámých úředníků, jenž žádají o slyšení. Chce se mi řvát, utéct. Bojím se toho co nastane.
Děkuji za předání zpráv. Prosím vyřiďte ministrům, ať se dostaví zítra v ranních hodinách a pokud možno jdou přímo k věci. Ještě jsem ani pořádně nepochoval otce a oni už se snaží uzmout cokoliv co odpadlo.
Pronesu mírně roztřeseným hlasem. A pohybem ruky pošlu zřízence pryč, chci být sám. Vlastně jedině když jsem sám, tak se cítím klidný. Nebyl jsem stvořen pro venkovní svět. Vlastně závidím i prostému dělníkovi jeho jednoduchý život. Ale to se oni nesmí nikdy dozvědět. Jen pár chvil této sladké samoty je mi dopřáno a už přede mnou stojí má drahá sestra.
Lituje ona vůbec smrti otce? Nenávidím její formální tón. Měla by být nejspíše na mé pozici. Ach..
Mlčím a nechávám hlavou kolovat myšlenky, zatímco ona učeně řeční. Její slova jako pálivý med mučí a zároveň se snaží ovládat každičkou část mé mysli.
Zdá se mi to sestřičko a nebo semnou začínáš mluvit jako s otcem? Mám toho nyní moc a budu mít ještě více. Musím si vše pořádně rozmyslet a ne zbrkle jmenovat. Otec mi kladl na srdce, ať tě nepouštím k žádné funkci. Možná věděl proč?
Řeknu tázavě a podívám se jí přímo do očí.
Jak by jsi nyní chtěla postupovat? Co dělat? A vlastně jaká ta situace vůbec je? Nevím komu mám věřit. Prosím dopřej mi trochu klidu, zemřel nám přeci otec.
Na konci mírně zvýším hlas, aniž bych vlastně chtěl. Což mě trochu zarazí. Položím hlavu do rukou a očekávám od ní další sprchu argumentů a popudů...
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Zdálo se ti to, nebo se rysy sestřiny tváře stáhly a v očích probleskla jiskřička vzteku, když si zmínil otcovo doporučení?
Přesto mlčí, pochopila, že teď není vhodná doba na přemlouvání, že teď by si mohla jenom uškodit. Tvůj zvýšený hlas je jasným varováním, že se dostala na tenký led. Odvrátí zrak, dojde k oknu s výhledem do dvora a zadívá se ven. Paradoxně k smutku v království svítí slunce, už pátý den je tak krásně, jako již dlouho nebylo – milovníci symboliky a mystiky z jiných vévodství by tenhle rozmar přírody v dávných dobách jistě použili proti tvému mrtvému otci, „zemřel tyran, slunce konečně vysvitlo“. I to byla politika. Ale doba pokročila, pověrčivost a mystika už ve společnosti nemá takové místo.
I když, skutečně nemá? A co je pak kult síly?

„Nemysli si, že mne smrt otce nezasáhla,“ konečně Sarah promluví, stále čelem k oknu, „ale stát se nezastaví jen proto, že je smutek. A nejen nezastaví, právě protože otec zemřel, je neklidná. Potřebuje silnou ruku, která lidu dokáže, že se nemusí bát, že země zůstane stabilní. Nehledě na smutek, tahle země potřebuje panovníka, chápeš, bratře? Potřebuje tebe.“
Až při otázce se k tobě otočí a podívá se ti do očí. Tak proto se tak dlouho vyhýbala tvému pohledu, jestli měla předtím ve tváři nějaké emoce, teď je absolutně nečitelná. Jenom v očích zůstává ráznost, jako by se tě jimi snažila zhypnotizovat.
Dveře se otevřou a v nich stojí sluha. Ukloní se.
„Můj Lorde, je tu generálmajor, sir Ronald Kels, mohu ho pustit dál?“
Obočí tvé sestry se spojí do jedné linky, jak nakrčí čelo. Z tohohle návštěvníka rozhodně nemá radost.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Přejíždím očima po místnosti a nejvíce se zaměřuji na stále vzpřímeně stojící sestru. Její sebevědomí jest do očí bijící a snad i podmanivé.
Jaký je její skutečný záměr? Tvrdí, že jsem silný panovník a přitom opak je pravdou.
Uvažuji a snad díky její pozici si ani nevšimne mého nepřítomného pohledu. Už od dětství jsem nikdy nevěděl jakou stranu vlastně zastává. Pokaždé, když jsem udělal byť i sebemenší chybu byla tu, aby to vypověděla otci a mohla se cítit zase o něco výše. Avšak pravdou je, že kdybych to vytáhl znám její argument. Skoro se mi povedlo se na chvíli zasnít a pustit myšlenky tohoto světa daleko za horizont představivosti, když se milovaná sestřička otočí. Rychle trhnu hlavou a snažím se vypadat uznale.
A já bych zase potřeboval sestru, nikoli dalšího možná věrného ministra. Nehodlám si na tobě vylévat křivdy dětství, i když jsi to nejspíše čekala. Ale nyní mě.. Nestihnu dokončit, když vpadává do místnosti sluha. Překvapeně zamrkám a snad nepozorovaně střelím pohledem na sestru.
Jednou mu musím nechat vystavět sochu, jeho příchody na čas jsou tak brilantní.
Vykouzlím spokojený úsměv nad myšlenkami, poté jen kývnu na sluhu v souhlasném gestu.
Děkuji za veškerou podporu Sarah, jistě budeme mít ještě mnoho času na rozhovor. Nyní musím řešit státní povinnosti.
Pronesu k sestře a donutím se k přátelskému úsměvu.
Ve jménu prastarých, nechť mi nese dobré zprávy..
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Sarah ztuhne, když uslyší generálovo jméno, a mimoděk se zamračí. Nejspíš jí v hlavě plynou podobné myšlenky jako tobě, jenom ne ve stejně pozitivním duchu. “Vždycky si svoje příchody umí načasovat na tu nejnevhodnější dobu!“
Jízlivě se usměje, když uslyší tvou poznámku o „státních povinnostech“ – a jen těžko jí to můžeš vyčítat, je víc než jasné, že za nejdůležitější státní povinnost považuje své jmenování do funkce oficiálního rádce. Ale přesto se nehádá, jenom přikývne. Jasný rozkaz, že má odejít, si jí ale nedal a ona nehodlá opouštět bojiště před tím, než je bitva dobojovaná. A to není jenom metafora. Už znáš její povahu, je ti tedy jasné, že pro ni jsou všechna jednání a hovory bitvy, neexistuje "obyčejný" rozhovor, i v rozhovoru je poražený a vítěz.
Je opravdu dcera svého otce.

Na tvůj pokyn sluha zmizí, a když se za chvilku vrátí, v jeho závěsu jde rozhodným, svižným vojenským krokem generálmajor. Přijde do středu místnosti, rázně sklapne podpatky a krátce se ukloní.
„Lorde, můj pane.“
Sarah si doteď v podstatě nevšímal, ale po tvém pozdravení se k ní přece jen otočí.
„Milady.“
Věnuje jí lehkou úklonu, kterou mu sestra opětuje. „Generálmajore.“ Stejně jako generál, i ona se k tomu musí trochu nutit. Oči ze sebe nespouštějí, moc dlouho, aby to byla náhoda. Sešli se tu dva vlci, bojovníci, kteří stojí na opačných stranách barikády a v tuhle chvíli vedou souboj – ten oční. Atmosféra je v tu ránu tak hutná, že by se dala krájet. Nakonec si ale Kels vzpomene, co je jeho povinností, a obrátí se na tebe.
„Lorde, vyslanec Ferliwitz žádá přehodnocení naší obchodní smlouvy.“
Ferliwitz je sousední vévodství, ekonomicky nejsilnější, protože na jeho území leží většina nerostného bohatství. Mají vynikající průmyslové zázemí a hbitě obchodují s ostatními zeměmi na planetě. Vy máte oboustranně výhodnou smlouvu, kdy vám dodávají suroviny na výrobu zbraní – vašeho nejsilnějšího průmyslu – a vy jim za výhodnou cenu prodáváte zbraně, brnění a technologie, které mají mimo sféru vojenskou uplatnění i v civilní sféře. Též spolu máte uzavřený alianční pakt - jsou vaši významní spojenci. „Vévoda se domnívá, že je smlouva pro ně nevýhodná a zaslouží revizi. Upřímně, můj lorde, myslím, že jen chtějí těžit ze smrti vašeho otce. A pak tu mám poněkud… delikátnější záležitost.“
Dojde k holoprojektoru, vytáhne datapad, chvíli do něj něco ťuká a pak se před vámi zhmotní 3D modely grafů a statistik. Grafy veřejného mínění.
Hned ten první je pozitivní - 100%. Týká se důvěry v nového panovníka.
Druhý už tak pozitivní není, 76%/12%/12%
Sir Kels hned přispěchá s vysvětlením.
„Tento graf ukazuje mínění lidu o vaší, řekněme, dočasné indispozici. Absenci manželky.“
Zdálo se ti to, nebo se Kels ušklíbnul?
„76% vašich poddaných by si přálo, abyste byl ženatý. Zvažme, jestli by nebyl dobrý nápad vyjít jim vstříc, společnost je tradičně konzervativní a příliš dlouhá doba bez manželky by mohla způsobit nestabilitu.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Sleduji reakci sestry a opravdu si připadám, jako bych viděl otce. Příchod starého přítele mi alespoň nyní mírně uleví. I když si pomalu začínám zvykat, že chvíle úlevy nejspíše nebudou tak dlouho jako bývaly za let minulých.
Otče celé jsi to plánoval, že? Nyní se mi odněkud směješ.
Odvedu myšlenky, zatímco má pravá ruka vysvětluje požadavky. Jeden požadavek střídá druhý a nastupuje migréna.
Nemyslím, že je potřeba přehodnocovat smlouvu, která po tak dlouho funguje výborně. Přesto pokud bude chtít jednat, ať nás navštíví.
Nezúčastněně odvětím a snažím se dávat pozor na probírané statistiky. Z mé únavy mě však naprosto probere, když přijde řeč na svatbu. První reakce je dlouhotrvající kašel.
Cože prosím?
Na druhou stranu, proč mi to nedošlo? Nedovolí mi zůstat v tom nádherném ideálu dětství. Nakonec se stejně budu muset rozhodnout a posunout o krok dále.
Nějaké návrhy, sire?
Pokusím se zůstat naprosto vážný a řešit tuto situaci jako každý běžný problém, kterých mě ještě bude čekat mnoho...
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

„Ale jistě, Lorde,“ usměje se Ronald lišácky, „právě vévoda z Ferliwitz má zatím neprovdanou dceru, sedmnáctiletou. Je to pořád trochu pískle, ale jistě rozumíte, že z politického hlediska by to byl nadmíru povedený strategický tah. Nejenže by rodový svazek upevnil naše vzájemné vztahy v alianci, zároveň by jim sebral vítr z plachet. Nebudou přeci vymáhat změnu smlouvy, když budeme v půlce příprav na svatbu. A potom, váš následovník si budou moci nárokovat nejen váš trůn, ale i jejich.“
V očích mu zableskne vychytralá jiskřička.
Aniž by si toho někdo všiml, Sarah najednou stojí vedle generálmajora a po očku ho propaluje. Jen co sir skončí svou řeč, obrátí se sestra na tebe. Snaží se tvářit zamyšleně, ale spustí až moc rychle.
„Můj pane, Lorde,“ jako vždy, i když používá správná slova, z akcentu a pohledu, kterým tě častuje, servilnost dvakrát nečiší, „nemyslím si, že je to dobrý nápad. Lid bude nespokojen, že vaše choť má být cizinka, která nezná a nectí naši kulturu. Zato hraběnka Eliza, dcera slavného a ctěného generála Herma de Troen, to je kandidátka, která bude skvěle representovat naši zemi a kterou bude lid bude milovat.“
„Se vší úctou, lady, strategická hodnota nulová, navíc, de Troen je ctižádostivý muž, který jenom čeká, až se dostane na vyšší post!“ Generálmajor je impulsivní muž, vyštěkne až moc ostře a víc, než by se při jednání s členkou královského rodu slušelo. Sarah to ale, zdá se, ignoruje. Místo toho jen lehce povýšeně odpoví.
„Strategická hodnota je velká, generálmajore, měl byste si zvyknout, že v politice není jenom vnější nepřítel – zajistí se klid mezi naším lidem a navíc, i když nikdo nesnižuje pozici našeho ctěného vládce, v politice se vyplatí mít spojence na tak vysokém postu, jako má generál.“
Sir Kels už se nadechuje, aby něco odvětil. Obočí stažené do jedné linky, jak je nakrčené, zatímco tvoje sestra kontruje arogantním úšklebkem. Je to tu zase - jejich žabomyší války.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Dost!
Zvednu ruku v prostém gestu, myslím to vážně. Skutečně nemám náladu na jejich hádky, hlavně nyní. Zbytečně ambiciózní sestra a militantně zaměřený Ronald. Jejich shoda by byla zázrakem.
Nechám doznít sílu momentu, sáhnu po číši a karafě.
To bude prozatím vše Sire. Děkuji za návrhy, projdu si záznamy obou dívek.
I přes pragmatický tón mé výpovědi, neodpustím si přátelský úsměv. Který ovšem nepřetrvá jakmile se pohledem vrátím zpět k sestře. Počkám až Ronald odejde a poukáži na křeslo. Aniž bych se zeptal naliji víno do dvou číší a jednu přisunu k ní.
Manželství...
Upiji vína a pokusím se začít nezávaznou konverzací.
...vše postupuje tak rychle.
Pousměji se a odložím číši někam na zdobený stůl. Nečekám odpověď, vlastně bude lepší když neodpoví. Chci si ponechat představu skutečné sestry někde hluboko uvnitř.

Takže Rádce.
Zadívám se jí přímo do očí, a pokud se ještě nenapila, pohled stočím na její číši.
Jaké pravomoci by měla obsahovat tvá nová, budoucí funkce? A předně, k čemu by jsi je chtěla využít? Sir Ronald si moji úctu zasloužil, svými činy. Máme stejnou krev a otec tě uznával, vím. Nejsem ovšem otec. Dej mi důvod, dokaž mi, že ti mohu věřit. A v momentě kdy to dokážeš, funkce je tvá.
Zakončím poměrně delší proslov.
Co to dělám?
Bleskne mi hlavou když si uvědomím jak expresivně dominantní ten monolog byl. Znovu upiji vína a sleduji reakce milované sestřičky.
Jako bych se styděl, spustím comlink a kontaktuji sluhu.
Chci všechny dostupné informace o Lady Ferliwitz a Lady de Troen, děkuji.
Zakončím odvedení pozornosti a dále se věnuji sestře a jejímu jistě zajímavému výkladu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Přerušíš je.
Rolandův úsměv se okázale rozšíří, aby náhodou nebyl pochyb o tom, že ho Sarah nemůže vyprovokovat. Až moc okázale, což díky dlouholetému přátelství dokážeš odhadnout. Je to impulzivní muž a arogance tvé sestry ho dokáže vytočit téměř kdykoli. Ještě nedávno bys je musel poslouchat dál, nyní jsi ale panovník a jejich vládce, proto se ti generálmajor jen lehce pokloní, usměje se na tebe tentokrát přátelským úsměvem, a po rychlé otočce kvapem zmizí.

Sarah sklenici převezme a nonšalantně se posadí. Opravdu neodpoví, naopak se při tvé poznámce o rychlosti událostí chápavě pousměje. Možná chápavě, možná je to jenom její dokonalá hra gest a mimiky, u této politikou odkojené slečny nikdo neví.
Je to zvláštní, ale tvá sestra dokáže vypadat, že popíjí, aniž by se skutečně napila. Ani by sis toho nevšimnul, kdybys jí tolik let neznal, ale vždy ve chvíli, kdy přiloží rty ke sklence, něco vnějšího jí donutí sklenici od úst oddálit nebo položit. To dělá jenom tehdy, když si myslí, že se jedná o něco důležitého a nesmí ztratit koncentraci.
Až tvoje oslovení-konstatování Rádce ji skutečně překvapí, oči se jí lehce zúží a rysy tváře ztuhnou. Je to jenom chvilkové zaváhání, ale pořád je to tvá sestra, znáš ji celý život – všimneš si. Jenže i v tuhle chvíli je jí jasné, že by to bylo moc jednoduché, a proto se nejedná o oslovení ale o konstatování. To koneckonců následně potvrdíš.
Domluvíš a nastane ticho, nejen protože si sestra rozmýšlí odpověď, ale i z toho důvodu že je překvapená. Nezná tě jako vůdčí osobu, tvoje počínající dominance je pro ní naprostou novinkou. Příkazu do comlinku využije k tomu, aby získala čas a připravila se – nakolik jsi tím ty ztratil moment překvapení je otázkou, ale když se k ní znovu obrátíš, tváří se tak uvolněně, jak jen je se svou povahou schopná.
„Tohle přece není otázka pravomocí, Arthure, natožpak nějaké moci. Cožpak jsi zapomněl, co říkal otec? Jakkoli silný panovník, jakkoli silný vládce, vždy je jen sluhou svého lidu. Usměje se zasněně a zakroutí hlavou, „samozřejmě vím, že tím myslel především hrozbu revoluce, o blaho lidu jako takové tu příliš nešlo, ale pořád jde o říši. Tu chci ochránit…“
V průběhu řeči se zadívala někam z okna, ale nyní se na tebe obrátí, září jako rozpálený kámen. „Rozumíš, bratře? Ty jsi teď říše, Arthure, a proto tě musím chránit. Nehodlám se vměšovat do tvých pravomocí, nehodlám žádat větší moc, než tu plynoucí z úcty, která se k té funkci váže. Žádám tě jen, abych ti mohla stát po boku a abys mne vyslechl, pokud půjde o zásadní rozhodnutí týkající se našeho rodu a říše. Rozhodnutí ale přísluší jenom tobě, bratře.“
Hlavou naznačí úklonu.
„Ty jsi právoplatný vládce.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Mírně přimhouřím oči a nechám ji domluvit.
Slyším jen syčení hada. Kdyby to nebyla pokrevní sestra, nejspíše bych měl nejeden důvod ke strachu.
Projede mi hlavou. Přejedu prstem přes hranu číše a znovu se zahledím na osobu sedící naproti.
Budiž.
Řeknu prostě a počkám si na reakci. Chce přístup? Ale k čemu? Už tak má více než dobrý přehled.
Hlasitě oddechnu a protáhnu chvíli ticha, moment musí vyniknout.
Však budu mít podmínky. První, nebudeš zbytečně křížit cestu Siru Ronaldovi. Druhá, budeš mě informovat o každém kroku, než jej podnikneš. Třetí, než si ověřím funkčnost tohoto stavu, nechci slyšet "jménem bratra".
Znovu pohlédnu do těch očí, neustoupím, tentokráte necouvnu.
Dopřeji si poslední doušek rudého moku a odsunu číší na okraj stolu. Celý život jsem někoho poslouchal, otce, matku, vychovatele, diplomatické poradce, žel bohům i vlastní sestru. Nyní nemusím poslouchat nikoho, ten pocit se mi začíná líbit.

Vlastně má Lady, budu mít první "prosbu". Potřebuji vědět, kterým ministrům je záhodno věřit, a které mírně řečeno, vyměnit. Rovněž myslím, že bych měl alespoň krátce promluvit k lidu, potřebují vědět, že jsem připraven převzít otcovu úlohu.
Dříve bych něco takového neřekl, dříve bych věřil, dříve bych bezpodmínečně uvěřil.
Zajímalo by mě, jak dlouho mi nově nabitá kuráž vydrží. Zajímalo by mě, jak mě chce držet v šachu nyní?
Tento druh úvah mi stejně nebude k užitku. Ať již plánuje cokoli, je jen mizivá šance, že to odhalím. Sjedu sestru pohledem a nechám se pohltit myšlenkami.
Moc klidu jsem si poslední dobou neužil. Možná bych mohl navštívit staré přátele, tedy jestli ještě přáteli jsou.
Skryji povzdechnutí za mírné odkašlání. Musí si myslet, že jí věnuji pozornost.
Co se to sakra děje?
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Po tvém souhlasu ji v očích zaplanou plamínky, které však trochu pohasnou, když začneš diktovat podmínky. Přesto se nezdá, že by byla překvapena, možná snad jenom doufala v opak. Doufala v tvou naivitu, ale nyní – když začínáš konečně jednat jako panovník – se rychle smiřuje s tím, že cesta k moci bude více křivolaká a trnitá. Chvíli mlčky svádíte oční souboj, hru kdo dříve ustoupí, ale ta nakonec skončí patem. Sarah přikývne, aniž by sklopila zrak.
„To je moudré, bratře, důvěřuj, ale prověřuj.“ Ironie? Pravděpodobně, ani náznakem v hlase to nedá najevo, ale znáš ji dobře. Jestli ve vašem vztahu něco naprosto chybělo, byla to vzájemná důvěra. „Otec by z tebe měl radost, oba víme, že se trochu obával, jestli jsi vhodný typ pro jeho nástupce. Byl by rád, že to byly falešné obavy.“
Úsměv plný nevinnosti, aby snad nebyl pochyb, že za touhle pochvalou se skrývá dobře mířená urážka. Až nyní sklopí zrak, ale pokoru bys v tomhle gestu hledal marně. Pohlédne k vínu a lehce se napije – už si to může dovolit, svého malého cíle dosáhla, jaký je její dlouhodobý cíl ale můžeš jen hádat.

Ani při tvých dalších slovech se na tebe nepodívá, stále zaujatě sleduje sklenku vína a jemným pohybem prstů roztáčí hladinu tekutiny do slabého víru. Když na tebe konečně pohlédne, setkáš se jen s její tradiční neprostupnou maskou příjemné, ne-li přímo roztomilé ženy, kterou dokáže zmást většinu méně znalých osob.
„Skvělý nápad, Arthure, loajalita exekutivy je ze všeho nejdůležitější, pustím se do toho okamžitě.“ Nezmínit exekutivu, vyzní to také těžce ironicky.
„A projev k lidu patří do povinností nastupujícího vladaře, s ním bys neměl otálet. Budeš ho chtít prodiskutovat?“
Zvedne obočí, aby naznačila zájem, v tuhle chvíli snad opravdu skutečný.
„Jestli mohu doporučit, co jej spojit s vojenskou přehlídkou? Lidé milují přehlídky, jsou tak tradiční.
Ušklíbne se. „Taky by sis měl promluvit s ministerským předsedou, ale to, hádám, až po mé zprávě.“ Ministerský předseda, jakkoli honosně to zní a jakkoli reálnou mocí disponuje v jiných systémech, zde zastupuje především koordinátora, jeho úkolem je dohlížet, aby činnost ostatních ministrů byla ve shodě s panovníkovou vůlí a aby si jednotlivé resorty nepřekážely. Zajišťuje tedy plynulost mocného byrokratického stroje jménem vláda. A také zjednodušuje komunikaci ministrů s vévodou.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Šachová partie, místo figurek pohledy, místo tahů slovní obraty, místo šachovnice celé vévodství, celý svět.
Nechám "milovanou" sestru mluvit a sám spočinu pohledem na stále visícím obrazu otce. Mocný panovník, uznávaný panovník, ale také mrtvý panovník. Na malý okamžik ho chci obvinit, obvinit za všechny křivdy, které ještě ani nepřišly. Proč to dopustil? Proč mě a Sarah postavil proti sobě? Proč nás nevedl k rodinné lásce? Bezstarostný život, nesplněný sen, touha někde uvnitř.
Uráží mě?
Vrátím se pohledem zpět a mírně se zamračím. Vždy to přeci dělala, dávala mi najevo moji nedostatečnou připravenost. Omotala si otce kolem prstu a poslušně plnila "vlastní" vůli skrze jeho moc.
Bude to u mě stejné? Už mě má? Ne, ještě ne.
Uchlácholím se, zatímco ona pokračuje v pronášení milostivých urážek. Ministři, celé státní uskupení, mocný panovník. Začínám si uvědomovat, že moc je největší otroctví, otroctví povinnosti, předpokladů.
Pocit, který jsem na malý okamžik získal, sladká iluze rozkazů, iluze vlády, rychle vyprchává.
Rozhoduje se nyní, jestli mám něco ovlivnit, tak jedině na samotném začátku.
Vnitřně si odsouhlasím výrok a pohledem probodnu sestru.

Děkuji za ty vřelé pochvaly, vážím si toho.
Řeknu ironicky a přidám úsměv. Toto se přeci od politiků čeká? Toto je přeci ta karnevalová maska vládců.
Naopak, mám v tebe většinovou důvěru, o jejímž smyslu mě jistě více nežli ráda přesvědčíš.
Úsměv prohloubím, přidám mrknutí. Střelec bere dámu, šach.
Přesto jak říkáš, zaměřme se nyní na proslov. Vojenská přehlídka je brilantní nápad, souhlasím. Nějaké další návrhy na organizaci nebo obsah?
Pozvednu obočí, ať již zaujímám jakýkoli postoj, v tomto je vážně dobrá. Byla by hloupost nevyužít právě těchto schopností, kvůli směšné při.
Ano s předsedou pohovořím, jakmile budu znát jejich status.
Předseda, otec si jeho kroky více než chválil. Nebývá než doufat, že bude sloužit stejně oddaně i jeho synovi.
Proč jsi nemohl vytrvat déle, proč tvá duše zvolila klid, proč otče? Proč?
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Vracíš úder. Úsměv, zvláštní kombinace nevinnosti a dravosti predátora, ti opětuje, ale další poznámku si odpustí. Bylo by překvapivé, kdyby tak neučinila – ohrožovat své křehké, čerstvě nabyté postavení hloupým handrkováním, to není její styl. Snad ani její urážka nebyla plánovaná a účelná, možná šlo jen o zvyk… možná.

Tvá žádost ohledně návrhů Sarah až nečekaně pohltí. Nakrčí čelo a lehce se usměje jako vždy, když se soustředí na něco, co považuje za potěšení, a snad na chvíli i zapomene na vaši rivalitu a věčný souboj. Působí skoro jako ta dívka, kterou bývala, než jí ambice pohltily. Je to proto, že může poskytnout radu? Opravdu jí nejde o víc než jen o post rádkyně?
„Záleží, kolik do toho budeš chtít investovat,“ konečně po několika minutách úvah spustí, „ale já bych doporučila nešetřit. Ať se ten den slaví, večer je obrovský ohňostroj, ať lidé nemusí do práce, až na ty nejdůležitější výjimky.“ Pobaveně se usměje, „já vím, Harenstaal-“ Ismail Harenstaal, ministr financí, „-z toho zestárne minimálně o deset let, určitě to bude nákladné – to on musí propočítat, jaké budou ztráty. Na druhou stranu tu bude zisk, Arthure, zisk preferencí. Korunovační obřad působí elitářsky – poddaní ho sledují, milují ho, ale nemají pocit, že se účastní. Tohle bude jako pozvánka, dáš jim pocit, že se zapojili do oslav, že jsi jeden z nich. Navíc tím ohromíme celou planetu a ukážeme jim, že je náš rod stále nejsilnější, že žijeme ve zlatém věku monarchie.“
Oči jí planou z představ, které se jí míhají hlavou. Možná to je megalomanské, možná nereálné a možná zbytečné… a s největší pravděpodobností si toho je vědoma. Jenže nikdo, kdo míří na nejvyšší mety, nezačíná prezentovat své vize umírněnými návrhy.
„Základem je atmosféra, musí to být radostná událost, ale ty sám musíš působit lehce odtažitě, vlídně, ale silně. Ano, blahosklonně, ale rozhodně jako někdo, kdo je hodný respektu. Nejvyšší mezi rovnými, rozumíš mi?“
Odmlčí se, aby počkala na odpověď či námitky, pokračuje až poté, co tuhle část vyřešíte.

„Rozhodně bude nutné pozvat ostatní vévody, i když se nejedná o inauguraci. Musíme vědět, kdo se nás i v současnosti natolik obává, že přijede i v tak krátkém časovém rozmezí, kdo vyšle jen zástupce či kdo se neukáže vůbec. A zároveň toho můžeš využít k minisummitu, alespoň budeš mít jasno, jak se k tobě který z rodů staví.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Alyatur »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

S jistou mírou sebeuspokojení sleduji sestru. Doby kdy by sveřepě pokračovala jsou pryč, nyní si nemůže dovolit prohlubovat jakýkoli konflikt. Nakonec i přes veškeré popírání, i já sám občas nacházím zálibu v tomto blahosklonném popichování.
Takový zápal kvůli projevu?
Uvažuji, zatímco sestra zahájí smršť slov. Nedokáži se ubránit překvapenému výrazu.
Platit tolik za pouhý projev, ujištění pro lid? Možná na tom něco bude, ale...
Rozhodnu se ji nepřerušovat, už si ani nevzpomínám kdy tak radostně něco popisovala. Možná mi i toto dělá naschvál, sám nemusím košaté oslavy, řev a masy lidí. Ne, její slova zní upřímně. Hádám, že pro jednou bych to mohl vydržet.
Přikyvuji za každou její větou, dává to smysl.
Ukázka moci, ukázka vlivu, ukázka bohatství. Není to špatný nápad, pokladnu to nenaplní, ale respekt potřebuji nyní více. Navíc pokladna je po vládě otce stejně mírně přeplněná.
Procházím celý koncept v hlavě a konečně se přidává i upřímný úsměv.

Souhlasím, bylo by dobré ukázat lidu moji náklonnost. Musí věřit, že jsem schopen převzít žezlo, že jsem schopen vládnout. A co přesvědčí střední třídu více, nežli pořádná oslava a volno.
Znovu přikývnu a spokojeně sáhnu po karafě. Tohle si dozajista žádá další sklenici vína, tentokráte jen do třetiny na chuť.
S tázavým výrazem přesunu karafu k sestřiné číši.
Myslím, že tuto záležitost nechám na tvém uvážení. Bylo by moudré konzultovat krok s Harenstaalem, možná připojí i vlastní doporučení. Nechám pozvat ostatní vévody vlastním jménem. Armádní přehlídka bude výhodná i pro jejich oči, máme sílu a oni si toho musí být vědomi.
Skončím krátký monolog a odměním se dalším douškem vína.
Mezitím se mohu zaměřit na záležitosti sňatku.
Dodám spíše pro sebe a zauvažuji v jaké fázi jsou moje informace o zmíněných dámách.
Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 697
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Lord Arthur Shefield - Druhá strana mince (Alyatur)

Příspěvek od Heinz »

Panství De Shefield - Soukromá kancelář Lorda

Tvé současné znalosti o dotyčných nápadnicích jsou kusé a nevystačily by na víc než zdvořilostní konverzaci. Lady Eliza de Troen pochází z váženého rodu, jehož historie sahá hluboko do planetární minulosti. O ní samotné nevíš téměř nic, snad jen to, že je krásná, jak jsi měl možnost poznat na mnoha plesech a společenských událostech. Zato máš několik informací o jejím rodě. V dávných časech, kdy se mezi sedmi nejvýznamnějšími vévody bojovalo o vládu nad planetou (ačkoliv každé vévodství se těší určité míře autonomie), se postavil její prapředek, Richard de Troen, na vaší stranu, čímž si vysloužil vděčnost v podobě dědičně garantovaných míst v generálním štábu. Otec, generál Herm de Troen, je velitelem všech pozemních vojsk. Patří k jedněm z nejrespektovanějších a nejoblíbenějších osob ve vévodství, jelikož se před deseti lety, kdy tvůj otec válčil s jedním z rodů, Barataevy, osobně postavil do čela armády a vedl jí k slavnému vítězství. Jeho neohroženost a přítomnost téměř v první linii mu zajistila nejen skvělou pověst, ale i oddanou poslušnost armády.
O mladé Margaretě von Ferliwitz se proslýchá, že je „ušita z tuhého materiálu“. Navzdory nemalým částkám, které vévoda vynaložil na všechny vychovatele a učitele proto, aby z dcery zformovali poslušnou a decentní mladou slečnu, jak se na druhý nejvýznamnější rod sluší a patří, Margareta se stále brání přijetí všech konvencí a norem slušného chování, které společnost vyžaduje. Podle klepů už je Franz von Ferliwitz zoufalý a pomalu přestává doufat, že je to jen pozdní puberta. Rodu samotnému tvůj otec přezdíval „hladoví vlci“ – i když vy jste měli moc vládnoucího pokolení a disponovali mimo kasy vévodství i kasou „federální“, bylo veřejným tajemstvím, že von Ferliwitz je nejbohatším mužem na planetě, i proto s ním váš rod již od občanské války buduje alianci. Přesně podle hesla: „přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž.“

***

Pravidlo „my o vlku a vlk za dveřmi“ se ukázalo platné i nyní. Netrvá to ani půl minuty, co domluvíš, a po zaklepání vstoupí váš majordomus.
„Lorde Arthure, v hale čeká sir Harenstaal a sir Mun, chtějí s vámi projednat některé vládní návrhy, budete je chtít přijmout?“
Milton Mun je ministrem obchodu.
Sluha zmizí, ale brzy jej vystřídají dva ministři.
„Milorde, Milady“ oba se hluboce ukloní, Mun možná o trochu víc, než by bylo třeba. „Můžeme s vámi projednat jednu zásadní vládní záležitost…?“ Milton spustí, přičemž významně pohlédne na tvou sestru. Ismail Harenstaal po chvíli pro ujištění dodá: „osamotě.“
Sarah se na tebe napjatě podívá a přímo fyzicky cítíš, jak atmosféra zhoustla a zchladla. Čeká se jen na tvé rozhodnutí…
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“