Planety Hlubokého Jádra Galaxie

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6462
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Planety Hlubokého Jádra Galaxie

Příspěvek od Jordi Linx »

Byss
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Jezera, Náhorní plošiny, Rozsáhlá města
Obyvatelstvo: Lidé, Pau'ani, Gamorreani, Toydariani
Tuto planetu si vybral císař Palpatine jako svůj tajný trůnní svět a osobní úkryt. Důvodem byli silné energie Temné Strany, které na této planetě panovali, zde také Palpatine uchovával některé Sílou nadané jedince, aby mu zdejší přirozená atmosféra pomohla je zkorumpovat temnou stranou. Bylo to také místo, kde byl císaž znovuzrozen ve svých zdejších klonových laboratořích a tehdy se Byss stal centrem galaktického impéria. Osud Byssu však zakončilo jeho zničení v roce 11 ABY pomocí jedné z císařových superzbraňí(Galaktické Zbraně), jejíž poslední projetil rozdrtil Byss na tisíce kousků.
Obrázek

Eclipse
Typ planety: ?
Klima: Bezatmosferické
Profil: ?
Obyvatelstvo: Lidé(přistěhovalci)
Planeta, která se stala místem vybudování Stanice Eclipse, která sloužila jako úkryt nejenom členům Řádu Jedi v době Yuuzhan Vongských válek. Stanice byla vytvořena přímo v krustě planety, která byla vybrána i díky asteroidovému poli, které ji obklopovalo. Planetu pro tyto účely objevili manželé Solusarovi.

Had Abbadon
Typ planety: Hornatá
Klima: Horké (?)
Profil: Prašné planiny, skály
Obyvatelstvo: Lidé
První významná známka o této planetě se datuje až k roku 137 ABY, kdy zde došlo k duelu mezi Cade Skywalkerem, Imperiálními rytíři a Celeste Morne proti Darth Kraytovi včetně několika jeho přisluhovačům.
Obrázek

Kalist VI
Typ planety: Pouštní
Klima: Horké
Profil: Pouště, hory
Obyvatelstvo: Lidé
Význam této planety spočíval hlavně v imperiální základně, kterou byla vlastně věznice pro významné politické vězně. Základnu tvořil velký transpariocelý dóm. Osm měsíců po bitvě u Yavinu byla základna zpustošena rebely pod vedením Lukea Skywalkera a zachráněno mnoho věznů, i tak byla ale rychle obnovena a posílena
Obrázek

Khomm
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Planiny, oceány
Obyvatelstvo: Khommité
Obyvatelé planety v roce 990 BBY rozhodli, že jejich civilizace dosáhla vrcholu a proto se rozhodli ji takto udržet, což vedlo ke klonování následující generací stále dokola. Města na planetě byla rozložena v perfektních matematických mřížkách, kdy byla pečlivě předplánována. Khommité řídili prakticky vše, včetně přírodní populace. Vše bylo narušeno v roce 12 ABY, kdy byla planeta notně zdevastována útokem Natasi Daaly, což přimělo khommity k adaptaci.
Obrázek

Koros Major
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné až arktické
Profil: Ekumenopole, planiny, lesy, hory
Obyvatelstvo: Lidé
Planeta známá též jako Císařovna Teta, Koros nebo Cinnagar patřila k nejvýznamnějším planetám hlubokého jádra. Ležela na několika významných obchodních cestách a obsahovala velké zásoby karbonitu. Významnou roli hrála planeta nejen jako možný rival Coruscantu, ale také v historii, kdy byla součástí Velké Hyperprostorové Války. Později upadla pod vliv Krathu, než došlo k jeho eliminaci. Od té doby byla planeta trvale členem Galaktické Republiky a posléze i Impéria, za něhož si udržela jako jedná z mála velkou multikulturnost.

Ojom
Typ planety: Ledová
Klima: Arktické
Profil: Ledovce, oceány
Obyvatelstvo: Besaliskové
Domovský svět Besalisků, kteří zabránili imperiální okupaci díky šikovným manipulacím v podsvětí. Na orbitě planety byla vesmírná stanice, která mimojiné sloužila jako hlavní přístav.
Obrázek

Prakith
Typ planety: Hornatá
Klima: Mírné až arktické
Profil: Hory, náhorní plošiny
Obyvatelstvo: Lidé, Strebové(přistěhovalci)
Horský svět, který sloužil jako pevnost díky svému značně členitému terénu. V minulosti byl vysoce vulkanicky aktivní, což však s postupem času pomalu končilo. Svou skutečnou hrobku zde měl Darth Andeddu, jehož duch se později podílel na vývoji událostí na planetě. V období Impéria byla planeta silně pro-imperiální a především centrem pro Inkvizici. Impérium podporovala i po pádu císaře a to do doby, než byla nakonec Novou Republikou poražena a začleněna k ní.
Obrázek

Tython
Typ planety: Převážně hornatá(?)
Klima: Mírně chladné(?)
Profil: Lesy, Hory(?)
Obyvatelstvo: Lidé, Shi'ido, Twil'lekové, Terentatekové
Na tuto planetu se datují počátky řádu Jedi, když se na ní někdy kolem roku 36,453 BBY sešli největší filosové, válečníci, mnichové a vědci, aby diskutovali o Ashle(Světlá Strana Síly). Roku 25,793 BBY zde proběhli takzvané Silové války, kdy se střetli uživatelé Ashly a Boganu(Temná Strana), aby jako následek tohoto střetu vznikali prvopočátky Jedi a Sithů. Odsud se tedy začali šířit i dál do galaxie. V roce 3,653 BBY se sem přemístil řád Jedi, zhruba tři století, co byl Tython zbaven terentateků. Okolo roku 2,000 BBY se začalo na Tython zapomínat, až na výjimků pánů ze Sithu, kteří ještě několikrát ovlivnili jeho historii díky svým četným návštěvám.
ObrázekObrázek
Obrázek

Vulpter
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné až arktické
Profil: Městská zástavba, průmyslová znečištění, dříve lesy a planiny
Obyvatelstvo: Vulptereeni, Amarani, Lidé, Neimoidiani
Kdysi nádherně zelená planeta byla za období republiky činností místního obyvatelstva silně znečištěna. To se více prohloubilo po připojení Vulpteru k Obchodní Federaci, která si z této planety prakticky udělala skládku nehledíc na ekosystém. Všechny nebezpečnější odpady však byli odhazovány na oběžnou dráhu, kde se tak časem zformovali dva prstence. Vše vedlo až k vyhynutí přirozeného života na planetě. Situace se nezlepšila ani s příchodem impéria a teprve až Aliance za obnovu republiky vykřesala tomuto světu naději, když použila technologie obnoveny, které již byli vyzkoušeny na Durosu. Během druhé galaktické civilní války byl také Vulpter svědkem tajného setkání šéfu Galaktické Aliance a Konfederace kvůli jednání o míru.
Obrázek
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“