Quiana Dalla - Na suchu

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Oprýskaný starý frachťák se z nepřirozeným hlukem a skřípěním duraoceli pomalu zvedl do vzduchu a relativně ladně vyplul z hangárů společosti Czerka na Nar Shaddaa. Palubní počítače jely naplno, navigační počítač vypočítával hyperprostorový vektor pro skok na Ord Mantell, který byl tvým dalším cílem při honbě za lepším životem a plnou lahví něčeho ostřejšího.

Nur se celkem obratně staral o veškeré přístroje na straně kopilota a chvílemi kontroloval výpočet pro skok a narůstající odhadovaný čas příletu. Do řízení ti nemluvil a snažil se maximálně pomáhat. Nejspíš proto, že by se rád dožil konce cíle a smrt ve vesmíru nebyla zrovna příjemný způsob jak zemřít.

Když jste doletěli do dostatečné vzdálenosti od gravitačích účinků planety a blízkého měsíce, palubí počítač ohlásil konec výpočtu a odhadovanou dobu 37 hodin do příletu na Ord Mantell.
"Tak to bude dlouhý let." pronesl Nur a uvelebil se v popraskaném koženém křesle, které nepříjemně zavrzalo.
Zažehla si hlavní hyperpohon, který ze sebe vydal neskutečnou ránu po které se loď otřásla mnohem více než bylo zdrávo. Frachťák se s cuknutím propadl do hyperprostoru a vám zbývalo necelých 37 hodin k cíli.
"Co všechno ti Arel řekl o téhle prácičce?" zeptal se Nur a ještě kontroloval jestli je všechno v pořádku a jestlii nejsou divné zvuky ze strojovny předzvědstí nějaké katastrofy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Dlouhej let... no mně to povídej! Já tu mám vydržet s jednou flaškou chlastu skoro dva dny, navíc flaškou, která mi ani nepatří, tak budu muset somrovat o každej lok! Ale jestli bude dělat cavyky, prostě mu ji šlohnu – bude to jeho vina, moc dobře ví, že jsem stroj, a každej podělanej stroj potřebuje palivo, jinak nemaká. Nezajistili palivo, nemůžou se divit, že potřebuju tankovat z náhradních zdrojů.
Jo, to je plán, odůvodnění i záplata pro svědomí – jestli se tam uvnitř mojí palice ještě někde tenhle luxus prasorypáků od koryt schovává. Ale jelikož prasorypák od koryta nejsem a tenhle luxus si obvykle nemůžu dovolit, dost o svým svědomí pochybuju.

A do toho mluví on. Proč? Můj vnitřní život vydá za celý členstvo republikovýho Senátu i s výbory a podvýbory, takže fakt nemusí zavádět řeč na cokoli... anebo to nakonec přece jen bude mít nějakou výpovědní hodnotu?
No tak to prubnem.
„No hádej, viděli jsme se poprvý až u mojí lodi a tam dvakrát sdílnej nebyl, nevím nic víc, než že jedem vyzvednout náklad a že na něj maj zálusk další kreténi, ani nevím jaký.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Hyperprostorem letěla loď relativně klidně, ale i tak vydávala podivné zvuky. Dlouhá neaktivita nedělala motorům dobře, což dávaly najevo chrčením, skřípavými vzuky a rachocením, které bylo, v jinak naprosto tiché lodi, trochu děsivé.
S největší pravděpodobností si budeš muset krátit dlouhou cestu lehkými opravami na svém znovu nabytém majetku.

Na svou odpověď čekal Nur celkem dlouho a tebe opět zradil obličej a tón hlasu, který dával znát, že je pro tebe konverzace nucená a to i přes fakt, že jsi jako stroj právě dostala to nejlepší palivo v galaxii, které byl hřích pít po větších dávkách.
Cathar se nenechal tvým přístupem rozhodit a stále se snažil působit zdvořile, i když i jeho už musel tvůj přístup unavovat.

"Fajn, bude lepší když budeš aspoň rámcově tušit o co jde." řekl klidně a ještě narychlo zkontroloval indikátor stavu podpory života na lodi.
"Letíme pro dvě bedny krystalů do světelných mečů. Jak asi tušíš, je to hodně horké zboží a Arel rozhodně není jediný, kdo po něm touží." seznámil tě s obsahem beden o kterých ti Arel nechtěl nic říct. Výroba světelných mečů bylo něco, co si Jediové velmi hlídali a dalo se s největší pravděpodobností hádat, že se k nim zvěsti o podobné transakci brzy dostanou.
"Tvůj úkol je prosté převzetí a zaplacení zboží od ašeho kontaktu. Můj úkol je, aby ti při tom někdo nerozstřílel prdel na kusy. Takže bych tě poprosil abys trochu zlepšila svůj přístup, protože jsem nejspíš to jediné co stojí mezi tebou a vlhkou dírou v zemi na něčím dvorku." řekl, tentokrát mnohem ostřejším tónem a doprovázený lehce děsivým pohledem.
"Zapracuj na tom a možná dostaneš ještě kapku tohodle." zvedl se a poklepal na starou láhev whisky.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Jo tak jedijský serepetičky... do čeho mě to, kurva, osud uvrtal? U Jediů je nejlepší, když jsou co nejdál od mýho zadku, to je moje jednoduchý pravidlo, jestli mě tohle uvrtá do něčeho, v čem maj ty svoje uhlazený pracky, tak FAKT nebudu mít radost. Rozsekat se nenechám a do báně mě nedostanou, s tím ať nepočítaj.
Asi jsme měli vážně vyrazit dřív, že?
A ještě jedno mi moc neštimuje.
„Kdyby to neznělo tak blbě, skoro by to vypadalo jako vydírání, ale to je blbost, co? Budeš dodržovat můj kodex slušnosti a za odměnu ti zachráním prdel? Ale kdo zachrání prdel tobě, když necháš rozmašírovat toho z nás dvou, kdo umí tuhle skořápku pilotovat?“
Usmívám se spokojeně, ale v hlavě mi řve alarm – ALKOHOLALKOHOLMÁALKOHOL!!! A to je vážnej problém, protože příště si může veškerý nabízení rozmyslet. Pomalu rozumu dojde i tenhle fakt, tak se přestanu debilně šklebit a zvážním. Čas hrát vychovanýho pejska.
„Ale ne, oká, chápu, začnem znova a líp,“ jenže teď nevím, jak se znova a líp začíná, tak daleko se obvykle nedostanem, a jestli jo, tak si to pak nepamatuju.
„Říkej mi Quin.“
To je dobrej začátek ne? Přeskočili jsme desítku levelů oťukávání a rovnou začnem s důvěrností, bezva! Jenom si vzpomenout, jak se jmenuje...
Proč se sakra všichni v galaxii nejmenujou stejně?!
No, tohle odložíme na vedlejší dráhu.
„Ještě otázka – jsou to krystaly do světelňáků, nehrozí náhodou, že se místo střílení bude máchat a místo rozstřílený budu mít rozpáranou prdel?“
Pseudochlupatí na místě setkání fakt nejsou můj mokrej sen. Hej to by mi ještě scházelo, kdyby se na dostaveníčko přisrali Jediové, že maj monopol na pěstování krystalů a maloobchod nepodporujou.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Nur se nad tvým monologem pozastavil a tvářil se ještě hůř než předtím. Nechal tě domluvit a přitom se na tebe tvářil jako vrah. Vrah s nejlepším pitím v ruce. Ticho, které v kokpitu nastalo, by se dalo krájet.
"Tak za prvé," obří Cathar se nad tebe lehce naklonil. "nemám žádný kodex, nejsem žádný zbabělý Jedi abych se za něco takového schovával! Jde mi pouze o slušnost ze strany obchodního partnera, ať už nechtěného z tvé strany." řekl a přestal se tolik mračit.
"Za druhé. Na Ord Mantellu je pilotů, kteří by mě za tvůj plat odnesli na Nar Shaddaa na zádech. Takže zase tak nepostradatelná nejsi. srazil ti trochu hřebínek a sebevědomí. Zřejmě si, narozdál od vašeho zaměstanavatele, nemyslel, že jsi až tak dobrý výběr pilota. Ostatně asi málokdo by si vybral tebe v porovnání s ostatními piloty, kteří se na Nar Shaddaa nacházeli.

"A za třetí, pokud nebudeme dost rychlí a budeme mít pech, je dost pravděpodobné, že se o ty bedny budou zajímat i Jediové. Tyhle věci si velmi dobře chrání." potvrdil, že pokud půjde všechno špatně, nejspíš se potkáš s obránci míru v galaxii.
"Jdu se podívat na podsvětelný motor. Nezněl úplně funkčně. Měla by ses najíst a možná si odpočinout...Quin." oznámil ti Nur a tak trochu ti poručil abys doplnila i jiné palivo než je alkohol a trochu si odpočinula.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba Star Dragon:

Nejsi žádnej Jedi? No fajn, kočičáku, dobře pro tebe, dostáváš jednoho zlatýho, extra chapadloidního greešťáka, ale co to má co dělat s tím, co říkám? Já nevím, kámo, kdo se koho rozhodnul vychovávat a kdo má příručku „Život s pravítkem v análu“ naučenou nazpaměť.
A tak se usmívám. Usmívám se, i když spustí s trapnou výhružkou – protože ho fakt chci vidět, jak najímá pilota s Jedii a žoldáky za prdelí: „Jó, já vám fakt zaplatím, lehká prácička, jenom si vás naskenujou Jediové do svých všemocných databází a budete do konce vašeho života v jejich ´to do´ listu. Ale buďte v pohodě, tahle sekta se ráda postará, aby byl váš mizernej život krátkej.“
Prostě mě potřebuje, jen o tom neví. Ale já jsem optimista, možná není nejchytřejší, ale časem mu to dojde - a jestli ne, chcípnem oba. Zvlášť jestli se tam vybatolí sektáři. Z nejhoršího to všechno hodím na něj, nakecám jim, že mě k tomu donutil pod nějakou výhrůžkou – není to tak daleko od pravdy, navíc, jemu s tím lejzr-klackem za pasem nikdo neuvěří ani slovo. Problém ale bude Arel, to je nepříjemná osina v řiti...
Zkrátka, nejlepší bude, když naberem krystaly a zmizíme rychlejc než tržnice Jawů, když se chystá razie.

Ale alespoň něco má v tom jeho monologu smysl. Jeho rada na závěr. Jídlo. To je fakt, když o tom teď mluví, dojde mi, že mám takovej hlad, že by se i rancor bál, že ho sežeru. Tak jo, šéfe, když to říkáš!
Na prvním místě je jídlo, takže zamířím do nákladovýho prostoru a zkusím najít něco rychlýho a instantního, co stačí pokud možno jenom ohřát. A po dlabanci bude čas na sprchu a převlíknutí. Sice mám na sobě to, co mi dala hodná tetička Czerka, ale nehodlám nosit cokoli, co jim prošlo pod rukama, takže nazdar, rovnou to odvakuuju do odpadků, protože kdybych si to nechala, určitě to nějak zavšiví zbytek mýho šatníku. A já zas tolik věcí na sebe nemám, abych si mohla dovolit ho jeho půlku v rámci deratizace vyměnit, nakupovat nepůjdu, je to jedna z nejdebilnějších zálib, kterou moderní civilizace vymyslela. Ani nevím, kde skončilo moje oblečení, asi ho vyhodili, bylo rozdrbaný jak mop uklízecího droida. A kočičák má pravdu i v tom posledním, šlofík rozhodně nemůže uškodit...
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba Star Dragon:

Po konfrontaci s Nurem jsi se na jeho radu vydala do nákladového prostoru, kde po tobě zůstal pěkný bordel. Chvíli ti trvalo než jsi naházela ošacení zpět do krabic a našla ty, které v sobě skrývaly jídlo a zásoby vody. Arel byl tak ohleduplný, že zásoby jídla byly poměrně rozmanité. Měla si tedy na výběr s klasických výživových tyčinek s nevalnou chutí až po předpřipravená jídla z nichž některá byla na jídelníčku nejedné vybrané restaurace.
Hrábla jsi po jednom z exotičtějších balení a šla si jídlo ohřát do poživatelné teploty. Bylo vynikající a velmi výživné, takže tvůj prázdný žaludek zaplnilo až až.
Další zastávkou byla sprcha. Pod horkou vodou jsi strávila dobrých třicet minut než jsi se konečně dohrabala k tomu se umýt.
Šaty, které ti poskytl droid v lékařském centru jsi vyhodila a místo toho jsi si oblékla jedno ze svých starých, celkem nevzhledných, triček a k tomu roztrhané kalhoty, které vypadaly podobně vábně jako triko, ale byly pohodlné a skýtaly velké kapsy na tvé hackerské serepetičky a možná menší blaster.
Poslední věci na seznamu byl šlofík.
Matrace v lodi byly pohodlné a vzhledem k tvé výšce a šířce značně pohodlné co se roztahování týkalo. Zatímco se loď rychle proháněla hyperprostorem, pomalu jsi usnula za zvuků rachotícího motoru a občasných ran, které musel vydávat Nur při snaze ho opravit.
--
Probral tě tvrdý náraz, který tě vyhodil z lůžka, takže jsi se pořádně rozkoukala až na podlaze. Loď se třásla a motor vydával nepříjemné kašlavé zvuky.
"Máme menší problém Quin." objevil se ve dveřích tvé kajuty Nur a zase rychle odběhl. Všimla jsi si, že byl celý špinavý odd opravování podsvětelného motoru, který teď vřískavě chrčel.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Star Dragon

Jízda!
Trip za všechny prachy. Barvičky, veselý, totálně sjetý! Všude hodně barev! Dokonce i ten kubaza brouk, na kterým drandím, je duhovej. Všecko je duhový, protože duhu můj jezdeckej brouk plodí, doslova ji sere v neúnavným proudu. Jenže tu jsou ty rány, hnusnej zvuk, při kterým se vždycky okolní svět roztřese a barvy poblednou. Ty rány likvidujou haluz svět a dělaj z něj ocelově šedou pikslu! Musíme utíkat, zdrhat jak o život. Můj brouk je poslední, poslední z jeho úlu, všichni ostatní barevní kubazáci už pochcípali. Zabilo je to, co dělá ten příšernej kravál.
Jenže najednou můj brouk zastaví, kopu do něj, ale on se pořád drží při zemi, odmítá se pohnout. Rány jsou hlučnější, otřesy silnější a najednou vidím, co je způsobuje. Nebo spíš kdo – obří černobílej Jedi. A všechno za ním je šedivý jak město, vedle kterýho bouchla atomovka.
Můj brouk se najednou pohne, otočí se čelem k Jediovi a vztekle proti němu vyrazí – aniž by se mě předtím zeptal, jestli nechci náhodou vystoupit. Ale počkat! Najednou mi to dojde, kubazáci maj ve zvyku explodovat! Kašlu na to, že se řítí na džedáje jak nasranej speeder, a to i za předpokladu že by moh bejt kus šrotu vážně nasranej, rychle si stoupnu a plynule skočím do protisměru. Dopadnu na nohy a rovnou se začnu kutálet. Čekám zlomeninu nejmíň nohy, nejhůř pánve, ale ňákým zázrakem jsem v pohodě, jenom cejtim, že mám pár odřenin a možná nějakej šrám. V tu chvíli mě ohodí duhová sračka, kterou můj brouk vypouštěl. Vybouchnul. Obětoval se, aby zachránil zbytek úlu...
Vypadá to, že je po všem, jenže džedáj, ještě před sekundou ležící na zemi, se zvedne a zamíří rovnou ke mně – už máchá i tou svou bojovou lumou. Stejně šedivou, jako je jeho svět. Šlápne do zbytku duhových vnitřností brouka a zařve bolestí. Zařve! Takže na toho hajzla aspoň trochu platí kubazská krev!
Vím, co musím udělat. Možná nemůžu s óbrdžedájem bojovat, ale aspoň se můžu pojistit, aby mě nezešedivěl. Rychle se rozběhnu k zbytkům duhových hnusů, který ještě před chvílí byly duhovej brouk, a začnu se ládovat. Ve velkým. Netrvá to ani tři sekundy a už mám silný halušky, lítá kolem mě malá bantha s rohem místo nosu, kraytskej drak, co je chlupatej – nevím proč – jak čokl a furt si něco mumlá... a všechen tenhle fantasmagorickej sajrajt se chce narvat přímo do mě. Všechna ta havěť se mi cpe do huby, ale stejně energicky zmizí, když mě zastíní postava černobílýho mnicha. Už je tu.
Čumíme na sebe navzájem, čekám, co bude, jestli můj plán bude fungovat... Pak Jedi začne vztekle vrčet a já se málem zechčiju samým štěstím duhovou močí. Nemůže mě zabít! Jsem zachráněná!
Ne, zabít mě nemůže, ale může mě kopnout do hlavy.
Probudím se v místě, který už rozhodně není duhový. Ne, tohle místo je ocelově šedivý. A to zrnící, co celou tuhle šeď dělí, je silový pole. Poznávám to – tohle je cela. Jsem za katrem? Ale jak to? Čas přemejšlet nemám, Velkej Jedi už není velkej, ale zbraň má furt. Napřáhne se a-


„Jau! Kurva! Kurva do hajzlu!“
Panicky se prohmatám, jestli mám všechny části těla na správným místě. Mám. Byl to jen sen, debilní a blbej sen, za kterej beztak může ten vrahoun. Kdyby furt nemluvil o tom galaktickým pseudo-ochrannářským spolku samozvanejch hrdinů, vůbec bych takhle šílený sny neměla!
A když už jsme u pana moralisty... Sen není zrovna to, co bych teď měla řešit.
Takže primárně, proč jsem na zemi?
A pak, ten zvuk, hádám, nebude dupající Jedi, ten zvuk znamená větší problém... moralista mi ani nemusí nic oznamovat - cos mi udělal s lodí, ty etickej komplexe!
Vmžiku jsem na nohou a mažu do strojovny, a modlím se ke všem bohům, ať to není nic vážnýho. Jinak jsme v prdeli – jinak jsem já v prdeli, to hlavně!
„Cos do hajz-,“ začnu vrčet, ale zarazím se. Budujeme přece ty společenský vztahy nebo co to je. Jestli to opravdu posral, budu ho moct zjebat právem potom, co vyklopí pravdu. Ale já sakra věděla, že něco posere, proč jsem mu tohle kutilství nezatrhla?! Kesh měl pravdu – nikdy ke svý lodi nepouštěj cizí pracky!
„Chci říct, co se stalo?“
Proč mám stále větší pocit, že důvod, proč ze všech lidí poslal Arel právě mě, je nakonec jednoduchej – tohle má bejt sebevražedná mise? Ale jedna věc nesedí, proč by se mnou posílal pana Pravítka? Toho přece Arel musí mít v lásce, ne? PéPé mu ho určitě i vykouří, když to bude rozkaz, pan Pravítko totiž rozkazy plní na sto dvacet procent.
Další věc, kterou není třeba teď řešit, takže zpět k těm důležitejm.
Vyhodilo nás to z hyperprostoru? Co přesně se posralo? Můžem doletět aspoň do soustavy, nebo musím mazat do pilotní kajuty a rychle nás dostat z červí díry, protože v hypáči furt letíme, ale když tak budem pokračovat, tak v něm poletí jenom miliarda pikolodiček?
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Chvíli ti trvalo, než jsi se úplně vzpamatovala z šíleného snu a z nárazu na tvrdou podlahu v kajutě. Vyškrábala jsi se na nohy a dokodrcala jsi se do strojovny, kde byl Nur napůl ponořený v podsvětelném motoru, který teď jel na čtvrteční výkon.
"No já neudělal nic!" křičel z vnitřností lodi tvůj nový společník který se očividně celkem obstojně vyznal v motorech.
Nářadí se válelo všude okolo, včetně několika tobě neznámých součástek.
Nur se vyhrabal zpátky na palubu a odběhl do kokpitu aby motory vypl. Bušení a chrapot pomalu ustával a loď byla od odletu poprvé v klidu. Pomalu plula vesmírem.
Když se Nur vrátil, nevypadal moc nadšeně. Chvíli mu trvalo než se uklidnil a zaregistroval tvůj naprosto nepříčetný výraz naštvanosti a zvědavosti.
"Stalo se to, že jsme vystoupili z hyperprostoru a loď nahodila podsvětelný motor zrovna když jsem měnil ložiska. Málem mi to urvalo ruce." vysvětlil ti konečně co se přihodilo. Ovšem odpovědí to moc nepřineslo, kromě vysvětlení nárazů a hrozného zvuku.
"Zkus zjistit proč nás to vyhodilo z hyperprostoru než dám ten motor dohromady abychom se hnuli z místa." navrhl a ponořil se opět mezi změť kabelů a součástek.
Vydala jsi se ddo kokpitu aby jsi zjistila co se stalo.
Když jsi se usadila do pilotního křesla, orientační mapa oznamovala, že jste v systému Taldot nedaleko planety Togoria. Konktrolka stavu motorů označovala podsvětelný za vypnutý a nadsvětelný mimo provoz.
"Tak jak to vypadá?" hulákal na tebe odněkud zezadu Nur.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Neproved´s nic?! To chceš jako říct, že tahle loď je poruchová?! TO TEDA NENÍ CHLAPEČKU! Nebo, rozhodně nebyla předtím, než jí vzali do svých nešikovných pracek chlapci z Czerky. Kdo ví, co s ní udělali, jinak to byl spolehlivej a stopro funkční stroj, kterej možná měl svoje léta, ale rozhodně to na něm nebylo poznat!
Takže se mu omluv a přiznej, že ti do motoru spadlo nářadí... a uvědom si to sám, já radši budu mlčet, protože kdyby došlo na zbraně, asi bys to vyhrál ty, se vobávám. Takže jenom nahodím „to ti věřím, vole“ ksicht a beze slova odkráčím do kabiny.

Togoria. Kdysi dávno v předaleký galaxii se na jedný planetě přemnožily kočky, pomocí genetickýho testování se zázračně rychle vyvinuly, vyvraždily svoje majitele a jejich zbytek začaly chovat na pokusy. A zrovna u týhle planety v předaleký galaxii nás to musí vyflusnout. Snad nebude nutný tam dole přistát a vyhandlovat s nima nějakou součástku, moje duše rasisty by brečela.
A když už jsme u cizáckejch ras... jedna tu zas řve.
„Počkej! To fakt tak rychle nejde!“
Pán si myslí, že všechno jde stejně snadno jako zmáčknout kohoutek a vystřelit, debil.
První věc - projet všechny systémy, nechat je zanalyzovat, aby bylo jasný, jestli to všechno začlo v motoru nebo v čemkoli jiným. Potom projet záznamy v archívu systémů a zjistit, jestli alespoň tam nebude odpověď na to, co se zas posralo. A nakonec...?

„Hej! Co tam děláš s tím podsvětelným motorem? Doufám, že se v tom moc nehrabeš, musíme zjistit, co se sere – a to znamená ho pustit!“
Jasně, na nejnižší výkon, v podstatě nouzovej režim, nechcem vybouchnout, ale alespoň uvidím, co všechno to dělá. Ale jestli už z toho vytáhnul půlku ložisek, tak bude tenhle test úplně na hovno. To pak ten motor nahodím jenom proto, aby dokončil práci a urval číče hnáty.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Za zadní části lodi se ještě chvíli ozývala Nurova snaha co nejrychleji poskládat většinu součástek dohromady aniž by jich zbylo venku víc než bylo nezbytně nutné. Po chvíli se Nur objevil v kokpitu, celý zprasený od špinavého motoru, který byl kdovíjak dlouho bez údržby v zajetí společnosti Czerka.
"Zkus ho nahodit, měl by teď příst jako togorian." zavelel Nur a nemusel tě dvakrát pobízet.
Nahodila jsi základní systémy čerpání paliva a nouzový chod motoru. zezadu se ozvalo zřetelně tišší zavrčení jak se turbíny rozjely a pohon naskočil. Zněl opravdu lépe a dokonce i kontrolky tlaku a otáček se zdály být trochu lépe naladěny.
Zvýšila si výkon a motor krásně poslouchal a navýšil otáčky a zvýšil cýkon tahu.
"No aspoň něco na téhle bárce funguje." prohodil Nur, který byl očividně spokojený se svou prací.
Otázkou zůstávalo co vás vytáhlo z hyperprostoru a proč motor vůbec nereaguje.
"Zajímalo by mě..." začal Nur, ale nedořekl to. Napřimil se a tupě zíral průzorem v kokpitu ven.
Za průhlednou ocelí se z tmavého vesmíru vynořily dvě válečná plavidla šípovitého tvaru doprovázená několika menšími loděmi.
"Mando'ade..." řekl potichu a posadil se do křesla kopilota, které pod jeho vahou znatelně zaprotestovalo.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Zas nadává mojí lodi?! Ten kocour si nějak moc dovoluje! A vůbec, jak dlouho budu muset opakovat, že tahle loď byla ještě před… zkrátka před Czerkou v perfektním stavu?! Ať už si to sakra natluče do kebule! To je, kurva, jejich vina, že se nejsou schopný postarat ani o jednu blbou loď, a za tu krátkou chvilku z ní udělaj vrak!
Otočím se na něj a spustím jednu vzteklou.
„Tak hele, uděláme si jasno v pravidlech, na tuhle loď už ani jedno křivý-“, počkat, proč čumí tam ven?
Ztichnu a prudce se otočím zpátky, čelem k prázdnýmu vesmíru, kterej najednou není až tak prázdnej, jak by měl bejt, ne… najednou je až moc plnej. Co se tu sakra děje?!
Ne, vím, co se tu děje, ale můj mozek to odmítá přijmout. Čumím na lodě skoro s posvátnou hrůzou a otevřenou hubou - jak na něco, co sem zavítalo omylem z hodně dávnejch a hodně mystickejch časů, o kterých nám matka četla, když jsme byli malí. Jak kdyby se mi před nosem zjevili rakaťáci, byli tady a chtěli zmařit všechny naše snahy. Tohle sice nejsou rakata, ale právo panikařit mám pořád stejný. Nahlas to řek první.
Mandíci.
„Tvůj šéf tě nemá rád?“ Tohle je řečnická otázka, vypadla ze mě jen tak mimochodem a ze šoku – jako by se potvrzovalo všechno, nad čím jsem od startu uvažovala.
„Hoď do navicompu původní leteckou trasu a dojdi pro tu flašku.“
Jestli zdrhnem, budu to muset zapít. A jestli ne, nechci umírat s polokocovinou, chci umírat nadraná jak žok.
Přidám o ždibínek víc na rychlosti a stočím loď prudce doprava, tak by měl bejt obrat o trochu rychlejší, a jen co naberem správnej úhel, přidám na plný kule. A snad včas stihnem vysvištět, než nás stačej zahákovat.
A jen tak mimochodem, hyperpohon byl v cajku, že jo...?!
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Situace za průzorem lodi pro vás nevypadala vůbec dobře. Nejen, že jste chvíli civěli a neragovali, ale nahození podsvětelných motorů vás dostalo do gravitačního pole planety nedaleko od vás, což vám útěk značně znepříjmení. Obrovský Cathar moc nedbal tvých rozkazů a stále koukal z okna. Hlavou se mu jistě honily nejrůznější scénáře, jak tohle mohlo dopadnout. Útěk na planetu, zajetí, zabití, nebo prostý nácvik střelby na pohyblivý cíl.
"Házet něco do navikompu je zbytečné, vzhledem k tomu, že hyperpohon ani neťukne. Musíme vymyslet co uděláme!" zahlásil a rezolutně se posadil na místo kopilota aniž by došel pro zmiňovanou flašku.
Dva křižníky nejevily žádné nepřátelské úmysly, ale ani jeden z vás si nemohl být jistý, neboť u mandalorianů jeden nikdy neví.
Jistě však bylo, že se blíží vaším směrem a tvůj úhybný manévr vás pouze zavedl do zorného pole jednoho z nich.
"Musíme přistát na Togorii. Bez hyperpohonu neodletíme a jestli nás tihle dostanou, pochybuju že by nás nechali naživu." řekl Nur a vypadal, že to myslí smrtelně vážně.
Díval na tebe a čekal, jestli budeš mít nějaké protinávrhy, nebo vlastní nápady zahnující přežití a další možné splnění úkolu, kterým vás Arel pověřil.
A aby toho nebylo málo, začínal vám vypovídat energetický zdroj lodi. Poblikávání permasvětel byl pouze začátek dalších nepříjemných zpráv.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Tak není. Ten pitomec do všeho určitě naházel celou sadu klíčů, jinak to není možný, nic tu nefunguje! Někdy mám pocit, že opravdu všecko, co udělám, je k ničemu – můžu si klidně posrat hlavu a vymalovat s ní fresku nejvíc epikbitvy z doby nakopání prdele Exara Kuna, ale stejně si všechno půjde po svých nohách a mě to bude vláčet sebou jak na řetězu. Teď se to rozhodlo, že se chce mrknout na polovyspělý kočičí křováky. Jestli je to vážně ta Síla, chci ji potkat a nakopat do prdele.
Takže co? Asi nezbejvá nic jinýho než to, co dělám posledních pár let – prostě rezignuju.
„Kurva.“
Povzdech. Otočku trochu protáhnu na něco kolem třistadvacítky, ať se dostanu na kurz k planetě. A nahodím plnej výkon.
„Vyhráls, spokojenej? A teď už fakt dojdi pro to pití.“
Neúspěch se musí zapít.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Tvůj společník nehnul ani brvou a tvou poznámku o alkoholu okázale ignoroval, zatímco hledal vhodné místo, kde by jste mohli bezpečně přistát a kde by s největší pravděpodobností byl nějaký obchod s náhradními díly pro tvou loď.
"U Síly to je ale díra." zanadával si, když hledal něco vhodného a stále nemohl nic najít. Po chvíli ukázal na jedno z menších měst, které bylo ve vašem směru.
Mandalorianské křižníky si vás stále moc nevšímaly, ale nevypadalo to, že vystoupili z hyperprostoru jenom aby přepočítali souřadnice pro další skok.
Pomalu jste se blížili k atmosféře, takže s sebou loď začla nepříjemně házet jakmile jste do ní začli vstupovat. Ještě chvíli trvalo než jste se začli přibližovaat k městu, které vypadalo už od pohledu celkem zchátrale.
Letová kontrola se neozývala, takže jsi loď posadila co jednoho z menších doků, které byly všechny liduprázdné.
"Bezva, takže co teď. Rozdělíme se a půjdem hledat prodejce náhradních dílů, nebo tady počkáš?" zeptal se Nur, ale vzápětí mu došlo jak pošetilou otázku ti právě položil. Vzhledem k nízké hladince nepřípadalo v úvahu, že by jsi byla ochotná zůstat na palubě, když se může v okolí povalovat sud, nebo dva.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“