Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Rok 50 před bitvou o Yavin.
Od smrti Jastera Mereela v něčem, co měla být nevýznamná šarvátka s domorodci na Kordě 6, uplynuly pomalu dva roky. Titul mand´alora převzal jeho mladičký chráněnec Jango Fett. Věci se změnily, ale k horšímu. Z Ori´ramikade se stala téměř výhradně žoldnéřská skupina, v rámci True Mandalorians začaly vznikat nejrůznější systémy domobran, které si v boji s Death Watch vedou podstatně lépe než svého času Mereelovi muži, a válka Tora Vizsly, vůdce Death Watch, začíná zahrnovat i do té doby stranou stojící New Mandalorians.
Nic z toho ale Greka O´Conoliho nezajímá. Jeho pozornost si žádají podstatně přízemnější cíle. Jako třeba…

Takový malý přivýdělek

Nějak se to vymklo kontrole.
Původní plán byl jednoduchý, jednoduchý a zároveň naivní.
Vypadnout z planety.
Najít si nějakou pořádnou práci v „oboru“.
Vydělat si.
To první se podařilo stoprocentně. Spolu s dalšími podobnými „idealisty“ – celkem vás bylo pět, Dag a Erik Cadera, Firius Ordo ty a kapitán Kog jste dali dohromady menší provizorní žoldáckou kumpanii.
Co na tom, že na vás starší a zkušenější Mandaloriané pohlíželi navýsost shovívavě a tvůj otec dokonce prohlásil cosi o tom, že teď už si umí víc než představit, jak mohlo dojít k té slavné válce o lihovary asi před sto padesáti lety na Ithunalu. Na jejich tiché doufání, že se „Štěněcí kumpanie“ unaví a posléze samovolně rozpadne, nedošlo. Rozhodně ne dřív, než jste si opatřili loď.
Tedy, loď.
Loď bylo příliš vznešené slovo. Jednoho krásného rána prostě na louku za Caderovic farmou přistálo cosi vzdáleně připomínajícího baziliška zcela na placku, jen aby se z útrob monstra vyhrabal Dag Cadera a se svým sebevědomým úsměvem oznámil, že ty dva týdny, kdy jste o něm neslyšeli, strávil v prostoru keldabského kovošrotu a tohle je, pěkně prosím, výsledek,poněkud upravený frachťák.
Že bude žádoucí se pohnout z místa, bylo vcelku rychle jasné.
Nejen, že jste konečně vlastnili kýžený dopravní prostředek, ale ten během prvního přistání prošel křtem ohněm, kdy se během přistávacího manévru podařilo zrušit asi čtvrtinu budoucích zásob sena pro farmu. Bylo více než jisté, že za něco podobného bude starý pán dychtit po kompenzaci, jak jste jej znali, formou pomocných prací na farmě. To by, samozřejmě, možnost vypadnout z vidlákova jen oddálilo.
A tak jste co nejrychleji popadli svá vybavení a vyrazili. Za dobrodružstvím, slávou a kredity. A zatím, co jste obdivovali kokpit vaší skvělé lodi (provizorně pojmenované Krvavý krkavec), Firius přišel s tou osudovou myšlenkou, že nejlépe si vyděláte na Tatooine, protože tam přece sídlí Jabba Hutt a ten najímá jen ty nejlepší lovce a žoldáky.
Ne že by Firius neměl pravdu, pouze… řekněme… dobře. Parta čtyř Mandalorianů z farmy, v rozmezí pár měsíců až dva roky po verd´gotten, a strill k tomu rozhodně nepatřila do škatulky „nejlepší lovci a žoldáci v galaxii“. Rozhodně ne podle Jabby Hutta. To ale neznamenalo, že by nedokázal pro někoho podobného najít uplatnění. A když ne on, tak někdo z jeho… klanu. Říkejme tomu klan, i když u Huttů jeden nikdy neví a často raději ani nechce vědět.
To pozitivní bylo, že jste měli práci a ne zrovna špatnou.
To negativní, že to bylo v ochrance Nary Hutta, která momentálně pobývala na svém tatooinském sídle a „užívala si slunce“. Pod slovem „ochranka“ se přitom neskrývalo nic extra vznešeného, respektive nešlo o nic než běžnou strážcovskou rutinu jako stát u dveří, pouštět návštěvy, vyprovázet návštěvy a říkat „ano, madam“. Prostě typická práce bezpečáka.
Vzato kol a kolem, byla to pomalu ještě větší nuda než život na farmě. A i když plat nebyl úplně nejhorší, do částek, v nichž se pohybovaly odměny elitních lovců, měl zatraceně daleko. A hlavně tu bylo to vedro, úmorné, neúnavné vedro.

Mos Eisley, kantýna V chládku

Jedna z mála výhod rozpisu směn měla pět písmen. V – O – L – N – O. Tedy, volno jsi měl akorát ty a Erik, Firius zaslouženě trpěl u recepce sídla a Dag se věnoval své sázce s půlkou personálu Nařina kosmoportu, kterou definovalo „mladej pane, takhle zřízená loď už lítat nebude“. Co jste postřehli, zatím to vypadalo, že pravdu budou mít místní. Erik to komentoval jen tím, že už na počátku vaší tatooinské anabáze přejmenoval Krvavého krkavce na Rezavého. Tím pro něj celá záležitost končila a k vašemu dopravnímu prostředku se odmítal znát.
Každopádně to dopadalo stejně, jako obvykle. Mon Eisley, posezení v kantýně, mírné popíjení a čekání, jestli se stane nějaký zázrak nebo ne, aniž byste měli nějakou konkrétní představu o tom, co přesně by to jako mělo být.
Kapitán Kag ležel pod stolem, všech šest tlap roztažených, břicho přitisknuté na podlahu a snažil se chladit, když se to stalo. Ve dveřích kantýny se objevil stín, následovaný obří horou svalů. Přestože ty sám jsi nebyl žádný drobek, nově příchozí byl aspoň o hlavu a něco vyšší a v ramenou o poznání mohutnější. A stačil jediný pohled, aby i vám, relativním nováčkům na Tatooine, došlo, s kým máte tu čest.
Do kantýny totiž právě dorazil Durge. TEN Durge, jeden z nejlepších Jabbových lovců a pravděpodobně lovců odměn v galaxii celkem. Rozhlédl se napříč podnikem a nálada jako by se mu náhle zlepšila o pěkných pár desítek procent. U baru se zaopatřil sklenicí piva, která v jeho pazourech vypadala stejně nejvíc ze všeho jako zbraň, a zamířil si to rovnou k vašemu stolu.
Kag tlumeně zavrčel, stáhl uši a vycouval pod tvoji židli.


-----------------------
Začínáme na poněkud nižším levelu (OK, záleží na úhlu pohledu), ať ukážeš, co umíš a můžu si udělat konkrétní představu o tom, jak vlastně chceš hrát. Hraj pouze za svou postavu, nezasahuj do toho, co dělají ostatní charaktery, jak dopadají jejich akce, kam směřuje příběh.
A pokud jsi poněkud informován, pokud se týká kanonických SW postav, asi bych tě měla varovat – ne, opravdu se tě nesnažím zabít.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

NAj
Učedník
Učedník
Příspěvky: 27
Registrován: 21.5.2014 20:38:52

Re: Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od NAj »

Když Dag přivezl to čemu říkal loď tak jsem si říkal že to nemůže létat ale protože s tím šikovně přistál , tak že zrušil čtvrtinu zásob sena pro Caderovic farmu ,bylo jisté že musíme odtud zmizet . Kdybych býval tušil , že po přistání ta loď už nebude schopná dalších letů a budu pracovat jako Huttova Ochranka a budu každý den umírat nudou , radši bych zůstal na farmě. Naštěstí tu byla kantýna v ní Hezký holky a To krásné Volno na oddych a sklenku něčeho dobrého. Když jsem se s Erikem takhle posedával a okukoval místní holky normálně bychom se sázely o další rundu pití jestli sbalím nebo nesbalím tamhle tu holku a nebo on tamtu stalo se něco čemu bych nevěřil a kdyby mi někdo řek že se to stane tak bych se mu vysmál do očí Přišel do baru Durge ten Durge nejlepší Huttuv lovec a rozhodl se že si k nám sedne. Trochu jsem se udivil co asi chce? .Posunul jsem se ,abych mu uvolnil místo a Pozdravil ho: " Dobrý den , to se moc nevidí aby si jeden z nejlepších Jabbových lovců přisedl k Ochrance." Ještě než si přisedne upozorním i svého přítele na naší novou společnost a řeknu mu ať se posune , uklidním Koga a dám mu kus masa .
" Dobrý mandalorian vždy vystřelí první , nejlepší mandalorian ani nemusí vystřelit a hospoda už se pakuje aby měl klid "-Naj
Pět tisíc let mandaloriané bojovali s tisíci armádami na tisících různých světech.
– Boba Fett

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Mos Eisley, kantýna V chládku

Durge nespěchal, už z vaší reakce pochopil, že jste noví, a hodlal toho patřičně využít.

"Poslyšte, chlapci," prohodil konverzačním tónem, respektive něčím, co MĚL být konverzační tón, kdyby do toho neprobleskovalo i něco jiného.

Něco mrazivého, slibujícího průšvih. V přimhouřených očích jsi viděl jiskry, které ti přišly až příliš známé - podobně se tvářil Kag, když mizel doma na Mandaloru směr polnosti. Což nebylo dobré znamení, protože jeho výlety obvykle končily dvorkovou výstavou vhe´viinů, respektive jejich blíže nerozpoznatelných zbytků. Tvůj strill si pěstoval až sadistickou vášeň pro brutální likvidace těchto drobných hlodavců.
Neurčité tušení získalo zcela konkrétní obrys, když se vzápětí téměř-až-přátelsky zazubil.
Vaše bezprostřední okolí se začínalo vyprazdňovat.

"Víte, zajímají mě Mandaloriané a slyšel jsem o nich už leccos zajímavého. Proto bych se chtěl zeptat: skutečně onanujete nad fotkou Mandalora?"

Řekl to se stejnou suverenitou a lehkostí, jako by šlo o malého spratka házejícího granátem do skladiště plného zásobníků s tibanovým plynem - jen aby si užil vzrušení a radost z pohledu na následné inferno. Jeho úsměv se ještě rozšířil a ty téměř pochopil, jak se cítí rodinka vhe´viinů, když se jim do nory prohrabe strill. Na rozdíl od Erika, který... který prostě vystartoval.

"Ty...!" zasyčel na Durge. Ani sis nevšiml, jak, urážka a adrenalin fungovaly až příliš dobře, se mu v ruce objevila blasterová pistole. Byl rychlý. Ne dost. Jeho protivník někdy v mezičase proměnil půllitr ve skutečnou zbraň a zatím, co Erik sahal po pistoli, plnou silou mu jej vrazil do tváře, tak, až se sklo roztříštilo o obličej a lebeční kosti a nadělalo více než pořádnou paseku.

"Já?"
Lovcův tón naznačoval, že si situaci užívá, že právě proto sem přišel.
A chtěl dodat ještě něco, když se podlahou mihl šedý stín a zahryzl se mu do ruky.
"Podivuhodné to zvíře, strill..." odtušil místo toho a nezdálo se, jako by mu čtyřicetikilová šelma zakouslá do paže působila víc než drobné nepohodlí. Bolest se jej nijak netýkala a omezení, která by byla na na místě, zjevně také ne. Místo toho strillem praštil o hranu stolu.
"Kousaví. Zákeřní. Víte, znal jsem jednoho až moc důvěrně. Měl množství ošklivých zlozvyků. Třeba mi chodil chcát na boty. Ani se nedivím, že je mají Mandaloriané v oblibě, jsou naprosto stejně nesnesitelní."
Během promluvy gesto několikrát zopakoval, ale Kag držel, snad jen zesílil stisk a vrčel.



----------------------------------------
Budu chtít napsat dvě věci:

1. omluvu - sešly se mi problémy s počítačem a po jejich vyřešení i určitý nadlimit pracovních povinností. To druhé se nějakou dobu (netuším, jak přesně dlouho, rozpisy na příští měsíc stále ještě nejsou) potáhne, ale už se mi začal nějakým normálním způsobem skládat denní režim, tedy bych měla být schopná psát pravidelně.

2. poznámku - to, že se mi podařilo zapomenout na udělení nováčkovského textu, neznamená, že nebudu trvat na všech náležitostech pro psaní herních příspěvků a jejich formátu. To jest na:
- lokaci, která má být podtržená (to třetí tlačítko s u)
- "přímé řeči", která by měla být minimálně tučně (a dala bych přednost, aby byla i v úvozovkách) (to první tlačítko s b)
- myšlenkám v kurzívě (to druhé tlačítko s i)
Tedy, myšlenky a přímou řeč používej pouze, když se ti budou v daném příspěvku hodit, ale formát, prosím, dodržuj.

Jo, a ještě je tu jedno P.S. - nechci postavu zabít, jenom potřebuju otestovat pár věcí ke stylu hry, reakcím na podněty, atp. A fakt to není mnou tvořená postava, jen v mém pojetí je asi více psychopatický než třeba to, jak se objevuje v Young Boba Fett...

:)
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

NAj
Učedník
Učedník
Příspěvky: 27
Registrován: 21.5.2014 20:38:52

Re: Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od NAj »

Mos Eisley, kantýna V chládku
Durge nespěchal, už z naší reakce pochopil, že jsme bažanti, a hodlal toho patřičně využít a taky to udělal.
Už když přišel a oslovyl nás chlapci jsem si řek asi jsem se zplet když jsem si mysle že by mohl být něco jiného než namyšlená prymadona.V jeho přimhouřené oči se přeměnily na oči strilla připraveného na lov vhe´viinů ,plné natěšení na jednostranou zábavu.Pak řekl tu osudovou větu .Počkej ted ti ukážu urážet mandaloriany ať si třeba jabba Hutt tohle je moc..Ale Erik byl rychlejší , potom co dostal půllitrem přes hlavu, položil jsem svou roku z pistole a podíval se pod stůl mrkl jsem na Kaga , stiskl jsem zuby a měl jsem pocit že se usmál .Zaručeně pochopil rozkaz protože se našemu novému přítely zakousl do ruky.Ten hned vystartoval a bránil jse při tom jak nám vysvětloval podobu strilla s námi jsem lehce mrknul na kaga at se nepouští protože jeho úlovek bude velkoryse odměněn .PO chvilce jsem ho uklidnil a řekl " Kagu nech ho bít " dal jsem mu kus masa posadil ho vedle sebe a Durgovy se omluvil "Promin ale Kag taky nemá rád když někdo uráží Lid jeho pánička a rodnou planetu."
---------------------------
OK. Poznámka: jsi si opravdu jistý tím, co hodláš udělat a co děláš? Pro jistotu si přečti ještě jednou můj příspěvek, představ si to jako scénu, např. v seriálu, a pokud pořád budeš chtít udělat to stejné, napiš mi sem do editace ano.
Pokud to udělat chtít nebudeš, prosím, proveď patřičné změny.

Dobrá nechám to takhle přemýšlel jsem nad tím a přišel jsem na to že není dobrý hned na začátku vyhledávat problemy, ale urážení mandalorianu se mé postavě vážně nezamlouvá.
" Dobrý mandalorian vždy vystřelí první , nejlepší mandalorian ani nemusí vystřelit a hospoda už se pakuje aby měl klid "-Naj
Pět tisíc let mandaloriané bojovali s tisíci armádami na tisících různých světech.
– Boba Fett

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od Atalon »

Mos Eisley, kantýna V chládku

Kog už chvilku, někdy po třetí návštěvě jeho žebroví v desce stolu, měl mírně nepříčetný pohled, ale na tvůj povel nakonec tak nějak zareagoval. Pustil a sesunul se pod stůl. Tvé nabídky kusu masa se ale vyhnul. Očividně pro něj byla neslučitelná s bezvědomím a vyhlížením blížící se smrti, své vlastní. Jak naznačovala i skvrna rudé mazlavé tekutiny která z pod něj začínala vykukovat.

To Durge neváhal a do situace se zakousl moc rád.
“No někdo z vás odvahu kousnout mít musí, když jinak tu je už jen jeho panička.“
Odpověděl s úsměvem od ucha k uchu, aby si následně objednal další pivo, jako by nic.
“Hej, ještě jedno, to poslední jsem nějak odflákl.“
Nato se ale obrátí zpět k tobě snad ještě pobavenější.
“I když… místní pivo leze rychle do hlavy nemyslíš?“
Aby si jednou rukou podal ze země za zátylek, jako nějakou kočku, nějakou prašivou podle jeho způsobu, Erika, nebo spíš to kňučící krví a páchnoucí tekutinou pokryté něco, co z něj zbylo ve stejné realitě s vámi.
“Nebo vy holčičky tak neumíte pít?“
Zeptá se posměšně, jen aby si všiml Erikova navracejícího se vědomí a jedinou ranou pěstí do žaludku, lámající Erikovo tělo v půli jako polštář, ho poslal zpět do hlubin snění, bolesti a vykašlávání vlastní krve.

-----------------------
Vzhledem k momentální vytíženosti Waylin a mé hubě jsem se k tomuto projektu jaksi přiženil. Nehodlám tě převzít, protože mám svého k soustavnému psaní až dost, ale dohodli jsme se s Waylin na drobné občasné výpomoci. Takže tohle ber jako zcela právoplatnou a Waylin schválenou odpověď na kterou reagovat.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


NAj
Učedník
Učedník
Příspěvky: 27
Registrován: 21.5.2014 20:38:52

Re: Takový malý přivýdělek (Grek O´Coneli)

Příspěvek od NAj »

Mos Eisley, kantýna V chládku
Jakmile Kag pustil všiml jsem si že ho to trochu poznamenalo a tak jsem si ho vzal k sobě a pokusil se ho ošetřit .Mezitím Durge neváhal a do situace se zakousl moc rád.
“No někdo z vás odvahu kousnout mít musí, když jinak tu je už jen jeho panička.“ To snad není možný jeho to očividně baví mě štvát počkej já zkusím být v klidu a uvidíme jak se ti to bude líbit pak.
Durg dále řekl “Hej, ještě jedno, to poslední jsem nějak odflákl.“ A obědnal si pivo ,já naznačil at mi taky jedno donesou.
Nato se ale obrátíl zpět .
“I když… místní pivo leze rychle do hlavy nemyslíš?“
Jednou rukou podal ze země za zátylek, jako nějakou kočku, nějakou prašivou kočku . Erika, nebo spíš to kňučící krví a páchnoucí tekutinou pokryté něco, co z něj zbylo ve stejné realitě se mnou ,aby tomu dodal korunku řekl “Nebo vy holčičky tak neumíte pít?“.
A jedinou ranou pěstí do žaludku zasáhl Erika , a jeho lámající se tělo v půli jako polštář, ho poslalo zpět do hlubin snění, bolesti a vykašlávání vlastní krve.Hold ta rána nebyla žádný závan větru , ale pěkná podpásovka a dost silná. Když nám donesli pivo chopil jsem se toho svého a vypil ho na Ex . Dalo mi to trochu zabrat , ale zvládl jsem to , ale je pravda že něco takového bych už asi podruhé nedělal.To výš jsme tu nově , ale rychle se učíme a to pivo je dobrý tak proč si ho nevychutnat.. Položil jsem sklenici na stůl a mrknul se na Kaga kterému je už lépe a usnul.jen si odpočin příteli ,to ti prospěje a ty taky Eriku. A smutně jsem se podíval na to co z Erika zbylo.
" Dobrý mandalorian vždy vystřelí první , nejlepší mandalorian ani nemusí vystřelit a hospoda už se pakuje aby měl klid "-Naj
Pět tisíc let mandaloriané bojovali s tisíci armádami na tisících různých světech.
– Boba Fett

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“