Epizoda -15°C, Vánoční Silový Duch

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6462
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Epizoda -15°C, Vánoční Silový Duch

Příspěvek od Jordi Linx »

Před mnoha lety v galaxii v předaleké galaxii ...

*Následující text rolujte pomalu*

Kód: Vybrat vše

Star Wars

Epizoda -15°C
Vánoční Silový Duch

V galaxii nastal čas vánoc a atmosféra se rozšířila mnohem rychleji, než jakýkoliv Sithský pokus o získání kontroly nad celou galaxií.Postihlo to všechny planety od Coruscantu až po Korriban a není tomu žádného úniku.

Do bitvy o Yavin zbývá ještě přes 3997 let a galaxií nyní otřásá hrozba Sithů v podobě skupiny Krath a na moci získávajícího Exara Kuna. Mezi nejnovější členy Krathu patří i Ulic Qel-Droma, jehož opečovává Aleema Keto a nyní pro něj chystá své speciální cukroví.

Exar Kun mezi tím vymýšlí informace, jak získat skryté informace a zdroje v Chrámu Jedi, jenž není stále tolik využívaný jako knihovna na Ossus, když zrovna prošel okolo půjčovny kostýmů a nemohl si nevšimnout toho, jenž je pro Vánoce tak symbolický.

Aleema si pobrukovala melodii, kterou skladatelé dle všeho objeví až za několik desítek století k výročí založení Impéria, a pečlivě sledovala kuchyňský budík. Konečně zazvonil a Aleema se nadšeně vrhla k troubě, otevřela ji a vyndala plech speciálního cukroví udělaného ze speciálního těsta. Nádherně černé cukroví s červenou polevou, každý kousek vypadal jako hlava jednoho z mistrů Jedi sedících v Radě a jejich krk byl vždy patřičně červeně ozdoben. Pohledem sjela na poličku svých kuchyňských přísad počínaje krví leviathana, přes drápky vornskrů až po ocásky ysalamiriů. Při vaření zjistila, že už jí docházejí chlupy jak z ewoků, tak wookiů, ale to by spravil jeden výlet. Přivonila k libé vůni cukroví, jehož aroma přípomínalo pach čerstvě zabitého Jediho a spokojeně se usmála nad svým výtvorem, nyní už jenom trpělivě čekat, jak bude reagovat Ulic.

Exar Kun stál před zrcadlem v obchodě a prohlížel si uniformu Santa Clause, kterou si právě vyzkoušel. Jeho obvykle atletická a štíhlí postva, jakoby získala třikrát tolik váhy a zrovna přes břicho.
„Ten kostým vás sluší moc dobře, ani bych neřekl, že nejste sktuečný.“ usmíval se zpoza něho obtloustlý prodavač, ale Exar moc dobře věděl, že mu lže. S jeho schopnostmi v Síle to nebyl problém vycítit a navíc sám moc dobře viděl, jak hloupě v tom vypadá, ale plán byl plán.
„Dobře, beru to.“ odpověděl nakonec suše a prodavač se rozzářil štěstím.
„To bude dělat 2500 kreditů pane.“ vystřelil okamžitě cenu a Exar se na něj otočil se žlutýma žhnoucíma očima.
„Dáte mi pět set kreditů, oblečete do té směšné bílé uniformy vojáka a budete hodinu tancovat před Chrámem Jedi a křičet – za 4000 let se vrátím s bratry a uděláme vám tu rekonstrukci.“ pronese rozezleně rukou a mávne rukou, aby prodavač došel k pokladně, vylovil pětset kreditů a poté pokračoval přesně tak, jak mu Exar nařídil.

Rytířka Jedi Nomi Sunrider měla před sebou natažené ruce, vypláznutý jazyk do strany úst a s polozavřenýma očima sledovala množství levitujících vánočních ozdob okolo obřího vánočního stromečku. Cay Qel-Droma ji s odstupem pozoroval a přál si, aby už znova nemusel uklízet rozbité ozdoby. Jednalo se totiž již o třetí pokusu 'rychlého vyzdobení' stromečku a Cay zalitoval, že neprošel jeho návrh 'Nechme to udělat younglingy', protože současné zdobení rozhodně nebylo rychlé. Jediné pozitivum viděl v tom, že Nomi alespoň nepekla a přenechala to cathařance Sylvar. A zatímco Tott Doneeta a Qrrrl Toq balili dárky pro younglingy, on musel pomáhat Nomi s výzdobou. Nomi konečně posadila výzdobu na stromek a Cay si oddechl, konečně se zdálo, že se vše podařilo.

Aleema nervózně postávala před Ulicem a čekala, co řekne na její várku cukroví, které před něj právě postavila. Ulic si jej trochu nedůvěřivě prohlížel, zatímco Satal, Aleemin bratr, stál v bezpečné vzdálenosti. Nakonec se přecejenom nadechl a vzal si kousek, který měl podobu hlavy Arcy Jetha, a po dvou třech rychlých žvýknutích jej spolknul. Palčivý pocit jím projel od paty až po konečky vlasů, v ústech mu bylo jako na lávových polích Mustafaru a potil se více, než po maratónu na Tatooine. Přesto díky temné straně Síly byl schopen zformulovat jakýsi úsměv, aby Aleemu potěšil a neodepřel si tak noční potěšení.
„Moc … moc se ti … povedlo. Ta chuť … je doslova … děsně dobrá.“ odpověděl nakonec nahlas a přemáhal se, aby nedal žádný důraz na slovo děsně, které si nakonec nemohl odpustit. Kdyby Aleema tak napjatě neočekávala jeho odpověď, tak by dokázala cítit v Síle jeho přemáhání, ale takhle se mu jenom šťastně vrhla okolo krku.
„To jsem moc ráda a víš co ? Peču ještě jednu specialitku.“ usmála se nadšeně a odběhla, zatímco Ulic přemýšlel, co se zbylým cukrovím.
„Nejlepší bude, to poslat nepříteli.“ stručně shrne situaci Satal, který se však k cukroví své sestry nehodlá přiblížit ani na krok.

Mladí younglingové nadšeně poskakují okolo stromečku a pyšní se tím, kdo dostal jaký dárek k letošním vánocům. Cay to vše spokojeně pozoruje se sklenkou alderaanského vína a je rád, že úspěšně přežil výzdobu v podání Nomi. Jeho pozornost však náhle upoutá šramot z komína, aby se v něm objevil poněkud divný muž v červeném.
„Kdo jsi ?“ přiskočil k němu jeden youngling a zvědavě si ho prohlížel.
„Já, ehm … jsem Sitha Claus a nesu vám dárky, ale můžete si je rozbalit až zítra ráno.“ pronese váhavě přestrojený Exar Kun, ale to užje youngling odtažen catharskou rytířkou Jedi a postaví se před něj Nomi s Cayem.
„Darth Clausi ! Tady nemáš co dělat, v tomto Chrámu nejsi vítaný. Sem může o těchto svátcích vejít pouze velmistr Yežíschek !“ vyhrkne Cay a jeho i Nomin meč se společně zažehnou. Exar zaběduje, že byl jeho převlek tak rychle prozrazen a je si vědom, že tato jeho loupež skončí bez užitku. Neváhá příliš dlouho a rychle zamíří do komína, aby jeho postup vzhůru ještě urychlil Cay, který spěšně přitopil.

Ulic byl zklamaný a jenom smutně vzdychla na balkóně svého pokoje. Ve městě pod ním vanul svěží letní vánek, Aleema už naštěstí spala a zdálo se, že žádné další neblahé následky z požití jejího cukroví se již nedostaví. Náladu mu nezpestřila ani proběhlá milostná etýda s Aleemou, kterou měl oslovovat lady Claus a celou dobu měla na sobě červenou čepici s bílým kožíškem při kraji. A co bylo nejhorší, na dárky musel čekat až do rána, protože Sithům je nosí Sitha Claus a podle legendy se nejdřív musí opít, než je začne rozvážet, takže nemá cenu čekat na jeho příchod.
„Zlatej Yežíshek, ten to měl vždy při večeři a bylo dobře … a to cukroví v Chrámu, to byla lahoda. A co byla zač ta večeře ? Oni nemají ani blbej salát z dantooinských brambor, natožpak kapra z Mon Calamari ! Že jsem radši nezůstal u Jediů … “ zalitoval ještě nahlas a pohled do teplé oci tomu nijak nepomohl, protože mu na mysl přišla každoroční koulovačka, kterou hned ráno druhý den, vždy Jediové pořádali a bylo tak libovolné trefit sněhovou koulí, kteréhokoliv z mistrů Jedi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“