Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

Náměstí

Prošli jste přes přistávací plochu, až k uličce na náměstí. Na kamenné dlažbě před muzeem stáli stánky a různí obchodníci se snažili prodat své zboží. Byly tu šaty a tretky pro zhýčkané paničky, kousek opodál prodával obchodník historické zbraně, které se při bližším zkoumání ukázaly jako podvrh. Malé děti, stály u malého mužíka s dlouhým plnovousem v barevném kabátci, co na obloze vytvářel bublinové obrazce.

Těžko uvěřit, že to všechno jde na charitu…

Mělo to znít uvolněně, ale přesto se mu do hlasu vkradla trpkost.

Ale kdybys, chtěla přispět, mám finanční rezervu.

Strejdo, strejdo! Přes houf lidí se k vám hnala asi pětiletá holčička a doslova skočila Kevinovi do náruče, a ten se naštěstí nenechal zaskočit a sehnul se právě včas.
Ahoj, Karo, kde máš mámu a sestru? Na tváři mu hrál veselý úsměv.
Někde tu budou... Kara neurčitě ukázala rukou do davu. A kdopak jsi ty? Usmála se na tebe.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Keviňátor junior

Tak nevim no... jasně že by byla blbost čekat, že to tu bude stejný jako před víc jak čtyř tisíci lety... ale – asi jo, nějaká ta né moc racionální Kahria vážně čekala, že to tu bude stejný, a i když racionální Ká dělalo, co mohlo, stejnak jí to nevymluvilo. Ne, nejsem překvapená... ale stejnak jsem do určitý míry zklamaná. I když to bylo období příšernejch sraček a tihle lidi můžou jen děkovat, že se narodili ve správný době, stejně bych dala všechno za to, abych se mohla aspoň na chvilku objevit tam, zpátky v minulosti.
Jistě, chápu důležitost těchhle akcí – a to nejen charity jako takový, je to jen chvilka, co se Onderon zase vrátil pod křídla Republiky a maj spoustu důvodů slavit, i kdyby jen proto, aby zapomenuli – navíc, má to bejt benefice a tyhle šaškárny k tomu asi patří ale... ale stejně.
A nebo je problém jen v tom, že tyhle uřvaný akce plný falešnýho křepčení nemám nijak v lásce. Leda mě nasíraj... nemám ráda poutě a trhy, kde je jen zmatek a hluk. V Chrámu bylo ticho, což mi vyhovovalo, a teď v DOP, zvlášť potom, co se stalo, už vůbec na tyhle kraviny nemám náladu, takže... no... zkrátka je tu na mě moc lidí. A z toho vyřvávání a zmatku mi je maximálně blbě. Ale přesto se držím, zachovávám nicneříkající úsměv, takovej, jakej se hodí pro kohokoli, kdo už těmhle blbostem odrost', ale stejně si je dokáže do určitý míry užít. Nakonec, proč by ne...
Minulost se stejně nevrátí...
Ta poznámka o přispívání mě trochu vyvede z míry. A vlastně i nasere. JÁ nemám z čeho přispět, JÁ mám leda hovno a žiju na dluh DOP, ať už to platí kdokoli... jestli chce přispět, ať to udělá, asi to jde na dobrou věc, ale já z JEHO peněz nikomu nic přispívat nemůžu... prostě ne.
Neodpovídám, jen se usměju. Ne kysele, ani tak, aby si to moh' vyložit špatně. Dokonce mile... snad se špetkou povzbuzení, mám totiž dost vlezlej pocit, že trochu tý vzpruhy potřebuje. To hraní mi začíná jít...

Dětský ječení nejdřív splývá s všeobecným hlukem, až když si všimnu, že přímo k nám letí raketa - podvědomě zaujmu obranný postoj, přichystaná přitáhnout si meč, přes rozparek by to šlo jedna radost - dojde mi, že ten strýček -strýček?- je Kevin. Takže náš bručoun tu má celou rodinu? Nemluvnýho vlka samotáře čeká v hnízdě celá famílie? No jó Kevine, najednou seš takovej... lidštější.
Pískle přiběhne. Má energie, jak kdyby měla v zadku hyperpohon. Ale kde má rodiče?
Aha, nejsem sama, koho to překvapuje, Kevin hned vzápětí položí stejnou otázku – a její odpověď mě donutí se široce usmát.
Ty jsi číslo, co?
„Ahoj cvrčku, já jsem Kahria, kámoška tvýho strýčka, a ty jsi Kara, viď? Vidíš to, ani se nepochlubil, jak hezkou neteř má. A taky odvážnou – to ses nebála, že se ztratíš? “
Nevím, proč tak melu... ale mám pocit, že to bude – že to je - fajn, možná že to dokonce potřebuju, malý děcka jsou nádherně bezprostřední. Kolik může tý žížale bejt? Pět? Šest?
Nádhernej věk.

----------------
Jestli jsme na Onderonu ještě za CIS nebo budem nějakou revoluci úplně ignorovat, tak mi napiš.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

And others...

Jsem odvážná jako strejda! Prohlásí žížala hrdě.

Kevin ti věnoval jeden ze svých úsměvů. Nebyl to úsměv agenta ani člověka, kterému bys lezla na nervy.

To abys mi tolik nezáviděla. Odpoví prostě.

Naučíš mě zase nějaký kouzelnický trik? Zeptá se Kara.

Kevin se usměje: Dobře, ale víš jak to je. Až…--

Až po misi strejdo, já vím.

Správně. Vydržet ten příšernej humbuk, a pak se nadlábnem. Tak pojď…


Vydali jste se hledat rodiče. Nakonec jste je našli u historických předmětů z nichž nejméně tři čtvrtiny byly padělky.

Žena střední postavy s černými vlasy staženými do culíku ve fialových šatech s mužem trošku podsaditějšího vzezření, a trošku prošedivělejšími vlasy v nápadně nenápadném šedém saku.

Mio, neměla by sis hlídat své dítě? Otáže se Kevin, když je uvidí.

Oslovená se zeširoka usměje a její zelené oči vesele hrají: Znáš to bráško, geny.

Narážíš tím na mě? Kevin se naplno rozchechtal. Mio, tohle je moje kolegyně Kahria. Kahrio, to je moje sestra Mia a tamto je její manžel Bert.

No dovol,
Bert se na oko ohradil. Už cvičím!

Proč pokaždé, když tě vidím říkáš to samé? Popíchl ho lehce švagr.

Ráda tě poznávám, Kahrio. Usmála se Mia.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Rodina nade vše

Nevím, jestli to myslí jako srandu, aniž by si uvědomil souvislosti, nebo je to sarkasmus ostře mířený rovnou pod kůži. Přece jenom, není moc příjemný sledovat malý děcka, jak dnem i nocí brečí pro rodiče, než je to přejde a konečně zapomenou. Radši si ani nechci představovat, jak jsem musela vřískat já. Ale, člověk si nakonec zvykne, otupí jak k ostatním vřískajícím, tak k vlastnímu pocitu čeho? Asi prázdna. Nemám rodinu, neznám kořeny... a teď už nemám ani Řád, který tomu sekundoval, jo, jasně, nelituju toho, že jsem odešla, nikdy bych se tam nevrátila, nenávidím je, ale přece jenom, jistej pocit něčeho, co by být mělo a není, ve mně pořád zůstává. Jestli se mi ve tváři objevil nějaký smutek, skryju ho. A vlastně ani nemám co skrývat, nenechám si sebelítostí zkazit náladu, když je po dlouhý době konečně dobrá.

Sleduju rodinný setkání z povzdálí, přece jenom tu jsem cizí, ale mám z té rodinky dobrý pocit, vypadají vesele, srdečně. Možná proto se mi přece jenom do mysli vloudí parazit - Musí to být fajn mít rodinu...
Přijmu, případně podám Kevinově sestře ruku a usměju se milým úsměvem, ne tím profi, vyhrazeným pro diplomatický sračičky, ale skutečným, upřímně milým úsměvem.
„Těší mě, že vás poznávám Mio, Kahria Sergar, jak už mě Kevin představil.“
Suché představení si dovolím okořenit ještě malým dodatkem.
„Vaše dcera je pěkné číslo.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

K muzeu vpřed

Mia pokývla hlavou s úsměvem na rtech: Ano to je...

Strejdo, babička už se na tebe těší. Poznamenala Kara.

Kevin pozvedl obočí v hraném překvapení: Vážně?

Žížala pokývla hlavou: Už spotřebovala všechny žvýkačky.

A hrome… Usmál se Kevin.

...

Vaše skupinka si to pomalinku šinula směrem k muzeu. Kara a Kevin byli předvoj, ty a Mia jste je následovaly a Bert tvořil zadní voj. Zepředu se neustále ozýval smích a neustálé pošťuchování.

Musí být zvláštní vidět ho takhle… Kev se málokdy dokáže oprostit od své práce. Je to, to jediné co má, samozřejmě krom Kary. Musí si tě hodně považovat Kahrio, co se týká rodiny, spolupracovníci měli vždy dveře zavřené. Zapředla Mia konverzaci.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

...a nejen muzeu

Nenapadá mě lepší název pro to, co dělám, než... nasávám. Jo, nasávám tuhle iluzi veselýho a šťastnýho života, kde nic nehrozí a všechno je fajn, kde se všichni mají rádi a nikomu nic nechybí... jasně že mi je jasný, že jakkoli bezvadně to vypadá, určitě nebude všechno růžový, je mi jasný, že i tenhle drahej šutr má svůj kaz, a jsem si skoro jistá, že kdybych zašmátrala v Síle, dokázala bych ho vyčmuchat. Ale to je teď jedno - nasrat na cynismus aspoň pro tentokrát, teď tuhle hru na dokonalý štěstí hodlám nasávat a dělat, že tomu věřím.
Z rozjímání mě vytrhne Mia – a jen tak tak, že se udržím a nezačnu na ni civět s otevřenou hubou.
Takže Kev nikdy k rodině spolupracovníky netahá? Tak proč teď já??
Potom, co ho půl roku jenom seru.
Jasně, máme tu úkol a tak dále, je to ideální krytí... je to jenom kvůli tomu? Jen proto, že se tahle společenská pitomina vážně hodí do scénáře? Asi jo. Je to pravděpodobný, dost pravděpodobný. Ale to nic nemění na tom, že jedna moje část, a ne zrovna malá, by fakt ráda věřila, že v tom je i trochu víc, že mě chtěl vážně přivést k rodině a dát mi poznat, jaký to je. Jak je to plnohodnotný. Tohle štěstí je až kýčovitý.
„Máte pravdu, je to zvláštní,“ dám jí za pravdu, musím. Skoro ho nepoznávám, je jinej – jako by omládnul, shodil ze sebe leta života ve stresu, „většinou je samá práce a žádná zábava. Ale musím říct, že tenhle Kevin je příjemná změna.“
Široce se usměju, ale jen nakrátko, ihned zase zvážním, protože mi to pořád vrtá hlavou, nemůžu na to přestat myslet – proč mě, práci, tahá do soukromí, k jeho rodině?
„Možná... možná mě s vámi seznámil proto, že tohle neznám, víte, vyrostla jsem v...,“ kurva, proč žvaníš? Co to žvaníš?! „sirotčinci.“
Vůbec nechápu, co to ze mě padá, ale najednou to nemůžu zastavit, sračky se ze mě valí jak z protržený hráze. Alespoň že nevytroubím svůj skutečnej původ, to bych si tím světelným mečem fakt musela rovnou prorvat vnitřnosti.
„Vlastně je tohle moje premiéra i s 'rodinou'. Teda... s tím, co to vážně znamená, v reálu, nejen v představách.“
Už drž hubu!! Polknout. Už vážně ani slovo! Zasranej patetickej šmejde...
Už se fakt nepoznávám.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

A i jinam...

Myslím, že rozumím… Mia mírně pootočila hlavu směrem ke svému bratrovi.

Kevin žil vždy ve stínu svého otce. Vše co se naučil, veškeré školy kde chodil, vše mu přišlo tak povrchní. Svou „práci“ získal bez našeho vědomí a navzdory všeobecnému nesouhlasu. Někdy si sama říkám, jestli ho vůbec ještě znám…



Prošli jste řadou bezpečnostních kontrol. Organizátoři akce evidentně nechtěli nic ponechat náhodě.

Hmm, maminka se činí. Zabručel Kev rozmrzele, i když v hloubi duše podobná opatření schvaloval.

Mno tobě to sluší… Ozval se dobře známý hlas Seeche Czlica. Užíváš si?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Show začíná

Míček je na straně Mii, což mi dává dost času se sebrat a konečně si dát pořádně přes hubu – i když jen pomyslně, což je malej, ale podstatnej defekt. Ale hlavně se vrátit do role, konec posranýho dětskýho fňukání.
Sotva ho zná? To není jediná... jasně, ona je rodina a tak, ale... no, proč vlastně ale? Houby rodina! Snad není tak naivní, aby si myslela, že o něm něco bude vědět? Rodina je přece první, před kterejma se mlží, ne?
Kdo potřebuje rodinu...


Možná ne okatě, ale řádně sleduju všechno, co tu v rámci bezpečnosti mají – scanery, lasery, kamery a kdovíco ještě, zapátrám v Síle, abych zkusila zjistit, jak je co s čím propojený. Jestli se mám někam vloupat, budu potřebovat vědět každou blbost. A začínám litovat, že u sebe v běžný šminkovský výbavě nenosím hackerský nástroje a elektronický paklíče, protože teď to vypadá, že se budu muset dostat do nějaký místní bezpečnostní centrály, vyřadit kamery, vyhodit půlku bezpečáku a doufat, že to nespustí alarm... sakra, do čeho mě to ten vůl uvrtal?!
My o volu a vůl bučí v hlavě.
Prej 'užíváš si', připadám si mezi tím aristokratickým, zbohatlickým neřádstvem jak najatá kurva z ulice na setkání žebříčku nejvlivnějších osob Galaxie, jak to ten rádoby ekonomickej, ve skutečnosti bulvární holoplátek Bor-Fes každej rok vyhlašuje. Ale i tak hraju, usmívám je jak veselá kráva z reklamy.
„Nekecej, nejsme tu od užívání si... odkud mám co dostat? Budeš pro změnu trochu konkrétnější? A protože se na tebe pořád můžu vysrat, tak ti to... přátelsky doporučuju.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

Pre-Show

Bylo jasné, že ať už se tady mělo semlít cokoliv, případná úniková strategie by rozhodně neměla zahrnovat hlavní vchod. Zdálo se, že kamery jsou rozmístěné na každém rohu. Někdo si dal zřejmě práci, aby celé místo dokonale zabezpečil. Po „odbavení,“ jste byli nasměrováni do centrální místnosti, kde se to již plnilo lidmi, očekáváním a sem tam stolem ne-už tak plným jídla.

Jaká to škoda… Seech zněl skoro uraženě. Čekal jsem, že podobné akce ti budou sedět. Co by za to dala valná většina populace. Kolik zářivých úsměvů a nenucené konverzace tu lítá jak fúzní výboje.

Hlavou ti probleskl obrázek již známé uzavřené místnosti a náhrdelníku za tvrzeným sklem.

[i]Místnost je uzavřená a zabezpečená. Jediný způsob jak se k ní dostat, je přes hlavní bezpečnostní server, kam máš shodou okolností namířeno. Získej to a dones na náměstí.[/i]

Zjistila jsi, že uprostřed sálu stojí postarší dáma, jenž při pohledu vašim směrem viditelně zbledla. Mia a její manžel se obezřetně ujmuli malé rošťandy a vydali se obdivovat opačnou stranu místnosti.

Omlouvám, se… Zašeptal Kevin omluvně.


Co tu sakra děláš? Oči se zavrtávaly hluboko, hluboko, do očí Kevinových.
Taky tě rád vidím mami…
Takže jste zase v maléru?


Thran je neznatelně pokývnul hlavou.

Výtahem do suterénu, a užijte si párty. Dáma pokývla a odešla.
To šlo líp než jsem, čekal… Poznamenal Kevin, zatímco jste čekali na výtah.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Mozkomor je naivka a idealista?

Seech se ozve okamžitě, alespoň něco, ale zas si neodpustí ty svoje debilní průpovídky.
„Co by dala většina populace za tohle?! Za pokrytecký tanečky, za sbírání informací od těch, co si neumí dávat pozor a ožerou se víc, než dokáže jejich huba snýst? Chceš snad říct, že se tu vede nenucená konverzace?! Jsem si nemyslela, že seš tak naivní Zeku, každej ví, že tohle je všechno jenom součást mocenský hry.“
Ten je zas vtipnej, ale že mě dokázal hnout žlučí, jen co je pravda.
„Tady se vede politika – snad si nemyslíš, že tu jsou tihle panáci jenom kvůli charitě, tady jde o obchod a vliv. Některý paničky si sem možná přišly natřásat faldíky a vystavovat nový šaty, ale většina tu jenom pracuje. Já se od nich neliším – taky tu jenom makám, a vzhledem k tomu, že nevím, k čemu tu věc potřebuješ, je moje práce stejně zbytečná jako jejich. Jo, s jednou výjimkou, oni vědí, proč to dělaj.“
V myšlenkách je tolik rozhořčení, kolik je jen možný v duchu vyrobit. Ne kvůli těm lidem okolo, ale kvůli tomu, co mě sere už značnou dobu, že ze mě dělá loutku – a já jsem nerada loutkou.
„Ale kdyby tě to zajímalo, mnohem víc doma se cejtím mezi tím, co by tahle cháska nazvala spodinou – ti si aspoň na nic nehrajou.“
Konečně se dostanem k věci. A, překvapivě, docela konkrétní instrukce – na to už jsem v tom našem krátkým kooperování málem rezignovala. Informace, informace, informace, ty jsou nejduležitější, to tomuhle manipulantovi buď nedochází, nebo to ví až moc dobře, proto se nikdy nic nedozvím.
A nejspíš kvůli němu zrazuju lidi, kteří mě vzali mezi sebe... Kahrio, seš nechutná bytost.
Tohle rychle zaplaším – a pro jistotu spolknu i hořkost, která to provází. Na výčitky svědomí zbude čas potom – třeba se rovnou odprásknu. Protože i když je to nekonkrétní, tohle nemůžu jen tak nechat plavat, jestli má možnost vrátit mi Gerllana, jestli má možnost ho oživit... musím to riskovat. Prostě musím. Co se taky může stát horšího, než že zůstanu sama a po krku mi půjde tajná republiková rozvětka, že?

V dlouhým sebecynickým zpytování svědomí jsem na chvilku přestala vnímat okolí, takže té na první pohled příjemné dámičky si všimnu až ve chvíli, kdy je málem pozdě – tváří se jak rancor, tak bych před ní nejradši zmizela... prostě někam zmizela.
Takže maminka, milá žena – a pak že jeden potřebuje rodinu.
Už už se skoro nadechuju, že se představím, ale rychle a včas spolknu slinu, takhle bába by mi možná tak naflusala do ksichtu. Lepší ji moc neprovokovat, dokud se věnuje synátorovi, je všechno, jak má být. I když, skoro mi ho je líto.
Ale poslední poznámka Kevina mě donutí se jízlivě ušklíbnout.
„Když myslíš...“
A pak zamířím co nejrychlejc k výtahu. Chci odsud vypadnout, před minutou už bylo pozdě.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

Down trough the rabbit hole

Nesnáším tyhle mezihry. Přejel si Kevin spodní ret, zatímco zadal příslušnou sekvenci. Než ses mohla zeptat co tím jako myslel, výtah se rozjel a ozvala se ta nejkýčovitější výtahová muzika, jakou si dokážeš představit.
Naštěstí to netrvalo zas až tak dlouho. Výtah posléze zastavil a naskytl se ti pohled na výmluvně vypadající dveře s ještě výmluvnějším názvem:

Kód: Vybrat vše

„Personál, nevstupovat!“


Po užití Kevinovy karty se ti naskytl pohled na DOP v takřka mini provedení. Zbrojírna, komunikační hub a dokonce i malá tělocvična.

Pokud myslíš, že výběr místa je dost kýč, pak máš nejspíš pravdu, poznamená Thran, načež adresuje otázku „tomu na druhé straně. Ok Cyde, tohle je tvoje show. Co mám dělat?

A to je důvod, proč mám tak rád počítače. Buď splní požadavek nebo ti ukážou modrý prostředníček. Posteskne si Gallamin. Připoj datapad k hubu. Za chvíli bychom měli mít kontrolu nad systémy.

Připomeň mi, proč to nemůžem udělat ze základny?! Položí Kevin otázku.

Kahrio, udělej mi službu a dej mu facku… Přísahala bys, že jsi v přenosu uslyšela plesknutí, jak si Cydova ruka přejela po tváři. Kevíku, počítač jako takový je hromada šrotu. Protokol, to je věc jiná.
Zkusím od nás jakýkoli fígl a riskuju tím proražení našeho firewallu. Přímý útok je nečekaný a efektivní. Nemělo by to trvat dlouho
Výborně, Gallamin 2: Jestřábí zmetci 1.

Sotva bylo tohle řečeno, rozblikal se červený majáček.

Tichý alarm v uzavřené expozici, hmm… Poznamenal Cyd.

Sotva bylo tohle řečeno, vybavila se ti uzamčená místnost a tvůj postraní úkol.

Nechceš hrát loutku, fajn. Udělej co máš, než se to tam vymkne z rukou. Dokaž, že máš na to činit rozhodnutí a nést odpovědnost. Pak se můžem bavit o přímější spolupráci. Z toho co jsem doposud viděl ohledně Gerllana, nic moc. Poznamenal Seech/Zak chladně.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Je nevděčný čekat vděčnost?

Kýč? Možná, ale hlavně je to svým způsobem geniální. Centrála v místě, kde se denně vystřídají stovky až tisíce lidí? Perfektní nápad, pod lampou je vždycky největší tma.
Nicméně v tuhle chvíli přemejšlím nad naprosto jinou věcí – pokud tu jsme všichni, nepůjde jenom o virtuální válku, pokud máme pohotovost, hrozí i něco víc fyzickýho. A v tu chvíli na sobě nechci mít večerní róbu – ne snad že by nebyla šik, ale pokud potenciální útočníci nebudou extranadržení, pochybuju, že v ní něco zmůžu. Pobíhat, poskakovat a nedejbože bojovat v nich nejde.

***

Alarm?!
A je to tady, já to říkala! Jenže teď se to šeredně nehodí… sakra, vždyť jsme tím sálem jenom prošli, proč jsem sakra potřebovala tyhle nepohodlný cáry! Musím se rychle –
Myšlenky přeruší ten Seechův proslov, a zvlášť konec.
Zavři zobák, kreténe!
Vyšlu k němu myšlenku a dál pokračuju, jako by to nemoh slyšet – vím, že může, je mi to jedno.
Fakt tomu nepomáhá, idiot! Vůbec nevím, s kým mám tu čest, neřeknul mi ani hovno o tom, proč to mám krást, nevím, kdo to je a jestli náhodou nespolupracuje s tím naklonovaným sráčem, takže… ať drží hubu!
Jenže je tu ten slib. Rezignuju, rezignuju, protože mám naději.
Fajn. Ten alarm jsi asi nespustil, co?
Nespustil, to jsem věděla dopředu, ale musela jsem se ujistit. Samozřejmě je to ujištění plonkový vzhledem k tomu, že kdyby to měl na svědomí a chtěl mě využít, tak mi to nevyzvoní. Nevadí, stejně je to jenom na uklidnění svědomí. Dál…
Jsou to ti Jestřábové?
Ne? Tohle je překvapivý…
Klon?
To je jedno, nasrat, pomůžu tomu arogantnímu sráčovi, ať je to, co je to.
Dokážeš se aspoň napojit na kamery? Ideálně mě informovat o pohybu těch vetřelců a zároveň Gallaminovi servírovat jiný záběry – nebo mu na chvilku vyhodit obraz?
Odpověď mě zase nasere, kterou část reality si neuvědomuje?
Jsem hodná – jsem hodná na tebe, když ti nevím proč pomáhám, je v tvým zájmu mi pomoct, kreténe, tak se sakra snaž, aby mě kamery nezachytily!

„Kde přesně je ta expozice? A co tam je, po čem můžou jít?“
Možná se konečně něco dozvím, když se ten pitomec není schopnej nebo nechce vyžvejknout.
„Měl by se tam někdo vyslat… půjdu tam, ale – asi tu nemáte náhradní hadry na převlečení, co? Nic proti šatečkům, ale fakt nejsou nejvhodnější.“
Problém je, že nemám moc času. Debilní šaty. Ale nakonec – co toho využít? Bude lepší, když to přímo z expozice vytáhne někdo jinej. Pokud mi zajistí Zak systémový krytí („zamlží kamery“, bude mě informovat o pohybu vetřelců a zároveň mi pomůže se zorientovat), můžu si na ně počkat a sundat je někde ve <i>větším klidu</i>. A kdyby se mi povedlo dotyčnýmu změnit mu vědomí, aby to hodil na nějakýho svýho kamaráda nebo ho jinak odstranit...?
Naposledy upravil(a) Heinz dne 03.1.2016 20:50:46, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

Záleží na úhlu pohledu

Anebo, mám prostě rád, když se zlobíš. Tak nějak ti to dodává šmrnc. Spolu s těma dvěma výběžky co máš na hlavě, prostě k sežrání… Pronesl Czlic rošťáčky.

Cyde, Kevin s mírně zdvihnutým obočím ještě ovládal svůj níže posazený hlas. Jsi si jistý, že jsi tam nic nepodělal?

Lidi, ujišťuju vás, že to červený tlačítko jsem ještě nezmáčknul.

Ok, rozhodl Kevin. Kahrio, zatlač na tu stěnu naproti, co ji mám, teď za zády dostaneš se do nouzovýho výtahu. Mrkni se, co je to tam za rozruch. Já se mezitím pokusím udržet spojení, třeba se nám povede je nabourat. Pokud zmáčkneš na výtahu zvonek, otevře se ti přihrádka s „příslušenstvím.“ Tak makej!

Pokynuv směrem k inkliminované zdi, jsi se měla konečně od čeho se odpíchnout.

4. patro, předposlední dveře vpravo! Chrlil na tebe mezitím informace Seech, který se zřejmě rozhodl pomoci ti nějakým stylem…

Expozice

Doběhla si, div si dveře nevyrazila a spatřila postavu zahalenou v černém rouchu, jak si právě onen důležitý artefakt. Než jsi mohla jakkoli zareagovat, snesla se před tebe druhá osoba, která byla sice také zahalena do černé ale byla o dost vyšší, než lupič číslo jedna. Nebezpečnější osoba mezitím aktivovala svou elektrickou tyč a nečekajíc na pozvání ji roztočila nad hlavou v útočném sledu výpadů.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Heinz »

Indiana Jones style

U Síly proč se mi v hlavě usadil zrovna takový kokot?

Zeptám se v duchu navzdory – nebo spíš právě proto – že to může slyšet. Ale hlavně že se baví, že? Alespoň někdo… mně asi došel smysl pro humor.

Přikývnu, v mezičase jsem štangle z nohou sundala, takže mi nic nebrání okamžitě a hlavně rychle vyrazit podle instrukcí, hurá do nouzovýho výtahu – a jenom doufám, že to slibovaný příslušenství není hasák, kladivo a šroubováky, ale něco, co budu moct využít. Jak říkal, okamžitě po zmáčknutí tlačítka čtvrtýho patra stisknu zvonek a, kupodivu vážně jak říkal, otevře se přihrádka s příslušenstvím. Skvěle… částečně skvěle… kurva. To nejdůležitější, hadry, jsou velikost „nadměrnej údržbář“.
Zastavím výtah, tohle bude chtít trochu víc času, a vytáhnu montérky – na nějaký rolování rukávů není čas, takže rovnou vytáhnu meč a rukávy i nohavice podle oka uříznu. Teď aspoň nebudou překážet… Horší je to s botama, jsou to sice pevný křusky, ale moje noha by se do nich vešla dvakrát, takže se nedá svítit, musím naboso. Brnění ani nevytahuju, pokud je všechno tu vyráběný pro fotry-zápasníky, nemá smysl čekat, že tohle bude výjimka. Navíc stejně spoléhám na rychlost a mrštnost, být navlíknutá v tý plechovce by mi moc ohebnosti nepřidalo.
Oblíknu se do toho pytle, protože je pořád pohodlnější než šatečky když naběhnout tam v nich a ve správnou chvíli je roztrhnout – mi neříkejte, že by to nesplnilo účel!
Spustím znovu výtah a než dojede do čtvrtýho patra, vyřeším problém až moc nízko posazenýho rozkroku montérek páskem s pouzdrem a blasterem.Vytáhnu ho přece jenom vejš. No, musím vypadat úchvatně… model Coruscant-patro 100? Za pásek ještě zachytím lékárničku, kdoví, co se může stát. Ještě zkontroluju, jestli je zásobník blasteru plný a zbraň odjistím. S trochou štěstí si při nějakých manévrech neupálím nohu.

Támhle!
Skvěle, už to šlohnul! Zloděj může chytat zloděje! Nebo ne? Reaguju spíš instinktivně nebo Síla?, ale jakmile zahlídnu pohyb, okamžitě se zastavím, jak jen to jde zkoordinuju tělo a jdu do salta vzad. Samozřejmě spolíhám na všemocnou kmotru, naše neshody jsou v tuhle chvíli zapomenuty a jestli se na mě ta slavná energie vesmíru nevysere, tak si ani nehodlám vzpomenout. Na nic nečekám, čas hraje v můj neprospěch, a vyšlu proti němu silovej výboj, aby v lepším případě sletěl, v horším ztratil koncentraci a koordinaci, a jelikož čas ztrácet čas není, vytáhnu blaster a třikrát po něm vystřelím.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Mise pro Kahriu Sergar - Ostrý hrot

Příspěvek od Garth Devilman »

The Maze Runner

Vyzbrojená důvtipem, improvizovanou módou, ale rovněž blasterovou pistolí, ses rozhodla proto nejjednodušší řešení. Dvěma výstřelům se maskovaný vyhnul díky bloku tyče. Evidentně, však nebyl citlivý na Sílu. Třetí rána zasáhla přesně, kam měla a v kombinaci s odhozením zapůsobila dokonale.

…Vpravo, konec chodby, východní strana… Chrlil Seech pokyny.

Zjistilas, že nyní vysklené okno, vedlo do zahrady oplocené živým plotem.

Mohla bys to vzít starým dobrým osekaným způsobem nebo to prostě z ptačí perspektivy proskákat. Mezi námi, obě dvě možnosti zní děsně zajímavě.

Ono živé bludiště bylo poměrně rozlehlé, což znamenalo pokrýt dost velkou plochu.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“