Oberyn Viper - Probuď se!

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od Phate »

Úvod - 36 BBY
Probuď se!

Galaxie žije v relativním míru a Řád, který řeší nahodilé problémy, na něj neustále dohlíží. Spolu s mistrem Derelem Hautem se mladý Oberyn účastní jedné mise za druhou. Z poslední, která spočívala v dohledu na transport léčiv na malé, zapadlé planetě na okraji galaxie, se vrátili už před nějakou dobou. Několik posledních týdnů se Oberyn věnoval studiu v Chrámu a rozšiřování vlastních znalostí a schopností.

Chrám Jediů, knihovna:

Už několik hodin jsi seděl v Chrámové knihovně, jejíž tichý charakter narušovalo jen občasné zakašlání někoho z přítomných, a pročítal historické záznamy Řádu. S tebou u stolu seděli tvoji přátelé. Po tvé pravici seděla malá dívka s blonďatými vlasy svázanými do culíku a velmi pohlednou tváří, která studovala informace o Dantooinu, tvé rodné planetě, na kterou se chystala se svou mistryní v odpoledních hodinách. Po tvé levé straně seděl tvůj nejlepší přítel Fael. A jak se od něj dalo očekávat, spal.
Prohlížel jsi zrovna záznamy o nejslavnějších šermířích Řádu, když se dívka začala pomalu zvedat.
"Měla bych se jít pomalu sbalit, neseďte tu moc dlouho. Uvidíme se až se vrátíme." řekla Rely a usmála se na tebe. Sebrala svůj datapad s poznámkami a ladně jím praštila Faela po hlavě. Ten se okamžitě probral.
"Co se to...Co to?!" zadrmolil než se rozkoukal a zjistil co se stalo. Fael byl stejný potížista jako ty a jeho mistr zůstával většinu času v Chrámu, takže míval Fael ponorkovou nemoc. To se na něm projevovalo mírnými záchvaty blbosti a připitomnělých nápadů, které jsi mu zdařile pomáhal realizovat. To se samozřejmě nelíbilo tvéu mistrovi, který se za tvé chování musel neustále zodpovídat a raději bral častější mise aby tě udržel od negativního vlivu tvého kamaráda.
"Notak, číst si můžeš i zejtra, jdem něco dělat." prohlásil rezolutně Fael a okamžitě se zvedl. Lehce se zapotácel po ráně do hlavy, ale zase se rychle vzpamatoval. Vyrazil aniž by na tebe čekal.
Zavřel jsi záznamy a nahrál další kus do datapadu na později. Vyskočil jsi z křesla a dohonil svého kamaráda, který si to suveréně štrádoval pryč z knihovny. Než jste se stačili dostat ven z archívů, ozval se tvůj komlink připevněný na opasku.
"Oberyne, přijď za mnou do hlavní haly. Faela vysaď u zemědělského vývoje, mistr Tubren tam pro něj má práci." ozval se hlas tvého mistra. Po krátké zprávě komlink utichl.
"No bezva, zase se budu pachtit s kytičkama. Radši pudem ať nenadávaj." pronesl Fael zklamaně a zamířil k jednomu z turbovýtahů.
___
Popiš cestu do hlavní haly, jinak určitě víš co a jak. Příjemné hraní.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od samcro »

Chrám Jediů, knihovna

Posledních pár minut z několika hodin strávených v Chrámové knihovně jsem spíše spal s otevřenýma očima. Proti čtení záznamů jsem nikdy nic neměl, rád jsem studoval staré záznamy z bitev a informace o slavných bojovnících bojovnících se světelným mečem, ale čeho bylo moc toho bylo moc.
Chtělo by to zase nějakou misi. Rely letí na Dantooin a Fael je.... Fael.
Usměji se, když se na něj podívám a zjistím, že spí.
No aspoň nechrápe.
Vrátil jsem svou pozornost k záznamům o nejslavnějších šermířích Řádu, když ticho v knihovně přerušila Rely.
Snad to bude brzy.
Odpovím jí se smíchem potom co tak krásně probudila Faela. Chvíli ještě sleduji odcházející Rely, než se obrátím zpět na Faela, kterého to tu už nebavilo a nečekal ani na mou odpověď a rovnou vyrazil.
Co se dá dělat dočtu si to později.
Ještě stačím vzdychnou, potom co si zbytek záznamů nahraji do datapadu a vyběhnu za Faelem. Když k němu konečně doběhnu, nestihnu ani nic říct, protože se z komlinku ozve Mistr.
Jak vždycky pozná, že jsme zůstali sami?
Položím řečnickou otázku směrem k Faelovi.
Zajímalo by mě co má asi v plánu, že by mise?
S Faelem míří do nejbližšího turbovýtahu. První zastávka je u zemědělského vývoje.
Doufám, že si to s kytičkami užiješ.
Neodpustím si poznámku, než zmizí.
Jsme fakt zvědavý, co má asi Mistr dnes v plánu. V nejlepším případě mise. Nebránil bych se ani tréninku boje, ale toho jsem v poslední době měl taky dost.
Během chvíle se ocitám v hlavní hale a hned se vydávám hledat Mistra.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od Phate »

Chrám Jediů, hlavní hala:

Turbovýtah dostál svému jménu a váš převoz do zemědělské sekce byl velmi rychlý. Fael te ještě obdařil neslušným gestem, než se do kabiny nahrnula banda younglingů s postarší mistryní v čele. Vypadali rozjařeně i přes fakt, že právě vyšli ze zemědělského výzkumu, kde se stabilně nic zajímavého nedělo. Cestou jsi vyslechl několik zanícených rozhovorů o odpoledním tréninku a exkurzi, ze které se drobotina vracela.
V hlavní hale se skupinka oddělila a odcupitala pryč. Najít mistra Hauta v obrovské hale nebylo snadné. Mistry v hnědých pláštích se to tu jen hemžilo. Když jsi došel na druhou stranu k hlavnímu vchodu, našel si mistra v rozhovoru s wookieeským mistrem rozložité postavy a úctyhodné výšky.
Došel si až k nim abys zaslech kus jejich rozhovoru.
"...proč tam letěl sám. Nic o tom nikomu neřekl." zaslechl jsi říkat svého mistra. Starší muž s nakrátko střiženými hnědými vlasy a ostrými rysy ve tváři vypadal utrápeně.
Obrovský wookiee zavrčel odpověď, ze které jsi toho moc nepochytil, snad kromě slov "blbec" a "měsíc".
"Máš pravdu, byla to od něj hloupost." odpověděl mistr zasmušile. "Oberyne! Konečně, to byla doba." pokáral tě rovnou i když to nemyslel zle.
"Toto je mistr Dewchiir." představil ti vysokého wookiee, který zavrčel něco na pozdrav a uklonil se. Než jsi stačil něco říct, Dewchiir vydal několik dalších hrdelních zvuků, načež mistr Haut kývl a wookiee odešel směrem k turbovýtahům.
"Musel běžet, má vlastní povinnosti." vysvětlil mistra, který správně odtušil z tvého lehce zmateného pohledu, že jsi mu moc nerozuměl. "Na tvé wookieeštině budeme muset zapracovat, ale to počká. Poletíme na Nar Shaddaa, potřebuju aby sis zašel zabalit to nejnutnější a vem si nějaké neutrální oblečení, poletíme tam jako obchodník se synem." oznámil ti mistr a vyrazil směrem do útrob Chrámu.
Procházeli jste halou a míjeli různá stvoření, droidy a tvé spolustudenty, kteří spěchali každý jinam. Chrám dnes vypadal jako obří mraveniště.
"Jak ti šlo dnes studium?" zeptal se mistr, když jste nastoupili do jednoho z turbovýtahů a mistr zadal patro s ubikacemi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od samcro »

Chrám Jediů, hlavní hala

To byly časy.
Pomyslím si, když se oddělím od skupiny younglingů. Hned se začnu rozhlížet po hale a hledat mistra, ale je tu docela rušno a tak mám problém ho najít.
Taky mohl trochu upřesnit, kde v hale se sejdeme.
Po chvíli neúspěšného hledání mistra konečně zahlédnu v rozmluvě s jiným mistrem. Druhý mistr je wookiee.
Páni wookiee tady je často nevidím a ještě k tomu mistra. Měl bych na něj takových otázek, ale to by se mistrovi nelíbilo.
Když se k nim blížím zaslechnu konec jejich rozhovoru. Naneštěstí, ale wookieeštině rozumím minimálně.
Zajímalo by mě kdo kam letěl sám. Mistr vypadá že si o tu osobu dělá starosti.
Omlouvám se za zpoždění byl jsme s Faelem a Rely v knihovně. Hned jak jsem si poslechl vaší zprávu tak jsem vyrazil.
Otočím se na wookieeho, a prohlížím si ho.
Ach jo měl bych na něj takových otázek, ale mistrovi by se to nelíbilo.
Chvíli překvapeně koukám, protože jsem ničemu kromě pozdravu nerozuměl.
Velice mě těší mistře.
Po odchodu mistra Dewchii se s tázavým výrazem otočím na mistra Hauta.Ten mi přetlumočí to co řekl mistr Dewchiir a následně mi řekl proč mě zavlolal. Pozorně poslouchám mistrovo pokyny a přemýšlím nad pár věcmi na které se ho zeptat. V turbovýtahu zadá mistr patro s ubikacemi.
Taky jsme se mohli sejít rovnou na ubikacích bylo by to rychlejší.
Šlo to bez problémů, i když bych raději nabíral zkušenosti jinak než vysedáváním v archivu

Chrám Jediů, Ubikace
Hned se vrátím Mistře.
Stačím říct ještě než se rozběhnu směrem ke své ubikaci.
Neutrální oblečení, určitě něco najdu. Co jiného bych měl vzít? Určitě komlink a datapad a samozřejmě meč.
Když jsem doběhl do pokoje vše jsem rychle připravil. Nakonec jsem se ještě převlékl předpokládal jsem, že když letíme na místo jako je Nar Shaddaa, tak nechceme být moc nápadní, takže jsem si vzal modrošedou tuniku, která se skoro nepodobala té jedijské. Po rychlé kontrole jestli mám vše se zas rozbíhám za mistrem. Když už jsem skoro u výtahu tak zpomalím a s úsměvem kráčím k mistrovi.
Jsme připravený.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od Phate »

Chrám Jediů, ubikační prostory:

Zatímco jsi se připravoval na velmi rychlý a nečekaný odlet, mistr Haut se šel taktéž převlknout a připravit si nezbytné vybavení. Když jsi vyšel z pokoje, už na tbe čekal. Byl oděný do tmavých kalhot a hnědé bundy z hrubé, ale velice pevné látky. Nevypadal ani trochu jako mistr Jedi, spíše jako člen cechu překupníků, které jste mnohdy potkávali na misích po všech možných planetách. Na zádech měl potrhaný batoh a u boku ošuntělý blaster. Jeho krytí vypadalo opravdu velice přesvědčivě.

Zkušeným okem si tě prohlédly a s úsměvem přikývl.
"Výborně, ale měl bys nějak šikovně zakrýt padawanský cop. Tam kam letíme jsou všichni nadmíru podezřívaví a nedůvěřiví. Ale teď pojďme, čím dřív vyrazíme, tím líp." zhodnotil tvé přestrojení a vyrazil směrem k turbovýtahům, které vás dovezou do jednoho z chrámových hangárů.
"Abych tě zasvětil." řekl konečně po chvíli ticha. "Můj velice dobrý přítel, mistr Ku'vral, se ztratil. Už několik dní od něj nikdo nedostal jedinou zprávu.Vím, že se věnoval vyšetřování jednoho velice nebezpečného gangu, který sídlí právě na Nar Shaddaa a prosperuje z obchodu s kořením, které se využívá k výrobě drog." vysvětlil ti rámcově o co jde a proč je tak naléhavé aby jste vyrazili co nejrychleji.
"Bude to nebezečné, původně jsem chtěl letět sám, neboť nejde o oficiální misi Řádu. Ale mistr Dewchiir mě přesvědčil, že to pro tebe bude více než ceněná lekce a mohl by si mi být velmi nápomocný. A je to lepší, než aby ses dostal do nějakého problém s Faelem." dodal ještě, zatímco kabina dorazila na místo určení.
V chrámovém hangáru bylo mnoho strojů od objemné trnasportní lodě, po malé stíhačky a vznášedla.
Na jeho konci stál však frachťák YT-1300 tmavě šedé barvy. U jeho plošiny stál mistr Dewchiir oděný do černého ponča s blasterovou kuší tak typickou jeho lidu. Ani on nevypadal ani trochu jako Jedi.
"Kde jsi něco takového sehnal tak rychle?" zeptal se nevěřícně tvůj mistr a dostalu se mu rychlé odpověďi, po které se Haut pouze usmál. Wookiee okamžitě zmizel v lodi a než jsi ho mohl následovat, mistr Haut tě chytil za rameno.
"Všiml jsem si tvého překvapení, když si mistra Dewchiira viděl. Cesta nebude dlouhá, ale být tebou, vytěžím z ní co nejvíc." usmál se na tebe a vypadalo to, že tě má naprosto přečteného. Poté ti pokynul abys šel na palubu a následoval tě.

____
Můžeš prozkoumat loď, zajít za Dewchiirem do kokpitu, nebo pokecat s mistrem, který si šel odložit věci do kajuty. Rozhodnutí nechám na tobě.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od samcro »

Chrám Jediů, ubikační prostory:

Paní nikdo určitě nepozná, že je to Jedi.
Pomyslím si, když se blížím k mistrovi. Když se zmíní o mém padawanském copu, tak k němu sjedu rukou.
Ale ne na ten jsem úplně zapomněl.
Budu si muset na Nar Shaddaa koupit nějaký šátek a schovám si do něj vlasy určitě nebude problém něco tam sehnat.
Následuji mistra směrem k turbovýtahům. Vydáváme se do hangárů a po chvilce ticha mě mistr seznámí s informacemi o misi.
Zajímalo by mě proč za ním řád někoho neposlal na pomoc, že by ta jeho mise také nebyla oficiální?
Usoudil jsem, že na tuhle otázku bude čas na cestě na Nar Shaddaa.
Jsme rád, že vás mistr Dewchiir přesvědčil. Určitě toho nebudete litovat. No a k problémům s Faelem. Od minule jsme se poučili.
Že se nemáme nechat chytit.
Pomyslím si z úsměvem při výstupu do hangáru.

Chrám Jediů, hangár:
Následoval jsem mistra směrem k naší lodi. Když jsme k ní dorazili, tak mě více překvapilo to, že vidím mistra Dewchiira, než loď, která tak překvapila mistra.
Tohle bude ještě zajímavá mise.
Kmitám očima od lodi k mistru Dewchiirovi, hlavně k jeho kuši. Mimo slavných bojovníků řádu jsem rád pročítal záznamy o různých zbraních.
Teď rozhodně nikdo nepozná, že by jsme měli co do činění s Řádem, spíš bych nás odhadl na pašeráky nebo něco podobného.
Rád vás opět vidím mistře.
Stihnu říci, než mistr Dewchiir zmizí v lodi. Už jsem se chystal ho následovat, když mě zastavil mistr. Docela mě překvapí, že mě má tak přečteného. S úsměvem mistrovi odpovím.
Pokusím se. Doufám, že vašeho přítele najdeme v pořádku.
Po té co vejdeme do lodi chvíli postávám v nákladním prostoru a rozmýšlím se co udělat.
Docela rád bych si promluvil s mistrem Dewchiir, ale asi by jsme si moc dobře nepromluvili, bez mistra Hauta bych mu moc dobře nerozuměl. Možná bych měl zajít za ním a promluvit si o dalších informacích k našemu úkolu. Jo to bude asi nejlepší.
Vydávám se směrem, kterým šel mistr po vstupu do lodi a během chvilky dojdu k jeho kajutě. Před ní se chvíli zastavím a přemýšlím, jestli mám zaklepat, ale nakonec vyhraje moje zbrklá povaha a vcházím bez klepání.
Omlouvám se, že jsem vás tak přepadl mistře, ale rád bych se zeptal na pár věcí. Proč za mistrem Ku'vralem neposlal někoho řád oficiálně? Vyšetřoval oficiálně, nebo také v přestrojení?
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Oberyn Viper - Probuď se!

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Kalla Liak:

Mistr Haut se zrovna věnoval vybalování několika otrhaných oděvů do jedné z lodních skříněk a skládání několika blasterů na jedno z lůžek. Na jedie byl celkem dobře vybaven i jinými zbraněmi. Opravdu to vypadalo, že neletíte na výlet a mise, na kterou za malý okamžik odstartujete, by nemusela dopadnout nejlépe.
Derel samozřejmě vycítil, že přicházíš, ale pokračoval jakoby nic.
"Nic se neděje." odvětil ti rychle a usmál se. "Mám takové tušení, že Rada o jeho misi vůbec neví. Mistr Ku'vlar nepatří zrovna mezi oblíbence a většinou dostává takové úkoly, které nechce nikdo plnit." pokračoval ve vybalovaní věcí a ty jsi mohl ucítit lehký záchvěv, jak wookiee v kokpitu nahodil motory a loď se vydala pryč z hangáru vstříct oběžné dráze hlavní planety galaktické Republiky.
"Nemá smysl zatajovat ti informace, bude lepší když budeš vědět, do čeho jdeme." řekl po chvíli trochu odevzdaně Derel.
"Nurvek přišel o padawana, byl trochu mladší než ty a na jedné z misí, která měla rutinní charakter, se zapletli do války gangů. Právě jeden z hlavních velitelů toho gangu, po kterém se letíme podívat, zabil mladého Bocka před Nurvekovýma očima. Sám mistr vyvázl jen tak tak. A od té doby pátrá po buňkách tohoto gangu a doufá, že se mu ho podaří rozložit." převyprávěl ti záhy příběh, který stojí za pozadím vaší mise.
"Před nějakou dobou dostal od jednoho svého přítele tip, že gang operuje na Nar Shaddaa a rozhodl se to prozkoumat. Letěl tam jako obchodník v přestrojení, ale už několik dní o něm nikdo z mých kontaktů neslyšel. S mistrem Dewchiirem jsme se rozhodli jednat a proto jsme teď tady." dodal ještě a tázavě se na tebe podíval, jestli nemáš ještě nějaké dotazy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“