Na kovadlině - mise pro Tarmiena Nalju

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vesmír, poblíž Cato Neimoidie

Chvíli poté co jsi odvysílal veškeré informace se opět ozvali.
Vše v pořádku, můžete přistát. Posíláme vám souřadnice přistávací zóny.
Mistr jim na půl úst pošle díky a navede loď na přistání.
Seš připravenej?
Otáže se tě mistr ještě pro jistotu.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 26.8.2010 17:27:26, celkem upraveno 1 x.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

vesmír, poblíž Cato Neimoidie

Připravenej?
podivím se v duchu mistrově otázce.
Vím, do čeho jdu... teoreticky.
A poslední měsíc piluju nutné dovednosti tak, abych mohl mít klidné svědomí, že to budu schopný skutečně zvládnout.
Takže...


Mimoděk se pousměju, spíš ironicky než pobaveně.
Jo. Jsem.
...
Jen si tak zrovna v tuhle chvíli nepřipadám.


To poslední je spíš upřesňují poznámka pronesená dost tiše.
Mistr se vždycky snažil o to, abych si nic nenamlouval - tak proč si to taky nepřipustit.

Čili ano, všechno dobrý.
Ušklíbnutí přejde v normální úsměv - a následně přepnu na svou roli, které se po celé akce nezbavím.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia, kosmoport

Za chvíli přistanete v kosmoportu. Murray si nasadí helmu a vyrazíte k rampě.
Na druhé straně na vás čeká jeden neimodian s dvěma bitevními droidy.
Vaše doklady, prosím!
Požádá vás.
Vždyť jsme vám už posílali ID na orbitě?!
Odpoví Murray nevrlým hlasem.
To bylo jen ID lodě, potřebujeme si ověřit i vaše osobní ID.
Odpoví zřízenec neméně nepříjemným hlasem.
Murray chvíli vypadá že vytáhne blaster ale nakonec mu sví ID poskytl, zřízenec se podíval na tebe.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cato Neimoidia, kosmoport

Při nečekané komplikaci číslo jedna (dalo se rozumně předpokládat, že budou nečekané komplikace až po n, přičemž n je blíže nespecifikovatelné přirozené číslo) ve mně hrklo a pocit, co se pokusil rozlézt po vnitřku lebky a po páteři, rozhodně nebyl příjemný.
Navenek se nicméně nedostal a pokud šlo o vnímání v Síle, asi za pět vteřin jsem ten pocit sklepl zase pěkně bezpečně pod masku.

Situace se mi naprosto nelíbí, komu by se taky líbila, ale důvěra v doklady je pevná a přílišné dělání problémů by znamenalo vytvoření dalších, podstatně závažnějších problémů.

V rámce hraní své role jsem jen obrátil oči v sloup a se zavrčením: "Co se tady stalo za prů*er, že bezpečnostní opatření přešla na úroveň paranoie?" své ID předám.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia, kosmoport

Neimodian vezme obě ID karty a prožene je skenerem. Na datapadu se mu objeví vaše údaje.
Je válka a tohle standardní postup.
Zavrčí.
Poté vám však, zřejmě spokojen, ID karty vrátí.
Můžete jít.
Povolí vám vstup.
Jdete kousek za ním po kovovém můstku od vaší přistávací rampy. Droidi, jistě zcela náhodou, jdou za vámi.
V jednu chvíli se Murray zastaví a nakloní se přes zábradlí. Dole dokuje několik sithských stíhačů.
Pěkný broučci.
Prohlásí, a ukáže k nim bradou, respektive spodní částí helmy, když se celá vaše skupinka kvůli tomu zastaví.
Neimodien se nahne dolů a chvíli hledí na stíhače, jako by nechápal.
Vzhledem k tomu že droidi sledovali neimodiana, jestli jim neposkytně nějaké rozkazy. Byl jsi jediný kdo si všiml, že mistr vypustil ze svého brnění, z tajných zásobníků několik kuliček.
Poznal jsi miniaturní bombičky, které jste si s sebou vezli. Murray je podržel Silou pod můstkem.
Neimodian se na něj opět podezřívavě podíval.
He?
Vypadlo z něj nakonec. Murray jako by si toho nevšímal.
Máte jich tu hodně? Že bych si jeden pučil a proletěl se?
Otázal se kousavě.
Neimodian vypadal že ho chce usmažit pohledem.
Toho Murray využil a nálože se snesly dolů ke stíhačům. Neumístil je však na stíhače, jak jsi tak trochu očekával, ale na nosnou konstrukci, na které viseli.
K vojenským stíhačům mají přístup jen vojáci! A do toho kolik jich tu je vám nic není!
Zaštěkal.
Murray se napřímil a otočil na něho. Neimodian se lehce připosrazil.
OK, jen sem se ptal.
Odpověděl flegmaticky a vyrazil.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cato Neimoidia, kosmoport

Obrátím oči v sloup.
Válka.
Standardní postupy.
Leda tak tady na Cato Neimoidii.

Vzpomněl jsem si na Eriadu; i civilní přistání se obešlo bez kontroly ID.
Prostě tu máte přebujelou byrokracii.
Tyhle úvahy jsem se ani nijak nesnažil zakrýt. Proč taky, mohly být dobrou součástí mé role.
A zatímco pokračuji v hraní (ach, dramatický kroužku, teprve teď doceňuji toho Xendora s jeho patetickými žvásty), v duchu mi nezbývá než žasnout při pohledu na mistrovu vynalézavost v praxi.
Tvářit se, že tomu nevěnuji nejmenší pozornost, bylo náročné, protože při Murrayových poznámkách ve mně zatrnulo v tušení průšvihu a v hlavě se mi začala bleskově skládat série možných řešení, jak mu zabránit, kdyby Neimoidian reagoval... tak, jak jsem očekával na základě zdejší obecné paranoie.
Průšvih se nedostavil, nouzová varianta možného zažehnávání tohohle maléru typu "všichni Mandaloriani jsou tak trochu cvoci a je to prostě Mandalorian" zcela padla a tušení průšvihu se obecně přetavilo v jakýsi mírný adrenalin, který působil spíš povzbudivě.

Takže - co teď?
Pokračovat.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia, kosmoport

Když jste vykročili z kosmoporu ucedil Murray skrze zuby.
Ne nadarmo se říká že Neimodiani jsou jedinej inteligentní druh s orgánem strachu.
Vyrazili jste k baru, ne že by se vám tam nějak chtělo, ale patřilo to k vašemu role-playingu.
Připravenej na návštěvu turistické destince 3?
Otáže se tě po chvíli, co sedíte v zaplivaném lokále nad sklenkou.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cato Neimoidia


Skončili jsme v kantýně – a jak se na lovce odměn v čase volna sluší a patří, nad alkoholem.
Musel jsem konstatovat, že do enklávy se zpravidla podařilo propašovat mnohem, mnohem větší hnus, alespoň pokud šlo o obsah ethanolu. Z toho, co jsme s Murrayem pili, by se trénovaný padawan neztřískal ještě docela dlouho.
Pořád jsem vůči... onomu drinku... choval skrývanou skepsi, ale ve chvíli, kdy chuťové buňky odpadly, mě přestalo podezření na to, že se jedná o výsledek mezidruhového křížení parkrické pálenky s tekutým dusíkem, zajímat.
Pít se to dalo a ožrat se z toho moc nedalo.

Pokud to znamená konec vysedávání v tomhle baru a nasávání, tak ROZHODNĚ ANO!
pomyslím si pobaveně.
Čím víc toho zvládneme navštívit, tím lépe. A mrhat časem víc, než je nezbytně nutné, se mi ani nechce.
Protočím skleničku v ruce a s klepnutím ji postavím zase na stůl.
„Jo, můžem jít.“

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia

Murray také dopil.
Tak si to užij, já se teď budu chvíli dívat na Neimodii z vejšky.
Jen díky tomu že jsi ho znal tak dlouho ti došlo co tím myslí.
Plánoval sabotovat některý z tří CPG - Defenderů. Což byly obranné platformy nad Neimodií.
Což ti také prozradilo, že pomalejší rozjezd tě nečeká a hned na první práci budeš sám.

info o CPG na AS wiki. pokud budeš chtít.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cato Neimoidia

Jo, je potřeba mít nadhled, rýpnu si do nás i do Cato Neimoidie a povzbudivě se na Murraye poušklíbnu.
Síla s vámi, mistře. CPG jsou pěkné mrchy.

Vzápětí jsem si uvědomil, že turistická destinace č. 3 je základna droidů – a odolal pokušení do sebe kopnout ještě jednu skleničku. Na to bude čas až s tím skončím a... a něco mě napadlo. Sice jsem si nebyl jistý, jestli TOHLE vyjde, ale za pokus by to stálo a jestli se dostanu dost daleko na to, abych to mohl zkusit převést do praxe, nic se nestane, ani když to náhodou nevyjde.
Neimoidiané sice byli paranoici, jenže když už se jednou člověk dovnitř systému dostal, vcelku to stačilo.
Nepochyboval jsem, že to samé platí i o počítačových sítích.
Přilehlé problémy mne natolik zaujaly a pohltily, že na nějaké emoce, obavy a klepání se, co bude, když to zvorám, nezbylo příliš prostoru.

V duchu jsem pořádně nakopl mozek, aby vyhodil vše, co jsem o droidském skladu-základně-prostě bitevním kovošrotu věděl. Plus co mě napadalo k obranným systémům, zejména k obranným systémům v tomto případě použitelným.
Dala se předpokládat skoro úplná automatizace, případně něco živého, co kouká, jestli někde nesvítí červená kontrolka a neřve u toho alarm.
Vzhledem ke spojení základny se světem venku se zároveň dalo předpokládat, že existují „putovní“ civilní droidi. A nejspíš jich nebude zrovna málo.
Což vyžadovalo určité nastavení podmínek pro vstup a výstup.
Vycházela mi z toho vcelku jednoduchá rovnice.

Takže mimikry exhibicionisty před školou – vyhlédnout si za oběť nebohého droida, počkat, až se vzdálí od základny... jen místo vyskočení a „hele, hele, hele“ droida odlovit, vyřadit z aktivního odporu, hezky si z něj stáhnout přístupový program. Ten hacknout, vytáhnout z něj proceduru pro přístup, včetně loginu a hesla, kterou použiju při vstupu. A na droidíka použít klasickou metodu „ fail to read memory due to mechanical problem“.

Jo, za realizaci to rozhodně stálo a po sérii školení na Alectu mi to připadalo jako nejrozumnější řešení. Na které pak naváže série menších programovacích kejklí, za pomoci připravených souborů, až se dostanu na nějaký z terminálů – nejlépe na centrální počítač – v základně.
Bitevní šrot bude z ekonomických důvodů stejnak vypnutý, dokud nebudou splněny podmínky pro jeho aktivaci, a upravený „klíč“ získaný od droida by mi krom pomoci dostat se dovnitř pomohl i v nenápadnosti mého pohybu uvnitř.
Pochopitelně, pokud šlo o metodu „fail to read memory due to mechanical problem“, bylo třeba, aby působila dojmem nějaké nešťastné náhody, jaká se prostě jednou za čas stane.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia

Odešli jste z baru. Murray evidentně trémou netrpěl a zvesela se vydal po své trase.
Ty, již né tak dobře naladěn, jsi vyrazil po paměti ke "kasárnám".
Během cesty sis vzpomněl, že kromě hlavních vrat, kudy droidi budou pochodovat ven, má budova ještě dva další vchody. Všechny tři hlídané.
Jeden vedl do velitelského střediska, kde se droidům udíleli instrukce, druhé do přidružené opravní a nabíjecí stanice, kde se dalo čekat asi tak největší frmol.
Když jsi dorazil na místo, spatřil jsi že okolo se příliš individuí nepohybuje, spíše žádné, jen pár stráží.
Droidů dovnitř a ven chodilo jen úplné minimum.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Cato Neimoidia

Karty mi zrovna dvakrát do ruky nehrály. Respektive bylo jasné, že jestli se hodlám tak nějak poflakovat kolem a čekat na příležitost místo příležitosti se dostaví neimoidiánská paranoia a z toho plynoucí průšvih.
Došlo na plán B, který byl ještě o něco šílenější než plán A.
Ten pro změnu jistil zase plán C, který byl MNOHEM šílenější než plán B a stručně se dal shrnout jako "tajné vězení pod skladištěm".
Že se jednalo o jeden a půl plánu víc, než jsem si připravil svého času na Malastare.

Potlačil jsem pochybnosti a jakési tušení, že dělám banthovinu, která je v přímém rozporu s pudem sebezáchovy (právě v tom spočívala ale i největší naděje na úspěch plánu).
Pravda, nenápadné to nebylo a nikdy jsem neměl rád, když jsem byl středem pozornosti, ale... ale., ale... ale. I kdyby došlo na plán C, mezi mnou a Republikou nebyla naprosto žádná spojitost, takže se i poté dalo vrátit k plánu B. Otázka... roleplayingu.
Není nad to zapojit se do atmosféry přepjatých bezpečnostních podmínek a kontrol
Suverénně jsem zamířil ke vchodu do opravní a nabíjecí stanice.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Cato Neimoidia

Přišel jsi ke vchodu, kde tě zastavil droid.
Kchrrrrr... bzzzzz. Píp. Bohuzhel..... dovnitřřřřř nemůůůůůůžeteeeee.
Oznámil ti chraplavě.
Sám vypadal že by potřeboval údržbu, když už stál u údžbářské stanice. Pod svícnem bývá evidentně tma.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“