Armáda Povstalecké aliance

Veškeré dokumenty a znalosti potřebné k období Palpatinovského Impéria.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Armáda Povstalecké aliance

Příspěvek od Funny »

Alianční armáda byly pozemní síly ozbrojených sil Povstalecké aliance, sestávající z Aliančních speciálních jednotek kontrolovaných vrchním velením Povstalecké aliance a různých sektorových sil kontrolovaných sektorovým velitelem. Později byla nahrazena armádou Nové republiky.

Alianční armáda byla založena a operovala do bitvy o Endor jako partyzánské síly. Alianční armáda očekávala, že Imperiální armáda bude v boji v přesile, a tak využívala taktiku „udeř a uteč“ a tradičním bitvám se spíše vyhýbala.

Pěchota Alianční armády byla částečně tvořena Aliančními speciálními jednotkami, sektorovými silami a divizemi Speciálních operací. Armáda se skládala z vysoce trénovaných komand a agentů, kteří provedli mnoho partyzánských útoků během Galaktické občanské války s cílem podkopat, oslabit a nakonec i zničit Impérium. Zbytek Alianční armády byl tvořen sektorovými silami, které se v drtivé většině skládaly z rebelských vojáků.

Velící struktura
Alianční armáda měla do značné míry standardizovanou velitelskou strukturu. I když se to mohlo měnit sektor od sektoru, většina sektorových sil používala následující uspořádání:

Desátník: Druhý ve velení družstva o 9 vojácích. Desátník byl služebně nejstarším vojákem.
Seržant: Velel družstvu o 9 vojácích.
Poručík: Velel četě (skládající se ze 4 družstev) o 36 vojácích.
Kapitán: Velel rotě (skládající se ze 4 čet) o 144 vojácích.
Major: Velel praporu (skládajícího se ze 4 rot) o 576 vojácích.
Plukovník: Velel pluku (skládajícího se ze 4 praporů) o 2 304 vojácích.
Generál: Velel brigádám (skládající se ze 4 pluků) o 9 216 vojácích sboru (skládajícího se ze 4 brigád) o 36 864 vojácích. Služebně nejstarší generál v sektoru mohl také velet sektorové armádě.

Nad generály byly ještě vyšší generálové, kteří obvykle také vykonávali funkci velitele sektorových sil pod kontrolou nejvyššího velitele sektorových sil.

Obrázek
Povstalečtí vojáci připravující se na imperiální útok během bitvy o Hoth.

Obrázek
Alianční těžkooděnci vybavení povstaleckým bitevním brněním.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Imperiální Archívy“