Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla, hyperprostor

Dostal jsi všechno co sis mohl přát. Splnil jsi zkoušky, stal se padawanem a vybral si tě mistr. Přesněji řečeno mistryně. Tvoje stará známá Radiish Vom, to všechno se stalo v jeden den. Od toho okamžiku bylo jen otázkou času, kdy vás bude čekat první mise.
Rada vás zavolala o tři dny později. Váš úkol je vyřešit problém s piráty, kteří pravidelně napadají vesmírnou stanici mimo území republiky. Republika ji chce získat na svoji stranu a tohle je podmínkou jejího guvernéra, vy máte poskytnout pomoc a převážně dohlédnout na to, že po likvidaci pirátské hrozby guvernér svému slovu dostojí. Spojili jste tedy síly s Justičními Silami Republiky a vydali se na dlouhou cestu hyperprostorem s guvernérem na palubě ke stanici.

Seděli jste ve vaší kajutě. Stále ještě zbývalo několik hodin hyperprostorem, ale těžko se to sledovalo, začátek cesty jste prospali a i tak čas ubíhal každou chvíli jinačím tempem. Radiish seděla na posteli a něco si na datapadu četla, ale tobě se už zase zavíraly oči. Dreadnaught měl třídu dva hyperpohon, což bylo relativně rychlé, ale i tak jste letěli daleko a nic nedělání bylo horší než cokoli.
Neschopen takhle pokračovat jsi byl svědkem toho, jak se ti zavřely oči. O nespecifikovanou dobu později tebou někdo zatřásl.
Chrápeš. Navíc je potřeba vstávat, máme ještě tak půl hodiny a já tě nechci na poslední chvilku budit a doufat, že budeš vypadat normálně.
Usmívala se na tebe a jako obvykle zněla pobaveně, zase se vrátila na postel a zívla.
Každopádně spánek končí, máme práci, nemáme na vybranou. Nesmíme si udělat pověst spáčů, to by Rada nepřekousla.
Zdálo se, že jsi se prospal docela dost a nyní jsi byl o něco plnější energie než před tím, ale stále existuje riziko, že zase upadneš do spánku, jestli budeš pokračovat v činnosti jménem spánek.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Miki »

Crám Jediů, jídelna

Piráti, let vesmírem, to bude ta nejzábavnější mise jakou jsme mohli vyfasovat..
Řekl jsem s nefalšovaným nadšením Radiish a zakousl jsem se do vychladlé topinky.

Dreadnaught Skylla, hyperprostor

Miluji létání vesmírem a pilotování lodí i když je to na dlouhé hodiny je to zábavy, zatím jsem si toho létání moc neužil, ale to co jsem zažil se mi líbilo. Tahle cesta byla, ale jiná nevím čím to bylo, ale ta nejzábavnější činost během této cesty, která nás vedla do vesmírné stanice, která má problémy s piráty, byl spánek, i přes to že let byl tak nudný na té stanici na mě čekala moje první mise.

Čas ubíhal nezvykle pomalu a já s tím mohl udělat leda to že přeřídím chronometr. Díval jsem se do stropu a pohrával si s novými přívěsky na hlavě které měly nahrazovat padawanský cop. Byl jsem příliš ospalý nebo spíš líný na to abych vstal a dělal něco zábavnějšího. Zívnul jsem otočil jsem se na bok a zavřel oči.

A zas to tu bylo přesně jako v den zkoušek, ale tentokrát o dost jasněji. Velká armáda v bílých výstrojích..

Otevřel jsem oči a nademnou stála Radiish a s úsměvem mě napomínala kvůli mému chrápání a ospalosti. Její pobavení když mě probouzela jsem rozhodně nesdílel. Posadil jsem se na kraj postele abych seděl na proti ní. Váhál jsem jestli je to co jsem viděl opravdu tak podstatné.
Radiish? Já jen máš někdy sny co vypadají skutečně?
Polkl jsem a počkal na její odpověď.
Já jen že jsem ho před chvilkou měl, totiž uznávám že to mohla být jen moje fantasie, ale bylo to jako reálné.
Převyprávěl jsem jí všechno co jsem viděl do nejmenšího detailu.
Už jsem ten sen či vidinu měl po několikáté poprvě během zkoušek, myslel zme už je pryč, ale dnes se očividně vrátila..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla, hyperprostor

Radiish se na chvíli zadívala na protější zeď. Ve tváři se jí střídalo několik výrazů. Nebyla rytířem jedi tak dlouho, zkušeností měla nespočetně více než ty, ale přijít na správnou věc, co říct jí chvíli trvalo.
Sny jsou tak skutečné, za jak skutečné je považujeme. Někteří jediové vidí minulost, někteří budoucnost, která je pořád v pohybu. Můžeš se pokusit na ten sen zaopmenout, ignorovat ho, nebo ho řešit. Zkus předložit svoji vizi někomu z mistrů, měli by ti pomoc, ale věř mi, časem to zmizí, když na to přestaneš myslet.
Dalo se říct, že přemýšlí nahlas, ale bylo lepší vědět, co si všechno myslí, že bych s tím mohl udělat. Po chvilce dalšího mlčení položila datapad na postel a vstala. Přešla tam a zpátky, nakonec se zastavila a upravila si róbu.
Půjdu se podívat za kapitánem, máš volno, nedoporučuju ti jít zase spát...projdi se, jdi se do kantýny najíst, cokoli, jenom tě chci mít na můstku, až vstoupíme z hyperprostoru.
Vypadala docela nervózně, možná kvůli tomu, že na vás z části záviselo připojení docela obydlené stanice k republice, ale mohlo být víc důvodů.
Při nejhorším mě nějak sežeň...
Řekla docela zamyšleně, když otevírala dveře a vyšla ven z kajuty, dveře se potom automaticky zavřely a ty jsi zůstal sám.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Miki »

Dreadnaught Skylla, hyperprostor

Svoje odpovědi si vždy pořádně rozmýšlela, můj výcvik brala dost zodpovědně a za to jsem byl rád, byl jsem šťastný že si mě vybrala..
Má pravdu, ostatně jako vždycky, teď se s tím prostě nesmím zatěžovat.. Jen co když je problém v tom že na to nechci přestat myslet, až se vrátíme řeknu to mistru Yodovi ten má oddpověď na všechno..
Vyslechl jsem si její instrukce, znal jsem jí dost dlouho na to abych věděl že jí opravdu na úspěchů této mise záleží, no vždyť mě taky, přeci jen je to moje první mise. Kývnul jsem a potom co odešla z kajuty jsem mlčky přecházel od stěny ke stěně a přemýšlel o těch vidinách..
Co to jen může znamenat, taková velká armáda, znamená to snad válku?
V hlavě jsem měl ještě spoustu dalších otázek, ale řekl jsem si že bude opravdu nejlepší počkat s tím a říct to až mistru Yodovi. Stoupl jsem si a pomalým krokem jsem vyrazil do kantýny.

V kantýně měli i přes naši ne moc početnou posádku dost jídla pro několik bojových oddílů, ale já jsem neměl hlad, navíc jsem měl zkušenost že z jedení na lodi mi občas bývá špatně, natočil jsem si jen hrnek studené vody, sednul si k malému stolečku a zírajíc na postupně ubývající vodu v hrnku jsem vyčkával dokud neuslyším, že jsme vystoupily z hyperprostoru.

Jakmile lodní počítač oznámil že za několik minut loď vystoupí z hyperprostoru sebral jsem se a vyrazil jsem směrem k můstku.
Sakra!
Zaklel jsem když jsem si uvědomil že jsem v kajutě nechal svůj meč. Pospíchal jsem do kajuty, sebral meč a vyrazil jsem. Jakmile jsem dorazil na můstek napřímil jsem se abych před ostatními vypadal trochu důstojněji, stoupl jsem po boku Radiish a mírně jsem si odkašlal aby si všimla že jsem dorazil.
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla

Konečně doběhneš na můstek uvidíš Radiish, kapitána a selkatha v docela drahém oblečení, což byl asi guvernér stanice.
Když ses podíval předním oknem dreadnaughtu, uviděl jsi část stanice, protože podle toho, co jsi viděl byla mnohonásobně větší než vaše loď.
Výborně, prohlédneme stanici a uvidíme, co se bude dát dělat.
Bylo první, co jsi uslyšel, když jsi se konečně postavil po boku své mistryně.
Guvernére Shegathe, tohle je můj padawan Koran Du.
Guvernér se na tebe podíval a zlehka se uklonil.
Jsem rád, že pomáháte vyřešit tuto situaci. Musíme se postarat o rebely a piráty na stanici, poté o piráty, kterí podnikají nálety. Pak se s radostí přidáme k republice. Teď mě omluvte, musím vyrazit napřed, pokud budete něco potřebovat, kdokoli z bezpečnosti vás se mnou spojí.
Ještě jednou se nyní vám oběma uklonil a spolu s dalsími dvěma vojáky, kteří nebyli z posádky vyrazil z můstku.
Bude to možná těžší než jsem myslela, ale to zvládeme, štěstí že máme za zády dost vojáků pro případ nouze.
Usmála se, ale byl to takový ten nejistý a nervózní úsměv.
Máš všechno? Půjdeme se porozhlédnout po stanici.
Řekla po chvíli.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Miki »

Dreadnaught Skylla

Chvíli mi trvá než se rozkoukám, ale nakonec se zastavím s pohledem na vesmírnou stanici. Že mě Radiish začala představovat guvernérovy jsem si všiml po chvíli zírání na úchvatnou podivanou za okny venku.
Je mi ctí se s vámi setkat..
Prohlásil jsem velmi zdvořile a jeho úklonu jsem mu opětoval, přesně tak jak mi to připomínala Radiish celou snídani. Nikdy jsem nebyl vychováván ve slušném prostředí, slovo etiketa mi nic neříkalo, po úkloně následoval jeho proslov ve kterém používal pečlivě vybraná slova, během kterého jsem se podíval do země a obrátil oči vsloup..
Jsem rád, že pomáháte vyřešit tuhle situaci.. Pak se s radostí přidáme k republice.. Teď mě omluvte musím jít napřed.. Už skončil? Konečně..
Ještě jednou, jako bych byl zvyklý to dělat každý den, jsem se uklonil a s nuceným úsměvem jsem se díval jak odchází, ihned jakmile odešel opět jsem obrátil oči vsloup a začal vnímat Radiish.
No kenečně nějakej boj, už umírám nudou..
Zkontroloval jsem světelný meč, i když jsem věděl že jsem pro něj před chvilkou běžel do kajuty abych mohl na Radiishinu otázku bezpečně odpovědět..
Ano mám všechno.. Mimochodem kolik tam na nés čeká narušitelů co potřebuj výprask?
Zeptal jsem se s pobaveným výrazem..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla

Radiish se na tebe zadívala celkem zlostným výrazem a řekla ať jdeš s ní. Vyšli jste z můstku a zašli jste do krátké slepé chodby se spoustou dveří po stranách.
Myslíš si, že tohle je hra?!
Šlo vidět, že se ovládá, ikdyž tě vzala stranou, pořád by vás někdo slyšel, kdyby kdokoli z vás zvýšil hlas.
Já doslova slyším tvoje myšlenky, když se nehlídáš a věř mi, kdybych chtěla tak ti ani maximální soustředění nepomůže. O guvernérovi... mysli si co chceš, ale budeš s ním jednat s úctou, protože my nejsme víc než on a jestli uděláš ostudu, nebo cokoli, tak za to Rada nepotrestá jenom tebe, protože zostudíš i celý řád...
Zhluboka vydechla, otočila se a udělala malé kolečko zhruba na jednom čtverečním metru, než zaměřila pozornost znovu na tebe.
Věřím ale, že tohle ty nedopustíš, takže to nebudu už dál řešit, co je ale horší...
Udělala krok k tobě a trošku se skrčila, aby se ti dívala přímo do očí.
Těšíš se na boj? Umíráš nudou? Chceš někomu napráskat? Jedi se na boj netěší. Pokud to jde, snažíme se mu vyhnout. Meč je až poslední řešení. Nevím kolik jich tam je, právě proto ti doporučuju rychle zchladnout. Možná jsi chvíli bojoval proti mistrovi jedi, ale Dorn tě šetřil, potřeboval tě vyzkoušet, vaše meče by se ani nestřetly, kdyby chtěl a občas potkáš někoho, kdo se ti vyrovná, nebo je dokonce lepší a věř mi, ty jich potkáš. Ty jsi ještě v žádném boji nebyl a nevíš, co to znamená být opravdu pod palbou, tam nedostaneš druhou šanci. Takže se tě zeptám. Jak moc se těšíš na boj?
Pak udělala krok zpátky a znovu zhluboka vydechla a na vteřinu zavřela oči.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Miki »

Dreadnaught Skylla

Divil jsem se co to do ní vjelo když mě odvedla stranou i když mi to bylo docela jasné. Ještě nedávno jsem jí sliboval že splním každý její rozkaz a teď po několika dnech jsem jí zklamal. Zatím jsem si s tím nedélal hlavu, tedy dokud nepromluvila. Mělo mě napadnout že před Radiish bych neměl nic skrývat.
Vidí do mě, pořád..
Cíleně jsem jí neskákal do řeči a začal jsem mluvit jakmile ona přestala..
Hele mě nikdo neříkal že život Jedie je o klanění snobskejm idio.. Slušným lidem.
Na poslední chvíli jsem změnil svoje mínění o guvernérovi..
A taky, já jsem nikdy nevyrůstal ve slušnym prostředí, život se se mnou nemazlil, máma umřela, otec bůhvíkde a s náhradníma rodičema jsem žil jen rok.. Nechci abys mě litovala, jen trochu pochopení, tohle není zrovna to co jsem si po slovem Jedi představoval..
Sledoval jsem jak se ke mě přiblížila a sklonila se na mou úroveň.
Řekl jsem snad někdy že se na něj těším?
Řekl jsem už s docela naštvaným tónem v hlasu, nečekal jsem na odpověď a mluvil dál..
Já se na boj netěším, to jsem nikdy neřekl. Sama si řekla že boj neznám a dobře víš že já rád poznávám nové věci. Ale jedna nová věc kterou jsem poznal nerad je tahle nová Radiish. Ano vím že jseš teď moje mistryně a zodpovídáš za můj výcvik a bereś to opravdu zodpovědně a toho si vážím. Já jen kam se poděla ta Radiish co mi s nadšením vyprávěla o velkých krvavých bitvách? To zmizela za stranami kodexu?
Celé jsem to ze sebe vychrlil aniž bych nad tím přemýšlel. A už vůbec jsem nepřemýšlel nad tím že bych mohl Radiish svými slovy nějak ublížit...
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla

Radiish tě poslouchala, aniž by něco řekla, nakonec se jenom zasmála a zakroutila hlavou.
Nevyrůstal ve slušným prostředí? Život se s tebou nemazlil? Co si myslíš že říkáš? Ty si myslíš, že seš jedinej, kdo má takovej příběh nepříběh? Kolik ti bylo, když tě vzali do chrámu, čtyři? Pět let? Kolik si toho asi pamatuješ? Asi jako každej z té doby, skoro nic, něco si vybavíš, ale pochybuju že je toho hodně. Takže mi tady nemluv o vyrůstání v drsnejch podmínkách, tohle může říct někdo, kdo vyrůstal na ulici třeba deset, patnáct let, ty nemáš ani právo to říct.
Kdybys ji neznal, vypadalo by to, jakoby se ti vysmívala, možná to tak i bylo, to nedokážeš odhadnout. Na chvíli přestala, aby se nadechla, ale pak pokračovala.
Ohldedně té Radiish, kterou jsi znal, tak ta nezmizela, ale vyrostla a to je sakra rozdíl. Většina toho co jsem ti vyprávěla byla pohádky. Ale zamysli se, kdybys to řekl nahlas to tvoje "konečně boj, umírám nudou"... a potom si ještě zkontroloval meč, co by si o tobě ostatní pomysleli? Dávej si pozor na to, co řekneš a i na to, co si myslíš. Nikdy neexistuje jenom jeden způsob výkladu. Tohle vyznělo, jako že se na něj těšíš a to by ti řekl kdokoli a věř mi, ty, nebo minimálně tvoje malá část se na něj těší. A ohledně toho tvýho problému s klaněním... Klanění, potřesení rukou, projevy úcty, on se taky klaněl, takže co si tady stěžuješ. Jsme Jediové, sloužíme Republice, Řádu a Síle, tyto věci reprezentujeme a pokud si pamatuju, v chrámu pořád učí slušnému chování a nějaké té etiketě. Politikovi by ses uklonil? Ano, určitě, protože by se tvoje mistryně uklonila taky. A co král, císař, válečný veterán, co těm? A neboj, pan guvernér, ten snobskej idiot, nebyl vždycky tne tvůj "snob" býval to voják, žoldák, co měl morální zásady, jak to vím? Pamatuju si ho tak chová se trošičku pyšněji, ale to, protože reprezentuje něco, tisíce lidí, takže tě prosím, neodsuzuj lidi podle minuty kterou s nimi ani nemluvíš.
Pak nakoukla do chodby a podívala se zpátky na tebe. Ve tváři jsi ji viděl směsici pocitů, možná i zklamání, že ti musí tohle všechno vysvětlovat.
Máš ještě nějaký poznámky, nebo můžeme jít?
Řekla ještě, než pomalu vyšla do chodby.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Miki »

Dreadnaught Skylla

Nikdy předtím jsem si nemyslel že se budu hádat se svým mistrem a nikdy předtím jsem si nemyslel že se budu hádat s Radiish. A teď to přišlo obojí najednou. Bylo mi úplně jedno co řeknu jen jsem chtěl vyvrátit její tvrzení o tom že se těším na boj, zatímco ona pečlivě vybírala kažedé slovo, aby moje tvrzení vyvrátila, tedy aspoň to od ní tak trochu znělo. Jakmile skončila a otázala se mě jestli mám ještě něco na srdci dal jsem se opět do mluvení..
Každej má na to jinej úhel pohledu a to že si nic nepamatuju je právě ten problém co bych dal za jedinou vzpomínku z dětství. A se vší úctou..
Další větu jsem začal zdvořile a s ironií v hlase.
..myslím že mám právo říkat co chci, slova mi odepřít nemůžeš..
Přemýšlel jsem co přesně řeknu dál a ikdyž mi rozmýšlení připadalo jako několik minut, netrvalo mi ani vteřinu než jsem opět začal mluvit.
Ohledně Guvernéra, no určitě i ty máš nějekýho člověka kterej ti zrovna nevoní a on mi narozdíl od tebe do hlavy nevidí takže myslím že diskuzi o něm není potřeba dál rozebírat..
Už mě to přestávalo bavit chtěl jsem diskuzi utnout jakmile bude možnost.
No nevím jestli by se to že se tak zajímám o boj nedalo považovat za nadšení pro misi, ale co má do toho co mluvit třináctiletej kluk, co měl naprosto perfektní dětství a miluje boj, hm?
Po poslední větě jsem po Radiish hodil ostrým pohledem.
Tak teď už žádný poznámky nemám..
Ještě chvíli jsem se na ní díval a po chvíli jsem se k ní otočil zády a čekal jsem až vykročí abych ji mohl následovat..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Je tam někdo? Tady Koran Du. (Miki)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Skylla

Radiish se otočila vyrazila zpátky do chodby. Ani ti neříkala, abys ji následoval. Prostě tě nechala ve slepé chodbě samotného, než jsi se rozhodl vydat za ní.
Prošli jste několika průlezy, párkrát zabočili, než jste se dostali do chodby, která vedla k průlezu, který nyní spojoval dreadnaught a stanici.
V civilizovaných zemích učedníci svým mistrům neoponují, alespoň ne na veřejnosti. Doufám, že ti to v Chrámu namlátili o hlavy dostatečně hluboko, abys na to myslel.
U přetlakové komory stáli dva strážní, který vám ji otevřeli. Nikdo na lodi, ani na stanici asi nechtěl, aby někdo nepovolaný přecházel sem a tam.

Vesmírná stanice

Prošli jste přetlakovou komorou až na stanici, kde vám další dva strážní, nyní již ze stanice otevřeli cestu vpřed. Prošli jste chodbou s výhledem dolů na příletovou halu. Sbíhalo se tam několik chodeb, mimo tu vaši a jednu na druhé straně, nejspíše určené pro speciální přílety, kterým je potřeba zajistit větší bezpečnost. V hale dole se rojily desítky obyvatel stanice a nové příchozích.
Jsou tady tisíce lidí a my hledáme malou skupinu rozesetou všude po stanici. Nejlepší úkol, co bysme my dva mohli dostat.
V chodbě jste byli sami. Nidko další ze Skylly neodcházel, většina jich už asi musela projít. Naproti vám se po pár vteřinách objevil acronan v modré vestě. U pasu měl blaster a v jedné ruce držel malý kufřík. Na jeho trojúhelníkové hlavě černé kůže byly zajímavé zlatě zářivé oči, jejich druh měl většinou zelené, nebo růžové.
Nějaký agent, má nám pomáhat. Jestli se nám tohle podaří, vezmeme si dovolenou. Na druhou stranu, jsou i horší...
Nestihla to doříct. Chodba se zatřásla a hala pod vámi se zaplnila ohněm a kouřem. O sekundu později jste byli všichni tři natlačení na stěnu po vaší levici. Několikrát jsi zamrkal, zdálo se, jakoby každé mrknutí trvalo pár sekund, místo zlomku sekundy.
V pohodě?
V uších ti sice pískalo, ale viděl jsi acronana, jak nad tebou stojí a mluví na tebe. Pak tě chytil za límec a táhl tě pryč. Pomalu jsi se vzpamatoval, mohl ses rozkoukat a Radiish šla kousek před vámi.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“