Vlastní Star Wars planeta

Všechno možné.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Jordi Linx »

Zajímavě vedená diskuze na mchatu mě přivedla k nápadu, který by mohl mnohé pobavit, jiné zaneprázdnit či zaujmout. Některé snad i znechutit, ale až tak hrozné to snad nebude ...

Oč se jedná?
Nuže, představte si, že máte v univerzu Star Wars jednu vlastní planetu a s ní si můžete dělat co chcete!

Co se tu vlastně očekává?
Jakou planetu si vyberete(pozemského typu, ledovku atp.), jaký druh tam bude žít(lidi, modrolidi, šmoulové, vakovačnaté opice s šesti rukama) a můžete si ho i samozřejmě pojmenovat, jak tam budou žít(kmenové soužití, demokracie, diktatura) a vlastně cokoliv, co pro vás přijde stěžejní a planeta by musela mít. A samozřejmě by se mohla ocenit i nějaká zajímavá historie takto zvolené planety.

Co z toho?
Hej, mně taky nikdo nic neplatí, tak huš! Minimálně vás donutí se zamyslet, nad čím vším je třeba přemýšlet. Podílet se o své idee s ostatním, stejně jako vaše bizarní choutky. A kdoví, třeba nějakého modera inspirujete k tomu, aby vámi vymyšlenou planetu použil ve výcviku nebo misích.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
YavineCzek
Učedník
Učedník
Příspěvky: 72
Registrován: 07.2.2009 15:47:06

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od YavineCzek »

psát sem ???
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Jordi Linx »

... jistě, kam jinam? :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Elinor Yall »

Jordi, někteří z nás již podobné věci dělají, jiní ne, ale je ti jasné, že to povede k tCWčkovinám? :? 8)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Jordi Linx »

... povede to k množství nehorázných blbostí, ale od toho to tady je, aby se hráči, kteří se nudí nebo nemají na co odpovídat, mohli vyblbnout :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2581
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Xavier »

Guruth
Astrografie
Region: Vnější pás
Sektor: Kanz sektor
Systém: Guruth systém
Slunce: Kotoe
Orbitální pozice: 2
Měsíce: 1 (Gotoz)
Doba rotace: 31 standardních hodin
Doba oběhu 236 místních dní
Fyzické inf.
Třída: pozemská
Průměr: 9 280 km
Atmosféra: Typ I dýchatelná
Klima: Mírné
Gravitace: Standardní (přibližně 10, 001 m/s2)
Primární terén: Stepi, lesy
Zajímavá místa: Katedrála Gotoze (později její ruiny), Palác místodržícího
Sociální inf
Původní druhy: Guruté
Imigrované druhy: žádné
Úřední jazyky: Basic, Kujiti
Vláda: Teokracie, později anarchie
Populace: cca 9mld. (do 3754), později cca 600 mil.
Hlavní město: Korotur
Import: žádný
Export: žádný
Kulturní inf.
Příslušnost: žádná

Na Guruthu bylo vždy silné náboženství, místní lidé věřili že na jejich měsíci žije jejich bůh Gotoz (Pravděpodobně je k tomu vedlo různé zbarvení měsíce, které bylo ve skutečnosti způsobené různými vrstvami nerostných prvků.) Své slunce za se pokládali za manželku jejich boha jménem Kotoe, která byla potrestána a nyní musí stále hořet a osvětlovat planetu pod ní. Teokracie zde byla velice silná a kacířství se trestalo smrtí. Pokusy o létání byly také považovány za kacířství, a s vysvětlením že by se k jejich bohu nikdo takto neměl přibližovat zůstávala populace stále na zemi.
Tento řád byl narušen republikovými průzkumnými loděmi, které zde přistály. Ti byli v první chvíli přivítáni jako boží vyslanci.Když se místní, od objevitelů dozvěděli že na měsíci nic nežije a slunce není hořící bohyně ale koule žhavých plynů propukly nepokoje. Mnozí nazvali republikové průzkumníky lháři a napadli je. Z třech lodí unikla jen jedna. S poslední funkční lodí se hrstka odvážlivců vydala na orbitu, kde potvrdili slova objevitelů. Obyvatelé nevěděli jak se s nastalými fakty vyrovnat, takže nastaly nepokoje. Zatímco zastánci původního řádu chtěli lodě zcela zničit, záznamy vymazat, odvážlivce, co opustili planetu popravit a na vše zapomenout, čím dál tím více obyvatel volalo po reformě. Obviňovalo církev z toho že jim celá tisíciletí lhala a volalo po odvetě. Která i nastala.
Když se o několik desítek let později republikoví průzkumníci vrátili, tentokrát s ozbrojenou eskortou, našli planetu změněnou k nepoznání. Ve válkách, které po jejich odchodu vypukli, zemřela většina obyvatelstva. Náboženství, jako takové, bylo zakázané. Republika nakonec s Guruthem přestala komunikovat, neboť její obyvatele chtěli donutit celou galaxii, aby opustila jakékoliv bohy a to klidně i za cenu války.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Heinz »

Planeta: Elpizies
Lokace: mezi Derrou IV a Vendaxa
Rasy: lidé (50%), wrooniané (35%), elpizeici (10%- oficiálně, neoficiálně jich bude mnohem víc), ostatní – hlavně rodiané, twileci (5%)

O rase: vzešli ze savců. Dvě nohy, dvě ruce. Mají celé tělo pokryto srstí, většinou v odstínech tmavě hnědé až tmavě šedé, průměrná výška – 170 – 210 cm, jsou imunní vůči mnohým jedům.
Žijí v menších společenstvech po 20 členech, v džungli, nemají tradiční rodinu, ale (rodový) klan-společenstvo, klan úzce spolupracuje s ostatními klany, páří se mezi klany, ne uvnitř jednoho. Veškerá technika, kterou vyvinuli nebo si osvojili je úzce spjatá s přírodou. Náboženství – animismus.

Jazyky: basic (úřední), lugudu (jazyk elpizeiců), minoritně wroonijština(?)
Dominantní terén: urbanizovaná část (30%) džungle (40%), oceány (15%), hory (15%)
Dominantní živočichové: acklayové (nejspíš někdo přivezl z Vendaxy a druh se rozšířil), Nexu (taky přivezeny), gorily, gorily čtyřruké „festr‘ana“ (v lugudu: „matka“ - pro domorodce posvátné zvíře, vyšší než gorila, nazelenalá srst, má čtyři ruce, bíložravec, ale agresivní), spousta jedovatého hmyzu, hadů a jiné havěti
Cenné nerosty: ostrine, výrobci a vývozci permexu


Historie:
Historie planety je poněkud problematická. Ačkoli kolonisté se na planetě objevili už v 15 000 BBY, žili odděleně od domorodců a ti je přijali za sousedy. Problémy začaly až v roce 5931 BBY, kdy bylo na Elpizies nalezeno ložisko rudy ostrinu a počet i mohutnost vln nových imigrací se začal rapidně zvyšovat, planta už nebyla cílem několika málo dobrodruhů, ale i lidí, kteří chtěli rychle a snadno zbohatnout. S vyšším počtem kolonistů se začalo rozšiřovat i osídlení.

Krátce po sloučení Řádu Krathu a Bratrstva Sithů přicestovala na Elpizies v tajnosti, na rozkaz lorda Qel-Dromy, skupina členů Řádu, jež měla za úkol vybudovat v džungli, daleko od vší civilizace, místo k uschování několika sithských artefaktů a zároveň využít napjatých vztahů mezi kolonisty a domorodci k přípravě ideálních podmínek pro potenciální obsazení. Úkryt artefaktů byl chráněn sithskou magií a čpěl Temnotou tak, že se nikdo z elpizeiců neodvážil k němu ani přiblížit – to místo nazývali „ekibis d’okutyar“, což se by se dalo volně do basicu přeložit jako „zlo, před kterým je třeba mít se na pozoru“.
Po porážce Kuna ve Velké sithské válce se na planetu zapomnělo, a jelikož neexistovaly žádné záznamy o „misi Elpizies“, nezasáhl planetu jedijský „Velký lov“. Přívrženci Kratha tak mohli bez omezení budovat sektu s názvem Rakth (název vznikl přesmyknutím písmen původního názvu „Krath“), která pomalu prorůstala společností a podněcovala již tak velké antipatie kolonistů k elpizeicům. Ze sithských artefaktů se staly náboženské symboly, které sice mohli spatřit jen vyvolení, ale o jejichž existenci nikdo – rozhodně nikdo z věřících - nepochyboval. Vůdčí osoby si byly moc dobře vědomy, že jejich přílišná aktivita by přivolala pozornost Jediů, proto se sekta nikdy neprohlásila za oficiální církev, co víc, její členové měli zakázáno o ní jen hovořit. I když její zástupci nikdy neobsazovali vrcholná místa v planetární administrativě, byl její vliv na nejvyšších místech zřetelný. Převážně díky úplatkům a vhodné podpoře vybraných jedinců měli ve vládě obrovskou moc. Do roku 3,964 BBY už byli ve společnosti plně zakořenění a těch několik jedinců, kteří je veřejně napadli, mizelo beze stopy.

V r. 2891 BBY vypukla válka trvající přes 500 let, v které se děla neuvěřitelná zvěrstva na obou stranách, došlo k vypálení 20% džungle, jsou známy mnohé případy genocidy zvláště ze strany kolonistů – nyní dominantní skupinou, jelikož se domorodci stáhli do džungle a přestali se skutečným bojem. Ještě v následujících 1000 letech vedla nová koloniální vláda politiku vyhlazování. Nakonec, když se do čela dostalo méně rasistické vedení, statistiky hlásily pouze 10% elpizeiské populace. Elpizeici se definitivně stáhli do džungle, v urbanizovaných oblastech občas došlo k teroristickému útoku, domorodci vedli guerillovou válku, ale přesto nedokázali zabránit další urbanizaci.
Až v posledních 300 letech se osidlování zastavilo, současná vláda je poměrně osvětová, snaží se o zlepšování vztahů s domorodci, snaží se pozitivně prolomit status quo, ale nenávist elpizeiců k potomkům přistěhovalců je příliš velká, mnohé klany už po generace existují jen proto, aby mohli zabíjet „kukw‘ata er obotundr – znásilňovače přírody“.


FURT VE VÝVOJI
(Vznikla pro účely Alyaturovy mise, v náhodném případě nepředpokládané chutě některého z moderátorů si ji vypujčit, je k dispozici - pod podmínkou mé maličkosti jako konzultanta)

Aktuální verze:

Kód: Vybrat vše

http://cs.forceacademy.wikia.com/wiki/Elpizies
- Aktualizováno s pomocí Marinha, díky
[/b][/color]
Naposledy upravil(a) Heinz dne 16.3.2013 02:24:11, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Lance Skywalker »

Thalia

Astrofyzikálne informácie:
Región: Vonkajší okruh
Sektor: Meramský sektor
Systém: Thalský systém
Slnko:
-Thalia Prime
Mesiace:
-Thalia Raxor
-Grund
-Khad
Orbitálna pozícia v systéme: 3.
Dĺžka rotácie: 24 hodín
Dĺžka orbitu: 280 dní
Thalia sa nachádza v systéme, ktoré nesie meno po jedinej obývateľnej planéte v tomto systéme. Zvyšných 5 planét nesie názvy Raxoria, Denalia, Thalia II a Thalia III. Obiehajú okolo hviezdy Thalia Prime, ktorého veľkosť sa približne zhoduje s veľkosťou Slnka. Dĺžka rotácie planéty Thalia je približne 24 hodín a dĺžka orbitálneho obehu je 280 dní. Rok na Thalií trvá teda presne 280 dní, ktoré sú rozdelené na 10 mesiacov po 28 dní. Mesiace nesú názvy podľa starobylích Thaliiských božstiev. Týždeň trvá 10 dní, ktoré nesú latinské označenia pre číslice 1 až 10.

Fyzikálne informácie:
Druh: Terrestriálny
Atmosféra: Typ 1 (dýchateľná, 50% kyslíka, 25% CO2, 15% vodíka, 10% dusíka)
Primárny terén: Pôda, Moria, Hory(hlavne na póloch planéty)
Podnebie a klíma: Subtropické a Mierne pásmo, Studené na póloch
Fauna: Bežná, niekoľko špecifických druhov:
-Chiméra
-Hydra Močiarna
-Kráľovské orly
-Iné mýtické stvorenia
Flóra: Bežná, zelené rastliny

Sociálne Informácie:
Pôvodné rasy:
-Patrician
-Centauri
-Človek
Imigrované rasy:
-Twi´lek
-Kiffar
-Rodian
-Baziliskan
-Mnohé iné v menšom počte
Primárny jazyk:
-Patrician
-Basic
Forma vlády:
-Cisárstvo - Cisár je neobmedzeným panovníkom, volí si svojho nástupcu. Thalijský senát volí nového panovníka ak tak neurobil cisár počas svojho života. Senát má zákonodarnú a súdnu moc, avšak výkonnú moc a právo Veta má vždy cisár.
Populácia:
-Približné odhady sa stabilizovali na 1 až 1,5 miliardy obyvateľov
-Zloženie populácie: 53% Človek, 29% Patrician, 8% Twi´lek, 3% Kiffar, 3% Rodian, 2% Centauri, 2% Iné
Hlavné Mesto: Santhalia
Import: Hlavne technológia, droidi, súčiastky, exotické jedlo a zdravotnícke potreby, otroci
Export: Špičkové silové kryštály, diamanty, vzácne kovy
Príslušnosť:
-Galaktické Republika
-Galaktické Impérium
-Nová Republika

O rase (Patriciani):
Rasa sa vyvinula na planéte Thalia a nikdy neemigrovala na inú planétu. Ich výzor je takmer identický s výzorom ľudí, typické sú však pre nich červené oči a bledá farba pokožky. Sú prirodzene omnoho odolnejší a geneticky takpovediac dokonalí, teda oplývajú spravidla krásou a múdrosťou v každom jedincovi. Fyzicky sú zdatnejší a ich bunky starnú pomalšie, teda ich život trvá priemerne až dvakrát dlhšie ako ľudský. Ľahko si osvojujú umenie a schopnosti avšak majú tendenciu k diskriminácií ostatných druhov a arogancií.

Historická timeline:
11000BBY - prvá zmienka o výskyte inteligentného života na planéte
6000BBY - prvá primitívna Patricianská civilizácia - Dominius
3500BBY - Patriciáni sa stávajú vyspelejšími a podmaňujú si vojnami viac ako polovicu planéty, ostatné druhy sú zotročené
1893BBY - objavenie inteligentného života na planéte Thalia, začiatok moderných dejín. Od tohto dátumu sa začínajú počítať nové letopočty na planéte Thalia
1829BBY - pripojenie Thalie ku Galaktickej Republike. Nasleduje obdobie známe ako Temný Vek, počas ktorého do sveta prúdili moderné prvky a technológia a niekoľko storočí sa planéta spamätávala z kontaktu s celou Galaxiou
1498BBY - Cisár Gannicus Medeus IV. predstúpil pred Galaktický Senát
1495BBY - prvé zastúpenie Thalie v Galaktickom Senáte senátorom Luciom Pitom
1233BBY - Cisár Aronicus Medeus I. si podmanil takmer 95% územia planéty Thalia, vyhlásil sa za neobmedzeného panovníka nad celou planétou a vytvoril Nekonečnú Thalskú ríšu
987BBY - Veľké povstanie otrokov v Erimenea, krvavo potlačené generálom Tuliom Septimom
931BBY - Prevrat Septimovcov v krajine a následná Veľká občianska vojna
916BBY - Občianska vojna skončila porážkou Médeovskej Dynastie, Quintus Septimus I. sa stáva 73. moderným Cisárom
747BBY - Quintus Septimus V. je zavraždený na námestí v Santhalia, republikánski konzuli preberajú vládu nad hlavným mestom, Quintovi generáli spolu s armádou sa ujali vlády v južnej časti planéty
745BBY - Občianskej vojne zabraňuje dohoda podpísaná na ostrove Bullios, na žiadosť Galaktického senátu je vytvorená Thalská republika
556BBY - Republika padá, v krvavom pochode na senát sa zmocňuje vlády Normanicus. Príjma meno Gaius Tiberius Normanicus I. a stáva sa zvrchovaným vládcom
554BBY - Cisár Gaius Tiberius Normanicus I. je uznaný Galaktickým senátom ako vládca planéty Thalia a cestuje na Coruscant aby predniesol reč pred celým senátom. Na dlhé storočia sa ujíma vlády Tiberiovská dynastia
87BBY - Antonius Tiberius VII. rozpúšťa senát planéty Thalia a stáva sa neobmedzeným panovníkom
22BBY - Na začiatku Klonových Vojen sa pridáva cisár Noticius Tiberius ku Galaktickej Republike, avšak odmietol ich vojensky podporiť
20BBY - Noticius Tiberius spáchal samovraždu a trónu sa ujíma jeho syn, Gaius Tiberius XI. Thalia stráca členstvo v Galaktickom Senáte a pripája sa ku Konfederácií Nezávislých Systémov (CIS)
19BBY - Rozpad CIS, Gaius Tiberius odmieta vyjadrenie poslušnosti Galaktickému Impériu a stavia vesmírnu flotilu
16BBY - Gaiova flotila je zničená Imperiálnym loďstvom Lorda Vadera pri mesiaci Thalia Raxor, na planéte nastáva chaos
15BBY - Veľký prevrat Ľudí - vďaka modernej technológií a pomoci Impéria zvrhli Gaia Tiberia na čele patriciánov, Patriciani sú lovení a hromadne vraždení v koncentračných táboroch po celej planéte
14BBY - zvyšky Patriciov unikajú na planétu Denalia, kde sú v bezpečí od ľudského teroru, tu zakladajú kolónie, pôvodná Thalská ríša sa rozpadla na mnoho kráľovstiev
8ABY - Patriciani po rokoch obnovení a hnaní pomstou uskutočnili inváziu na planétu Thalia a rozpútali krvavý masaker a genocídu, dochádza k opätovnému zotročeniu ľudskej rasy na Thalií
15ABY - zásahom Rádu Jedi sa na Thalií konečne vytvoril mier a pokoj. Zrušenie otroctva a zrovnoprávnenie rás viedlo k vytvoreniu prvej Republiky ktorá mala zástupcov z radov ľudí aj patricianov
17ABY - Druhá Thalská Republika získava členstvo v Novej Republike a zastúpenie v Galaktickom Senáte

Thalská kultúra a náboženstvo:
Thalovia, ako sa nazývajú obyvatelia planéty Thalia, vyznávajú kultúru ktorá je založená na starorímskych hodnotách. Vyznávajú desať najvyšších božstiev a zakladajú si na politike. Pozície v senáte sú mocným nástrojom moci ale najviac zo všetkého uctievajú svojho cisára. Niektorí z cisárov, ako napríklad Lentullus Medeus Titanus (rok 1356-1299BBY), sa dokonca vyhlásili sami za jedenáste božstvo, Undecimo Deus, a donútili kňazov uctievať aj ich vlastné božstvo a konať obety na ich počesť. Pri samotných obradoch väčšinou najprv najvyšší kňaz uvaril špeciálnu zmes byliniek rastúcich iba na planéte Thalia a vonných ulejov, do nich namočil posvätnú platinovú dýku, ktorou po vyrieknutí modlitby za spevu ostatných kňazov podrezal obetné zviera a nechal jeho krvou postriekať posvätné nápisy na podlahe chrámu. Potom rozrezal jeho brucho a on a ostatní kňazi jedli jeho vnútornosti aby získali jeho silu. Zvyšok tela spolu s ostatnými neživými obetnými darmi potom spálili na oltári mocného Manomeusa, najvyššieho z bohov. Ľudia nosili peniaze a obetné dary do chrámov jednotlivých bohov aby si získali ich priazeň a pomoc. Panovníci často usporadúvali rôzne hry a iné podujatia aby si získali priazeň lúzy. Nie všetci ľudskí obyvatelia planéty boli otrokmi. Mnoho z nich žili ako slobodní obyvatelia, avšak nemali právo získavať väčší majetok či kandidovať na úrad v senáte. Cisári ale aj bežní vládcovia jednotlivých miest usporadúvali preto súboje v aréne, hlavne súboje otrokov gladiátorov, nazývané ludus, ktoré prešli do veľmi moderného prevedenia po roku 1700BBY. Okrem toho sa konali aj preteky klzákov či divadelné predstavenia. Thalské divadlo je vychýrené svojimi komédiami ale aj tragédiami. V Thalskej kultúre sú uprednostňovaní muži a vždy boli. Dokonca ani otroci a otrokyne si neboli rovní a muži boli vždy vyššie. Nemohli sa pozerať na predstavenie v divadle, kam nemohli ani žiadni otroci. Do arény však mohli aj ženy ale iba tie ktoré neboli otrokyne. Všetkých prisťahovalcov z iných planét v hojných počtoch ako twi´lekov, kiffarov či rodianov považovali Patriciani za menejcenných a väčšinou pre nich vyhradzovali ghettá mimo hradieb mesta. Mnohí z nich boli na Thaliu privedení dokonca ako otroci. Bežný postup pri manželstvách bol dohodnutý sobáš medzi otcami jednotlivých rodí, pričom sobáš musel ak bol nažive schváliť aj starý otec ženícha či nevesty. Dokonca ani ženích sám nemal žiadnu moc zasahovať do toho koho mu vyberú ako manželku. Povinnosťou každej ženy z rad bežného ľudu bolo dať cisárovi aspoň štyri deti - dvoch chlapcov do armády a dve zvyšné deti ako pracovnú silu. V patricianskej rodine bolo nutnosťou aspoň jedno dieťa mužského pohlavia kvôli dedičstvu. Ak manžel zahynul, jeho žena musela do konca života trúchliť ako vdova a nemohla si vziať iného muža ani ak nemala žiadne deti. Celý majetok takéhoto muža sa spravidla odovzdal jeho bratom, pričom jeden z nich sa vždy ujal aj jeho ženy a vzal ju do svojho domu ako matronu, čiže matku domu, ktorá mala za úlohu riadiť otrokov a starať sa o bežný chod domácnosti. Ak v domácnosti nebola matrona, spravidla túto funkciu plnila manželka pána domu, domina. Deti vychovávali otroci avšak deti z chudobných rodín sa učili od desiatich do pätnástich rokov vo verejných školách. V pätnástich rokoch dosahovali deti chudobných rodín vek v ktorom začínajú pracovať. V bohatých rodinách od šestnástich sa chlapec stáva mužom a rodičia mu hľadajú manželku, ak už sobáš nie je dohodnutý dávno. Pre muža býva bežné že sa ožení do dvadsiatich rokov a čo najskôr splodí prvé dieťa. Bohatí patriciani často usporadúvali veľké hostiny vo svojom dome s mnohými hosťami pri príležitostiach ako sú svadba, narodenia dieťaťa či obyčajná oslava na počesť akéhokoľvek senátora a podobne. Tieto honosné sídla sa nazývali domus a obvykle obsahovali prepychové krídlo pre rodinu pána domu, domina a krídlo pre otrokov. Tieto krídla oddelovalo átrium väčšinou s fontánou alebo malou záhradkou. Pri dome zvykla tiež byť menšia záhradka s kvetmi a exotickými stromami ohradená vysokou kamennou stenou.

Najvýznamnejší panovníci Thalskej ríše: (v zátvorke uvádzané roky vlády)
Gannicus Medeus Patronus I. (1885-1819BBY)
Gannicus bol prvým potomkom dynastie Medeovcov v moderných dejinách Thalie. Zaslúžil sa o pripojenie planéty Thalia do Galaktickej Republiky v roku 1822BBY a veľmi dobre ju pripravil na nasledujúci moderný pokrok ktorý prichádzal z celého vesmíru. Bohužiaľ po pripojení Thalie k republike vládol iba tri roky až do jeho smrti v roku 1819.

Gannicus Medeus Maximus IV. (1501-1485BBY)
Potomok slávnej dynastie Medeovcov usadol na trón v roku 1501BBY po smrti jeho strýka Tulia. Ako prvý panovník Thalie cestoval na Coruscant a v roku 1498 predniesol reč pred celým Galaktickým Senátom. Rovnako sa zaslúžil aj o zastúpenie Thalie v Galaktickom Senáte o tri roky neskôr v roku 1495, kde dosadil svojho osobného priateľa Lucia Pita. Bohužiaľ len po 16-tich rokoch vlády bol v roku 1485 zavraždený v spánku neznámym vrahom. Nahradil ho jeho mladší brat Pretorius, ktorého niektorí upodozrievali aj z jeho smrti.

Titus Medeus II. (1314-1243BBY)
Veľmi pokrokový panovník. Na trón sa dostal vďaka nešťastnej smrti jeho brata Gannica na polovačke, pričom Gannicus Medeus VII. vládol len dva roky. Titus urobil zásadnú reformu armády zavedením moderných zbraní a počas päťdesiatich rokov reformoval všetky légie. Zahynul len pár mesiacov predtým ako plánoval vyraziť na posledné územia držané slobodnými ľuďmi na planéte. Na tróne ho nahradil jeho syn Aronicus odhodlaný pokračovať v otcových plánoch.

Aronicus Medeus I. (1243-1198BBY)
Aronicus bol ambiciózny panovník ktorý okamžite nadviazal na plány svojho otca. Za desať rokov si podrobil všetky zvyšné barbarské provincie. Dosiahol až 95% územia planéty a v tom období už viac ako jedna miliarda obyvateľov planéty žila a umierala v jeho područí.

Gannicus Medeus VIII. (988-916BBY)
Posledný cisár Medeovskej dynastie. Za jeho vlády bolo potlačené veľké povstanie otrokov (987BBY) avšak v roku 931 vypukla občianska vojna so Septimovcami, ktorá nakoniec skončila jeho porážkou. Gannicu Medeus a celá jeho rodina boli vyvraždení a tým sa Medeovská dynastia skončila, nahradil ho vodca povstania, Quintus Septimus I.

Quintus Septimus V. (965-947BBY)
Po necelých dvesto rokoch vlády Septimovcov bol Quintus Septimus V. posledným panovníkom tejto dynastie. Šialený cisár, ako ho nazývali, bol zavraždený priamo pri reči na námestí hlavného mesta Santhalia. Po jeho smrti bola vytvorená republika po prvý krát v histórií Thalie.

Gaius Tiberius Normanicus I. (556-487BBY)
Normanicus zorganizoval obrovský odboj proti republikánom v senáte a prívržencov získal ako zo strany bežného ľudu tak patricianskej aristokracie. Bol legátom - armádnym generálom a spolu so svojou armádou vpochodoval do Santhalie a v krvavom útoku zabil všetkých 250 senátorov, pričom viac ako sto z nich nechal ukrižovať "starým spôsobom" na námestí hlavného mesta. Stal sa novým cisárom a položil základy novej dynastie. Dva roky na to bol uznaný aj Galaktickým Senátom ako panovník Santhalie.

Antonius Tiberius VII. (105-87BBY)
Bol prvým panovníkom ktorý rozpustil senát planéty Thalia. Pár dní na to bol zavraždený - otrávili ho na jednej hostine. K útoku sa prihlásili republikánski sympatizanti. Keďže Antonius nemal žiadne deti, novým cisárom sa stal jeho synovec Gaius Tiberius XI.

Noticius Tiberius (87-20BBY)
Bol panovníkom v čase Klonových Vojen. Prijal stanovisko Republiky avšak odmietol ju vojensky podporiť. Naozaj bol mizerný vládca a za jeho vlády ľudia doslova znenávideli panovníkov z rodu Tiberiovcov. Všade bola obrovská chudoba a sláva majestátnej ríše upadala. V roku 20BBY si zobral život.

Gaius Tiberius XI. (20-15BBY)
Panovník tak nenávidený že ľudia odmietali vykonávať obrady na jeho počesť, aj napriek tomu že sa fanaticky báli jeho "božskej moci". Zaviedol po otcovej smrti katastrofálne prísny režim a húfne odsudzoval na smrť jeho odporcov z radov ľudu aj aristokracie. Taktiež vystúpil z republiky a pridal sa na stranu Konfederácie. Po rozpade konfederácie si uvedomil že prehral, no nedokázal si to pripustiť. Psychicky chorý muž rovnako ako jeho otec spáchal samovraždu tak že si prestrelil hlavu blasterom, keď jeho palác dobýjali ľudia pri Veľkej revolúcií. Bol zároveň posledným riadnym cisárom v Thalskej ríši. Keďže nemal deti, jeho rod vyhynul s jeho smrťou.

-------------------------------------Work in Progress------------------------------------


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Kazma »

Shi-Ravez

Ve zkratce:

Je známa cca od roku 5‘000 BBY. Za jejího nepsaného objevitele, nebo první bytost, která ji zanesla do letových map se dá považovat jeden ze Sithských lordů, Hitali.
Poloha by se dala určit někde mezi planetami Bosph a Mytus v severovýchodní části vnějšího okraje.
Shi-Ravez má poměrně vysoké roční teploty a nehostinné podmínky k životu. Hodně blízko se svým podnebím podobná Korribanu. Akorát je mnohem víc bohatý na všechny možné nerostné suroviny, ať už se jedná o palivo, či drahé kameny a kovy.

Jazyk:

Původní jazyk Sau’tumas je beznadějně ztracen v daleké minulosti. Od určité doby se zde začíná používat jazyk Sithský, který se postupně vyvíjí a upravuje.
Domlouvání se v jiných jazycích je ztíženo faktem, že místní zde neradi vidí kohokoliv cizího, „otevřené dveře“ mají pouze obchodníci a ti se shledávají stejně jen s obchodnickou kastou, ze kterou jednají v basicu, objevují se i stopy znalosti huttštiny, ale jenom minimálně.

Sau’tumas/ Místní populace:

Sami sebe nazývají Sau’tumas. Do posledního jsou vysocí, houževnatí a šlachovití. Běžná je jakákoliv barva vlasů, kromě bílé, blonďaté a jejích podobných odstínů. Mají výrazně špičaté uši, nemluvě o špičatých zubech, ale jinak jsou zaměnitelní z jakoukoliv humanoidní rasou.
Pro přirovnání použiji běžného člověka, jsou silnější, vytrvalejší, houževnatější a dožívají se víc.
Skrz kmenové uspořádání se „vypracovali“ až ke kastovnímu systému s jediným vládcem, tzv. Exarchou. Přičemž jednotlivý vůdci kast mají moc teoretickou, zatímco Exarcha má kompletní.

Kasty:

Na první pohled složitý a křehký kastovní systém je v samém jádru pevný a jednoduchý. Příslušníci kast se zodpovídají svým představitelům a všichni se zodpovídají Exarchovy.
Pozor, neplatí to, co při některých kastovních systémech, že v té kastě, ve které se narodíš taky zemřeš. Každý má svou mez tam, kam mu to dovolí jeho sila, výjimkou jsou pouze Kněží.

Kasta Kněžích:

O kastě Kněžích by se dalo vykládat dlouhé hodiny a pořád by bylo mluvit o čem. Jsou to do jednoho velmi mocní uživatelé Síly a příbuzní. A to není metafora. Příslušnost k této kastě nezískáte pouze tvrdou dřinou, je dána i narozením. První Exarcha planety se jmenoval Hitali, měl bílé vlasy, viděl štěpné body, ovládal psychometrii, procházel zdmi, Síla dělala přesně to co chtěl a všechno tohle předal svým potomkům. Bělovlasý Kněží jsou prodlouženou rukou Exarchy, Exarcha byl kdysi taky Kněží. Jsou jediní kdo ovládají Sílu v takové míře, aby strhávali flotily z orbity.
Zvláštnosti Kněžích je, že se vyskytují jak ve světlém, tak i tmavém provedení, nemluvě o větším množství odstínů šedé. Navzájem se respektují a uznávají. Spojuje je jakási oddanost k planetě a svému národu, i když temní by vám tvrdili, že je to bláznovství. Pravděpodobně by vás pak velmi rychle odstranili, pokud by jim v tom jejích světlí příbuzní nezabránili. Kněží nosí složitě střižené róby bílé barvy, jejich přesvědčení pak určují doplňky z různě barevných kovů, drahých kamenů, barva oči, a různé podobné náznaky

Kasta válečníků:

Kasta obchodníků:

Krystaly spojené se Silou

Výrazné charaktery

----------------
Ve výrobě.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Vlastní Star Wars planeta

Příspěvek od Safira »

Název: Cherev-or
Region: Hluboké jádro
Slunce: 1 (Ach’at)
Orbitální poloha: 8
Měsíce: 3 (Shtee; Sheilosh; Arbaan)
Klima: Mírné; subpolární/ polární
Doba oběhu planety: 203 standardních dnů
Průměr planety: 3 596 km
Složení atmosféry: 40% - methan
38% - dusík
14% - kyslík
5% - argon
3% - oxid uhličitý a jiné plyny

Obyvatelé: Chaavar’im
Populace: cca 12 miliard
Jazyk: Chaavrit
Hlavní město: Oshwah
Vláda: královská monarchie
Import/Export: žádný
Náboženství: animismus

Planeta je primárně vodním světem, kde se střídá doba ledová a meziledová. Díky tomu si Chaavar’im vyvinuli svou schopnost dýchat a mluvit jak pod vodou, tak nad ní.
Vždy, když na planetě nastane doba ledová, zamrzá veškerá voda na jejím povrchu. V tu dobu se Chaavar’im stěhují pod vodu, kde zůstávají až do doby, než nastane obleva - doba meziledová. Tehdy roztávají ledy na hladině a voda se začíná odpařovat. Proto se může nad vodní hladinu postupně dostat vyvýšené mořské dno a vrcholky hor, a tak Chaavar’im mohou žít mimo moře. Doby ledové a meziledové se střídají jednou za zhruba 5 000 let.
Na planetě vládne už po několik staletí jeden rod - dynastrie Daaron’noonů. Problémy sice řeší poměrně rázně - většina prohřešků končí useknutím končetiny, uší, nebo rovnou hlavy, přesto s jejich vládou je většina obyvatel spokojena. Jsou všeobecně uctíváni téměř jako bohové a většina poddaných by se raději zabila, než aby jejich vládci zkřivila vlas.
Drtivá většina populace je gramotná.
Problém planety je v užívání elektřiny, technický pokrok je tam díky vodě a náboženství na mizerné úrovni. Díky tomu, že se planeta nachází v Hlubokém jádru, se tam moc nejmodernější techniky nedostalo, přesto ale tamní obyvatelé vynalezli zvláštní, blanovité kapsle, dost velké na to, aby díky nim mohli žít pod vodou v suchu. Tyhle příbytky, jimi nazývané Bluchciin, ale využívají jen na spaní, popř. připravování potravy apod.
Veškerá elektronika tam je zakázaná - jedná se o vodní svět a v případě neopatrného zacházení či vadného modelu čehokoliv by to mohlo pro Chaavar’im jako populaci znamenat smrt. Bluchciin je sice chrání, ale slovo vládce, který zákon vydal, se nikdo ani po jeho smrti neodváží zpochybnit - pokud teda tento zákon nezruší jiný, “aktuální” panovník.
Jsou to primárně masožravci - jedí ryby; řasy, chaluhy a podobné rostliny jedí jen když musí.
Většina obyvatel věří v duchy přírody a věcí kolem nich, v jejich předurčený úděl a osud. Z toho také pramení jejich vážení si věcí kolem sebe a i když živočichy kolem sebe berou jako potravu, tudíž něco, jehož údělem bylo posloužit jim, do kamene by sami od sebe nekopli - nebyl jejich úděl, aby rozhodovali o jeho nakopnutí. Kdyby o něj omylem zakopli, byl to jejich osud, ale kdyby se zlobili, ani by je nenapadlo to udělat.
Jedinci citliví na Sílu jsou u Chaavar’imů velmi vzácní. Jakmile se narodí, znamená to státní převrat. Často své schopnosti skrývají, ale tajně se je snaží zdokonalit - kdyby na ně vládnoucí dynastie přišla, mohla by je zabít, jelikož takoví jedinci vyzívají vládce k souboji, ze kterého podle tradice smí živý vyjít pouze jeden z bojujících. Vládnoucí dynastie je velmi uctívaná a poddaní k nim jsou velmi lojální - rodiče takového dítěte by svého potomka na jejich rozkaz - ač neradi - zabili, kdyby od nich podobný rozkaz dostali.
Z takových soubojů vycházel zpravidla jedinec spojený se Sílou jako vítěz a od toho okamžiku, kdy zabil svého dosavadního vládce, vládne on sám.
Války se na tomhle světě moc nejsou, obyvatelé drží svorně při sobě za téměř jakýchkoliv okolností, ale i přesto má Cherev-or svou temnou minulost a kvůli své víře jsou Chaavar’im schopni všeho.
Svět je hodně zaostalý i co se týče vesmírných objevů a cest - jejich planetu ještě nikdo nikdy neopustil a o vesmíru a životě mimo jejich planetu nemají téměř ani poruchy. Hvězdy vnímají za duše zemřelých, měsíce potom jako své ochránce před tím, aby je mrtvé duše nemohly napadnout. Slunce řídí vládnoucí dynastie, sama mu velí, kdy svítit a kdy zhasnout. To, že se jejich planeta otáčí kolem slunce sice zjistili, že je kulatá také, ale nevěří tomu, že se otáčí kolem své osy.
Na zdejší planetu se Republika dostala jen jednou a omylem - při obchodní cestě na Ojom museli nouzově přistát a tak přistáli na jedné z hor Cherev-oru. Nedopadlo to moc dobře (minimálně pro obchodníky z Republiky ne).

Chaavar’im:
Průměrný věk: 645 standardních let
Průměrná výška: 210 cm
Barva pokožky: šedá
Popis:
- je to humanoidní rasa, asi největší rozdíl je v tom, že na zádech má trojúhelníčkové ostny, max. 3 cm velké, což jsou výrustky z páteře, pozůstatky krunýře
- mají blány mezi prsty
- umí dýchat pod vodou za pomoci speciálně vyvinutých plic
- mají 12 zubů - čtyři špičáky a osm stoliček
- jejich strava se skládá hlavně z potravin původem z jejich planety, jiná jídla jsou pro ně nepoživatelná kvůli citlivosti na sacharidy ve větším množství
- jsou to masožravci
- jejich věk na nich ve většině případech není poznat
- rostou skokovým růstem (roky růstu: 3; 27; 60; 114). Probíhá to tak, že na rok “hibernují” - mezitím rostou; tyto roky jsou nejzranitelnějšími obdobími jejich života - a když se probudí, jsou klidně i o více než půl metru vyšší.

Dýchací soustava Chaavar’imů:
Chaavar’imové mají dvě plíce.
Když se do nich dostane voda, tak je vedena do Roshim (jejich název pro krunýř, obalující jejich plíce) a odtamtud speciální trubicí (je to párový orgán) přímo do vylučovací soustavy, do ledvin.
Plíce jsou velmi tenké, takže jimi voda prosakuje ven. Přesto se jedná o rychlý proces.
Jejich tloušťka je také důvod ‘krunýře’ - Roshim -, to aby se zmenšila pravděpodobnost propíchnutí. Dříve krunýř obaloval Chaavar’imům celý trup, ale postupem času se díky evolucím přenesl dovnitř, kolem plic. Jeho pozůstatkem jsou rohovité výběžky na zádech.
Roshim funguje oboustraně a věkem se opotřebovává, proto jsou starší Chaavar’imové ‘křehčí’ a opatrnější na své zdraví. Její prolomení je velmi závažné, často končí propíchnutou plicí.
Díky Roshim nemusí Chaavar’im dlouho pít - za předpokladu, že se právě nacházejí ve vodě.

Náboženství:
Říkají tomu Nuuh’ish, zkráceně je to vpodstatě animismus.
Věří, že věci a zvířata mají duše a smysly a že si na jakékoliv nedůstojné zacházení či křivdy stěžují bohům. Bohové pak provinilce soudí a zachovají se podle rozsudku.
Žádné jiné náboženství zde není a nikdy ani nebylo, ateismus je brán jako pohanství a takoví jedinci jsou popravováni, aby svou existencí nepřivolali hněv bohů.

Bohové:
Maa’leh - soudící bůh; nejvyšší bůh
Al-Resh - bůh života a smrti
Tawal - bůh nemocí, zdraví, léků a pomoci
Gaa’dhol - bůh potravin, hojnosti a rodiny
Mohry - bůh zvířat a stvořitel Chaavar’im; je nejmladší ze všech bohů
Buum-Booh - bůh živlů, moří a oceánů, kamenů a skal... prostě životního prostředí
Kousus - bůh lží, duší; také může být uváděn jako ďábel

Svátky:
Rosh-Haa’asvaana: nový rok
Jim-saaktur: je to nejdůležitější svátek celého roku. Ten den Maa’leh rozhoduje o osudu všech žijících a ostatní bohové soud vykonávají.
Surr-kot: je to svátek oslavující konec hrůzovlády Pe’ezaara (či jinak, klanu Xystri’mů), lidé chodí s lampiony do ulic, pořádají se ohňostroje a obecně tam jde o světlo, symbolizující světlo, co přišlo po konci jeho vlády.
Haa’kunaa: týden rodiny (rodina se sejde a užívá si čas spolu, dávají si dárky, chodí na výlety,...)
Puuhrim: Nový rok zvířat (souvisí to s náboženstvím, kdy Chaavar’im slaví nový rok lidí, zvířat a věcí, aby se na ně bohové nehněvali)
Pek’kaah: Nový rok věcí (vpodstatě si vracejí věci, které někomu vzali či zabavili - i když je to nebezpečné, to většinou ty věci zase další den seberou či nějak zneškodní danou osobu -, dávají si opravené věci - když někdo někomu něco rozbil - či si dávají ‘náhrady’ - když už to opravit nelze.

Klany:
Přestože klany již neexistují, pořád jsou tak trochu uctívané a společnost je na ně tak nějak stále rozdělena.
Daaron’nooni - dnes vládnoucí dynastrie.
Maachtani - pochází z něj první známý jedinec na Sílu, jinak je tento klan proslulý hlavně vědci a vynálezci.
Xystri’mové - z tohoto klanu pochází velké množství jedinců citlivých na Sílu. Jinak je tento klan hodně úspěšný ve strategiích v bojích a obecně jsou známí svou výbornou armádou.
Peahry - jedná se o kočovný klan, který na svých cestách obchoduje.
Ach-Arschvereisch - za doby, kdy vládl Pe’ezaar se jednalo o zotročený klan, jinak je tento klan proslulý svými léčebnými metodami (ne vždy úspěšnými) a nesmyslnými rituály, které se v něm dochovaly dodnes (např. když si někdo zlomí nohu, dělají mu díru do hlavy, protože věří, díky tomu bude moct zraněnému vlézt Tawal do těla a tak se ten někdo rychleji uzdraví).
Chooisheph - klan významný hlavně svými dobrými lékaři a doktory a spolehlivými léčebnými metodami.
Moshjim - početný klan, zaměstnaný hlavně ve službách.
Shrruum - chudý klan založen primárně na lovu, popř. pěstování potravin.
Ulaii-ayin - ne moc početný klan, který je spíše odkázán na pomoc ostatních. Jsou vesměs chudí a ve společnosti jsou vpodstatě automaticky bráni jako někdo méněcenný.
Roochniiové - zaniklý klan

Co se rodin týče, většinou mají až tři děti, ale není to pravidlo, stejně jako jejich osud, ale takhle to bývá nejčastěji:
Prvorozený/á vše dědí a pokračuje v povolání svého otce/matky (podle pohlaví)
Druhé dítě je většinou posíláno na vojenský výcvik a do armády, ale když je jiného pohlaví než dítě první (a za předpokladu že otec i matka mají jiné povolání), může pokračovat v povolání své matky/otce
Třetí dítě je většinou posíláno do klášterů apod.
Další děti bývají zanedbáváni a často končí na ulici či spáchají sebevraždu.

Města:
Oshwah - hlavní město, je to největší město planety.
Dehr-Elvion - druhé největší město na planetě, jinak je zde největší množství vražd.
Jeewruincho - v jeho blízkosti byla objevena jeskyně s Kyber-krystaly, nicméně Chaavar’im neví, na co jsou a tak slouží jenom k prohlídkám apod. Je to 3. největší město na planetě.
Paalnesen - město, kde se začalo s hromadnou dopravou, je to 4. největší město této planety.
Gaahristic - stávala zde Velká knihovna, dokud při neshořela. Je to 5. největší město na planetě.

Dominanty planety:
Syych’naghnogie:
Je to budova, jejíž stavba započala v roce 2 703 BBY. Je typická hlavně svými klenutými okny vyplněnými skly, i když je několik set metrů pod hladinou moře. To je možné díky tomu, že byla vystavěna v obrovské podvodní jeskyni, takže na ni tlak vody nemá žádné účinky.
Je to stavěné jako chrám, ale chvíli to sloužilo jako obytná prostora krále - k velké nelibosti kněžích.
Budova má vesměs žlutou barvu (omítka) a uvnitř i navenek je bohatě zdobená.

Sttraa’ghedith:
Jedná se o pohoří, které díky zvětrávání a jiných příčin nabralo vzkutku nebývalý vzhled na jinak zakulacené a vesměs stolové hory této planety.

Mee-ehledth:
Je to most sebevrahů.
Jedná se o stavbu nad náměstím, takže když z něj někdo skočí, rozhodně to není nenápadné. Proto byl zavřen a už několikrát se hlasovalo o jeho zničení, nicméně k tomu ještě z lenosti dělníků nedošlo.
Stavba sama o sobě je hezká, původně to měla být hezká podívaná pro děti, jelikož jsou na mostě nakreslená Cherev-orská zvířata a u vchodu stojí sochy známých osobností v nadživotní velikosti.
I když je tenhle most ve vodě, Chaavar’im jsou v této oblasti vynalézaví a většinou se před skokem otráví, takže zvládají spáchat sebevraždu skokem z podvodního mostu.

Oshwah:
Je to hlavníměsto planety, v dobách ledových bývá pod vodou, v dobách meziledových (když je sucho) lze zahlédnout nejvyšší špičky věží a mrakodrapů nad hladinou vody.
Město je na tuhle planetu velmi vyspělé, lidé zde žijí hlavně bohatí a je zde velké množství inteligentních Chaavar’imů, královský palác a jiné významné budovy.

Pravidla, zákony:
Pravidla na této planetě se hodně točí kolem náboženství a právě vládnoucího panovníka.
Kacířství se zde trestá smrtí, jinak se pravidla mohou hodně měnit podle vládnoucího panovníka.
Co se dopravních předpisů týče, vozidla mají přednost před chodci a neexistuje tam nic jako semafory. Přednost dostává vždy vozidlo zleva nebo to největší vozidlo (v případě toho, že první pravidlo nelze uplatnit)
Díky vodnímu prostředí se mohou vozidla podplouvat či naopak, není vytyčená přesná výška, kudy jezdit.
Povinné předměty (aneb to, co se musí Chaavar’im ve škole naučit jako povinný základ):
Vědecké obory - matematika, fyzika, zeměpis, biologie (nebo alespoň to, co se v těchto oblastech již vyzkoumalo)
Jazyky - Chaavrit
Estetické předměty (občanská, hudební a výtvarná výchova, tělocvik) - jsou dobrovolné, ale Chaavar’im si musí zvolit minimálně dva
Chemie je velmi zaostalá a občas je považována za kacířství, protože při ní reagují předměty spolu a tvoří něco, co nebylo jejich osudem.

Dopravní prostředky:
Využívají se zde primárně stroje připomínající podvodní swoopy, přičemž jsou díky speciálně uzpůsobenému motoru, který nasává vodu a díky tomu vlastně celý systém pohání, dost pomalé. Je možné zapojit jich tak více za sebou (což je i princip tamní hromadné dopravy).
Jinak jsou tam hlavně chodci (či plavci - v závislosti na období).

Geografické údaje:
- dno je zde převážně skalnaté a vlivem vody vyhlazené, rovné.
Nejvyšší bod: hora Soughnaai - 6 841 metrů, za doby meziledové až 150 m n. m.; je to stolová hora
Nejnižší bod: Jahm-wrik - 17 235 metrů pod hladinou moře; jedná se o průrvu v tektonické desce.
Pohoří: Achngiim - nejdelší (258 km)
Shiirim - nejvyšší průměrná nadmořská výška
Michtaiola - je zde nejvyšší hora celé planety
Sttraa’ghedith - pohoří zvláštní hlavně svými útvary
Chekzy-Lebzy - je zde hora Chrrro’um, na které nouzově přistála obchodní loď republiky, jinak je zde velké množství aktivních vulkánů.
Ugrah - je zde Paahrynajja.
Paahrynajja: je to složitý jeskynní systém, v pohoří Ugrah, nejrozlehlejší na této planetě. Ještě nebylo zcela prozkoumáno, protože jsou na některých místech jedovaté plyny, ale délka je odhadována na něco přes 300 km. Nejhlubší (navštívené) místo celého komplexu je 6 012 metrů pod hladinou moře.
Kaathlaan: korálový útes, největší na téhle planetě (zabírá 1 435 m2)

Vegetace: moc jí zde není, skládá se hlavně z podmořských rostlin, ale za doby meziledové se mohou vyvinout i pobřežní stromy a traviny.
Živočichové: převážně ryby, dále např. měkkýši apod.

Dějiny:
+- 6 700 BBY
První písemná zmínka o Chaavar’imech. Populace byla rozdělená na klany.

6 643 BBY
Dobu ledovou pomalu začala střídat doba meziledová.

6 351 BBY
Narození Daa’kara z klanu Maachtani, prvního jedince citlivého na Sílu, o kterém byly dochovány nějaké zápisky.

6 342 BBY
Daa’kar přišel na svou citlivost k Síle, tajně trénoval své schopnosti a objevoval možnosti, které mu používání Síly přinášelo. Přestože nikdy nedosáhl schopností plně vycvičených Jediů či Sithů, jeho užívání Síly bylo na celkem dobré úrovni.

6 313 BBY
Daa’kar zabil vůdce klanu Maachtaniů, stanul v jeho čele a začal pomalu sjednocovat ostatní klany pod svou nadvládu.

6 304 BBY
Daa’kar sjednotil všechny klany. O rok později se Daa’kar prohlásí králem Cherev-oru.

6 294 BBY
První neúspěšný atentát spáchaný na Daa’kara, provedený bývalým klanem Daaron’noonů. Za trest zabil Daa’kar většinu jeho členů (sám).

6 289 BBY
Ti z klanu Daaron’noonů, co přežili Daa’karův trest, se dávají opět dohromady, pomalu se začínají rozrůstat, ale dosažení stejného počtu členů jako před Trestem jim bude ještě 600 let trvat.

6 209 BBY
Druhý neúspěšný atentát na Daa’kara, tentokrát spáchaný bývalým klanem Roochniiů. Daa’kar přežil a pomstil se - vyvraždil všechny bývalé členy tohoto klanu. Chaavar’imové poprvé zpatřili skutečnou moc, kterou Síla dávala Daa’karovi a když viděli, jak drtí těla pouhým sevřením pěsti v krvavou kaši, našli se i tací, kteří ho považovali za boha, stejně jako všechny jeho potomky.

6 106 BBY
Třetí atentát na Daa’kara, tentokrát se proti němu spojilo asi pět klanů. Daa’kar byl vážně zraněn.

6 105 BBY
Čtvrtý a poslední atentát na Daa’kara, který se ještě plně nevyléčil ze zranění z předchozího atentátu. Daa’kar byl zabit, nastávají souboje o trůn.

6 101 BBY
Na trůn se dostává Laabenit z klanu Xystri’mů.

5 999 BBY
Daa’karův syn zavraždí Laabernita a sám se lstí dostává na trůn. Přijímá jméno Daa’kar II.

5 798 BBY
Syn Daa’kara II tajně zavraždil svého otce a nastoupil na trůn.

5 743 BBY
Pandemie neznámé nemoci, která na Cherev-oru propukla, Chaavar’imi nazývána jako „Me-elad”, tedy „Rybí kost”. Nemoc začíná horečkou, kašláním, poté přechází do píchání krku, který jeden z prvních nemocných popsal jako ‘zaskočenou rybí kůstku’, odtud ten název; a končí to křečmi a buď se nemocný udusí, nebo si vykašle plíce (to se liší podle typu choroby).

5 741 BBY
Na Me-elad zemřelo už více než 1/2 veškerého původního obyvatelstva. Chaavar’im panikaří, Daa’kar III. umírá.

5 740 BBY
Zbylí Chaavar’im se rozprchli všude po planetě, bojí se k sobě navzájem přiblížit.

5 711 BBY
Chaavar’im pomalu začínají žít spolu dohromady.

5 703 BBY
Na trůn se dostává vnuk Daa’kara III.

4 643 BBY
Zrození Pe’ezaara I. z klanu Xystri’mů, druhého jedince citlivého na Sílu v historii Chaavar’imů, o kterém byly dochované nějaké spisy.

4 600 BBY
Pe’ezaar I. přijde na svou citlivost k Síle.

4 558 BBY
Pe’ezaar I. zabíjí Daa’kara VIII. a ujímá se trůnu. Tímto okamžikem začíná hrůzovláda klanu Xystri’mů.

4 557 BBY
Pe’ezaar I. nařizuje zničení veškerých staveb a památek po klanu Maachtani.

4 539 BBY
Atentát na Pe’ezaara. Ten jako trest nechal popravit téměř 10 000 všech možných Chaavar’imů, kteří mu zrovna přišli pod ruku a kteří se ještě z Me-eladu úplně nevzpamatovali. Zavádí (teď už oficiálně) absolutismus. Tento rok je v historii Chaavar’imů známý jako jeden z nejkrvavějších roků v jejich známých dějinách.

4 521 BBY
Narození Morrich’maje z klanu Ach-Arschvereisch, třetího známého jedince citlivého na Sílu v historii Chaavar’imů, jinak také známý jako „Juchtaan”, čili „Pečínka”.

4 513 BBY
Morrich’maj objeví svou citlivost k Síle. Svým rodičům o tom řekne o rok později, když své schopnosti jakž takž zvládl, ti ho poté vidí jako spásu Chaavar’imů před Pe’ezaarem a jeho hrůzovládou.

4 509 BBY
Pe’ezaar přijde na Morrich’majovu existenci.

4 508 BBY
Pe’ezaar zabije Morrich’maje (usmaží ho v blescích Síly, Morrich’maj není dost mocný, aby mu mohl vzdorovat; díky tomu dostal svou posměšnou přezdívku) a tím si obhájí své místo na trůně.

4 507 BBY
Pe’ezaar nechal zabít Morrich’majovi rodiče (shodil je do aktivního vulkánu), aby nikdo nemohl ohrozit jeho vládu. O půl roku později skončili stejným způsobem i Morrich’majovi sourozenci.

4 505 BBY
Pe’ezaar touží po větší a větší moci; po ovládnutí svých schopností. Proto zavedl otrokářství a feudální systém. Do otroctví se nejprve dostal celý “provinilý klan” - pocházel odtamtud jedinec, který se ho pokusil ohrozit, postupně se přejde na různé vazby na jiné klany - jakékoliv. Otroci jsou nuceni mu sloužit jako “pokusní králíci”, jinak nazývaní Pahr-Pahrim.

4 497 BBY
Všechny klany se shodly na tom, že krále posedl Kousus (zbláznil se) a vymýšlejí plán, jak se ho zbavit.
Narozena Daa’er (také z klanu Xystri’mů), čtvrtý Chaavar’im a zároveň první zaznamenaná žena citlivá na Sílu.

4 496 BBY
První vzpoura otroků, potlačena Pe’ezaarovy blesky. Tento den je odtěď navždy připomínán, zprvu slavnostně, po králově skonu byl ten den držen po celé planetě půst - zahynulo 3 640 vzbouřených otroků, 27 služebných, které se někomu náhodou, omylem připletly do cesty, generál a Pe’ezaarova matka, jelikož ji ze vzpoury vinil. Pravda byla, že se několikrát snažila svého syna zbavit jeho záliby, ale jestli to byla pravda, to se nikdy nikdo nedozvěděl. Generála zavraždili jako rukojmího otroků.
Klany svoji debatu odložily na dobu neurčitou, vše se vrátilo do starých kolejích.

4 487 BBY
Druhá vzpoura otroků, ne tak krvavá jako 1. vzpoura, zčásti to bylo kvůli tomu, že se Pe’ezaar zrovna učil ovládnutí mysli.

4 452 BBY
Daa’er přišla na své nadání v Síle. Pamatujíc toho, co se stalo Morrich’majovi a jeho rodině, raději uteče a od té doby žije jako poustevnice. Své nadání se rozhodla nevyužívat, či jen minimálně k léčení ostatních.
Narozen Haa’arvan z klanu Moshjim.

4 442 BBY
Třetí vzpoura otroků, tentokrát jim trochu pomohly i klany zvenčí. Přesto že ten den zemřelo snad více lidí než kdy před tím, přesný počet se nikdy nikdo nedozví, nebyla prolita jediná kapka krve. Pe’ezaar je všechny doslova vymazal ze světa - vysál z nich Sílu a oni se doslova rozplynuli.
Jeden Chaavar’im, kterého Daa’er léčila, objevil její nadání v Síle.

4 441 BBY
Chaavar’im, který objevil Daa’eřino nadání v Síle se rozhodl přinutit jí bojovat proti Pe’ezaarovi. Souhlasí až potom, co jí něco přimýchá do pití.

4 439 BBY
Daa’era pomalu získává Chaavar’imy na svou stranu.

4 438 BBY
Vypukla Velká Revoluce, když Daa’eřino vojsko vtrhlo do pevnosti Pe’ezaara. Došlo k souboji Pe’ezaara a Daa’ery, zkončilo to (velmi nečekaně) smrtí obou. Když totiž Pe’ezaar vysával veškerou životní sílu z Daa’ery, někdo ho bodl do zad. Na následky svého zranění zemřel.
Obyvatelé mezi sebou válčili o trůn. Nakonec se opět uchytily klany.
Končí hrůzovláda klanu Xystri’mů.

4 430 BBY
Haa’arvan se dostal do čela svého klanu, začíná lstí sjednocovat klany pod svou nadvládu.

4 427 BBY
Haa’arvan teď vládne všem klanům na celé Cherev-oru, nicméně si uvědomuje, že pokud nechce skončit stejně jako jeho předchůdce, bude muset něco udělat jinak. Proto zavádí Cerkin (=parlament) a tím i konstituční monarchii.

4 423 BBY
Haa’arvan upravuje tamní ústavu, ruší např. otroctví.

4 422 BBY
Haa’arvan dal rozkaz k opětovnému vystavění budov a památek, zničených za doby před ním.

4 419 BBY
Začal zlatý věk na Cherev-oru.

3 984 BBY
Smrt Haa’arvana v důsledku Me-eladu (nemoc “Rybí kost”), Chaavar’imové se obávají další pandemie. Nastává chaos, ten se snaží zklidnit Haa’arvanův syn, který se na trůn dostal po svém otci.

3 983 BBY
Pandemie se nekoná, místo toho došlo k objevení elektřiny a prvních strojů jí poháněných.

3 976 BBY
První vadný model elektrických strojů. Naštěstí se jednalo o malou nehodu, takže nikdo nezemřel, nicméně byla zakázaná veškerá elektřina na celé planetě.

3 872 BBY
Začíná se rozvíjet průmysl, probýhalo zdokonalování již vymyšlených věcí a vynalézaly se nové.

3 350 BBY
Na planetě nouzově přistáli zástupci Republiky.
Když se s nimi vypořádali, byly na planetě zakázané všechny technické vymoženosti, aby se bohové nehněvali - mělo se za to, že za návštěvu neznámé lodi používající elektřinu může hněv bohů a hlavně věcí kolem nich, jelikož je zneužívali na vynálezy.

3 296 BBY
Vynálezy jsou opět pozvolna povolovány, poté co je král shledá užitečnější než své sloužící.

2 974 BBY
Rozsáhlou část planety zasáhlo zemětřesení, či jeho následky (Tsunami apod.), díky tomu se Cerkin rozhodne vydat zákon, ve kterém zakáže veškeré technické vymoženosti. Král (Haa’arvan IV.) s tím nesouhlasí, proto je sesazen a uvrhnut do vězení. Na trůn se dostává jeho syn.

2 971 BBY
Haa’arvan IV. uniká za pomoci svých vztoupenců z vězení, jde zpět k sobě do hradu, kde se zbaví svého syna a znovu nastoupí na trůn.

2 969 BBY
Haa’arvan IV. rozpouští Cerkin, zavádí absolutismus.

2 965 BBY
Syn Haa’arvana IV. se pokusil utéct, nicméně ho zradili ti, kteří mu měli pomoct uprchnout vidinou většího zisku peněz od krále.
Haa’arvan IV. se rozhodl, že si řádně promyslí, co s ním udělá, do té doby ho posadil do vězení a z hněvu ho tam nechal mučit.

2 964 BBY
Ha’arvan IV. se po dlouhém rozmýšlení rozhodl, že už vládl dost dlouho a tak chtěl svou korunu předat svému synovi. Nicméně jeho syna mezitím umučili.
Král ze smutku spáchal sebevraždu.

2 934 BBY
Narozen Achat-Shwerosh I. (To’ov).

2 899 BBY
Po dlouhé době plné bojů o trůn, protože Ha’arvan IV neměl nástupce, se vlády ujal Achat-Shwerosh I.

2 881 BBY
Achat-Shwerosh I. zavádí mnoho nových pravidel a reforem, nejdůležitější je v tomhle roce mimo jiné daňová rovnost a změnil pravidlo, jakým se dříve určovalo množství odevzdaných peněz na osobu - odteď se vybírají daně podle výše příjmů, ne podle postavení ve společnosti a neexistují žádné úlevy, ani pro šlechtu.

2 880 BBY
Byla vydána reforma zakazující mučení a inkvizice.

2 879 BBY
Byl umírněn tvrdý feudální systém zaveden Pe’ezaarem.

2 854 BBY
Byl opět zaveden Cerkin.

2 812 BBY
Byl narozen Shaa’alammoon z klanu Peahry, pátýa poslední známý jedinec citlivý na Sílu.

2 786 BBY
Shaa’alammoon zjistí, že je citlivý na Sílu.

2 782 BBY
Achat-Shwerosh I. se postupně stal velmi populárním, také díky své štědrosti. Díky tomu dostal přízvisko “To’ov”, čili “Dobrý; Štědrý”

2 779 BBY
Shaa’alammoon měl v plánu ujmout se trůnu, jako to jedinci citliví na Sílu dělávali před ním, ale když mu Achat-Shwerosh poskytne prostředky pro pomoc své sestry (neměl peníze na léčbu), rozhodne se počkat, než umře a pak až se ujmout vlády.

2 778 BBY
Hlavním městem se stává Oshwah.

2 768 BBY
Král se začal chovat divně v takovém smyslu, že začal být považován a blázna (např. jednou chtěl dát žebrákovi u brány do svého sídla svůj kapesní nůž k jídlu). Shaa’alammoon tuší, že jeho okamžik už každou chvíli nastane.

2 733 BBY
Achat-Shwerosh dal nějakému Chaavar’im své sluhy, následně se ztratil a zemřel hlady. Na trůn se dostává Achat-Shweroshův syn.

2 732 BBY
Shaa’alammoon vyzval Achat-Shweroshe II k souboji o trůn a stává se novým králem.

2 703 BBY
Začala výstavba Syych’naghnogie, jedné z dominant planety.

2 658 BBY
Začaly se používat peníze jako jednotná měna, doteď fungoval primárně výměnný obchod.

2 603 BBY
Rozvoj obchodů a zlepšilo se i zemědělství.

2 578 BBY
Zlatá éra na Cherev-oru končí.

2 569 BBY
Smrt Shaa’alammoona I., trůn pro sebe získal Shaa’alammoonův syn Shaa’alammoon II. Byl velmi egoistický a povýšený (např. o sobě říkal, že ovládá slunce a to se od té doby říká o všech panovnících).

2 542 BBY
Několik let v řadě bylo velmi chudých na potravu kvůli přílišnému vedru, Chaavar’im toho viní jejich krále, protože on přece vládne slunci. Začínají nepokoje.

2 541 BBY
Je hladomor, proto obyvatelé na protest a na uvolnění slunce z blízkosti jejich planety vtrhnou do podvodního paláce Shaa’alammoona II, kde zrovna přebýval vyhodili ho z okna.

2 540 BBY
Shaa’alammoon II se chce obyvatelům pomstít, proto pronese proslov, ve kterém zdůrazňuje, že sucho a horko ještě zhorší. O několik dnů později nastanou záplavy, zprvu jsou velmi výtané, poté nazývány Jaa-jin Gaa’dhool (= Velká voda).

2 538 BBY
Jaa-jin Gaa’dhool je teď mnoha Chaavar’imy proklínána, jiní to vnímají jako trest bohů a další (kterých je nejméně) to považují za trest od Shaa’alammoona II., ale ti jsou okřikováni, že jim přece sliboval sucho. Díky speciálnímu dýchacích systému Chaavar’imů si žádné újmy na životech nevyžádala, ale poškození památek a obecně věcí je vysoké.

2 537 BBY
Začátkem roku konečně skončila Jaa-jin Gaa’dhool, král se z toho snaží co nejvíce vytěžit, ale moc se mu to nedaří, ve společnosti je obecně hodně neoblíbený.

2 518 BBY
Král vydal příkaz pro vojáky - odteď chodí mezi civilisty, mají právo je kdykoliv zajmout, prošacovat, atd.; zároveň zavádí Aachraash (= tajná policie).

2 516 BBY
Napětí na celé planetě se stupňuje. Aachraashi si postupně dovolují více a více.

2 510 BBY
Poté, co byl Aachraashimi zajmut ředitel jedné vysoké školy (a ta byla zavřena) se žáci a učitelé vydali protestovat do ulic. Postupně se k nim přidávali další a další Chaavar’imové, kteří už takhle o někoho přišli, či s královou politikou nesouhlasili. Povztání bylo krvavě potlačeno.

2 502 BBY
Chaavar’im, kteří si doteď ‘lízali rány’ se opět vydali do králova paláce (tentokrát toho nadzemního) a jali se vyhazovat všechno a všechny, kteří jim přišli do rukou z oken. Dříve, než se dostali ke královi, byli všichni buď zajati, nebo postříleni.

2 499 BBY
Shaa’alammoon II rozpustil Cerkin a prohlásil se císařem.

2 495 BBY
Císař se rozhodl zajaté defenestranty pozabíjet.

2 454 BBY
Císař se rozhodl, že přesídlí do Syych’naghnogie k velké nelibosti kněžích, které nedbal. Když mu vyhrožovali hněvem bohů, vyhrožoval on jim popravou a proto ho (většina) nechali, ať si žije kde chce.

2 411 BBY
U císaře se objeví nemoc Gaahra (=Epilepsie).

2 387 BBY
Císař pravděpodobně v noci dostal jeden ze svých záchvatů - ráno ho sluhové našli mrtvého, ležícího na zemi, bez zjevné příčiny smrti, nebo se ji alespoň nikdo neobtěžoval uvést. Na trůn nastupuje císařův syn Shaa’alammoon III.

2 385 BBY
Shaa’alammoon III. se stěhuje zpět do paláce, kde sídlili vládci před jeho otcem.

2 363 BBY
Obyvatelé se báli, že bude stejný jako jeho otec a proto Shaa’alammoon III. opět svolal Cerkin. Situace je i přesto stále napjatá.

2 342 BBY
Shaa’alammoon si moc dobře uvědomuje napětí a proto ruší Aachraashe. Dojde k uvolnění situace.

2 320 BBY
Začala stavba Mee-ehledthu.

2 314 BBY
První sebevražda se skokem z Mee-ehledthu.

2 305 BBY
Byli objeveny jeskyně s předměty datovanými zhruba do doby 2 000 let před první zmínkou o Chaavar’imech. Momentálně se jedná o nejstarší pozůstalosti z této planety.

2 296 BBY
Počet sebevražd na Mee-ehledthu už před nějakou dobou přesáhl 2 000, proto Cerkin rozhodne o tom, že bude zabezpečen.

2 274 BBY
Hlasování o přejmenování Mee-ehledthu na Ehr-Canach, tedy ‘Most smrti’. Nevyšlo to, ale tento název se přesto uchytil.

2 265 BBY
Ehr-Canah byl definitivně uzavřen a bylo odhlasované jeho zbourání.

2 231 BBY
S objevením ethanolu nastal velký pokrok v chemii a rozmohlo se i jeho využívání v nápojích.

2 215 BBY
Rozmohl se hazard a alkohol, i ve velkých a vyspělých městech jako Oshwah či Dehr-Elvion.

2 201 BBY
Mimo alkohol se na scénu dostává i prodej drog, např. Chaalvah.

2 173 BBY
Nastalo zatmění měsíce. Chaavar’im zpanikařili, jelikož si mysleli, že je duchové chtějí za něco potrestat. Pak to někdo svedl na alkohol - každému je špatně potom, co se ho vypije moc, to je určitě zlé znamení! - a tak došlo k jeho zakázání.

2 066 BBY
Byly zdokonaleny Bluchciin (stroje na výrobu “obřích bublin” - Bluchciin -, díky kterým Chaavar’im mohou bydlet v suchu i pod vodou, odteď už nedochází k nenadálým výpadkům, nebo ne až tak často).

2 000 BBY
Opět se rozmáhají technické vymoženosti a je rozvíjen průmysl, ale po opakovaném varování duchovenstva a poté i Shaa’alammoona III se od průmyslu opět odešlo, i když ne úplně.

1 956 BBY
Byly zdokonaleny dopravní prostředky, začal se používat speciálně uzpůsobený podvodní motor, přičemž se Chaavar’im snaží být co možná nejšetrnější k přírodě kolem sebe, aby si proti sobě nepoštvali duchy přírody.

1 954 BBY
Bylo zavedeno něco jako hromadná doprava a s tím přišly i dopravní předpisy.

1 934 BBY
První dopravní srážka, která skončila smrtí.

1 910 BBY
Zavedena povinná školní docházka - na 14 let, dále také Cerkin upřesnil povinné předměty.

1 887 BBY
Byl vydán příkaz k sjednocení jazyka, odteď se používá jazyk vládnoucího klanu, tedy Chaavrit, protože až doteď každý klan mluvil hlavně svým jazykem, a vzhledem k tehdejšímu mísení klanů se nedalo dost dobře dorozumět. Ostatní jazyky byly zakázány.

1 882 BBY
Chaavar’im si začali uvědomovat, že chtějí mluvit svými jazyky a že nechtějí, aby byly zapomenuty.

1 873 BBY
První jazyková revoluce, kdy se protestující Chaavar’im vyhrnuli do ulic. Byla potlačena během několika měsíců a tahle revoluce je na planetě známá hlavně tím, že při ní nezazněl jediný výstřel. Král to natolik uměl s jazykem, že je dokázal přinutit udělat to, co po nich chtěl, bez výhrůžek a nemusel jedinkrát ustoupit. Díky tomu ale celkové potkačení revoluce trvalo takovou dobu.

1 821 BBY
Druhá jazyková revoluce, tentokrát polačena vojsky, aby to bylo rychlejší.

1 767 BBY
Shaa’alammoon III z neznámých důvodů umírá - najednou si lehl na ulici na zem a zemřel. Doktoři, teď už (většinou) na lepší úrovni, nenašli žádné známky otravy či něčeho podobného. Tato záhada zůstává nevyřešená.

1 766 BBY
Na trůn se dostává syn Shaa’alammoona III. Shaa’alammoon IV.

1 721 BBY
Třetí jazyková revoluce. Ta byla potlačena téméř ještě předtím než vypukla (díky zradě zevnitř) a všichni vůdci byli popraveni.

1 702 BBY
Byl vydán zákon, že odteď bude každý, co používá jiný jazyk než Chaavrit zneškodněn.

1 692 BBY
Do služby byli opět povoláni Aachraashové.

1 668 BBY
Chaavar’im se začínají stěhovat pod vodu, kvůli nadcházející době ledové.

1 643 BBY
Dobu meziledová pomalu začíná střídat doba ledová.

1 622 BBY
Shaa’alammoon IV. se svými sourozenci viděl umírat svou matku. Jeho sestra brečela a to ho donutilo uvažovat nad emocemi těch, kteří umírají a nad emocemi blízkých daného Chaavar’ima, kteří to vidí. Proto se mu v hlavě zrodil plán.

1 614 BBY
Shaa’alammoon IV. zrušil zákon zakazující mučení.

1 599 BBY
Shaa’alammoon IV. o sobě prohlásil, že měl vizi dalšího jedince citlivého na Sílu, jak se ho pokusí zbavit moci a zabít. Proto udal popis toho dítěte a jeho rodiče či známí ho měli pod trestem smrti přivést. Protože to byl popis velmi obecný, před branami jeho paláce se udělala velká fronta rodin.
Rodiče vždy od dětí oddělil a dal jim zbraň. Tou pak měli (dle jeho rozkazu) své dítě zabít. Vždy je posílal do jedné místnosti a skrytým oknem je tam sledoval.
Většinou svého potomka na vládcův rozkaz zabili a když ne, tak tam vtrhli stráže a zabili rodiče přímo před zraky dítěte, které zkončilo v žaláři, kde bylo mučeno, dokud nezemřelo - ale o takové už neměl Shaa’alammoon IV. zájem.

1 587 BBY
Shaa’alammoonova sestra (Nachdii) si uvědomila zálibu svého bratra, a když tahle přišla o své dítě, rozhodla se proti tomu něco udělat.

1 877 BBY
Nachdii otrávila Shaa’alammoona IV. a protože se přišlo na to, že to byla ona, byla popravena, aby se duchové nehněvali. Na trůn se dostává Shaa’alammoon V.

1 875 BBY
Shaa’alammoon V. umírá na Pshinimmks (= chřipka), protože nemá žádného nástupce, tak se na trůn dostává jeho mladší bratr, což bylo až doteď neslýchané. Přijímá jméno Shaa’alammoon VI.

1 832 BBY
Umírá Shaa’alammoon VI., na tu samou nemoc, na jakou zemřel i jeho bratr. Neměl žádné nástupce, proto nastávají boje o trůn.

1 831 BBY
Chaavar’im se rozhodli, že uspořádají volby. Vyhrál je Jehruintan I., z klanu Daaron’noonů.

1 818 BBY
Pandemie Pshinimmksu, na kterou zemře téměř 1/3 dosavadní populace.

1 816 BBY
Pandemie ustupuje, nicméně nemoc jako taková z populace nevymizela.

1 539 BBY
V každém městě po celé planetě bylo mnoho akcí připomínajících jeden z nejkrvavějších roků v celé známé historii Cherev-oru, od které uplynulo 3 000 let.

1 476 BBY
Jehruintan I. umírá, na trůn se dostával Jehruintan II.

1 188 BBY
Jehruintan II. se dobrovolně vzdal trůnu ve prospěch svého syna, Jehruitana III.

1 000 BBY
Opět se zlepšilo lékařství, bylo vyvinuto mnoho léků, mimo jiné proti Pshinimmksu a Me-eladu.

988 BBY
Bylo vynalezeno očkování.

975 BBY
Na obloze byla spatřena malá modrá kolečka se stopou (iontový motor lodi), takže Chaavar’im zpanikařili, že se na ně duchové opět hněvají. Tentokrát ale nevěděli proč, proto k žádné změně v zákonu nedošlo.

903 BBY
Archeologické vykopávky odhalily nejstarší město na Cherev-oru, staré asi 10 000 let.

871 BBY
Byly zušeny cechy.

822 BBY
Byla objevena nejstarší zkamenělina zvířete, které žilo zhruba před 19 000 lety. Jedalo se o okřídlenou rybu, která již pravděpodobně vyhynula.

796 BBY
I když byla doba ledová, vědci říkali, že led není tak tlustý jako by měl být, že se planeta otepluje. Nikdo tomu nepřikládal velkou váhu.

755 BBY
Jehruintan III. umírá na zástavu srdce, na trůn se dostává Jehruintan IV.

707 BBY
Jehruintan IV. zemře na otravu, když se rozhodl, že ochutná jedovaté bobule - je přece král, nic se mu nemůže stát - a tak se na trůn dostává Jehruintan V. - nebo by se tam alespoň dostal, kdyby byl na to dost starý, ještě ani nemá dokončených povinných 14 let školy. Proto za něj na tu dobu vládne Cerkin a jeho matka.

700 BBY
Jehruintan V. má konečně za sebou povinné základy, nicméně jeho matka si vládu na trůnu (jako první žena v celé známé historii) velmi užívá a ještě ho tam nechce pustit. Nenápadně ho přinutí k dalším letům studia, tak, aby nikdo nepojal podezření.

689 BBY
Cerkinu se přestává líbit, že ještě pořád vládne Jehruintanova matka (Chajiva I.). Když jim zahrozí jejich zrušením nebo popravou, už nic nenamítají.

673 BBY
Chajiva I. ruší Cerkin poté, co se jí pokusí sesadit.

651 BBY
Jehruintan už nechce dále čekat a tak vyzval svou matku, aby se svého trůnu dobrovoně vzdala. Přidalo se k němu i duchovenstvo (kvůli tradici), ale protože její vláda většině obyvatelů nevadí, žádná revoluce se nekoná.

645 BBY
Když Jehruintan viděl, že se mu podpory u Chaavar’imů nedostane, rozhodne se, že si pomůže sám.

612 BBY
Jehruintan V. se pomalu vetřel až do blízkosti své matky a otrávil jí. Následně to svedl na jednoho sluhu a ujal se trůnu. Sluha šel za svůj čin do vězení.

585 BBY
Chaavar’im byli zvědaví, co se děje nahoře, nad ledem. Proto se vypravila skupinka dobrodruhů, která si prosekala cestu ledem ven na povrch, aby vyzkoumala, jestli se tam opravdu scházejí bohové, jak se říkalo. Skupinka se už nikdy nevrátila a jejich těla se nikdy nenašla.

513 BBY
Byla objevena jeskyně plná podivných krystalů u města Jeewruincho. Město tam zorganizovalo prohlídky a velmi na tom zbohato.

500 BBY
Byl založen 1. ústav pro Chaavar’im posedlé Koususem.

488 BBY
Je to 500 let od vynalezení očkování a to se odteď začíná oslavovat, podobně jako tomu je u akcí připomínajících jeden nejkrvavějších roků v celé známé historii Cherev-oru.

450 BBY
Do ústavu pro posedlé Koususem byla převezena nejmladší Chaavar’im, která se tam kdy dostala. Na prohlídce Krystalové jeskyně (pojmenované Craiwahr Staho’der) se asi desetiletá holčička odtrhla od skupiny a ztratila se. Když jí po dvou dnech našli, držela v rukou jeden ze vzácných krystalů a prohlašovala, že k ní duše toho kamene mluví a že ji k sobě vábila. Jenže duše věcí mluví jenom k nejvyššímu Bohu a když si tvrdohlavě stála za svým, dostali její rodiče na výběr - buď bude zabitá za kacířství, nebo jí tam převezou.
Nicméně stejně jí někteří považovali za kacíře a tak byla zavražděná o několik týdnů později.

407 BBY
Byla založená Velká knihovna v Gaahristicu, s myšlenkou toho, že se tam budou pořizovat kopie všech knih a jiných spisů.

370 BBY
Jehruintan V. se rozhodl že opět povolí všechny jazyky. Nicméně už nikdo jiný jazyk než Chaavrit neovládá, takže se prakticky moc nezměnilo.

329 BBY
Jehruintan V. zemřel. Byl to jeden z mála panovníků, který zemřel stářím. Na trůn se dostává jeho vnuk, Jehruintan VII.

250 BBY
Jehruintan VII choval celý svůj život velké nechutě k Aachraashům, proto je ruší a to tak že napořád.

212 BBY
Velká knihovna shořela při Velkém požáru v Gaahristicu.

197 BBY
Cerkin odhlasoval opětovné vystavění Velké knihovny, ale to se nikdy nestalo, podobně jako tomu bylo u Mee-ehledthu.

138 BBY
Jehruintan VII. souhlasí s vědci ohledně podivného oteplování jejich světa, proto se ve spolupráci s nima snaží přijít na něco, jak tomu zabránit. Začal se k tomu přiklánět, když byl nalovu a nemohl ulovit svou oblíbenou pochoutku - schiw, rybu žijících pouze na velmi chladných místech a za doby ledové se prý normálně přemnožuje, nicméně on ji nezahlédl ani jednou, z čehož usoudil, že zde není dost velká zima na to, aby tu žila a že je potřeba s tím něco dělat. Této myšlenky se nadšeně chytili vědci a aktivisté, zabývající se podobným problémem.

107 BBY
Bylo dokázáno, že planeta je kulatá.

82 BBY
Nastal další pokrok v lékařství, díky prvnímu úspěšnému nahrazení končetiny.

60 BBY
Bylo dokázáno, že planeta obíhá kolem slunce.

21 BBY
Úspěšná transakce orgánu.

0 BBY
Zaveden nový letopočet a kalendář. Odteď se říká před narozením Pe’ezaara a po jeho narození - obyvatelé se ho stále bojí a vzpomínají na jeho vládu s úctou, přestože během ní rozpoutal tolik hrůzy a zkázy.

36 ABY
Banda aktivistů se rozhodla vystupovat proti Bluchciinům, že prý je to napodobování bohů. Málokdo tomu přikládá větší váhu, protože i bohové spí a jedí, takže proč by nemohli bydlet stejně jako oni v suchu? Aktivisté takovéhle myšlenky pokládají za kacířství a říkají, že se Chaavar’im od původního náboženství nebezpečně odklonili a to začíná několika přemýšlivějším Chaavar’imům vrtat hlavou.

42 ABY
Napětí ohledně otázky náboženství se stále stupňuje.


Příběhy, povídky a legendy:
Legenda o vzniku Chaavar’im:
Na začátku byli bohové a aby měli kde žít, utvořili si několik Bublin (planet), každý bydlel v jedné. Na planetách nebyl nikdo jiný než oni a proto si nejmladší z bohů, Mohry, připadal sám. A tak si vymodeloval z jemných materiálů z Bublin ostatních bohů hračky ve tvaru Chaavar’imů. Ale nelíbilo se mu, že nic nedělají - chtěl, aby žili. Proto se jednou vydal do Bubliny kde žil Al-Resh a ukradl mu několik schránek, kterými oživovat předměty (Roshim) a nasadil je na své panáčky. A tak oživli první Chaavar’im.
Nicméně to viděli duše věcí, kterě to ihned řekli Maa’lehovi, nejvyššímu bohu a ten mu přikázal zničit své živé hračky. Ale Kousus se přidal na jeho stranu a spolu schovali Chaavar’imy do jedné Bubliny - planety, kde přežívají pod podmínkou, že o sobě nikdy nedají vědět (že nikdy nevyletí na nebe, jenom, až zemřou) a že se k věcem na své planetě budou chovat ohleduplně, aby si nemuseli stěžovat nejvyššímu bohovi.

Raghlel gurest (= pomsta duchů, jde o nouzové přistání obchodní lodě Republiky), 3 350 BBY:
Jednoho dne musela na planetu nouzově přistát obchodní loď na Ojom. Zprvu je zdejší obyvatelé považovali za duchy zemřelých, kteří se jim přišli pomstít z nebes, báli se jich, ale nakonec je ve spánku unesli a přivedli za svým vládcem v jeho podvodním sídle. K jejich smůle ale nevěděli, že neumějí dýchat pod vodou, proto je všechny utopili. Vládce si ale myslel, že jenom spí, proto je při jistotu nechal rozčtvrtit a kousky jejich těl vhodit do lávy jednoho aktivního vulkánu na souši. Jejich loď je (bez popravy) následovala, ale tento historický okamžik je stále vrytý v myslích obyvatel, notně ovlivnil jejich vážení si věcí, aby se na ně duchové opět nehněvali.
Co se o této situaci říká na Cherev-oru:
Duchové na nebesích se jednou rozhněvali, kvůli kacířství na Cherev-oru - využívali věci k něčemu, co nebylo jejich osudem. Proto sestoupili v podobě obrovské, kovové konzervy na pahorek Chrrro’umu a z toho vyšlo několik vybraných duchů, těch nejdůležitějších z celé výpravy, v podobě několika rozličných tvorů. Vůdce, bílý duch s dvěma dlouhými výrůstky na hlavě - určitě to byl duch nějakého korálu - jim dal několik rozkazů v úplně cizí řeči a oni začali vyskládávat nějaké věci ven, pravděpodobně to byli mučící a vraždící nástroje, vzhledem k tomu, co hlídka nahlásila.
Když padla noc, duchové šli zpět do konzervy, kde se uložili ke spánku. Skupina Chaavar’imů tam na rozkaz krále vtrhla, svázala je a dovedla k němu. Cestou se vzbudil jenom bílý vůdce, který se s Chaavar’imy chvíli pral, nicméně nebyl úspěšný (asi díky tomu že mu svázali i dvě chapadla vyrůstající z jeho hlavy, takže jim jimi nemohl ublížit, tento skutek je dodnes považován za velmi chytrý a hrdinský), a tak znova usnul.
Když se dostali ke královi, nikdo z nich se už neprobudil, a to ani když je nechal král rozčtvrtit, ani když kousky jejich těl házeli do lávy jednoho aktivního vulkánu spolu se zbylými duchy v podobě velké kovové konzervy, na které zlámali mnoho přístrojů, ale rozebrat se jim to nepovedlo.

Objevení Craiwahr Staho’deru (jeskyně s přírodními Kyber-krystaly), 513 BBY:
Jednou se skupinka asi osmi záškoláků vydala do města, jelikož neměli co dělat. Došli do jednoho krámku a vsadili se, jestli jeden Chaavar’im - Daachrien z klanu Shrruum - ukradne kus nějaké ryby. Daachrien to udělal, nicméně si ho prodavač všiml a běžel za ním (následovaný zbylou skupinkou).
Daachrien plaval až na kraj města a když se ho rychlý prodavač stále držel, nezbylo mu, než vyrazit z města pryč. Doběhl až ke skále za městem, kde ho prodavač zahnal do kouta a kde ho praštil tak, že odletěl o další kus dál. Nicméně právě tam se nacházel vchod do jeskyně, zasypaný štěrkem, který on proletěl až na druhou stranu.
Tam narazil na první Kyber-krystaly.
Když ho jeho kamarádi vyhrabali, ihned to šli do města nahlásit. A tak byla oficiálné objevena Craiwahr Staho’der.

Odpovědět

Zpět na „Projekty“