Star Wars - Epizoda I, Jak to mělo být dle hráčů Akademie

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6459
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Epizoda I, Jak to mělo být dle hráčů Akademie

Příspěvek od Jordi Linx »

Autoři: Jordi Linx, East.Wood, Elinor, Pear, R.O.F.L, Garth Devilman, Mandalorian, Xavier

Skrytá Hrozba

Kód: Vybrat vše

Nepokoje zachvátily Galaktickou republiku. 
Zdanění obchodních cest do vzdálených 
hvězdných systémů vyvolává velké spory. 

Doufajíc v rozřešení situace pomocí 
blokády smrtících bitevních loďí 
zastavila chamtivá Obchodní Federace 
veškerou dopravu na malou planetu Naboo. 

Zatímco se republikový kongres utápí 
v nekonečných debatách o této situaci, 
kancléř tajně vyšle dvojici rytířů Jedi, 
ochránců mírů a pořádku v galaxii, 
aby rozřešili konflikt. 

Na vlajkové loďi Federace zakotví loď pod názvem Radiant VII, která ma na palubě dva rytíře Jedi. Ti jsou uvedeni do konferenční místnosti, kde trpělivě vyčkávají dalších událostí.

Dva rytíři Jedi Qui-Gon Jinn a Obi-Wan Kenobi jsou zavřeni v návštěvní místnosti a jejich loď – Radiant VII, zničena. Místnost je náhle zaplňována neznámým plynem, ale s oběma Jedii je Síla a díky Kontrole Dechu a částečné meditaci jim plyn neuškodí. To celé trvá, dokud se neotevřou dveře ven. Překvapená jednotka droidů je zaskočena, když se z hustého dýmu jedovatého plynu vynoří dva světelné meče, které také brzo zakončí jejich úkol, pro droidy bohužel neúspěšně. Oba Jediové okamžitě naberou rychlý kurz směrem k můstku, kde se pokusí uzavřít jejich rádobyvrahové. Qui-Gon se pustí do otvírání dveří svým světelným mečem, zatímco mu má mladý Obi-Wan krýt záda.
Mistře ? Proč nezkusíme najít jinou cestu ? Tady jsme dost na ráně a nevíme, čím vším disponuje Obchodní Federace.
pronese Obi-Wan, čímž upoutá pozornost svého mistra. Ten vytáhne svůj světelný meč ze dveří a společně s Obi-Wanem se vydají hledat jinou cestu.

Netrvá dlouho a oba rychle utíkající Jediové narazí na komnaty, jež patří samotnému vicekráli. Qui-Gon se po krátkém porozhlédnutí usadí do pohodlného křesla a začne popíjet nejdražší drink, který v blízkém minibaru nalezne. Obi-Wana málem popadnou mrákoty, když to vidí a chce něco namítat, ale jednoduchým gestem a autoritou mistra jej Qui-Gon zarazí a pokračuje v popíjení.

Na můstku zatím vicekrál Nute Gunray nevěří vlastní očím. Z jeho radosti, když Jediové začali prchat se stalo rozezlení a beze slov s jednotkou B1 droidů zamířil neohroženě do svých komnat. V návalu vzteku a zděšení zapomene na to, jak si oba Jediové poradili s droidy, které předtím poslal na jejich likvidaci a když se konečně dostane do svých komnat, tak se octne sám mezi dvojicí Jedi, zatímco kouřící zbytky jeho droidů se povalují všude okolo.

Místokrál si příliš pozdě uvědomil, že vběhl do pasti a nyní byl nucen si s Qui-Gonem a Obi-Wanem promluvit. Diskuze však sotva započne, když se k místnosti začne blížit nová skupina droidů, která má za úkol zlikvidovat vše živé, včetně Gunraye. Jeho bývalí přátelé se chtějí prodrat na jeho pozici a jeho smrt připsat Jediům, čímž by ospravedlnili svoje jednání.

Jediové si uvědomí zradu a nebezpečí včas, aby z místnosti mohli zmizet dřív, než dorazí druhá vlna droidů a to i se zajatým místokrálem. I s trochou jeho poloochotné pomoci se rychle dostali do hangáru a brzo se ocitli skrytí v jedné z invazních lodí. Plán invaze totiž pokračoval dále nehledě na menší změnu ve vedení Obchodní Federace.

Jediové se i s vicekrálem dostanou v invazní loď až do Theed, které je již okupováno droidí armádou. Přesto se jim povede dostat se nezpozorováni ke komunikačnímu zařízením a s pomocí místokrále prolomit kódování rušících signálů. Takto se Qui-Gon s Obi-Wanem spojili až s Radou Jedi na Coruscantu.

Rada Jedi se rychle rozhodne a mladší generaci mistrů v čele s Winduem se povede přehlasovat Yodu o tom, aby byl vyslán tým Jediů na Naboo, kteří se mají se situací vypořádat, jak nejrycleji to bude možné.

Jenže cena za prolomení komunikačních kódu byla zaplacena v podobě odhalení pozice. Nedalo se tedy divit, že velice brzo droidi odhalili pozici Qui-Gona, Obi-Wana a Gunraye a došlo k boji. Než se povede Jediům i s Gunrayem uprchnout, je však Gunray smrtelně raněn a později v bezpečí nového úkrytu umírá.

Oba Jediové jsou krátce poté kontaktováni s nabídkou na výměnu Gunraye za Federací zajatou královnu. Obi-Wan dostane nápad s přestrojením a rozhodnou si o tom s mistrem hodit kostkou. Nakonec se Qui-Gonova vůle podvádět pomocí Síly ukáže větší a volba padne na poctivého Obi-Wana.

Jenomže během výměny Obi-Wana v převleku za Gunraye dojde k přestřelce, protože Federace chtěla Gunraye jenom zabít. Obi-Wan je tedy nucen se rychle prozradit, aby nebyl sám zabit a s trochou štěstí a dodatečné výpomoci svého mistra se mu to povede, zatímco Federace pokračuje v opevňování paláce a vyhlásí, že brzy začne s popravou vlivných členů královské rodiny stejně jako důležitých byrokratů.

Na orbitě se mezitím vynoří dva křižníky třídy Consular s dvaceti Jedii v čele s mistry Yaddle, Yarael Poofem, Depou Billabou a Plo Koonem. Oba křižníky sice prorazí blokádu na orbitě planety, ale křižník s mistry Poofem a Billabou je zasažen a zřítí se blízko jezera, kde přežívají gungani. Ten druhý bezpečně přistane v lese nedaleko hlavního města Naboo.

Qui-Gon a Obi-Wan jsou stále pronásledováni jednotkami droidů a po krátkém spojení s mistryní Yaddle pokračují v i nadále v této honičce, čímž tak odlákávají pozornost části droidích jednotek. Mistryně Yaddle se mezitím rozhodne pro vniknutí do paláce nenápadnou cestou, zatímco Plo Koon připravuje diverzní útok na hlavní bránu.

Tým mistrů Depy Billaby a Yaraela Poofa narazí na gungana jménem Jar Jar, který se málem uškrtí na jedné liáně poté, co naháněl nějaký hmyz k snědku. Ten je za odměnu za svou záchranu zavede k šéfovi gunganů, z něhož po chvilce neagresivního přesvědčování získají transportní prostředky do Theedu a ještě navíc Jar Jara jako průvodce.

Obi-Wan a Qui-Gon jsou pronásledováni droidy, kteří se však náhle stáhnou. Důvod se objasní o chvilku později, když se proti nim postaví potetovaný zabrak jménem Darth Maul a zaútočí na ně se svým rudým světelným mečem. Mezitím se mistryni Yaddle povede úspěšně vniknout do paláce a zde narazí na jednu z královniných děveček, jen aby zjistila, že je to samotná Padmé. Ta jí prozradí svůj trik s dvojnicema a Yaddle dlouho neváhá a začne směřovat s Padmé ven z paláce.

Mistr Plo Koon a jeho tým zatím úspěšně prolomí hlavní linii obrany droidů, což uvrhne pohlaváry Federace do zmatku a začnou uvažovat o možnosti úniku. Do toho všeho se konečně objeví týmy mistrů Billaby a Poofa. Ti se po rychlém vyhodnocení situace rozhodnou rozdělit a zatímco mistr Poof vyrazí podpořit útok mistra Koona, tak se Depa Billaba se svým týmem vydá k hangárům, což je hlavní úniková cesta, kterou by zástupci Obchodní Federace mohli zkusit uniknout.

Qui-Gon Jinn a Obi-Wan začnou bojovat s temným protivníkem, který však bez velké námahy vážně zraní mistra Jinna. Zádrhel však nastane, když mladý Obi-Wan Kenobi je svému soupeři více než zdatným soupeřem a souboj se začne protahovat. Darth Maul začne být frustrovaný svou neschopností rychle svého soupeře porazit a poleví v koncentraci. Mladý Obi-Wan toho bystře využije a využije chybky, díky níž setne Maulovi obě ruce i s mečem a ukončí tak jejich souboj svým vítězstvím.

Mistři Plo Koon a Yarael Poof zaznamenají drtivé vítězství nad droidy, zatímco mistryně Yaddle zajistí bezpečí královny a vyvede ji z paláce. Vedení Federace se rozhodne zbaběle prchnout a zamíří si to přímo k hangárům, kde má čekat jejich loď. Zde jsou však zastiženi mistryní Depou Billabou a bez váhání se mistryni Jedi vzdají. Mezitím mistr Koon při procházení ztrát, místních královských stráží, nalezne i přiděleného gunganského průvodce - Jar Jara. Ten se ironicky zabil sám, tím že doplatil na neznalost manipulace s granátem, který mu nejenom utrhnul ruku, ale způsobil i silné krvácení, na jehož následky Jar Jar zemřel.

Rytíř Jedi Qui-Gon Jinn přežívá svá zranění, přesto utrpěl silnou psychickou ránu. V ten nejdůležitější moment selhal a přišel by o život, kdyby nebylo jeho padawana. Ten je za svůj výkon a předvedené schopnosti bez většího prodlení jmenovat rytířem Jedi a chvála na jeho účet se šíří velkou rychlostí.

Zajatý a poražený Darth Maul je přepraven na Coruscant do Chrámu Jedi, kde bude brzy podroben výslechu a to těmi nejschopnějšími mistry Jedi. Jejih cíl je jasný- získat ze zajatého Sitha informace, které by mohly vést k prozrazení toho druhého, který by podle dávného pravidla měl být.

Královna Amidala se po této pohoršující skutečnosti rozhodne předložit návrh na znovuvytvoření Republikové armády, která by měla v těchto případech zasahovat, protože Jediové nemohou být přítomni všude. Návrh je podpořen zajetím a následným vyslýcháním představitelů Obchodní Federace, přičemž Jediové nevznesou žádnou námitku, vzhledem k Sithské hrozbě, které přisuzují značnou pozornost. Návrh je schválen a v následujících letech má dojít k budování Republikové armády, což bude jistě dlouhotrvající proces. Bohužel královniny snahy na mezinárodním poli nijak neprospějí stavu její planety, kdy dojde k ráznému ochladnutí vztahů Theedu s gungany, ke kterým vedla smrt Jar Jara, jakožto jejich zástupce.

---------------------------------------------------
O konečném výsledku tohoto projektu rozhodovalo mnohem více lidí, kteří na jeho finální podobě také nesli svůj díl. Ten větší však mají všichni ti, kteří předkládali návrhy a byť už byly schváleny nebo ne, tak přiměli ostatní k rozvinutí jejich návrhů nebo úplně jiné cestě. Chci tímto všem zúčastněným poděkovat za spolupráci během tohoto projektu a doufám, že se pokusíme již brzy o něco dalšího a podobného.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“