Lan Mandragoran: Vyslanci míru

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, město

Místní obyvatelé jsou. Chvíli zaváhám ve svých úvahách. Jak by jsem to řekl, zakřiknutí, pomalu jako by měli vymyté mozky. Odevzdaní, to je to slovo které jsem hledal, nespokojení, ustrašený a bojácní. Všichni se bojí, nikdy neví kdy je uvrhnou do otroctví když nebudou platit daně nebo cokoli jiného. Jistě budou i nesdílní k informacím ze stejného strachu, musím jednat opatrně. Někdo by mě mohl oznámit úřadům aby získal výhody.
Nebude to tak jednoduché jak jsem doufal. Kvůli bezpečnosti mám získat informátora místo toho abych hledal přímo výzkumné stanice, což se právě teď ukazuje jako větší nebezpečí nežli samotné pátrání.
Snad osvobodit nějakého otroka a získat pro něj jinou identitu, dotovat jej penězi by bylo jistější nežli vyptávání. Ale to by nám rada ani republika neschválila. Nakonec to bude obtížnější
. Povzdechnu si.

Naprostou mistře. Usměju se na oplátku. Rád se vždy porozhlédnu po jiné architektuře či po přírodě. Rozumějte, celý život žiji na Corushantu, ta technika a vše okolo je úžasné, zjednodušuje to život, ale člověk si občas musí odpočinout. Nepozastavujte se tedy nad mým zájmem, nejsem tu proto abych obdivoval krásy přírody a města, jen se rád podívám jinam.

Snad budeme mít s mistrem čas se tu porozhlédnout až splníme své povinnosti.
Já se tu porozhlédnu víc než dost. Ale to už vás nemusí zajímat. Zadívám se mistrovi do očí. Zná mě víc než dost, bude vědět nad čím uvažuji. Určitě už poznal i mou obavu ohledně tichého přivítání.

Co asi teď dělá Jon, doufám že není v žádných problémech. Sáhnu na svou cestovní tašku kde mám pro mě teď nejdůležitější datakarty. A copak asi dělá Tariel, určitě teď trénuje s nějakým dalším padawanem. Povzdechnu si. Už abychom byli zpět.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác

Když vznášedlo dorazilo ke svému cíli, mohli jste s mistrem obdivovat nesmírnou krásu a bohatou výzdobu paláce, který se mohl rovnat nejkrásnějším stavbám na Coruscantu nebo Alderaanu.

Oba dva uniformovaní muži vysedli, přičemž ten mladší z nich rychle spěchal k hlavnímu vchodu, zatímco starší a zkušenější vám pomáhal s vysedáním a doprovodil vás do paláce.

Tam vás již očekávala urozeně vyhlížející žena ve vstupní hale a nevěřícně se dívala, když jste vstoupili.
Muž k ní došel, uklonil se a ohlásil návštěvu: "Má paní, dorazili vyslanci z Coruscantu, mistr Jedi Velryn Corriolan a jeho doprovod."
Dáma se netvářila dvakrát nadšeně, ale přemohla se a uvítala vás: "Jsme poctěni vaší návštěvou, mistře Jedi, co vás k nám přivádí?" řekla, načež se otočila a po boku mistra Velryna se začala procházet po hale.
Mistr Ti dal pokynem jasně najevo, že bude prozatím doprovázet vaši hostitelku, ať jí byla zmiňovaná Giselda, či nikoliv, sám.

Takže první díl vašeho plánu vyšel - byl jsi zde inkognito a mistr se ani nepokusil vysvětlit, že jsi jeho padawanem.
Slušná výhoda...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác

Přesně jak jsem si myslel. Po vystoupení z transportu jsem se zahleděl na nádherný palác. Honosnost a okázalost paláce ukazuje výdaje spojené s krásou vládní budovy čímž se automaticky šetří na jiných výdajích.

Vstoupíme do vstupní haly kde nás již očekává urozeně a povýšeně vyhlížející žena jež nebyla zrovna nadšena z naší návštěvy. Při představení si mě nikdo nevšiml což bylo snad dobré znamení.

Po mistrově znamení se zastavím a nenásleduji jej. Dobrá, jsem neznámý, jediný kdo si mě mohou spojit s řádem jsou ti dva muži kteří nás přivítali, nebyli jsme právě opatrní při rozhovoru, možná by si mohli odvodit mé spojení s řádem. Ale pokud nad tím nebudou přemýšlet, jsem naprosto neznámý. Přeci jen, mistře jsem mohl mistra oslovovat jen z úcty, ne proto že jsem jeho padawan.

Otočím se na staršího muže který nás do paláce doprovodil. Mohl by jste mi ukázat náš pokoj? Rád by jsem si po cestě odpočinul. Odložím si věci a nejspíše vyrazím na prohlídku města.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác

Starší z obou příslušníků královské stráže jen ledabyle mávnul rukou na svého mladšího kolegu a obrátil se k odchodu.
Mladík mu za zády provedl úšklebek a pak se otočil k Tobě a trochu ironicky poznamenal: "Á, takhle je to vždycky! Pynoo je tady na různé nóbl oficiality, ale když jde o to postarat se o obyčejné hosty, musí to vždycky dělat služebně mladší - tedy já... Tak pojď!"

Když Tě poté vedl chodbami v přízemí, pokračoval v hovoru: "Oprav mne, jestli se mýlím, ale jsme na tom asi stejně, co? Pynoo je něco jako můj nadřízený a Tvůj 'mistr', jak jej nazýváš, je taky v podstatě Tvým pánem, ne? Mimochodem, já jsem Dagen..." podával Ti mladý muž ruku a snažil se spřátelit, protože jak jsi za tu krátkou dobu mohl pochytit, v práci si zřejmě moc neměl s kým popovídat.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác

Starší důstojník mávl na mladšího a odešel.
Typický přístup posloupnosti vedení. Ušklíbnu se a vyrazím za mladším. Můj úšklebek rychle zmizí hned poté co mladší důstojník začne mluvit.
Krucinál, to je přesně ono, teď mu musím nějak opatrně vyvrátit tu myšlenku. S tím že jsem obyčejný host mám ještě naději mu to vyvrátit. Mistr Jedi si zaslouží patřičnou úctu se kterou ho také oslovuji. Jsem vlastně jen pozorovatel. Proto oficiality jdou mimo mě a nejsem přímo přizván.
Na podanou ruku se podívám a na oplátku ji také stisknu. Těší mě Dagene, mě říkají Lan.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác

"Tak pozorovatel, říkaš...? No každopádně musí být ten mistr Jedi jistě velice ctihodný, když o něm tak mluvíš. Což se o Pynoovi říct nedá!" postěžoval si Dagen, zatímco Tě vedl do Tvých komnat.

"Kdysi býval válečným hrdinou, vyznamenaným králem Darseilenem. Ale když odešel do výslužby, nechtěl odejít z paláce. Proto ho udělali vrchním správcem zámku a mě k němu přidělili jako pobočníka. A Pynoo mi dává velice často najevo, že on je tu ten hlavní. Respekt si rozhodně sjednat umí, ale ne vždy těmi nejvybranějšími způsoby! Jinak je to sice fajn práce, ale připadám si tu někdy jako páté kolo u vozu..." povzdechl si mladík, když jste došli do prostorné předsíně.
"Tady bude Tvé království po dobu vašeho pobytu. Kdyby něco, můj pokoj je o patro výš..." mrkl na Tebe a ukázal nahoru vztyčeným palcem.

Když se o Tebe postaral, chystal se odejít, pokud bys jej dále nepotřeboval.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác

V pravdě, copak není každý mistr Jedi ctihodný? Každý by si přál umět to co umí oni, ale ne každý by zřejmě dodržoval jejich pravidla. Jen samo to jejich odříkání, život ve společenství kde každý chce chránit a život lásky, to chce mít odvahu žít tak.

Po jeho výčtu stížností pokývnu hlavou. Chtěl by jsem tě vidět při tvrdé práci a tréninku v chrámu. Dobrá, to bude vše, děkuji mnohokrát za doprovod.
Rozhlédnu se po prostorné předsíni a vyrazím na průzkum. Po zevrubné prohlídce zapadnu do ložnice kde si na postel odhodím svůj batoh. Času máme zřejmě dost, počkám na mistrův návrat aby mi pověděl co je nového a poté zřejmě navečer vyrazím na prohlídku města.
Položím se na postel a pokusím se usnout.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác

Procitl jsi zničeho nic.

Sen, který se Ti zřejmě zdál, byl buďto tak krátký, nebo příliš nedůležitý, protože jsi si jej zkrátka nevybavoval. Co však bylo po Tvém probuzení patrné, byl pot, ztékající Ti z čela...

Rozhlédnutí kolem Tě navrátilo do reality - komnata královského paláce na Meridianu, mistr Corriolan někde na jednání s místní šlechtou, nedávný rozhovor se služebníkem Dagenem.
Pohled na časomíru na displeji Tvého datapadu Ti prozradil, že jsi usnul na dvě a půl hodiny.

Ale nepanovalo zde naprosté ticho, jak by se na soukromé komnaty v paláci slušelo a patřilo. Odněkud sem doléhaly zvuky, přesněji řečeno vzdálený hovor. Ten byl jen ztěží rozpoznatelný, ale přece slyšitelný.
A po chvilce zkoumání a napínání sluchu se dokonce dalo rozeznat, odkud rozhovor vychází - z ventilační šachty na zdi místnosti...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác


Vyvalené oči a pot řinoucí se ze všech pórů. To je jediné co vnímám po probuzení. Pomalu se uklidňuji a přemýšlím co se stalo. Teprve po rozhlédnutí mi pomalu dochází kde jsem. Co se to vlastně stalo? Nejistě se posadím na posteli. Nějaký sen, kéž by jsem si jen mohl vzpomenout jaký. Snad v něm mohlo být i nějaké poselství.

Podívám se na datapad. Dvě a půl hodiny a mistr se stále nevrátil. Pokrčím nejistě rameny. Nu což, diplomacie bývá zdlouhavá. Neměl by být důvod bát se o něj.
Ale. Přestanu se hýbat a zaposlouchám se do ticha mého pokoje. Slyším vzdálený hovor. Snad. Rozhlédnu se a konečně mi oči padnou na ventilační šachtu.

Nesluší se poslouchat cizí rozhovory. Chvíli ještě sedím na posteli než zvítězí přirozená zvídavost. Jsme tu v podstatě v nepřátelském prostředí, hodí se vědět více o našem nepříteli. Vstanu a přiblížím se co nejvíce k šachtě napínaje veškeré mé smysly.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác

Sluch byl vždycky jedním ze základních smyslů většiny bytostí v galaxii a nejinak tomu bylo i ve Tvém případě. Nastražil jsi uši a čekal, co bude...

Ovšem zachytit se Ti podařilo pouze útržkovitě, o čem se někdo tam někde na druhé straně větrací šachty bavil: "... jak jste říkal... ano... to je samozřejmé... ti Jediové... budeme připraveni... plánu.... jistě, má paní... běžte..."
Rozhovor ještě chvíli pokračoval, ale rozeznat další věty už bylo velmi obtížné... Jelikož se hlasy docela rozléhaly a nebylo rozumnět všemu, mohl jsi si jen domýšlet celý rozhovor, nicméně bylo jasné, že někde v místnostech, které ventilace spojovala, rozmlouvala jakási dvojice.

Zvědavost velele zjistit, kdo a o čem...
Ovšem mistr Corriolan se měl snad každou chvíli vrátit z jednání, takže by stálo za to vyčkat jeho návratu a poradit se.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác

Po vyslechnutí slov se opřu nervózně o zeď a zapřemýšlím se. Plán a budou připraveni? Jediové? Tak přeci jen se nepodařilo mou identitu skrýt přede všemi.
Co teď?
Nervózně se rozhlédnu. Mám počkat na mistra nebo to jít prozkoumat na vlastní pěst?
Ještě jednou, co že jsem to slyšel. Má paní, takže mistr už s paní Giselou nejedná. Měl by se každou chvíli vrátit. Pokud nejedná s někým dalším nebo nemá potíže.

Měl by jsem zřejmě počkat. Když tu budu pobíhat a hledat budu si pravděpodobně říkat o problémy. Nehledě na to, že jsem jako poslední zaslechl běžte, což znamená že i kdybych hledal tak nikdy nenajdu ty dvě osoby pohromadě.

Měl by jsem se připravit na všechny možnosti. Co když mistra zajali. Přijdou si i pro mě a zároveň nemohu odejít kdyby se vrátil abych o tom věděl. Opatrně přejdu k vstupním dveřím, poté je pootevřu a prozkoumám chodbu jestli nenajdu místo kde by jsem se mohl ukrýt a zároveň vidět na dveře.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác, chodba

Měl jsi před sebou nemalé dilema: Buďto vyčkat příchodu Velryna Corriolana z jeho jednání, nebo se vydat za tajemným rozhovorem kdesi v útrobách paláce a dozvědět se víc.

Rozhodl jsi se pro opatrnou taktiku a skryt v chodbě před svou komnatou jsi chtěl sledovat, zda Tě snad nenavštíví někdo z obyvatel královského domu...
Našel jsi poměrně tmavý výklenek, kde narozdíl od ostatních podobných míst nebylo okno ven a tudíž zde panovalo příhodné šero. Navíc jsi mohl využít sochy z poměrně drahého materiálu, která Ti nabízela svůj stín jako úkryt.

Takto jsi tedy vyčkával...
Jenže se dobrých 20 standartních minut nic nedělo, jen prošla dvoučlenná stráž a zmizela za rohem další chodby. Tvoje komnata zůstala prázdná a nikdo si toho ani nevšiml.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác, chodba

Mistr by měl být už zpět a stále se nic neděje. Snad by jsem se po něm měl poohlédnout. Poklepu si prsty na bradu a zaměřím svůj pohled na dveře mého pokoje pokoušeje se představit si kudy by mohla vést ventylačka kterou jsem zaslechl hlasy. Bude to někde blízko, jinak by jsem nebyl schopen zaslechnout rozhovor tak zřetelně. bude to někde v okolí nebo maximálně o patro níže či výše.

Opatrně vykročím ze stínu a ještě naposledy se rozhlédnu. Pomalu zamyšleně vykročím směrem kterým předpokládám místnost doufaje že ještě narazím na mistra.
Teď už zřejmě nic zvláštního nenajdu, ale nebude na škodu se tu trochu porozhlédnout.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Meridian, královský palác, chodba

Tvůj pokoj Ti zřejmě již nenabízel nic zajímavého a čekání ubíjí, proto jsi se rozhodl nečekat a vyrazit na cestu palácem a najít mistra.

V chodbách panovalo víceméně ticho a klid, což bylo zvláštní, neboť v takovýchto místech se většinou zdržuje nemalé množství služebnictva, dvořanů a hostů. Ale ani to Tě neodradilo od klidné chůze, byl jsi přece oficiálním hostem, byť s trochu neoficiálními úkoly...

Najednou jsi narazil na tříčlennou hlídku: dva z vojáků byli běžné stráže, ten uprostřed Ti však nebyl neznámý - byl to onen starší uniformovaný muž, který vás doprovázel do paláce a o němž mluvil jeho kolega Dagen.
Všiml jsi si jeho překvapení, když Tě viděl korzovat chodbami...

"Hledáte někoho, pane?" spěšně se zeptal Pynoo, jak se muž jmenoval.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Meridian, královský palác, chodba

Nejistě se zahledím na Pyna když přeruší mou malou prohlídku paláce. Jasně ty troubo, hledám někoho kdo tady něco kuje i když ještě nevím co. Vlastně ano, hledám mistra Velryna Corriolana potřebuji s ním mluvit a ještě se nevrátil do pokoje.
Nevíte náhodou kde mistr je
?

Také jsem se chtěl porozhlédnout po této krásné budově, rád se jen tak procházím a prohlížím si divy a krásy jiných planet. To mi asi nespolkne, ale třeba by mohla trocha pochlebování pomoci a zmírnit jeho zvědavost a vnutit mu myšlenku že jsem jen další řadovej hlupák bez špetky mozku.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“