Lan Mandragoran: Vyslanci míru

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

K tvému nepřekvapení (nebo snad překvapení?) tě čekal pěkný večer strávený nad zkoumáním obsahů datakaret. Vesměs na nich byly překopírované nejrůznější materiály ohledně ataru, tedy, s výjimkou jedné, na níž jsi nalezl zkompletované poznámky k Meridianu, v rozsahu toho, co se dalo najít v chrámové knihovně.

Druhého dne se ti podařilo si trochu přispat a tak jsi váš sraz v hangáru stíhal jen tak tak.
Mistr s Jonem už čekali, nicméně ne u opraveného frachťáku, ale u nablýskaného diplomatického křižníku. Velryn Corriolan vypadal ustaraně, Jon Willard poněkud nervozně, a z toho, co jsi vnímal, by se snad i zdálo, že se snaží o rekonstrukci studené války z časů po coruscantnské dohodě.
Loď se rozhodně nelíbila ani jednomu, už kvůli zářivé modři, jíž se váš consular těšil.

Pěkná obluda, což? přivítal tě Jon s poukazem na váš consular. Z toho, co jsem pochopil, Rada chce, abyste i reprezentovali...

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Poslední na co si před probuzením vzpomínám je, že jsem ležel v posteli a studoval materiály od Tariel. Pak už byla jen tma a zmatené sny. Díky síle si to zřejmě jako pozvání nevyložila, alespoň že tak. Podívám se na hodiny. Kruci, kvůli studiu jsem si zapoměl nastavit budík. Netušil jsem že u toho usnu. Vyskočím z postele a rychle si zbalím náhradní oblečení. Vyběhnu z pokoje jako neřízená střela v pomuchlaném oblečení ve kterém se mi podařilo usnout.

Doběhnu do hangáru kde už čeká mistr Corriolan a Jon. Postřehnu v jejich postojích jistou nervozitu a take si všimnu že stojí odděleně. Né dost daleko aby si toho mohl někdo zběžně všimnout a dost blízko aby mohli mluvit, ale já je znám oba dobře.
Dnes by jsem se měl držet co nejblíže u nich. Snad si něco i odvodím, takhle to nejde. Jon dělá něco co se mistrovi nelíbí a mistr se zdá se bojí toho že chyba byla ve výcviku. Což se tímpádem přenáší i na mě.

Za oběma mě blízkými lidmi se modře třpitil křižník třídy Consular. Což mě dosti překvapilo, očekával jsem že poletíme mistrovým frachťákem. Co tahle potvora umí? Zašklebím se na oplátku na Jona. Dělá jako by mě včera vůbec nesundal takovým stylem že by se za to nestyděl ani mistr. Myslel jsem že diplomatické Consulary mají nakázané červené zbarvení aby bylo poznat že je posádka na diplomatické misi a že útok na něj je považován za hrubé porušení zákonů celé Galaxie. Střelím okem po mistrovi. Který zatím zarytě mlčel. Asi bychom se měli nalodit, nebo čekáme ještě na někoho? Omlouvám se že jsem zaspal, ale zapoměl jsem si nastavit budík.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Modrá hvězda

Hlavně vypadat pěkně divně, vyjádřil se Jon k consularu, zatímco jste se přesunuli do útrob lodi.
Mezitím se do debaty o vaší lodi zapojil i mistr.
Kdysi dávno, je to takových šest, sedm let zpátky, přišel někdo v Radě se zjištěním, že červené zbarvení diplomatických lodí může v případě choulostivých misí působit kontraproduktivně. Vysílá prý totiž signál, že se řád Jedi domnívá, že by mohlo dojít k útoku a tedy hrubému porušení galaktických zákonů, což v žádném případě není politicky korektní. Díky tomu existují celkem tři atypicky zbarvené consularypoužívané k politickým a diplomatickým účelům, jeden modrý, jeden žlutý a jeden... řekněme, že měl být bílý a po dostatečném nánosu bílé barvy skutečně za bílý může být považován.
Pozoroval, jak na to zareagujete vy, a dodal:
Tedy na to, že letíme na SPECIÁLNÍ misi, kde bychom měli dbát na korektnost a podobné záležitosti, jsme vyvázli ještě vcelku dobře.

Zhruba v tom okamžiku jste došli do jakési společenské místnosti a loď se začala lehounce natřásat, jak vzlétala.
Amatéři, vyjádřil se mistr k leteckým schopnostem hlavního pilota¨a usedl do meditační židle, tak, aby měl na očích jak svého bývalého, tak současného padawana.
Čeká nás nějakých dvacet hodin letu, než dorazíme do sektoru Meridian, do soustavy Calgon - kde na tebe čeká tvoje mise, Jone.
My pak budeme ještě dalších pět hodin pokračovat směrem k sídelnímu světu grissmathské dynastie. Lane, budu s tebou chtít v průběhu toho dne probrat podrobnosti k naší misi. Ale to počká až na později.
Než budou nějaké poznámky k délce letu - Meridiän je na vnějším okraji a cesta se tam protáhne.

Povzbudivě se na vás usmál, ačkoli více než povzbudivě to vypadalo unaveně.
Takže otázky a připomínky?

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, Modrá hvězda

Zatímco vcházíme do lodi znovu si křižník prohlédnu. Nu nevím, je to asi věc stylu, mě se zdá celkem dobrý. Nehledě na jeho možnosti. Když se něco stane únikový modul je schopný sám o sobě fungovat jako malá loď.
Mezitím co mistr měl svou přednášku o korektnosti a kontraproduktivitě jsem přemýšlel proč je červené zbarvení špatné.
Mistře nechápu to, Červená barva je prostě typické označení pro diplomatické lodě. Nemá to nic společného s tím že by se diplomat nebo Jedi obával útoku ale prostě s tím že je to typické. Ovšem novým myšlenkám by jsem se asi neměl bránit. Usměju se. Alespoň jednomu nezakrní mozek tím, že prostě bude dělat pouze to co se očekává že dělat bude jen proto, že je to typické. Celkem příjemná změna.
Dorazili jsme do společenské místnosti a mistr se vyjádřil k leteckým schopnostem hlavního pilota. A složil se do meditační židle. Dvacet pět hodin než dorazíme k cíli. To je dost dlouhá doba.
Ne mistře, otázky nemám, a co ty Jone? Měl by jste se vyspat mistře.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Tak je nepsané pravidlo, že když se dá něco dělat jednoduše, najde se někdo, kdo to začne dělat složitě a zkusí to vnutit i ostatním. Pokud jde o tvůj názor - diplomatické značení je diplomatické značení a dodržovat by se mělo. Už proto, že až na nás při našem štěstí někdo zaútočí a může se omlouvat, že kdo měl v tom modrém consularu poznat diplomatickou loď, vyjádřil se trochu ponurým tónem Jon a zdálo se, že v tomhle ohledu s ním mistr zcela souhlasí.
Jinak ne, otázky nemám, loupl po tobě pohledem, nepříliš nadšený z tvé snahy zapojit jej do diskuze.

Mistr Corriolan se usmál, řekl, že je rád, že po něm nic nechcete, a že tedy půjde spát. S těmi slovy se zvedl a zanechal vás ve společenské místnosti samotné.

Jon mezitím vykuchal ze svého zavazadla datapad a zdálo se, že se chystá pustit se do nějaké práce. Pak si uvědomil, že jsi v místnosti.
Jinak existuje nekonvenčnost a nekonvenčnost. Ta první spočívá v tom, že zkoušíš dělat věci jinak, protože stávající systém ti přijde příliš striktní a svazující mozek. Ta druhá spočívá v tom, že se snažíš hledat problémy ve věcech, kde žádné nejsou, navázal na tvůj komentář k netypické barvě consularu.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Modrá hvězda

A zase, Jon se proste snaží vyhnout jakémukoli tématu týkajícího se mistra. Kruci co se to děje. Mrknu po mistrovi když se unaveně zvedne a odešel do své kajuty. No, teď se tedy nic nedozvím když nejsou pohromadě. Ale mistr si potřebuje odpočinout. Je to také jen člověk.

Jon mezitím vytáhl datapad, nejprve rozhodnut pracovat na své vlastní práci. Pak na mě ale promluví a já nadzvyhnu tázavě obočí. Z které nekonvenčnosti myslíš že jsme teď na atipicky zbarveném consularu?

Bylo by rozumné se ho zeptat z jakého důvodu se vyhýbá Jakémukoli tématu o výcviku? Nebo proč se raději vůbec vyhýbá rozhovoru s mistrem? Těžko říct, pokud je do něčeho namočený až po uši stejně by mi neřekl co se děje. Ale za pokus asi nic nedám. Nemohu ho asi vyprovokovat vice nežli už je. Nebo ano? Raději ještě počkám.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Samozřejmě, že ta druhá. Jediný, koho napadlo tradiční diplomatické barvy lodí a důvody, proč se používají, zpochybňovat, jsou totiž ti lidé, kteří nám svého času zařídili obohacení vozového parku tímto způsobem,
odpověděl ti Jon suše a zdálo se, že taky o něčem přemýšlí.
Vztahovačnost je taková... zajímavá vlastnost, buď je sklon ji nehorázně přeceňovat, nebo se ani trochu nebere v potaz, že se nějaké věci dají brát i osobně. A to se nevyhýbá ani Jediům.
Lehce mu cuklo v koutcích.
Takže jestli se chceš na něco zeptat, jako že se tváříš, že to máš v úmyslu, ale nechceš riskovat, že zareaguju nějak zkratovitě, tak se klidně zeptej.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Modrá hvězda

Jo, obchodníci vydělají s radostí na všem. Samozřejmě s podporou některých zkorumpovaných senátorů jinak by to nikdy nemohlo projít. Povzdechnu si. Nemám iluze o světě. Lidi, zůstanou vždycky lidi. Nelidi vlastně taky. V duchu se sám pro sebe ušklíbnu.
Ani ne Jone.
Chceš se přeci zeptat. Je to tvůj přítel, tak se u síly zeptej. Přeci nechceš aby se dělo co se děje. Vstanu a pomalu přejdu ke zdi společenské místnosti.
Zamyšleně se dívám všude po místnosti jen ne přímo na Jona. Ve lhaní nejsi dobrej a nikdy nebudeš. Zakroutím hlavou a zprudka se otočím přímo proti Jonovi.
Co se děje. Nervózně na něj vyjedu. Zavile se vyhýbáš jakémukoli tématu o mistrovi. Kdybys mohl odmítnout, aniž by to vypadalo divně, ani by jsi neletěl stejnou lodí, nebo by jsi dokonce snad odmítl vůbec splnit svůj úkol.
Začnu přecházet po místnosti. Když jsem se snažil vydolovat z tebe jakému tématu se vlastně vyhýbáš. Uznávám že dosti nešetrným způsobem, tak jsi se mnou hodil pomalu přes celou místnost. Takhle by jsi neměl jednat. Takhle by jsem vlastně neměl jednat ani já. Podívej se sám na sebe. Dupeš tady jak vzteklá Bantha a pomalu řveš na svého přítele. Zavřu na okamžik oči aby jsem znovu získal duševní rovnováhu a posadím se naproti Jonovi.
Jony, chováš se poslední týden velmi zvláštně. Chci jen pomoci jak to bude v mých silách. Jsi pro mne jako bratr. A mistr je jako náš otec, oba nás vychoval. Ať chceš sebevíc, tomuto faktu se vyhnout nemůžeš. Takže, o čem tak pochybuješ. Musíš mít pochybnosti, jinak by jsi se nemohl tak namíchnout kdykoli řeknu výcvik mistra. Teď jsi to řekl zas pitomče. Pro jistotu se rychle propojím se silou. Nerad by jsem zase letěl. Tak mi to pověz. Mistr je teď pryč. Je to mezi tebou a mnou.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Poslední týden?
Jon povytáhl obočí. Asi chtěl k tomu něco dodat, ale rozhodl se, že se raději zdrží komentáře.
No, pokud jde o rodinné srovnání... nechci být ironický, nicméně když se děti osamostatňují, tak to rodiče nenesou zrovna nejlíp. Zejména, pokud je to spojeno s trochu odlišnými představami o životě.
Říct, že se mnou má mistr problémy, je trochu přehnané. Spíš Rada měla výhrady k mému chování na poslední misi, a to vedlo k delšímu rozhovoru s Velrynem Corriolanem - který se pak na pár věcí začal dívat také trochu jinak.
Co se stalo. Na mé poslední misi byly komplikace. Komplikace typu, že se Jedi náhodou připlete k informacím o připravované politické sabotáži a holt je potřeba ho zlikvidovat. Po menších peripetiích, které vcelku nehrají roli, jsem se z toho maléru dostal a vše se podařilo vyřešit ke spokojenosti Republiky. To by ještě bylo dobré.
Horší je, že si Rada myslí, že jsem zkreslil hlášení a neuvedl do něj všechno, co by bylo třeba.

Jon Willard vypadal zamyšleně a zdálo se, že přemýšlí, zda něco říct či neříct. Lehce se pousmál a pokračoval.
Rada má, pochopitelně, pravdu.
Na přání člověka... díky kterému se mi podařilo přežít a díky němuž se tedy vlastně podařilo Durrenskou krizi vyřešit dřív, než skutečně začala.
Byl jsem o to zatajení informací požádán a bylo mi zdůvodněno proč. Ty důvody jsem shledal rozumnými a oprávněnými.
Jakékoli konkrétní informace, které by se o... tom člověku... dostaly ven, by způsobily pořádné potíže a vystavily ho značnému riziku.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Modrá hvězda

Mistr se začal dívat na pár věcí jinak? Na tvé, nebo na rady názory se dívá jinak, vzhledem k tomu jak se nyní chová, by jsem řekl že právě na ty tvé názory se díva jinak Jone. Ale to jak jsi to řekl, vypadá že se divá jinak na radu. To mi ovšem nesedí k tomu jak se chová. Zamyslím se. Takže to bude zřejmě půl na půl. Nelíbí se mu že tě rada odsoudila, ale zároveň si myslí že jsi to měl vyřešit jinak. Ovšem já tu pracuji jen se spekulacemi. Zcela evidentně mě nemohou do ničeho zasvětit. A já na jádru spekulací nemohu s ničím pomoci a vnést mezi ty dva trochu světla a rozumu. Ještě jsem zvědavý o čem se mnou chce mistr mluvit.

Zatajil? Vytřeštím oči když se Jon dostane až ke svému prohřešku. Jone a jsi si vědom že toto zatajení informací může mít závažné následky na tvou další kariéru u řádu? Jsi si vědom že jednáš proti všemu o co řád usiluje? A hlavně, uvědomuješ si, že to, že chtěl tvůj kontakt zatajit informace proto, že dělá něco špatného? Náš řád přeci nikdy nikoho neohrožuje pokud nejedná proti míru v galaxii. A nikdy nevynáší tajné informace ven pokud nejsou nebezpečné pro galaxii nebo zažitý řád. Což znamená, že jediný důvod proč chtěl tvůj kontakt něco tajit je ten, že se obává že bychom jej zastavili.
Možná to přeháním, ale musím Jonovi nějak vlít zas rozum do hlavy. Vstanu a začnu opět zuřivě gestikulovat při svm dalším proslovu.

Uvědomuji si že jsem jen padawan a ty rytíř, tudíž máš větší zkušenosti a lepší posudek nežli já. Ovšem když vydím takovýhle průšvih, poznám ho. Ta osoba ti mohla pomoci né z dobroty, ale z vlastního prospěchu. Krize by očividně neprospěla tomu co dělá.
Jone prosím tě, rozmysli si dobře co děláš. Nerad by jsem viděl že máš potíže. Nezapomeň že právě ty jsi mistrovi pomáhal přetvářet tu trosku kterou jsem býval v to co jsem teď. To vám dvěma dlužím za to jaký jsem. Sice si smrt svých rodičů nepamatuji díky věku. Ale to neznamená že jsem na to nikdy nepomyslel. Vás dva jsem si nějak zaškatulkoval do role bratra a otce. Dospívání sice spoustu skutečností mění, ale ty by jsi neměl zapomínat že i tebe mistr vychoval. Tudíž se tě stále snaží chránit.
Tak mu to nedělej ještě těžší.

Zhluboka se nadechnu protože jsem nějak zapoměl dýchat. Snad to pomohlo. Nevím co by jsem dělal kdyby se kvůli jeho rozhodnutí něco stalo.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Jon ti věnoval úsečný pohled.
Samozřejmě, že si uvědomuji, jaké následky to bude mít - vlastně má - pro mou kariéru v rámci řádu. A... myslím, že jsem si ty následky uvědomoval, i když jsem se o tom rozhodoval. Tedy, s výjimkou napjatých vztahů mezi mistrem a tím, jak se teď on chová k tobě, to mne doopravdy mrzí.
Ale - bude ti to znít naivně a asi to i naivní je - za svůj kontakt bych mohl dát ruku do ohně, že není zločinec. Ano, v zastavení durrenské krize sehrály svou roli... osobní důvody té osoby. Fungující na bázi, že nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. Což je... hlavní důvod, proč chce zůstat v pozadí.


Pak se ti Jon zadíval přímo do očí.

Popravdě, Lane, v čem ohrožuji základní principy řádu, když se snažím chránit někoho, kdo si to bezpochyby zaslouží?
Není snad principem řádu chránit bezpečí obyvatel galaxie?
Není jeho posláním bojovat za to, aby občané Republiky žili ve svobodě, nehrozilo jim nebezpečí a jejich práva byla zaručena?
Není pro něj snad důležité bránit světlo a ty, co se je snaží rozšiřovat?
Víš, je možné, že jsem jednal proti politice Rady a třeba i řádu jako takového, ale mé svědomí je v tom čisté. V poslední době jsem si dost kladl otázku, co se vlastně po Jediích chce.
Připadá mi, že Rada chce, abychom byli převážně ti hodní. Vzorní, bezproblémoví, jednající v souladu s autoritami a s tím, co nám kdo řekne.
Jenže co když byl řád Jedi původně něco víc?
Ještě před třemi staletími jsme byli především bojovníci. Ti, co se snažili o lepší vesmír, rytíři bojující za světlo, proti temnotám, proti všemu špatnému a zlému. Byli jsme zvyklí dělat rozhodnutí a nést za ně svou odpovědnost, navzdory oficiální politice - ale v souladu s tím, co bylo dobré a prospěšné pro Republiku.
Teď jsme sotva víc než služebníci diplomatické politiky Senátu.
Tohle všechno... jsou zkušenosti a deziluze jednoho rytíře Jedi, který viděl na svých misích příliš mnoho hnusných věcí, než aby si nepoložil několik nepohodlných otázek.
Z toho, co se děje... ano, jsem zklamaný a rozčarovaný. Takhle jsem si to nepředstavoval. Že uvidím spoustu utrpení a nebudu s ním moct nic dělat, nic, co by ... mohlo doopravdy pomoct a uzdravit. Připadá mi to všechno jako pustý, černý prostor tam venku. ve vesmíru. O to víc si vážím každého, kdo ještě má naději se s tím vším snažit něco dělat - a bojuje tak za světlo. Kdo ještě nerezignoval... nebo kdo rezignovat nemůže.


Pak se zarazil, překvapený, jak se rozmluvil a do jak osobní hloubky rozhovoru se pustil. Mohl sis všimnout určitého pocitu obavy, jestli s tebou náhodou nemluvil o něčem, čemu nemůžeš rozumt - a jestli ti tímhle povídáním nemohl nějak zásadněji ublížit.

Víš, Lane... mám tě rád. A mistra Corriolana taky. Připadáte mi jako rodina. V tom nejlepším možném významu, co slova rodina obsahuje. Jenže kdybych si musel vybrat, jestli se budu podílet na opravdu dobrých a správných věcech, nebo jestli budu v řádu... asi bych moc neváhal, i přes všechny ty osobní vztahy.
Vlastně mám velké štěstí, že nežiju v žádné převratné době, kdy byla ta různá schizmata ohledně dalšího vývoje řádu. Protože to, co se děje dneska... No, doufám, že tomu pořádně nerozumíš - a nikdy ani pořádně rozumět nebudeš.
Absurdní je totiž na celé mé situaci jedna maličkost. Ten kontakt... je nejsvětlejší člověk, jakého jsem kdy potkal. Rozhodně mnohem světlejší než celá Rada dohromady, protože pokud jde o usilování o dobro, tak moc v Síle nerozhoduje. Věř mi, že pokud jde o možnost pomoci či neublížit... byl bych schopný kvůli tomu i umřít. Nikdy jsem nikomu tolik nevěřil. Od nikoho jsem si nikdy tolik nesliboval.
Ale pochybuji, že spolu ještě budeme mít tu čest.
Nebo v to spíš doufám? To nevím. A vcelku nerad bych to zjiš%oval.


Zdálo se, že se tím rozhovorem Jonovi podstatně ulevilo, protože konečně dostal možnost si s někým promluvit o věcech, které jej dlouho trápily.

Hm, ale co se takhle bavit o něčem jiném?
Slyšel jsem, že jsi začal trénovat s Tariel.
pokusil se změnit téma hovoru na něco méně osobního a jedijsky patrně více vhodnějšího než byly otázky kolem jeho pochybností o smyslu fungování současného řádu Jedi.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Modrá hvězda

Jonův monolog ve mně probudil hlas poplašných zvonů a děs. Jonovi se možná podle výrazu jeho tváře ulevilo, ale ve mně to probudilo strach. Podle všeho má sice pravdu. Řád snad skutečně je aš příliš váhavý a nerozhodný. Ovšem cena kterou v historii řád zaplatil za ukvapené závěry byla příliš vysoká, takže snad ani není čemu se divit že je rada taková jaká je. Nemohu s Jonem tak úplně nesouhlasit, ovšem to neznamená že by jsem jednal stejně.

Jonova slova mi totiž připomněla co jsem už kdysi slyšel. Kde jsem to jen zaslechl. Zamyslel jsem se nechávaje poslední Jonovu poznámku prozatím bez odpovědi. Na mé tváři bylo možné vyčíst váhání a rozporuplnost. Nevěda jak Jon zareaguje jsem se přesto nemohl tvářit jinak. Kruci kde jsem ta slova již slyšel. Má to něco společného s řádem z dob před tisíci lety. Poklepu hlavou abych alespoň na chvíli byl schopný jasně uvažovat a Jonovi odpovědět. Ale v hlavě mi nepřestávají znít ty poplašné zvony.

Vydím že novinky se šíří chrámem velmi rychle. Netušil jsem že jeden trénink s Tariel bude hned předmětem místních drbů. Odpovím snad až příliš uštěpačně. Uklidni se Lane, Jon nesmí poznat že se něco děje. Už klidněji pokračuji. Po pravdě mě zaujalo Ataru které jsem jí viděl používat. Na Jediho trochu agresivní forma boje, ovšem mě velmi upoutalo díky Tarielině ladnosti při které vypadá spíše jako tanec. Ta forma mě zaujala už dříve, ale až díky Tariel jsem se rozhodl se zkusit ji naučit. Rád by jsem také jako součást mých zkoušek na rytíře, někdy v budoucnu sestrojil světelnou tyč. Ale nejprve musím najít někoho kdo by mě ji naučil ovládat. Světelná tyč stejně jako Ataru není u nás příliš často k vydění. Ještě jsem s mistrem o svém rozhodnutí nemluvil, ale vydím že to budu muset brzy udělat když už se v chrámu tak rychle šíří novinky. Usměju se na Jona.

V tom mi znovu zazní v hlavě Jonův monolog a já si konečně vzpomenu. Revan. To jméno se mi usadilo v hlavě. Pochyboval o rozhodnutích rady a rozhodl se jednat na vlastní pěst. Věřil že rada je příliš váhavá ve svých rozhodnutích a věřil také v to, že právě on Galaxii zachraňuje. Chtěl Galaxii údajně připravit na větší nebezpečí než byli Mandoriané. Nikdy ovšem nestihl své dílo dokonat. Kdesi uprostřed své cesty se něco zvrtlo a on společně se svým učedníkem propadl temné straně síly. Jeho učedník jej zradil a střílel na můstek Revanovi vlajkové lodi když na ní vnikly rytíři Jedi aby Revana zajali. Nakonec prý Revan s vymazanou pamětí Bojoval proti svému bývalému žákovi a porazil jej, vrátil na pár let do galaxie mír a poté zmizel neznámo kam.

Znovu se v mé tváři objevila nerozhodnost. Nezbývá nežli čekat. Nemohu teď nic dělat ani já, ani mistr, ani celá rada. Pokud Jon skutečně věří v to co říká, musí si on sám ujasnit své principy. Pokud mu teď bude někdo říkat co má a nemá udělat. Vše se jen zhorší, už ukázal svým rozhodnutím že bude jednat tak jak on chce, a né tak jak mu bude někdo diktovat. Nikdo na tom nic nezmění. Nasadím neutrální nic neříkající výraz, v hlavě mi ovšem nepřestávají šrotovat fakta toho co se mi zde odkrylo. Pokud by jsem něco řekl radě nebo mistrovi, poví mi že jsem ještě vlastně dítě a že se příliš zaobírám budoucností. Jako by jsem slyšel rady z výcviku. přítomností se Jedi musí zaobírat, ne věcmi příštími. Mysli více na přítomnost. Dobrá tedy. budu myslet na přítomnost. Momentálně je Jon na stejné straně a já musím doufat že na ní také zůstane. Nevěřím že by se Jon schválně stal odpadlíkem. Ovšem někdy okolnosti uvrhnou lidi tam kam sami nikdy nechtěli.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Jo, drby jsou jediná věc, co i mimo hyperprostor překračuje rychlost světla. Nicméně je mi zcela jasné, že mého malého brášku zaujalo víc ataru než Tariel, ušklíbl se Jon a jemně si do tebe rýpl označením "malý bráška". Zbytek druhé věty však pronesl zcela vážně.
Což je možná trochu škoda, protože je to fajn holka a tobě by neuškodilo mít víc kamarádů, s kterými si budeš rozumět.
Jon se zatím vrátil ke svému datapadu a pustil se do otevírání nějakých souborů.
Kombinace ataru se světelnou tyčí mi přijde trochu zvláštní. Ale s ataru by problém být nemusel. S tyčí... no, nezávidím ti to hledání informací a ukecávání mistrů, co vím, umí s ní fakt málokdo a vlastně jsem nikdy nikoho neviděl naživo s ní zacházet.
V každém případě si o tom promluv s mistrem dřív, než na tu tvou představu přijde z jiných zdrojů, nebo než bude pozdě... a pokud možno se ho nesnaž postavit před hotovou věc. Jestli bude mít pocit, že ses v tom choval nějak tajnůstkářsky a vlastně jsi jej obcházel... sice jsi ten jeho oblíbený, vzorný a dokonalý padawan, ale stejně by jej to nepotěšilo.

Těmi slovy Jon ukončil rozhovor a pozornost plně nasměřoval k sérii podivných grafů na monitoru datapadu - čímž tě de fakto ponechal tvému osudu a nudě v lodi.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Modrá hvězda

Víc ataru než Tariel? Copak si někdo z chrámu snad myslel že mě zajímá právě ona? Jeden je pár let trochu uzavřený, s nikým moc nemluví a hned je jeden trénink předmětem rozhořčení a podezření ze síla ví čeho. Jsem oddaný našemu řádu a přesto mne hned podezírají že s ní snad něco mám.
Je pravda že můj názor na neženění a lásku mezi Jedii je asi odlišný nežli názor rady. Podle mého tímto způsobujeme vymírání jedinců citlivých na sílu, ale raději se v tomto podřizuji. Přesto že podle mého názoru je jedno jestli Jedi někoho má nebo ne, jelikož závisí spíše na povaze jedince zda podlehne temné straně či nikoli.
A vlastně ani nikdo netuší že se můj názor liší. Proto opravdu nevím jak na něco takového přišli
.

Snad máš pravdu Jone. Když už nic jiného, alespoň nebudu příště sedět u večeře sám když ty budeš pryč a mistr bude zaměstnán jinde. Rozhodně jsem neměl v plánu cokoliv provádět mistrovi za zády. A rozhodně jsem si nevšim že by jsem snad byl ten vzorný a ve všem oblíbený dokonalý padawan, ale nemohu sám posoudit. Tyto názory si mohou udělat pouze lidé zvenčí, mimo náš uzavřený kruh.
Jen chci nejprve rozřešit co s tebou a neboj se že zapomenu na to co jsi mi tu řekl. Buď jak buď jsi na složitém rozcestí
.

Třeba mistr bude znát někoho kdo tyč používá. Od dob Mandorianských válek světelná tyč defacto zmizela. Jen málokdo ji používá. Málokdo se plně oddá složitému tréninku když naučit se ovládat jednočepelový meč je o tolik jednodušší. Snad budu mít štěstí.

Uzavřu konečně své úvahy shledávaje že Jon se plně pohroužil do svého datapadu. Povzdechnu si. Tak fajn. Co teď. Rozhlédnu se po společenské místnosti. Zbývá prakticky nějakých 19 hodin letu. Pak Jon vystoupí a já budu mít čas promluvit s mistrem. A on chce mluvit se mnou, nejspíš o naší misi. Takže. Oči mi zabloudí k mým zbaleným věcem. Mohl by jsem se na chvíli podívat na ty informace od Tariel. Chvíli. Zamračím se. Deset hodin, to mě unaví více nežli dost. Takže by jsem se měl také trochu prospat, ale to až za nějakých deset hodin, aby jsem nepropásl až bude Jon vystupovat. Pak ještě pět hodin s mistrem k našemu cíli. převléknout se, aby jsem neudělal mistrovi ostudu v mém pomuchlaném rouchu. Skloním se ke svým věcem a začnu hledat datakarty od Tariel.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Modrá hvězda

Následoval jsi Jonova příkladu a pustil ses do prohlížení a zpracovávání materiálů, které ti připravila Tariel.
Z množství informací a jejich systematického rozdělení se zdálo, že se ti podařilo najít si velmi cenného spojence obdařeného předvídavostí ohledně třídění dokumentů. O samotných znalostech a tom, jak moc pro tebe byly zajímavé, nemluvě.
Čas plynul jako voda a o pár hodin později se k vám přidal i mistr, rovněž se svým datapadem.
Cesta tedy probíhala v pilné, mlčenlivé činnosti práci tří Jediů - jediné, co asi chybělo k dokonalosti toho pohledu, bylo to, že každý jste se věnovali svým vlastním záležitostem...

Modrá hvězda, systém Calgon

Modrá hvězda opustila hyperprostor a Jon Willard poněkud zneklidněl.
Navenek se to sice projevilo snad jen tím, jak zaklapl datapad, uložil jej do patřičného obalu a pak znovu umístil do zavazadla, ale stejně jsi měl silný pocit, že se cítí dost nesvůj a na misi se zrovna netěší.
Za chvíli už asi budu muset jít, přerušil pracovní ticho ve společenské místnosti.
Do přistávacích manévrů nezbývalo už příliš mnoho času a pomalu mu nezbývalo než se vydat směrem k výstupu.
Takže - Síla s vámi a užijte si to na Meridianu. A kdybychom se už neviděli, bylo to tady fajn.
Mistrem to trochu trhlo. Pohled, který věnoval svému bývalému padawanovi byl částečně znepokojený, částečně kritický - a částečně pobavený.
"Síla s tebou, Jone, a ty pesimistické řeči si strč někam. Tuhle misi jsi přebral doktorské sekci, tak na to buď patřičně hrdý."
Byla v tom ta stará dobrá ironie, kterou jsi v jejich vztahu v poslední době postrádal, a Jon Willard na to zareagoval v rámci rovněž starých známých tradic. Naznačil zasalutování.
"Rozkaz, pane. Provedu, pane. Trhně... jo, budu optimista. Nějaký tam bude potřeba."
Pak se zadíval tvým směrem.
No, drž se, Lane. Diplomatické mise bývají mnohdy záludnější než přerostlý hmyz.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“