1.mise - Bzzz (Shisco)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

1.mise - Bzzz (Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Úvodem

Tak nám začala válka. Klonová. Konflikt, který den za dnem pohlcoval planetu za planetou. Na první pohled se to zdálo jenom jako potyčka dvou stran, které si nedokázali v klidu sednout k ale a domluvit se. Republika a C.I.S. Rozdělovat je na hodné a zlé by nebylo úplně moudré. Je to jednoduché, příliš mnoho různých úhlů pohledů na věc. Můžeme tvrdit, že si za to Republika svou politikou mohla sama, nebo chtěla C.I.S. víc územ násilím a nechtěla hledat tolik schůdných cest, aby se domluvili? Obyvatelstvo nám začíná trpět. Řád Jedi nedělá stejnou chybu co o válkách s Mandaloriany, místo toho uděluje svým rytířům titul generál a posílá je na bojiště. Pod Jedii pochodují oddíly naklonovaných loajálních vojáků. Každý má svou specializaci a nejlepší možný výcvik, s vlastní osobností je to už však občas trochu horší. Bytosti umírají a kalendář nám píše 21 BBY.

Acclamator 111. batalionu, Ascension

Loď se připravovala k hyperprostorovému skoku zatímco Jedi generál Isador Gazli a klonový velitel RC-0099 stáli jako dvě osamocené sochy v hangáru a nevypadali, že by se někam v nejbližší době chtěli vydat. Důvod byl jednoduchý. Jejich sluníčko Tiinan se odebralo na samostatnou misi s nejasnou délkou. Mohl to být týden, ale i měsíc, či dva. Svou jednotku nechala napospas Isadorovy, na což měl RC-0099 svůj vyhraněný názor. Obsazení a udržení planety Eluveition. Problém? Dva. C.I.S. a domorodé mouchy velikosti dbře rostlého koně, které nechápaly, proč by jejich planeta měla posloužit jako nějaká základna.
Než by jste tam ovšem oba dva vystáli svůj tichý důlek v duraocely ozval se Isadorův komunikátor.
Mistře rozlévám čaj a pár hrnečků mi zbylo, dáte si taky?

------------------
Let na místo určení vám pár hodin zabere, takže běžte něco dělat.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vesmír, na palubě Ascensionu

Stál jsem v hangáru a zíral do narůžovělého silového pole, které mělo za úkol zabránit vzduchu uniknout do mrazivého vakua za ním a vycucnout nás z lodi. Zíral jsem do něho ještě dobrých pět minut poté, co Tiinanin zelený stíhač Delta-7B Aethersprite opustil loď a s největší pravděpodobností se i připojil k prstenci a zmizel v hyperprostoru.
Síla tě provázej, má lásko, popřál jsem jí v duchu. Od té doby, co se před dvěma standardními týdny konal obřad na Bandomeeru, kde jsme si řekli své ano, byla tohle naše první větší mise a musím se přiznat, že jsem měl o svou novopečenou manželku strach.
"Q9, vrať se ke stíhačce," dal jsem pokyn svému astromechanickému droidovi se zašpičatělou kupolí, který zdá se jen tak bezcílně popojížděl po hangáru a pletl se pod nohy klonům. Zapípal na srozuměnou a poodjel k mému vlastnímu Aetherspritu, jenž byl namalovaný zelenomodře.
"Mám o ni trochu strach, Wolfe," kývnul jsem na svého přítele klona z Tiinaniny Rainbow Squad, který nám šel za svědka.
Ona to zvládne, uklidnil jsem se s úsměvem na rtech, neboť jsem věřil v její schopnosti.
"Přeci jen, i když vím, že se o sebe umí postarat."
Stále jsem cítil její vůni, stejně, jako jsem ji cítil v okamžiku, kdy mě políbila na rozloučenou a pak za stejným účelem objala Wolfa.
Nějak jsi přecitlivěl, napomenul jsem se v myšlenkách.
"Gazli, příjem?" dotknul jsem se kulatého, zeleně pulzujícího tlačítka na zápěstním komunikátoru.
"Že se ptáš, Oli," přiložil jsem levé zápěstí k ústům, abych odpověděl. "Je to ten silný černý, co pijou Mandaloriané, co sis sis odvezl z Bandomeeru?"
Jó, buď rád, že jseš studenokrevnej, příteli... ušklíbnul jsem se. Když se to přežene, pro muže z člověku podobných ras má překvapivé a někdy i nepříjemné vedlejší účinky... Dnes budu opatrný.
"Co ty na to, dáš si?" otočil jsem se Wolfa, oděného ve svém civilním šatstvu.

____________________________
Luka: Ne že mi budeš vykat :D
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
lukawolf
Kadet
Kadet
Příspěvky: 42
Registrován: 18.6.2012 21:04:26
Bydliště: Kroměříž

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od lukawolf »

Vesmír, na palubě Ascensionu

And off she goes..., vzpoměl si Wolf na projev svého 'bratra', literáta. Né, že by mu Isador vadil (i přes to, že si usoukromničil 'jeho Tiinan'), ale přeci jen měl raději něžnější pohlaví. Tyto myšlenky ale rychle zahnal a otočil se ke svému novému veliteli.
Víš jak dopadl poslední sepík, který ji naštval..., odpověděl resignovaným hlasem na obavy Isadorovy, jejihž verbální forma se často donesla právě jemu. Více než to, jej však vyděsil nabízený čaj, po jehož konzumaci je v kalhotách katarnu poněkud... úzko. Rychle tudíž začal vymýšlet, jak se vyvléct z tohoto problému, jež hrozil v Isadorově případě téměř jistým předávkováním.
Ehm..., odkašlal si, aby získal čas, ale poté rychle pokračoval: Jestli to nebude vadit, tak bych raději složil hlavu někde, kde výjmečně nehrozí její neočakávaná ztráta..., odvolával se spíše na situaci s droidy, které o hlavy s radostí připravoval pomocí ostřelovacího módu své pušky, ale ve skutečnosti tím myslel pouze to, že by si rád odpočinul.
Síla vlka je v jeho smečce.
Ooo, Shisco napsal!
Toš to odepíšu hned...
Aww to je dlouhýýý

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Acclamator 111. batalionu, Ascension

Ne mistře, musím vás zklamat.
Zasyčelo to pobaveně z komunikátoru.
Má to označení žlutý čaj, vím, že jsem si jej balil, ale už vám nepovím, kde sem k němu přišel. A pohněte sebou, nebo vychladne. Čaj, konec. Teda, … no to je jedno. Už tu ste?
Netrpělivý Barabelův hlas zněl tak výhružně jak jen mohl, při předpokladu, že se zubil na celé kolo. Zatímco Isadorovy se představa čaje zamlouvala, nebyl Wolf nijak nadšen z teplé kapaliny ať už jakékoliv chuti, navíc, něco v Oxxenově hlase naznačovalo, že si chce popovídat sám a to co nejdřív. Spánek vypadal jako spásný únik, přece jenom jste měli před sebou asi deset hodin cesty. Přesněji řečeno deset hodin, patnáct minut a čtyři, pět, šest, ... vteřin.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vesmír, na palubě Ascensionu

"Žlutý zní skvěle," řekl jsem ještě Olimu do komunikátoru, než ukončil spojení.
Wolfova zmínka o neveselém osudu jednoho Yinchorriho, který si myslel, že se mu podaří Tiinan omráčit a zajmout, a zkusil to, jen aby ho pomocí Síly hodila do velké nádrže a dotyčný sepík si musel rozhodovat mezi tím být zle pokousán piraněmi, co tam plavaly, nebo nechat se vytáhnout klony, aby pak skončil v rukách rozvědky a následně v Republikovém vězení...
Vykouzlilo mi to úsměv na rtech, stejný, jako když mi to Wolf s Tiinan prvně líčili.
Na naši Tiinku si nepřijdete, ani šroťáci, ani sepíci, otrokářští zkurvysyni, barbaři, piráti, kultisti ani nikdo jiný...
"Vyváznul z toho ještě dobře, měl štěstí, že jsme ho potřebovali živého."
Je sice Konzul, ale není na ni hezký pohled, když se naštve...
"A vadit to určitě nebude, jen Oli se těšil, že si s tebou zahraje sabacc, protože Hoga už prokouknul a toho nebaví nechat se neustále porážet..." pronesl jsem směrem k RC-0099 Wolfovi a vykročil směrem k výtahům, abych se nechal dovézt do podlaží, kde se nachází Oliho kajuta, uvažujíc, zda Wolf přijde za námi, když byly zažehnána "hrozba" dobrého, avšak překvapivě nabuzujícího mandalorianského čaje...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
lukawolf
Kadet
Kadet
Příspěvky: 42
Registrován: 18.6.2012 21:04:26
Bydliště: Kroměříž

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od lukawolf »

Vesmír, na palubě Ascensionu

Nemáte nějaká pravidla, která zakazují obírat chudáky?, zasmál se Wolf už před výtahy, kde se narozdíl od Isadora vydal směrem kasárna. Kromě odpočinku měl ještě v plánu menší soutěž ve střelbě se Sharkem, který se mu nedávno vychloubal.
Ještě, že o tom neví Isador, oddychl si okamžité poté, co mu došlo jaké šílené sázky, povzbuzování a humbuk by se stalo součástí téhle příležitosti k 'cvičné střelbě'.
Síla vlka je v jeho smečce.
Ooo, Shisco napsal!
Toš to odepíšu hned...
Aww to je dlouhýýý

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Ascension, Oliho kajuta (Isador Gazli)

Barabel zrovna dokončoval čajový rituál, takže nemluvil. Měl jsi pro to několik velmi reálných vysvětlení. Musel se soustředit na levitaci čajové a přípravné soupravy a navíc, nikdy u toho nemluvil.
Váš šálek, mistře.
Ať už se světy sypaly jakkoliv a ve válce umíral, kdo chtěl, Oli měl vždycky svůj čaj stejně, jako Republika svůj Senát, tak nějak neodmyslitelně k sobě patřili.
Co si myslíte o cíly naší cesty? Eluveition. Už to zní dost divně. Hlavně ta zvěřina, prý obrovský mouchy.
Podával ti šálek s jasně žlutavou tekutinou. Oli nikdy nesyčel, jako většina příslušníků jeho rasy, teda kromě situací, kdy jej něco rozhodilo.
Jo a ještě něco. Dokavaď jste se loučil s mistryní Tiinan mluvil jsem s Mo'hrim. To je padawan toho Shisstavanskýho mistra Toleona, co ho letíme podpořit. Říkal, že se jeho misstrovy ozval missstr Hitali, dorazí tam před námi, a pak podle toho, jak ssse nám pak bude dařit, buď poletí, nebo zůssstane.
Mistr Jedi Aro Hitali. Příslušník humanoidní rasy s příliš ostrými zuby, příliš ostrými rysy a nepříliš Jedijským chováním ...

Ascension, Společenská místnost (RC-0099 "Wolf")

... A prej se nikdy neusměje.
Dovypravovával zrovna klon ze 111. tvému bratru ve zbrani Owlovi
Šíří se o něm docela dost historek a ještě víc se jich upravuje, ale co by to byl večer bez pořádně hrozivého příběhu.
Měl si vtíravý pocit, že se jedná o nepsaného kronikáře, jemuž se říká Vypravěč, a pokud tě paměť opravdu nešálila, byl jeden z oblíbených klonů barabelského komandéra Oliho Oxxena. O kousek dál si zahlédl zelené Sharkovy vlasy, živě diskutoval s někým dalším. Ano, mluvili basicem. Ano, mluvili o pilotování. Ale způsobem, ze kterého si pochytil akorát tak předložky, spojky a některé slovesa.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Ascension, Oliho kajuta (Isador Gazli)

V Oliho kajutě hrála tichá hudba, sice poněkud tvrdšího stylu, ale pomalejší, a navíc stejně byla puštěna jen tichounce, aby Olimu nenarušovala koncentraci a zároveň navozovala žádoucí odpočinkovou atmosféru.
Můj milovaný Padawan seděl, jak měl ve zvyku, v meditačním sedu na hromadě polštářků dovezených na Ascension právě za tímto účelem, a kolem poletovala jeho oblíbená, ornamenty zdobená konvička z pevné keramiky odolné proti rozbití.
"To jsem slyšel. Prý jsou velké jako airspeederová dodávka a můžou vážit přes dvě tuny... Pokud mám být upřímný, tak se mi ta představa příliš nezamlouvá, obzvlášť když nevíme, co od nich můžeme čekat."
Převzal jsem hrníček s čajem a úsměvem za něj Olimu poděkoval.
"Hitali..." povzdechnul jsem si. "Z toho taky nemám zase až tak dobrý pocit. I když mistr Hitali je jeden z nejlepších generálů v celém řádu Jedi a je považován za třetího nejlepšího praktikanta Soresu, po Yodovi a Cinu Dralligovi, tak přesto..."
Napil jsem se čaje a vychutnával si jeho nasládlou chuť.
Oli nesyčívá jen tak pro nic za nic... Asi už měl také tu čest...
"Není to někdo, koho bych chtěl potkat v noci v temné uličce ve Spodních patrech."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
lukawolf
Kadet
Kadet
Příspěvky: 42
Registrován: 18.6.2012 21:04:26
Bydliště: Kroměříž

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od lukawolf »

Ascension, Společenská místnost

Já zase slyšel, že se usměje, když někomu rve páteř z těla, zasměju se idiocii pověstí, jež se šíří mezi mužstvem. Raději jsem však zamířil k Sharkovi a snažil se pobrat o čem že to diskutuje... Je však nutno dodat, že bezvýsledně.
A poté se rozvibruje kvantový pohon a všichni vyletíme do vzduchu..., zavalím něco, co pokládám za absolutní nesmysl ironickým tónem, Raději bych chtěl rozlousknout to tvé dilema, jestli jsou při střelbě lepší pilotovy reflexy anebo moje zkušenosti a výcvik, mrknu na Sharka.
Síla vlka je v jeho smečce.
Ooo, Shisco napsal!
Toš to odepíšu hned...
Aww to je dlouhýýý

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Ascension, Oliho kajuta (Isador Gazli)

Pokládat kredity a szdrhat.
Oli upil čaje.
Ale co už. Spojence si ve válce vybírat nemůžeme a jestli to takhle půjde dál, tak ani čaj. Nechápu, že je to neusstále baví.
Potřásl plazí hlavou a podíval se na tebe pozorněji.
Kolik krůčků je k temné straně, když proléváte krev za zájmy světlé strany?
Tento Barabel dokázal mnohdy opravdu překvapit.

Ascension, Společenská místnost („Wolf“)

Neznámý klon se k tobě s vážnou tváří otočil.
Být na tvém místě, tak nad tímhle nežertuju, viděl sem to. Jednou mi to stačilo.
Mávnul si nad tím rukou a přesunul ses k Sharkovy.
Ten chlap na to kápnul.
Zašklebil se druhý pilot a odešel, aby vás nechal samotné.
Jdeme ty nedočkavé banthě.
Zvedl se Shark a vydal se ke střelnici.

Střelnice

I když je pravda, že bych raděj uvítal střelbu do opravdu živých cílů.
Nechal se slyšet, když jste do místnosti vstoupili. Jistě, protože tehdy můžeš zaváhat, vždycky můžeš zaváhat, protože už toho máš dost, nebo prostě jenom proto, že je všechno špatně.
Pilot se na tebe podíval s vážnou tváři a smíchem v očích.
Začni.
Zašklebil se.
Chci vidět, jakou má formu někdo, koho vozim.


Ascension nemilosrdně pokračoval ve svém letu hyperprostorem. Hluší ke všem zprávám, které nemohou přijít, k jakémukoliv zoufalému volání o pomoc. Všude se zabíjí a vám zbývá čekat a bavit se, protože kdo ví, jak dlouho potrvá ještě váš život.

------------------------------
Načež se moder omlouvá, že na vás zapomněl, měla jsem teď děsivě moc práce.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Ascension, Oliho kajuta

Svou poslední otázkou mne můj Padawan upřímně zaskočil. Opět po celkem dlouhé době jsem se musel dosti zamyslet, co mu odpovím, mám-li na tuto otázku vůbec nějakou odpověď.
"Tolik, než začneš zabíjet pro zabíjení samotné a klást sám sebe nad vůli Síly a blaho galaxie."
Napil jsem se z šálku a vychutnával si jemně květinovou chuť nažloutlého, správně teplého nápoje.
"A ani tak si nemůžeme být v těchhle šílených časech ničím jistí. Nezbývá než chovat se tak, abychom byli schopní se na sebe další ráno podívat do zrcadla, a mít pár blízkých, kteří nás zavedou zpátky, kdybychom pobloudili."
Otočil jsem do sebe zbytek čaje ve svém kalíšku a nalil si z konvičky mezi mnou a Olim další.
Vybavily se mi má zkouška sebe sama, než mě povýšili na rytíře Jedi. Jak jsem stanul čepel proti čepeli před zlou, zvrácenou verzí mě samotného, bytostí, kterou jsem nazval Temnonoš.

______________________
Načež se hráč omlouvá, že na to tak dlouho sral :oops:
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Ascension, Oliho kajuta

„Když se ráno podívám na sebe do zrcadla protestně praskne.“
Zašklebil se, ale pak zase zvážněl.
“Mistře pamatujete na Tarann? Jak jsem tam srovnal tu základnu C.I.S. s okolní krajinou? Moje první potyčka ve válce. Dostal jsem se tam do boje s jednou temnou, myslím, že víc než zabíjení jsou zoufalí, možná něco hledají, sami sebe, spíš než moc. Touží po tom, aby je měl někdo rád.“
Pokrčil rameny. Jeho hlas byl zamyšlený …
“Možná, že kdybych si s ní mohl promluvit, dopadlo by to jinak.“
Nebylo v tom žádné sebeobviňování, jen čiré konstatování faktu. Kdysi jej to trápilo, ale pokračující hrůzy války, Oliho od trápení nad tím, co mohl udělat, nebo co nestihl, vyléčilo. Dívku, která na něj zaútočila popsal jako lidskou černovlásku se smutnýma očima a zmatenou šedivou aurou, přerazil ji několik žeber a zmizel, tenkrát ještě nedokázal zabíjet živé.
Tohle se stalo s obránců míru v galaxii? Stroje na zabíjení s občasnými výčitkami svědomí?

Ascension nemilosrdně pokračoval ve svém letu hyperprostorem. Hluší ke všem zprávám, které nemohou přijít, k jakémukoliv zoufalému volání o pomoc. Všude se zabíjí a vám zbývá zkrátit si chvíle jakoukoliv zábavou, protože kdo ví, jak dlouho potrvá ještě váš život.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Ascension, Oliho kajuta

"I já jsem se tam dostal do křížku s temnou Jedijkou. Ta plešatá harpyje se uměla pořádně ohánět dvěma meči a rozhodně bych ji nenazval smutnou bytostí toužící po náklonnosti."
Chopil jsem se opět kalíšku a usrknul lahodného čaje.
"A i kdyby jí byla, měla by smůlu. Jsem šťastně ženatej," ušklíbnul jsem se.
Přítulná byla, to je pravda, ale to její obejmutí zahrnovalo na můj vkus příliš mnoho dušení a lapání po dechu.
"A teď vážně. Vím, že to říkám už asi popadesáté, ale jsem rád, že jsi ji nechal žít. Myslím, že si zasloužila druhou šanci."
A přesto za mnoho let se ti může stát osudovou chybou, když nepřítel zůstane nepřítelem, že jsi ho nezabil, když jsi měl šanci... Ze svých chyb se poučí a příště to bude ještě tužší bastard...
Ano, chvílemi jsem přemýšlel už spíše jako voják než jako Jedi, avšak válka vás připraví o určité iluze hodně rychle.
"Jenže zdaleka ne všichni, kteří se dali na temnou stranu, jsou takoví. Jedi ctí život ve všech jeho formách, Jedi chrání život, to samozřejmě ano, ale někdy zachráníš tisíce životů tím, že jeden vezmeš. Vím, příteli, zní to docela strašidelně, ale tohle je válka... A my máme to štěstí, že z těch dvou stran stojíme na té správnější."
A právě proto vedeš do války klonované vojáky, kteří nemají žádné právo naložit se svým životem, jak by chtěli. Respektive jsou stvořeni tak, aby ani nic jiného nechtěli. Klonovací střediska na Kaminu jich chrlí milióny a milióny, aby bojovali a umírali za ty, kterým patří... Jako ti otroci, které zygerrianští zmrdi sklízeli z Giirshi... Že ano... generále Gazli?
"Kolikátý je to nálev, příteli?" vzhlédnul jsem opět na Oliho a postavil se, abych mohl jít uvařit další čaj, neb konvička již smutně zela prázdnotou.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: 1.mise - Bzzz (Lukawolf, Shisco)

Příspěvek od Kazma »

Ascension, Oliho kajuta

„Mistře, doufám, že mě nechcete urazit.“
Vycenil zuby Oli.
„Jako byste zapomněl, že čaj zpravidla připravuji já.“
Mávnul rukou, ať se posadíš zpátky, zatímco vytahoval svou ohřívací cestovní sadu číslo dva, což spolu se servisem číslo dva tvořilo jeho neodmyslitelného společníka na většině misí.
Když teď chvíli mlčel, uvědomil sis jeden podstatný fakt, Oliho během rozhovoru netrápilo jenom téma, nad kterým jste vedli řeč, ale něco mnohem hlubšího.
Před nějakým časem byl tvůj padawan na čajovém festivalu na Christophsis. Z neškodného odpočinkového výletu se následně stalo elegantní vyřešení podvodů na čajové burze. Od toho incident si Oliho pak nejčastěji vydával v archívech, něco hledal, tak urputně, že během prvních několik dní pravidelně narážel do nějakého náhodného chodce.
Další konverzaci stočil Oli již k běžným věcem a asi po třech hodinách jste se rozešli každý po svém. Zbylé hodiny uplynuly klidně. Poslední chvíle před tím, než do tebe zase začnou střílet. Pro záchranu míru by se jeden nechal zabít, ale v této misi jste vy byli útočníci.

Z můstku Ascensionu vypadal Eluveition jako hnědo-modrá koule se skvrnami, patrně od právě probíhajících bouří. Byl ti nahlášen pohyb dvou flotil. Ta Republiková šla i vidět. V dohledu se rýsoval znak s hrací kostkou, na které se jasně skvělo číslo pět, symbol 42. Těžce obrněného regimentu mistra Hitaliho, ostatní lodě už byly příliš vzdálené na obyčejný pohled, ale podle toho, co jsi věděl, se jednalo o 31. Útočný Shistavanského Rytíře Jedi, Toleona.
Co si vidět nechtěl, bylo daleko za planetou na druhé straně, flotila C.I.S. Takže panoval letecký klid. Otázka zní, jak na planetě.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Orbita Eluveitionu, na můstku Ascensionu

Pár okamžiků poté, co byl Ascension vymrštěn z hyperprostorového tunelu jako špunt z láhve, jsme společně s mým drahým Padawanem a všemi čtyřmi členy Rainbow Squad stáli před průzorem a koukali na planetu rozprostírající se pod námi.
Vysoko nad šedivými chuchvalci mraků a nahnědlými skvrnami pevnin plula prostorem flotila generála Hitaliho, avšak po letce našeho nepřítele nebylo ani vidu, ani slechu.
"Je tady podivný klid," svraštil jsem obočí a zamyšleně se poškrábal na temeni hlavy, abych se vzápětí otočil ke klonovému kapitánovi, který stál u hlavní konzole a prověřoval situaci.
"Kapitáne Fawkesi, kde jsou sepíci?"
Když se mi dostalo odpovědi, zamračil jsem se.
To se mi nelíbí... Jaký důvod můžou mít držet se takhle zpátky? Pochopil bych, že sbírají síly nebo čekají na posily, ale co brání našim dosavadním letkám jít to tam dočistit?
"Otevřete komunikační linku a spojte mě s flotilou," řekl jsem operátorům na můstku a jakmile bylo spojení navázáno, otočil se ke kruhovému holoprojektoru opodál:
"Tady generál Isador Gazli z Acclamatoru Ascension 111. útočného batalionu 17. regimentu 439. legie 7. nebeského corpsu třetí sektorové armády Velké armády Republiky," ohlásil jsem se, jak se na dorazivší posily sluší a patří. Trvalo mi několik dní, než jsem se naučil takovýmto způsobem hlásit, a jak jsem se po Geonosis dozvěděl, že ze mě udělali generála, s Olim jsme to museli mnohokrát cvičit, zatímco pro vojáky stojící vedle mě to byla naprostá samozřejmost.
"Jaká je situace?"

___________________________

Kazmi, máme asi problém s maršálem Kruxem - Klonový maršál je nejvyšší hodnost, jaké může klonovaný voják Velké armády Republiky dosáhnout a jako takový se vyskytuje ve velení celých corpsů, nemyslím si, že by někdo s takovou hodností měl co dělat na vlajkové lodi batalionu. I když mohlo by to být z důvodu stejného jako Isador velí batalionu namísto legie (což mimochodem dělal i Obi-Wan Kenobi, který měl sice jakožto člen Rady corps, ale chodil do boje jen se svým oblíbeným batalionem), tedy být tam velitelem corpsu přímo přidělen... "A Kruxe tam pošleme, aby dával pozor na Gazliho, nenechal ho dělat moc šílené akce a nenechal ho zkapat."
Maršál velí corpsu a tím pádem by Krux měl v podstatě větší hodnost než Isador :D

Kód: Vybrat vše

http://starwars.wikia.com/wiki/Clone_marshal_commander
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“