Star Wars - Nultá Epizoda

Všechno možné.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Turkbenistán, Hrobka:
Darth Hole, temný a ... potlučený, kráčel v pravidelném sedmiúhelníku, což byl dle Hole ten nejtemnější geometrický útvar, jenž byl kdy vymyslen. Nyní však jeho nejtemnější mysl trápilo něco jiného - nesplnil totiž zatím svůj úkol a Gutalaxous byl zavřen v místnosti, před kterou Hole vyšlápl onen obrazec.
Tak to zkusím takhle ... ne, to nepůjde.
zastavil se na jednom z vrcholů, ale hned zase začal překračovat znova.
A co když mu řeknu ... ne, to taky nepůjde.
zavrhnul po chvilce přecházení další nápad.
Ha, takhle to půjde ... !
pronesl nadšeně a vyrazil okamžitě ke dveřím, jenom aby se mu otevřely do obličeje a knockautovali ho.
Říkal jsi předtím něco o vládě galaxii ?
houknul nahlas Gutalaxous, ale Holea nikde neviděl, protože ten v mrákotách ležel bokem skryt dveřmi. Gutalaxous se naštval a znova zalezl do své místnosti.

Stejk-1, Na druhé straně hvězdy:
Jumbo i Aspirin si svorně oddechli, protože se jim nějakým záhadným způsobem povedlo vykormidlovat na druhou stranu hvězdy a byli tak relativně v bezpečí.
Takže, co teď ?
zeptá se Aspirin, když se zdá, že jsou ze všeho venku.
Vrátíme se ke kartám ?
navrhne Jumbo, když se rozsvítí tříbarevná kontrolka - fialovo, modro, zelená.
Co to je za kontrolku ?
zeptá se Aspirin.
To je zlé ...
polkne Jumbo.
Co je zlé ?
rozklepe se Aspirin.
Vypadla lednička, teď musíme sežrat všech padesát litrů zmrzliny, jinak nám to v blízkosti té hvězdy rozteče ! Pojď, nesmí přijít ani lžička nazmar !
pronesl bojovně Jumbo a vyrazil na boj se zmrzlinou - s jeho oblíbenou manžetoriánskou příchutí - baziliškovou.

Držkobah, Bažina:
Mistr Yoyo se znechuceně rozhlédl po planetě, kterou vyhrál v kartách v Ovulačním městě. Samá bažina, všude spousta hmyzu a z nedaleké bažiny na něj koukala nějká potvora.
Nečum, budeš se stěhovat, teď to vlastním já. A z tvého brčálu bude bazén. Támhle postavím hotel a na támhleté planině bude letiště ... i když počkej, možná tu budeš moci zůstat jako atrakce, dobře zaplatím ...
začne se rozplývat mistr Yoyo a potvora s bažiny právě vyleze, doplazí se k němu.
P-l-a-t-í a-l-e c-h-c-i t-ř-i m-ě-s-í-c-e v-o-l-n-a a ž-á-d-n-é k-o-v-y v-e s-t-r-a-v-ě !
přijme potvora a mistr Yoyo se lišácky usměje, protože už vidí v jaký ráj to tu promění.

GEHSSD Britney, Hangár:
Darth Virus seděl v čele své tříčlenné poroty sestávající se z něho, hromvojáka č. 2542 a druhého pomocného kuchaře, která seděla za silovém polem přetlakové komory jeho vlajkové lodi. V hangárové prostoře bylo pevně přibité pódium a na něj nyní vystoupila postava v černém plášti.
Drzí obecenstvo, jsem mág Nudlini a nyní vám před očima nechám zmizet mou asistentku. Nyní se pozorně dívejte.
pronese postava, představí asistentku, zakryje ji plachtou. Dvakrát ji obejde, řekne dvě slova a asistentka je fuč. Nyní se netrpělivě podívá směrem k Virusovi. Ten se usměje, zmáčkne velké červené tlačítko před sebou a mág Nudlini je z pódia vysát vakuem prostoru, než se znova nahodí silový štít.
Proč, vždyť nebyl špatný ?
zeptá se druhý pomocný kuchař.
Ta holka se mi líbila, tak proč ji nechat zmizet ?
odvětí Virus a křikne "Další".
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Turkbenistán hrobka
Temný Darth Hole seděl na malé dřevěné židličce, zatímco na druhé straně, Darth Gutalaxous, seděl na obrovském záchodovém trůně s třemi režimy splachování, vibračním sedátkem a automatickým rozprašováním vůně.
Takže já bych měl vládnout Galaxii ? poklepal Gutalaxous nervózně na páku splachovadla.
Ano, vy jste pro to ten nejvhodnější ! snažil se mu Hole lichotit a splnit tak svůj úkol.
A to jako celé, úplně celé ? nevěřil mu Gutalaxous a ujišťoval se.
Ano !
I Cukrkant ?
Jistě, tam byste měl palác.
I Taťulín ?
Do posledního zrnka písku !
I Cornetolia ?
Do posledního Cornetta !
A co Hippies ?
Do posledního Hippana, můj pane !
Ale ten zrovna nechci, rozhodne se Gutalaxous.
Tak ten tedy ne.
A co s ním uděláte ?
Ehm … třeba, … třeba tam necháme založit Komančium a zavede se tam sestriarchát, zaimprovizoval rychle Hole a Gutalaxous se zasněně zamyslel opakujíc slovo 'sestriarchát'.
Ehm, lorde Gutalaxousi ?
Ah, jo to by šlo … dobře, beru to. Ale bude se mi to započítávat do důchodu, že ano ?
Ano lorde, je to veřejně prospěšná činnost ! odkýval Hole, i když netušil, jak je to doopravdy, nyní však splnil svou část plánu.

Nedaleko Gulagského slunce, Křižník třídy Zetor Kabelka, můstek:
Uprostřed můstku křižníku bylo nyní roztažené lehátko a Parfumé se na něm opalovala díky blízké hvězdy, kolem níž křižník hledal loď únosce jejího manžela a budoucího otce jejího dítěte. V bikinách a těhotná vypadala tak dobře, že se na ní nikdo z posádky můstku neodvážil podívat a proto si všichni nasadili sluneční brýle, jak jí to alespoň tvrdili.
To je hrozné vedro … postěžoval si sedmý navigátor tomu čtvrtému, který seděl hned vedle něho.
Mi povídej, chtělo by to něco k pití, pokýval ten čtvrtý.
Na, napij se tohohle … podal mu ten dvanáctý kelímek s vodou a oba jeho kolegové se osvěžili.
To je dobrý, co to vůbec je ? zeptal se ten sedmý.
Nevím, je toho tady všude spousta, pokrčil rameny ten dvanáctý a ukázal na velkou louži, která se stále zvětšovala a pocházela zpod lehátka Parfumé.
Řekni mi, že si sem nechala přinést i bazén a ten se rozlil ! polknul ten čtvrtý.
Proč ? Žádný bazén si nepřivezla, zeptal se ten sedmý, ale to už se ten dvanáctý zvednul.
Záplavy ! Záplavy na můstku ! zpanikařil ten dvanáctý, vytáhl si kyslíkovou bombu z pod sedačky, stejně jako šnorchl.
Neumím plavat ! Neumím plavat, nééé ! Já nechci umřít ! začal panikařit admirál Gotti Fistulí a nasazoval si rychle rukávky, zatímco panika zachvátila celý můstek.
Co blbnete ? Vždyť mi jenom praskla voda … ááááááááááá, já rodíííím ! vyjekla Parfumé a chaos n můstku se ještě znásobil.

Cukrkant, Pódium před senátní budovou:
Před senátní budovou se tísnili desetitíce lidí, kteří čekali na prohlášení kancléře Popletatina, který vykráčel na pódium a spokojeně a nadšeně mával na dav okolo. Před něj se ale postavil růžový humanoid v obleku, což nebyl nikdo jiný než Darth Virus.
Holoautogramy dávám až po řeči,
Já ale nechci holoautogram, kancléři,
Počkat, neznám vás odněkud ?
To je možná můj vzdálený příbuzný, přes třetí koleno mojí sestřenice, která s jeho sestřenicí příbuzná přes druhé koleno, i když je zajímavé, že mají stejného strýčka, který je s mou tetou příbuzný přes čtvrté koleno, stejně jako s mou babičkou,
Eh, dobře, neznám vás, co tedy chcete ?
Připravili jsme si pro vás takové menší představení, jenom pro našeho oblíbeného kancléře !
Opravdu ? Dobře, dobře, co to bude ?
Kouzelník ! vykřikl nadšeně Darth Virus a ustoupil, aby předstoupil dvoumetrový wookie, který jako jediný přežil konkurz, který Virus uspořádal. Byl totiž příliš velký na to, aby proletěl ventilační šachtou. Wookiejský kouzelník-šaman měl na sobě dlouhý plášť a postavil Popletatina doprostřed pódia, aby okolo něj nakreslil křídou pravidelný pětiúhelník. Potom do jeho vrcholů rozmístil pět mystiček s něčím hořícím. Brzy to na to několik diváků v prvních řadách začalo omdlévat, zatímco Popletatin vše se zájmem sledoval. Poté wookie vzal znova křídu a namaloval okolo Popletatina kruh, aby se chopil pily, která ležela na nedalekém stolku. Začal tancovat okolo kancléře, aby začal pilou vykrajovat onen načáraný kruh. Netrvalo dlouho a kancléř se propadl dolů, pod pódium – potom wookie přiskočil ke středu a hodil dolů něco, co vytvořilo mohutný dým, aby tam pak strčil nahoru a vytáhl kuckající osobu. Tato osoba vypadala úplně stejně, jenom měla jiné oblečení, účes a nově i drobnou jizvu na levým obočím. Diváci nadšeně tleskali, zatímco se zpoza pódia vynořila trojice stráží, přičemž jeden měl přes rameno přehozeného Popletatina. Nikdo si jich nevšímal, protože nyní sledovali Popletatina, který došel k pultíku.
Tfuj, to bylo čoudu … ehm, zdravím vás občané … Republiky. Jsem váš milovaný cí .. eh, kancléř Gutal … ehm, Popletatin. Tímto bych zde chtěl vyhlásit přerod na Imperiální Republiku ! pronesl hromově Gutalaxous a začel se zlověstně smát, ale všichni jenom vesele jásali, jak k nim ještě linul onen plyn, který tu před chvílí zapálil wookiejský kouzelník.

Cukrkant, Soukromá oslava Sithů
Mejdan v Empire Sith Building probíhal už od rána tohoto dne a všichni Sithové si ho náležitě užívali. Proběhla tu volba Miss Sith, která měla několik disciplín včetně přehlídky v otrockém oblečení, škrcení na čas, soutěž o nejděsivější smích a také volná disciplína. Celkově vše vyhrála Darth Hannah Dakota, současný dívčí idol mladých Sithů. Další soutěží byla soutěž pitná, která měla nejvyšší úmrtnost z událostí na oslavě, když vítěz nezvládl bonus v podobě litrové nádoby s kyselinou. Soutěž v pojídání tukat se naštěstí obešla bez úmrtí, i když několik Sithů muselo být hospitalizováno, když omylem začali jíst několik živých tukat, které nebyly ani oškubány. Dalším bodem zábavy bylo rodeo na terántaťkovi, mocné Sithské kreatuře, což skončilo několika zlomennými nohami a mnohem větším počtem úrazů na sebevědomí některých jedinců. K tomu všemu byla hudba od předních DJů galaxie jako třeba DJ Bubo, přičemž své zpěvácké vystoupení předvedla již zmíněná Darth Hannah Dakota, která aplikovala techniku Jekot, což znamenalo několik ohluchlých Sithů. Tím vším se bavila i skupina těch nejvyšších včetně Darth Gutalaxouse, který tomu všemu nadšeně přihlížel a ujídal barevných lentilek na podnose před sebou. Byly s jeho oblíbenou příchutí gutalaxu a to ve třech barvách.
Povedné představení, opravdu se bavím, zahihňal se Gutalaxous a nabral další hrst lentilek, zatímco se chystal další bod večera.
A to jsme ještě neskončili, óó nejvyšší. Na programu je ještě závod EMOků s jejich následným odstřelem, exotická tanečnice se světelným bičem a na závěr blesková show. Ale teď … bavil se Darth Virus, když sledoval, jak si Gutalaxous vytváří návyk na lentilky a stává se jejich figurkou. Mezitím byla před jejich stůl přednesena velká nádoba se spoustou písku.
... souboj v tekutém písku ! dodal Virus a sledoval jak na stupují dvě skoro svlečené Sithky a chystají se souboj v tomto neobvyklém prostředí.

Držkobah, Hotel Yoyonental
Mistr Yoyo se rozhlédl z balkónu stopadesátipatrového hotelu po okolí, stejně jako přilehlého zábavního parku, který obsahoval Temnou jeskyni hrůzy, dvě horské dráhy – jednu pojmenovanou jakou Kwai-Gongův rauš, druhou jako Šummachrovo šílenství. Byl tu nespočet stánků s občerstvením, odpočinkový park veselé meditace, kde rostly vzácné rostliny s omamnými pyly, což bylo vlastně i nejoblíbenější místo mistra Yoyi. Vždy nejprve navštívil park a poté šel do jeskyně, což byl dle všeho unikátní, uchvátňacký a superbarevný zážitek. Skvělou trkací mělo být i vystoupení leviathana, který tedy zemřel při převozu, když nějak zapomněli, že je to vodní tvor a ještě se zdrželi na celnici. Když po dvou týdnech cesty vyložily smradlavé tělo leviathana, tak se s ním nedalo dělat nic jiného, než dát do dětského koutku. Hotel měl čtyřpatrový bazén s rybama a vodním vírem, což by jistě byla skvělá atrakce. Prostě všechno bylo skvělé, připravené a zábavné, ale chyběla jedna věc – turisti. Mistr Yoyo už dnes zlomil alespoň pátou hůlku při svém chození dokola a nadávání si za to, že zapomněl na fakt, že Držkobah je nejenom jedna z největších děr vesmíru, ale je to taková díra, že o ní skoro nikdo neví a tak všechny nastřádané kredity za stovky let služby v Řádu Jedi vlastně vyhodil vzduchem.
Do cirkusu jít, akorát můžu nyní, zahudroval malý mistr a vydal se do oddychového parčíku, aby se nezbláznil z toho, jak vyhodil několik miliard kreditů vzduchem.

Ovulační město, Nemocnice, Pokoj 16
Aspirin už si nepamatoval, že by mu někdy bylo takhle blbě – sice už mu nyní třikrát vypumpovali žaludek, ale ta zkažená Jumbova zmrzlina se mu snad dostala do krve. Když před chvílí brečel bolestí, tak si myslel, že mu z očí normálně teče zmrzlina. Jumbo ležel na posteli vedle něj a od doby, co je sem přivezli, byl v bezvědomí. Bylo to neuvěřitelné štěstí, že je ta sanita za tou hvězdou našla, jinak by nyní už snad byli mrtví. Mrtví z přejedení zmrzlinou, což by sice nebyla až tak špatná smrt, kdyby nebyla stoprocentní bazilišková s kousky baziliška. Před tím, než znova začal Aspirin zvracet však už věděl, že jeho oblíbená pistáciová, již dávno není oblíbenou kvůli podobnosti barvy s baziliškovou. Podíval se na svůj přeplněný kyblík, aby si uvědomil, že zde nějak chybí sestry – hlasitý řev z vyššího patra mu velice brzy poskytnul patřičné vysvětlení.

Pokoj 116
Parfumé zuřivě mlátila doktora po hlavě tyčí od kapačky, když se snažil vyprostit sestru, která byla hadičkou od kapačky přiškrcena. Paličatost ženy, která tvrdila, že nebude rodit, dokud se nenajde její manžel – převyšovalo vše, co mohli dosud vidět, slyšet nebo někde číst. Že měla být na sále už před hodinou nikoho nezajímalo. Konečně se rozevřely dveře a dovnitř vpadla NZS – nemocniční zásahová služba. Jejich pušky vystřelily sedm projektilů, než Parfumé pustila stisk hadičky od kapačky a přestala mlátit doktora. Sedm šipek se sedativem schopným uspat rancora, než jí to konečně skolilo. Doktor oprostil sestru, která se na oplátku začala věnovat jeho řezným, sečným a dalším ranám, díky nímž vypadal hůř než ožralý a týden nemitý gaučmorrean. NZS už mezitím tlačila Parfumé na sál, aby pokračoval porod.

Pokoj 119
Baal Obama starostlivě hleděl na svou ženu, které přicházely stále silnější porodní bolesti. Vůbec nevypadala dobře, jako když ji poprvé viděl, kdy ji šmíroval klíčovou dírkou u dveří na elektrický zámek v šatně jejího baletního sboru. Vůbec neměla tak hezký úsměv, jako tehdy, když jeho domluvenou snoubenku na střední přejel na třikrát landspeeder a jejich vztahu už nikdo nestál v cestě. A už vůbec neměl tak hezké ploché bříško z něhož tak rád svačil šlehačku. Celá tahle zkušenost mu jasně říkala, že tohle je naposledy, co jí udělal nějaké dítě – vůbec totiž nebyla hezká a nemohl se dočkat až mu jeho žena zase splaskne do původní podoby. K tomu všemu tu ještě byla transformace Republiky na cosi, sjednocení se Sithským Impériem a co bylo vůbec nejhorší, nemohl už chodit chlastat s mistrem Yoyou a Mackem Pindů do jejich tajného sklípku v Chrámu Jedi, protože Jediové byli rozpuštěni. Proto se nebylo čemu divit, když jeho osobní ochranka nyní mířila na doktora blastery s tím, že už je opravdu čas rodit a pokud jeho manželka nepřežije, tak je postřílí.

(po dvou porodech a jedné transplantaci žaludku)

Pokoj 119
Baal Obama byl zdrcen – jeho syn se narodil mrtev a již se nepodařilo ho na sále oživit. Litoval, že chtěl být při porodu, už proto, že jeho žaludek nyní bouřil jako hurikány na Kominu. Celá tahle všivá galaxie mu byla ukradená a kdyby jeho žena nebyla nyní v pořádku, tak by si nejspíš vyzoušel jaké to je skočit z Ovulačního města dolů. Jeho útrpné myšlenky vyrušil vchod sestry s s děťátkem v náručí.
Maminko, přinesli jsme vám vaši holčičku na kojení, promluvila gumgamská sestra, jejíž uši se vlnily skoro až k podlaze. Jazyk měla přidržený sponkou k uniformě, aby jí nepřekážel a někoho s ním nezasáhla.
To nemyslíte vážně ?! Viděl jsem svého syna narodit se mrtvého a vy ještě děláte takovéhle fóry ! vylétl na ní Baal, div že mu oči nezežloutly.
Ne, je to opravdu vaše dcera, byla v kolíbce určené vám, zalekla se sestra a natáhla dítě před sebe.
Baale, to jsou blbé vtipy, chci se na naši dcerku podívat, promluvila mdle jeho žena a dítko od sestry přejala. Baal se postavil k ní a moc dobře mohl spatřit, že barva očí nesedí ani k němu, ani k jeho ženě. Ale když viděl štěstí v úsměvu své ženy, tak se rozhodnul – pohledem vyhnal sestru z pokoje a zapřísáhl se, že gumgamy nechce už v životě vidět. Tedy až opustí nemocnici, kde tvořili půlku personálu. A barvu očí … tu jednoduše nahradí kontaktními čočkami, jeho žena to nemusí vědět. Nyní je naštěstí ještě zmatená po porodu a takového detailu si nevšimne.
No tak Baale, podívej se na ni. Jaké má hezké oči … snažila se mu dcerku vnutit jeho žena a v Baalovi to hrklo.
Ano, nádherné … eh, jak ji vůbec pojmenujeme ? zkusil rychle převést téma hovoru někam jinam.
Loja, bude to Loja Obama, pronesla hrdě matka a držela dcerku před sebou, aby se na ní nadšeně dívala.

Pokoj 116
Parfumé právě mlátila velitele své osobní stráže za jeho neschopnosti nalézt otce, když dovnitř vešla gumgamská sestra s jedním dítětem.
Vašše děťátko paní, pronesla šišlavě a podala Parfumé chlapce, která se na ní podívala.
A kde je to druhé ? zeptala se Parfumé.
Jaké druhé ?
Na sále jsem ze sebe dostala dvě děti, dobře si to pamatuju !
Ale to jste se musela splést, máte jenom jedno dítě,
Ne, šlo ze mě něco dvakrát !
A nevrátil se ten chlapec třeba zpátky, že tam něco zapomněl ? přispěchal sestře na pomoc velitel osobní stráže, který si chtěl zachránit krk. Byl přítomen při porodu a kdyby Parfumé opravdu věděla, že porodila dvě děti a nyní má jenom jedno, tak by ho nechala popravit za jeho selhání. Parfumé se na něj nyní podezíravě podívala, aby se pak začala věnovat chlapečkovi.
Ťuťuťu, tak ty sis v mamince něco zapomněl ? Ty jsi ale šikovný, když ses pro to vrátil. Nó, nó šikovnej klouček, začala ho okamžitě rozmazlovat a velitel si oddechl.
Jaké jméno mám zapšat ? A jméno otše ? zeptala se gumgamka a Parfumé se zamyslela.
Laik, bude jmenovat Laik. A žádného otce nemá, udělala jsem si ho sama ! A až mě odsud pustíte, tak mu najdu toho nejlepšího tátu, po němž bude moci zdědit jeho krásu, schopnosti a svůdný pohled ! rozhodla se Parfumé a neodpustila si ještě proslov, než začala Laika opět hýčkat zdrobnělými slovy.

Nemocniční kantýna
Jumbo seděl s Aspirinem v nemocniční kantýně a popíjel dvojitou whiskey, o jejímž složení se radši nesnažil zjistit.
Co bude teď ? zeptal se Aspirin a ursknul si brčkem ze svého čokoládového mlíka s rumovou příchutí.
Odměna za tebe už je zrušená, někdo tě už vydal. Takže jsi asi volný, pokrčil rameny lovec a sledoval, jak se jeden rodian o berli dohaduje s durosem, který měl ruku v sádře.
Ještě, že se mi nic nestalo potom … hele, nepotřebuješ parťáka ? Víš co, když nám to tak šlo, tak jsem si říkal ... oddechl si Aspirin a podíval se na Jumba. Ten si ho prohlédl odshora dolů.
Víš, co se říká ? Buď lítáš sám, nebo s velkou chlupatou obludou, poznamenal Jumbo o nepsaném pravidle.
Tak se nebudu holit a budu brát růstové hormony. Za chvíli budu chlupatější než EMOk, odpověděl kvapně Aspirin.
Dobře, ale budeme tě muset přejmenovat, Aspirin zní moc měkce, pokýval hlavou Jumbo.
Dobře, co takhle Brufen ?
To je slabý …
Ibalgin ? Kodein ? Fluoxetin ?
Hmm a co takhle Kodein fon Fluoxetin, když budeš mít dvě jména, tak nikoho nenapadne, že jsi, kdo jsi byl, navrhnul nakonec Jumbo.
Jóó, to zní dobře, Kodein fon Fluoxetin, ještě si pořídím dřevěnou hůl a bude to dokonalé ! nadchl se Aspirin, tedy Kodein, pro své nové jméno.
Dřevěnou hůl ? Na co ?
No, přijde mi, že se to ke Kodeinovi prostě hodí, pokýval hlavou Kodein s drsným výrazem a Jumbo do sebe hodil panáka, aby zapil to, do čeho se to zase dostal ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... a tímto uzavírám, konečně, Epizodu 0. Brzy zahájím pokračování ...

* LOCK *
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Projekty“